PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه پیشرو 250 gold qm با روان qm 200

soroush adventure
13-10-1390, 12:21 قبل از ظهر
چند روز قبل پیش یکی از دوستان افرود باز بودم که چند موتور کراس بعلاوه هر دوی این دو برند رو داره. و فرصتی دست داد تا بتونم از نزدیک این دو موتور رو بررسی کنم و یه دوری هم باهاشون بزنم.
در نگاه اول بسختی میشه تفاوتشون رو حس کرد ولی با نگاهی دقیق تر تفاوتهایی میبینیم. از جمله تغییرات در پیشرو : تغییر انجین به 250 سی سی و بزرگتر شدن گیربکس_ اضافه شدن قطعه تقویتی روی دوشاخ عقب_ دو پیستونه شدن ترمز عقب_ بزرگتر شدن دیسک ترمز جلو_
البته قطر طوقه های این مدل پیشرو از روان کوچکتره ولی این دوستمون طوقه روان روش انداخته که ارتفاعش بیشتر بشه و مناسبتر برای آفرود همچنین کمک جلوهای هر دو رو با کمک هیوسانگ عوض کرده که باز 8 سانت به ارتفاع موتور افزوده شده.
روان رو روشن کردم و یه دوری باهاش زدم برگشم و بلافاصله پیشرو 250 رو برداشتم .انتظار داشتم که انجین 250 qm قدرت خودشو به رخم بکشه ولی مثل اینکه زیادی ازش انتظار داشتم. قدرتش کمی از روان 200 بیشتر بود و شخصا انتظار منو از یک موتور 250 براورده نکرد.
ترمز های qm به اندازه کافی قوی هستن ولی در پیشرو 250 با بزرگتر شدن دیسک جلو و دو پیستونه شدن ترمز عقب حساسیت ترمز ها بسیار زیاد شده حتی حساستر و قویتر از ترمز جلوی پالس ! که از نظر من این موضوع خودش یه مشکل در این مدل محسوب میشه با کوچکترین اشاره روی احرم ترمزها چرخها روی اسفالت فقل میکنه دیگه چه برسه به خاکی و این موضوع تو افرود مشکل افرینه
در کل این موتور برادر همون روان هست با تفاوتهایی اندک.
در اینجا از بهرام عزیز بابت اینکه موتورهاشون رو برای تست در اختیار بنده قرار دادن تشکر میکنم.

Sination
13-10-1390, 12:53 قبل از ظهر
کوچکترین اشاره روی احرم ترمزها چرخها روی اسفالت فقل میکنه

قابل تنظیم هست

soroush adventure
13-10-1390, 10:37 قبل از ظهر
بله قابل تنظیمه ولی لزومی نداشت ترمز این مدل رو تا این حد قوی طراحی کنن.

reza KTM
13-10-1390, 01:34 بعد از ظهر
پس بازم به این نتیجه رسیدیم که روان بهرته حالا نگیم بهتره لااقل مناسب تره برای آفرود

من نمیدونم چرا شرکت روان نمیره رو 250 سی سی و یه حال اساسی به روان دوستا بده

شفیع
13-10-1390, 01:56 بعد از ظهر
پس بازم به این نتیجه رسیدیم که روان بهرته حالا نگیم بهتره لااقل مناسب تره برای آفرود

من نمیدونم چرا شرکت روان نمیره رو 250 سی سی و یه حال اساسی به روان دوستا بده

فعلا شرکت های موتور سازی به فکر سودآوری هستن،
وقتی می بینیه روان اسم در کرده، و به هر شکل و کیفیتی که تولید شه باز هم مشتری داره، خوب معلومه میلی به به روز کردنشو نداره
ولی پیش بینی می شه با محصولات مشابهی که به سرعت داره وارد بازار می شه، شرکت روان هم مجبور شه به تکونی به خودش بده.

این Gold QM رو قبلا دیده بودم البته با این انجین نبود، این مدلی که آقا سروش نشون دادن انجینش خیلی جذاب تره.
در کل خود شاسی یه کپی از روانه.

MGEngineer
13-10-1390, 09:58 بعد از ظهر
انجین این موتور همون انجین پیشرو پارس 250 هست فقط اینجا رادیات روغن هم بهش اضافه شده
5351

5352

نیما نادری
13-10-1390, 10:23 بعد از ظهر
اینم رادیات داره نبستن روش کلا این انجین رادیات داره

شفیع
14-10-1390, 12:56 قبل از ظهر
آره دقیقا انجین پیشرو پارسه، از اون پره های خنک کننده اش معلومه، پیشرو یه انجینی پیدا کرده اونو روی تمام موتوراش نصب می کنه.

MGEngineer
14-10-1390, 09:08 قبل از ظهر
اینم رادیات داره نبستن روش کلا این انجین رادیات داره

ولی خود QingQi هم روی این موتور رادیات نبسته توی این عکس مشخصه:

[Only registered and activated users can see links]

فکر میکنم چون برای آفرود دور موتور بالاتر از آنرود هست دمای موتور بالاتر میره و نیاز به رادیات روغن داره

شفیع
14-10-1390, 11:22 قبل از ظهر
ولی خود QingQi هم روی این موتور رادیات نبسته توی این عکس مشخصه:

فکر میکنم چون برای آفرود دور موتور بالاتر از آنرود هست دمای موتور بالاتر میره و نیاز به رادیات روغن داره

بهتره اینطوری بگیم: چون در آفرود موتور تحرک و دور موتور بالاتری داره، یعنی جریان هوایی به اون صورت وجود نداره که بتونه انجین رو خنک کنه.

از بین دوستان کسی اطلاعات بیشتری در مورد این انجین داره ؟ ظاهرا باید انجین خوبی باشه، چطوره ؟ حجم انجنینش بیشتره یعنی واقعا گیربکس بزرک تره یا فقط ظاهرشه ؟ این بزرگ بودن تاثیری در عملکردش داشته ؟

نیما نادری
14-10-1390, 07:06 بعد از ظهر
من کاری با مدل استریت ندارم

اینجا مقایسه بین این روان 250 یا همون پیشرو 250 با روان 200 هست

که این انجین در qm250 رادیات داره

MGEngineer
15-10-1390, 12:01 قبل از ظهر
بهتره اینطوری بگیم: چون در آفرود موتور تحرک و دور موتور بالاتری داره، یعنی جریان هوایی به اون صورت وجود نداره که بتونه انجین رو خنک کنه.

از بین دوستان کسی اطلاعات بیشتری در مورد این انجین داره ؟ ظاهرا باید انجین خوبی باشه، چطوره ؟ حجم انجنینش بیشتره یعنی واقعا گیربکس بزرک تره یا فقط ظاهرشه ؟ این بزرگ بودن تاثیری در عملکردش داشته ؟
تنها نکته فنی که من از این انجین میدونم اینه که حجم روغن داخلش 1.4 لیتر هست(زمان تعویض روغن باید 1.4 لیتر ریخت داخلش)
فکر میکنم آقا نیما اگر مایل باشن بیشتر میتونن کمک کنن

نیما نادری
15-10-1390, 01:35 بعد از ظهر
انجین اصلا دور بالا نمیزنه رو 8000 شروع به ترتر میکنه تو آفرود هم اگر موتور تو 8000 به ترتر میفته اونم دنده یک باید با شیب خداحافظی کنی و

سروته کنی ...

شفیع
15-10-1390, 02:01 بعد از ظهر
انجین اصلا دور بالا نمیزنه رو 8000 شروع به ترتر میکنه تو آفرود هم اگر موتور تو 8000 به ترتر میفته اونم دنده یک باید با شیب خداحافظی کنی و

سروته کنی ...

علتش از چی می تونه باشه !؟
تر تر میزنه، حتما تناسب بین کاربراتور و هوا و میزان درخواست سیلندر این ترکیبات برای این نوع انجین مناسب نیست یا می شه گفت یه کپی برداری ناقص. درسته ؟
وگرنه انجین اون حجم و اندازه گیربکسش باید خوب جواب بده ! عجیبه !

نیما نادری
16-10-1390, 10:19 قبل از ظهر
دقیقا کاربراتش به درد نمیخوره

sezar
03-12-1390, 11:31 بعد از ظهر
من که متن رو خوندم نتیجه گرفتم باید پیشرو بهتر باشه، ترمز هم که قابل تنظیمه ولی
رضا جون میشه بگی از کجای متن آقا سروش همچین نتیجه ای گرفتی؟؟؟ :s (9):

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:27 PM ----------

دقیقا کاربراتش به درد نمیخوره
اگه همونجور که بچه ها توی تاپیک پیشرو گلد گفتن با کاتالیزور دست و پنجه نرم کنیم درست میشه یا باید تعویض بشه با یه خوبش (مثلا مال روان) یا هیچ راهی نداره؟

K.I.A
04-12-1390, 01:21 قبل از ظهر
درسته روان کاملا موتور جا افتادهایه و جواب داده .... اما پیشرو باید قبول کنید که بهتره /ترمزای قویتر /کمکای قویتر /انجینه قوی تر / شتاب بهتر / گیر بکس بهتر / و کاملا یه سرو گردن از روان بالاتره این دلیل بر بد بودن روان نیست حریفش بهتره. تعمیرات هردو خیلی راه دسته و اگرم فنی نباشید کاملا از کار کردن رو موتورا لذت میبرین و تعمیرات نسبتا اسونی دارن/قطعات هردو فراوون و ارزونه و به این راحتیا خراب نمیشن/ ضمن اینکه یگان های ویزه و ارگانها هم از این دو محصول استفاده میکنن

ata313
18-08-1393, 04:53 بعد از ظهر
سلام
من میخوام یکی از این دوتارو بگیرم ولی دو دلم
اساتید کمک کنن لطفا
کدوم موتور بهتره ؟ از لحاظ قطعات چطور ؟ کدوم یکی قطعاتش کم یابه ؟
با پیشرو 250 میشه به اندازه روان پرش کرد ؟؟؟ زینش رو میشه با مدل آر وی روان عوض کرد ؟

mv agosta
18-08-1393, 09:09 بعد از ظهر
سلام دوستان
در مقایسه پیشرو پارس گلد با فلات 250 کدوم موتور امتیاز بیشتری میگیره؟

ata313
16-09-1393, 07:46 قبل از ظهر
سلام
من دنده یک رو که میزنم موتور یه ترقی صدا میخوره. البته دو سه تا روان هم سوار شدم همشون اینجوری بود ! اینا همینجوری هستن یا ایراد داره ؟

Gladiator
16-09-1393, 01:34 بعد از ظهر
انجین گلد دقیقا انجین پیشرو پارس 250 هست ، حالا این انجین نسبت به انجین 200 که هم رو روانه و هم رو پیشرو پارس 200 چه برتری هایی داره؟
گیر بکسش همون 5 دندست؟
قدرتش چطور؟ لرزش؟
امکانش هست رو پیشرو پارس 250 رادیاتور روغن پیشرو گلد رو بست؟

irani
16-09-1393, 02:12 بعد از ظهر
حدود قیمتی چند هست ؟؟
نمایندگیش کجاس؟؟
شرایطی هم میفروشن ؟؟
یا اینکه طرح زمستانه داشته باش ؟؟؟

ata313
22-09-1393, 02:42 بعد از ظهر
سلام
ارتفاع انجین پیشرو 250 با زمین خیلی کمه. اگه از یه بلواری که یکم بلند تر از حد معمول باشه بخواین برین بالازیرش میگیره به بلوار. اگه کمک رو یکم بیارم بالا انجین هم بالا میاد ؟

vahidshah
22-09-1393, 05:00 بعد از ظهر
اگه هر دو کمک رو بالا برین میادبالا اما اگر فقط به اون هدف انجام میدین در نظرداشته باشین بالابردن کمک ها از حالت استاندارد همراه با کاهش هندلیگه /توکراس ها همکه بلنده بخاطر جای بازی بیشتر کمک ارتفاع بالاس وگرنه اون سازنده ها هم میدونن تو وسیله نقلیه هرقدر سنگیتی و مرکز ثقل به زمین نزدیکتر باشه اونقد هندلیگ بهتره

و شما هم اگه بخاین واقعا نتیجه بگیرین باید هردو کمک رو بالا بیارین نه فقط یکی.و چون زامیه کمک ها باز مین 90 درجه نیست به فرض افزایش ارتفاع 5سانتی متری کمک مثلا2.5سانت باعث افزایش کلی خواهد بود واسه این نیاز هم شاید 5سانتی مایل بشاین یالابیارین که اونخ مثلا کمک جلو8سانت عقب هم مثلا6سانت که زیادی ارتفاع بالا میشه
من خودم رو فلات انجام دادم اما نه زیاد مثلا کلا شاید 4سانت اومده بالاترر و هزینه و روشش :کمک عقب که راحته باز میکنی تهشو یه تیکه فلزجوشکار اضافه میکنی و بوشو جوش میزنه حدود 4سانت یا3(البته بسته به نوع و زاویه و محل کمک عقب اون اندازه متغییره مثلا اگه کمک مستقیم به دوشاخه عقب وصل باشه 2اسنت هم تاثیر زایادی داره اما تو این پیشرو ها که اتصالات اضافه تری هست و کمک هم دراز تره 3 سانت)البته 3 سانتن تاثیرش خیلیه ها و شاید بعدا پشیمون بشین 3 واسه اون نوشتم که میگید میخاید در اون حد بیاد بالا

و واسه کمک جلو باید پیچ های بالای کمک سمت فرمانو از کمک باز کنی بدی تراشکار اونو درست کنه و ته شو اندازه ای که میخای بلند شه به اندازه لوله بیرونی کمک بکنه که اونم بدیش اینه از فلز میشه و قبلی الومینیومیه و میاری که ببندی هی جای پیچ شو که الومینیومی هست روخراش میده و اگه قرار باشه هی باز بسته بشه شادی هرز کنه و هزینه فکر کنم در حدود 100تومن بگیرن العان واسه جلو عقب هم نهایت 40

حاج بابک
13-10-1393, 09:28 بعد از ظهر
با سلام به دوستان من تازه وارد انجمن شدم وانتظار یک مقاله یا مقایسه حرفه ای را داشتم ولی اینکه یک موتور ترمزش قفل میکنه ودیگری قفل نمیکنه یک اظهار نظر حرفه ای نیست خواهشمندم نسبت به مقایسه بین مولفه های قدرت وسرعت ووجود لوازم یدکی وهزینه تعمیرات وتفاوت قیمت هردو مدل اظهار نظر فرموده تا یک نفر تازه وارد بتواند موتورمناسب خودش را انتخاب کند از همکاری شما سپاسگزارم

hamidhassas
06-04-1394, 08:55 قبل از ظهر

قسمت اول: نقد و بررسی موتور سیکلت تریل پیشرو گلد کیو امPishro 250 Gold QM ([Only registered and activated users can see links])