PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رنگ کردن رینگ

Sami
26-09-1390, 12:12 قبل از ظهر
بروبچ من اگه بخام رینگه موتورمو رنگ کنم باید چکار کنم.یعنی چه فرآینداییو باید انجام بدم

Alireza
26-09-1390, 12:22 قبل از ظهر
تو زدن تاپیک دقت بیشتری کنید
منتقل شد

K.I.A
26-09-1390, 12:28 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز خوش امدید لطفا نوع رینگ و رنگ موجود روشو بگید تا در اسرع وقت راهنمایی بشید...

Sami
26-09-1390, 08:59 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز
نوع رینگ معمولی رینگ پالسی متاسفانه موقع جازدن لاستیک رینگ عقب آثار تایلیور روی رینگ موندخ و رینگو زخمی کرده
به نظرت باید چیکار کرد؟

---------- Post added at 09:59 AM ---------- Previous post was at 09:58 AM ----------

به روی چشم

Sami
16-10-1390, 02:54 بعد از ظهر
اومدم سراغه یه تایپیکه قدیم دوستان کسی هست راهنماییم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نبوددد:sumo:

شفیع
16-10-1390, 03:17 بعد از ظهر
رنگ کردن رینگ کارخونه ای شاید بشه گفت یکی از کارای سخته،
وقتی رینگ توی کارخونه به صورت خام هست میان روش یه لایه استیل یا آلومینیوم براق می کشن، (آبکاری می کنن) همین لایه باعث می شه رنگ نتونه چسندگی لازم رو بدست بیاره، ولی رینگ هایی که به صورت کارخونه ای رنگ شدن، دیگه این آبکاری استیل روش انجام نمی شه و به صورت فلز خام هست که رنگ خیلی خوب روش می چسبه.

البته می شه تا حدودی کاری کرد که این چسبندگی به وجود بیار
اول اینکه نوع رنگ بهتره از نوع رنگ های ساختمونی نباشه، اگر رنگ ماشین باشه خیلی بهتره و مقاومت خیلی بیشتری داره.
دوم قبل از رنگ زدن بهتره از رنگ آستر استفاده کنید. اگر از رنگ ماشین استفاده می کنید حتما از رنگ آستر مخصوص رنگ ماشین استفاده کنید.

اگر رینگ آلومینیومی باشه در کل از هر رنگی استفاده کنید دوام چندانی نداره، مگر اینکه سفارش بدید از سازمان فضایی ناسا رنگ مخصوص آلومینومی که به فضاپیما ها می زنن واستون بیارن ! :4chsmu1:
توی ایران کم و بیش رنگ آلومینیومی وجود داره لندروور دقیمیا و پژو 405 فرانسو بدنه اش آلومینیومیه و رنگ آلومینومی هم داره که البته بعد از گشت چندین سال خوب جواب نداده، پوسته می کنه می ریزه.

اگر هم رینگ استیل باشه، البته رینگ استیل که وجود نداره منظور رینگ با روکش استیل، اگر کل رینگو با یه سمباده ریز آهن خراش بدید، فقط ار حالت آینه ای خارج شه، نه به صورتی که خش داره شه، فقط به حالت مات در بیاد، بعد که روش رنگ آستر بخوره خیلی بهتر می چسبه.
در کل استفاده از سمباده و رنگ آستر (بستر سازی) در دوام هر نوع رنگی تاثیر زیادی داره.
حتما شما هم دیدید سپر بعضی از ماشینا توی خیابون، رنگش پوسته کرده و ریخته، معمولا به خاطر عدم چسبندگی رنگ به فایبر گلاس یا پلاستیک سپر هست، به خاطر تنبلی نقاش و بستر سازی نا مناسب همچین مشکلی به وجود میاد.

Sami
16-10-1390, 03:24 بعد از ظهر
شفیع جان طرحه منم اینه که اول رینگو بدم شات بلاست کنن بعد رنگ بزنم به نظرت کار خوبیه جون یه قطعرو دادم شات زد همه سوراخ سنبه هاش که از زمان ریختگی این قطعه بود زد بیرون

شفیع
16-10-1390, 03:30 بعد از ظهر
شفیع جان طرحه منم اینه که اول رینگو بدم شات بلاست کنن بعد رنگ بزنم به نظرت کار خوبیه جون یه قطعرو دادم شات زد همه سوراخ سنبه هاش که از زمان ریختگی این قطعه بود زد بیرون

منظورت از شات چیه ؟
به کی دادی این کارو واست انجام بده ؟

Sami
16-10-1390, 03:33 بعد از ظهر
شات بلاست یه فرآیندیه که با استفاده از اون ساچمه های ریزو بوسیله فشاره باد با سرعت 120 کیلومتر به بدنه قطعه میزنن که باعث برداشتن لایه سطحی قطعه میشه خیلی خوبه وقتی قطعه بیرون میاد انگار همین الان از ریختگری دراومده یه مدل دیگه ام داره سند بلاست که از اسمش معلومه همین فرآینده با استفاده از ذرات شن سیلیسم

شفیع
16-10-1390, 04:33 بعد از ظهر
شات بلاست یه فرآیندیه که با استفاده از اون ساچمه های ریزو بوسیله فشاره باد با سرعت 120 کیلومتر به بدنه قطعه میزنن که باعث برداشتن لایه سطحی قطعه میشه خیلی خوبه وقتی قطعه بیرون میاد انگار همین الان از ریختگری دراومده یه مدل دیگه ام داره سند بلاست که از اسمش معلومه همین فرآینده با استفاده از ذرات شن سیلیسم

نمی دونستم همچین فناوری این طرفا هم اومده،
یه سبک دیگه هم منشنیده بودم با ارتعاشات امواج صوتی رنگ رو از سطح می کنن!
حالا کجا این انجام دیدن ؟

Sami
16-10-1390, 04:37 بعد از ظهر
شفیع خیلی قدیمیه!!!!تو محلمون خاصتی آشنا دارم کارش خوبه

.:ALIREZA NADERI:.
03-11-1390, 11:45 قبل از ظهر
اگر بحواهیم که طوقه ها رو رنگ کنیم با اسپری میشه این کار رو کرد ؟

mra680
03-11-1390, 01:31 بعد از ظهر
سلام
رینگ های پره های که بیشتر موتور ها دارن رو نمیشه (یعنی هیچ رینگی رو نمیشه با اسپری رنگ کرد)
رینگ های فولادی یا اسپرت رو میشه بدون آستر زدن داد به نقاش های ماشین هر رنگی که دوست دارین بزنن(پرسیدم)
رینگ های پره ای و استیل حتما نیاز به آستر طوسی دارن(روی موتور خودم انجام دادم) و بعد رنگ دل خواهتون
هزینه هم ماکسیمم برای هر رینگ 20 هزار باید پرداخت بشه
البته اگه بخواین رنگ موندگاری بالا داشته باشه حتما باید کوره ای باشه و یا به صورت استاتیک یا چکی
استاتیک خیلی نمای بهتری داره
موفق باشید

کوروش
04-11-1390, 10:37 قبل از ظهر
یه جوره دیگه هم میشه اول اینکه رنیگو کامل در بیار و ترمز دیسک رو ازش جدا کنید / یه سطل بزرگ رنگ بیارید و رنیگو بکنید توی سطل / اینجوری رینگ یک دست بدون اینکه جایی به قول معروف کمتر رنگ خورده باشه و یا شره کنی میتونی رنگش کنی و یا میتونی از دستگاه های رنگ پاشی استفاده کنید:20:

MGEngineer
04-11-1390, 10:44 قبل از ظهر
البته اگه بخواین رنگ موندگاری بالا داشته باشه حتما باید کوره ای باشه و یا به صورت استاتیک یا چکی
استاتیک خیلی نمای بهتری داره

سلام دوست عزیز
کجا به صورت کوره ای رنگ انجام میده؟؟

mra680
04-11-1390, 11:58 قبل از ظهر
سلام
همه جا ندارن
بیشتر جاهایی که کار های صنعتی انجام میدن
باید بپرسی عزیز
من هم میپرسم پیدا کردم بهت خبر میدم

Sami
04-11-1390, 02:27 بعد از ظهر
دوستان رنگ کوره ای کار حرفه ای جهت رنگ کردن رینگ هر کی میخاد من سراغ دارم

amir m
06-04-1391, 07:14 بعد از ظهر
من می خوام رنگ کنم ادرس میدی

amir74
06-04-1391, 10:02 بعد از ظهر
ببرید یجا رنگ کوره ای درجه 1 واستون بزنه

amir m
11-04-1391, 11:43 قبل از ظهر
اقا سامی ادرس رنگ کارتو به ما میدی

amir74
05-05-1391, 10:38 قبل از ظهر
دوستان به غیر از رنگ کوره ای میشه داد رنگ کار رنگ بزنه؟

Masoud
05-05-1391, 12:52 بعد از ظهر
فقط رنگ کوره ای رنگ های دیگه پاک میشه ....
اگه رنگ کار هم این کاره باشه می تونه بزنه ولی زیاد دووم نمیاره

amir.cdi
05-05-1391, 08:15 بعد از ظهر
امیر حتما باید رنگ رو رینگ پخته بشه تا بلند نشه . میتونی ببری آب کاریهم بکنن.

یاس علیدادی
01-09-1393, 02:59 قبل از ظهر
سلام.امیدوارم این تجربه بنده به درد دوستان گرامی بخوره.ی موتور تریل 150 تلاش 82 که چند سال خوابیده بود رو خردم.بخاطر اینکه چندین سال توی ی حیاط خونه ای بود که روش پلاستیک کشیده بودن و بارون خورده بود تمام قسمت های موتور که بیرون بودن زنگ زده بودن مخصوصا کل اگزوزش.من اومدم ی رنگ مشکی اسپری خریدم و تمام اگزوز رو رنگ کردم.فردای همون روز موتور رو روشن کردم و اگزوز داغ که رنگ روی اگزوز شروع کرد به بو دادن و خیلی کم دود داد.باهاش رفتم بیرون و ی چند ساعتی کار داشتم بعد از اینکه اومدم خونه دیگه نه اثری از دود بود و نه بوی رنگ.جالب ماجرا اینجاست که الان 4 ماه از رنگ کردن اگزوز میگذره ! اما نه رنگش رفته و نه با شستشوی زیاد از بین نمیره و خیلی هم خوشگل شده.فکر کنم فرایند رنگ کوره ای همین جوری باشه که بعد از رنگ کردن جسم مورد نظر اونو حرارتش میدن!البته اگه از دوستان کسی بخواد واسه کارش ی دستگاه میسازم که بشه هر جسمی رو باهاش رنگ به اصطلاح کوره ای کرد.با هزینه خیلی کم دستگاهی ساده می تونم بسازم.