PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تمام مسائل مربوط به بیمه...

K.I.A
18-09-1390, 06:11 بعد از ظهر
در اینجا لازم دونستم بحث جدیدتر درمورد بیمه داشته باشیم فرقی نداره کدوم شرکت بیمه یا بیمه برای چه چیزی...باشه مهم اطلاعات مفیده که رد وبدل شه.جدیدا نرخ بیمه و شرایطش فرق کرده که مسئله ی پیچیده ای درست شده وهمه سردرگمن!!! من خودم اولین سوالو میپرسم دوستان کسی نرخ جدید بیمه موتور(شخص ثالث) برای مثال مگللی 250 میدونه چنده؟ من بیمه موتورم 1 ماه تموم شده وخودم نمیدونستم امروز دیدم ..چون میخوام موتورو عوض کنم میخوام ارزون ترین پولو برای بیمه بدم دوستان راهنمایی کنید وادرس هم بدید مرسی از همکاریتون.

02109002
18-09-1390, 06:21 بعد از ظهر
درسته کیا جان نرخ بیمه نامه شخص ثالث از تاریخ 1390/08/01 به طور رسمی افزایش پیدا کرد و همچنین دیه شخص در ماه عادی از 45 میلیون به 67.5 میلیون و در ماه حرام از 60 میلیون به 90 میلیون افزایش پیدا کرد.
برای نرخ بیمه نامه هم :
سال ساخت ، در صورت داشتن بیمه نامه قبلی تخفیف آن ، تاریخ انقضا رو بهم بده تا برات حساب کنم چند در میاد

K.I.A
18-09-1390, 07:08 بعد از ظهر
سال ساخت 2010 یعنی 89 /اغاز برج8/89 پایان 8/90 و تو این یه سال استفاده نشده 1-من شنیدم غیر از سال ساخت/ حجم ونوع موتور /تو قیمت بیمه تاثیر داره درسته؟ 2- این وقفه 1ماه که بیمه نداشتم تا به امروز تو بیمه تاثیر داره؟ 3- و شنیدم مدت کمتر هم بیمه میکنن یعنی 6 ماه و قیمت هم نصف میشه ایا درسته یعنی مدت بیمه رو مثلا میشه 2ماه تایین کرد؟ مرسی

02109002
18-09-1390, 07:26 بعد از ظهر
1-من شنیدم غیر از سال ساخت/ حجم ونوع موتور /تو قیمت بیمه تاثیر داره درسته؟ 2- این وقفه 1ماه که بیمه نداشتم تا به امروز تو بیمه تاثیر داره؟ 3- و شنیدم مدت کمتر هم بیمه میکنن یعنی 6 ماه و قیمت هم نصف میشه ایا درسته یعنی مدت بیمه رو مثلا میشه 2ماه تایین کرد؟ مرسی

1. خیر حجم موتور تو بیمه نامه تاثیر نداره.
2. بله ، به ازای هر روز تاخیر در تمدید بیمه نامه حدودا" مبلغ 300 تومان جریمه میخوره.
3. بله مدت کمتر هست ، ولی فکر نکنم زیر 6 ماه بیمه کنن که اونم باید تقریبا" 70 درصد هزینه یکسال رو پرداخت کنی که مقرون به صرفه نیست.

در آخر باید بگم اگه بیمه موتورت دقیقا" 1390/08/01 تموم شده باشه با تعهدات زیر مبلغ 1,291,073 ريال درمیاد.

خسارت مالی : 22.500.000 ريال
خسارت جانی : 900.000.000 ريال
سرنشین : 900.000.000 ريال

K.I.A
18-09-1390, 07:58 بعد از ظهر
من جریمه هارو الان حساب کردم حدود 14هزار تومن شد...1-یعنی قیمت بیمه یه موتور cg125 پنجاه هزار تومنی با نینجای 16 میلیونی یکیه؟؟؟؟؟ 2-یعنی من غیر از جریمم 130 تومن باید پول بیمه بدم؟ 3- مگه نوع بیمه نامه ها و اسمشون و نرخشون باهم فرق نداره؟ 4- من مدت کوتاه میخوام بیمه کنم بهترین و ارزونترین بیمه رو میخوام بهترین حالتش چیه؟

02109002
18-09-1390, 08:09 بعد از ظهر
من جریمه هارو الان حساب کردم حدود 14هزار تومن شد...1-یعنی قیمت بیمه یه موتور cg125 پنجاه هزار تومنی با نینجای 16 میلیونی یکیه؟؟؟؟؟ 2-یعنی من غیر از جریمم 130 تومن باید پول بیمه بدم؟ 3- مگه نوع بیمه نامه ها و اسمشون و نرخشون باهم فرق نداره؟ 4- من مدت کوتاه میخوام بیمه کنم بهترین و ارزونترین بیمه رو میخوام بهترین حالتش چیه؟

1. دقیقا"!!!!
2. خیر ، مبلغ محاسبه شده با جریمه می باشد یعنی بدون جریمه در میاد 1.160.406 ريال
3.شرکت های بیمه آسیا و ایران که معتبر ترین هستند خیر ، ولی شرکت های خصوصی همانند پاسارگاد ، رازی ، نوین ، توسعه و ... شاید به خاطر افزایش فروش نرخشون کمتر باشه.
4.تو شهر ما که بیمه رازی از همه ارزونتر در میاره البته واسه موتور ولی کیا تو خودت پاشو کمرتو سفت ببند برو چند جا نرخ بگیر ببین تو تهران اوضاع از چه قراره.

Ramtin Ducati
19-09-1390, 12:26 قبل از ظهر
من ٣-٤ ماه بيش يه سى جى بيمه كردم٧٠ هزار تومن
١-موتور اصلا بيمه نداشت و يك بيمه نامه جديد براش صادر كردن
٢-كمترين مدت بيمه نامه يكساله است و كمتر از اون نداشت
٣- بيمه اسيا بود و همون لحظه هم بيمه نامه رو تحويل داد
٤-همون موقع بيمه ايران و بعضي از شعبه هاي ديكر اسيا ميكفتن ١٣٠ تومن

reza KTM
19-09-1390, 12:28 قبل از ظهر
اسم بیمه نامت رو نگفتی؟

02109002
19-09-1390, 12:33 قبل از ظهر
من ٣-٤ ماه بيش يه سى جى بيمه كردم٧٠ هزار تومن
١-موتور اصلا بيمه نداشت و يك بيمه نامه جديد براش صادر كردن
٢-كمترين مدت بيمه نامه يكساله است و كمتر از اون نداشت
٣- بيمه اسيا بود و همون لحظه هم بيمه نامه رو تحويل داد
٤-همون موقع بيمه ايران و بعضي از شعبه هاي ديكر اسيا ميكفتن ١٣٠ تومن
دوست عزیز شما داری میگی 3-4 ماه پیش درسته برا اینکه اون زمان بیمه آسیا مالی 1.5 دیه 60 سرنشین 10 میلیونی صادر میکرد ولی از اول آبانماه مالی شد 2.25 دیه و سرنشین 90 میلیونی !!!!
برنامه های بیمه آسیا حدودا" 2 ساله که آنلاین شده به خاطر همین با کمترین اتلاف وقت بیمه نامه رو صادر میکنن
شاید زیر آبی رفته باشه برات

Ramtin Ducati
19-09-1390, 12:56 قبل از ظهر
اسم بیمه نامت رو نگفتی؟
تو شماره ٣ ذكر شده. اسيا

اينم مطمىنم كه كمتر از يه سال ندارن

K.I.A
19-09-1390, 12:59 قبل از ظهر
حالا میرم تحقیق میکنم ولی شنیدم تا 6 ماه بیمه میکنن احتمالا رازی این کارو بکنه

02109002
19-09-1390, 01:01 قبل از ظهر
اينم مطمىنم كه كمتر از يه سال ندارن

از کجا اینقدر مطمئنی ؟؟؟
آخه تا اون جائی که من میدونم دارن

---------- Post added at 01:01 AM ---------- Previous post was at 01:00 AM ----------

حالا میرم تحقیق میکنم ولی شنیدم تا 6 ماه بیمه میکنن احتمالا رازی این کارو بکنه
کیا جان اگه رفتی هم یه سالشو نرخ بگیر هم شش ماهشو ببین اختلافش چقدره؟

Ramtin Ducati
20-09-1390, 03:06 بعد از ظهر
از کجا اینقدر مطمئنی ؟؟؟
آخه تا اون جائی که من میدونم دارن

---------- Post added at 01:01 AM ---------- Previous post was at 01:00 AM ----------

کیا جان اگه رفتی هم یه سالشو نرخ بگیر هم شش ماهشو ببین اختلافش چقدره؟
دوست عزیز من از اونجایی مطمئنم که از 7-8 تا بیمه فروشی! تحقیق کردم.
مثل اینکه شما خیلی مطمئن تری!!

امروز از یه بیمه خصوصی یک سالشو قیمت گرفتم 92 تومن.اگه بگردید ارزونتر هم پیدا میشه.
ارزانترین بیمه هم بیمه رازیه.

reza KTM
20-09-1390, 03:12 بعد از ظهر
من یادم میاد وقتی تقریبا 2 سال پیش بود رفته بودم خلیج برای تلخیص موتورم از پارکینگ اونجا همه نوع بیمه بود حتی 1 هفته ای
ولی الان رو نمیدونم احتمالا دیگه همچین چیزی نیست

حتی همون موقع هم که میدادن من فقط تو خلیج دیده بودم نه توی بیمه نامه کن های سطح شهر
حالا اگر میخواید مطمئن شید باید آمار خلیج رو بگیرید

02109002
20-09-1390, 03:15 بعد از ظهر
دوست عزیز من از اونجایی مطمئنم که از 7-8 تا بیمه فروشی! تحقیق کردم.
مثل اینکه شما خیلی مطمئن تری!!
آره مطمئنم چون خودم تو بیمه آسیا کار میکنم تو شهر های کوچیک مجوز میخواد تا بتونی صادر کنی ولی تو شهرهای بزرگ امکان داره صادر بشه

امروز از یه بیمه خصوصی یک سالشو قیمت گرفتم 92 تومن.اگه بگردید ارزونتر هم پیدا میشه.
ارزانترین بیمه هم بیمه رازیه.
دقیقا" ارزونترین نرخ واسه بیمه نامه موتور رو شرکت رازی داره

K.I.A
21-09-1390, 07:07 بعد از ظهر
امروز رفتم موتورو دوباره بیمه کردم با یکسال تخفیف بیمه و13 هزار تومن جریمه دیرکرد که روزی 280 تومن حساب میشه که بیمه ها برای رند شدن 300 میگیرن و قیمت 83 تومنی بیمه ایران خلاصه 100 هزار تومن بیمه ایران با شرایط و ضوابط جدید گرفتم/بیمه رازی با جریمم حدود 130 هزار تومن برام در میومد پرسیدم و همه میگفتن بیمه رازی 6 ماهه بیمه میکنه اما بیمه رازی برای رسیدن به سود بیشتر فعلا از بیمه های دولتی بیشتر میگیره و دیگه 6 ماهه بیمه نمیکنه!!! و با تحقیق های دیگه جلو در خلیج و گمرک فقط بیمه های مدت دار حتی 3 روز هم!!! بیمه میکنن اما به نظر غیر قانونی هستش

02109002
21-09-1390, 07:21 بعد از ظهر
خدا رو شکر که بیمه کردی موتورت بیمه داشته باشه بقیش به ****
پس که اینطور بیمه رازی نرخ رو برده بالا همون بهتر که تو بیمه ایران بیمه کردی چون آسیا و ایران فعلا بیشترین شعبه صدور و خسارت رو در سراسر کشور داره و موقع خسارت سریع جواب میده

K.I.A
21-09-1390, 07:24 بعد از ظهر
خوش به حال اونی که میخواد موتورو بخره!!! من قصد فروش دارم و یه دونه مگللی انزکتوری میخوام بعدا ور دارم/فقط به خاطر فروش مجبور به بیمه شدم

شهرام
25-09-1390, 02:29 قبل از ظهر
باور کنین من بیشتر از 5هزار تومن واسه بیمه کردن موتورم نمیدم.ولی اگه پلیسا بفهمن کارم ساختس.:gigglesmile:

02109002
25-09-1390, 11:08 قبل از ظهر
این دیگه چطور بیمه ای شهرام

شهرام
25-09-1390, 03:46 بعد از ظهر
یه بیمه ای هست که میشه سر پلیسا کلاگذاشت.

02109002
25-09-1390, 04:27 بعد از ظهر
چه شرکتی و به چه صورت بیمه می کنه ؟ برا چه مدتی ؟

Mohammad aghili
09-11-1390, 01:18 بعد از ظهر
وقتی میگه 5 تومن ، دیگه شرکت و صورت رو ول کن

یه طراح خوب با یه پرینتر خوب... تموم

یادش بخیر قبلنا چقدر از اینجور کارا میکردم

02109002
09-11-1390, 01:30 بعد از ظهر
نه محمد جان

اینطوری فکر نکن
به این فکر کن جدا از توقیف موتور بیمه چه فایده دیگری داره

اگه خدائی نکرده بزنی به یکی و ناکارش کنی
فوت 67 تا 90
قطع نخاع بالای 100 میلیون
و
...
وقتی میشه با 100 یا 150 تومن خیالت از این بابت راحت باشه چرا این هزینه رو ندی که موقع حادثه یه پشتیبان داشته باشی

سوار شدن وسیله بدون بیمه یه ریسکه همونطور که اگه بدون کلاه و تجهیزات سوار موتور شی امکان آسیب موقع حادثه چند برابر میشه

Mohammad aghili
09-11-1390, 04:25 بعد از ظهر
نه دادا

من منظورم این نبود
میگم وقتی میگن با 5 تومن بیمه کردم موتور رو ؛ شما نپرس کدوم بیمه

چون خودت بهتر میدونی هیچ بیمه ای با همچین قیمتی بیمه نخواهد کرد

02109002
09-11-1390, 04:29 بعد از ظهر
دقیقا"
ولی برام باعث تعجب بود که این حرف گفته شد

بیمه با 5 تومن
:acigar:

hoopaad
11-11-1390, 12:18 قبل از ظهر
دوستان گل جایی موتور رو بیمه بدنه میکنن؟
اگه جواب مثبته مثلا برای نینجا چقدر درمیاد؟

02109002
11-11-1390, 12:22 قبل از ظهر
خیر دوست عزیز
هیچ شرکتی موتور سیکلت رو بیمه بدنه نمیکنه به این دلیل که موتور ریسک خطر بسیار زیادی داره و باعث خسارت زیادی میشه

K.I.A
11-11-1390, 12:29 قبل از ظهر
من شنیده بودم این کارو میکنن اما پی گیر نشدم /پس نمیشه/یعنی یه موتور چندین میلیونی هم نمیشه بالای 4 میلیون باید بیمه بدنه باشه چون خیلی ضروریه/راهی نداره؟ فک کنم اصلا تو سیستم بیمه تو ایران نیست؟

02109002
11-11-1390, 12:31 قبل از ظهر
کیا جان تو سیستما هستش
ولی هیچ شرکتی این ریسک رو قبول نمیکنه

K.I.A
11-11-1390, 12:40 قبل از ظهر
اگه تو سیستما باشه /پس پارتی مثل شما هم اینکارو یعنی نمیتونه بکنه؟ بلاخره با صحبت باید قبول کنن و شایدم التماس؟من راهم بیوفته میرم راجعبش سوال میکنم شاید راهی باشه

02109002
11-11-1390, 01:02 قبل از ظهر
نه پارتی و نه هیچ چیز دیگه ای نمیتونه این مورد رو ممکن کنه
فقط مدیر عامل و هیات مدیره

---------- Post added at 01:02 AM ---------- Previous post was at 12:43 AM ----------

الان یه هیو مدل 90 قیمت 10 م حساب کردم
بیمه بدنش شد 315 تومن
می ارزه ولی شانس با موتور سواران یار نیست

K.I.A
11-11-1390, 01:08 قبل از ظهر
فرمول محاسبش چیه؟ اینم شرایطش عینه بیمه ثالثه؟ شرایط این بیمه با اون یکیا چه فرقی میکنه؟ با اینکه بیمه نمیکنن/

02109002
11-11-1390, 01:11 قبل از ظهر
میتونی تو سایت شرکت کلیه این اطلاعات رو بخونی
[Only registered and activated users can see links]

---------- Post added at 01:11 AM ---------- Previous post was at 01:10 AM ----------

honda cfrx
11-11-1390, 01:16 قبل از ظهر
نه محمد جان

اینطوری فکر نکن
به این فکر کن جدا از توقیف موتور بیمه چه فایده دیگری داره

اگه خدائی نکرده بزنی به یکی و ناکارش کنی
فوت 67 تا 90
قطع نخاع بالای 100 میلیون
و
...
وقتی میشه با 100 یا 150 تومن خیالت از این بابت راحت باشه چرا این هزینه رو ندی که موقع حادثه یه پشتیبان داشته باشی

سوار شدن وسیله بدون بیمه یه ریسکه همونطور که اگه بدون کلاه و تجهیزات سوار موتور شی امکان آسیب موقع حادثه چند برابر میشه

در تائید گفته دوست عزیزمان بایستی به این نکته اشاره کنم که متاسفانه یا وجود اینهمه تبلیغ و فرهنگ سازی که در این رابطه انجام گرفته و داره میگیره
از جمله همین طرحهای کنترل مدارک (بگیر بگیر)هنوز بسیاری از افراد دارن سر خودشون رو کلاه میزارن:1:

یه بیمه ای هست که میشه سر پلیسا کلاگذاشت. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب همیشه این ما هستیم که باید نیمه پر لیوان رو ببینیم یا نیمه خالی لیوان
بستگی داره از کدوم دیدگاه به مسائل نگاه کنیم
بیمه مکانیزمی است برای انتقال ریسک

02109002
18-12-1390, 12:31 بعد از ظهر
بیما - مدیر عامل بیمه ایران با رد عدم اجرای تعهدات این شرکت بیمه در فروش قسطی بیمه نامه شخص ثالث به موتورسوران گفت: هیچ مانعی در اجرای قرارداد فروش قسطی این بیمه نامه وجود ندارد.
جواد سهامیان مقدم در گفت‌وگو با فارس، در خصوص اظهارات اخیر مسئولین صندوق تأمین خسارت بدنی مبنی بر کوتاهی بیمه ایران در ایفای تعهدات خود در فروش قسطی بیمه نامه شخص ثالث دارندگان موتورسیکلت ضمن رد این موارد، اظهارداشت: هیچ مانعی در اجرای قرارداد فروش قسطی بیمه نامه شخص ثالث وجود نداشته و بیمه ایران تاکنون سهل انگاری در این زمینه انجام نداده است.
وی با اشاره به مفاد این قرارداد و تسهیلات بیمه ایران به افراد فاقد درآمد کافی در سطح جامعه افزود: مطابق این قرارداد بیمه ایران حق بیمه را برای تشویق موتورسواران با 20 درصد کسر از حق بیمه اصلی دریافت می‌کند.
مدیر عامل بیمه ایران در ادامه گفت: البته در این خصوص تخفیفات دیگری نیز مد نظر قرار گرفته شده، به این صورت که در 80 درصد مابقی حق بیمه‌ها نیز یک چهارم این رقم نقدی و سایر آن در چند قسط از بیمه گذاران دریافت می‌شود.
به گفته سهامیان مقدم براساس توافقات به عمل آمده با صندوق تأمین خسارت بدنی درخصوص کسانی که فاقد بیمه‌نامه هستند و بیمه ایران مکلف به پرداخت وجهی به صندوق است نیز وجوه پس از 10 ماه از تاریخ صدور پرداخت خواهد شد.
وی متذکر شد: میزان فروش بیمه نامه شخص ثالث این شرکت بیمه نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر بوده که این رقم حاکی از افزایش تمایل مردم به خرید بیمه شخص ثالث است.
مدیر عامل بیمه ایران با اشاره به اینکه فروش قسطی بیمه نامه موتورسوران به بیش از 6 هزار واحد اجرایی بیمه ایران بخشنامه شده است، افزود: در برنامه نرم افزاری تمام شعب این شرکت بیمه اجرای این امر پیش بینی شده و در حال حاضر به متقاضیان ارائه می‌شود .
این مقام مسئول در بیمه ایران در خصوص فعالیت‌های این شرکت بیمه در اطلاع رسانی مردم برای خرید فروش قسطی بیمه نامه موتورسوران، گفت: تاکنون از طریق نمایندگی‌ها و شعب اطلاع رسانی‌های لازم صورت گرفته است اما برای تعمق بیشتر این موضوع درصدیم در صداو سیما و جراید نیز اطلاعیه‌هایی را منتشر کنیم.

منبع : مرکز خبری بانک و بیمه ([Only registered and activated users can see links] 7%D9%86.html)

02109002
22-12-1390, 04:57 بعد از ظهر
••• مــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــهــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــم •••
نرخ دیه در سال آینده 94 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شد
••• مــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــهــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــم •••

سخنگوی دستگاه قضا با اعلام نرخ جدید دیه شخص ثالث در سال 91 گفت: نرخ دیه در سال آینده 94 میلیون و 500 هزار تومان
تعیین شده است.در ماه حرام نرخ دیه یک سوم افزایش می یابد که حدود 125 میلیون تومان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر یکشنبه حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه برگزاری دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پروند فساد مالی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: امسال برای تعیین نرخ دیه جلسات مختلفی با مسئولان اقتصادی ، بیمه مرکزی و دستگاههای مرتبط بر گزار شد
که در چند جلسه ریاست قوه قضائیه شخصا در آن حضور داشت که پس از بررسی نظرات کارشناسان میزان دیه در سال 91
برای ماههای غیرحرام 94 میلیون و 500 هزار تومان تعیین شد.

وی افزود: در ماه حرام نرخ دیه یک سوم افزایش می یابد که حدود 125 میلیون تومان خواهد شد.

منبع : مهر ([Only registered and activated users can see links])

بسیار مهم :

دوستانی که در سال 1390 الحاقیه دریافت کرده اند ، تا پیش از پایان اسفند ماه 1390 ، به شرکت بیمه گر خود مراجعه کرده ، تا با پرداخت مابه التفاوت باقی مانده در نزد شرکت بیمه گر نرخ دیه بیمه نامه خود را در سال آینده 1391 :
از مبلغ 675 میلیون ریال در ماه های عادی و 900 میلیون ریال در ماه های حرام
به مبلغ 945 میلیون ریال در ماه های عادی و 125میلیون ریال در ماه های حرام
افزایش دهند .

لازم به ذکر است که در صورت پرداخت نکردن مابه التفاوت باقی مانده
تعیین نرخ دیه در سال 1391 ، به همان میزان سال 1390 که معادل 675 میلیون ریال بوده است
خواهد بود .

dr.fonghazmic
28-12-1390, 01:57 بعد از ظهر
من سال ۸۰ یه امیکو ۱۲۵ خریدم ۸۳۰ تومن
بعد چند ماه باهاش تصادف کردم و ۸۰۰ تومن از بیمه من به طرفم پرداخت شد
اون موقع چون اولین موتورم بود به زور پدرم بیمش کردم و اصلا کسی‌ موترشو بیمه نمیکرد چون اجباری نبود
الان اصلا سوار موتور بدون بیمه نمی‌‌شم

02109002
28-12-1390, 02:04 بعد از ظهر
بله کاملا" درسته ، تو این وضعیت دیه شخص ثالث و هزینه های سنگین نباید بدون بیمه سوار هیچ وسیله ای شد ( ماشین ، موتور ...)

یه نکته رو هم باید عرض کنم که :

زمانی که نسبت به بیمه نمودن موتور خودتون اقدام میکنید حتما" پوشش سرنشین رو مد نظر داشته باشید چون اکثر مواقع به دلیل نرخ پائین به این نکته توجه نمیشه که بیمه چه مزایایی رو نسبت به حق بیمه پرداختی به بیمه گذار ارائه میکنه ، پس حتما" موقع صدور بیمه نامه این پوشش رو خریداری کنید تا در صورت وقوع حادثه برای راکب هم پشتوانه ای وجود داشته باشه

hyo savar
28-12-1390, 05:27 بعد از ظهر
بچه جریان این بیمه موتور چیه که از دوستم را زدن بیه راکب و سرنشین با این تفاوت که رو کارت موتورش زده ظرفیت 1 نفر

رون وقت از منا رو کارت زدن ظرفیت جمعا 2 نفر و توی بیمه زده بیمه راکب ؟؟؟؟؟ مشکل چی هستش

MGEngineer
17-01-1391, 02:19 بعد از ظهر
امروز رفتم الحاقی بیمه رو گرفتم 18 تومن شد
100 تومن هم خود بیمه شده بود در تاریخ 90.9.5
بیمه رازی
الان پوشش بیمه شده 126 میلیون دیه جانی و 3.150 میلیون خسارت مالی
راجع به سر نشین هم پرسیدم گفت فقط برای راننده داره و هنوز شرکت های بیمه نفر دوم رو پوشش نمیدن و امیدوارم هر چه زود تر این رو اصلاح کنن

کوروش
17-01-1391, 02:23 بعد از ظهر
دوستان دیه گرون شده جان کوروش برید موتور هاتونه بیمه کنید !!!
دوستانی که بیمه کردن و نوع بیمشون 60 یا 90 هستش برن بیمه شون رو اپ کنن

02109002
17-01-1391, 02:48 بعد از ظهر
کاملا موافقم ، چون شما الان با هزینه ناچیزی میتونید بیمه نامه خود را کامل نموده و پشتیبانی مالی خود را هنگام وقوع حادثه داشته باشید

کلا" چهار نوع پوشش تو بیمه نامه ها درج میشه :
مالی : جبران خسارات مالی طرف مقابل(موتور سیکلت ، ماشین ، تیر چراغ برق ، دیوار و....)
جانی : جبران هزینه های دیه و جانی طرف مقابل
سرنشین : جبران هزینه فوت و نقص عضو راننده
هزینه پزشکی سرنشین : جبران هزینه پزشکی راننده که امسال این پوشش برداشته شده
اگه بیمه نامه رو با دقت مطالعه کنید :
روی بیمه نامه های ماشین همگی پوشش راننده (3 ) رو دارن ، اما بیمه نامه های موتور سیکلت اکثرا" این پوشش رو ندارن ( بیشتر به خاطر پائین اومدن حق بیمه) !!!!!

خواهشمند است با پرداخت هزینه اضافی ناچیز این پوشش راننده رو بگیرید که خدائی نکرده در صورت وقوع حادثه پوشش جبران هزینه های راننده ( فوت و نقص عضو ) رو هم داشته باشید

---------- Post added at 03:48 PM ---------- Previous post was at 03:46 PM ----------

راجع به سر نشین هم پرسیدم گفت فقط برای راننده داره و هنوز شرکت های بیمه نفر دوم رو پوشش نمیدن و امیدوارم هر چه زود تر این رو اصلاح کنن

تا جائی که من اطلاع دارم مطابق ظرفیتی که پشت کارت موتور سیکلت شما نوشته این هزینه رو پشتیبانی میکنن

مثلا اگه زده دو نفر :

راننده که از پوشش شماره 3 در صورتی که این پوشش رو خریداری کرده باشید استفاده میکنه
ترک نشین هم به عنوان شخص ثالث محسوب شده و از پوشش شماره 2 استفاده میکنه

کوروش
17-01-1391, 02:54 بعد از ظهر
در مورد بند چهارم که نوشته برداشته شده اینو بگم که طبق قانونی که سال پیش تصویب شد بیمار های تصادفی مجانی ویزیت و درمان میشن حداکثر 3 ماه

MGEngineer
17-01-1391, 03:07 بعد از ظهر
تا جائی که من اطلاع دارم مطابق ظرفیتی که پشت کارت موتور سیکلت شما نوشته این هزینه رو پشتیبانی میکنن

مثلا اگه زده دو نفر :

راننده که از پوشش شماره 3 در صورتی که این پوشش رو خریداری کرده باشید استفاده میکنه
ترک نشین هم به عنوان شخص ثالث محسوب شده و از پوشش شماره 2 استفاده میکنه

اتفاقا من هم همین رو بهش گفتم که توی کارت موتور زده جمعا دونفر ولی گفت توی سیستم وقتی اون نوع وسیله نقلیه رو میزنه (به طور مثال پیشرو پارس )، براش نشون میده که سر نشین یک نفر هست که تحت پوشش قرار میگیره
یعنی شرکت بیمه مادر این وسیله رو هنوز تک سرنشین میشناسه و این نمایندگی ها نمیتونن خودشون تغییرش بدن
حالا با این وجود بالاخره نفر دوم چیزی عایدش میشه یا نه؟؟؟

02109002
17-01-1391, 03:43 بعد از ظهر
گفت توی سیستم وقتی اون نوع وسیله نقلیه رو میزنه (به طور مثال پیشرو پارس )، براش نشون میده که سر نشین یک نفر هست که تحت پوشش قرار میگیره
یعنی شرکت بیمه مادر این وسیله رو هنوز تک سرنشین میشناسه و این نمایندگی ها نمیتونن خودشون تغییرش بدن

درست گفته ، الان تو سیستم شرکت بیمه سرنشین ها از پیش تعریف شده .

حالا با این وجود بالاخره نفر دوم چیزی عایدش میشه یا نه؟؟؟

تا حالا به همچین موردی بر نخوردم محمد جان !! ...
الان برات زنگیدم پرسیدم : گفت که اصل کارت موتوره بر همون مبنا هم جوابگو هستند ولی باز خودت یه آمار بگیر ببین چه طوریاست

MGEngineer
18-01-1391, 02:16 قبل از ظهر
تا حالا به همچین موردی بر نخوردم محمد جان !! ...
الان برات زنگیدم پرسیدم : گفت که اصل کارت موتوره بر همون مبنا هم جوابگو هستند ولی باز خودت یه آمار بگیر ببین چه طوریاست

ممنون محمد عزیز
البته انشالله که برای هیچ کس حادثه پیش نیاد که بخواد ازش استفاده کنه ولی حادثه اسمش روش هست
من هم 98 درصد موارد تک هستم و ترک نشین ندارم

honda cfrx
18-01-1391, 02:28 قبل از ظهر
حالا با این وجود بالاخره نفر دوم چیزی عایدش میشه یا نه؟؟؟[/quote]
بر اساس قانون جدید کلیه افراد بجز راننده مصوب حادثه ثالث میباشند و شرکت های بیمه بایستی نسبت به پرداخت خسارت مطابق قانون متعهد باشند

02109002
19-01-1391, 04:37 بعد از ظهر
به گزارش جوان امروز ([Only registered and activated users can see links]) او با ارائه اين آمار نسبت به پيامدهاي اجتماعي و اقتصادي تردد اين حجم وسيله نقليه فاقد بيمه شخص ثالث هشدار داد. هشدار دوم نيز از سوي مديرعامل شرکت بيمه ايران مطرح شد. وي از شهروندان خواست با توجه به افزايش مجدد نرخ ديه براي تکميل بيمه‌نامه‌هاي شخص ثالث و خريد الحاقيه اقدام کنند.

موتورسيکلت سواران بدون بيمه

رييس کل بيمه مرکزي اعلام کرد از حدود هفت ميليون موتورسيکلتي که در کشور تردد مي‌کند حداکثر يک و نيم ميليون موتورسيکلت فاقد بيمه‌نامه شخص ثالث است.

سيدمحمد کريمي به واحد مرکزي خبر گفت: در حالي که بسياري از تصادف‌هاي منجر به جرح يا فوت مربوط به موتورسيکلت‌ها است، متاسفانه تعداد کمي از صاحبان موتورسيکلت مبادرت به خريد بيمه‌نامه شخص ثالث کرده‌اند.

وي با بيان اينکه موتورسيکلت سواران هم در صورت بروز تصادف منجر به جرح يا فوت بايد به ميزان رانندگان خودرو ديه پرداخت کنند، گفت: اين در حالي است که مبلغ خريد بيمه شخص ثالث با پوشش کامل بيمه‌اي براي يک سال موتورسيکلت حدود ۱۳۰ هزار تومان و خيلي کمتر از خودرو است.
مسوول نهاد ناظر بر شرکت‌هاي بيمه افزود: اين مبلغ نيز با توجه به توان مالي اندک بيشتر دارندگان موتورسيکلت، در شرکت دولتي بيمه ايران علاوه بر ۲۰ درصد تخفيف به صورت ۲۵ درصد نقد و بقيه در چهار قسط از آنان دريافت مي‌شود.

کريمي تصريح کرد: چنانچه راننده موتورسيکلتي حتي با يک نفر تصادف کند و اين تصادف منجر به فوت طرف مقابل شود، بايد ۹۴ و نيم ميليون تومان ديه در ماه‌هاي عادي و ۱۲۶ ميليون تومان ديه در ماه‌هاي حرام پرداخت کند و اگر بيمه‌نامه شخص ثالث يا توان مالي نداشته باشد، مجبور مي‌شود مانند شماري از موتورسواران که هم اکنون به اين علت با حکم قضايي در زندان به سر مي‌برند سال‌هايي از عمر گرانبهاي خود را در زندان سپري کنند.

رييس کل بيمه مرکزي با بيان اينکه براساس قانون، تردد وسايل نقليه موتوري زميني بدون داشتن بيمه‌نامه شخص ثالث غيرقانوني است از دارندگان موتورسيکلت خواست براي پيشگيري از مشکلات ناشي از نداشتن بيمه‌نامه هر چه سريع‌تر براي دريافت آن اقدام کنند. براساس آمارهاي موجود هم اکنون بيش از دو هزار راننده وسيله نقليه موتوري به علت تصادف منجر به جرح يا فوت و نداشتن بيمه‌نامه يا پوشش کامل بيمه‌اي و توان مالي در زندان به سر مي‌برند.

درخواست براي افزايش بيمه‌نامه شخص ثالث

مديرعامل شرکت بيمه ايران نيز در هشدار ديگري از شهروندان خواست براي تکميل بيمه‌نامه‌هاي شخص ثالث و خريد الحاقيه اقدام کنند. به گزارش بینا، جواد سهاميان مقدم افزود: اگر اين اقدام به موقع صورت نگيرد و بيمه‌گذاران دچار حادثه شوند، شرکت‌هاي بيمه تنها حداکثر ميزان پرداختي را که در بيمه‌نامه‌ها ذکر شده است، متعهد خواهند بود و تعهدات بيشتر بر عهده بيمه‌گذار خواهد بود.
وي افزود: شعب و نمايندگي‌هاي داخل کشور اين شرکت آماده صدور الحاقيه و صدور بيمه‌نامه‌هاي جديد به بيمه‌گذاران هستند.

مديرعامل شرکت بيمه ايران با بيان اينکه شرکت‌هاي بيمه و بيمه ايران ميزان حق بيمه دريافتي را افزايش نخواهند داد، گفت: در مقابل افزايش 40 درصد ميزان ديه سال 91 دريافت حق بيمه دريافتي از بيمه‌گذاران کمتر از 30 درصد خواهد بود.

سهاميان مقدم با اشاره به اينکه نهايت ميزان ديه يک مرد مسلمان درماه‌هاي غير حرام 94ميليون و 500 هزار تومان براي سال 91 تعيين شده است، ادامه داد: اين نرخ در ماه‌هاي حرام 126 ميليون تومان در نظر گرفته شده است از اين رو مردم بايد هرچه سريع‌تر براي دريافت الحاقيه‌ها بر اساس نرخ جديد اقدام کنند تا با مشکل روبه‌رو نشوند.

سهاميان مقدم گفت: شرکت‌هاي بيمه مکلفند از اين پس حداقل تعهدات بيمه‌نامه‌هاي خود را تا سقف 126 ميليون تومان در بخش جاني و 3 ميليون و 150 هزار تومان در حوزه مالي تنظيم کنند. رييس هيات مديره بيمه ايران بارديگر از بيمه‌گذاران درخواست کرد: از همين لحظه به شعب و نمايندگي‌هاي شرکت‌هاي بيمه طرف قرارداد خود مراجعه و با خريد بيمه‌نامه براي خريد و صدور الحاقيه براساس تعهدات سال آينده اقدام کنند.

بنابراين گزارش مدير نظارت فني بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران سقف تعهدات بيمه‌نامه‌هاي شخص ثالث را در سال جديد 126 ميليون تومان اعلام کرده و از شهروندان خواسته است براي افزايش سقف تعهدات بيمه‌نامه خود اقدام کنند. خانم شرافت افزوده است: تفاوت بيمه‌نامه‌هاي مالکان خودروها که در سال 90 صادر شده است براي مدت باقيمانده به صورت روز شمار دريافت مي‌شود.

خانم شرافت، مابه‌التفاوت بيمه‌نامه‌ها را بستگي به عوامل مختلفي مانند سابقه بيمه‌گذار، کاربري وسيله نقليه، سوابق تخلف رانندگي و مدت اعتبار باقيمانده، دانست. وي پوشش بيمه 90 ميليون توماني را با توجه به افزايش ديه به 126 ميليون تومان در سال 91 براي بيمه‌گذاران کافي ندانست و تاکيد کرد: بيمه‌گذاران براي اينکه بتوانند از تمام خدمات مربوط به شرکت‌هاي بيمه بهره‌مند شوند بايد سقف تعهدات بيمه‌نامه خود را افزايش دهند.

خانم شرافت همچنين ميزان تعهدات مالي را معادل سه ميليون و 150 هزار تومان اعلام کرد و افزود: اين ميزان تعهدات در بخش حوادث راننده بايد با سقف 126 ميليون توماني صادر شود. بنابر اين گزارش سخنگوي قوه قضائيه پيش از اين نرخ ديه سال1391 را 94 ميليون و 500 هزار تومان اعلام کرده و افزوده است به نرخ ديه در ماه‌هاي حرام، يک سوم مبلغ، اضافه مي‌شود.

رييس کل بيمه مرکزي هم در بخشنامه‌اي به مديران عامل شرکت‌هاي بيمه، ابلاغيه وزارت دادگستري در مورد مبلغ ديه در سال 1391 را ابلاغ کرده است. در بخشنامه سيدمحمدکريمي رييس شوراي عالي بيمه كه 22 اسفند به شرکت‌هاي بيمه ابلاغ شده است، اين شركت‌ها موظف شده‌اند براي همه بيمه‌نامه‌هاي شخص ثالث معتبر که در سال 1390صادر کرده‌اند، الحاقيه افزايش تعهدات بدني به مبلغ حداقل126 ميليون تومان را صادر کنند و در اختيار بيمه‌گذاران قرار دهند.

با توجه به مبلغ جديد ديه و در اجراي ماده 4 قانون اصلاح قانون بيمه شخص ثالث، شرکت‌هاي بيمه موظفند از تاريخ اول فروردين 1391 بيمه‌نامه‌هاي جديد شخص ثالث را با تعهدات بدني 126 ميليون تومان (معادل ديه ماه‌هاي حرام) و تعهدات مالي سه ميليون و 150 هزار تومان صادر کنند.

منبع: جوان امروز

02109002
07-02-1391, 08:02 قبل از ظهر
به گزارش خبر خودرو : رئیس بیمه های اتومبیل شرکت بیمه ایران بر ضرروت اخذ بیمه نامه شخص ثالث از سوی دارندگان موتورسیکلت تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه حجم زیادی ازموتورسواران کشور بیمه نامه ندارند و در زمان بروز حادثه با مشکلات بسیاری از جمله ناتوانی در پرداخت دیه و خسارت مواجه می شوند لازم است که دارندگان این دسته از وسایل نقلیه نسبت به اخذ این بیمه نامه اقدام نمایند.

علی شعبانی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبر خودرو به انعقاد قراردادی میان صندوق تأمین خسارت بدنی و شرکت بیمه ایران در رابطه با بیمه موتورسواران کل کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس این تفاهم نامه، مقرر گشته تا دارندگان موتورسیکلت مشمول 20 درصد تخفیف جهت اخذ بیمه نامه شخص ثالث شوند.

وی تصریح کرد: براساس این قرداد حق بیمه‌های مصوب موتورسیکلت سواران هر میزان که باشد در زمان فروش فقط 80 درصد لحاظ و دارای 20 درصد تخفیف می شود.

وی ضمن تاکید بر ضرورت صد درصدی اخذ بیمه نامه شخص ثالث برای موتورسوارن ، ابراز داشت: چنانچه حادثه ای برای دارنده موتورسیکلت فاقد بیمه نامه رخ دهد ، حتی صندوق تامین خسارت های بدنی نیز پاسخگوی نیاز و درخواست آنان نخواهد بود.

رئیس بیمه های اتومبیل شرکت بیمه ایران در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه شرکت های بیمه گر همچنان منتظر مراجعه دارندگان موتورسیکلت جهت اخذ بیمه نامه شخص ثالث می باشند، اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد موتورسیکلت هایی که در سطح شهرهای مختلف کشور تردد می کنند ، آمار قابل توجهی را به خود اختصاص داده است اما با این وجود شاهد مراجعه تعداد اندکی از دارندگان این نوع از وسایل نقلیه جهت خرید بیمه نامه به دفاتر مربوطه می باشیم.

شعبانی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت های بیمه ای خصوصاً بیمه ایران تخفیفاتی را برای دارندگان این دسته از وسایل نقلیه به جهت ایجاد رغبت در آن ها به منظور اخذ بیمه نامه شخص ثالث در نظر گرفته اند.

naser51
07-02-1391, 08:58 قبل از ظهر
ماکه رفتیم بیمه ایران تمدید کردیم و 114 تومن هم پرداختیم...
گفته شده که بیمه ایران 20 درصد تخفیف هم داره حالا معلوم نیس این 20 درصد به غیر از تخفیفات سالیانه هس یا با احتساب تخفیف سالیانه (که هر سال بهش اضافه میشه) .
برای ما 30 درصد تخفیف فقط برای یکسال تخفبف خودم حساب کرد شد 114 . با دیه 126 و خسارت 3/5.

کوروش
07-02-1391, 09:01 قبل از ظهر
دوستان اگر تصادفی داشتن و بیمه نداشتن واگر از سال 87 به بعد بوده دیه شخص اسیب دیده رو باید به نرخ دیده 91 پرداخت کنید
یعنی پارسال زده شده مثالا 10 تومن به دیه اون موفعه بوده و الان با دیه نرخ 91 رسیده به مرز 20 تومن

02109002
07-02-1391, 09:37 قبل از ظهر
حالا معلوم نیس این 20 درصد به غیر از تخفیفات سالیانه هس یا با احتساب تخفیف سالیانه (که هر سال بهش اضافه میشه) .
به جز تخفیف سنواتی که هر سال در صورت عدم خسارت اضافه میشه بیمه ایران 20 درصد تخفیف جداگانه منظور میکنه

با دیه 126 و خسارت 3/5.
بله خسارت جانی 126.000.000 تومان و خسارت مالی 3.150.000 تومان
سرنشین ( راننده ) رو نگرفتید ؟

naser51
07-02-1391, 10:49 قبل از ظهر
راستش دقت نکردم . ولی ظاهراً سرنشین تو بیمه قید نشده بود .
الانم همرام نیس، باید چک کنم .

02109002
07-02-1391, 10:52 قبل از ظهر
راستش دقت نکردم . ولی ظاهراً سرنشین تو بیمه قید نشده بود .
الانم همرام نیس، باید چک کنم .
چک کن ، اگه نداشت حتما با پرداخت هزینه ناچیز بابت الحاقیه پوشش سرنشین رو هم بگیر ( اگه اکی کنند !!! )

naser51
07-02-1391, 11:01 قبل از ظهر
چک کن ، اگه نداشت حتما با پرداخت هزینه ناچیز بابت الحاقیه پوشش سرنشین رو هم بگیر ( اگه اکی کنند !!! )

ممنون دوست عزیز بابت راهنماییت.
انشاا... شنبه میرم دنبالش اگه نداشت پیگیرش میشم...

02109002
31-02-1391, 01:07 بعد از ظهر
رییس بیمه مرکزی از تخفیف 25 درصدی و در نظر گرفتن شرایط پرداخت اقساط حق‌بیمه‌های موتورسواران خبر داد.

محمد کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دیه 126 میلیون تومانی عنوان کرد: اکنون بسیاری از رانندگان موتورسیکلت‌ها فاقد بیمه‌نامه هستند. به همین دلیل برای موتورسواران هرچند حق بیمه 125 هزار تومانی در نظر گرفته شده بود، اما اعلام کرده‌ایم به آن‌ها 20 درصد تخفیف دهند و تا 25 درصد باقی‌مانده را نقدی نگیرند تا بتوانند به صورت تقسیط پرداخت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا همه شرکت‌های بیمه‌ای این تخفیف را لحاظ خواهند کرد؟ گفت: بیمه ایران به عنوان طرف قرار‌داد صندوق خسارات‌ به همه نمایندگان و شعبات خود این موضوع را ابلاغ کرده و به شرکت‌های بیمه‌ای دیگر هم گفته‌ایم که از این فرصت استفاده کنند. در این مورد با بیمه ایران تفاهم‌نامه هم منعقد شده، اما این بیمه اعلام کرده که بیش از 30 درصد افراد به آن‌ها مراجعه نکرده‌اند.

این در حالی است که به گفته مدیر عامل بیمه دی، این شرکت، این تخفیف و پرداخت اقساط را لحاظ نمی‌کند. مراجعه به شعب بیمه رازی نیز تایید می‌کند که شعب آن بیمه هم تسهیلات مورد اشاره رییس کل بیمه مرکزی را اعمال نمی‌کنند. به همین دلیل به نظر می‌رسد تنها بیمه ایران تسهیلات مورد اشاره رییس کل بیمه مرکزی را لحاظ می‌کند.

منبع : مرکز خبری بانک و بیمه

02109002
10-03-1391, 04:03 بعد از ظهر
به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، "علی شعبانی" با اشاره به لزوم خرید بیمه‌نامه شخص ثالث توسط دارندگان موتور سیکلت، گفت: حدود 6 میلیون موتورسیکلت در کشور فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث است.

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران با بیان اینکه موتورسیکلت‌های فاقد بیمه‌نامه به منزله یک ابزار کشنده و با احتمال بالای تصادف هستند، گفت: با توجه به شکل این وسیله نقلیه در هنگام تصادف، حتما سرنشین آن دچار آسیب جدی خواهد شد.

وی ضمن درخواست از دارندگان موتورسیکلت فاقد بیمه‌نامه برای مراجعه به نمایندگی‌های بیمه ایران در سراسر کشور، تصریح کرد: تخفیف ویژه‌ای برای رفاه حال این افراد در نظر گرفته شده است.

شعبانی در تشریح تخفیف بیمه شخص ثالث موتورسیکلت گفت: برای افرادی که موتورسیکلت صفر کیلومتر خریداری می‌کنند 20 درصد تخفیف در نظر گرفته شده و مابقی هم می‌توانند از تخفیف گروهی و تخفیف خرید نقدی استفاده کنند.

مدیر بیمه اتومبیل بیمه ایران با بیان اینکه هزینه خرید بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت حدود 100 هزار تومان است، به فارس گفت: دارندگان موتورسیکلت می‌توانند 20 درصد این مبلغ را به صورت نقدی و مابقی را به صورت قسطی طی چهار فقره چک پرداخت کنند.

02109002
10-04-1391, 01:39 بعد از ظهر
علی شعبانی با اشاره به لزوم خرید بیمه‌نامه شخص ثالث برای دارندگان موتورسیکلت اظهار داشت : در این راستا بخشنامه جدیدی توسط بیمه ایران صادر شده است.

مدیر بیمه‌های اتومبیل بیمه ایران در خصوص بخشنامه جدید صادر شده گفت: بر اساس این بخشنامه دارندگان موتورسیکلت صفر کیلومتر در سراسر کشور می‌توانند تا 60 درصد از تخفیف خرید بیمه‌نامه شخص ثالث بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد : همچنین دارندگان موتورسیکلت‌های غیر صفر هم می‌توانند از سایر تخفیفات اعم از نقدی، گروهی و عدم خسارت تا سقف 70درصد استفاده کنند.

شعبانی با بیان اینکه این بخشنامه از امروز لازم‌الاجراست، از مردم خواست با توجه به اجباری بودن و اهمیت بیمه شخص ثالث برای خرید این بیمه‌نامه به نمایندگی‌های بیمه ایران مراجعه کنند.

منبع : بیما

amir74
13-04-1391, 11:34 قبل از ظهر
دوستان راسته مي كن بيمه موتور 220 تومن شده؟

02109002
13-04-1391, 12:04 بعد از ظهر
دوستان راسته مي كن بيمه موتور 220 تومن شده؟
بله ، نرخ بیمه افزایش یافته

موتور سیکلت فاقد سابقه در بیمه ایران ، آسیا و ... 200 تا 300 هزار تومان محاسبه میشود

اما زمانی که پوشش سرنشین و جریمه تعلق نگیرد همانند بیمه رازی و ... 100 تا 130 هزار تومان محاسبه میگردد

amir74
13-04-1391, 11:36 بعد از ظهر
یعنی چه؟
یعنی بیمه رازی 120 تومن می گیره؟

02109002
13-04-1391, 11:38 بعد از ظهر
یعنی چه؟
یعنی بیمه رازی 120 تومن می گیره؟

بله دقیقا"

1. پوشش سرنشین نداره
2. جریمه نمیکنه

فکر میکنم به خاطر جلب مشتری است .

amir74
13-04-1391, 11:44 بعد از ظهر
یعنی سرنشین ها جزو بیمه قرار نمی گیرن و منظور جریمه نمی کنه نفهمیدم؟

02109002
13-04-1391, 11:48 بعد از ظهر
یعنی سرنشین ها جزو بیمه قرار نمی گیرن و منظور جریمه نمی کنه نفهمیدم؟

سرنشین به معنای راننده و ترک نشین میباشد که معمولا" ترک نشین بیمه نمیشود ، در این مورد راننده نیز بیمه نمی شود

زمانی که موتور سابقه بیمه نداره و صفر کیلومتر نیست ، جریمه ای بابت تاخیر در خرید بیمه نامه برای وی منظور می شود که بیمه رازی این جریمه را در حق بیمه لحاظ نمی کند .

amir74
13-04-1391, 11:49 بعد از ظهر
اقا دمت گرم
بیمه های دیگه ای هم هست که اینطوری باشه؟
می گن سابقه داشته باشی 150تومنه؟

02109002
13-04-1391, 11:53 بعد از ظهر
اقا دمت گرم
بیمه های دیگه ای هم هست که اینطوری باشه؟
می گن سابقه داشته باشی 150تومنه؟
خواهش

فکر کنم بیمه های توسعه ، دی و ... هم باشند ولی مطمئن نیستم

بله بسته به تعداد سال سابقه حق بیمه متفاوت خواهد بود

در صورتی که سابقه قبلی دارید ، بیمه ایران بهترین گزینه است ، ارائه تخفیف به جز تخفیف سنواتی و ارائه پوشش سرنشین

02109002
14-04-1391, 04:17 بعد از ظهر
رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی گفت:
"در ارتباط با بیمه موتور سیکلت ها به شرکت ها ابلاغ کردیم که 20 درصداز حق بیمه نامه ها را تخفیف دهند و 25 درصد را بیشتر نقدی نگیرند و باقی آن را هم در 4 قسط تقسیط کنند."

وی افزود:
" حق بیمه یک سال موتور سواران به حدود 125 هزار تومان می رسد."

سید محمد کریمی با اشاره به اینکه آن افراد از بیمه گذاران موتورسیکلت که در سنوات قبل بیمه نامه ندارند به دلیل اضافه شدن جریمه ناشی از آن ممکن است مبلغ بیشتری بپردازند، افزود :"پیشنهاد کردیم جریمه های ناشی از بیمه نامه هایی که به حق بیمه اضافه می شود کاهش یابد."

رییس کل بیمه مرکزی با با بیان این که نهایت تلاش بیمه مرکزی آن است که هیچ بیمه گذار شخص ثالثی در زندان نباشد و خسارت های ناشی از شخص ثالث از طریق بیمه ها پرداخت شود گفت:
"گاهی دیده شده که یکی از شرکت های بیمه ای تا 600 میلیون تومان از خسارت های تصادفات را پرداخت کرده است؛ مبلغی که هیچ خانواده ای بدون بیمه نامه قادر به پرداخت آن نخواهد بود."

کریمی با اشاره به تعطیلی دانشگاه ها و نیاز به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی گفت: " جوانان در استفاده از موتورسیکلت ها دقت کنند و حتما برای اطمینان خودشان بیمه نامه داشته باشند. "

23 هزار نفر تلفات جاده ای
رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به کاهش تصادفات و آمار تلفات گفت: " علی رغم این کاهش تلفات ما در سال گذشته 23 هزار نفر تلفات جاده ای داشتیم که این رقم بسیار بالا و دردناکی است و خسارت های بسیاری را به خانواده ها وارد کرده است که شرکت های بیمه تمام سعیشان بر این است تا لااقل بخشی از خسارت های مالی این وقایع را کاهش دهند. "

ضریب خسارت های بیمه کاهش یافت
کریمی گفت: "ضریب خسارت هایی که شرکت های بیمه در رشته شخص ثالث پرداخت می کنند رو به کاهش است و این ضریب از رقم 125 درصد به زیر 90 درصد رسیده است که این مهم به دلیل رعایت بیشتر فرهنگ ایمنی از سوی مردم است."

منبع :بیمه آنلاین

amir74
19-04-1391, 12:29 بعد از ظهر
دوستان یه سوال
موتوری که تو پارکینگه بیمه نداره میشه بیمه 1 2 ماهش کرد که در اورد از پارکینگ؟

Alireza Eteraz‏
19-04-1391, 12:50 بعد از ظهر
دوستان یه سوال

بله میشه ازبیمه شخص ثالث کوناه مدت استفاده کنید
بیمه ملت داره این شرایط رو

Alireza Eteraz‏
19-04-1391, 12:58 بعد از ظهر
دوستان یه سوال
اینم تلفن وآدرسش
66496480

آدرس:تهران
خیابان امام خمینی پلاک 281 واحد 6

amir74
20-04-1391, 12:26 قبل از ظهر
ادرسه چیه؟

Alireza Eteraz‏
20-04-1391, 01:01 قبل از ظهر
ادرسه چیه؟

یه جا برای همون بیمه هستش یکی دوسال پیش اینکارو میخواستم بکنم رفتم اونجا بیمه ملت بود
البته جاهای دیگه هم ممکنه باشه

02109002
20-04-1391, 01:07 قبل از ظهر
با سلام

از حدودا" یکسال قبل بیمه نامه شخص ثالث به هیچ وجه به صورت کوتاه مدت صادر نمیشد تا حدودا" یک ماه قبل که مجددا" بیمه ملت این امکان رو در اختیار بیمه گذاران گذاشت

به گفته یکی از دوستان این شرایط شامل حال موتور نمیشود ولی مطمئن نیستم

دوستانی که تمایل دارن میتونن با مراجعه به بیمه ملت کسب اطلاعات نمایند

اگر این موضوع صحت داشت اعلام کنید تا سایر دوستان نیز استفاده کنند

در کل و جدا از این موضوع ( نظر شخصی ) :

بیمه نامه را برای پشتیبانی خود هنگام وقوع حادثه خریداری نمائید نه برای ....

با تشکر

Sadegh.galaxy
27-04-1391, 09:50 بعد از ظهر
حدود 8-9سال پیش بیمه یک ماهه ایران بود.(بهم نخندید.خب ازاون موقع تاحالاسراغش نرفتم.)

02109002
28-04-1391, 12:07 قبل از ظهر
حدود 8-9سال پیش بیمه یک ماهه ایران بود.(بهم نخندید.خب ازاون موقع تاحالاسراغش نرفتم.)
سلام

مدتی است خبرهایی از صدور بیمه نامه شخص ثالث سه ماهه توسط شرکت بیمه ملت به گوش میرسه

در صورت امکان پیگیری کنید و از صحت مطلب باخبر شوید

hamid reza
28-04-1391, 12:57 قبل از ظهر
بیمه کامل 200 تومن  با 100 میشه اما کامل نیست

02109002
28-04-1391, 01:05 قبل از ظهر
بیمه کامل 200 تومن با 100 میشه اما کامل نیست

بله

پوشش سرنشین در این تغییر نقش داره ، بعضا" این پوشش رو ارائه میدن ولی سایر شرکتها خیر

منظور از سرنشین راکب موتور سیکلت می باشد .

farzad_sh_2020
29-04-1391, 12:15 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز دیدم بحث بیمه هست
یک کلکی که بیمه کننده ها میزنن این هست که شما وقتی بیمه میکنی فقط شخصی که بهش خسارت میزنه بیمه پولش رو میده و خود شما هیچی
با این حالت و دیه 126 تومنی 106000 میشه
ولی من سرنشین هم بیمه کردم حدود 170 میشد که با یکسال تخفیف شد 149000
حتماً این رو دقت کنید
این روزها 40 تومن اختلاف چیزی نیست و اگر خدای نکرده مشکلی برای خودتون پیش بیاد چندین برابر این 40 تومن هست

02109002
02-05-1391, 11:29 قبل از ظهر
رییس كل بیمه مركزی ایران گفت :

دارندگان موتورسیكلت های فاقد بیمه نامه تا پایان امسال فرصت دارند تا از 75 درصد بخشیدگی جرایم سالهای قبل و 50 درصد تخفیف حق بیمه برای گرفتن بیمه نامه موتورسیكلت استفاده كنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مهندس سید محمد كریمی یكشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود:
با این بخشودگی ها و تخفیف هایی كه برای اعطای بیمه نامه موتورسیكلت ارائه شده اخذ بیمه نامه موتورسیكلت به حدود 85 هزار تومان رسیده كه رقم مناسبی برای دارندگان این وسیله نقلیه است .

وی اظهار داشت:
درحالی كه رقم دیات در كشورمان رو به افزایش است و پیشتر با احتساب جرایم دیر كرد اخذ بیمه نامه موتورسیكلت حدود 250 هزار تومان تمام می شد به نظر می رسد دارندگان موتورسیكلت باید استقبال خوبی برای استفاده از فرصت تعیین شده تا پایان سال برای اخذ بیمه نامه كنند.

كریمی ادامه داد :
متاسفانه تصادفات موتورسیكلت ها در كشور ما خیلی زیاد است و حدود هفت میلیون موتور سیكلت فاقد بیمه نامه داریم كه در تصادفات خود و خانواده را دچار مشكل می كنند. وی گفت: بر اساس ماده 19 قانون بیمه شخص ثالث ، پلیس موظف است از تردد موتورسیكلت های فاقد بیمه نامه جلوگیری كند و قرار شد در نقل و انتقالات و تعویض پلاك این موضوع جدی تر گرفته شود.

رییس كل بیمه مركزی ایران كه برای پرداخت دیات هادی طالبی موتورسیكلت سوار مصدوم و عیادت از این دانشجوی صدمه دیده كه حدود هشت سال است زندگی نباتی دارد به شیراز آمده بود گفت :
صنعت بیمه و صندوق تامین خسارت 452 میلیون تومان دیه این موتورسیكلت سوار فاقد بیمه نامه را پرداخت كرد.

وی گفت :
با این حادثه كه برای این جوان دانشجو رخ داد هم حادثه دیده و هم خانواده او دچار مشكل شدند از این رو توصیه ما این است كه اگر كسانی از موتورسیكلت استفاده می كنند حتما قانون را رعایت كنند و بیمه نامه هم داشته باشند .

كریمی گفت :
امثال این جوان دانشجو كه اكنون روی تخت بیمارستان افتاده و زندگی نباتی دارد ،می توانستند در المیپادها و رشته های تخصصی برای كشور ما سرمایه باشند و فقط با سهل انگاری و بی احتیاطی این خسارت ها را به بار آورده اند .

منبع ([Only registered and activated users can see links])

اروین
21-05-1391, 12:18 بعد از ظهر
بیمه (دزدی) سرقت هم هست؟ مثلا اگه موتورتو ببرن با ازت خفت کنن جزوش یشه

farshid37
21-05-1391, 12:27 بعد از ظهر
بیمه بدنه سرقت رو تحت پوشش قرار می ده اما شرکت های بیمه معمولا موتور رو بیمه بدنه نمی کنند چون ریسکش بالاست.
من همون روزی که بیمه نامه موتورو از فروشنده تحویل گرفتم گمش کردم. رفتم دفتر مرکزی بیمه رازی. می گفتند بیمه های دیگه المثنی نمی دند ولی ما برای یکبار خسارت گواهی می دیم ولی باید از شورای حل اختلاف نامه بیارید. رفتم شورا نامه دادند که دیگه اینجا نفرستید و از طریق نشر تو روزنامه اقدام کنید بعد این. فرداش با سماجت و اصرار یک جورایی از شورا نامه گرفتم (به عنوان آخرین مورد) و گواهی داشتن بیمه برام صادر شد.

02109002
04-06-1391, 03:52 بعد از ظهر
پرشین خودرو:
مدیر عامل صندوق تامین خسارت های بدنی چندی پیش خبری خوش برای موتورسیکلت سواران به ارمغان آورد که امید می رفت با اجرای آن دیگر نگران عدم پوشش بیمه ۷ میلیون موتور سیکلت در کشور نباشیم.

علی رغم آنکه در خبر مصاحبه رضا جعفری درباره بیمه موتورسیکلت سواران گفته شده بود شرکت های بیمه ایران، دانا، البرز، توسعه، سینا، ما ، پاسارگاد، میهن، کارآفرین، سامان و پارسیان ، تخفیف پنجاه درصدی را برای ارایه پوشش بیمه این گروه تقبل کرده اند، اما این خبر تنها بر روی کاغذ باقی ماند و در عمل به مورد اجرا گذاشته نشد.

در حال حاضر تخفیف بیمه موتورسیکلت سواران نه تنها اجرایی نشده بلکه برخی شرکت ها با زیرکی خاص خود از اجرای آن طفره می روند، اما در ظاهر مشکلی با اجرا مصوبه بیمه مرکزی ندارند.

در صنعت بیمه دو رفتار با این مصوبه یا بهتر بگوییم موتورسیکلت سواران اجرا می شود: دسته اول به نمایندگان خود گوشزد کرده اند از پذیرش موتورسکیلت جهت بیمه ثالث خودداری کنید و یا حتی المقدور فقط موتور صفر کیلومتر را بیمه کنید.

به نوشته سایت پولی مالی، دسته دوم شرکت هایی هستند که نام خود را تبلیغاتی هم که شده باشد دوست دارند در همه امور بیمه مرکزی درج نمایند و به نوعی به بیمه مرکزی بگویند ما تابع شما هستیم اما کافی است موتورسیکلت خود را برای بیمه نزد آنها ببرید.

اما در این شرکت ها نه تنها از بخشودگی جرایم خبری نیست بلکه آنچه نمایان است قیمت گران بیمه نامه ها است که گاهی از قیمت خود موتورسیکلت نیز فراتر می رود.

bingo55521
04-06-1391, 05:35 بعد از ظهر
سلام دوستان الان بخوایم یه موتور بیمه کنیم به طور کامل شامل چه بیمه هایی میشه؟بعدا قیمت هر بیمه به طور جدا گانه چقدره؟ لطفا اگه کسی میدونه جواب بده.:24:

02109002
04-06-1391, 10:00 بعد از ظهر
سلام دوستان الان بخوایم یه موتور بیمه کنیم به طور کامل شامل چه بیمه هایی میشه؟بعدا قیمت هر بیمه به طور جدا گانه چقدره؟ لطفا اگه کسی میدونه جواب بده.:24:

سلام

به طور کلی دو نوع بیمه نامه شامل حالش میشه :
1. بیمه نامه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث : هر شرکتی یه نررخ میده اما بهتره برید بیمه ایران چون سرنشین ( راننده ) رو هم تحت پوشش قرار میده ، نرخ دقیق رو اطلاعی ندارم

2. بیمه نامه بدنه

بیمه بدنه : این رشته از بیمه نامه شامل حال موتور سیکلت نیز میشود ولی هیچ شرکتی این بیمه نامه رو به موتورسیکلت نمیفروشه چون ریسک خطر و تصادفات بالا به ضرر شرکت بیمه تموم میشه

bingo55521
05-06-1391, 11:08 قبل از ظهر
سلام

به طور کلی دو نوع بیمه نامه شامل حالش میشه :
1. بیمه نامه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث : هر شرکتی یه نررخ میده اما بهتره برید بیمه ایران چون سرنشین ( راننده ) رو هم تحت پوشش قرار میده ، نرخ دقیق رو اطلاعی ندارم

2. بیمه نامه بدنه

بیمه بدنه : این رشته از بیمه نامه شامل حال موتور سیکلت نیز میشود ولی هیچ شرکتی این بیمه نامه رو به موتورسیکلت نمیفروشه چون ریسک خطر و تصادفات بالا به ضرر شرکت بیمه تموم میشه

ممنون از پاسخ .نمیدونید از ماشین گرون تره یا ارزون تر؟ اگه حدود قیمت هم باشه خوبه.اگه کسی میدونه بگه لطفا:interview:

02109002
05-06-1391, 11:19 قبل از ظهر
ممنون از پاسخ .نمیدونید از ماشین گرون تره یا ارزون تر؟ اگه حدود قیمت هم باشه خوبه.اگه کسی میدونه بگه لطفا:interview:

مسلما" از بیمه ماشین ارزانتر خواهد بود

قیمت دقیق ندارم

از 80 تومن هست تا 130 تومن فکر کنم

قیمت بالاتر معمولا" پوشش بیشتری رو در بر میگیره

البته تخفیف عدم خسارت یا تعداد خسارت و استفاده از بیمه نامه قبلی ، در زمان صدور بیمه نامه جدید باعث متغیر شدن نرخ بیمه نامه خواهد شد .

bingo55521
05-06-1391, 11:32 قبل از ظهر
مسلما" از بیمه ماشین ارزانتر خواهد بود

قیمت دقیق ندارم

از 80 تومن هست تا 130 تومن فکر کنم

قیمت بالاتر معمولا" پوشش بیشتری رو در بر میگیره

البته تخفیف عدم خسارت یا تعداد خسارت و استفاده از بیمه نامه قبلی ، در زمان صدور بیمه نامه جدید باعث متغیر شدن نرخ بیمه نامه خواهد شد .
lممنون من فکر میکردم سالی 400 یا 500 باشه. :4chsmu1:

amir74
18-06-1391, 08:16 قبل از ظهر
اقا زنگ زدم به بیمه توسعه هیچی مشخصاتو بهش دادم میگه چون مدلش پایینه و تابهحال بیمه نداشته 215تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه این موتورایه مزایده ای امیکو 250 هم که تازه واسش سند دادن هم اینطوریه؟
بی زحمت سریع تر راهنمایی کننید

02109002
18-06-1391, 05:16 بعد از ظهر
اقا زنگ زدم به بیمه توسعه هیچی مشخصاتو بهش دادم میگه چون مدلش پایینه و تابهحال بیمه نداشته 215تومن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه این موتورایه مزایده ای امیکو 250 هم که تازه واسش سند دادن هم اینطوریه؟
بی زحمت سریع تر راهنمایی کننید

تا حالا نشنیدم نرخ بیمه به نوع مدل موتور سیکلت بستگی داشته باشه

شما از بیمه ایران و بیمه رازی نیز نرخ بگیرید

amo hosein
18-06-1391, 07:41 بعد از ظهر

بله مربوطه.حتی ماشینها از یه سالی که بگذرن حق بیمشون بیشتر از نو آن ماشین میشوند.
و حتی بیمه بدنه هم اون ماشینهایی که از یه سالی بگذرند شرکت های بیمه آنها رو بیمه نمیکند.

02109002
18-06-1391, 07:49 بعد از ظهر
بله مربوطه.حتی ماشینها از یه سالی که بگذرن حق بیمشون بیشتر از نو آن ماشین میشوند.
و حتی بیمه بدنه هم اون ماشینهایی که از یه سالی بگذرند شرکت های بیمه آنها رو بیمه نمیکند.
حسین جان

متن رو با دقت نخوندید !

منظور من نوع ( کاربری - برند ) موتور سیکلت بود

من خودم تو بیمه کار کردم

ماشین موضوعش جداست

*

دوستمون هم که تازه سند زده پس باید صفر حساب بشه و جریمه ای بهش تعلق نگیره

RAMIN1
05-08-1391, 04:08 قبل از ظهر
الان ارزون ترين بيمه كدومه گرون ترين بيمه كدومه؟
بيمه ايران بيمه كنم بايد پول بيمه براي ترك نشينم بدم؟
بيمه هاي ديگه هم بايد پول ترك نشين رو بدم يا اونا كلا ندارن ترك نشين؟

02109002
05-08-1391, 04:24 قبل از ظهر
الان ارزون ترين بيمه كدومه گرون ترين بيمه كدومه؟
بیمه های رازی ، توسعه ، دی ، پارسیان به دلیل خصوصی بودن ؛ بیمه های آسیا و ... هم گرونترین نرخ رو برای موتور سیکلت دارن

بيمه ايران بيمه كنم بايد پول بيمه براي ترك نشينم بدم؟
خیر ، منظور از سرنشین ، ترک نشین نیست ؛ بلکه خود راننده به عنوان سرنشین بیمه میشه
قبلا برای سرنشین دیه کامل نیز در نظر گرفته می شد ، اما الان فکرکنم در نظر نمیگیرن و بیمه ای تحت عنوان حوادث شخصی برای بیمه گذار در نظر گرفته میشه ( هزینه اش فکر کنم 15.000 تومان ) که در هر مکان و زمان تا سقف پوشش خریداری شده جوابگو است

بيمه هاي ديگه هم بايد پول ترك نشين رو بدم يا اونا كلا ندارن ترك نشين؟
تو پاراگراف قبلی توضیح دادم

بیمه های خصوصی معمولا" کلا" سرنشین رو بیمه نمی کنند

پایدار باشید

RAMIN1
05-08-1391, 07:15 قبل از ظهر
الان من تصادف كردم موتور بيمه ايران هستش اگه خودم بميرم مقصر هم خودم باشم ديه منو بيمه ميده؟
كامل يا حداكثر چقدر؟

- - - Updated - - -

بيمه اي نيست كه ديه ي كامل راكب ترك نشين و مثلا عابري كه باهاش تصادف ميكني رو بيمه كنه؟
سوال بعدي كه داشتم اينكه الان مثلا من با موتور زدم به 4نفر همزمان بر اثر اتفاق 4نفر فوت شدن بيمه ديه همشونو ميده يا فقط يه نفر؟

mohsen46
05-08-1391, 07:30 قبل از ظهر
تو بیمه نامت قید کرده که تا چه حدی بیمه شدی
بالای برگه بیمه نامه سمت چپ بندهای تعهد شرکت بیمه کننده رو قید میکنه که سطر اول بیمه مالی هست و سطر بعدی بیمه ترک نشین هستش و سطر سوم بیمه خود راننده هست وبیمه مالی برای بیمه ایران 4میلیون تومان هست وبرای سرنشین وترک هرکدام 126میلیون تومان هست

shahrammc
18-08-1391, 09:41 بعد از ظهر
صنعت بیمه - ([Only registered and activated users can see links]) كارشناسان همیشه سعی داشتند كه بیمه نامه شخص ثالث را وابسته به راننده و فرد نمایند و از تعلق آن به خودرو فاصله گرفته و در هنگام ریسك سنجی آن در واقع خطر راننده را عامل اصلی قرار دهند. البته نوع خودرو در میزان ریسك تاثیر خواهد داشت.

در گذشته و تقریبا در حال حاضر هر فرد هنگام فروش خودرو، بیمه نامه شخص ثالث را نیز به همراه آن واگذار می نماید در این حالت راننده پرخطر و كم خطر با هم تفاوت نداشته و اگر چند سال تخفیف برای رانندگی صحیح به راننده تعلق گرفته باشد به سادگی به راننده ای واگذار می شود كه معلوم نیست چه ریسكی دارد.
بر اساس تبصره ماده 12 تصویب نامه ریاست جمهوری باعنوان "تعرفه حق بیمه و نحوه تقسیط و تخفیف در حق بیمه شخث ثالث"
تبصره- در صورت انتقال قطعی مالكیت وسیله نقلیه، انتقال دهنده تا قبل از انقضای مدت اعتبار بیمه نامه می تواند تخفیف وسیله نقلیه منتقل شده را به وسیله نقلیه ازنوع مشابه متعلق به خود یا اقارب درجه اول خود منتقل نماید. بیمه گر مكلف است سوابق تخفیف عدم خسارت وسیله نقلیه منتقل شده را به وسیله نفلیه جایگزین انتقال داده و تخفیف مربوط را باكسر تخفیف مدت باقی مانده وسیله نقلیه منتقل شده در بیمه نامه وسیله نقلیه جایگزین اعمال نماید. حق بیمه وسیله نقلیه منتقل شده در سررسید بیمه نامه آن بر اساس سوابق بیمه گذار جدید دریافت خواهد شد.
لذا براساس این تبصره شركت های بیمه ملزم به انتقال سوابق بیمه نامه شخص ثالث به خودروی دیگر می باشند.
برای دیدن متن كامل مصوبه ذكر شده اینجا كلیك نمایید. ([Only registered and activated users can see links])

saeid1346
19-08-1391, 06:15 قبل از ظهر
اقا شنیدم اگر مثلا موتور یا ماشین بیمه باشه و شما گواهی نامه نداشته باشید و خسارت مالی بخوره ماشین یا موتور بیمه تقبل میکنه اما خسارت جانی و ... رو تقبل نمیکنه درسته !؟

02109002
19-08-1391, 06:39 قبل از ظهر
اقا شنیدم اگر مثلا موتور یا ماشین بیمه باشه و شما گواهی نامه نداشته باشید و خسارت مالی بخوره ماشین یا موتور بیمه تقبل میکنه اما خسارت جانی و ... رو تقبل نمیکنه درسته !؟

والا تا اونجا که ما اطلاع داشتیم بیمه در این مواقع تقبل خسارت نمیکرد بلکه به عنوان کمک به مقصر حادثه مبلغ خسارت رو به زیان دیده پرداخت و بعد از مقصر حادثه طلب میکرد ( نقد یا اقساط )

RAMIN1
20-08-1391, 06:01 قبل از ظهر
الان يه موتور دست دوم ميخري رو بيمه پلاك قبلي هست بايد ببرم عوض كنن و پلاك خودمو با اسم خودم بزنن؟

02109002
20-08-1391, 03:06 بعد از ظهر
الان يه موتور دست دوم ميخري رو بيمه پلاك قبلي هست بايد ببرم عوض كنن و پلاك خودمو با اسم خودم بزنن؟

بهتره که این عمل انجام بشه

ولی در زمان خسارت شماره شاسی مد نظر خواهد بود

RAMIN1
21-08-1391, 06:14 قبل از ظهر
آخه مشكل اينجاست كه شماره شاسي من آخرش2211بود ولي تو سند خورده بود 2221بخاطر همين كلي دوندگي كردم تا سندو درست كردم ولي تو بيمه هنوز 2221 هستش
بيمه رازي هستم
 الان من ببرم يكي از نمايندگي هاي بيمه رازي هم پلاك و اسم خودم هم شماره شاسي رو تو بيمه نامه درست ميكنن؟

02109002
21-08-1391, 06:19 قبل از ظهر
الان من ببرم نمايندگي هم پلاك و اسم خودم هم شماره شاسي رو درست ميكنن؟

بله چاره کار یک الحاقیه است که با مراجعه به نمایندگی که بیمه شما رو صادر کرده میتونید تهیه کنید .

RAMIN1
21-08-1391, 06:26 قبل از ظهر
اوني كه گفتي همون كلمه عربي يعني چي؟الحاقيه

02109002
21-08-1391, 06:29 قبل از ظهر
اوني كه گفتي همون كلمه عربي يعني چي؟الحاقيه

الحاقیه بیمه نامه در واقع برگه ای است كه منضم یا پیوست بیمه نامه بوده و اصلاحات و تغییرات در متن بیمه نامه اولیه را شامل می شود.

roma
16-12-1391, 09:15 بعد از ظهر
وسیله نقلیه (موتور سیکلت)
حق بیمه (ریال)

گازی
1.261.980

دنده‌ای یک سیلندر
1.542.420

دو سیلندر و بالاتر
1.682.640

دنده‌ای دارای سه چرخ یا ساید کار
1.822.860

قیمت جدید بیمه موتور در سال جدید

02109002
16-12-1391, 09:18 بعد از ظهر
وسیله نقلیه (موتور سیکلت)
حق بیمه (ریال)

گازی
1.261.980

دنده‌ای یک سیلندر
1.542.420

دو سیلندر و بالاتر
1.682.640

دنده‌ای دارای سه چرخ یا ساید کار
1.822.860

قیمت جدید بیمه موتور در سال جدید

منبع ؟

تعهدات مالی و جانی و سرنشین ؟

کدام شرکت ؟

02109002
17-12-1391, 07:50 قبل از ظهر
رئیس کل بیمه مرکزی گفت : بر اساس ضوابط جدید به رانندگانی که تخلف حادثه ساز داشته باشند بیمه نامه تا 16 درصد گران تر فروخته می شود.

سید محمد کریمی با تشریح ضوابط تنبیهی و تشویقی برای رانندگان پرخطر و حادثه افرین و رانندگان با احتیاط افزود : به همه شرکت های بیمه ابلاغ شده است هنگام صدور بیمه نامه شخص ثالث ، عملکرد یک سال گذشته رانندگان را بر اساس گزارش راهنمایی و رانندگی در نظر بگیرند تا چنانچه تخلف حادثه ساز داشته باشد به ازای هر تخلف 2 درصد به مبلغ خرید بیمه نامه اضافه کنند.

وی گفت : بر اساس این دستورالعمل شرکت های بیمه می توانند تا 16 درصد به مبلغ عادی فروش بیمه نامه شخص ثالث برای رانندگان حادثه ساز بیفزایند.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره ضوابط تشویق رانندگان با احتیاط نیز گفت : شرکت های بیمه موظفند به رانندگانی که در یک سال اخیر از زمان صدور بیمه نامه جدید از خدمات بیمه ای استفاده نکرده اند بیمه نامه را 10 درصد ارزان تر بفروشند.

وی تخفیف فروش بیمه نامه شخص ثالث برای رانندگان با احتیاطی را که از بیمه نامه خود سه سال خسارت دریافت نکرده باشند ، 15 درصد و برای سال چهارم 20 درصد اعلام کرد.

کریمی همچنین تخفیف رانندگان با احتیاط برای سال پنجم ، ششم ،‌ هفتم ،‌ هشتم ،‌ نهم و پس از ان را به ترتیب 30 ، 40 ، 50 ، 60 و 70 درصد اعلام کرد .

Nobahar
17-12-1391, 08:02 قبل از ظهر
عجب عوضی بازی ایه ها. خودشون که جریمه میکنن. با بیمه هم گاوبندی کردن یه نون اضافه هم به بیمه برسه خیلی کار کثیفیه.

02109002
17-12-1391, 08:14 قبل از ظهر
عجب عوضی بازی ایه ها. خودشون که جریمه میکنن. با بیمه هم گاوبندی کردن یه نون اضافه هم به بیمه برسه خیلی کار کثیفیه.

قبلا بین نمیاینده ها این روش مد شده بود که :

هر بیمه گذاری که ضریب خسارت بالائی داشت یا به اصطلاح زیاد تصادف و از بیمه نامه استفاده میکرد ، در سال بعد از صدور بیمه نامه ی وی خودداری میکردند

چون وقتی ضریب خسارت نماینده یا شعبه بیمه گر بره بالا مسلما" سود کمتری عایدش میشه و بالطبع فشار های بیشتری از بالادست بهش وارد می شد

جانسون
17-12-1391, 02:28 بعد از ظهر
من دیروز سی جی داداشمو بیمه راضی کردم 85 ت بود کلش....

2 سال تخفیف داشت 66 ت شد .. و ودیه 126 ملیونی و سقفه خسارت تا 3200.....

alireza.gsx
27-01-1392, 01:50 بعد از ظهر
دوستان بيمه ارزان كسي سراغ نداره ؟؟

جانسون
29-01-1392, 12:01 قبل از ظهر
دوستان موتور سوار برید الحاقه بیمه موتورتونو بگیرید دیه از 126 ملیون شده 156 160 ملیونی ..کلا 10 تا 15 ت بیشتر نمیشه یه نامه میدم منگنه میکنن رو بیمتون..... حتما پیگریش باشد و انجام بدید ارزش داره

- - - Updated - - -

دوستان موتور سوار برید الحاقه بیمه موتورتونو بگیرید دیه از 126 ملیون شده 156 160 ملیونی ..کلا 10 تا 15 ت بیشتر نمیشه یه نامه میدم منگنه میکنن رو بیمتون..... حتما پیگریش باشد و انجام بدید ارزش داره

roma
21-05-1392, 08:29 بعد از ظهر
بیمه موتورم رفتم زدم با دوسال تخفیف با حوادث سرنشین شد 96 تومن بیمه توسعه

Razi210365
24-10-1392, 11:21 قبل از ظهر
با عرض سلام خدمت همگی دوستان شرکت بیمه رازی برای موتورسوارن عزیز 50 % تخفیف در نطر گرفته و بنده افتخار دارم به عنوان نماینده شرکت در خدمت شما عزیزان باشم.لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه سوالاتتون رو همینجا یا از طریق شماره تلفن:77259254 و همراه :09371794979 بپرسید.در ضمن امکان ارسال بیمه نامه در تهران موجود است.آدرس:گلبرگ غربی ، بعد از 16 متری دوم مجیدیه خ ابراهیم نژاد پ 63 بیمه رازی ،کد 210365 نمایندگی گروسی

soleymani
24-10-1392, 11:29 قبل از ظهر
خیلی ممنون دوست گرامی
مثلا من 2بهمن بیمه موتورم تموم می شه
با 2 سال تخفیف چقدر آب می خوره؟

hossein assassin
24-10-1392, 11:34 قبل از ظهر
دوست عزیز میشه شرایط رو اعلام کنید ... من نیاز به بیمه موتورم دارم.

Razi210365
24-10-1392, 11:42 قبل از ظهر
خیلی ممنون دوست گرامی
مثلا من 2بهمن بیمه موتورم تموم می شه
با 2 سال تخفیف چقدر آب می خوره؟
خواهش می کنم ، با تعهدات مالی 4 میلیون تومان و دیه شخص ثالث و سرنشین 152 میلیون تومان و دو سال تخفیف بیمه میشه 88000 تومان

- - - Updated - - -

دوست عزیز میشه شرایط رو اعلام کنید ... من نیاز به بیمه موتورم دارم.

در صورتی که بیمه نامه شخص ثالث نداشته باشین با تعهدات کامل و 50 % تخفیف میشه 105000 تومان و در صورت تخفیف سال اول 93000 ، دوم :88000 ، سوم:83000 و ........ نهایتا با 8 سال تخفیف 59000 تومان
با تعهدات کامل بیمه مرکزی دیه شخص ثالث 152 میلیون تومانی و سرنشین 152 میلیونی و تعهدات مالی تا سقف 4 میلیون تومان

soleymani
24-10-1392, 11:49 قبل از ظهر
جریمه تاخیر چگونه محاسبه می شه>؟
روزانه چقدر هست؟

Razi210365
24-10-1392, 12:07 بعد از ظهر
جریمه تاخیر چگونه محاسبه می شه>؟
روزانه چقدر هست؟
جریمه تاخیر برای موتورسیکلت روزانه حدود 100 تومن می باشد، اما برای موتورهای صفر و کارکرده فاقد بیمه نامه امکان حذف جریمه ها می باشد.(بیمه رازی با مجوز بیمه مرکزی)

معمار
24-10-1392, 04:04 بعد از ظهر
جریمه تاخیر برای موتورسیکلت روزانه حدود 100 تومن می باشد، اما برای موتورهای صفر و کارکرده فاقد بیمه نامه امکان حذف جریمه ها می باشد.(بیمه رازی با مجوز بیمه مرکزی)

منم موتور بردم بیمه کنم نمایندگی ایران بعد از یک سال و نیم بی بیمه بودن
طرف گفت که 110 تومن برات بیمه رازی میزنم
گفتم جریمش چقدر میشه ؟
گفت که موتور و جریمه نمیکنن

amir74
24-10-1392, 05:17 بعد از ظهر
دوستان یه 4 5 ماه از بیمه موتورم گذشته بیمه نکردم حالا چقدر باید بدم؟

معمار
24-10-1392, 06:05 بعد از ظهر
دوستان یه 4 5 ماه از بیمه موتورم گذشته بیمه نکردم حالا چقدر باید بدم؟

اگه امیکو و میگی
چون مدلش پایین و چند ماهی نریختی احتمالن از شما هم 105 - 110 بگیرن

amir74
24-10-1392, 06:19 بعد از ظهر
اره
1سال بیمش کردم از شهریور تموم شده
مطمئنی؟

معمار
24-10-1392, 06:27 بعد از ظهر
اره
1سال بیمش کردم از شهریور تموم شده
مطمئنی؟

پارسال یه 6 7 ماهی بود موتورم بیمش تموم شده بود
خاستم بیمش کنم طرف گفت این مدت نریختی امتیاز سال های گذشتتون از بین رفته
گفتم بی خیال فعلن (یعنی اون موقع) پالس دارم از این استفاده نمیکنم
و الان رفتم این جوری شد

Razi210365
24-10-1392, 07:21 بعد از ظهر
منم موتور بردم بیمه کنم نمایندگی ایران بعد از یک سال و نیم بی بیمه بودن
طرف گفت که 110 تومن برات بیمه رازی میزنم
گفتم جریمش چقدر میشه ؟
گفت که موتور و جریمه نمیکنن[/QUOT
5 تومن در واقع سود خودشو گرفته، اگر به نمایندگی های بیمه رازی مراجعه می کردی همون 105 تومن رو پرداخت میکردی.
موتور هم جریمه داره ، اما مبلغ جریمه روزانش کمه

- - - Updated - - -

[QUOTE=amir74;215143]دوستان یه 4 5 ماه از بیمه موتورم گذشته بیمه نکردم حالا چقدر باید بدم؟

چند سال تخفیف تو بیمه نامه سال قبلتون دارین؟

Alireza.BMW
31-01-1393, 03:58 بعد از ظهر
سلام دوستان میخاستم ببینم کدوم بیمه برای موتور از همه ارزونتره چون اون سی جی دیگم نزدیکای تمدید بیمشه و بیمه قبلیش ایران بوده اما تو ارزونی بوده چون شده 86680...
اما الان میگن بیمه ایران برای موتور 200تومنه!!! دوستان به عنوان ارزونترین بیمه کدومو پیشنهاد میکنید؟ چون من با موتور زیاد بیرون نمیرم موتورم مدل 90...لطفا قیمت هم بفرمایید.با تشکر

Alireza.BMW
01-02-1393, 01:45 بعد از ظهر
دوستان کسی نمیدونه ارزونترین بیمه چیه وچنده؟

hamed510
02-02-1393, 12:31 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Snuff
08-02-1393, 07:13 بعد از ظهر
دوستان کسی از نرخ جدید بیمه رازی موتور خبری داره؟

Alireza.BMW
08-02-1393, 07:41 بعد از ظهر
من دیروز زنگ زدم بیمه توسعه برای سی جی مدل 90...از اول تخفیف گفت 161تومن...و برا دوستمم پرسیدم مدل 92 بود و یک سال تخفیف گفت 180...بیمه دانا اولیو گفت 160 و دومیو گفت 175
بیمه راضی هم جواب نداد

ali_r
09-02-1393, 12:07 بعد از ظهر
دوستان کسی از نرخ جدید بیمه رازی موتور خبری داره؟

بیمه قبلی من بیمه ایران بود که برای سی جی مدل 90 دو سال تخفیف برای این سال 220 ت خواست
بعد یکی این بیمه راضی رو معرفی کرد چند روز پیش با 167 ت تمومش کردم 5میلیون خسارت مالی 200 میلیون هم جانی

amir74
09-02-1393, 08:39 بعد از ظهر
دوستان مبلغ ثابت بیمه ۱۹۶ تومن شده ارزونترین بیمه چیه؟

flower
21-02-1393, 11:15 بعد از ظهر
بیمه ایران برای موتور با 4 سال تخفیف شد 175 هزار یکمی زور گفت ولی چاره ای نیست حدود 80 در صد موتور سواران بیمه نیستن و نمی کنن چون توان مالیش را ندارن ولی بنظر من بدون بیمه رانندگی با موتور اشتباهه اتفاق یکبار می افته بیمه های ارزون قیمت هیچ اعتباری ندارن مثله توسعه 2 ساله مشکل مالی دارن هنوز بعد از سه ماه نتونستم پولم را بگیرم .

- - - Updated - - -

دوستان مبلغ ثابت بیمه ۱۹۶ تومن شده ارزونترین بیمه چیه؟
بیمه سامان 150 هزار

Alireza.BMW
23-02-1393, 05:39 بعد از ظهر
بیمه سامان 150 هزار

دادا مطمعنی بیمه سامان 150 تومن برای موتور صفره؟؟؟ اگه اینجوریه من میرم بیمه سامان میکنم فردا پس فردا پیگیر میشم ببینم چی میگن اگه اینجوری باشه مال سی جی 90م در میاد به عبارتی 130تومن این عالیه

- - - Updated - - -

من الان تو سایت بیمه سامان بودم قیمت آنلاین بیمه رو زدم برام حساب کرد شد 200تومن برای موتور صفر هم 250...اینم آدرسش

Alireza.BMW
23-02-1393, 07:52 بعد از ظهر
دوستان از بیمه راضی ارزونتر نبود؟ من موتورمو باید 25ببرم واسه تمدید...اگه هست لطف کنید بگید.با تشکر

flower
23-02-1393, 08:06 بعد از ظهر
دادا مطمعنی بیمه سامان 150 تومن برای موتور صفره؟؟؟ اگه اینجوریه من میرم بیمه سامان میکنم فردا پس فردا پیگیر میشم ببینم چی میگن اگه اینجوری باشه مال سی جی 90م در میاد به عبارتی 130تومن این عالیه

- - - Updated - - -

من الان تو سایت بیمه سامان بودم قیمت آنلاین بیمه رو زدم برام حساب کرد شد 200تومن برای موتور صفر هم 250...اینم آدرسش

sms برام اومد با 60در صد تخفیف فقط 150 هزار saman2551.ir

Alireza.BMW
23-02-1393, 08:27 بعد از ظهر
داداش اصلا همچین سایتی وجود نداره که شما گذاشتین بعدشم اگه خبری بود تو سایتش مطرح میکرد...والا من که ندیدم...قیمت آنلاینم گرفتم شد 200تومن...فردا پس فردا زنگ میزنم به نمایندگیش ببینم چند میگه میام خبر میدم

armin32
23-02-1393, 09:08 بعد از ظهر
دوستان عزیز چندتا سوال :
1-بهترین بیمه حال حاضر برای موتور چیه؟
2-پول بیمه یه موتور صفر 180cc مثل آپاچی چند در میاد؟
3-برای 250 (دایلیم) چطور؟

Alireza.BMW
23-02-1393, 09:12 بعد از ظهر
1-بیمه ایران
2- بیمه ایرانش 250
3-چون موتور تک سیلندره با بیمه ایران 250

Alireza.BMW
27-02-1393, 09:12 قبل از ظهر
دوستان امروز پی گیر بیمه شدم همه بیمه ها به غیر بیمه ایران حدودا مثل همن نهایتا 5تومن با هم اختلاف دارن مثلا بیمه راضی برای مگلی گفت 175500 و توسعه گفت 180 و دانا گفت 175 از دانا ارزونتر نبود اما برای سی جی 90م راضی 165750 و توسعه 161 و دانا 166...
خب حالا میریم سربحث اینکه چرا بیمه ایران از همشون گرونتره...دلیلش اینه که بیمه ایران توی تصادف برای سرنشین جواب میده اما بیمه های دیگه نه مال مگلی من با بیمه توسعه میشه 180 و بیمه ایران 220فک کنم در ضمن تو جوابگویی در تصادف بهتر از همشون جواب میده...بخاطر 40تومن بیمه ایران واقعا ارزش داره

flower
27-02-1393, 12:27 بعد از ظهر
خوب بیمه ایران دولتیه پشیبانی مالیش قویتره نه مثله توسعه تا 2 ماه باید دنبالش برید بزور و بهانه الکی می یارن تا خسارت بدن .

Alireza.BMW
27-02-1393, 06:30 بعد از ظهر
دوستان رفتم 2تا از موتورام و پرایدمو بیمه کردم البته گریمم در اومد:sad::10:
1_پراید 132 مدل 90 با 3سال تخفیف بیمه با ایران شد 658380
2_مگلی 247.56 با 1سال تخفیف با بیمه ایران شد 225210
3_سی جی مدل 90 با 3 سال تخفیف با بیمه راضی شد 156250
اون نمایندگی بیمه ایران آشنا بود برام ماشینو مگلیو که شده یود 883 تومن از کارتم 850کم کرد:4chsmu1:...برا سی جی رفتم بیمه راضی که اشتباه کردم اگه جای این آشنامون میرفتم واسه اینم 10تومنی کم میکرد اما نمیدونستم بیمه ایران بیمه راضیم داره خلاصه به 1روز 1میلیونو 6هزار تومن پیاده شدم:98::icon_pf _99_:

B-MAX
27-02-1393, 07:28 بعد از ظهر
دوستان رفتم 2تا از موتورام و پرایدمو بیمه کردم البته گریمم در اومد:sad::10:
1_پراید 132 مدل 90 با 3سال تخفیف بیمه با ایران شد 658380
2_مگلی 247.56 با 1سال تخفیف با بیمه ایران شد 225210
3_سی جی مدل 90 با 3 سال تخفیف با بیمه راضی شد 156250
اون نمایندگی بیمه ایران آشنا بود برام ماشینو مگلیو که شده یود 883 تومن از کارتم 850کم کرد:4chsmu1:...برا سی جی رفتم بیمه راضی که اشتباه کردم اگه جای این آشنامون میرفتم واسه اینم 10تومنی کم میکرد اما نمیدونستم بیمه ایران بیمه راضیم داره خلاصه به 1روز 1میلیونو 6هزار تومن پیاده شدم:98::icon_pf _99_:

آدم پول دیه رو از جیب بده به صرفه تره:consoling2:

Alireza.BMW
27-02-1393, 07:37 بعد از ظهر
آدم پول دیه رو از جیب بده به صرفه تره:consoling2:

باور کن دادا هنو سرم درد میکنه تازه 2تا موتور دیگم بیمش تو راهه...شاید بفروشمشون بره چون اونام نزدیک 400 برا بیمه دستم خرج میزارن

ali_r
30-02-1393, 02:27 بعد از ظهر
دوستان کدوم بیمه موتور رو یکی دوماه بیمه میکنی همچین چیزی داریم؟
یا باید فقط یکساله باشه؟

Alireza.BMW
30-02-1393, 06:16 بعد از ظهر
فک کنم بیمه راضی میکنه

ali_r
30-02-1393, 09:11 بعد از ظهر
فک کنم بیمه راضی میکنه

پرسیدم گفت فقط یکساله

Alireza.BMW
30-02-1393, 09:13 بعد از ظهر
فردا علی جان از اون آشنام توی بیمه ایران میپرسم همینجا خبر میدم

hamed510
30-02-1393, 11:32 بعد از ظهر
داش علی من 3 ماهه هم دیدم 2 ماهه هم دارن همینطور 6 ماهه!!

javad2493
12-07-1393, 11:29 بعد از ظهر
من دنبال یه بیمه ی ارزون تر از بیمه ایران بودم. چون الان پس فردا باید برم تمدید کنم زنگ زدم گفتن میشه حدود 200 تومن! برای شوکا. من هم تابحال خداروشکر تصادفی نداشتم. به نظر شما کار عاقلانه ایه که برم سمت بیمه رازی یا...؟؟ چون معمولاً موتور تو تصادفات خسارت مالی زیادی نمیزنه. ولی از یه طرف مثل اینکه فقط بیمه ایران سرنشین رو هم بیمه میکنه.
یه سوال دیگه هم داشتم، الان بیمه هایی که اروزن ترن مثل رازی تعهداتشون کامله حتی برای ماه های حرام؟ منظورم اینه که برای ماه های حرام 90 میلیون میدن یا 150 تومن رو کامل میدن؟

Alireza.BMW
12-07-1393, 11:34 بعد از ظهر
بیمه ایران تو تصادف برا راکب هم خسارت میده اما بیمه های دیگه نه... بیمه ایران راحت تر پول میده اریت نیکنه اما اونای دیگه میدونن آدمو بیمه ایران برا موتور صفر 250 و بقیه هم 200... سقف تعهدات هم مثه همه اما جریاناتشو گفتم الان

ali.motahari
12-07-1393, 11:56 بعد از ظهر
من دنبال یه بیمه ی ارزون تر از بیمه ایران بودم. چون الان پس فردا باید برم تمدید کنم زنگ زدم گفتن میشه حدود 200 تومن! برای شوکا. من هم تابحال خداروشکر تصادفی نداشتم. به نظر شما کار عاقلانه ایه که برم سمت بیمه رازی یا...؟؟ چون معمولاً موتور تو تصادفات خسارت مالی زیادی نمیزنه. ولی از یه طرف مثل اینکه فقط بیمه ایران سرنشین رو هم بیمه میکنه.
یه سوال دیگه هم داشتم، الان بیمه هایی که اروزن ترن مثل رازی تعهداتشون کامله حتی برای ماه های حرام؟ منظورم اینه که برای ماه های حرام 90 میلیون میدن یا 150 تومن رو کامل میدن؟
من بیمه دانا کردم سال پیش و هردو راکب هم بیمه میکردن ولی من فقط رانندرو بیمه کردم و تعهداش مثل بیمه ایرانه

Alireza.BMW
20-07-1393, 11:32 بعد از ظهر
امروز سی جی 88 رو بیمه کردم... بیمه ایران شد 150 تومن موتور از اول تخفیف داشت... با بیمه راضی میشد 127 تومن اما ارزش داره 20 تومن بیشتر بدی پای بیمه درست حسابی

Aminoof
21-07-1393, 02:10 قبل از ظهر
سلام دوستان موتور بیمه بدنه هم داره؟ بیشتر واسه سرقت منظورم هست البته...

soleymani
21-07-1393, 02:42 بعد از ظهر
هیچ موتوری رو بیمه بدنه نمی کنند.چون براشون صرفی نداره

yosof
17-08-1393, 11:52 قبل از ظهر
سلام
موتور های سنگین برگ سبز داراصلی هم بیمه میشن؟

Gladiator
17-08-1393, 01:29 بعد از ظهر
سلام
موتور های سنگین برگ سبز داراصلی هم بیمه میشن؟

بله میشن ، هزینه بیمشون یکم بیشتره از موتورای تک سیلندر

yosof
17-08-1393, 03:40 بعد از ظهر
بله میشن ، هزینه بیمشون یکم بیشتره از موتورای تک سیلندر

امروز که برای یکی از دوستان از چند تا نمایندگی بیمه ایران و رازی سوال کردم گفتن داخل سیستم بطور مثال موتور سوزوکی 4 سیلند 250 cc نداریم و نمیتونیم بیمه کنیم

yosof
19-08-1393, 11:47 قبل از ظهر
:hanghead::hanghead::hanghead::hanghead::hanghead:

Gladiator
19-08-1393, 12:37 بعد از ظهر
عجیبه ، موتور دوست منو گرفته بودن ، برگه سبز داشت ، موتور Honda cbr1000 بود ، پس از استعلام گفتن برو موتورتو بیمه کن بعد بیا ببرش ، رفت بیمه کرد درآورد ، خودمم تو تعرفع بیمه سال 93 خوندم که نوشته بود موتورهای تک سیلندر و موتورهای دو سیلندر به بالا ، هیوسانگمم که بیمه کردم از موتورای دیگه یکم بالاتر دراومد

abolfazls
19-08-1393, 01:30 بعد از ظهر
بله موتورى كه مداركش كامله بايد بيمه هم داشته باشه ( بيمه بحثش از پلاك جداست و اجباريه ) الان تمام موتورهايى كه عضو فدراسيون هستن بيمه هستن و ( هم بيمه شخص ثالث و هم بيمه ورزشى )

yosof
19-08-1393, 05:00 بعد از ظهر
امروز از یه نمایندگی بیمه ایران سوال کردم گفت فقط میتونیم تک سیلندر بزنیم بطور مثال سوزوکی تک سیلندر 250 سی سی.
به نظرتون اینطوری بیمه صادر بشه مشکل قانونی داره؟

VAHID
19-08-1393, 05:09 بعد از ظهر
امروز از یه نمایندگی بیمه ایران سوال کردم گفت فقط میتونیم تک سیلندر بزنیم بطور مثال سوزوکی تک سیلندر 250 سی سی.
به نظرتون اینطوری بیمه صادر بشه مشکل قانونی داره؟

تک سیلندر یعنی چی؟ پس هیو و نینجا رو چجوری بیمه میکنند؟ میزنن تک سیلندر؟

شما از چند تا نمایندگی سوال کن اگر میتونی از فدراسیون هم بپرس شاید نامه یا معرفی نامه بخواد

yosof
19-08-1393, 06:09 بعد از ظهر
تک سیلندر یعنی چی؟ پس هیو و نینجا رو چجوری بیمه میکنند؟ میزنن تک سیلندر؟

شما از چند تا نمایندگی سوال کن اگر میتونی از فدراسیون هم بپرس شاید نامه یا معرفی نامه بخواد

از یه نمایندگی سمت گمرک سوال کردم چون اونجا بیشتر با این موارد برخورد دارن گفت باید برگ سبز بیاری داخل سیستم عنوان دقیق موتورتعریف بشه(از طرف نمایندگی مرکزی) بطور مثال عنوان دقیق سوزوکی 4 سیلندر 250cc وگرنه در زمان حادثه چون هزینه ی کامل به بیمه پرداخت نشده(ما به تفاوت 1سیلندر و 4سیلندر) بخشی از میزان خسارت توسط بیمه کسر میشه و مابقی به زیان دیده پرداخت میشه

abasonline
30-08-1393, 10:37 بعد از ظهر
سلام به دوستان عزیزم
من از ابتدای امسال موتورم بیمه نیست و شکر خدا اتفاقی نیوفتاده اما میخوام بیمه کنم
1-الان به غیر از هزینه معمول باید جریمه این مدت هم بدم؟اگر بله نمیشه کاری کرد که لا اقل جریمه پرداخت نشه؟
2-میخوام اگر بشه بیمه سرقت هم بکنم ایا بیمه سرقت برای موتور هست؟
3-برای پالس 90 چقدر در میاد بیمه ایران؟

soleymani
30-08-1393, 11:57 بعد از ظهر
بيمه جريمش اگه اشتباه نكنم 100 تومان باشه
و بيمه بدنه و سرقت موتور سيكلت رو هيچ جا بر عهده نمي گيره

abdi
01-09-1393, 02:35 بعد از ظهر
دوستان بنده چند سوال در مورد بیمه ایران داشتم . امکان دارد راهنمایی کنید
بنده در مرداد ماه تصادف کردم ولی پرونده و شکایت و دادگاه تا این ماه طول کشید است تا اینکه 1 آذر به بیمه ایران مدارک تحویل داده شد . ایا الان دیه بر اساس ماه های عادی محاسبه میشود یا ماه حرام ؟
10 درصد بیمه چه قدر می شود ؟ ایا بر اساس 150 میلیون محاسبه میشود یا 200 میلیون ؟
بیمه ایران چه قدر طول میکشد تا دیه رو بدهد؟
یا علی

satiar
01-09-1393, 03:29 بعد از ظهر
دوستان بنده چند سوال در مورد بیمه ایران داشتم . امکان دارد راهنمایی کنید
بنده در مرداد ماه تصادف کردم ولی پرونده و شکایت و دادگاه تا این ماه طول کشید است تا اینکه 1 آذر به بیمه ایران مدارک تحویل داده شد . ایا الان دیه بر اساس ماه های عادی محاسبه میشود یا ماه حرام ؟
10 درصد بیمه چه قدر می شود ؟ ایا بر اساس 150 میلیون محاسبه میشود یا 200 میلیون ؟
بیمه ایران چه قدر طول میکشد تا دیه رو بدهد؟
یا علی

بیمه ایران از روزی که مقصر و زیان دیده مدارکشون رو کامل تحویل بدن،حداکثر تا 2 سال میتونه دیه زیان دیده رو پرداخت نکنه ولی در کمتر از 6 ماه پرداخت میشه(اکثر دیه های مبلغ پایین زود پرداخت میشه).مبلغ دیه به زمان تصادف کردن ربط داره که در ماه حرام باشه با غیر حرام.الان دیه هر درصد در ماه حرام 2.000.000 تومن و در ماه غیرحرام1.500.000 تومنه.درصدشون رو میشه حساب کرد.

فلات دوست
12-09-1393, 10:41 قبل از ظهر
اقا یکی از دوستان که وکیل هستش میگه
اگردر ماه غیرحرام هم تصادف کنی ولی حکم در ماه حرام صادر بشه براساس ماه حرام باید دیه بدی
ضمنا اگه دیه رو کسی بیمه نداشته باشه و بخواد شخصا پرداخت کنه زود باید بده چون مبنای دیه زمان پرداخت را نیز شامل میشه یعنی اگه پول نداشت و 2 سال بعد خواست بده باید دیه رو براساس روز حساب کنه .
من که گیج شدم

farshid37
24-09-1393, 09:06 بعد از ظهر
زمان تصادف مبنای حرام بودن یا نبودن است نه زمان صدور حکم. دیه بر اساس نرخ دیه در زمان اجرای حکم و پرداخت محاسبه می شه نه زمان تصادف.

satiar
24-09-1393, 10:20 بعد از ظهر
دوستان ببخشید !!!! ولی خواهشا اطلاعات غلط ندین.حرام و غیرحرام حساب شدن دیه فقط مربوط ب فوت شدن طرفه.یا اینکه دیه ای که دادگاه حساب میکنه و بیشتر شده نسبت به زمان تصادف فقط دلیلش افزایش دیه طبق قانون که هرسال اضاف میشه،یا اینکه طرف تصادف میکنه تو سال مثلا 93 و دیه 150 میلیونه ولی رای دادگاه به هر دلیلی تو سال مثلا 96 صادر میشه و مابه التفاوت افزایش یافته به عهده خود مقصره

farshid37
24-09-1393, 11:23 بعد از ظهر
درسته تغلیظ دیه به خاطر ماه های حرام بر اساس ماده 557 قانون مجازات 1392 خاص قتل هست و در مورد دیه اعضا تغلیظ وجود نداره.

BKING
25-09-1393, 12:28 بعد از ظهر
دوستان ببخشید !!!! ولی خواهشا اطلاعات غلط ندین.حرام و غیرحرام حساب شدن دیه فقط مربوط ب فوت شدن طرفه.یا اینکه دیه ای که دادگاه حساب میکنه و بیشتر شده نسبت به زمان تصادف فقط دلیلش افزایش دیه طبق قانون که هرسال اضاف میشه،یا اینکه طرف تصادف میکنه تو سال مثلا 93 و دیه 150 میلیونه ولی رای دادگاه به هر دلیلی تو سال مثلا 96 صادر میشه و مابه التفاوت افزایش یافته به عهده خود مقصره

قاضی با در نظر گرفتن سال وقوع حادثه باید رای بده

Mohsen_14
11-12-1393, 03:40 بعد از ظهر
جریان این بیمه رازی چیه ؟
تعهداتش با بقیه بیمه ها یکیه ، ولی برا موتور ارزونتره ...

VAHID
11-12-1393, 05:36 بعد از ظهر
جریان این بیمه رازی چیه ؟
تعهداتش با بقیه بیمه ها یکیه ، ولی برا موتور ارزونتره ...

نه یکی نیست کمتر پرداخت میکنه.در ضمن شرکتش در استانه ی ورشکستگی هست

Mohsen_14
12-12-1393, 02:01 قبل از ظهر
نه یکی نیست کمتر پرداخت میکنه.در ضمن شرکتش در استانه ی ورشکستگی هست
توسعه در آستانه ورشکستگیه ، رازی که قدیمیه ، از کجا این حرفو میگید ؟
ضمنا این رازی من بیمه نامشو دیدم ، مثل بقیه هست ، میشه بگید کدوم بندش کمتر پرداخت میکنه یا ناقصه ؟
ایران از همه گرونتره ولی باید دید غیر از قدمت و سابقه ی خوبی که داره چه مزیتی داره ...

فلات دوست
12-12-1393, 07:36 قبل از ظهر
توسعه در آستانه ورشکستگیه ، رازی که قدیمیه ، از کجا این حرفو میگید ؟
ضمنا این رازی من بیمه نامشو دیدم ، مثل بقیه هست ، میشه بگید کدوم بندش کمتر پرداخت میکنه یا ناقصه ؟
ایران از همه گرونتره ولی باید دید غیر از قدمت و سابقه ی خوبی که داره چه مزیتی داره ...

مزیتی که بیمه ایران داره بیشتر برا شهرستانی ها میباشد
چون بیشتر شهرها نمایندگی و قسمت پرداخت غرامت داره و به نظرم سریع غرامت رو میده ولی بیمه های جدید و امثال رازی دادن غرامت طولانی میشه

Mohsen_14
12-12-1393, 01:45 بعد از ظهر
مسلما پرداخت خسارت بیمه هایی مثل ایران و آسیا سریعتر از بقیه هست ولی سوالم چیز دیگه ایه ،
اینکه آیا بیمه رازی که ارزونتر هست برای موتور ، نقصی در تعهداتش هست یا نه ؟

tak3az
12-12-1393, 11:55 بعد از ظهر
مسلما پرداخت خسارت بیمه هایی مثل ایران و آسیا سریعتر از بقیه هست ولی سوالم چیز دیگه ایه ،
اینکه آیا بیمه رازی که ارزونتر هست برای موتور ، نقصی در تعهداتش هست یا نه ؟

بیما رازی چقدره قیمتش؟
و اینکه برای به نام زدن موتور باید حتما همون موقع موتور رو بیمه کرد؟
و یه سوال قیمتش مثلا برای موتور ها متغیر نیست مثلا بگن سی جی سالی 150 ولی ان اس سالی 250 و این؟

AMIR_NINJA
13-12-1393, 07:39 قبل از ظهر
بیما رازی چقدره قیمتش؟
و اینکه برای به نام زدن موتور باید حتما همون موقع موتور رو بیمه کرد؟
و یه سوال قیمتش مثلا برای موتور ها متغیر نیست مثلا بگن سی جی سالی 150 ولی ان اس سالی 250 و این؟
بیمه نرخ مشخصی دارد بستگی به نوع بیمه
موتورسیکلت که بیمه شخص ثالث دارد و شاید شرکتهای مختلف کمی ارزانتر و گرانتر باشد
اگر همان زمان خریداری موتورسیکلت بیمه شود بهتر است چون اگر بیمه نشود و پس از تحویل تصادفی شود و حتی موتورسیکلت متوقف شود دردسر آن متوجه صاحب موتورسیکلت است
پس از خرید اگر موتورسیکلت بیمه شود یک کپی تحویل صاحب موتورسیکلت میشود برای ارائه به پلیس ترافیک تا زمان تحویل نسخه اصلی بیمه نامه موتورسیکلت.

Mohsen_14
13-12-1393, 06:59 بعد از ظهر
بیمه رازی برای موتوری که تا حالا بیمه نشده حدود 220 ، بیمه ایران حدود 300 .
بیمه همه موتورها فرقی نداره .
برای تعویض پلاک و گرفتن پلاک و برگ سبز نیروی انتظامی بنام شما ، بیمه نیاز نیست ولی
برای ثبت محضری و خوردن سند به نام شما بیمه نیاز هست .

roots
14-12-1393, 03:49 قبل از ظهر
داداش این اطلاعات که دادی اشتباهه! من کارمند بیمه ایرانم.
بیمه موتور 2 سیلندر حدود 200 تومان و تک حدود 180 تومان...فرق بیمه ایران با سایرین اینه که ترک نشین شما هم شامل میشه...از اونجایی که دولتی هست خداب نکرده در صورت حادثه راححتر خسارت میده.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

فلات دوست
14-12-1393, 07:35 قبل از ظهر
بیمه موتور 2 سیلندر حدود 200 تومان و تک حدود 180 تومان...فرق بیمه ایران با سایرین اینه که ترک نشین شما هم شامل میشه...از اونجایی که دولتی هست خداب نکرده در صورت حادثه راححتر خسارت میده.

روتس عزیز در شهر ما بیمه ایران تک سیلندر رو 220 میگیرن ، دلیل این اختلاف چیه؟

Mohsen_14
14-12-1393, 07:56 قبل از ظهر

والا چند تا نمایندگی ما پرسیدیم گفتن نوع موتور فرقی نمیکنه و وقتی چند تا موتور مختلف رو دادیم بهش هزینه همه رو یکسان حساب کرد .
در مورد ترک نشین :
اینطور که من پرسیدم مثل اینکه ترک نشین رو جزو همون شخص ثالث حساب میکنن ، همینطوره یا مثلا بند جداگانه ای تو بیمه نامه ایران هست و مشخصا "ترک نشین" قید شده ؟

.

sepehr ninja
14-12-1393, 01:51 بعد از ظهر
من دایلیم رو یکی دو ماه پیش بیمه کردم 190 تومن شد بعد الان موتور صفر تریل رو بیمه کردم شد 220 تومن دوتاش هم رازی بود خیلی خداییش توی جای خوبی زندگی میکنیم من که افتخار میکنم به کشورم !!!

bahador69
14-04-1394, 10:25 بعد از ظهر
دوستان من فردا دارم موتور معامله میکنم،موتور سند سفیده و بیمه نداره آیا فردا میتونم تو محضر به نام کنم؟مشکلی پیش نمیاد
شنیدم بیمه 1 ماه و سه ماه و 6 ماهه هم هست،کسی هزینش رو میدونه،ممنون میشه جواب بدین فوری....

mohammadvaiper
15-04-1394, 02:32 قبل از ظهر
امروز رفتم پیشرو 70 رو بیمه کردم 193 هزار تومان با 3 سال سابقه.....از یارو میپرسم بیمه مگه بیست درصد بالا نرفت...میگه اره.گفتم پس چجوری پارسال 120 میشه امسال 190..یارو هیچ جوابی نداشت...
ماشین پراید 800 تومان بدون سابقه.....دوستان برید موتور ماشین بخرید بیمه کنید...

irmacfa
15-04-1394, 02:51 قبل از ظهر
بیمه حتما باید در شهر خودت باشه مثلا من کرمانشاه موتور میخرم همون روز میشه تو همون کرمانشاه بیمه کنم آخه تو شهر خودمون هم هست 60 کیلومتر فاصله داره

فلات دوست
16-04-1394, 06:39 قبل از ظهر
بیمه حتما باید در شهر خودت باشه مثلا من کرمانشاه موتور میخرم همون روز میشه تو همون کرمانشاه بیمه کنم آخه تو شهر خودمون هم هست 60 کیلومتر فاصله داره

بیمه رو در هر نمایندگی میتونی انجام بدی

فلات دوست
11-08-1394, 08:09 قبل از ظهر
سلام
دوستان بیمه موتورم تموم شده
الان ارزانترین بیمه چی هستش؟
ممنون از همگی

Gladiator
11-08-1394, 08:41 قبل از ظهر
سلام
دوستان بیمه موتورم تموم شده
الان ارزانترین بیمه چی هستش؟
ممنون از همگی

بیمه رازی

sepehr ninja
11-08-1394, 09:58 قبل از ظهر
بیمه پارسیان برای موتور 250 1 سیلندر 260 هزار تومن.

Gladiator
11-08-1394, 10:00 قبل از ظهر
رازی موتور 1 سیلندر رو 238 تومن بیمه میکنه

said khansar
11-08-1394, 10:11 قبل از ظهر
تااونجاکه اطلاع دارم فکرکنم رازی ارزونترباشه!یکسری هم بیمه موتوررفیقمون تموم شده بودکه چشممون خوردبه بیمه پارسیان وچون سالگردتاسیسش بودچنددرصدی تخفیف دادکه تاریخش یادم نیست!

hjm
10-04-1395, 10:49 بعد از ظهر
دوستان سلام
این بندی که در مورد بیمه تو آگهی اعلام کردن واقعا وجود داره ?? میخوام موترمو بیمه کنم

ARSH
10-04-1395, 11:38 بعد از ظهر
داداش عقل خودت چی میگه ؟

kaveh_am
12-04-1395, 04:28 بعد از ظهر
الان بیمه آسیا تک سیلندر 280 تومن بیمه میکنه..

Jack z1000
30-12-1395, 03:17 بعد از ظهر
دوستان من موتورمو شهریورماه بیمه ایران کردم . الان این الهاقیه رو کی باید بگیرم ؟

02109002
11-02-1396, 05:42 بعد از ظهر
درود ...

اگر شهریور 1395 بیمه رو صادر کردید :

نیاز به الحاقیه نداره ( الحاقیه رایگان شد )

پایدار باشید

KTM Lover
22-05-1398, 02:37 بعد از ظهر
سلام دوستان،
تا حالا کسی موتور رو بیمه بدنه کرده؟ من تو سرچ ها چیزی پیدا نکردم. ممکنه راهنمایی کنین؟

KTM Lover
03-06-1398, 06:50 قبل از ظهر
من یه نمایندگی بیمه البرز پیدا کردم که بیمه بدنه می کنه
فقط سوانح و تصادف، بدون پوشش سرقت. ان شالله امروز تماس میگیرم. جزئیات دقیق رو می پرسم. ولی نتیجه تحقیقات تو این دو هفته نشون میده که هیچ بیمه ای حاضر به بیمه کردن موتور نیست به همین راحتی، چون ریسک بالایی براشون داره. مخصوصا حالا که سرقت زیاد شده باید به خودمون به فکر باشیم.:23:

KTM Lover
04-06-1398, 07:20 قبل از ظهر
من یه نمایندگی بیمه البرز پیدا کردم که بیمه بدنه می کنه
فقط سوانح و تصادف، بدون پوشش سرقت. ان شالله امروز تماس میگیرم. جزئیات دقیق رو می پرسم. ولی نتیجه تحقیقات تو این دو هفته نشون میده که هیچ بیمه ای حاضر به بیمه کردن موتور نیست به همین راحتی، چون ریسک بالایی براشون داره. مخصوصا حالا که سرقت زیاد شده باید به خودمون به فکر باشیم.:23:

با عرض پوزش، گزینه ویرایش برای دفعه دوم هست که نمیاد و من مجبورم پست سوا بزارم.

امروز تماس گرفتم. سه تا کلوز بیمه ای شاملش میشه
1- بلایای طبیعی، سیل، زلزله، طوفان
2- تصادف، حادثه
3- آتش سوزی، صاعقه

قیمت دقیق رو گفته باید از تو سیستم نگاه کنه و با توجه به قیمت موتور هست. تقریبی به من گفت که سالانه حدود صد تومن!
اگر واقعا این پول رو بشه ازشون گرفت که خوبه! با سالی صد تومن، یه موتور ده تومنی یا حتی صد تومنی رو می تونی زنده کنی.

ویرایش
البته بدی این بیمه این هست که سرقت رو پوشش نمیده. علاوه بر این حتما باید گواهی نامه معتبر داشته باشین و اینکه فقط حوادث داخل کشور رو پوشش میده!

ویرایش

خسارت‌هایی که طبق آیین‌نامه بیمه بدنه، نمی‌توانند توسط شرکت‌های بیمه پوشش داده شوند عبارتند از:

خسارت سرقت کلی و جزئی به دلیل ریسک بسیار بالای آن پوشش داده نمی‌شود. (البته در شرایط خاص بیمه‌گر می‌تواند برای سرقت کلی و جزئی برخی موتورسیکلت‌های خاص و گران‌قیمت از شرکت بیمه مادر مجوز پوشش سرقت بیمه بدنه موتورسیکلت دریافت نماید.)
خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، حمله یا اعتصاب به موتورسیکلت.
خسارت‌های ناشی از انفجارهای هسته‌ای، به صورت مستقیم یا غیر مستقیم.
خسارت‌های ناشی از عمد بیمه‌گذار، ذی‌نفع یا راننده موتورسیکلت.
خسارت‌های ناشی از تعقیب و گریز از پلیس با موتورسیکلت.
شرکت بیمه‌ خسارت‌های وارد شده به موتورسیکلت را تنها زمانی پرداخت می‌کند که گریز از پلیس توسط شخص دیگری بجز مالک موتورسیکلت، به صورت غیرقانونی و بدون اجازه مالک آن انجام شود.
خسارت‌های ناشی از استفاده مشروبات الکلی، مواد روان‌گردان یا مخدرها.
خسارت‌هایی که به دلیل حمل بار بیشتر از حد مجاز به موتورسیکلت وارد می‌شود.
خسارت‌های ناشی از رانندگی‌ بدون گواهی‌نامه موتورسیکلت.

ویرایش سوم:
با مراجعه به سایت بیمه البرز در قسمت استعلام، متوجه شدم که بنللی دو سیلندر 250 هم در لیست هست! قیمت موتور رو هم 50 میلیون زدم؛ حق بیمه بدون پوشش اضافی میشه:
انتخاب بنللی تی ان تی 249 و بنللی 250 فرقی تو حق بیمه ایجاد نکرد
کل حق بیمه با مالیات و عوارض ارزش افزوده (ریال):27,250,000

KTM Lover
25-09-1398, 10:59 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان

من موتور رو بیمه ثالث کردم. یه سال تخفیف داشت (معادل 5 درصد). جمعا شد 495 تومن. من تو دو نوبت پرداخت کردم.
پوشش ها (دیه ثالث و خسارت راننده) رو به تفکیک می نویسم براتون

Cheetah
25-09-1398, 04:43 بعد از ظهر
من موتور هوندا داشتم امسال بیمه کردمش و دقیقا شهریور 98 یک ماه بعد اینکه بیمه کردم دزدیدنش :i'm ok:
اون موقعی که میخواستم بیمه کنم اون متصدی گفت که علاوه بر بیمه موتور یه بیمه دیگه هم هست برای خود موتورسوار که باید همراه با بیمه موتور اونم انجام بدین
یادمه 80 90 تومن اضافه تر ازم گرفت و یک برگه اضافه داد که نوشته بود بیمه موتور سوار :laie_14:
شما دوستان کسی تجربه اینو داشتین؟
چون من فکر میکنم شرکت بیمه با یک سری مزخرفات منو قانع کرده که یه پول اضافه پرداخت کنم
یه چیزی تو مایه های بیمه بدنه ولی برای شخص موتور سوار
آخرش خودم نفهمیدم چی شد و چرا پول دادم بابتش :icon_pf _96_:

Alireza Farzin
25-09-1398, 09:15 بعد از ظهر
من موتور هوندا داشتم امسال بیمه کردمش و دقیقا شهریور 98 یک ماه بعد اینکه بیمه کردم دزدیدنش :i'm ok:
اون موقعی که میخواستم بیمه کنم اون متصدی گفت که علاوه بر بیمه موتور یه بیمه دیگه هم هست برای خود موتورسوار که باید همراه با بیمه موتور اونم انجام بدین
یادمه 80 90 تومن اضافه تر ازم گرفت و یک برگه اضافه داد که نوشته بود بیمه موتور سوار :laie_14:
شما دوستان کسی تجربه اینو داشتین؟
چون من فکر میکنم شرکت بیمه با یک سری مزخرفات منو قانع کرده که یه پول اضافه پرداخت کنم
یه چیزی تو مایه های بیمه بدنه ولی برای شخص موتور سوار
آخرش خودم نفهمیدم چی شد و چرا پول دادم بابتش :icon_pf _96_:

سلام,
اون بیمه موتورسوار که واقعیه و مزخرف هم نیست,((اگر تصادفی بکنی که خودت مقصر باشی و صدمه ببینی,.....این بیمه پرداخت میکنه))..... باید دید که چه صدماتی رو پوشش میده,.....و بعدا گفت بدرد میخوره یا نه,......

من موتور اپاچیم بیمه بدنه داره ولی برای بنلی نگرفتم چون تکونش نمیدم,......صفر مونده,......
اینم درسته که اکثر شرکت های بیمه, ""دزدی موتور"" رو پوشش نمیدن,......
شرکت های بزرگ که ماشین و موتورهای زیادی در اختیار دارن,......میتونن از شرکت های بیمه پوشش دزدی موتور رو هم بگیرن,.....

Cheetah
29-09-1398, 03:10 بعد از ظهر
خیلی ممنون
پس اونقدر که من فکر میکردم سرم کلاه رفته نیست
یه خیری تو کارشون بوده :22:

ARSH
13-08-1399, 08:17 بعد از ظهر
اقا کسی بنلی دو سیلندر بیمه کرده جدیدا ؟ هم قیمت بهم بده
هم که رفتم بیمه کنم اولا که گفت 1 میلیون و 50
حالا بیمه رو دادم زده پولشو هنوز ندادم
موتور 98 هست تا حالا هم بیمه نشده سند سفید

فقط یه سوال این همینقدر واقعا 1 میلیون و خورده ای هست ؟
و اینکه تو برگه بیمه نامه نوشته تک سیلندر
میگم چرا میگه اگه بزنم دو سیلندر بیشتر میشه هزینه اش ! نمیفهمم
من میخوام اینو بفرستم برای سند زدن و خلاصه راهنمایی یقه نکنه حال حوصله برگشت مدارک نداریم

Alireza Farzin
13-08-1399, 08:38 بعد از ظهر

من میخوام اینو بفرستم برای سند زدن و خلاصه راهنمایی یقه نکنه حال حوصله برگشت مدارک نداریم

سلام,

سند سفید این اشکال رو داره که باید جریمه بیمه سالهای قبل رو که پرداخت نشده رو هم بدید,

من موتورم رو اواخر 97 خریدم و جریمه بیمه 96 رو دادم,
برای بیمه, مشخصات ظرفیت موتورسیکلت رو نوشته""طبق کارت مالکیت خودرو"

برای بهمن سال 98 تا بهمن سال 99 دادم 500 تومن,

معمار
14-08-1399, 11:03 قبل از ظهر

دفترهای بیمه کننده اصلا حال ندارن جواب ادم و بدن
میری پیش شون مگه بخای واقعا وسیله رو بیمه کنی اینا هم کاراشو بکنن که یه جوابی بهت بدن

من از بابت بیمه بنلی جفت سیلندر خبری ندارم ولی
اگه با این سایت اشنا نیستی سایت بیمیتو bimito و از کی azki
این دو تا سایت فروشنده اینترنتی همه بیمه ها هستن
برو تو سایت شون شرایط وسیله رو بزن ببین چی نوشته

من هر موقع موعد بیمه وسیله هام میرسه اول میرم تو این سایت ها بررسی میکنم بعد حضوری میرم مثلا نمایندگی شون

- - - Updated - - -

49265

الان اینی که زدم برا بیمه موتور جفت سیلندر به بالا و صفر کیلومتر هستش

برا موتور کارکرده هم بری شرایط وسیله تو بزنی

ARSH
14-08-1399, 01:03 بعد از ظهر
اره داداش برا منم شده 620 تومن 430 تومنم جریمه سال قبل خورده :)))))))))))))))
فک کن به زور بهت میگن چرا بیمه نکردی باید جریمه بدی !
نمیفهمم یکی شاید اصلا تو کشور نبوده موتور و ماشینش خوابیده بوده چرا باید جریمه بیمه بده

Alireza Farzin
14-08-1399, 01:51 بعد از ظهر
اره داداش برا منم شده 620 تومن 430 تومنم جریمه سال قبل خورده :)))))))))))))))
فک کن به زور بهت میگن چرا بیمه نکردی باید جریمه بدی !
نمیفهمم یکی شاید اصلا تو کشور نبوده موتور و ماشینش خوابیده بوده چرا باید جریمه بیمه بده

من اگر در مورد بیمه کشورهای کانادا, آمریکا و,........ برات بگم, اونوقت سیستم فعلی بیمه ایران بسیار متعادل بنظر میرسه,......اصولا از نظر شرکت های بیمه کار غیر قانونی بحساب میاد, وقتی که شما موتور سند سفید رو سوار میشی,

از طرفی کسی نباید صاحب یه وسیله نقلیه سند سفید باشه, اگر تنها این مسئله رعایت بشه, خیلی ها نمیتونن چندین موتور صفر رو برای سرمایه گذاری بخرن و انبار کنن چون اونوقت دردسر بیمه, نقل و انتقالاتش و همچنین برای دولت مشخص میشه دارائی اون شخص چقدره,....و,.....و,......

قیمتی که بهت داده معقول بنظر میرسه, ولی نزار بزنه تک سیلندر,

ARSH
14-08-1399, 03:49 بعد از ظهر
من اگر در مورد بیمه کشورهای کانادا, آمریکا و,........ برات بگم, اونوقت سیستم فعلی بیمه ایران بسیار متعادل بنظر میرسه,......اصولا از نظر شرکت های بیمه کار غیر قانونی بحساب میاد, وقتی که شما موتور سند سفید رو سوار میشی,

از طرفی کسی نباید صاحب یه وسیله نقلیه سند سفید باشه, اگر تنها این مسئله رعایت بشه, خیلی ها نمیتونن چندین موتور صفر رو برای سرمایه گذاری بخرن و انبار کنن چون اونوقت دردسر بیمه, نقل و انتقالاتش و همچنین برای دولت مشخص میشه دارائی اون شخص چقدره,....و,.....و,......

قیمتی که بهت داده معقول بنظر میرسه, ولی نزار بزنه تک سیلندر,
حرف شما منطقی هست
ولی نمیفهمم چرا از شرکت در میاد مثه ماشین بیمه نمیکنن صد البته اینم راه دزدی هست مطمئنن چون هیچی تو این مملکت بر پایه صداقت بنا نشده که این یکی بخواد شده باشه

متاسفانه متاسفانه متاسفانه آشنا هست و صادر کرده منم کرونا گرفتم هنوز یه هفته دیگه باید تو خونه بمونم حالا بعدش برم سراغش ببینم چیکار میتونم بکنم برداشته گوساله زده تک سیلندر میگه اگه بزنم دو سیلندر هزینه اش بیشتر میشه !
ولی حتما حل میکنم این جریان دو سیلندر نوشتن رو

ARSH
14-08-1399, 08:35 بعد از ظهر
ردیف شد دوسیلندر کردم
88 تومن اضافه شد به پولش =)))
نتیجه گیری : موتور سند سفید نخرید