PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در فیلتر هوا

Sami
11-10-1390, 06:26 بعد از ظهر
چند وقت پیش موقع تمیز کردن فیلتر هوا متوجه وجود روغن موتور نوی فیلتر هوا شدم دلیلش چی میتونه باشه

nopo
11-10-1390, 07:07 بعد از ظهر
شروع روغن سوزی!!:consoling2:
ببین داخل اگزوز چربه یا نه
چون موتور بهش فشار اومده از بغل سوپاپ ها روغن برمی گرده(کمپرس روغن)
تکرار میکنم در صورت فشار!!(چون داخل خط داره):wall3:
البته تا زیاد شدن روغن سوزی خیلی کار داره(6تا9ماه)
وقتی زیاد شد روغن زود زود کم میکنه همچنین دود سفید رنگ و بوی روغن سوخته(روغن رو به مدت یک هفته هرروز چک کن ببین چقدر کم میشه ؟):4:

هوندا 50 هزار خرج داره
تریل های چینی-ایرانی 100 هزار خرج دارن:11:

اساتید گرامی از اینکه نمیتونم روان و کامل توضیح بدم منو ببخشید!!

matrixaidin
11-10-1390, 07:07 بعد از ظهر
اگه اشتباه نکنم از گاز دادن زیاد میتونه باشه

eshgh_namordeh
11-10-1390, 07:16 بعد از ظهر
البته اگر مدت زمان زیادی از تمیز کردن فیلتر هوا میگذره اون هم توی تهران روغن و آشغال روی فیلتر یک چیز خیلی طبیعی هست . تازه خود فیلتر هوا هم روغن کم داره که مانع عبور گرد و غبار به داخل کاربراتور بشه .

Sami
11-10-1390, 09:28 بعد از ظهر
از نوپو تشکر میکنم بابت راهنماییش اینم بگم موتوره من یه بار شاتون زده میتونه این دلیلش باشه

mosim2m
12-10-1390, 12:13 قبل از ظهر
منم چند وقتیه چراغ چشمک زن فیلتر هوام روشن میشه . چند بار شستمش بعد از یه مدت دوباره چشمک زد . قسمت ابری فیلتر رو عوض کردم بازم بعد یه مدت شروع کرد . چلا اینجولی میکنه ؟

Sination
12-10-1390, 12:26 قبل از ظهر
فیلتر هوا میگه بهش روغن 10 نمیزنن ؟
موتور سازی بودم فیلر رو با بنزین شست و روغن 10 هم زد بهش

مشکلی داره ؟

K.I.A
12-10-1390, 12:33 قبل از ظهر
معمولا برای موتورایی که بیشتر تو مسیر خاکی یا ...میرن فیلترو چرب میکنن تا به کاربرات اسیب نرسه مخصوصا تریل و کراس و ...ولی در اصل با گازوئیل میشورن چون هم تمیز کنندس هم چرب کننده...

amirw3x
12-10-1390, 12:34 قبل از ظهر
اینم یک سری توضیحات برای معلومات :
فیلتر هوا وظیفه بازدارندگی از ورود ذرات غبار به داخل کاربراتور را داره و معمولا هر 10000 کیلومتر باید تمیز یا تعویض کرد و برای تمیز کردن از بنزین نباید استفاده کرد :25:

Sination
12-10-1390, 12:46 قبل از ظهر
ای بابا یکی میگی با بنزین یکی میگه با آب بعد یکی میگه فقط روغن
...

؟!؟!!

02109002
12-10-1390, 12:49 قبل از ظهر
فرمایش شما درسته ولی من با نظر کیا جان بیشتر موافقم چون گازوئیل دو خاصیت داره که اشاره شد

amirw3x
12-10-1390, 01:08 قبل از ظهر
فرمایش شما درسته ولی من با نظر کیا جان بیشتر موافقم چون گازوئیل دو خاصیت داره که اشاره شد

بنزین و گازوئیل با توجه به اینکه قابل اشتعال هستن ،در زمان استارت یا هندل زدن دریچه ورود هوا کاربرات نیمه باز است اساتیدی که کاربرات باز کردن می دونند برای مخلوط شدن هوا و بنزین و ورود به داخل محفظه احتراق (جرقه زنی )و اینکه جنس اکثر قیلتر هواها از ابر هست پس احتمال احتراق وجود دارد در ضمن منظور بنده موقعی است که شما تازه فیلتر رو تمیز کرده باشید

K.I.A
12-10-1390, 01:12 قبل از ظهر
شما خیس خیس که فیلترو جا نمیخوای بزنی اصلا قرار نیست اتیش بگیره چون مسیر مکندست و اصلا منطقی نیست این حرف اگه این طور بود همه موتورا اتیش میگرفتن!!!

شفیع
12-10-1390, 07:40 بعد از ظهر
آقایون ببخشید، پریدم میون بحثتون،

با هر ماده ای که فیلتر رو تمیز می کنیم، قبل از اینکه اون ماده از روی فیلتر پاک نشده یا خشک نشده که نباید از فیلتر استفاده کرد.
اگر بخوایم طبق استاندارد پیش بریم، فیلتر هوا رو نباید تمیز کرد باید تعویض کرد، حالا اکثر ما هر کدومون به صلیغه خودمون یه طوری تمیزش می کنیم.
خود من معمولا با استفاده از ماده سفید کننده (وایتکس)، می خواببونمش تو ماده شوینده چند ساعتی بمونه بعد با مایع صابون می شورمش تا اثر ماده سفید کننده از بین بره، و بعد با آب خالی و فشار باد آبو خارج می کنم و بعد از خشک شدنش نصب می کنم.

amirw3x
12-10-1390, 10:35 بعد از ظهر
آقایون ببخشید، پریدم میون بحثتون،

با هر ماده ای که فیلتر رو تمیز می کنیم، قبل از اینکه اون ماده از روی فیلتر پاک نشده یا خشک نشده که نباید از فیلتر استفاده کرد.
اگر بخوایم طبق استاندارد پیش بریم، فیلتر هوا رو نباید تمیز کرد باید تعویض کرد، حالا اکثر ما هر کدومون به صلیغه خودمون یه طوری تمیزش می کنیم.
خود من معمولا با استفاده از ماده سفید کننده (وایتکس)، می خواببونمش تو ماده شوینده چند ساعتی بمونه بعد با مایع صابون می شورمش تا اثر ماده سفید کننده از بین بره، و بعد با آب خالی و فشار باد آبو خارج می کنم و بعد از خشک شدنش نصب می کنم.

آقا شفیع همیشه کارت درست بوده هست

Amir
12-10-1390, 10:38 بعد از ظهر
دوستان لطفا فقط از دکمه تشکر استفاده کنید

aban
13-01-1391, 04:32 قبل از ظهر
چه طور میشه فهمید چه موقعی باید فیلتر هوا تمییز بشه؟
موتور من 1600 کارکرده .. لازم هست باز کنم یه نگاهی کنم یا زوده؟

nopo
13-01-1391, 08:54 قبل از ظهر
چند وقت پیش موقع تمیز کردن فیلتر هوا متوجه وجود روغن موتور نوی فیلتر هوا شدم دلیلش چی میتونه باشه

زير قوطي هواكش يك درب داره اونو بازكن تا روغن خارج بشه
موتورت كمپرس روغن داره

mosim2m
13-01-1391, 06:49 بعد از ظهر
هر وقت حس کردین موتورتون خوب گاز نمیخوره اولین کا باید چک کردن فیلتر هوا باشه . من عوضش کردم محسوس وحشی شد

nopo
13-01-1391, 08:24 بعد از ظهر
من 3ماهه كه كلا فيلتر هوا رو برداشتم!!!!!:i'm ok:

kourosh_bandit2
14-01-1391, 06:54 بعد از ظهر

خاصیتش اینه که از ورود گرد و خاک بیشتر جلوگیری میکنه ولی زودترم کثیف میشه و به موقع تمیز نشدنش باعث گرفته شدن نفسه موتور میشه و موتور زور میزنه.

shahrammc
14-01-1391, 09:55 بعد از ظهر
سلام دوستان ... این فیلتر هوای موتور دقیقا کجاست ؟؟؟ میشه توضیح بدین
آیا میشه خودمون درش بیاریم واسه تمیز کردن یا باید بدیم حتما مکانیکی ؟؟

M@hy@r
25-02-1391, 07:57 بعد از ظهر
سمت راست موتور زیر قاب بغل هست اکثرا شکل ذوزنقه هست ، برای شستن باید چندتا پیچشو باز کرد با بنزین شست بعد روغن مخصوص بهش زد
در مورد بنزین هم مطمئن هستم چون هردفعه موتورساز از شیربنزینم بنزین میگیره میریزه تو یه کاسه بعد 2دیقه (به نظرم باید بیشتر نگه داره) تکون میده خشک بشه بعد جا میزنه