PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب abs مکانیکی روی موتور

b_kh_imr
19-09-1390, 11:51 بعد از ظهر
4943
از دوستانی که از این نوع abs روی خودرو یا موتور سیکلت نصب کردند خواهشمندم اطلاعات خودشونو در اختیار ما قرار بدن

b_kh_imr
19-09-1390, 11:58 بعد از ظهر
●ABS مكانیكی
این سیستم اولین نوع سیستم ABS است كه در سال ۱۹۶۰ بوسیله کارخانه Dunlop طراحی شد،این سیستم فقط شامل دو استوانه که درونشان هوای فشرده و یک دیافراگم قرار دارد می باشد و این سیستم زمانی که فشار بر روی پدال از حد مشخصی بیشتر شود آنرا بجای انتقال به لنتها به دیافراگم منتقل می کند و دیافراگم هوای پشت خود را فشرده می‌کند و در نتیجه فشارهیچگاه از حد معینی بالاتر نمی رود

البته این سیستم دارای مشکلات زیادیه ولی سوال اینه که روی موتور سیکلت جواب میده یا نه ؟
این مشکلات به علت وزن سبک موتور از بین میره ؟

b_kh_imr
20-09-1390, 12:01 قبل از ظهر
این عکس نمونه نصب شده روی خودرو 4945

Babak
20-09-1390, 12:11 قبل از ظهر
این abs نیست فشار شکنه روی یه سرس از تریل های GY قدیم بود. نمیزاشت ترمز قفل کنه بعضی وقت هاهم میکرد.خیلی چیزه شاخی نیست

salahshor
20-09-1390, 12:59 قبل از ظهر
کی گفته این abs ؟ اصلا تعریف abs انتی بریک سیستم چیه ؟ ترمز ضد قفل . رو ماشینا که مثلا رو دوو سیلو من دیدم اصلا جواب نمیده

b_kh_imr
20-09-1390, 11:07 قبل از ظهر
اسمی که روی این سیستم گذاشتن abs مکانیکیه حالا راست و دروغ با خودشون
شنیدم فشار روغن رو تا حدی مثل ترمز معمولیه اگه از این حد بگذره ترمز مثل abs فشار روغن رو قطع و وصل می کنه
که روی abs خودرو هم مثل همینه ولی سیستم ebd که روی خودرو هست با تنظیم فشار روغن روی دو چرخ سمت چپ و دوچرخ سمت راست باعث پایداریه بهتر میشه

روی موتور که دو چرخ بیشتر نداره این سیستم جواب میده ؟

K.I.A
20-09-1390, 11:13 بعد از ظهر
این فشار شکن هستش من رو بعضی موتور سنگینا هم میبینم/ abs رو بی ام و s1000 و از نزدیک رو بیکینگ دیدم اون abs واقعی هست نه این که یه فشار شکن معمولی هست ما این فشار شکنو ما برای مگللی دوستم رو چرخ عقبش گذاشتیم تاثیر خوبی داشت اما عالی نبود....

احمد
27-09-1390, 02:06 قبل از ظهر
آقا کیا شما خودت هم رو مگلی تست کردی؟
من هم مگلی دارم میخوام بدونم نصبش سودی هم داره آخه چند باری مجبور به ترمز گیری شدید شدم که موتور لغزید و به زور کنترل کردم