PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مکانیزم حرکت دوچرخه

arashmojtaba
24-09-1390, 05:01 بعد از ظهر
همیشه این سوال در ذهن داشتم

چرا دوچرخه با برعکس رکاب زدن حرکت نمی کند؟

ساچمه ها چطور جای سازی شدند که کمک می کنند به این عمل؟

دوستان اگر با شکل توضیح بدند فهمیدنش راحت تر!

02109002
24-09-1390, 06:55 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

خودروها : براي ايجاد مزيت مكانيكهاي متفاوت در شيب يا كفي ،در دوچرخه هاي كورسي بين پنج تا هفت عدد و در دوچرخه هاي كوهستان بين شش تا هشت عدد خودرو در نظر گرفته مي شود . صفحات خودرو در يك جهت از كوچك به بزرگ (از بيرون به سمت توپي چرخ ) روي استوانه محكم مي شوند و استوانه نگهدارنده روي استوانه اي ديگر در يك جهت هرز مي گردد و در جهت ديگر با خارهايي ثابت مي شود و نيرو را به استوانه زيرينم انتقال مي دهد . بين دو استوانه ،دو سري ساچمه وجود دارد كه باعث مي شود خودرو در جهت عكس به راحتي بگردد . معمولا براي آسان شدن تعويض دنده ،شكل بعضي دندانه هاي خودرو با بقيه تفاوت دارد .

cao-cao
13-04-1391, 04:30 بعد از ظهر
سلام به شما دوست خوبم
مکانیزم خودرو عقب به این سورته که دو یا ستا ربونه به اسم موشکی داره که حول یه محور استوانه ای با زاعده میچرخن و اون موشکیها زیرشون یه فنر هست که وقتی بر عکس میچرخ باعث میشه از روی زاعده ها رد بشه و وقتی به سمت جلو حررکاب میرنی به اون زاعده ها گیر میکنه و باعث حرکت میشه
تو کورسی خودرا تا 11 عدد خورشیدی داره
و تو کوهستان تا 10 عدد

Milad_2Rbo
13-04-1391, 04:52 بعد از ظهر
حداقل یه سال بود تاپیک خاک میخورد چه تاپیکیو کشیدی بالا .حالا هم واسه این که پستم اسپم نشه .یه سری دوچرخه هستن که دنده ای نیستن ولی مخصوصه حرکات نمایشین من موندم اینا چه جوری این همه قدرت دارن
[Only registered and activated users can see links]

cao-cao
13-04-1391, 06:09 بعد از ظهر
ببین دوست من قدرت رو چره دنده تامین میکنه اون دوچرهه ای که شما میگی تریال هست
تو چرخ تریال خودرو جلو و عقب با هم تقریبا مقیاس خیلی کمی دارن به خاطر همین حرکات انفجاری و پر شتاب هست واسه همین باعث میشه تو یه حرکت یهو بپره مثل دنده 1 موتور

کمبوجیه
28-04-1391, 11:36 بعد از ظهر
ببین دوست من قدرت رو چره دنده تامین میکنه اون دوچرهه ای که شما میگی تریال هست
تو چرخ تریال خودرو جلو و عقب با هم تقریبا مقیاس خیلی کمی دارن به خاطر همین حرکات انفجاری و پر شتاب هست واسه همین باعث میشه تو یه حرکت یهو بپره مثل دنده 1 موتور

ببین خودروی تریال دارای خار میباشه که اگه تعداد خارهاش زیاد باشه حرکت پرشتاب سریعتر انجام میشه.....من به تازگی برای تریالم خودروی9خار انداختم{از این تعداد خار بیشتر توی خودرو اونم تو ایران نمیشه پیدا کرد}و کلی حرکاتی رو که کم میزدم آلان دو برابر شده.....{هر چیزی رو تاپیک مودر نظر خودش مطرح میکنن دوستان گرامی}