PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : SAVIN 200cc (SUPER SPORT) MKZ

arashmojtaba
16-09-1390, 01:28 قبل از ظهر
منتاژ متین خودرو زنجان. سری اولش اردیبهشت89 اومد به بازار مرداد ماه همان سال من آخریش خریدم!
ساخت تایوان. در دو برند کاملا متفاوت از نظر ظاهر به بازار ایران آمد فقط انجین ها یکیست (200 cc).
بنام ساوین سوپر اسپرت 200 cc (در بازار بنام طرح آپاچی شناخته میشه) و ساوین 200 cc
ترمز جلو و عقب دیسکی هست , کمک های عقب گازی , 5 دنده (همه پایین) , دور موتور و کیلومتر شمارش آنالوگ
,چراغ خطرش LED , باک 20 لیتر , دارای هندل و استارت , حجم روغنش 1 لیتر , استیل این موتور در یکی از برند های سابین هم دیدم , ظرفیت مجازش 2 نفر.
سرعت روی کیکومتر شمارش 140 ولی من در بهترین شرایط تونستم 130 برم (بدون خارج کردن از تنظیمات کارخونه)
نشیمنگاه مناسب و مطلوبی نداره لاستیک عقب فابریکیش بسیار لیز مجبورم عوض کنم(هنوز عوض نکردم) نور جلو ضعیف بود لامپ خودش که 35 وات بود برداشتم و 100 وات (رنگین کمونی پژویی ) نصب کردم

arashmojtaba
16-09-1390, 02:02 قبل از ظهر
4863جاده چالوس یادش بخیر با رفیقم آقا ناصر از تهران رفتیم تا شمال

disturbed
16-09-1390, 09:55 قبل از ظهر
قیمت چنده؟

arashmojtaba
17-09-1390, 05:20 بعد از ظهر
من همان سال یک میلیون و سیصد تومان خریدم.

---------- Post added at 05:20 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

قیمت دقیق ،یک میلیون و سیصد و چهل هزار تومان خریدم.
سری دومش هنوز هم نیومده!

arashmojtaba
17-12-1390, 08:43 بعد از ظهر
سری دوم هم مدتی هست در بازار اومده باقیمت یک میلیون و هفتصد و چهل با کمی تغییر در ظاهر گلگیر جلو .

arashmojtaba
18-12-1390, 10:22 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] در این لینک میتوانید نمایی از موتور را در تارنمای کارخونه ببینید.

02109002
18-12-1390, 10:37 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

منبع ([Only registered and activated users can see links])

فیتک
17-03-1391, 11:40 بعد از ظهر
آقا سلام
بنظر شما درکل ارزش خرید داره ؟
وضعیت تامین قطعات چطوره ؟ چون بنده از تیپ موتور خوشم اومده ... فقط اگر مقدور هست بیشتر در باره اش بعنوان یک مصرف کننده شرح دهید . خصوصا معایبش
با تشکر

MahkooM-m2m
19-03-1391, 12:29 بعد از ظهر
اين موتور زود داغ نميكنه چون يه جورايي انجينش شبيه پيشرو پارس 200 طرح قديم ميمونه پره ها ي انجين خيلي به هم نزديكن اين حس رو به آدم ميده كه زود داغ ميكنن .
شتاب گيريش چطوره ؟

اينم عكس خود انجين : 16251
حالا اساتيد اگه لطف كنن راجع به انجين نيز صحبت كنن ممنون ميشم .

MahkooM-m2m
22-03-1391, 02:32 بعد از ظهر
دوست عزيز اگه ممكنه عكس هاي بيشتري از موتورت بزار و اگه ممكنه تاپ اسپيدي كه باهاش رفتي رو هم اعلام كن .

MahkooM-m2m
01-04-1391, 02:45 بعد از ظهر
امروز فرصتي شد و من اين موتور رو از نزديك ديدم در نگاه اول تنها چيزي كه بيشترين توجه رو نصبت به خودش جلب ميكنه كه باك موتوره كه باعث شده آدم احساس كنه جولوي موتور بالاتره نصبت به عقبش چراقاش فرم قشنگي دارن عين دختري ميمونه كه روسري سر كرده و نصف بيشتر موهاش بيرونه ( دختراي امروزي ) :sarma: گلگير جولو يه فرم با حالي داره لاستيكاش واقعا زشت بودن انگاري لاستيك سي جي بود اگزوزش قيافه ي موتور رو زشت كرده بود رينگهاشم يه فرم معمولي و ساده داره ولي خيلي به موتور مياد كيلومتر شمارشم آنالوگه و يه خورده ميخوره تو ذق صاحب موتور ولي به لطف اون پوشش سياه جولوي موتور (موي دختره ) ديده نميشه اوه اوه داشت يادم ميرفت بدترين قسمت اين موتور فرمونشه كه كپي برابر اصل سي جي خودمونه كه واقعا خزه و موتور رو خيلي زشت كرده ولي خدارو شكر يه خورده جلوش رو شلوغ كدن آدم نمي بينتش
در كل من به قيافش از 10 بهش 7.5 ميدم به نظرم از متوسط بالا تر بود :acigar:. البته اين فاكتور تا حدودي سليقيه يكي مكنه خوشش بياد يكي هم ممكنه نه خوشش نياد .
حال ميرسيم به قسمت فني و انجين
به گفته ي صاحب موتور كه از بچه هاي دانشگاهه موتور زنجير تايمه گويا , در جا واقعا بدون لرزش كار ميكرد و مثل پالس يه صداي فس فس ميداد اگزوز انگاري پره از خفه كن نميزاره اصلا صداي موتور در بياد تو دور موتور پايين من به شخصه هيچ لرزشي احساس نكردم دور موتور كه ميرفت بالا لرزش بود ولي كم و اصلا ازار دهنده نبود واكنش موتور به گاز خوب بود مثل هوماروي دوستم نبود كه واقعا افتضاحي بود واسه خودش :icon_pf _99_: شتاب موتور خوب بود واسه يه 200 سي سي چيني خوب بود مثل 180 پالس شتاب داشت
در كل من به فاكتور فني و انجين موتور با توجه به چيني بودنش از 10 بهش 8 ميدم .
و با توجه به ديدي كه من نصبت به محصولات متين خودرو دارم :4chsmu1:و تا حالا بدي و بي كيفيتي ازشون نديديم اين موتور ميتونه با توجه به قيمتش موتور خوبي باشه .
ببخشيد ديگه زياد شد خواستم در نبود دوستاني كه اين موتور رو دارن ديده هاي خودم رو براي بقيه ي بچه ها بنويسم شايد به دردشون خورد .:pm1:

نیما نادری
02-04-1391, 06:39 بعد از ظهر
برای تو شهر چرخیدن خوبه من تست نکردم زیاد تو نخش نبودم

شاید برم تو نخش مطالب جدیدتری حاصل بشه

MahkooM-m2m
03-04-1391, 01:17 قبل از ظهر
نيما به نظرم با قيمت 1700000 تو اين اوضاع بازار خوبه با توجه به رقيبهاي ديگش كه تو بازارن .

شفیع
03-04-1391, 09:32 قبل از ظهر
انجینش همون انجین سری gy با کمی تغییرات شایدم بشه گفت تیونیگ شده.
مشتاقم بدونم عملکردش چطوریه.

aria70
28-03-1393, 11:00 قبل از ظهر
واقعا موتور خوبیه عین پالس نرمه وصداش خیلی کم فرمون پذیریش و شتابش عالیه یکی از دوستام باهاش 1000 کیلومتر رفته تا باکو گفت هر جوری امتحانش کردم واقعا آخ نگفت منم دو سه روزیه یکی خریدم مدل 91 ،2700 $ واقعا در مقایسه با پالس وآپاچی که هیچی بیشتر از این موتور ندارن ولی 2.5 برابر قیمتشون بالاست عالیه عالیه من به همه دوستان سفارش میکنم اگه دنبال موتور شهری سالم وبی دردسرین واقعا موتور خوبیه

Sooli
28-03-1393, 07:26 بعد از ظهر
آقا صفرش هم موجوده؟

stoncold
29-03-1393, 12:51 بعد از ظهر
super sport:icon_pf _99_:

- - - Updated - - -

واقعا موتور خوبیه عین پالس نرمه وصداش خیلی کم فرمون پذیریش و شتابش عالیه یکی از دوستام باهاش 1000 کیلومتر رفته تا باکو گفت هر جوری امتحانش کردم واقعا آخ نگفت منم دو سه روزیه یکی خریدم مدل 91 ،2700 $ واقعا در مقایسه با پالس وآپاچی که هیچی بیشتر از این موتور ندارن ولی 2.5 برابر قیمتشون بالاست عالیه عالیه من به همه دوستان سفارش میکنم اگه دنبال موتور شهری سالم وبی دردسرین واقعا موتور خوبیه

داداشه من همه موتورا اولش خوب گاز میخورن نرمن باید ببینی تو مدت چیش برات میمونه
پالسو اپاچی امتحانشونو پس دادن و حداقل یکم اصلو نصب دارن
شرکتا ایرانی هم مطمن باش جنس خوب دسته منو تو نمیدن

Sooli
30-03-1393, 04:49 بعد از ظهر
آقا ایشون گفتن مدل ۹۱ خریدن خوب بوده
یکی از دوستانشون هم مقدار زیادی با این موتور رفته
در ضمن ميخواستم ببینم صفرشم موجوده؟

- - - Updated - - -

آقا ایشون گفتن مدل ۹۱ خریدن خوب بوده
یکی از دوستانشون هم مقدار زیادی با این موتور رفته
در ضمن ميخواستم ببینم صفرشم موجوده؟

coper
04-04-1393, 10:51 قبل از ظهر
من يه دست دوش رو پيدا كردم ارزش خريد داره؟؟؟
در حد نو هست...
تقريبا استفاده نشده مدل 89 هست.

aria70
08-04-1393, 10:01 بعد از ظهر
ببین داداش من هر موتوری دست دومش باید کاملا مطمئن شی ازش من نگفتم همشون عالیه، پالس وموتورهای دیگه رو هم اگه ازشون استفاده درست نشه به درد نمیخورن اما واقعا موتور بی دردسریه من به جای شما همون 90یا91 میگیبرم قیمتی نداره 2700 حالشو میبرم

arashmojtaba
18-06-1393, 09:02 بعد از ظهر
دوستان شرمنده که خیلی دیر شد!

من با رخشم (موتورم) تا حالا 45000 کیلومتر رانندگی کردم
بیشترین سرعتی که من باهاش رفتم 130 بوده بدون تغییر در تنظیمات کارخونه
البته توصیه می کنم رد لاین رانندگی نکنید!

من 5/6 مسیری که با رخشم رفتم خارج شهر بوده (سرعت 100 و دور موتور 7000)
نبود رادیات روغن محسوسه انجین حرارتش زیاد!
من دو بار واشر سرسیلندر عوض کردم(فکر کنم با توجه به مصرف من طبیعیه!) ولی به نظر خودم اگر رادیات داشت حالا چه روغن چه آب همچیم مشکلی پیش نمی آمد

من تا حالا هر چی وسایل خواستم از کارخونه برام فرستادند (فقط با تاخیر) از خود زنجان
ولی از تهران هم میتوانید وسایل را تهیه کنید .

سرنشین مجاز این موتور 2 نفر هست روی کارت قید شده که به نظر من خیلی اهمیت داره در بحث بیمه و ...

تایر چرخ عقب حتما باید عوض بشه چون آج داخلی روی تایر اصلا مناسب آب و هوای بارندگی نیست راحت لیز میخوره

زین برای سرنشین عقب در مسافت طولانی ، مناسب نیست به قول فامیل دور ،انتهای مسیر گوارش آدم درد میگیره

چراغ جلو با 100 وات تعویض بشه تا نور کافی داشته باشید (حتما رله بگذارید و از خود باطری با گذاشتن فیوز)

در مدل 91 به بعد فلاشر روی موتور هست و اگزوز هم تغییر کرده

در کل با بودجه ای که من داشتم بهترین گزینه ام همین بود و از خریدی هم که کردم راضی بودم
ولی اگر میتونستم موتوری میخریدم که ترمز ضد قفل داشته باشه مثل هیوسانگ
امیدوارم همه هموطن هام روزی بتونند موتور های روز دنیا را سوار بشوند تا آمار تصادفات با این وسیله کم کم کم بشه
یا تکنولوژی ساخت آنها را بخریم و در کشورمون مونتاژ اصولی کنیم

اگر سوالی بود در خدمت هستم

amirhulk
07-08-1393, 11:30 قبل از ظهر
سلام
یه مدل دیگه ساوین هم هست که انجینش 200 سی سیه اما شبیه باکسر 150 ئه قیافش. دزدگیرم داره. من تو گمرک قیمت گرفتم 2800000 . میخواستم ببینم این ها از نظر شتاب و سرعت چطورین؟ یعنی پابه پای سی جی 200 که اومده راه میرن یا نه؟
ممنون از راهنمایی هاتون

MANHUNT
17-08-1393, 01:01 بعد از ظهر
سلام
یه مدل دیگه ساوین هم هست که انجینش 200 سی سیه اما شبیه باکسر 150 ئه قیافش. دزدگیرم داره. من تو گمرک قیمت گرفتم 2800000 . میخواستم ببینم این ها از نظر شتاب و سرعت چطورین؟ یعنی پابه پای سی جی 200 که اومده راه میرن یا نه؟
ممنون از راهنمایی هاتون
سلوين ٢٠٠ وزنش يه مقدار سنگينتره از سي جي ٢٠٠ هستش اما بيشتر قطعاتش رو همون سي جي ميخوره شتاب و سرعتش هم خوبه اما شايد بخاطر وزن بيشترش مثلا ده يا پونزده كيلو شتاب كمتري داشته باشه

salahshor
30-09-1393, 04:37 قبل از ظهر
من طرح سی جی ساوین داشتم با بدبختی فروختم . فقط بدرد این میخورد زمستون روشنش کنی و باهاش گرم بشی قشنگ حراراش ی کارخونه رو گرم میکنه اینقدر اپشن داره این موتور .
قطعاتش هم ک ماشالا من هیچشو گیر نیاوردم حتی ی قاب بغل ساده
امپر بنزین خراب . ترمز خراب . سیم کشی خراب ....
2 روز روش کار کردم با 100 تومن وسیله و ضرر سال 91 فروختم 500 تومن

serdar
21-11-1393, 08:05 بعد از ظهر
من طرح سی جی ساوین داشتم با بدبختی فروختم . فقط بدرد این میخورد زمستون روشنش کنی و باهاش گرم بشی قشنگ حراراش ی کارخونه رو گرم میکنه اینقدر اپشن داره این موتور .
قطعاتش هم ک ماشالا من هیچشو گیر نیاوردم حتی ی قاب بغل ساده
امپر بنزین خراب . ترمز خراب . سیم کشی خراب ....
2 روز روش کار کردم با 100 تومن وسیله و ضرر سال 91 فروختم 500 تومن

واقعا؟تو همین سایت به همه پیشنهاد میکننش که ... البته خودم سوار نشدم کل ساوین ها این طوریه؟

ساوین 200 طرح باکسر هم یارو زیر قیمت میداد نگرفتم نه اینکه موتور بدی باشه نه فقط شناختی روش نداشتم و ترجیح دادم کویر بگیرم.اونقدر موتور با اسمای دروپیت تو بازار ریخته که مردم حق دارن میرن سراغ موتورای قدیمی

ali.motahari
28-11-1393, 05:31 بعد از ظهر

mohamad.dem
30-06-1394, 12:51 قبل از ظهر
دوستان این موتور هنوز تولید میشه?قیمتش چنده

big_00a
30-06-1394, 09:48 قبل از ظهر
دوستان این موتور هنوز تولید میشه?قیمتش چنده

کارخانه :
آدرس : زنجان ، شهرک صنعتی شماره یک ، انتهای یاوران 9 - شرکت متین خودرو
تلفن های تماس : 60-32221159-024
شماره فکس: 32221561-024
کد پستی : 53489-45331

دفتر تهران :
آدرس : تهران – خیابان طالقانی – بعد از تقاطع استاد نجات الهی (ویلا) –پلاک 243- طبقه اول
تلفن های تماس : 88803100-021 (10 خط)
شماره فکس : 88902699-021
کدپستی : 14814-15989

زنگ بزن بپرس