PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روشن‌ نشدن موتور با استارت

emerican
27-03-1400, 04:45 قبل از ظهر
سلام دوستان
موتور پالس 135 ای دارم که هم استارتی و هم هندلی هست ولی مدتی با استارت روشن نمیشه فقط با هندل روشن میشه
قبلا یکی در میون با تک استارت روشن میشد وقتی هم نمیشد با گرفتن و بازی کردن با کلاچ استارت می‌خورد ولی الان دیگه با کلاچ گرفتن هم استارت نمیخوره، فقط با هندل راه میوفته
از نظر باطری هم تست کردم مشکلی نداشت ( با دو تا باطری مختلف)
اساتید لطفا راهنمایی کنید

Alireza Farzin
27-03-1400, 08:39 قبل از ظهر
سلام دوستان
موتور پالس 135 ای دارم که هم استارتی و هم هندلی هست ولی مدتی با استارت روشن نمیشه فقط با هندل روشن میشه
قبلا یکی در میون با تک استارت روشن میشد وقتی هم نمیشد با گرفتن و بازی کردن با کلاچ استارت می‌خورد ولی الان دیگه با کلاچ گرفتن هم استارت نمیخوره، فقط با هندل راه میوفته
از نظر باطری هم تست کردم مشکلی نداشت ( با دو تا باطری مختلف)
اساتید لطفا راهنمایی کنید

سلام

بیشتر موتورها سیستم استارت(سیم کشیش) وابسته سنسور(سوئیچ) دنده خلاص و کلاچ هست که نزاره موقعی که موتور تو دنده هست استارت بخوره, برای همین هم با کلاچ که بازی میکردی استارت میخورد,....الان استارت موتورت فکر میکنه موتور تو دنده هست و یا کلاچ نگرفتی, برای همین استارت نمیزنه(البته فرض رو بر این گرفتم که خود استارت مشکلی نداره),....احتمالا سوئیچ کلاجت که به استارت فرمون میده از کار افتاده,

اگر لامپ سبز دنده خلاص روشن بشه اونوقت استارتت هم باید کار کنه,

emerican
27-03-1400, 12:01 بعد از ظهر
سلام

بیشتر موتورها سیستم استارت(سیم کشیش) وابسته سنسور(سوئیچ) دنده خلاص و کلاچ هست که نزاره موقعی که موتور تو دنده هست استارت بخوره, برای همین هم با کلاچ که بازی میکردی استارت میخورد,....الان استارت موتورت فکر میکنه موتور تو دنده هست و یا کلاچ نگرفتی, برای همین استارت نمیزنه(البته فرض رو بر این گرفتم که خود استارت مشکلی نداره),....احتمالا سوئیچ کلاجت که به استارت فرمون میده از کار افتاده,

اگر لامپ سبز دنده خلاص روشن بشه اونوقت استارتت هم باید کار کنه,

سلام
ممنون از پاسخگویی ولی الان چراغ خلاص هم روشن هست ولی استارت نمیخوره
از کجا میتونم ایراد رو برطرف کنم

Alireza Farzin
27-03-1400, 04:19 بعد از ظهر
سلام
ممنون از پاسخگویی ولی الان چراغ خلاص هم روشن هست ولی استارت نمیخوره
از کجا میتونم ایراد رو برطرف کنم

سیم اصلی(مثبت) که به استارت وصله رو قطع کن و یه سیم مثبت مستقیما از باتری بگیر وصل کن بهش ببین استارت کار میکنه؟؟,.....اگر واقعا ایراد جای دیگه باشه استارت باید کار بکنه,.....اگه استارت کار کرد,....ببین سوئیچ کلاج سالمه(وقتی کلاچ میگیری وصل میشه),

emerican
28-03-1400, 01:59 بعد از ظهر
سیم اصلی(مثبت) که به استارت وصله رو قطع کن و یه سیم مثبت مستقیما از باتری بگیر وصل کن بهش ببین استارت کار میکنه؟؟,.....اگر واقعا ایراد جای دیگه باشه استارت باید کار بکنه,.....اگه استارت کار کرد,....ببین سوئیچ کلاج سالمه(وقتی کلاچ میگیری وصل میشه),

سلام
خیلی ممنونم از راهنماییت
دقیقا با توجه به راهنمایی شما جلو رفتم دیدم استارت سالمه
بعدش رفتم سراغ سوییچ دیدم اینقدر جرم گرفته نابود شده با تمیز کردن سوییچ مشکلم حل شد
واقعا دمت گرم از راهنمایی دقیق و جامع :smilies(182):