PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک جامع سیستم ترمز و انواع لنت ترمز

K.I.A
04-10-1390, 11:48 بعد از ظهر
در این قسمت تمام سوالات و اطلاعات راجعبه لنت ترمز و سیستم ایستایی یا همون ترمز بحث میشه / ------------------------------------------------------------------------------------------------------------امروز از نماینده شرکت bg امریکا در تهران که تموم محصولات عجیب bg رو وارد میکنه مایع گرافیتی یا فعال کنندهی اسبست لنت خریدم...stop squeal bg u.s.a این مایع برای لنت ترمزایی که شیشه میکنن و استحکاک خودشونو از دست میدن استفاده میشه این مایع بسیار با نفوذ بالا میتونه براحتی به خورد گوشت لنت بره و با اسبست لنت ترکیب بشه و اونو فعال تر بکنه تو لنتایی با در صد کربن بیشتر این مایع بیشتر خودنمایی میکنه اما تو لنتایی با جنس منیزیم و ژدر گرافیت و اهن کمتر به طوری که من 20درصد ترمزم و دوستم 40 درصد تو هیوندای ازرا تا 50 درصد تاثیر داشت و بیشتر تاثیر خودشو تو لنتایی با ترکیب صحیح میزاره و باعث خوردگی مناسب و بهینه کردن و قدرت ترمز و نیروی ایستایی وسیله میشه قوطی 100سی سی قیمت 15هزار تومن وبا part860 brakes nolsyا

falat200
11-10-1390, 01:41 قبل از ظهر
سلام به اساتید محترم "
فلات 200 دارم لنتام وقتی ترمز میگیرم صدای بدی میده علت چیه ؟ اولا فکر میکردم چون گازوئیل زدم واسه اونه ولی حالا با اینکه چندین بار شستم ولی تغییر نکرده مشکل چیه ؟5286
ا

K.I.A
11-10-1390, 01:44 قبل از ظهر
چه نوع صدایی ؟ لنت فابریکه؟ چنتا کارکرده؟

02109002
11-10-1390, 01:44 قبل از ظهر
فک کنم به خاطر اینه که شستیشون و کامل خشک نشده میتونی باز کنی لنتارو و روشون یه سنباده بکشی و نصب کنی.

شفیع
11-10-1390, 09:49 قبل از ظهر
گاهی اوقات پیش میاد لنت در حالتی قرار می گیره و یا به خاطر زاویه قرار گرفتن و تماس با دیسک و یا تماس با مواد شیمیایی (مواد شوینده، گازوییل، ...) سطح رویی لنت بیش از حد صاف می شه یا یک لایه نازک می سوزه و سخت می شه. که اون سطح نازک با سختی سنگ یا فلز در میاد این در صورتیه که سطح لنت نباید به این سختی باشه. و همین حالت باعث تولید صدا می شه.
راه حلش هم اینه که لنت رو از حالت فعلی خارج کنی، که می تونه با سنباده زدن، در آوردن لنت و شستن با برس سیمی، جابجا کردن لنت، ... یا هر کار دیگه ای باشه.
مثلا یکی از کار هایی که من معمولا انجام دادم تا از این صدا راحت شم، البته گاهی اوقات هم جواب نمیده، روی سطح دیسک کمی روغن می زنم، روغن باعث ضعیف تر شدن ترمز میشه، ولی ترمز از کار نمی افته، روغن در منافض لنت می شینه و نرمش می کنه بعد از ترمز گرفتن و برخود لنت با دیسک حرارت بالا می ریه و پره های دیسک باعث می شه کم کم یک لایه از دیسک کنده شه و صدا از بین میره.
البته توصیه می کنم همون روش های دیگه رو آزمایش کنید، چون با روش روغن عملکرد ترمز کمی متفاوت می شه و ممکنه عدات نداشته باشید.

bahador
12-10-1390, 10:57 قبل از ظهر
من ترمز میگیرم پدال بر نمیگرده، پایین میمونه؟:297:

K.I.A
12-10-1390, 03:23 بعد از ظهر
2 دلیل داره 1-ترمزاتون هوا داره و باید هواگیری بشه بسته به میزان روغن ..../2-پیستون ترمز در گیره وباید باز بشه و از زیر گرد گیرش روان کاری شه.../

شفیع
12-10-1390, 06:15 بعد از ظهر
من ترمز میگیرم پدال بر نمیگرده، پایین میمونه؟:297:

پدال ترمز پایین می مونه ! یعنی در حالت ترمز می مونه و چرخ درگیره ؟
بعد از ول کردن پدال و طی مسیری به دیسک دست بزن ببین داغه یا تغییر رنگ داده ؟
اگر درگیره خیلی زود اقدام کن واسه رفع مشکل (همون طور که آقا کیا گفتن)

matrixaidin
09-11-1390, 09:36 بعد از ظهر
الان بهترین لنت تو بازار واسه پالس چیه؟؟؟؟
عقبش

K.I.A
10-11-1390, 12:11 قبل از ظهر
لنت فابریک باجاجه ولی به این زودیا ترمز عقب کاسه ای تموم نمیشه/ادرس قطعات فابریک ونمایندگی باجاج... ادرس:خ ولیعصر جنوبی"جنب مخابرات مهدیه"نبش کوچه مهرگان"نمایندگی بهروز زاده////تلفن :55370700//////55385975

.:ALIREZA NADERI:.
12-11-1390, 01:10 بعد از ظهر
ترمز عقب من کاسه ای هست و 2300 تاس که داره ما رو از حرکت باز میداره ! که دمش هم گرم!
ولی چند ماهی هست که وقتی ترمز میگیرم وقتی سرعت کم میشه مثلا 20 تا قیز قیز قیز یا قیژ قیژ قیژ صدا میده!
در ضمن ترمز جلو دیسکی هست و بعد از جه مدت باید دسیک رو عوض کنم ؟ تزمز دیسکی که لنت نداره؟
روعنش رو بعد از چه مدت عوض کنم؟
و اینکه محصول چینی کی سی پی سی او
kcpco
رو شما تایید میکنید چون همه جای موتورم نوشته KCPCO میخاستم ببنیم در چه رده ای هست

؟
لنت عقب اگر تموم بشه ترمز نمیگیره ؟ در کل از کجا فهمید که لنت فاتحش خوندست ؟

Mohammad aghili
12-11-1390, 01:20 بعد از ظهر
تزمز دیسکی که لنت نداره؟

لنت نداره؟
پس چجوری نگه میداره چرخ رو؟

با باد هوا؟

alinozad
12-11-1390, 01:30 بعد از ظهر
عزیزم لنت داره و دور دیسک سمت چپ و راستش رو معمولا لنت پر میکنه.عوض کردنشم یه کم از کاسه ای سخت تره.

sajad.N
12-11-1390, 10:48 بعد از ظهر
ترمز عقب من کاسه ای هست و 2300 تاس که داره ما رو از حرکت باز میداره ! که دمش هم گرم!
ولی چند ماهی هست که وقتی ترمز میگیرم وقتی سرعت کم میشه مثلا 20 تا قیز قیز قیز یا قیژ قیژ قیژ صدا میده!
در ضمن ترمز جلو دیسکی هست و بعد از جه مدت باید دسیک رو عوض کنم ؟ تزمز دیسکی که لنت نداره؟
روعنش رو بعد از چه مدت عوض کنم؟
و اینکه محصول چینی کی سی پی سی او
kcpco
رو شما تایید میکنید چون همه جای موتورم نوشته KCPCO میخاستم ببنیم در چه رده ای هست

؟
لنت عقب اگر تموم بشه ترمز نمیگیره ؟ در کل از کجا فهمید که لنت فاتحش خوندست ؟

داداش گلم لنت در همه ی مدل های ترمز وجود داره ..فقط مدلشون فرق داره
دیسک به این زودی ها نیاز به تعویض نداره..چون خیلی کم پیش میاد..!بیشتر تعمیر میشه مثل تاب گیری ...
یکی از دلایا تاب برداشن دیسک انتقال سریع گرما و سرماست...مثلا شما یه شیب شدید رو با ترمز میای پایین و پس از داغ شدن دیسک و لنت شما داخل چاله ای از آب میرید..!!!
لنت ها یهویی تموم نمیشه داداش...هرچی قطرش کم میشه کیفیت ترمز پایین تر میلد که راحت خودتون میفهمید..
واسه قطعات هم اگه از خود شرکت بگیرین خیالتون راحتره...

yashar2k
29-11-1390, 11:42 بعد از ظهر
بهترین لنت برای ترمز عقب طرح ویو رادیسوون چیه!!؟

K.I.A
01-12-1390, 12:19 قبل از ظهر
روغن ترمز معمولا از گیج ترمز قابل رویته و از همون جا هم تزریق میشه / اگر از گیج ترمزروغنی سیاه رنگ و اشفته دیدید به نسبت روغن ترمز شفاف و تمیز و اگر یک سال از سواری شما و تموم شدن حداقل 3 دست لنت میگذره حتما به تعویض روغن ترمز اقدام کنید/چون خاصیت روغن ترمز از دست رفته محسوب میشه.....دلیل سیاه شدن روغن ترمز حرارت زیاد لنت و انتقال به روغن ترمز هست.....

02109002
03-12-1390, 02:19 بعد از ظهر
بهترین لنت برای ترمز عقب طرح ویو رادیسوون چیه!!؟
Lazer
Rapido
این دوتا گزینه های مناسبی میتونه باشه برا شما .

aban
15-01-1391, 01:36 قبل از ظهر
امروز موتورو بردم تعمیرگاه نزدیک خونه..یارو هم فقط بلده سی جی تعمیر کنه.. منم فقط میرم سره کارش میذارم
ترمز عقب موتور که درامی باشه هیچ مشکلی نداشت تا اون لحظه.. گفت بده یه دور بزنم ببینم چهطور اببندی شده
رفت و 1 دیقه بعد اومد و گفت خوبه اما ترمز عقبت خوب نمیگیره و بذار یه سنگی به لنتت بزنم
منم گفتم نه بابا مشکلی نیست و رفتم. ... یه ترمز عقب گرفتم دیدم خیلی سفت میگیره .. پدالو که فشار میدم چراغ ترمز هم دیر روشن میشه یعنی باید با تمام توان فشار بدی تا اخرش روشن بشه
حالا موندم که واقعا لنت تموم کرده یا ایندفعه موتورسازه مارو سره کار گذاشته و رفته اون پشت و ترمزو انگولک کرده... چهطوری متوجه بشم؟
اکنون نیازمند یاری آبی تان هستم...ممنون

kourosh_bandit2
15-01-1391, 12:36 بعد از ظهر
سلام دوستان. یک xcd 135 هستش ترمزش از دیرووز یهو سفت شده خوب ترمز میگیره خوبم دسته ترمز بر میکرده اما به قدری سفت شده که نگو یعنی یکم که دسته ترمزو فشار بدید در این حد که 1mm بره پایین ترمز جلو خفن میگیره. موتور کپ میکنه یهو. قبلا نرم بود و هرچی بیشتر فشار میدادی قدرت ترمز گیری بیشتر میشد اما الان از همون اول میخ میگیره. مشکلش چیه؟

matrixaidin
15-01-1391, 12:58 بعد از ظهر
سلام دوستان. یک xcd 135 هستش ترمزش از دیرووز یهو سفت شده خوب ترمز میگیره خوبم دسته ترمز بر میکرده اما به قدری سفت شده که نگو یعنی یکم که دسته ترمزو فشار بدید در این حد که 1mm بره پایین ترمز جلو خفن میگیره. موتور کپ میکنه یهو. قبلا نرم بود و هرچی بیشتر فشار میدادی قدرت ترمز گیری بیشتر میشد اما الان از همون اول میخ میگیره. مشکلش چیه؟

همیشه اینجوریه؟!؟!؟!
معمولا وقتی که هوا سرده یا اب میخوره اینجوری میشه

driver
15-01-1391, 02:04 بعد از ظهر
امروز موتورو بردم تعمیرگاه نزدیک خونه..یارو هم فقط بلده سی جی تعمیر کنه.. منم فقط میرم سره کارش میذارم
ترمز عقب موتور که درامی باشه هیچ مشکلی نداشت تا اون لحظه.. گفت بده یه دور بزنم ببینم چهطور اببندی شده
رفت و 1 دیقه بعد اومد و گفت خوبه اما ترمز عقبت خوب نمیگیره و بذار یه سنگی به لنتت بزنم
منم گفتم نه بابا مشکلی نیست و رفتم. ... یه ترمز عقب گرفتم دیدم خیلی سفت میگیره .. پدالو که فشار میدم چراغ ترمز هم دیر روشن میشه یعنی باید با تمام توان فشار بدی تا اخرش روشن بشه
حالا موندم که واقعا لنت تموم کرده یا ایندفعه موتورسازه مارو سره کار گذاشته و رفته اون پشت و ترمزو انگولک کرده... چهطوری متوجه بشم؟
داداش اول بگو پدال خالی ترمز نرم هست ؟ یعنی وقتی ترمز عقب نیزنی خود پدال نرم میره پایین ؟
-اگه اره که مشکل سفت شدن و کم شدن قدرت ترمزگیری از تمام شدن لنت موتورته یعنی باید عوض بشه
-اگر نه که خود پدال ترمز رو باید از محل پین روغنکاری کنی یا بگردی دنبال دلیلش ببینی کجاش گیرپاژ کرده
اون که پدال ترمزو فشار میدی و چراغ ترمز دیر روشن میشه اصلا ربطی به لنت و ... نداره. پدال اصلی ترمز با یه فنر بلند وصل میشه به کپسول ترمز که مشکی رنگه و اگه سمت چپ موتور بشینی از انتهای پدال ترمز که تقریبا زیر جاپا میشه به کپسول ترمز وصل میشه. این کپسول پلاستیکیه و به رنگ مشکی که زیرش مهره پلاستیکی داره این مهره رو بچرخونی کپسول بالا و پایین میره و میتونی دیر یا زود روشن شدن چراغ ترمز رو به دلخواه تنظیم کمی

---------- Post added at 02:04 PM ---------- Previous post was at 01:57 PM ----------

پیستون ترمزش اومده جلو و گیر کرده باید با یه سرنگ امپول توش روغن ترمز بریزی و از زیر گردگیر پیستون رو روغن کاری کنی تا پیستون تا ته برگرده. هواست باشه روغن ترمز رو موتور نریزه اگر ریخت زود بشورش با اب وگرنه رنگ و میبره

kourosh_bandit2
15-01-1391, 04:12 بعد از ظهر
همیشه اینجوریه؟!؟!؟!
معمولا وقتی که هوا سرده یا اب میخوره اینجوری میشه

نه اصلا قیلا اینطور نبوده موتوره دوستمه قبلا ترمز هاش نرم بود اما دیروز یهو ترمز جلوش سفت شده و جا بازی مثل قبلو نداره سفت شده ولی خوب میگیره

aban
15-01-1391, 07:14 بعد از ظهر
نقل قول نوشته اصلی توسط aban نمایش پست ها
داداش اول بگو پدال خالی ترمز نرم هست ؟ یعنی وقتی ترمز عقب نیزنی خود پدال نرم میره پایین ؟
-اگه اره که مشکل سفت شدن و کم شدن قدرت ترمزگیری از تمام شدن لنت موتورته یعنی باید عوض بشه
-اگر نه که خود پدال ترمز رو باید از محل پین روغنکاری کنی یا بگردی دنبال دلیلش ببینی کجاش گیرپاژ کرده
اون که پدال ترمزو فشار میدی و چراغ ترمز دیر روشن میشه اصلا ربطی به لنت و ... نداره. پدال اصلی ترمز با یه فنر بلند وصل میشه به کپسول ترمز که مشکی رنگه و اگه سمت چپ موتور بشینی از انتهای پدال ترمز که تقریبا زیر جاپا میشه به کپسول ترمز وصل میشه. این کپسول پلاستیکیه و به رنگ مشکی که زیرش مهره پلاستیکی داره این مهره رو بچرخونی کپسول بالا و پایین میره و میتونی دیر یا زود روشن شدن چراغ ترمز رو به دلخواه تنظیم کمی

درایور جون درست متوجه منظورت نشدم... خب وقتی پدال ترمزو فشار بدی یعنی ترمز گرفتی دیگه
کلا خیلی سفت شده.. میخا م فشار بدم همون اولش محکمه و باید فشار زیادی وارد کنم..
موتور 1600 تا کار کرده و هیچ مشکلی نداشت تا بردم پیش یارو.. ممکنه که اون دستکاری کرده باشه .. یعنی پیچی را شل و سفت کرده باشه؟

kourosh_bandit2
15-01-1391, 07:41 بعد از ظهر
درایور جون درست متوجه منظورت نشدم... خب وقتی پدال ترمزو فشار بدی یعنی ترمز گرفتی دیگه
موتور 1600 تا کار کرده و هیچ مشکلی نداشت تا بردم پیش یارو.. ممکنه که اون دستکاری کرده باشه .. یعنی پیچی را شل و سفت کرده باشه؟
شاید طرف فهمیده سرش قر میای اونم خواسته حالتو بگیره انگولک کرده به ترمز موتور :25r30wi: خوب پسر خوب مریضی یارو میذاشتی سره کار؟:25r30wi::25r30wi::gigglesmile::riz481::ou t: شوخی شهرستانی کرده:25r30wi:

aban
15-01-1391, 07:57 بعد از ظهر
قر اومدن کاره اصفونیاس دادا

:crazy:

driver
16-01-1391, 01:06 قبل از ظهر
ببین داداش منظورم اینه که این فضای خالی یعنی این کورس خالی که پدال میخواد طی کنه تا شروع به ترمز گرفتن کنه تو این جا به جایی پدال سفته ؟
بعد سوال بعدی اینکه پدال از حالت عادی تا جایی به ته ترمز میرسه چند سانت جا به جا میشه ؟

---------- Post added at 12:44 AM ---------- Previous post was at 12:32 AM ----------

پدال ترمز باید چند سانت پایین بره تا شروع به ترمز گیری کنه (این فضا یرای اینه که در حالت عادی یه فاصله کوچیک بین لنت و کاسه ترمز هست وقتی پدال رو میگیری یه مقدار از کورس یا جا به جایی پدال صرف چسبیدن لنت به کاسه و شروع اصطکاک میشه) اگر اینطور نیست و از همون اول شروع به ترمز گرفتن میکنه پس پیچ پشت اهرم ترمز رو یه چند دور شل کن تا پدال ترمز خلاصی بیشتری پیدا کنه
این چیزایی که تو گفتی و با توجه به صفر بودن موتور مشکلت فقط سفت بودن پیچ پشت اهرم پدال ترمزه و با شل کردن اون مشکلت حل میشه و پدال میاد پایین تر و نرم تر میشه اما اگه از ضعف قدرت ترمز شاکی هستی باید یا لنت رو با سنباده یه خورده بتراشی یا عوضش کنی

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

با اجازه از اساتید عرض کنم خدمتتون تجربه و کار عملی ثابت کرده مثلا اگر لنت نو 10 میل ضخامت داره ، لنت موثر یعنی جایی که بیشترین بازدهی و قدرت ترمز گیری رو داره تا مثلا دو سوم لنت هستش و بقیه لنت سوخته و از کار افتاده محسوب میشه نه قدرت اصطکاک خوبی داره از این به بعد هم اینکه چون قدرتش کافی نیست شما فشار بیشتری برای اصطکاک مطلوب به پدال وارد میکنین چون لنت از حالت موثر خودش خارج شده شروع میکنه به خوردن کاسه ترمز و اونو خراب میکنه. پس خواهشا هر موقع احساس کردین لنت ضعیف شده و قدرت خوبی نداره برین عوضش کنین نه اینک بذارین به آهن کفشک برسه بعد برین عوضش کنین

kheyri
16-01-1391, 08:36 قبل از ظهر
یه بنده خدایی به ما بگه لنت ترمز دیسکی چطور عوض میکنن (هواگیریشو میگم )

driver
16-01-1391, 08:01 بعد از ظهر
یه بنده خدایی به ما بگه لنت ترمز دیسکی چطور عوض میکنن (هواگیریشو میگم )
چی شده که هوا گرفته ؟ در هر صورت راهش اینه که مخزن روغن ترمز به هیچ عنوان خالی از روغن نشه تا دوباره هوا نگیره بعد چند بار ترمز میزنی و میذاری اهرم ترمز تا ته برگرده و دوباره تا انتها فشار میدی بعد اهرم ترمز رو تا ته پایین نگه میداری و پیچ پشت پیستون ترمز که معمولا آچار 8 میخوره رو شل میکنی و روغن ترمز وقتی ریخت بیرون (حواست باشه وقتی پیچ ورو باز و بسته میکنی و روغن داره خالی میشه اصلا ترمز رو ول نکن و با فشار داشته باش. چند بار این کارو انجام بده تا ترمز خوب سفت بشه و بالا بگیره. حواست باشه مخزن تو کل کار خالی نشه

fatehnet
30-01-1391, 02:06 قبل از ظهر
سلام
یه جای مطمئن توی تهران معرفی کن برم بدم ترمز دیسکی جلوی موتورمو سرویس کنه

sezar
20-03-1391, 11:18 بعد از ظهر
آقا از کجا میشه فهمید لنت و یا دیسک سالم هستن ؟؟؟ از ظاهر معلومه یا حتما باید باهاش رانندگی بشه ؟؟؟

لطفا در مورد دیسک و ظاهر دیسک سالم بیشتر توضیح بدید ، ممنون

K.I.A
21-03-1391, 10:48 بعد از ظهر
آقا از کجا میشه فهمید لنت و یا دیسک سالم هستن ؟؟؟ از ظاهر معلومه یا حتما باید باهاش رانندگی بشه ؟؟؟

لطفا در مورد دیسک و ظاهر دیسک سالم بیشتر توضیح بدید ، ممنون

گوشته لنتو اگر از 100درصد حساب کنید باید روی 20 درصد باقی مونده تعویض بشه /
چون ممکنه تموم بشه و دیسکو خراش بده/
تو خودرو سنسور و سیم اتصال ویا خار لنت این وظیفرو دارن تا اگر لنت تموم شد با صدا و الارم به راننده هشدار بدن /اما تو موتورای معمولی اگر گوشته لنت کمتر از 10درصد بشه نهایت خار لنت با کشیده شدن به دیسک و ایجاد صدا هشداره تموم شدن لنتو میده که با صدای ییاد موتور سیکلت معمولا شنیده نمیشه/
اما با نگاه کردن به لنت رو کار میشه متوجه شد چقدر دیگه لنت کار میکنه/
خراب شدن دیسک با کشیدن دو انگشت هر دوروی دیسک میشه متوجه شد که تو چه وضعیتی هست اگر خط و خراش و لبهداشته باشه دیسک باید تعویض بشه چون عمر لنته نو هم کاهش پیدا میکنه و راندمانه ترمز گیری کم میشه
هرگز رو دیسک داغ اب نریزید مخصوصا موتور سیکلت باعث تاب برداشتم و خرابی دیسک و مجموعه ترمز میشه/
مثال هرگز با موتور در حاله حرکت که ترمز گیری هم داشتید از قبل.... تو چاله اب یا از عبور از مناطق خیس خودداری کنید

.:ALIREZA NADERI:.
21-03-1391, 11:06 بعد از ظهر
اگر لنت صدا بده به چه معناست ؟
لنت اول خود سر موتور که خیلی بد بود و مدتی بعد جیغ شدید میکشید و بد بود لنت راپیدو انداختم تازگیا میگیری صدا نمیده ولی اگر زیاد بگیری نمیدوم داغ میکنه چیه قضیش که صدا میده ؟!
لنت جلو که دیسکی هست خیلی عالیه و صدا نمیده اما عقب ...
؟

K.I.A
21-03-1391, 11:10 بعد از ظهر
اگر لنت صدا بده به چه معناست ؟
لنت اول خود سر موتور که خیلی بد بود و مدتی بعد جیغ شدید میکشید و بد بود لنت راپیدو انداختم تازگیا میگیری صدا نمیده ولی اگر زیاد بگیری نمیدوم داغ میکنه چیه قضیش که صدا میده ؟!
لنت جلو که دیسکی هست خیلی عالیه و صدا نمیده اما عقب ...
؟
اگه ترمز مکرر بگیرید و داغ کنه و توی اب برید و اب روش بریزه خاصیته اسبستی و گرافیتیش کم میشه ....
زیاد گرفتن ترمز باعثه شیشه شدن لنت میشه که باید سمباده بخوره ....
لبه دادن دیسک و یا کاسه باعث میشه که لبه های لنت با سایش با این لبه ها صدا بده...

shahram_sis
26-03-1391, 05:55 بعد از ظهر
سلام.ترمز جلو اگه لنت یه دیسک درگیر باشه برا رفع مشکل چی باید کرد.جلو دو دیسکه.اما سمت راست لنت درگیره و تو حرکت صدا میاد

K.I.A
26-03-1391, 06:28 بعد از ظهر
سلام.ترمز جلو اگه لنت یه دیسک درگیر باشه برا رفع مشکل چی باید کرد.جلو دو دیسکه.اما سمت راست لنت درگیره و تو حرکت صدا میاد

یا گوشته لنت باهم تفاوت داره و حالت بالانس نداره/
و باید هردو لنت به یک اندازه گوشت داشته باشه و باید هواگیری کنید ترمزو ....

suzuki savar
29-03-1391, 02:23 بعد از ظهر
سلام.یه سوال داشتم لنت ترمز عقب موتور rr600 با لنت ترمز زانتیا یکیه؟ اصلا از چه موتور و یاماشینی بهش میخوره؟لنت جلو رو با عقب میشه عوض کرد؟با تشکر

K.I.A
29-03-1391, 03:30 بعد از ظهر
سلام.یه سوال داشتم لنت ترمز عقب موتور rr600 با لنت ترمز زانتیا یکیه؟ اصلا از چه موتور و یاماشینی بهش میخوره؟لنت جلو رو با عقب میشه عوض کرد؟با تشکر

مدل ؟ اگه کالیپره عقب با جلو یکی باشه میشه عقب و جلو کرد / لنت 600 تو بازار زیاده /
اگرم تهران نیستید بدید براتون لنت کوبی مواد خوب بکوبه...

sadegh75
29-03-1391, 04:47 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستان
من یک پالس 135ls دارم لنت جلوش تموم شده لنت فابریکش گیرم نمیاد یک نمونه گیرم اومده ولی یکم از مال خودش بزرگتره
می خاستم ببینم میشه لنت رو بهش خوروند ؟
میشه لنت خودشو لنت کوبی کرد ؟
این لنت جدیدیه
16710

K.I.A
29-03-1391, 06:08 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستان
من یک پالس 135ls دارم لنت جلوش تموم شده لنت فابریکش گیرم نمیاد یک نمونه گیرم اومده ولی یکم از مال خودش بزرگتره
می خاستم ببینم میشه لنت رو بهش خوروند ؟
میشه لنت خودشو لنت کوبی کرد ؟
این لنت جدیدیه
16710

دوست عزیز اگر جا داشته باشه میشه با سنگ زدن لبه ها و اندازه خوده فابریکش دراورد و بهش خوروند.
لنتو میشه کوبید اما باید حتما مواده خوب بکوبه و اسبست و گرافیت و سربه مناسب و جنس خوب بزنه براتون تا ترمزتون خوب باشه اگر جنس خوب بکوبه معمولا بینه 10 تا 20 تومن مانی میخوره

sezar
04-04-1391, 10:24 بعد از ظهر
آیا میشه ترمز روان معمولی رو دیسکی کرد ؟؟؟ اگه آره هزینش حدودا چقدره ؟؟ کار هر کسی هست ؟؟

کلا فرق ترمز دیسکی و کاسه ای چیه ؟؟

K.I.A
04-04-1391, 10:28 بعد از ظهر
آیا میشه ترمز روان معمولی رو دیسکی کرد ؟؟؟ اگه آره هزینش حدودا چقدره ؟؟ کار هر کسی هست ؟؟

کلا فرق ترمز دیسکی و کاسه ای چیه ؟؟

بله میشه دیسکی کرد/
هزینش هم خرید مجموعه ترمز و دیسک و رینگ هست و زحمت برای نصبش.کار هرکس نیست یکی که خلاقیت زیاد داشته باشه با حوصله کار کنه میتونه.
تعمیرات دیسکی راحت تره و راندمان بالا تری تو ترمز گیری دارن و داغ کمتر میکنن......

sezar
05-04-1391, 04:53 بعد از ظهر
خب کیا جون اینایی که گفتی خریدشون چند حدودا میشه ؟؟؟ با همون جنس ترمز دیسکی روان آر وی

یه سوال دیگه : وقتی با سی جی ترمز پایی رو خیلی محکم میگیرم چرخ عقب کشیده میشه و حفظ تعادل رو سخت میکنه ، آیا با ترمز دیسکی هم همین اتفاق میفته ؟؟

Mohammad aghili
05-04-1391, 05:00 بعد از ظهر
آیا با ترمز دیسکی هم همین اتفاق میفته ؟؟

تو فک کن یه درصد قفل نکنه :hanghead:

کلا چون تو تریل قسمت عقب موتور سبکه ، چرخ عقب ، 3 سوت قفل میکنه.... اونم دیسکی...

بخوای درصد بزنی ، دیسکی 60-70 درصد سریعتر از کاسه ای قفل میکنه
بازم میگم ، رو روان ، اونم چرخ عقب

sezar
05-04-1391, 05:02 بعد از ظهر
پس یعنی اگه روان معمولی خریدم خرج الکی هست ترمز رو دیسکی کنم ؟؟؟ خیلی اونجوری که رو ماشین فرق داره ، رو تریل فرق نداره ؟؟

Mohammad aghili
05-04-1391, 06:29 بعد از ظهر
پس یعنی اگه روان معمولی خریدم خرج الکی هست ترمز رو دیسکی کنم ؟؟؟
کاملا

خیلی اونجوری که رو ماشین فرق داره ، رو تریل فرق نداره ؟؟
عزیزم رو ماشین abs هست که خیلی تاثیر داره ، نه دیسکی کاسه ای !

sorush
05-04-1391, 07:14 بعد از ظهر
تریل من احسانه تااشاره کنی قفل میکنه البته به نوع لاستیک هم ربط داره اگه دقت کرده باشی توی ماشین وقتی ترمز میزنی ماشین تمایل به کله زنی داره که بیشترین نیرودرقسمت جلوهست به همین دلیل بهتر نوع دیسکی باشه چون کاسه ای درسرعت های مختلف ضریب نیروش تغییر میکنه امادیسکی ضریب نیروش ثابت هست درموتورسیکلت هم به همین شکل هستش
ضریب نیرودرترمز دیسکی0/75=c
ودرترمزکاسه ای3الی 5 هستش
موفق باشید

sezar
06-04-1391, 03:35 بعد از ظهر
عزیزم رو ماشین abs هست که خیلی تاثیر داره ، نه دیسکی کاسه ای !
نه عزیزم خود دیسکی بودن هست. مثلا ماشین های زیر abs ندارن ولی ترمز دیسکی دارن و جوابی که میخوان رو داده برا همین برخی ماشینا فقط 2چرخ دیسکی دارن نه 4تا، آخه تو ماشین به این راحتی ترمز قفل نمیکنه ولی اگه قفل کرد دیگه تمومه ، همچنین در طول مسیر نگه داشتن ماشین موثر هست
206 تیپ 2 فقط چرخ های جلو
پرشیا فقط چرخ های جلو
سمند معمولی هر 4 چرخ
ولی مثلا یه ماشین قدیمی مثل آریا کاسه ای بود حسابی دردسر ساز بود

منظور من اینه اگه دیسکی بندازم رو موتور میزان فشاری که نیاز داره تا چرخ قفل داره بیشتر میشه یا نه ، مسافت نگه داشتن موتور محسوس و بدرد بخور کم میشه یا نه آخه همین سی جی وقتی عادی و نرم ترمز بگیری رو زمین نمیکشه ، وقتی سریع و محکم (مثل مواقع تصادف) ترمز عقب رو بگیری میکشه رو زمین

یه چیز دیگه : محمدجون منظورت از قفل همون کشیدن رو زمینه دیگه ؟؟

Mohammad aghili
06-04-1391, 04:07 بعد از ظهر
206 تیپ 2 فقط چرخ های جلو
پرشیا فقط چرخ های جلو
سمند معمولی هر 4 چرخ

:icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

الان آریا رو از کجا آوردی نو؟
روان چه ربطی به آریا داشت؟

بیخیال

محمدجون منظورت از قفل همون کشیدن رو زمینه دیگه ؟؟

پ ن پ منظورم از قفل ، هنگ کردن سیستم ترمز موتور هست
باس پیاده شی ری استارتش کنی و بعد دوباره راه اندازیش کنی...:icon_pf _99_:

sorush
06-04-1391, 08:54 بعد از ظهر
سلام به محمد وسزارعزیزمون
ترمز ای بی اس ازنوع دیسکی کارمهمی انجام میده سیستم این ترمزتوری هستش که نمیزاره چرخ قفل کنه وچرخی که داخل پیچ هستش رو به اندازه ی نیروی دوران کنترل میکنه چون چرخ داخل پیچ دورکمتری نسبت به چرخ بیرون میزنه وچرخ بیرون پیچ دوربیشتری رومیزنه وبایدنیروی بیشتری صرف بشه که درترمزهای دیسکی عادی این نوع تکنولوژی وجود نداره وهمونه که طرف سرپیچ میزنه ترمز بقیه اش هم که میدونید...........:sad:پشیمانی
ترمز ای بی اس درچندصدم ثانیه چندبارمیگره وول میکنه که چرخ قفل نکنه تکنولوژی دهه 70میلادی برای بی ام و است بگذریم.......
ترمز هایی که برروی تریل ازنوع دیسکی هستش تک پیستون بافک متحرک که نمونشم توی پراید هست ازنوع کاسه ای دونوع هستش سرو وسمپلکس که هرکدوم ضریب خودشونو دارند
دررابطه باحرف سزار که ارام پدال رافشارمیدی قفل نمیکنه بایدگفت که ضریب کاسه ای متغییر توی هرسرعتی ولی درنوع دیسکی که ازسیال استفاده میشه (روغن ترمز )ازقوانین پاسکال پیروی میکنه که نیروی شما راچندبرابر
میکنه وبه لنت منتقل میکنه درکاسه ای تقویت نیرو باخودترمزی انجام میشه البته اهرم بندی هم تاثیر داره که خودترمزی درسرعت هاتغییر میکنه که بسته به طراحی موتورسیکلت داره که درمطلب بالا اشاره کردم
ایشالا درآینده براتون عکس هم میزارم که متوجه میشین مطلب کاملا
یاعلی
(واین داستان ادامه دارد.................):grouphugg:

K.I.A
06-04-1391, 09:54 بعد از ظهر
ترمز ای بی اس ازنوع دیسکی کارمهمی انجام میده سیستم این ترمزتوری هستش که نمیزاره چرخ قفل کنه وچرخی که داخل پیچ هستش رو به اندازه ی نیروی دوران کنترل میکنه چون چرخ داخل پیچ دورکمتری نسبت به چرخ بیرون میزنه وچرخ بیرون پیچ دوربیشتری رومیزنه وبایدنیروی بیشتری صرف بشه که درترمزهای دیسکی عادی این نوع تکنولوژی وجود نداره وهمونه که طرف سرپیچ میزنه ترمز بقیه اش هم که میدونید

این سیستمی که شما توضیح دادید از زیر مجموعه های abs خوده این سیستم فقط ضد قفل هست همین/
اونی که شما گفتید مربوط میشه به ebd , esp که مدار تشخیصه اینو میده که دور هر چرخ و نسبت بار روش چقدره/

sorush
07-04-1391, 09:59 قبل از ظهر
حرف شمادرست فقط خواستم مقداری جمع جورش بکنم که ازاصل که مطلب زیادخارج نشیم بابط کمکی که کردین برای شفاف سازی دوستان ممنون

sezar
09-04-1391, 11:45 بعد از ظهر
سلام به محمد وسزارعزیزمون
ترمز ای بی اس ازنوع دیسکی کارمهمی انجام میده سیستم این ترمزتوری هستش که نمیزاره چرخ قفل کنه وچرخی که داخل پیچ هستش رو به اندازه ی نیروی دوران کنترل میکنه چون چرخ داخل پیچ دورکمتری نسبت به چرخ بیرون میزنه وچرخ بیرون پیچ دوربیشتری رومیزنه وبایدنیروی بیشتری صرف بشه که درترمزهای دیسکی عادی این نوع تکنولوژی وجود نداره وهمونه که طرف سرپیچ میزنه ترمز بقیه اش هم که میدونید...........:sad:پشیمانی
ترمز ای بی اس درچندصدم ثانیه چندبارمیگره وول میکنه که چرخ قفل نکنه تکنولوژی دهه 70میلادی برای بی ام و است بگذریم.......
ترمز هایی که برروی تریل ازنوع دیسکی هستش تک پیستون بافک متحرک که نمونشم توی پراید هست ازنوع کاسه ای دونوع هستش سرو وسمپلکس که هرکدوم ضریب خودشونو دارند
دررابطه باحرف سزار که ارام پدال رافشارمیدی قفل نمیکنه بایدگفت که ضریب کاسه ای متغییر توی هرسرعتی ولی درنوع دیسکی که ازسیال استفاده میشه (روغن ترمز )ازقوانین پاسکال پیروی میکنه که نیروی شما راچندبرابر
میکنه وبه لنت منتقل میکنه درکاسه ای تقویت نیرو باخودترمزی انجام میشه البته اهرم بندی هم تاثیر داره که خودترمزی درسرعت هاتغییر میکنه که بسته به طراحی موتورسیکلت داره که درمطلب بالا اشاره کردم
ایشالا درآینده براتون عکس هم میزارم که متوجه میشین مطلب کاملا
یاعلی
(واین داستان ادامه دارد.................):grouphugg:
قربون دستت سروش جون وقت گذاشتی ولی من که چیزی به اطلاعاتم اضافه نشد ، در مورد abs که کامل همه چیز میدونم ، در مورد دیسکی موتور هم فقط گفتی قدرتو چند برابر میکنه ، نگفتی قفل کردن و ... چی میشه ، لطف کنی واضح تر بگی ممنون میشم

sorush
10-04-1391, 04:06 بعد از ظهر
سلام برسزار
وقتی که لنت بادیسک تماس پیدامیکنه مخصوصادرچرخ عقب به علت این که وزن زیادی برروی چرخ نیست نیروی ترمزبرنیروی کم وزن عقب غلبه میکنه به همین خاطرچرخ قفل میکنه ولی درجلوبه علتی که ترمزمیزنی موتورسیکلت تمایل به کله زنی داره نیروی ترمز زیاد بروی وزن موتورسیکلت نمیتونه غلبه کنه البته اگه فشاروبیشترکنی نیروی ترمزبروزن غلبه میکنه چرخ جیک ثانیه قفل میکنه البته کمک فنرهانقشه مهمی رودرقفل کردن یانه کردن درموتورسیکلت تریل ایفا میکنه درترمزدیسکی به علت این که دیسک محورش هم جهت بامحورچرخ هستش خودترمزی کمتری داره که این عامل تاثیرداره
امیدوارم متوجه شده باشی

assassins09151200
05-05-1391, 09:12 بعد از ظهر
ترمز عقب خیلی شل باید خیلی فشار بدی تا بگیره جلو هم همینطور چجوری تنظیمش کنم با یک نیش ترمز بگیره یاد ندارم ترمز دیسکی رو تنظیم کنم یکنفر راهنمایی کنه ؟؟؟

sorush
05-05-1391, 09:32 بعد از ظهر
سلا بردوست خوبم
پشت پدالت یه پیچ بایدباشه که نمیزاره زیادپدال برگرده عقب اون پیچوببندتاپدال بالابمونه فشاردرمدارترمزت باشه سوالی بود درخدمتم

assassins09151200
05-05-1391, 09:59 بعد از ظهر
سلا بردوست خوبم
پشت پدالت یه پیچ بایدباشه که نمیزاره زیادپدال برگرده عقب اون پیچوببندتاپدال بالابمونه فشاردرمدارترمزت باشه سوالی بود درخدمتم

یعنی چی برگرده پشت سی جی که نشستی باید پدالو انقدر فشار بدی تا به زمین بخوره تا ترمز بگیره باید پیچ ترمز کنار لاستیک عقب بپیچونی تا درست شه یعنی یکم پاتو فشار میدی رو پدال ترمز لاستیک قفل میکنه اینم همینطوره ولی به جای پیچ ترمز که کنار لاستیک عقب سی جی هست باید سفت کنی تو این موتور چکار باید بکنم ؟

sorush
05-05-1391, 10:12 بعد از ظهر
این پیچومیبینی اینو تنظیم کن1902119022به احتمال زیاداگه سیستم ترمز موتورت فرق کنه اصلش فرق نمیکنه یعنی اینکه همچین پیچی بایدباشه برای چرخ عقب البته این پشت پدال که پدال هم وصل به سیلندرترمز

assassins09151200
05-05-1391, 10:29 بعد از ظهر
این پیچومیبینی اینو تنظیم کن1902119022به احتمال زیاداگه سیستم ترمز موتورت فرق کنه اصلش فرق نمیکنه یعنی اینکه همچین پیچی بایدباشه برای چرخ عقب البته این پشت پدال که پدال هم وصل به سیلندرترمز

اینجوری نیست یه عکس میگیرم میزارم ببینی

amir.cdi
05-05-1391, 10:33 بعد از ظهر
اگه دیسگی هست روغن نداره که میره پایین نمیگیره

sorush
05-05-1391, 10:37 بعد از ظهر
راستی رنگ روغن ترمزت مشکی شده داغ کردنی پدالت میادبالا یه دفعه به قول امیرجون روغن نداره یا هواکشیده بازدیدکردی ازمخزنت

assassins09151200
05-05-1391, 10:46 بعد از ظهر
روغن کم داشت روغن گرفتم ریختم سرش فرقی نکرد

amir.cdi
05-05-1391, 10:48 بعد از ظهر
پس پمپش رد میکنه

assassins09151200
05-05-1391, 10:49 بعد از ظهر
چجوری هواگیری کنم یا اثلا همه روغنشو خالی کنم دوباره از نو بریزم مثل سی جی پیچ نداره سفت کنم درست شه

assassins09151200
05-05-1391, 10:49 بعد از ظهر
بابا همین چند ساعت پیش موتور دستم رسید چی رد میکنه ؟؟؟

amir.cdi
05-05-1391, 10:50 بعد از ظهر
نه نکنی ها درشو باز کن یواش پدال بزن هوا گیری میشه

sorush
05-05-1391, 10:50 بعد از ظهر
ببین هوا کشیده که چندتاپدال بزن تازیزپات صفت بشه بعدهمون جورکه پدال پایینه پیچ هواکشوبازکنتاروغن باکف بزن بیرون بعدببندش اخطارتازمانی که پیچ هواگیری بازهست پدال بایدپایین باشه
یه نکته دیگه اگه دیدی ازکنارسیلندرترمززیرپانشتی بوده بپرلوازم ترمزبخربیارچون تشتکیاش خراب شده

assassins09151200
05-05-1391, 10:52 بعد از ظهر
فک نکنم خراب باشه 5 ساعت نیست موتورو خریدم

assassins09151200
05-05-1391, 10:54 بعد از ظهر
موتور باید روشن باشه این کارو بکنم

sorush
05-05-1391, 10:55 بعد از ظهر
یه عکسی ازسیلندرترمزت بزارببینم پدالم توی عکس باشه

amir.cdi
05-05-1391, 10:55 بعد از ظهر
فک نکنم خراب باشه 5 ساعت نیست موتورو خریدم
:wall3:شما اعصاب ادمو خورد میکنید
چرا موتور خریدی همون اول چک نکردی ؟
موتور میخری از بزرگ ترین چیز تا لامپ راهنما باید سالم باشه.:khak:

assassins09151200
05-05-1391, 10:59 بعد از ظهر
:wall3:شما اعصاب ادمو خورد میکنید
چرا موتور خریدی همون اول چک نکردی ؟
موتور میخری از بزرگ ترین چیز تا لامپ راهنما باید سالم باشه.:khak:

بابا از تهران برام اورده خودم که انتخاب نکردم بعدشم اینکه مشکلی به حساب نمیاد

assassins09151200
05-05-1391, 11:00 بعد از ظهر
یه عکسی ازسیلندرترمزت بزارببینم پدالم توی عکس باشه

سب کن الان میزارم

sorush
05-05-1391, 11:17 بعد از ظهر
باشدمسئله ای نداره یه نکنه:وقتی میخوای بفهمی که هواداره 10دقیقه بایدپدال بزنی چون من روغنشوتعویض کردم 18دقیقه پدال زدم تا زیرپا پرکرد

02109002
05-05-1391, 11:23 بعد از ظهر
دوستان چرا اینقدر منحرف میکنید

مسیر شلنگ ترمز رو چک کن سالم باشه و پارگی یا سوراخ نداشته باشه

بعد یه روغن ترمز بگیر ، هواگیری کن

اگه هوا گیری بلد نیستی ببر تعمیرگاه 5 دقیقه ای اکی میکنه برات

با تشکر از تمامی دوستان

assassins09151200
05-05-1391, 11:28 بعد از ظهر
پاره که نیست طرز هواگیریرو یاد بده خودم بکنم

02109002
05-05-1391, 11:34 بعد از ظهر
اطلاعات کاملی در مورد هواگیری ندارم :

مخزن روغن ترمز رو پر میکنی
پیچ تخلیه روغن ( هواگیری ) رو سفت میکنی
پدال ترمز رو چند بار فشار میدی تا سفت بشه
پدال رو در همون حالت ( پائین ) نگه میداری
پیچ تخلیه روغن رو شل میکنی ، پدال باید در همون حالت باشه
بعد از تخلیه روغن و هوای اضافی پیچ رو سفت میکنی
این مراحل رو چند بار تکرار میکنی تا جائی که ترمز با کوچکترین اشاره شما عمل کنه

* طی این مراحل میزان روغن مخزن را نیز چک کنید ( کم نباشه )
* تا پیچ تخلیه روغن سفت نشده ، پدال ترمز را رها نکنید

امیدوارم درست گفته باشم

assassins09151200
05-05-1391, 11:35 بعد از ظهر
میخوام هواگیری کنم در روغنو باز میکنم چند دقیقه پدال ترمزو فشار میدم پدالو پایین نگه میدارم در روغنو میبندم فقط موتور باید روشن باشه یا خاموش ؟

assassins09151200
05-05-1391, 11:37 بعد از ظهر
فقط پیچ تخلیه روغن کجا میوفته دقیقا ؟

02109002
05-05-1391, 11:52 بعد از ظهر
میخوام هواگیری کنم در روغنو باز میکنم چند دقیقه پدال ترمزو فشار میدم پدالو پایین نگه میدارم در روغنو میبندم فقط موتور باید روشن باشه یا خاموش ؟
خیر ، نیازی به روشن بودن موتور نیست

فقط پیچ تخلیه روغن کجا میوفته دقیقا ؟
یه پیچ کوچیک تو قسمت پیستون ترمز ( همون قطعه ای که رو دیسک نصب شده ) معمولا" یه درپوش پلاستیکی مشکی روش داره

اگه تصویری پیدا کنم میذارم برات

Alireza
06-05-1391, 12:02 قبل از ظهر
اقایون از دادن پست های پشت سر هم و اسپم خودداری کنید

assassins09151200
06-05-1391, 12:10 قبل از ظهر
اقایون از دادن پست های پشت سر هم و اسپم خودداری کنید

اسپم کجا بوده ؟؟؟؟

assassins09151200
06-05-1391, 05:32 بعد از ظهر
من هرچی هواگیری کردم فایده نداشت فک کنم باید لنتو عوض کنم دوستان چه مارک لنتی رو پیشنهاد میکنن برا پیشرو 250

02109002
06-05-1391, 07:22 بعد از ظهر
من هرچی هواگیری کردم فایده نداشت فک کنم باید لنتو عوض کنم
اول ببین لنت موتورت چقدر گوشت داره ؟

شاید تو نتونستی درست هواگیری کنی

بهترین کار اینه که برا یه بارم که شده ببری پیش تعمیرکار ، هر کاری رو که انجام داد تو هم دقت کنی و یاد بگیری تا دفعات بعدی خودت انجامش بدی

sorush
06-05-1391, 07:28 بعد از ظهر
راست میگه آقاهواگیری برات مشکله 15وقت میخواد ببرپیش مکانیک خودتم بادقت نگاه کن یادبگیربرای دفعه های بعد

farshid37
20-05-1391, 11:47 قبل از ظهر
سلام برسزار
وقتی که لنت بادیسک تماس پیدامیکنه مخصوصادرچرخ عقب به علت این که وزن زیادی برروی چرخ نیست نیروی ترمزبرنیروی کم وزن عقب غلبه میکنه به همین خاطرچرخ قفل میکنه ولی درجلوبه علتی که ترمزمیزنی موتورسیکلت تمایل به کله زنی داره نیروی ترمز زیاد بروی وزن موتورسیکلت نمیتونه غلبه کنه البته اگه فشاروبیشترکنی نیروی ترمزبروزن غلبه میکنه چرخ جیک ثانیه قفل میکنه البته کمک فنرهانقشه مهمی رودرقفل کردن یانه کردن درموتورسیکلت تریل ایفا میکنه درترمزدیسکی به علت این که دیسک محورش هم جهت بامحورچرخ هستش خودترمزی کمتری داره که این عامل تاثیرداره
امیدوارم متوجه شده باشی

من از این مطالب اینطور برداشت کردم که در تریل به علت کمک های قوی تر در جلو ترمز جلو نسبت به سایر موتورها کمتر امکان قفل کردن یا کله کردن داره و کارآمد تره. درست برداشت کردم یا خیر؟

emad1t2002
21-05-1391, 12:01 قبل از ظهر
تی مارک لنت دیسکی چی خوبه ؟
برای طرح ویو

ایلیا
17-08-1391, 10:01 بعد از ظهر
سلام دوستان
یه سی.جی. دارم که ترمز عقبش زود به زود لنت تموم میکنه، جالب اینکه لنت‌ها تا نصف بیشتر استفاده نمیشه ! تا تهشم که رگلاژ می‌کنی بازم میگیره، ولی پدال تا زمین میره پایین که خطرناکه حسن.
خودم یه حدسایی میزنم، ولی مخواستم نظر اساتید رو هم بدونم.

yasharazary
18-08-1391, 01:29 قبل از ظهر
طفا یه مارک خوب هم واسه روان rv بگین----جلو عقب هر دو دیسکی هستن

mr.bakhshirad
05-04-1393, 10:13 بعد از ظهر
اقا سلام
من تریل روان دارم ترمز عقب کاسه است وقتی ترمز میزنم ترمز در گیر میشه وتا موتور رو به سمت عقب حرکتش ندم ترمز خلاص نمیشه
لطفا راهنمایی بفرمایید متشکرم

ahmad noori
06-04-1393, 12:39 قبل از ظهر
سلام...
دوستانی که ترمز کاسه ای دارن و در حال حرکت به جلو قفل میکنه و یا درگیر میشه و تا عقب نرن ول نمیکنه:
بیشترین مشکل به لنت برمیگرده،وقتی گوشت لنت زیاد کم بشه در کار مهره ای که بین 2تا لنت توی کاسه اهرم میشه هست مشکل ایجاد میکنه.42821
این جور مواقع یکی رو پدال ترمز بزنی ول میکنه(البته نه همیشه)
بعضی دوستان هم دیده شده به سوراخ زیر اگزوز فنر وصل میکنن به اهرم ترمز تا اونو بکشه عقب و نذاره قفل بشه(مدل های سی جی و سی دی ای)
برای صدا موقع ترمز هم باید سعی کنی یا با لنت خیس ترمز نگیری یا رو لنت داغ اب نریزی،اگر سنباده بزنی خوب میشه اما سنباده ریز بزنید.
تو کاسه هم نباید خط باشه
بعضی وقتا لنتا ناخالصی داره و خط میندازه و یا زیاد کار میکنه و به فلز میرسه و...
روی ترمز و لاستیک حساس باشیم بهتره چون خیلی خطر افرینه.

Aliras
14-04-1393, 12:59 قبل از ظهر
موتور هوندا 125 ایرانی
مشکلم با ترمز جلو هستش...لنت نو انداختم و ترمز پره ولی بازم ترمز جلو ندارم....اصلا انگار نمیگیره.
بعضی موتورهارو میشینم ترمز جلو میگیری پرت میشی جلو ولی موتور من هیچ عکس العملی نداره....فقط کمی سرعت رو کم میکنه.
چیکار کنم

hamed510
14-04-1393, 01:33 قبل از ظهر
دوست عزیز تا از نزدیک دیده نشه نمیشه گفت چشه ولی احتمالا از خوده ترمز هس نه لنت!!
اون پیچی هم که برا سفت کردنش هس اونو تا آخر ببند ببین تغییری میکنه

Alireza.BMW
14-04-1393, 02:27 قبل از ظهر
ممکنه لنت دیر چند بار عوض کردی داخل توپی به اصطلاح میگن شیشه کرده و صاف شده واسه همین بد میگیره قطعا باید توپی عوض بشه اگه لنت نو هست...البته میتونی بدی تراشکاری واست درست کنه اما بازم چند وقت دیگه همون آشو همون کاسه

masood_kasiri
10-05-1393, 04:38 بعد از ظهر
سلام.
من چرخ جلو موتورمو به دلیلی باز کردم .بعد از چندروز که اومدم ببندم دیدم یکی اومده ترمزمو فشار داده و پیستوناش زده بیرون. هرکاری کردم پیستون برنگشت داخل سیلندر ترمز. مجبور شدم با چکش بزنم. حالا رفته داخل و گیر کرده و به هیچ عنوان کار نمیکنه و بیرون نمیاد. آیا کسی اطلاعی از راه حل این مشکل داره؟ آیا میشه تعمیرش کرد یا باید سیلندر ترمز نو بخرم؟

monazzah
11-05-1393, 09:52 قبل از ظهر
با چکش زدی؟

لاستیکو بستی ترمز بگیر ببن خود سیلندر تزمز لنتو بر نمی گردونه

Mersad_Gothic
11-05-1393, 10:28 قبل از ظهر
چکش آخه مهندس؟؟؟
یه ذره با پیچ گوشتی فشار میدادی پیستون میرفت داخل
چند صد بار ترمز بگیری برمیگرده

masood_kasiri
11-05-1393, 11:00 قبل از ظهر
مهندسو خوب اومدی.
بابا دفه اولم نبود که. والا بلا برنمیگشت. گیرپاژ بود. حالا بگید چیکار کنم

moein 007
11-05-1393, 11:10 قبل از ظهر
میتونی یه پیچ گوشتی بزاری لای لنت ها و چند بار ترمز بگیری و در هر دفعه جسم ضخیم تری رو بزاری و عمل ترمز گیری رو انجام بدی امیدوارم درست بشه

masood_kasiri
11-05-1393, 01:08 بعد از ظهر
معین جان با چکش زدم رفته تو هردو پیستوناش. مشکل الان اینه که بیرون نمیاد

moein 007
11-05-1393, 03:41 بعد از ظهر
خوب لنتهارو بردار بعد دو سه تا ترمز محکم بگیر امکانش هست در بیاد اگه در نیومد ببرش تعمیر گاه فکر نکنم احتیاجی به تعویض باشه عزیزم

02109002
11-05-1393, 06:39 بعد از ظهر
درود ...

جناب " masood_kasiri ([Only registered and activated users can see links]) "

از ایجاد تاپیک های متفرقه خودداری کنید »» ادغام شد

برای تشکر فقط از گزینه تشکر در زیر پست مد نظر خود استفاده نمائید

موفق باشید

mehran-aria
22-07-1393, 12:02 بعد از ظهر
دیسک عقب موتورم خط افتاده
[Only registered and activated users can see links] B7_%DB%B1%DB%B8%DB%B1%DB%B8%DB%B5%DB%B2.jpg
آیا با تراشکاری معمولی حل میشه؟
اخه بردم پیش تعمییرکار گفت حتما باید با سنگ مغناطیس تراشکاری بشه.
شما تا حالا چنین موردی داشتید؟

- - - Updated - - -

چند وقته پیش هم بردم دیسک جلو را تاب گیری کردم و کاسه نمد کمکم را عوض کردم.از اون موقع به بعد ترمز جلو مثل ترمز کاسه ای عمل میکنه و موقع گرفتن خیلی کم جیغ میکشه!
تعمییر کار گفت روی لنت ها روغن ریخته و به همون دلیله./
آیا ممکنه پمپ ترمز خراب شده باشه یا لنت ها شیشه ای شده باشه...یا دلیلش همون ریختن روغن روی لنته؟راه حلی نداره؟

sorush
22-07-1393, 12:33 بعد از ظهر
وقتی برروی دیسک عملیات تراشکاری انجام بشه دیسک بدتر از وضع قبل پیدا میکنه تابش بیشتر میشه
باید بسوزری بسازی تا برور زمان مشکلت کمتر بشه اگه پول داری یدونه بخر اگر دیسک توسط لنت های خراب خط خش های عمیق پیدا کرد بهتره کاری با این خط خش ها نداشته باشید وگرنه میشه سرطان و دیسک تا اخر عمرش تاب برمیداره چون دیسک نباید ببری تراشکاری!!
بیشتر تعمیر کارا متوجه نیستن

- - - Updated - - -

درضمن ریختن روغن ترمز برروی لنت باعث بوجود امدن فرایند های شیمیایی میشه که لنت خراب میکنه وهمین طور دیسک که داغ میشه روغنی که میسوزه باعث ازبین بردن لایه محافظ دیسک میشه
ازمن به شما نصیحت این کار نکن

mehran-aria
24-07-1393, 01:19 قبل از ظهر
وقتی برروی دیسک عملیات تراشکاری انجام بشه دیسک بدتر از وضع قبل پیدا میکنه تابش بیشتر میشه
باید بسوزری بسازی تا برور زمان مشکلت کمتر بشه اگه پول داری یدونه بخر اگر دیسک توسط لنت های خراب خط خش های عمیق پیدا کرد بهتره کاری با این خط خش ها نداشته باشید وگرنه میشه سرطان و دیسک تا اخر عمرش تاب برمیداره چون دیسک نباید ببری تراشکاری!!
بیشتر تعمیر کارا متوجه نیستن

- - - Updated - - -

درضمن ریختن روغن ترمز برروی لنت باعث بوجود امدن فرایند های شیمیایی میشه که لنت خراب میکنه وهمین طور دیسک که داغ میشه روغنی که میسوزه باعث ازبین بردن لایه محافظ دیسک میشه
ازمن به شما نصیحت این کار نکن
مرسی از پاسخ شما.
بله...تعمییرکارهم که یکی از خبره ترین تعمییرکار های موتورسیکلت شهرمونه،بهم همین حرف رو زد و گفت با تراشکاری مشکل حل نمیشه.گفت باید با دستگاه سنگ مغناطیس این خط و خش ها گرفته بشه.دستگاه سنگ مغناطیس یه دستگاهی هستش که دیسک به یک آهنربای بزرگ در حال چرخش میچسبه و توسط یه قطعه دیگه (که اسمشو یادم نیست)تراش داده میشه.خود تعمییرکار یکبار نمونه این کار رو دیده بود و خیلی تعریف میکرد ولی داخل شهرستان ما کسی این دستگاه رو نداره.
---------
روغنی هم که روی لنت ها ریخته روغن هیدرولیک مخصوص کمک فنرهاس.آیا مشکل ایجاد میکنه؟شما چه راه حلی پیشنهاد میدید؟

shahriarr
24-07-1393, 10:14 قبل از ظهر
سلام دوستان
من پمپ دیسک جلوم فابریک نیستش رفتم یکی دیگه خریدم تا بهش بخوره
دیسک قبلیم خوب بود مثلا اگه طول دیسک 10 سانت بود اون پمپ 9 سانت رو درگیر میکر و خیلی خوب ترمز میگرفت درحد یه ترمز دیسکی خوب ولی این پمپ جدیده از 10 سانت فقط 5 سانت رو پوشش میده و به خوبی ترمز نمیگیره
یعنی اندازه ی ترمز کاسه ای که لنتش 1 ماهه تموم شده نمیگیره
چ کنم؟

erfi.747
09-09-1393, 10:39 بعد از ظهر
بهترین مارک لنت ترمز کاسه ای چی هستش ؟؟؟ قیمتاش چجوریه ؟؟؟

mjaghaei
09-11-1393, 06:18 بعد از ظهر
سلام دوستان خسته نباشید...من هیوسانگ دارم .میخواستم بدونم از کجا بفهمیم دیسک تاب دارره ؟ و اینکه چجوری میشه که دیسک تاب بر میداره ؟حس میکنم موقع ترمز موتور میره به سمت راست.... یه خورده میترسم ترمز شدید بگیرم .یه بارم یه دفعه زدم رو ترمز موتور انگار پیچید به هم نزدیک بود بخورم زمین....میشه راهنمایی کنید که چطور بفهمم دیسک اوکیه و کششی به هیچ سمتی نداره ؟ ممنونم بابت وقتی که میذارید

kamran hajikhani
20-11-1393, 05:15 بعد از ظهر
سلام دوستان دیسک عقبی که به هیوسانگ بخوره قیمت وکیفیت مناسب چی هست

farshad 54
20-11-1393, 09:03 بعد از ظهر
دیسک فابریک خودش بهترین گزینست

اما میتونی بدی دیسک عقب رو تراشکاری برات بسازه فکر کنم ارزون تر در بیاد

اون تعمیرگاهه زیر نمایندگی قطعات کویر تو خ قلمستون تراشکار اینکاره سراغ داره یه سر برو پیشش ببین چی میگه

kamran hajikhani
20-11-1393, 10:01 بعد از ظهر
تشکراقافرشاد ولی دیسک خیلی نازک شده معلومه که230تومنو باید پیادهشیم بازم ممنون ازراهنماییت

farshad 54
20-11-1393, 10:33 بعد از ظهر
هیو مصرف لنت عقبش بالاست خیلی باید حواست به لنت عقب باشه و باید به موقع عوضش کنی در غیر اینصورت دیسک رو خراب میکنه

ولی یه سر به این تعمیر کاره بزن بد نیست واسه دایلیم پارسال میگفت دیسک درست میکنه از فابریکش بهتر جواب میده

kamran hajikhani
21-11-1393, 03:57 بعد از ظهر
شاهدومیگی روچشم پایین خدمات پس ازفروش کویرم هست یا علی

farshid37
22-01-1394, 09:58 قبل از ظهر
از وقتی لنت ترمز عقب رو عوض کردم و جنس متفرقه انداختم حس می کنم کمی ترمز گیریش ضعیف شده. این دو سه بار آخری که سوار شدم 10 دقیقه اول اصلا ترمز نمی گرفت و وبعد چمقداری سواری و فشار دادن ترمز و ول کردن کم کم خوب می شه. مربوط به جنس لنت هست یا هوا گیری می خواد یا چیز دیگه ای هست؟
ممنون

Arman-GT
22-01-1394, 03:56 بعد از ظهر
همه لنتا رو هر موتوری جواب نمیدن سعی کنید لنتی بخرید که کسی تجربش کرده یا فابریک بخرید
اون موقعی که لنت عوض میکنید حتما باید هواگیری کنید ( پشت سر هم ترمز بزنید تا سفت بشه ) برای همینه ترمز نداشتید بعد درست شده

farshid37
22-01-1394, 08:06 بعد از ظهر
ممنون. موتور ساز لنت رو انداخت و مشکل تازه ایجاد شده. یعنی ممکنه هر بار هوا ایجاد بشه و دوباره رفع بشه. تو این دو سه بار آخر اوایل نگرفته و بعد مدتی سواری و فشار دادن پدال ترمز بهتر شده.

pishtaz63
26-01-1394, 10:49 قبل از ظهر
سلام دوستان

لنت عقب موتورر مگلی 250 چه مارکی خوبه
ز زدم نمایندگی گفت 84 تومن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
لنت موتور دیگه بهش نمیخوره ؟
بدم لنتشو بکوبن مشکل نداره؟
خواهشن راهنمایی کنین

hamid1358
01-02-1394, 08:47 قبل از ظهر
سلام خسته نباشید ترمز عقب آپاچی خوب ترمز نمی گیره مشکلش چیه صفحه و انا هم عوض کردم ولی خوب جواب نداد

- - - Updated - - -

به نظر شما صفحه ديسک را بزرگتر کنم بهتر نيست

hamid1358
01-02-1394, 09:44 قبل از ظهر
سلام خسته نباشید داداش ببخشید موتورم اپاچيه ولی از ترمز عقبش راضی نیستم خوب ترمز نمی گیره.دیسک و لنت را هم عوض کردم ولی جواب نداد به نظر شما چکار کنم بهتر بشه

hamid1358
01-02-1394, 01:15 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید داداش ببخشید موتورم اپاچيه ولی از ترمز عقبش راضی نیستم خوب ترمز نمی گیره.دیسک و لنت را هم عوض کردم ولی جواب نداد به نظر شما چکار کنم بهتر بشه

mehdi608
01-02-1394, 03:18 بعد از ظهر

سلام باید موتورت رو ببری تمیرگاه بدی روغن ترمزش رو عوض کنن و هوا گیری انجام بدن و در اخر حداقل یه سه چهار ساعتی ترمز نگیر تا هوا وارد پیستون ترمزت نشه...

hamid1358
02-02-1394, 12:16 قبل از ظهر
یه تعمیر کار خوب کی سراغ داره برای آپاچی

hamid1358
02-02-1394, 09:44 قبل از ظهر
خوب وقتی که لنت و صفحه را عوض کرد هوا گیری هم انجام داد

- - - Updated - - -

نمیشه کاری کرد که مسل ترمز جلو کار کنه. چون خیلی خوب کار ميکنه

hamid1358
02-02-1394, 10:51 قبل از ظهر
تعمیر کار خوب و با وجدان برای اپاچي توی تهران کی سراغ داره لطفا معرفی کنيد

- - - Updated - - -

تعمیر کار خوب و با وجدان برای اپاچي توی تهران کی سراغ داره لطفا معرفی کنيد

mehdi608
02-02-1394, 12:16 بعد از ظهر
شاید ایراد از پمپ روغنت باشه از تعمیرکار سوال نکردی...

hamid1358
02-02-1394, 05:44 بعد از ظهر
نه پمپ روغن

- - - Updated - - -

پمپ روغن سالمه

- - - Updated - - -

میشه صفحه عقب را هم مسل جلو بزرگ گذاشت

ahmadra.2520
02-06-1394, 05:38 قبل از ظهر
سلام
من موتورم هوندا ۱۲۵ ایرانی هستش
یه سوال دارم
اینکه میشه کاری کرد که ترمز های هوندا ۱۲۵ که جفتش درام هست قوی تر بشه؟؟
منظورم از قوی تر شدن این نیست که میخ بگیره
جوری بشه که تو سرعت بالا خیال ادم رو راحت کنه که امنیت داره
در ضمن من چندین بار از دوستان پرسیدم بهترین لنت بازار چیه؟ میگن انرژی طلایی
اگر شما هم راهنمایی کنید و نظر بدید ممنون میشم

912
19-08-1394, 02:40 قبل از ظهر
از کجا باید فهمید که لنت موقع عوض کردنشه؟(کاسه ای منظورمه)

abram
30-06-1395, 10:17 بعد از ظهر
سلام به همگی
بنده تصمیم دارم ترمز دیسکی چرخ عقب را دستی کنم. برای اینکار نیاز به پمپ دست چپ دارم.
در اهواز دست چپ چیزی پیدا نکردم هرچی بود راست دست بود یعنی مخصوص ترمز جلو
دوستان چه کنیم؟ جایی در نظر دارین تهیه کنم؟

abram
31-06-1395, 02:29 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]
به این صورت
بیشتر برای اسکوترها و موتور سیکلت های کلاچ اتومات قابل استفاده هستند.

حال از کجا می توانم تهیه کنم؟

kaveh_am
31-06-1395, 06:46 بعد از ظهر
من سیمیش رو ساختم...
میتونی از این ایده بری...

Gladiator
06-07-1395, 09:49 بعد از ظهر
به این صورت
بیشتر برای اسکوترها و موتور سیکلت های کلاچ اتومات قابل استفاده هستند.

حال از کجا می توانم تهیه کنم؟

این پمپی که تو این عکس گذاشتید پمپ کلاچه
بعضی موتورای سنگین کلاچشون روغنیه و این پمپ رو میتونی استوک پیدا کنی منتها قیمتش باید بالا باشه

abram
06-07-1395, 11:43 بعد از ظهر
این پمپی که تو این عکس گذاشتید پمپ کلاچه
بعضی موتورای سنگین کلاچشون روغنیه و این پمپ رو میتونی استوک پیدا کنی منتها قیمتش باید بالا باشه

سلام دوست عزیز لطفا اطلاعات غلط به کسی ندین! این پمپ ترمز دیسک عقب هست!! موتور های اسکوتر اتومات کلاچ دستی ندارن
این تصویر یک اسکوتر 150 هست

mehdidavodi
25-04-1396, 05:45 بعد از ظهر
سلام دوستان تی وی اس راکز دارم
ترمز جلو، لنت با دیسک همیشه درگیره و از یک طرف(سمت داخل) خورده ميشه و دیسک به شدت داغ ميشه، ميگن مشکلی نداره ولی من میترسم تو سرعت دیسک موتور خرد بشه بر اثر حرارت و این خیلی خطرناکه
لطفا راهنماييم کنید

saeid mohamadi
28-01-1398, 03:25 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه تریل گلد 200داشتم زمین خوردم دیسک جلو تاب برداشت تراشکاری دادم بدتر شد امتحان کرد دید نمیشه دسکم کمی خش برواشت نذاشتم ادامه بده. یه بار خودم به فکرم رسید امتحان کردم جواب هم گرفتم با اچار فرانسه
اچار رو بستم به اندازه کلفتی دیسک بعد بصورت درجا لاستیک رو چرخوندم هر جا که تاب داشت اچار گذاشتم توی دیسک طوری که دیسک لای اچار میمونه به سمت خارج و یا داخل کشیدم تا 95درصد تاب دیسک رو گرفتم فقط باید اعمال زور نکرد با ملایمت و حوصله باید انجام بشه

- - - Updated - - -

سلام دوستان من یه تریل گلد 200داشتم زمین خوردم دیسک جلو تاب برداشت تراشکاری دادم بدتر شد امتحان کرد دید نمیشه دسکم کمی خش برواشت نذاشتم ادامه بده. یه بار خودم به فکرم رسید امتحان کردم جواب هم گرفتم با اچار فرانسه
اچار رو بستم به اندازه کلفتی دیسک بعد بصورت درجا لاستیک رو چرخوندم هر جا که تاب داشت اچار گذاشتم توی دیسک طوری که دیسک لای اچار میمونه به سمت خارج و یا داخل کشیدم تا 95درصد تاب دیسک رو گرفتم فقط باید اعمال زور نکرد با ملایمت و حوصله باید انجام بشه

ALEX_HOT
29-01-1398, 06:27 بعد از ظهر
سلام
من چشمی مخزن ترمزم شکسته
براش خریدم اما نمیدونم چطوری جا بندازم ؟
آیا چیز خاصی لازمه (مثلا چسب یا چیز دیگه)

HassanGH
03-02-1398, 05:35 قبل از ظهر
اگه لنت تموم بشه یا خیس و یا دیسک کج بشه صدای دلخراش میده یا شاید لنتا با یه سمباده کشی درست بشن تمیز کردن با سمباده

- - - Updated - - -

نه اون برا ترمزاشه

david54
10-09-1399, 10:19 قبل از ظهر
کاسه لنت توپی خورده شده گشاد کرده واسه همین آخرین درجه ریگلاژ باز نصف لنت مونده
چاره.، 1- چرخ باز شه تایر و تویوب جداشه ببری تراشکاری موتور کاسه لنت عوض کنه
2- ولی میشه کارهای دیگه ای هم کرد، محور ثابت لنت روی در لنت که مثل پیم یا میخ کلفته سیم سوخته بوبین یا مفتول آهنی یه ردیف بپیچی تا کلفت تر بشه و پایین لنت بازتر میمونه
ولی با استفاده از ترمز یواش یواش خورده میشه سیم
بوش آهنی وسط بوش توپی خراب و با اره یا فرز ببر، لاش و باز کن، بنداز دور اون پیم گرد محل سوار شدن پایین لنت بعد با انبر قفلی یا انبر دست فشار بده جمع بشه، تا 95% لنت مصرف میشه کرد