PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک و راهنمایی

Sami
30-09-1390, 02:26 بعد از ظهر
سلام یه مدته توی سر بالایی دنده موتور میپره یعنی اگر تو دنده دو هسم یهو بصورت اتومات معکوس میشه شوکه بدی به موتور وارد میشه چیکار کنم!!!!!!

Kami
30-09-1390, 02:30 بعد از ظهر
سلام یه مدته توی سر بالایی دنده موتور میپره یعنی اگر تو دنده دو هسم یهو بصورت اتومات معکوس میشه شوکه بدی به موتور وارد میشه چیکار کنم!!!!!!
احتمالا صفحه کلاچ تمام شده

Amir
30-09-1390, 02:33 بعد از ظهر
لطفا از عنوان مناسب برای تاپیک هاتون استفاده کنید

Sami
30-09-1390, 02:51 بعد از ظهر
یعنی شما میگی از صفحه کلاجه

Kami
30-09-1390, 02:53 بعد از ظهر
یعنی شما میگی از صفحه کلاجه
کم کردن دنده از دنده 3 به 2 نشانه اینکه صفحه کلاچ تمام شده

Sami
30-09-1390, 03:02 بعد از ظهر
چند وقت پیش رفنم نمایندگی باجاج طرف گفت ماله سیم کلاچه میتونه از اون باشه.یا مثلا گیربکسم مشکلی پیدا کرده باشه

---------- Post added at 04:02 PM ---------- Previous post was at 03:56 PM ----------

امیر جان توی این موردم راهنماییم کن :20:

Babak
30-09-1390, 04:14 بعد از ظهر
توی ماشین وقتی دنده میپره یه چیزی هست به نامه خار موشکی خرابه تو موتور رو نمیدونم ولی وقتی خود به خود دنده کم میشه چطوری ربط به کلاچ می تونه پیدا کنه؟

amirw3x
30-09-1390, 10:01 بعد از ظهر
آقا سامی چند ساله موتور رو داری چون صفحه کلاچ این موتورا (باجاج و پولسار ) به این زودی ها تمام یا خورده نمیشه ، منم موتورم این طوری میشه ولی بیشتر مواقع بخاطر اینه که دنده درست جا نرفته یا هنگام رانندگی بعضیا عادت دارند دستشون روی دستگیر ه کلاچ می گذارند و احتمال درگیر شدن صفحه کلاچ و کم کردن دنده رو داره البته آقای شفیع مسئول فنی سایت هم نظر بدن بهتره .:2i8d4ao:

Sami
01-10-1390, 01:25 قبل از ظهر
امیر جان موتور مدلش 86 هستش فک کنم ****** درست بگه ولی نظر قابله فک کردنه:bargh:

bahador
03-10-1390, 09:34 قبل از ظهر
آقا موتور آپاچی یکی از بچها تو دنده داره میره
مثلا 1و2و3 رو پر میکنه یهو موتور تو دنده 3 گاز خلاصی میخوره در صورتی که موتور تو دندس گاز خلاصی میخوره ؟
به نظر شما مشکل از چیه ؟

Masoud
03-10-1390, 12:26 بعد از ظهر
امیر جان موتور مدلش 86 هستش فک کنم ****** درست بگه ولی نظر قابله فک کردنه:bargh:

بهتره اول شفت دنده رو تنظیم کنی.....
ریگلاژ کلاچ و چک کن اگر 2 مورد بالا درست بود.....
احتمالا دنده 3 موتور ات با روبروییش خورد شده (این در صورتی اتفاق میافته که موتور رو دنده ای که رد می کنه نتونه حرکت کنه و رد کنه)
ولی اگر تو دنده ای که رد میکنه می تونی حرکت کنی بعضی مواقع مربوط به صفحه کلاچ است
بعد چک کردن جعبه دنده
موفق باشی

---------- Post added at 12:26 PM ---------- Previous post was at 12:24 PM ----------

آقا موتور آپاچی یکی از بچها تو دنده داره میره
مثلا 1و2و3 رو پر میکنه یهو موتور تو دنده 3 گاز خلاصی میخوره در صورتی که موتور تو دندس گاز خلاصی میخوره ؟
به نظر شما مشکل از چیه ؟
بهتره اول شفت دنده رو تنظیم کنی.....
ریگلاژ کلاچ و چک کن اگر 2 مورد بالا درست بود.....
احتمال اینکه دنده روبرویی 3 کمی خورده شده باشه هم هست

شفیع
03-10-1390, 02:08 بعد از ظهر
از بابت تاخیرم عذر خواهی میکنم، نوشته های دوستان رو خوندم، تا حدودی درسته
این مشکل می شه گفت مشکل خوش یومنی نیست! همون طور که دوستان اشاره کردن، صفحه کلاچ خیلی هم بی ربط نیست، صفحه کلاچ موتورسیکلت به یه روش خاصی درگیر می شه و عین صفحه کلاچ های خودرو نیست، هر چی صفحه کلاچ صاف تر یا تموم تر شه، میزان درگیر بودنش با گیربکس بیشتره، البته نه به این معنا که بهتر می شه، نه! قدرت کمی رو منتقل می کنه ولی در اکثر مواقع چه کلاچ گرفته باشه چه نگرفته باشه، کمی درگیر هست، این رو می شه با روشن گذاشتن موتور در حالت خلاص روی چفت جک گذاشتن متوجه شد، موتوری که صفحه کلاچش رو به صاف شدن باشه، در حالت خلاص وقتی چرخ عقب از زمین بلند شده، حرکت تند تری داره یا به اصطلاح درگیره!

حالا اگر به صورت مداوم از این صفحه کلاچ استفاده شه، عین این می مونه که کلاچ ناقص گرفته می شه، دوستان در جریان هستن، در خودرو اگر کلاچ ناقص گرفته شه و اصلا گرفته نشه، چه مشکلی پیش میاد !؟ به اصطلاح آب هویچ گرفته می شه، قیییییژ ..! ولی در موتورسیکلت ما همچین صدایی نمی شنوید ولی با درگیری و ضربه ها باعث می شه به مرور دنده ها خورده شن و دچار کچلی شن، که باعث ضعیف شدن و حساس شدن می شه، در مواقعی دنده خوب جا نخورده، یهو می پره بیرون.
در بعضی از موتور ها با تعویض صفحه کلاچ تقریبا خوب می شه یا بهتره بگم بهتر می شه، ولی باز هم گهگاهی بازی در میاره، موتور قبلی خودم همچین مشکلی داشت توی دنده 2، اعصابمو بهم ریخته بود، صفحه کلاچو اومدم عوض کنم دیدم در حدی تموم کرده که رسیده به آهن، صفحه کلاچ نو انداختم، قبلا از هر 10 بار که مینداختم دنده دو، 3 بار می پرید بیرون، با تعویض صفحه کلاچ از هر ده بار یک بار می پرید بیرون، ولی هیچوقت از بین نرفت چون دنده 2 دچار کچلی شده بود واسه همین موتور ...
راه حل: در چنین مواقعی اگر به موتورتون خیلی اهمیت می دید و خیلی دوستش دارید، بهتره این مشکل رو جدی بگیرید و در رفع این مشکل پیگیر باشید، ببرید پیش یه متخصص جعبه دنده رو باز کنه اگر نیاز به تراشکاری داره یا نیاز داره دنده خاصی تعویض شه کاراشو انجام بدید، تا این در رفتن دنده در دور های بالا باعث ضربه زدن به چرخ دنده های دیگه و در نتیجه خرابی اونا نشه.

Sami
03-10-1390, 03:12 بعد از ظهر
این داداش شفیع دیرجواب میده ولی جواب بده کولاک میکنه...آی لاو یو

شفیع
03-10-1390, 04:22 بعد از ظهر
این داداش شفیع دیرجواب میده ولی جواب بده کولاک میکنه...آی لاو یو

شما لطف داری، من فقط تجربه ای که روی موتور خودم داشتم گفتم، ما کوچیکتیم.

Sami
03-10-1390, 09:26 بعد از ظهر
شفیع پس تو خرج افتادیم :297:راستی یاهو آیدیتم به من بده از قراه معلوم ستاره سهیل شدی:riz481:

شفیع
03-10-1390, 09:39 بعد از ظهر
شفیع پس تو خرج افتادیم :297:راستی یاهو آیدیتم به من بده از قراه معلوم ستاره سهیل شدی:riz481:

اول از همه وضعیت صفحه کلاچتو بررسی کن، ببین تموم شده یا نه، البته اینطوری که گفتی، باید تموم شده باشه، صفحه کلاچو عوض کن ببین چطور می شه.

[Only registered and activated users can see links]