PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از کی موتور سواری می کنید؟

Classified
19-09-1390, 11:57 بعد از ظهر
سلام

خب هممون از یه سنی شروع کردیم، مخصوصا اگه سنمون پایین بوده و غرور خاص پشت موتور و پزش به رفیقا!!:1tongue:

من از 11 سالگی پشت موتور می نشستم و وقتی میخواستم نگه دارم انگشت های پام یه طرف موتور، اون پام تا نصف موتور

میومد! 6 سالی میشه تقریبا و هنوز همون موتور رو دارم!

Kami
20-09-1390, 12:00 قبل از ظهر
از 12 سالگی موتور سواریمو شروع کردم
اینم اولین موتورمه
[Only registered and activated users can see links]

reza KTM
20-09-1390, 12:05 قبل از ظهر
من خیلی سابقه طولایی ندارم
جست و گریخته سوار موتور داییم میشدم ولی رسما بعد از اینکه گواهینامم اومد (17 سالگی تمام) به هفته نکشید یه موتور خریدم و موتور سواری رو شروع کردم

البته نظر شخصیمه سابقه هیچ ربطی به حرفه ای بودن نداره
خیلی ها رو میشناسم چند ساله موتور سوارن و ادعا ها دارن ولی از همه لحاظ موتور سوار قابلی نیستن (چون موتور سوار باید در تمام قسمت ها پرفکت باشه مثل فنی ، سرعتی ، تعادلی ، نمایشی ، دنده کشی و ...) که به سابقه نیست به هنر طرف و جراتش ربط داره

ARSH
20-09-1390, 12:06 قبل از ظهر
من از اول کلاس پنجم یا اول راهنمایی بود شروع کردم دقیق یادم نیست ولی یادمه راهنمایی بودم یا دبستان اینا با براوو که واسه خودم خریده بودم ! دوچرخمو فروختم و فک کنم ماه ها بود پول جمع میکردم براش
قدیمی ترین عکسی که از موتور سواریم دارم فک کنم واسه 13 یا 14 سالگیمه که رها 65 داشتم مدل دنده اوتوماتیکش بود که اون موقع یه شرکت ایرانی اینارو اوتوماتیک کرده بود
اصلش اگه دقیق اشتباه نکنم آلمانی بود و دو تا دنده داشت
دنده ها روی دسته بود
کلاج رو میگرفتی دسته رو میوردی پایین میشد یک
میوردی بالا میشد دو ! دنده ها طوری صدا میداد که فندق که چه عرض کنم انگار بدون کلاج پیکانو میزنی تو دنده
براوو رو لوله میکرد خیلی مشتی بود
پیاده راه مینداختم میبردم تعمیرگاه محمود عابدی که یه سوزن کاربرات بندازه بش ! اونم چقدر راه شاید 10 کیلومتر راه بود
عاشق موتور بودم از همون اول چون داییم موتور سوار بود خیلی علاقم شدید تر میشد روز به روز

اینجاست که میگن ما از زمینای خاکی ( براوو و رها 65 ) شروع کردیم :happy4:

Alireza
20-09-1390, 02:46 قبل از ظهر
منم از کلاس پنجم شروع کردم یه کاواساکی gto بود هنوزم خراب بوی اگزوزشم
اولین موتورمم 3 راهنمایی یه سی جی نامی خریدم ابی رنگ بود

aligsx
20-09-1390, 03:30 قبل از ظهر
از 12 سالگی تا 18 سالگی کلا 6.7 بار پشت موتور نشسته بودم {125}
18 سالگیم که تموم شد چند روز بعدش رفتم 17 شهریور و داش احسان 125 سی سی رو با خودم به خونه اوردم!!!!
به قدر موهای سرم بد لایی کشی کردمو گازشو گرفتم و نیم کلاج بازی و دنده کشی تا الانم که 20 سالمه تصادفامو کردمو و زمین خوردنامو خوردم دیگه تقریبا میشه گفت یه چیزایی بلدم اما به جلو حرفه اییا لنگ میندازم. چاکر تمام حرفه ای های سایت هستم از جمله : reza ktm ; kia .....
ایشالا میخوام با این موتور جدیده استوپی همراه با حرکت موتور رو از reza ktm یاد بگیرم.
شد دفترچه خاطرات.معذرت که یخورده پرت و پلا ام گفتم

ap_peiki
20-09-1390, 05:23 قبل از ظهر
از سوم دبستان :27:
با یدونه از این سوزوکی زمان جنگیا یه شاگردامونو براش ساندویچ میخریدم اونم موتور سواری یادم میداد یادش بخیر بین هم کلاسیامو قد بلند بودیم ولی با این وجود هر موقع میخاستم سوارشم میرفتم رو پله بتنی ها وایمیسادم و میپریدم رو موتور بزرگترین آرزوم این بود که یه روز پشت ایکس ال 250 بابام بشینم. آخرشم نشد. راستی غیر ممکن بود که تا وقتی فرمونو میتابوندم زمین نخورم و راهنماشو نشکنم

amirw3x
20-09-1390, 09:35 قبل از ظهر
از سال 82 شروع کردم با ملی 125 تا حالا 8 ساله می رونیم :20:

BKING
20-09-1390, 11:48 قبل از ظهر
از وقتی گواهینامه گرفتم پشت موتور نشستم البته قبلش هم جسته گریخته می شستم

یه مدت تو پیک دنده صد تا یه غاز می زدم که به تجربیاتم افزود و نحوه لایی کشی فرار از کفی و ترافیک و حرکت در جهت مخالف و عبور از مناطق صعب العبور حمل بار یک وانت با موتورو یاد گرفتم

02109002
20-09-1390, 01:44 بعد از ظهر
از 13 سالگی با بابام میروندم یعنی بابام دست راستش رو فرمون بود واسه کنترل سرعت با یاماها 125
15 سالگی با عموم پنج شنبه ها بعدظهر میرفتیم تمرین تا اینکه کامل یاد گرفتم تلاش cg 125
بعدش موتور عموم رو برداشتم برا خودم:29:

حسـن
20-09-1390, 02:28 بعد از ظهر
سوم راهنمایی بودم که یه بهمن 110 بی کلاچ دست دوم خریدم و شب را تو پارک خوابیدم بنده خدا بابام خیلی مقاومت کرد و زور زد که موتور سوار نشم
اما موفق نشد وقتی هم با سنگین می اومدم خونه میگفت همون روز باید پات را میشکستم که موتور سوار نشی

Mohammad aghili
20-09-1390, 03:27 بعد از ظهر
اول راهنمایی که میخواستم برم دوم !
یعنی تو تابستونش
یه دونه موتور گازی با حقوق خودم خریدم 45 هزار تومن اسمش توسن بود
خیلی باهاش حال میکردم
بعد سال سوم راهنمایی فروختمش و یه موتور گازی دیگه گرفتم ، اسمش باسل بود.... این یکی یه نمه تریپش به دنده ای میخورد ، آخه هندل داشت.... فکرشو بکن ، موتور گازی هندل بخوره

بعد اون رو یه سال بعدش فروختمو یه گازی درست درمون گرفتم اسمش پاژنگ بود... دیگه به حدی رسیده بودم که از لحاظ فنی جیک و پوک موتور گازی رو بلد بودم
بعد از این قضیه سال دوم دبیرستان بخاطر نمرات درخشان ! بابام برام یه 70 خرید (همینی که هنوزم دارمش) خدایی سالاره
یه دوسالی که داشتمش ، رفیقم روان خرید و داد ما یه دوری زدیم و از همون موقع روانی شدیم تا حالا

زیاد ازش میگرفتم و دوران میزدم... اما موتور که مال خودت باشه یه چی دیگه اس
بیچاره با همین 70 تمام حرکات و فنون آفرود رو یاد گرفتم و الانم دارم میرم رو مخ بابام واسه همون روانه.... واسه بار سوم

خدا کنه پا بده
شرمنده کلی قصه گفتم

فعلا
یاعلی

RED-LINE
20-09-1390, 06:03 بعد از ظهر
یک ماه قبل از محرم سال پیش بود(دوم دبیرستان) که یکی از رفیقام یه آپاچی سفید صفر خرید،از اون موقع موتور افتاد تو مخم با اینکه اصلا اصلا بلد نبودم ولی خیلی دوست داشتم،قرار شد معدل امتحان نوبت اولم خوب شد یه آپاچی برام بخرن ولی خوب گند زدم اساسی!از طرفی خودم پول طرح هوندا داشتم ولی از هوندا اساااسی متنفر بودم!
رفت تا عید تو اون سه ماه مخ بابامو ترکوندم هی میگفت پول ندارم!!!خلاصه سال شد 90 و عید هم تموم شد دیدم از پدر نتونستم جواب بله بگیرم رفتم سراغ مادر خلاصه مخشو زدم،جمعه بود که تائیدیش صادر شد شنبه بعد از ظهرش 20فروردین نود بود رفتیم یه آپاچی سفید خریدم،خیلی موتورمو دوست داشتم با اینکه اندازه گوجه فرنگی از موتور سر در نمیاوردم!
حالا فکر کنید من آکبند تا حالا پشت موتورگازی هم نشستم!استارت زدم دنده رو گذاشتم تو یک کلاچ رو ول کردم پرررت..خاموش شد کم کم راه افتادم تا برسم خونه 3دفعه بیشتر خاموش نکردم،..
خداروشکر تو مدتی که داشتم یاد میگرفتم سوخت ندادم فقط یبار اومدم جوب رو رد کنم زدم زمین که موتورم هیچیش نشد.
کم کم یاد گرفتم،بیشتر سعی کردم بذارم زمان بگذره تا یاد بگیرم تا اینکه بخوام همه چیو زود یاد بگیرم هم خودمو هم موتورمو به گ...بدم...
گذششت،کاش میشد این موتور ها هم یکم شعور داشتن میفهمیدن!میشدن بهترین رفیقامون!بعده 9ماه که یه ماهشم نتونستم به خاطر بیمارستان و خوابیدن موتور سوار موتورم بشم میشه گفت یه چیزائی یاد گرفتم و بازم خیلی جا دارم تا یاد بگیرم.
قبل از اینکه موتور بخرم با چیزائی که شنیده بودم گفتم سر یه ماه میمیرم!ولی خداروشکر تا الان اتفاق خاصی نیفتاد البته جنبه بسیار بالای من:4chsmu1:رو هم باید در نظر گرفت که خیلی جاها گاز بیخود ندادم ولی یکی از رفیقام که موتورسواری هم بلد بود آپاچی خرید منفجرش کرد واقعا ....
خوب دیگه زیاد قصه گفتم ولی یه چیزی بهم ثابت شد که موتورسواری عشقه واقعا،یعنی تا عشقشو نداشته باشی کمتر پیش میاد بری طرفش،.......

goldwing
20-09-1390, 08:42 بعد از ظهر
کلاس 5م دبستان بودم ، پدرم موتور سوار بود و همیشه از موتور سبک تا سنگین داشت و من با یک هوندای 70 سوپر کاپ که
بدون کلاج هست ،خودم موتور سواری میکردم ،موتوره 3دنده داشت ، تا الان که32سالمه حدود 22ساله دارم موتور سواری میکنم .

goldwing
21-09-1390, 12:36 قبل از ظهر
آقا آرش همونطور که خودتونم گفتین اصل این موتور آلمانی و 2دنده تو فرمان داشتن آلمانیش خیلی خوب بودن اسمش puch هست.

nOviA
21-09-1390, 12:44 بعد از ظهر
فکر کنم از همه دیرتر یاد گرفته باشم. پارسال مهر با سی جی. یادمه همون دقیقه های اول تک میزدم با 1. که البته الان اصلا نمیزنم

علی یزدانی
21-09-1390, 04:20 بعد از ظهر
سلام
منم از دوم دبیرستان با سی جی
چون راه مدرسم دور بود مجبور شدیم که یه موتور بگیرم و ...

ali faghfouri
21-09-1390, 08:25 بعد از ظهر
با سلام خدمت همه دوستان
از 9 سالگی با یاماها 80 و بعد کاوازاکی مگنوم 80 و بعد .....
13 سال موتورسواری حرفه ای با انواع موتور سنگین.

شهرام
23-09-1390, 10:33 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان.خوب تا اونجای که من خوندم همه یه جوری موتور سواریرو شروع کردین. منم از 12 سالگیم شروع کردم موتور سوار شدنو وکل خوانوادم همشون موتور سوار وهم موتور ساز هستن.حتی دوخترای خانوادمم عاشق موتورن.و اولین موتوری که من روندم ماله دایم بود پنهونی موتورشو بردم تو کوچه.روندم اون موقع پام به زور میرسید به زمین موتور دایمم تریل بود.وبا فهمیدن بابام ودایم منو یه کتک خوبی زدن که چرا بدونه اجازه سوار موتور شدم.اخه اون موقع ها هم خیلی شرورو شلوغ بودم.ومن این کارو چند بار تکرار کردم بعد دیدن نمیتونن جلوی منو بگیرن.بعد دایم رفت برام یاماها100گرفت بعد یه مدت اونو فروختم رفتم یه تریل خریدم با کمک دایم بعد یواش یواش رسیدم به اینجا که الان سوار یه سی بی ار ربسول1000هستم.وکار اصلی منم الان شده درست کردن موتور سنگین.
ولی فعلا که نمیتونم برم سر مغازه چون یه تصادف بدی کردم.

KING
03-10-1390, 03:30 قبل از ظهر
سلام
من از بچگی عاشقانه وسایل 2 چرخو دوس داشتم:minzdr:
راهنمایی بودم یه بار داییم موتورشو داد یه دوری زدم موقع پیاده شدن موتورو زمین زدمو دسه ترمزشو شیکوندم:i'm ok:.تو همون زمونا بود که یه gto بابایه رفیقم داشت که با سنجاقِ سر میفتادم به جونه سویچشو روشنش میکردیم:bitarbiat:.اما بیشتر اون سوار میشد و من تئوری وار بهش یاد میدادم :icon_pf _97_:
2-3 راهنمایی یه بار داشتیم میرفتیم بیرون که ماشین پر بودو داییم گفت میتونی با موتور بیایی که منم از خدا خواسته قبول کردم :happy4:
اون عیدی که اول دبیرستان بودم کارم این بود داییم که میرفت مسافرت میرفتم موتورو از تو حیاطشون ور میداشتمو گل خیابونا .... اخ که چقد باحال بود.:15:
تو 2 سال بعدش خونه مادر بزرگم بودم عیدو جاتون خالی شبا ساعت 1-2 از پنجره اتاقم میپریدم تو حیاطو متورو ور میداشتمو میرفتم بیرون تا قبل اذان که مادر بزرگم بیدار بشه.همه تهرانو با این موتور میچرخیدم (سی جی 125 اصلو مگه میشه ور نداشت :gigglesmile: )
تا پیش دانشگاهی که گواهیمو گرفتمو یه وام جور کردمو یه سی جی خریدم . هنوز دارمشو واقعا دوسش دارم.فقط با سرعتش مشکل دارم که اونم حل میشه تا چند روز دیگه.:6:
راستی با این موتوره زبون بسته کلی هم مسافرت تنهایی رفتم جاتون خالی که اخریش هفته اخیر بود که رفتم چالوس و برگشتم:31:
حالا بعد این همه داستان زده به سرم یکمی ظاهر موتورمو تغییر اساسی بدم شبیه cg 125 fan honda :14:(تو این زمینه از همه خواهشمندم علمی که دارنو ازم دریغ نکننو راهنماییم کنند):grouphug:
دیگه ببخشید داستان شد :spam:

gilanian_1000
03-10-1390, 10:44 بعد از ظهر
من 2ساله که بودم گاز موتور هندا ÷اپن دستم بود بعدش که بزرگ شدم از آخرای راهنمایی یا اول دبیرستان موتور دوستان رو یواشکی سوار میشدم حدود 4 یا 5 ساله پیش که آخر دبیرستان بودم با کلی زحمت وتلاش بابامو راضی کردم که واسم موتور بگیره که اونم واسم یه پیشرو 70 گرفت و...

7thRING
16-10-1390, 11:08 بعد از ظهر
من از 11 -12 سالگی موتور سوار می شدم.
تقریبا 5 سالی سابقه موتور سواری دارم.:16:

Sami
16-10-1390, 11:12 بعد از ظهر
2 یا 3 سال:sleep:

MGEngineer
17-10-1390, 10:18 بعد از ظهر
من از سال 82 با یه پیشرو 70 شروع کردم و 4ماه بعدش یه CG125 گرفتم و 3-4 سالی CG سوار بودم و بعدش ردش کردم رفت و ماشین سوار شدم تا یکی دوماه قبل که دوباره عشق موتورسواری زد بالا و یه پیشرو 250 برای خالی نبودن اریضه خریدم
:29dz8zk:

mostafak021
04-12-1390, 06:15 بعد از ظهر
تاریخ رو یادم نمی یاد فقط می دونم با cdi مدل 74 یاد گرفتم .یادش به خیر اون اولا می ترسیدم از دنده یک بیشتر برم کله مسیر رو با دنده یک می رفتم گاز رو تا ته پر می کردم همه نگاه می کردن چه لذتی داشت.تا یه شب داداشم تو خیابون من و دید زد پسه سرم نشست پشتم رفتیم تو اوتوبانه ورزشگاه تختی از اونجا بود که دیگه برای اولین بار 4 دنده دادم به موتور.

alikian
04-12-1390, 07:30 بعد از ظهر
من از سال 15 سالگی موتور سواری میکردم تقریبا 9 سالی میشه یه کم خشکتر

mra680
04-12-1390, 08:24 بعد از ظهر
سلام
منم از 15 سالگی
سال اول دبیرستان
با یه تندر 70 سی سی شروع کردم
حدود 8 سال
موفق باشید

Mohammad62
04-12-1390, 08:53 بعد از ظهر
با سلام.
من وقتی 2-3 ساله بودم پدرم یه سوزوکی داشت که چیزی ازش یادم نیست ولی تعریف میکنن وقتی مهمانی میرفتیم من دیگه پیاده نمیشدم، رو باک من رو میشوندن و فرمون رو محکم میگرفتم، با عینک دودی :29: دیگه پیاده بشو نبودم...
زمانی که سرباز بودم یعنی از اوایل سال 88 (میشه 25 سالگی!)، با موتور پدرم cgl 125 میرفتم پادگان و موتور سواریم از اون موقع شروع شد تا مهر 89 که پالس 200 رو خریدم و از اون موقع پالس سوار شدم.

mohamad javad
04-12-1390, 08:54 بعد از ظهر
من دبیرستان بودم چند بار پشت سی جی نشستم ۲۱ سالگی پالس داشتم و با اون خوب یاد گرفتم و گواهینامه ردیفش کردم یک سال بعد هم gpz 1100 خریدم

hossein_cbr
04-12-1390, 10:40 بعد از ظهر
من از 12 سالگی موتور سواری می کنم الان 18 سالمه و یه ساوین 88 دارم البته الان داغونش کردم و باید یکم خرجش کنم تا ردیف بشه
روزی نیست که با این موتور 120 تا رو پر نکنم کلا عاشق سرعتم ولی لامصب بیشتر راه نمیره

kourosh_bandit2
05-12-1390, 04:51 بعد از ظهر
من از سال 86 شروع کردم اونم با یک وینر 200 قرمز مشکی. خیلی واسم وزنش سنگین بود اما خوب بعدش برتریم نصبت به بقیه این بود که با کنسول ثابت . وزن زیاد موتور مشکلی نداشتم. یادم نمیره دادشم خریده بود اون اولا میگفتم عجب احمقیه رفته موتور گرفته اما 2 ماه بعدش از لاستیکای بزرگش خوشم اومد تا اینکه یک روز تو پارکینگ گفت بیا بشین ببین چه حالی میده نشستیم و خلاصه دیگه رفت تو مخم. روزای اول روزی 100 بار میرفتم تا سر کوچه و بعد بر میگشتم کوچمون بنسته. 2 هفته که گذشت یک بار هیچکس خونه نبود زدم از کوچه بیرون یادم نمیره تا 1 ماه همه کسبه محل به پدر مادرم میگفتن این بچه چه جوری میشینه پشت این موتور به این گندگی. خلاصه داداشمون رفت سروش و چشمش افتاد به پاس 220 زنگ زد بهم گفت یک موتور خوشگل دیدم اینو بفرئشیم اونو بخریم؟ رفتیم دیدیمو خریدیم. که اون پالس 220 ماله 2/2/89 بود فقط یک دونش تو سروش بود تازه 3 روز بود اومده بود خریدیم 2850 هزار با 4 چک انگار. خلاصه من 2 بار سوار شدم بعدش موتور دسته دوست داداشم بود که ازش دزدیدن و داغش به دل ما موند. همون دوبارم وقتی سوار شدم دخترا محله همه تو کف بودن پسرا محلم که شده بودن غلامه حلقه به کوشه من. برج 2 پالسو دزدیدن پیدا نشد منم دیگه داشتم از بی موتوری میمردم. پدر گفت یک پل نشونم بده تا 33 پل نشونت بدم. منم نشستم درمو خودندمو رتبه دوم برق ناحیه و 5 استان رو اوردم. با پدر رفتیم چشمم افتاد به پیشرو پارس 200 اسپرت خریدمش و اومدم. برج 3 همین امسالم فروختم و 7 ماه موتور نداشتم بعدشم که اپاچ گرفتم. ببخشید طولانی شد. کثیر 150 شریکیم داشتم جترو 150 طرح پالسم شریکی خریدیم بعد دوستم پولمو داد و ماله اون شد چون پولش کامل نبود من نصفشو میدادم بعد بهم پس میداد اما باهم استفاده میکردیم

کوروش
05-12-1390, 06:12 بعد از ظهر
منم با وینر فلاپ کامل مشکی شروع کردم اون موقعه ها بلد نبودم دور بزنم واسه همین واسه یه دور کل چهار راه رو میرفتم همه میگفتن اینو ببین همه با 125 شروع میکنن این رفته سراغ چی / البته 10 سالگی اصل موتور رو با سی دی ای اصل یاد گرفتم

Mr.Reza
12-12-1390, 12:09 قبل از ظهر
از یازده یا دوازده سالگی با cg شروع کردم هنوزم دارمش اما خراب افتاده گوشه خونه حیف چه خاطراتی باهاش دارم

AMIR-250
12-12-1390, 08:56 قبل از ظهر
من از 15 سالگی شروع کردم با یه 70 سی سی بعد دایچی 125 گرفتم الانم روان دارم و همچنان منتظر اتمام 18 سالگی.....

master
16-12-1390, 02:52 قبل از ظهر
من از ۱۲ سالگی باورتون نمی‌شه هوندا ۱۵۰ صفر زیر پام بود میرفتم باهاش مدرسه ادش بخیر همه کلکو پرشن ریخته بود اونو دزدیدن
بد رفتم ایرانی‌ کردم ۱۵۰ باتو سن ۱۸ سالگیم پرسل آبی خریدم تو زمان خودش چقدر شاخ بود
تسن ۲۰ سالگی سیبیار ۱۰۰۰ خریدم خلاصه الان سوار پالس ۲۲۰ هستم

M@hy@r
08-01-1391, 07:12 بعد از ظهر
با چه موتوری رانندگی یادگرفتید؟
چه کسی بتون یاد داد؟
چقدر طول کشید تا کامل یاد بگیرید؟
اولین موتوری که خریدید چی بود؟
وقتی موتور سواری یاد گرفتید چند سالتون بود؟
وقتی موتور شخصی خریدید چند سالتون بود؟
خانوادتون مخالفتی نداشتند؟
چند بار امتحان دادید تا گواهی نامه بگیرید؟
اولین سنگینی که روندید چی بود؟
سنگین ترین موتوری که روندید چی بود؟
علت علاقه ی شما به موتورسیکلت چی بود؟

دوستان عزیز برای نمونه من خودم میگم بعد نوبت شما !
:29dz8zk:

من رانندگی رو با طرح ویو روان 110 دست دوم یاد گرفتم
کسی یادم نداد خودم انگولک کردم چون کلاج نداشت زود یاد گرفتم
کمتر از یک ساعت یاد گرفتم انداختم خیابون پیروزی
اولین موتوری که خریدم همین روان بود که یه هفته بعد فروختم سی جی دست دوم خریدم
موتورسواری وقتی که 14سالم بود یادگرفتم
موتور شخصی هم همون روز اول خریدم چون پدرم نداشت (رانندگی موتور هم بلد نیست)
خانواده ی من 100 درصد مخالفت داشتند کله شقی کردم بدون اجازه پدرم خریدم به اسم مادرم زدم (یه ذره بچه بودیم ولی با جنم بودیما :دی
گواهی نامه هم ندارم تاحالا امتحان ندادم
سنگین ترین موتوری که روندم یه تریل 250 خارجی (مدلش یادم نیست) مال یه بنده خدا بود دم موتور سازی داشت میشست دید چشم من دنبالشه گفت میخوای بیا دور بزن ، خلاصه یه دور زدم خیلی ارتفاع داشت پام به هندلش به زور میرسید ، مردم از ترس)
اولین سنگین :اگه تریل 250 رو سنگین حساب کنیم همین تریله بود

علت علاقه ی من ... راستش داییم موتور سوار بود که همه مدل موتور سوار میشد، خلاصه منم گفتم یه موتور ساده بگیرم که یاد بگیرم، بعدش سنگین بخرم، متاسفانه یادگرفتم ولی موقعیتش پیش نیومده سنگین بگیرم

خوب ما کامل گفتیم حالا نوبت بقیه ی دوستانی ، بسم الله...

GSX
08-01-1391, 08:44 بعد از ظهر
10026از پنجم دبستان موتور داییمو میدزدیدم سوار میشدم موتورشم یاماها 125 بود مابهش میگیم سوپر دیگه نمیدونم بقیه بهش چی میگن:icon_pf _97_:

sajjad
14-01-1391, 01:32 بعد از ظهر
سلام

خب هممون از یه سنی شروع کردیم، مخصوصا اگه سنمون پایین بوده و غرور خاص پشت موتور و پزش به رفیقا!!:1tongue:

من از 11 سالگی پشت موتور می نشستم و وقتی میخواستم نگه دارم انگشت های پام یه طرف موتور، اون پام تا نصف موتور

میومد! 6 سالی میشه تقریبا و هنوز همون موتور رو دارم!

از 10 سالگی موتور گازی بابامو که شبا میخابیدو کش میرفتم و سوار میشودم.:32:تا 14 سالگی که خودم cdi 125خریدم.:35:

vahid64
14-01-1391, 03:09 بعد از ظهر
منم موتورو بابام نشونم داد تو 14سالگی ..بعدشم گاهی اوقات عموم دستم میداد..اوایل موتورو خیلی خاموش میکردم اما بعد از 1سال یاد گرفتم..اولین موتوری که داشتیم سناتور مدل 86 بود خیلی موتور خوبی بود.چه کارا که باش نکردم..سه تا باک واسش عوض کردم..اگه موتور نو هم میخریدم مردم فک میکردن که همونه رنگش عوض شده..
اولین موتورمم تکتاز 90 بود.الانم ی دونه پالس دارم.

Kami
19-01-1391, 12:18 بعد از ظهر
63f0a1c75f9b7e3a907e9134bdeb5025170088
یادش بخیر چقدر زود گذشت این چندین سال
تو نیم ساعت یاد گرفتم با اولین موتورم ، هیشکی یادم نداد

سرعت
22-01-1391, 07:45 بعد از ظهر
از کلاس اول راهنمایی الان تقریبا 3 سه سال میشه موتور میرونم

ErNeSt!Ko
22-01-1391, 11:37 بعد از ظهر
حالا من یه چی بگم که شاید بهم بخنیدن من الان 17 سالم کامل نشده یعنی این تابستون 17 سالم کامل میشه اما چون تو خانواده ما همه از موتور بیزارن تو عمرم هیچوقت نشد که پشت موتور بشینم! اما از بچگی عاشق موتور بودم اون موقع که دبستانی بودم خیلی اصرار کردم برام مینی تریل50 بگیرن اما قبول نکردن! قسمتی که خجالت میکشم بگم همینجاس من با اینکه از بگچی خیلی عشق موتور بودم اما الانشم خوب بلد نیستم! چند روز پیشا دلو زدم به دریا و گفتم فوقش می خوری زمین دیگه موتور یکی از رفیقامو گرفتم روشن کردم دومتر رفتم جلو نمیدونم چی شد یهو ترمز کردم!(خاک تو سر ترسوم :دی ) بعد دوباره سوار شدم با اینکه میدونستم اگه موتور خلاص نباشه میپره اما اصلا حواسم نبود خلاصش کنم که گاز دادم و پرید منم از پشت خوردم زمین(هههههههههه) الانم با اینکه17 سالم شد و خوب یاد نگرفتم اما دست بردار نیستم واسه همین می خوام تابستون یه گازی بگیرم تا خوب موتور سواری بیاد دستم ! پس اگه من تو این فروم از هرکی سوالای عجیب غریب کردم تعجب نکنید :دی

matrixaidin
22-01-1391, 11:42 بعد از ظهر
مگه چیه که خجالت میکشی
خیلی ها تو همین سایت هستن ولی نه موتور دارن نه موتورسواری دوست دارن
تا نخوری زمین که یاد نمیگیری

K.I.A
22-01-1391, 11:49 بعد از ظهر
من رانندگی دقیقا قبل از اول ابتدایی میکردم حدود 6 سالم بود /
و با وانت پیکان یاد گرفتم و حتی مینی بوس هم میروندم بعد بابام سال 76 یه تویوتا لندکروز خرید اونجا بود که من رانندگیو حرفه ای شروع کردم باهاش چه کارایی که نمیکردم...
من فقط دوست داشتم همه چیرو برونم نمیدونم این چی بود خدا به ما داد...
الانم تستر ماشینای نمایندگی هیوندا هستم....
اما هیچ وقت فکر نمیکردم موتور سوار بشم اولین موتوری که سوار شدم مینی 50 سوزوکی بود قرمز سال 82

matrixaidin
22-01-1391, 11:57 بعد از ظهر
دکتر جان رانندگی موتور و میگم
وگرنه تو ماشین که هم خودم هم رفیقم باهات کل سویچ میزنیم:icon_pf _37_:

K.I.A
23-01-1391, 12:00 قبل از ظهر
اما هیچ وقت فکر نمیکردم موتور سوار بشم اولین موتوری که سوار شدم مینی 50 سوزوکی بود قرمز سال 82

پزشک محترم دوباره بخون/ حالا چرا با رفیقت تو نخشه خونی!!

matrixaidin
23-01-1391, 12:04 قبل از ظهر
نه دیگه 2تایی که حال نمیده
3تایی یه فاز دیگه میده
بی شوخی به نظرت از کی داری حرفه ای موتورو میرونی؟!؟!؟!؟!؟

دقت کن
هم خودم هم رفیقم

K.I.A
23-01-1391, 12:06 قبل از ظهر
حرفه ای که نه ما شاگرد بقیه هستیم اما احساس میکنم 1 یا 2 ساله خوب میرونم.

matrixaidin
23-01-1391, 12:09 قبل از ظهر
ااااااااااا
شاگرد من بودی!!!!!!!!!!!:25r30wi:
میگم چرا نمیتونم بهت برسم
داشتم تو استینم موتور سوار پرورش میدادم

مثلا میخوای موتور و با کمک عقب خراب تو پیست بخوابونی
چه کار میکنی که در نره؟!؟!؟!؟؟!

K.I.A
23-01-1391, 12:12 قبل از ظهر
ااااااااااا
شاگرد من بودی!!!!!!!!!!!:25r30wi:
میگم چرا نمیتونم بهت برسم
داشتم تو استینم موتور سوار پرورش میدادم

کمکم تو پیست گاز نیترو خالی کرد با اون حالش میخوابوندم zx150 بهم نمیرسید...
الان درستش کردم

Masoud
23-01-1391, 12:12 قبل از ظهر
منم اولین موتوری که خودم داشتم تو دوم دبستان بود یه GTO بود که خیلی هم خوب می رفت ، بعد اون یک سره تریل خرید و فروش کردم اولاش هم فقط ضرر می دادم و آخر سری ها هم یه دستی به Bandit 400 , CB 400 , Honda Repsol e 1000 کشیدیم و از سنگین دست کشیدیم و الان فقط شهری تا ببینیم کی قسمت می شه یه 600 باس پیست بگیریم

matrixaidin
23-01-1391, 12:14 قبل از ظهر
من مگه پیست و گفتم!!!!!!!!
خوب چه حوری میخوابوندی؟؟؟
که من گفتم الان در میره حتی یه بارم در رفت جمش کردی

K.I.A
23-01-1391, 12:17 قبل از ظهر

تو مگه اینو نگفتی!
تو که میدیدی چیکار میکردم /اما بیشترش قدرت خداوند متعال بود

matrixaidin
23-01-1391, 12:23 قبل از ظهر

هیچی.....یه نمه ترمز عقب خوتو جهت مخالف پرت میکردی
فکر کنم تو فرار وردیج هم کمکت خالی میکرد.درسته؟!؟!؟؟!؟!!
اخه من که با ماشین پشتت بودم احساس میکردم لاستیک عفبت رو هواس

K.I.A
23-01-1391, 12:38 قبل از ظهر

هیچی.....یه نمه ترمز عقب خوتو جهت مخالف پرت میکردی
فکر کنم تو فرار وردیج هم کمکت خالی میکرد.درسته؟!؟!؟؟!؟!!
اخه من که با ماشین پشتت بودم احساس میکردم لاستیک عفبت رو هواس
اره درسته اونموقعه هم گازش کمبود چون بازی چرخ زیاده تو پیچ کمک عمل نمیکرد اما فنر بطور مداوم بازی میکرد و باعث پله کردن یا به اصطلاح دیریفت میشه...
تو بحث دیریفت یه کم بلدم چیکار کنم کنترلش دستمه حدودا.

.:ALIREZA NADERI:.
30-01-1391, 08:07 بعد از ظهر
موتور گازی پازنگ اولین باری که سوار شدم دیگه حالم از دوچرخه بهم میخورد داد و فریاد میکردم جیغ داد هورا همه تو خیابون به من نگا میکردم اما انگار من لابه لای ابرا میرفتم.

سید امیر
30-01-1391, 10:52 بعد از ظهر
با یاماها 80 یک سره که هندلشم فنرش بریده بود ..یادش بخیر باید میزدم دنده 2 هولش میدادم میپریدم روش تا روشن میشد.واقعا یادش بخیر 13 14 سالم بود.بعدشم cdi سوار شدم تا 4 سال پیش که اولین سنگینو خریدم...
بابام یه موقع هایی بهم میگه که اگه اون موقع یادت نمیدادم چطوری با هول موتورو روشن کنی حالا نمیرفتی سنگین بخری سوارشی...:25r30wi:

naser51
07-02-1391, 11:24 قبل از ظهر
حدود 26-27 سال میشه دقیق یادم نیس.
اولش هم یه موتور رکس داشتیم یادش بخیر چه حالی میداد وقتی دندش اتوماتیک عوض میشد ...
اگه اشتباه نکنم از سال 66 که 15 ساله بودم نشستم پست یاماها 100 ژاپنی .. یادش بخیر...

kamangir
07-02-1391, 12:02 بعد از ظهر
یادش بخیر 11 سالم بود .بابام یه cgسری 18 خرید اونم با پول ارث 800000تومان چه بلایی که به سر این سری 18 نیاوردم .

هنوز قسمت نشده سنگین بخرم ،همش موتور چینی

amir.cdi
22-04-1391, 04:55 بعد از ظهر
7سالم بود که موتور گازی {براوو}سوار شدم چه موتوری بود بعضی وقتا دلم براش تنگ میشه........
بعد یه cdi اصل ژاپن خریدم 9_10سالم بود بابام نزاشت سوارشم تا12 سالگی تا موتورو گرفتم رفتم پیک غذا شرو به کار کردم .
13سالم بود cg اصل عروسک خریدم .
17سالگیهم kmx خریدم .
2زور پیشم cg فروختم.:10:

sorush
23-04-1391, 12:06 بعد از ظهر
اولین باردرسن 8سالگی آرس 125دوزمانه وبعداهم تریل های دوزمانه الانم....احسان

فرزاد شاه گل
23-04-1391, 01:29 بعد از ظهر
10 سالگی

Milad_2Rbo
23-04-1391, 01:37 بعد از ظهر
اولین باری که موتور سوار شدم 2 ماه پیش بود یادش بخیر چه دورانی بود. چه شوقو ذوقی داشتم... :2gwb921:

Sajjad GT
23-04-1391, 07:06 بعد از ظهر
5 سال پیش با سی جی داییم اون موقع 13 سالم بود با اون یاد گرفتم

Sadegh.galaxy
27-04-1391, 10:34 بعد از ظهر
14سالگی تونستم موتوروتنهایی برونم.بااینکه ازبچگی سوارموتوربودم.تاقبل ازاین سن خیلی ذوق موتورنداشتم .اماالان دیوونشم.طوری بیش تراز دوسه روز نمیتونم بی موتور دووم بیارم.به یه بهونه ای موتور رو ازبابام میگیرم میرم یه دوری باهاش میزنم.

s1000rr
28-04-1391, 05:52 بعد از ظهر
من از 13 سالگی رانندگی میکنم

Alireza Eteraz‏
28-04-1391, 05:54 بعد از ظهر
منم ازیه روزبعدظهرسوارشدم...

behzad913
28-04-1391, 10:39 بعد از ظهر
من تابستان بود چهارم دبستان بودم برادرم یه پاژنگ 50(گازی) داشت رفته بودیم بیرون موتور بنزین تموم کرد داشتیم گوشه خیابون هلش میدادیم یهو یه هل سفت دادم پریدم روش روشن شدنش با یه سیم بود عین ساسات سیمو گرفتم موتور روشن شد منم داداشیما گذاشتما با موتور رفتم پمپ:15:تابستون موتور را از برادرم خریدم پنجم دبستان با موتور میرفتم مدرسه (5پشته مینشستیم رو موتور گازی عین شونه تخم مرغ عشقمون سرعت گیر بود که از روش بپریم :2gwb921:)بعد اول دبیرستان یه پیشرو 70 خریدم اخرا سال تحصیلی بود موتورما از دم مدرسه دزدیدن:10:رفتم امارشا از یه چنتا ازدوستان که که به شغل کثیف دوزدی مشغول بودن گرفتم دیدم موتورما رفیق فابریکم دزدیه:13:ما بخاطر رفاقت هیچی نگفتیم و ترک رفاقت گفتیم تابستونش یه cdiهرمز خریدم هنوز هم دارم چند وقت پیش یه سوزوکی 250 خریدم (امیکو) همه موتورهایم را خودم کار کردم وخریدم:bunnyearsmiley:

Cool Runnings
29-04-1391, 09:19 قبل از ظهر
دو، سه صفحه اولو خوندم احساس پیری مفرط بهم دست داد.
ماشالا تقریبا همه هم خیلی جوونید هم از بچه گی موتورسوار بودید.
من از حدود بیست و پنج سالگی سواری رو شروع کردم. اون موقع تازه یه شرکت جدید شروع به کار کرده بودم و رییسم یه یاماها fjr 1000 داشت. اینقدر پشت پای من نشست تا منم رفتم یه fzr 600 خریدم.
الان حدود شش سال میشه که موتورسوارم. چند سال پیش حس کردم واسه موتور اسپرت یه نمه پیر شدم و ملت یه جورایی تو خیابون نیگام می کنن واسه همین بیخیال اسپرت شدم و رفتم تو کار کروزر ولی اون موتور اولیه رو هنوز نگاه داشتم.
اینجا که من هستم سالی چهار پنج ماه میشه با موتور رفت و آمد کرد. تا وقتی زمین خشک باشه سعی می کنم موتورسواری کنم حتی اگه مجبور باشم ۳ تا ژاکت بپوشم.

شایسته فر
30-04-1391, 02:51 بعد از ظهر
اولین بار 9 سالگی با موتور یکی از فامیلا که زدم پوکوندمش!!!!!!
بعدش تا 14،15 سالگی تا الان پشت موتورم

dariush
30-04-1391, 03:49 بعد از ظهر
دو، سه صفحه اولو خوندم احساس پیری مفرط بهم دست داد.
ماشالا تقریبا همه هم خیلی جوونید هم از بچه گی موتورسوار بودید.
من از حدود بیست و پنج سالگی سواری رو شروع کردم. اون موقع تازه یه شرکت جدید شروع به کار کرده بودم و رییسم یه یاماها fjr 1000 داشت. اینقدر پشت پای من نشست تا منم رفتم یه fzr 600 خریدم.
الان حدود شش سال میشه که موتورسوارم. چند سال پیش حس کردم واسه موتور اسپرت یه نمه پیر شدم و ملت یه جورایی تو خیابون نیگام می کنن واسه همین بیخیال اسپرت شدم و رفتم تو کار کروزر ولی اون موتور اولیه رو هنوز نگاه داشتم.
اینجا که من هستم سالی چهار پنج ماه میشه با موتور رفت و آمد کرد. تا وقتی زمین خشک باشه سعی می کنم موتورسواری کنم حتی اگه مجبور باشم ۳ تا ژاکت بپوشم.
سلام دوست عزیز (اسمتون رو فراموش کردم)
شاید دوستان توی این تاپیک یکم اغراق میکنن مثلا پدر منم هم خیلی وقت پیش موتور داشت و منم سوار میشدم و حال میکردم و بعد از اون هم یک بار سوار موتور شارژی شدم(ماله خودم نبود)و سوم راهنمای هم سوار 70 یکی از دوستام شدم ولی اینا همش هر کدوم یکبار بیشتر نبوده و بنده موتور سواری رو از 2 سال پیش یاد گرفتم که به طوره مداوم ازش استفاده میکنم وبا اینکه قبلا سوار موتور شده بودم ولی وقتی موتور خریدم از ترسم تا خونه موتورو گرفتم دست اوردمش

shahriyarCDI
31-04-1391, 07:00 بعد از ظهر
من از 13 سالگی موتور سواری میکنم:18:

siajocer
02-05-1391, 06:36 بعد از ظهر
من خودم از13 سالگی شروع کردم :22:

s1s1
19-05-1391, 04:10 بعد از ظهر
20128
من اولین بار امسال بود یعنی 15 سالم بود اینم اولین موتورم

amin8speed
24-05-1391, 10:55 قبل از ظهر
من از امسال یعنی 13 سالگی

vahid7624
24-05-1391, 12:04 بعد از ظهر
من از دوم راهنمایی با یاماها 100 (یاما سگ :3::gigglesmile:) شروع کردم
بعدش سی جی 125 نزدیک5 سال سوار شدم
الانم که آپاچ :6:

komeil
24-05-1391, 12:12 بعد از ظهر
20128
من اولین بار امسال بود یعنی 15 سالم بود اینم اولین موتورم

مبارکت باشه چه قد بهم میاید.
من اولین بار فروردین 90 سوار شدم.

amirs
08-06-1391, 07:38 بعد از ظهر
سلام منم اولین بار 19 ساله بودم که شروع کردم اولین موتورم یاماها ybx 125 بود الان هم ax1 دارم

amirs
10-06-1391, 11:43 قبل از ظهر
اینم اولین موتورم21892

amir74
10-06-1391, 02:24 بعد از ظهر
ما رانندگی بلدیم از 1 2 سال قبل ولی موتور که دم دستم نبود می خواست چند وقت یکبار یه سی جی در حد یه دور سوار شم و شوکا داداشم به همین صورت که به لطف خدا تازه یه سوزوکی 250 واسه خودم خریدم

M@hy@r
30-06-1391, 04:20 قبل از ظهر
سنگین ترین موتوری که روندم یه تریل 250 خارجی (مدلش یادم نیست)
عجب اشتباه ضایعی شده الان اتفاقی دیدمش
تریل 450 سی سی بود ژاپنی نبود اسمش یادم نیست چون انقدر هول بودم سوارش شم بهش نگاه نکردم
ولی خیلی بلند بود منم بچه بودم پام تا جاپاییش نمیرسید خدایی موتور خوبی بود خوبم گاز میخورد
یادش بخیر صاحبش تازه شسته بودش میخواست بره دور دور ، از تو گل رد شدم ریـ..م به موتورش

!NAVID!
02-07-1391, 08:21 قبل از ظهر
میدونم بهم میخندین اما موتور چه کارها که نمیکنه
من الان 14 سالمه از 6 سالگی موتور سواری میکنم اولین موتوری که خودم روندم یه سی جی 125 اصل بود(مال پدر بود)
بعد از اون 200 سوار شدیم
دایچی 200 اونو فروختم یه ارکاوی 200 خریدم
الانم که ار کا وی 200 دارم
دارم رو مخ پدر کار میکنم برای هیو
البته یکی از دوستام سنگین سواره بعضی وقتا سنگین سواری هم میکنم :999:

kawasaki
10-07-1391, 05:09 بعد از ظهر
من از 16 سالگی شروع کردم الانم 19 سالمه
اول سال 88 یه سی دی ای ایرانی گرفتم
بعد هم یه پولسار خریدم که بعد 1 سال فروختم
الانم یه هفت ماهی میشه یه پالس خریدم

Amir 1986
10-07-1391, 09:27 بعد از ظهر
من از بچگی پشت موتور بودم ، یعنی میشستم پشت موتور بابام ، فرمونو میگرفتم و گاز میدادم ، بابام هم کلاچ و دنده عوض میکرد ! :gigglesmile:

اما تقریبا از 10-11 سالگی اولین تجربه ی تنهایی موتور سوار شدن رو کسب کردم ، تقریبا از سال 1375 با هوندا CG 125 ژاپنی چراغ گرد !
بعد هم یه هوندا CG125 CDI اصل گرفتیم و تا سال 84 که خودم یه هوندا CGL 125 گرفتم ، با موتور بابام دور میزدم ! اما دیگه بعدش همش پشت موتور بودم تا امروز
در حال حاضرم CBR 150R دارم و باهاش زندگی میکنم . :18:

کاوه
10-07-1391, 10:51 بعد از ظهر
از زمانی که هم سن های خودم تو کوچه با توپ پلاستیکی گل کوچیک بازی میکردن منم براوو رو هل میدادم :gigglesmile:
10سالگی

masoud36
12-08-1391, 07:01 بعد از ظهر
از 10 سالگی با هوندا ژاپن

shahriyar021
13-08-1391, 06:53 بعد از ظهر
از 11 سالگی الانم که هنوز میرونم:34::33::18::19::17::35::30::31::15::2 9:

iCave
13-08-1391, 07:29 بعد از ظهر
نخندید یه سوال دارم!:26:
آیا واقعا 29سالگی برای شروع موتور سواری خیلی دیر است؟؟! :121fs725372::hanghead:

sorush
13-08-1391, 07:39 بعد از ظهر
خب معلومه که دیراین چه سوالی بودپرسیدی؟؟؟؟نکنه خودت از29سالگی شروع کردی!!!!!!!!کلک راستشوبگو

شایسته فر
13-08-1391, 07:42 بعد از ظهر
ماهی رو هر وقت از آب بگیری خدا تومن پولشه!!!!!!!!!!
نه داداشی
حداقل بعد این همه وقت که از زندگی بهرهای نبردی؛ بشین پشت موتور و حالشو ببر(البته موتور درست حسابیا!!)

iCave
13-08-1391, 10:24 بعد از ظهر
خب معلومه که دیراین چه سوالی بودپرسیدی؟؟؟؟نکنه خودت از29سالگی شروع کردی!!!!!!!!کلک راستشوبگو

داداش هنوز شروع نکردم راستشو بخوای!! :[Only registered and activated users can see links] ولی شروع میکنم خلاصه هر جور شده!!!!! :hippie7:

ماهی رو هر وقت از آب بگیری خدا تومن پولشه!!!!!!!!!!
نه داداشی
حداقل بعد این همه وقت که از زندگی بهرهای نبردی؛ بشین پشت موتور و حالشو ببر(البته موتور درست حسابیا!!)

آی گفتی دادا آی گفتی...واقعا احساس میکنم از نظر هیجان تا حالا زیر صفر بودم اینجوری بمیرم خیلی ضایس...:icon_pf _99_:

farshid37
13-08-1391, 10:45 بعد از ظهر
من دوره دبیرستان و دیپلم تک و توک موتور دوستان رو سوار می شدم و چند ماهی هم موتور گازی برادرم دستم بود. اما به معنای واقعی موتور سواری رو 3 ماهه شروع کردم یعنی تو 38 سالگی. به نظرم دیر نیست فقط مواظب باشید و با احتیاط و ایمنی رانندگی کنید. سعی کنید گواهینامه رو هم زودتر بگیرید. یکی از سختترین مراحل هست تو سن بالا. بیشتر کسایی که میان امتحان بدن 18 ساله هستن و آدم احساس می کنه غریب هست اونجا...

iCave
13-08-1391, 11:02 بعد از ظهر
من دوره دبیرستان و دیپلم تک و توک موتور دوستان رو سوار می شدم و چند ماهی هم موتور گازی برادرم دستم بود. اما به معنای واقعی موتور سواری رو 3 ماهه شروع کردم یعنی تو 38 سالگی. به نظرم دیر نیست فقط مواظب باشید و با احتیاط و ایمنی رانندگی کنید. سعی کنید گواهینامه رو هم زودتر بگیرید. یکی از سختترین مراحل هست تو سن بالا. بیشتر کسایی که میان امتحان بدن 18 ساله هستن و آدم احساس می کنه غریب هست اونجا...

آقا روحیمو 100چندان کردی فکر کردم واقعا دارم دیر شروع میکنم...راستش من اونقدر سرم تو درس بود که اصلا وقت واسه زندگی کردن نداشتم الانم ندارم راستش، همین وقت میشه بیام این سایت یه روحیه ای بگیرم یه چیزایی از بچه ها یاد بگیرم ولی یهو یه روز داشنم فکر میکردم یه سوال اومد تو ذهنم که چرا چی شد که من اصلا زندگی نکردم؟! الان یه چند وقتیه که به سرم زده برای هیجانش موتور سواری کنم...چون تنهام و دوست موتور سوار ندارم نمیتونم تمرین کنم فقط یه بار موتور سوپری محلمون و گرفتم یه دوری زدم فکرشم می خندونتم...ولی خلاصه میگیرم یکی...به امید اون روز ( معذرت اگه این صحبت من ربطی به تاپیک نداشت ولی تو دلم میموند بازم عذر میخوام از مدیران محترم)

farshid37
13-08-1391, 11:16 بعد از ظهر
گاهی می رم فروم های خارجی مربوط به موتور و به ویژه سفر با موتور رو نگاه می کنم. جالب اینجاست که درصد بالایی بالای 50 سال و بازنشسته هستن. این خاص کشور ما و جوامع سنتیه که برای هر چی سن تعیین می کنند مردم. وگرنه تو آمریکا و اروپا طرف بعد بازنشستگی شروع می کنه. به هر حال تو سنین پایین همه امکانش رو ندارند به علایقشون برسند چه به خاطر درس و کار و چه به خاطر این که اولویتشون خونه و ماشین و ازدواج هست.

arashpeyman
13-08-1391, 11:32 بعد از ظهر
من اولین موتوری که سوار شدم وسپا بود که سوم ابتدایی بودم ... ولی نروندمش فقط سوارش شدم:hanghead:

اولین موتوری که روندم دوم راهنمایی بودم یه هندا مال دوستم بود میخواست بهم یاد بده با اون شروع کردم...:sad:

flower
14-08-1391, 05:24 قبل از ظهر
گاهی می رم فروم های خارجی مربوط به موتور و به ویژه سفر با موتور رو نگاه می کنم. جالب اینجاست که درصد بالایی بالای 50 سال و بازنشسته هستن. این خاص کشور ما و جوامع سنتیه که برای هر چی سن تعیین می کنند مردم. وگرنه تو آمریکا و اروپا طرف بعد بازنشستگی شروع می کنه. به هر حال تو سنین پایین همه امکانش رو ندارند به علایقشون برسند چه به خاطر درس و کار و چه به خاطر این که اولویتشون خونه و ماشین و ازدواج هست.

تو ترکیه دوستان موتورسوار ایتالیایی را دیدم همشون بالای 50 سال بودن اکثرن دکتر دندانپزشک مهندس و غیره بودن دوران عشق و حالشون تازه شروع شد .

کاوه
14-08-1391, 05:38 قبل از ظهر
قا روحیمو 100چندان کردی فکر کردم واقعا دارم دیر شروع میکنم...راستش من اونقدر سرم تو درس بود که اصلا وقت واسه زندگی کردن نداشتم الانم ندارم راستش، همین وقت میشه بیام این سایت یه روحیه ای بگیرم یه چیزایی از بچه ها یاد بگیرم ولی یهو یه روز داشنم فکر میکردم یه سوال اومد تو ذهنم که چرا چی شد که من اصلا زندگی نکردم؟! الان یه چند وقتیه که به سرم زده برای هیجانش موتور سواری کنم...چون تنهام و دوست موتور سوار ندارم نمیتونم تمرین کنم فقط یه بار موتور سوپری محلمون و گرفتم یه دوری زدم فکرشم می خندونتم...ولی خلاصه میگیرم یکی...به امید اون روز

موتور رو تا زمانی که یاد نگرفتی میشه سمتش نرفت ولی وقتی یاد گرفتی دیگه نمیتونی بذاریش کنار
من با این که مدتی هست ماشین گرفتم ولی نمیتونم موتور رو کنار بذارم
موتور سواری واسه خودش یه دنیاست
آنتی اسپم:منم از 11سالگی شروع کردم :hanghead:

dani24
20-11-1391, 11:34 قبل از ظهر
من رانندگی ماشینو از 12 سالگی شروع کردم اولین بار فقط یک دقیقه با پاترول بعدا رانندگیو با پی کی پارس خودرو خوب یاد گرفتم الانم با تندر ۹۰ حرفه ای شدم . از دوم سوم راهنمایی تو کف موتور بودم اما برام نخریدن بابام یه مدت تریل داشت اما چون خیلی بزرگ بود و کمی خراب نمیتونستم سوارش بشم اولین بار که سوار سی جی یکی از دوستام شدم قشنگ تونستم برونمش چون رانندگی ماشین و دوچرخه رو بلد بودم بعد یه موتور تکپر ۱۱۰بی کلاچ مدل خیلی قدیمی و در یک کلام لگن وقتی ۱۵ سالم بود برام خریدن . همینجور که باهاش راه میرفتم قطعاتش میریخت :25r30wi:
خلاصه با اون حرفه ای تر شدم اما فقط تو باغمون و خاکی اجازه داشتم برونمش اما چون تو خاکی یاد گرفتم خیلی خوب بلد شدم تا الان که پالس ۲۰۰ دارم و خیلی راضیم واسه این پالس لپتاپ و ایپدمو فروختم (البطه همه پولش خرج نشد ) خیلی عاشق موتور شده بودم الانم اصلا دلمو نزده و مثل روز اول دوستش دارم . الانه تو کف هیوم

جانسون
20-11-1391, 10:16 بعد از ظهر
هیمن 3 ساعت پیش از پشته هیولا م بلند شدم من هروقت بشینم روش از اون موقه سواریو شروع میکنم..... =)) از سال 81 با یه سی جی پام به زمین نمیرسید بابام موتورو نگاه میداشت من رو موتور موتور ولی می کرد من راه میوفتادم دوباره وایمیساد تا من بیام منو بگیره =)) البته قبله گازو کلاجو بهم یاد داده بود چجوری راه ببرام موتورو

- - - Updated - - -

هیمن 3 ساعت پیش از پشته هیولا م بلند شدم من هروقت بشینم روش از اون موقه سواریو شروع میکنم..... =)) از سال 81 با یه سی جی پام به زمین نمیرسید بابام موتورو نگاه میداشت من رو موتور موتور ولی می کرد من راه میوفتادم دوباره وایمیساد تا من بیام منو بگیره =)) البته قبله گازو کلاجو بهم یاد داده بود چجوری راه ببرام موتورو

شایسته فر
19-12-1391, 09:14 قبل از ظهر
اولین بار 15 ساله بودم که از این موتور های طرح وسپا (اسکوتر) خریدم و سواری رو با یک وسیله نقلیه موتوری شروع کردم
بعد از 1 سال هم یه 70 سیسی خریدم و اولین تجربه ی موتور دنده ای هم رو اون موقع پیدا کردم!!

r66225
19-12-1391, 10:05 قبل از ظهر
کلاس 4 دبستان بودم که یکی از اقوام یه یاماها 100 آبی داشت که من اولین موتورسواریمو با موتور اون بنده خدا شروع کردم که تو همون جلسه اول که تنهایی نشسته بودم رفتم تو دیوار و بعدش به زحمت و بدبختی اون موتور سنگینو از تو پیاده رو کشیدم بیرون و دوباره روشنش کردم و رفتم . بعدها هم با سوزوکی 80 و هندا سی جی 125 هم به اون اضافه شد .

امیر علی110
19-12-1391, 03:17 بعد از ظهر
من رانندگی با ماشینو از سال84 یعنی از ده سالگی شروع کردم الآنم رانندگی با ماشینم بهتر از رانندگی با موتوره یعنی اصلا از زمین تا آسمون فرقشونه کلاً با ماشین بیشتر از موتور رانندگی میکنم مخصوصاً الآن که دیگه موتور ندارم. رانندگی با موتور رو هم از 13سالگی شروع کردم4سال هستش که موتور سواری میکنم ولی تا حالا موقعیتش پیش نیومده که پشت موتور با حجم بیشتر از 220سی سی سوار شم.

معمار
19-12-1391, 03:40 بعد از ظهر
وقتی که 9 سالم بود بابام یه یاماها wr 250 داشت منم اون قدر قدم بلند نبود که بتونم سوارش بشم و
از طرفی وزنش خیلی بود و منم خیلی زورم داشت که چرا نمی تونم سوارش شم یه روز اتفاقی سوار یه 125
شدم دیدم که یه پام به زور می رسه زمین همین شد که از ما خواهش که یه 125 اونم بهران برا خودش بخره
که من بتونم سوارشش شم خلاصه بابامون خرید و ...
اغاز فعالیت ما از بهار 83
وقتیم که قدم بلند شد ارزو به دلمون که با یاماها یه دور بزنم چون فروختش

02109002
20-12-1391, 10:01 قبل از ظهر
تاپیک های مشابه ادغام شد

از ایجاد تاپیک های تکراری خودداری فرمائید

با تشکر

Nobahar
20-12-1391, 10:14 قبل از ظهر
اولین بار 8 یا 9 سالم بود پشت موتور نشستم پام که به زمین نمیرسید یکی میشست ترکم من بقیه کارهای موتور رو میکردم دنده و .... یه چند سالی همینطوری جسته گریخته با داداشم میرفتیم موتور سواری. موتور داییم بود یادم نیست دقیق چی بود ولی یاماها بود فکر کنم یاماها 100 بود. صداشم شبیه دو زمانه بود. :دی

بعد که بابام موتور خرید راهنمایی بودم بعضی مواقع سویچچ رو کش میرفتم تو شهرکمون دور دور میکردم. یکی از رفیق هامم موتور داشت با موتور اونم زیاد دور دور میکردم. بعد همون موتوره برا بابام بود افتاد دست داداشم و تصادف کرد منم ترکش بودم که ترقوم شکست. از اون موقع موتور حدود یکی دو سال موند گوشه پارکینگ همونطوری درب و داغون. یه تابستون کار کردم با پولش موتوره رو جمع کردم خودم سوارش شدم 16 17 سالم بود میرفتم پیک :دی ساندویچی محلمون. همونو 2 3 سالی سوار شدم مدرسه هم میرفتم باش که خودمم باش تصادف کردم هیچیم نشد ولی موتور نابود شد تصمیم گرفتم گواهی نامه بگیرم بعد سوار موتور بشم. چون مقصر نبودم تو تصادف سر گواهی نامه مجبور شدم فرار کنم. خلاصه گواهی نگرفتم پالس هم خریدم سوارش هم شدم دوباره یه تصادف کوچولو کردم باش موتور اسیبی ندید ولی خسارت طرف رو خدا کمکمون کرد با بیمه دادیم :دی یکی دیگه بردم گواهی نامه دار برا بیمه. خلاصه دیگه اینجا رفتم گواهی نامه گرفتم شانسی شانسی یضرب هم قبول شدم. بعد پالس فروختم این روان رو خریدم که روانیم کرده.

این بود تاریخچه موتور سواری من

hamid reza
09-01-1392, 04:36 قبل از ظهر
از دوم دبستان داداشم میشست ترکم تابهم یاد بده یادش بخیر با جی تی او یادم داد پنجم دبستان موتور داداشمو میدزدیدم اول راهنمایی داداشم یه کاوازاکی مگنا خرید باش رفتم دم مدرسه واسه کلاس گذاشتن خلاسه فرداش نزدیک بود اخراج بشم

براوو سوار
12-04-1393, 02:35 قبل از ظهر
سلام از 10سالگی سوار cdi125 شدم وامسال در 13 سالگی برای خودم یه موتور خریدم

Eyeless
12-04-1393, 08:42 قبل از ظهر
والا زمان ما موتور گازی خیلی شاخ بود :دی
6 سالم بود سوار میشدم یعنی بابم میداد دستم چندفعه هم زمین خوردم موتور داغون شد اما بازم بهم میداد.
تا کلاس پنجم خلاصه مادرمم نمیفهمید سوار میشم :دی یهوقتا هم برادرم سی جیو میداد بهم البته ترکم مینشست یه وقتاییم بابام 1 موتور داشت میداد بهم ترکم مینشست خلاصه تا کلاس پنجم بعد از اون دیگه مادر فهمید نزاشت دیگه ما موتور سوار بشیم :(
البته الانم موتور ندارم اما موتور دوستان و آشنایان میگیرم میرم باهاش کارامو انجام میدم یا دور میزنم :دی (الان دانشگاهیم دیگه نه فکر کنید راهنماییم :دی)

- - - Updated - - -

سلام از 10سالگی سوار cdi125 شدم وامسال در 13 سالگی برای خودم یه موتور خریدم

داداش چون سنت کمه میشینی پشت موتور حواست باشه به کسی نزنی یواشم برو کاسکتم یادت نره:16:

MANHUNT
12-04-1393, 11:57 قبل از ظهر
10 سالم بود سوار موتور گازی رکس میشدم ماله داییم بود اما اصل موتور سواری من بر میگرده به 16 سالگی که با پول کارم یه سی جی تمیز گرفتم اصلا موتور کلاچی بلد نبودم کسی هم نبود یادم بده بابام هم موتور مینداخت از خونه بیرون منم مجبوری میرفتم قفل از رفیقم میگرفتم میبستم به تیر چراغ برق جلوی خونمون تا صبح خوابم نمیبرد شبا هم ساعت یازده باهاش تمرین میکردم تک تنها تو زمستون تو اون سرما من سر عشقی که نسبت به موتور یاد کرفتن داشتم خیلی فلاکت کشیدم شب ها کلانتری همون اوایل بهم گیر داد اما گفتم دارم تمرین میکنم دیگه کارم نداشتم هر شبم میدیمشون تا اینکه یاد گرفتم 4 سال سی جی سوار بودیم تا این که یه پالس پره ای البالویی گرفتیم اونم دو سال داشتم دایچی 250 گرفتم اونم سه سال داشتم الن هم که 180 یو جی فور مشکی

moto shiraz
12-04-1393, 12:14 بعد از ظهر
سلام
اقو ما هم بچه بودیم گیر دادم که میخوام موتور یاد بگیریم یه سوزوکی ax100 داشتیم بابام گفت اگه موتورو راه انداختی خودت یادت میدم
دم در خونه حدود 10بار هی میزدم ذنذه دیر پام خاموش میشد بعد که یواش کلاچ رو ول کردم موتور راه افتاد چه صدای خوبی میداد
بعدش همراه بابام میرفتم سر کار ساعتای 12 ظهر که میدون میوه تره بار خلوت میشد تو پارکینگ دور دور میکردم
یادش بخیر
بعد چند سال یه هندا خریدم بعدش تریل بعد باز هندا الانم هیوسانگ تازه خریدم
موفق باشید

ali.motahari
12-04-1393, 12:26 بعد از ظهر
از 9 سالگی خودم تنها سی جی 125 سور میشدم با آموزشای قبلی که بابام داده بود بهم البته فقط یه پام به زمین میرسید و موتورو تو دنده روشن میکردم و خاموش اولا

amirhulk
05-08-1393, 10:01 قبل از ظهر
سلام
من 17 سالم بود که بابام یه موتور 70 سی سی بدون سند و مدارک واسم خرید که 3 تا دنده دستی داشت. دنده هاش دقیقا مثل وسپا عوض میشد. رو پاکش زده بود کلویناتور. حالا راستش نمیدونم که این موتور اسم واقعیش چی بود
اون موقع براوو خیلی واسه جوونای هم سن و سال من مد بود. این موتور منم تیپش تقریبا شبیه براوو بود اما بخاطر 3 تا دنده ای که داشت تو کفی و مخصوصا سربالایی حسابی براوو رو جا میذاشت. 2 زمانه بود و تو باکش روغن میریختیم.
یادمه هر وقت یه براوو میدیدم ازش سبقت میگرفتم و در اون لحظه من عشق میکردمو بنده خدا راننده براوو حرص میخورد.
الان 31 سالمه و پیرمردی فرتوتم:16:
یادش بخیر

mid
05-08-1393, 11:47 قبل از ظهر
من موتورسواری رو از 10 سالگی با yamaha RS 125 بابام شروع کردم.یادمه اولین باری که با داداشم سوار شدم بعنوان راننده راه افتادن و تعویض دنده رو بهم یاد داد و گفت بریم خلاصه تو یه جاده ای میرفتیم که کنارش رودخونه بود به مقصد که نزدیک شدیم گفت که خب حالا کلاچو بگیرو و دنده رو کم کن منم هرچی با پام گشتم دنبال دنده پیداش نکردم کله مو انداختم پایین که ببینم این دنده لعنتی کجاست که فرمون ناخوداگاه کج شد سمت رودخونه...خلاصه هردومون شانس آوردیم داداشم میلیمتری از کنار رودخونه موتورو جمع کرد.یه پس گردنی هم از داداشم خوردم که سرمو موقع سواری پایین نبرم که در آینده واسم مفید واقع شد :vahidrk: با همین موتور هم به خیلیا از جمله خواهرم موتورسواری یاد دادم.:14:

فلات دوست
10-08-1393, 08:35 قبل از ظهر
ما هم با ایژ عموم از 12 سالگی . البته دست چپ عموم رو دسته بود و ما فقط گاز میدادیم. یادش بخیر . بعدها هم براوو بچه ها و یاماها 80 و 125 و هندا 125 و gto و حالا با ایژ و فلات 200

Soheilsmart180
22-08-1394, 12:19 قبل از ظهر
منم 13 سالگی با tvs ک با بابامو داداشم بیرون بودیم بابام پیاده شد چیزی بخره داداشم گفت روشن کن روشن کردم همه چیو یادم داد دو سه دور زدیم برگشتیم بابامو برداشتیم بعد ازون tvs سوار میشود تا این دو سال ک بابام پالس خرید ک هر وقت میام بپیچونم داداشم میبینه:waiting::waiting:

فرنام
22-08-1394, 08:32 قبل از ظهر
منم خیلی وقت تو فکر موتور بودم و هر وقت تو سایتهای مشاوره موتور یا خرید و فروش موتور می رفتم بیشتر علاقه مند میشدم تا موتور بخرم تا اینکه یه روز با دوستم که تعمیرگاه موتور داشت در میان گذاشتم و اونم گفت در خدمتیم همون روز بدون اطلاع خانواده رفتم یه موتور پیش خرید کردم تا برام بیارند وقتی اومدم خونه با خونواده در میان گذاشتم که به شدت ناراحت شدند و بابام تا چند روز تو حالت قهر و آشتی بود باهام البته حقم داشتند با این همه کشته ای که موتور داده بایدم نظر مثبتی نسبت به موتور نداشته باشند .
بعد از چند روز که موتور اومد بصورت تئوری یه چیزایی از موتور می دونستم بردم تو کوچه و با سلام و صلوات روشنش کردم و ...... واز اینجا بود که عشق آغاز شد .

erfi.747
22-08-1394, 11:11 قبل از ظهر
من از 10-9 سالگی پشت موتورم .. اولین موتورمم cdi 125 بود بعد honda WAVE الآنم که ... طرح ویو !!! :24:

gnome
22-08-1394, 03:25 بعد از ظهر
اولین دفعه که خودم تنها و بدون کمک ابوی سوار موتور شدم دقیقا 1375 بود
موتور کاواساکی B8 اسپورت بود که تو انباری خونه پدربزرگ داره خاک میخوره
تابستون میخوام چک کنم ببینم ارزش داره بیارمش بیرون یا نه

big_00a
22-08-1394, 05:13 بعد از ظهر
از سال 81 کمک کسی مراقبت کسی
سال 82 بود که 12 سالم بود
اگر اشتبا نکنم موتور طرح هندا بود
فک کنم اسمش شیرو بود
که به تنهایی تا دنده دو بردمش حس خیلی خوبی بود