PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتورسیکلت گلکسی مدل NH 180

dreamworld
23-11-1399, 10:33 قبل از ظهر
تولید شرکت اس ام وای تایوانی که توسط نیرو موتور شیراز وارد شده که هم حالت مسافرتی داره و هم اسپرت.
دوستان نظرتون راجع به این موتور چیه.

shokrim1987
19-12-1399, 10:10 بعد از ظهر
سلام و درود . سعی میکنم یکسری اطلاعات کلی و چند تا عکس قرار بدم از گلکسی NH180 برند SYM شاید به شما و دیگر دوستان کمک کنه

[Only registered and activated users can see links]
موتور گلکسی180 به واسطه کایت هایی که روش کار شده هیکل گنده ای داره ولی فقط فیگورش هست و نسبتا سبک هست ( در مقایسه با موتور قبلیم که زونتس بود) سواری نرم و آرومی داره و انجین آب خنک هست که یک فن هم در پشت رادیاتورش تعبیه شده و بسته به دمای انجین بصورت اتومات خاموش و روشن میشه. البته مخزن آب اون هم در زیر انجین و سمت جلو تعبیه شده که ممکنه خیلی نسبت به برخورد و ضربه حساس باشه پس باید مراقب بود و یا این قسمت از موتور رو تقویت کرد.
کیلومتر موتور دیجیتال هست و علاوه بر نمایشگر عدد دنده، میزان ولتاژ در دسترس باتری رو هم نمایش میده که گزینه کاربردی هست ( چه خوب بود اگر امکان نمایش دمای آب رو هم داشت )
یک پورت usb با ولتاژ5 و 2 آمپر هم برای شارژ گوشی در نظر گرفته شده که دقیقا جلو باک تعبیه شده
سیستم ترمز گیری هر دو چرخ دیسکی هست و بصورتی هست که وقتی ترمز پایی گرفته میشه با تقریبی از 70 درصد ترمز عقب و 30 درصد ترمز جلو عمل میکنه . رینگ های موتور هم پره ای هست که برای مسیرهای ادونچری مناسبتر هست و عملکرد بهتری خواهد داشت.

نائینی
19-12-1399, 11:26 بعد از ظهر
سلام و تشکر از شرح و عکس ها
در مورد تقسیم ترمز شنیده بودم بیشتر فشار را روی ترمز جلو قرار می دهند!

shokrim1987
20-12-1399, 12:32 قبل از ظهر
سلام و تشکر از شرح و عکس ها
در مورد تقسیم ترمز شنیده بودم بیشتر فشار را روی ترمز جلو قرار می دهند!

این مورد تقسیم ترمز بین چرخ ها رو اولین بار یکی از دوستان که گلکسی 180 داشتن و بررسی کرده بودن به من گفتن .
حالا من خودم در یک شرایط مناسب که بتونم هر دو چرخ رو یکسان بچرخونم و بعد ترمز بگیرم تست میگیرم ببینم کدوم چرخ زودتر متوقف میشه بر همون اساس میشه تشخیص داد ترمز بیشتر به چرخ جلو اعمال میشه یا عقب
ولی خب محتمل تر هست که وقتی ترمز عقب رو میگیرید 70 درصد روی چرخ عقب اعمال بشه و حالا یه 30 درصدی هم روی چرخ جلو

- - - Updated - - -

در مورد قیمت موتورهای کلاس ادونچر،ورسیس در جایگاه نخست هست با قیمتی نزدیک به 350 میلیون بعد از اون زونگشن بدون باکس مدل 1400به قیمت 82 میلیون و مدل 1399 هم 76 تومن. بنلی TRK هم با قیمت حوالی 95 تومن در همون حدود قیمتی زونگشن هست
در حالیکه قیمت امروز گلکسی NH180 همین برند SYM حوالی 55 بود که خب با امکانات و در نظر گرفتن تمام مسائل شاید این موتور رو یکی از تازه واردهایی در نظر گرفت که بتونه با این قیمت برای خیلی از افراد جذاب باشه.
در کلا بنظرم گلکسی NH180 بتونه جای خودش رو باز کنه البته اگر تامین قطعات شرکت نیروموتور برقرار باشه ولی خب من پرسیدم اکثرا دوستان تاکید کردن گلکسی NH180 موتور کم استهلاکی هست

linux_linda
20-12-1399, 08:41 قبل از ظهر
سلام
زونتس رو فروختی؟
مشکلش چی بود؟

سلام و درود . سعی میکنم یکسری اطلاعات کلی و چند تا عکس قرار بدم از گلکسی NH180 برند SYM شاید به شما و دیگر دوستان کمک کنه

موتور گلکسی180 به واسطه کایت هایی که روش کار شده هیکل گنده ای داره ولی فقط فیگورش هست و نسبتا سبک هست ( در مقایسه با موتور قبلیم که زونتس بود) سواری نرم و آرومی داره و انجین آب خنک هست که یک فن هم در پشت رادیاتورش تعبیه شده و بسته به دمای انجین بصورت اتومات خاموش و روشن میشه. البته مخزن آب اون هم در زیر انجین و سمت جلو تعبیه شده که ممکنه خیلی نسبت به برخورد و ضربه حساس باشه پس باید مراقب بود و یا این قسمت از موتور رو تقویت کرد.
کیلومتر موتور دیجیتال هست و علاوه بر نمایشگر عدد دنده، میزان ولتاژ در دسترس باتری رو هم نمایش میده که گزینه کاربردی هست ( چه خوب بود اگر امکان نمایش دمای آب رو هم داشت )
یک پورت usb با ولتاژ5 و 2 آمپر هم برای شارژ گوشی در نظر گرفته شده که دقیقا جلو باک تعبیه شده
سیستم ترمز گیری هر دو چرخ دیسکی هست و بصورتی هست که وقتی ترمز پایی گرفته میشه با تقریبی از 70 درصد ترمز عقب و 30 درصد ترمز جلو عمل میکنه . رینگ های موتور هم پره ای هست که برای مسیرهای ادونچری مناسبتر هست و عملکرد بهتری خواهد داشت.

siamak55861
20-12-1399, 09:33 قبل از ظهر
shokrim1987سلام.مبارکت باشه انشالله بسلامتی ازش استفاده کنید.بنظرم با توجه به رینگ پره ای که واسه موتور گذاشتن برای جاده خاکی و کوه نوردی هم گزینه خوبی باشه

- - - Updated - - -

مشخصات شرکت واردکننده.

استاندارد آلایندگی
یورو 4

سیستم سوخت رسانی – نام
انژکتور- CONTINENTAL

نوع قوای محرکه
چهارزمانه- آب خنک –با سیستم تحریک سوپاپ SOHC

تعداد و حجم انجین
تک سیلندر- 183cc

حداکثر توان
13.2Kw/8781 rpm

حداکثر گشتاور
15.56N.m/7534 rpm

حداکثر سرعت
105 (کیلومتر بر ساعت)

میزان مصرف سوخت
2.3L/100 (کیلومتر)

سیستم انتقال نیرو و تعداد دنده
گیربکس – 6 دنده

جرم خالص
142.3 (کیلوگرم)

ظرفیت باتری
12V –6Ah

ظرفیت باک
11 (لیتر)

ابعاد
2080*845*1175 (میلیمتر)

shokrim1987
20-12-1399, 10:33 قبل از ظهر
سلام
زونتس رو فروختی؟
مشکلش چی بود؟

سلام بله فروختم. مشکلی نداشت اتفاقا خیلی هم سرحال و سالم بود
نیاز به یک موتور با سواری نرم تر و دو منظوره داشتم که باعث شد برم سراغ گلکسی180 یا همون NH180 (یه موتور تازه واردتر با قیمت مناسب تر نسبت به بقیه)

- - - Updated - - -

shokrim1987سلام.مبارکت باشه انشالله بسلامتی ازش استفاده کنید.بنظرم با توجه به رینگ پره ای که واسه موتور گذاشتن برای جاده خاکی و کوه نوردی هم گزینه خوبی باشه

سپاسگزارم .
بله رینگ پره ای برای مسیرهای ناهموارتر خیلی مناسب تره البته لاستیک هایی که کارخونه روی موتور میذاره چینی هست.
در مورد قدرت موتور در مسیرها خارج از جاده هم دوستانی که گلکسی180 دارن عموما میگفتن قدرت مناسبی داره و برای یک سرنشین موتور مناسبی هست اما مثلا دوستم همین شیراز (دو سرنشین) باهاش گاهی سفرهای یک روزه میره و راضی هم هست و میگفت مشکلی نداره . هرچند بنظر میرسه برای مسافت های بلندتر صندلی راحتی برای سرنشین عقب نداره.

linux_linda
20-12-1399, 11:38 قبل از ظهر
سلام بله فروختم. مشکلی نداشت اتفاقا خیلی هم سرحال و سالم بود
نیاز به یک موتور با سواری نرم تر و دو منظوره داشتم که باعث شد برم سراغ گلکسی180 یا همون NH180 (یه موتور تازه واردتر با قیمت مناسب تر نسبت به بقیه)

- - - Updated - - -

سپاسگزارم .
بله رینگ پره ای برای مسیرهای ناهموارتر خیلی مناسب تره البته لاستیک هایی که کارخونه روی موتور میذاره چینی هست.
در مورد قدرت موتور در مسیرها خارج از جاده هم دوستانی که گلکسی180 دارن عموما میگفتن قدرت مناسبی داره و برای یک سرنشین موتور مناسبی هست اما مثلا دوستم همین شیراز (دو سرنشین) باهاش گاهی سفرهای یک روزه میره و راضی هم هست و میگفت مشکلی نداره . هرچند بنظر میرسه برای مسافت های بلندتر صندلی راحتی برای سرنشین عقب نداره.

سایز باتری این موتور چنده ?

na فرقش فقط تو رینگ پره ای؟

siamak55861
20-12-1399, 11:58 قبل از ظهر
shokrim1987از نظر کیفیت ساخت شما که قبلا موتور چینی داشتی و حالا تایوانی چقدر باهم فرق دارن.منظورم جنس و کیفیت قطعاته.سپاس

shokrim1987
20-12-1399, 07:23 بعد از ظهر
سایز باتری این موتور چنده ?

na فرقش فقط تو رینگ پره ای؟

سایز باتری رو نگرفتم ، حالا برات میگیرم میفرستم ولی اگر برای موتور خودت میخوای همون یوکوهاما پایه کوتاه کارت رو راه میندازه
تقریبا موتورهای یکسانی هستن اما خب galaxy مدل NA180 موتور استریت هست فرمون جمع و جور تری داره و رینگ هاش متفاوته. چون در پی اون مدل نبودم بررسی جزیی تر نکردم

- - - Updated - - -

shokrim1987از نظر کیفیت ساخت شما که قبلا موتور چینی داشتی و حالا تایوانی چقدر باهم فرق دارن.منظورم جنس و کیفیت قطعاته.سپاس

بنده نمیتونم در مورد بقیه موتور ها نظری بدم
اگر صرفا منظور شما زونتس S هست و گلکسی NH180 باید بگم خب کاملا موتورهای متفاوتی هستن .
بطور کلی تا اینجا سواری گلکسی NH180 نرمتره ( که واضحا بخاطر متفاوت بودن نوع موتورهاست). علی رغم صفر بودن تعویض دنده خیلی نرمی داره و خبری از تقه های تعویض دنده و معکوس که در زونتس بود و بایستی با رسیدن به دور موتور مناسب جلوش رو میگرفتی نیست. زونتس عموما در تغییر دنده از 2 به خلاص راحت نبود و اذیت میکرد در حالیکه در گلکسی 180 خیلی راحت و بدون دردسر این اتفاق میفته. کیلومتر شمار گلکسی هم شمارنده دنده داره و هم ولتاژ باتری که خیلی کاربردبه اما زونتس خیر ( البته گفته میشه در مدل R new شمارنده دنده اضافه شده که قیمت اون مدل 89 میلیون تومن اعلام شده) همینطور شارژر تعبیه شده در این مدل هم برای ادونچررها خیلی کاربردیه
جدای از این اگر صرفا بخوام بر اساس ظاهر و کیفیت ساخت و قطعات صحبت کنم گلکسیNH180 کیفیت خوب و مناسبی داره ولی بدون شک زونتس یه سر و گردن بالاتر هست. یه بررسی هم کردم هزینه قطعات گلکسی از زونتس پایین تر بود که خب در نتیجه استهلاک بمراتب ارزانتری خواهد داشت.

linux_linda
20-12-1399, 08:41 بعد از ظهر
سایز باتری رو نگرفتم ، حالا برات میگیرم میفرستم ولی اگر برای موتور خودت میخوای همون یوکوهاما پایه کوتاه کارت رو راه میندازه
تقریبا موتورهای یکسانی هستن اما خب galaxy مدل NA180 موتور استریت هست فرمون جمع و جور تری داره و رینگ هاش متفاوته. چون در پی اون مدل نبودم بررسی جزیی تر نکردم

- - - Updated - - -

بنده نمیتونم در مورد بقیه موتور ها نظری بدم
اگر صرفا منظور شما زونتس S هست و گلکسی NH180 باید بگم خب کاملا موتورهای متفاوتی هستن .
بطور کلی تا اینجا سواری گلکسی NH180 نرمتره ( که واضحا بخاطر متفاوت بودن نوع موتورهاست). علی رغم صفر بودن تعویض دنده خیلی نرمی داره و خبری از تقه های تعویض دنده و معکوس که در زونتس بود و بایستی با رسیدن به دور موتور مناسب جلوش رو میگرفتی نیست. زونتس عموما در تغییر دنده از 2 به خلاص راحت نبود و اذیت میکرد در حالیکه در گلکسی 180 خیلی راحت و بدون دردسر این اتفاق میفته. کیلومتر شمار گلکسی هم شمارنده دنده داره و هم ولتاژ باتری که خیلی کاربردبه اما زونتس خیر ( البته گفته میشه در مدل R new شمارنده دنده اضافه شده که قیمت اون مدل 89 میلیون تومن اعلام شده) همینطور شارژر تعبیه شده در این مدل هم برای ادونچررها خیلی کاربردیه
جدای از این اگر صرفا بخوام بر اساس ظاهر و کیفیت ساخت و قطعات صحبت کنم گلکسیNH180 کیفیت خوب و مناسبی داره ولی بدون شک زونتس یه سر و گردن بالاتر هست. یه بررسی هم کردم هزینه قطعات گلکسی از زونتس پایین تر بود که خب در نتیجه استهلاک بمراتب ارزانتری خواهد داشت.
اما یه نکته ای رو در مورد زونتس در نظر بگیر
پهنای لاستیک عقب 150 هست من تفاوت رو وقتی حس کردم که نسبت به موتور قبلیم داخل دست انداز ها و چاله ها لاستیک میوفته
زونتس بخاطر لاستیک عقب خیلی خوب از پسش برمیاد
کلا زونتس برای سرعت ساخته شده اصلا داخل ترافیک نباید بیایی
بعنوان موتور جاده کارشو خوب انجام میده یعنی فقط باید گازش رو بگیری

shokrim1987
21-12-1399, 11:02 قبل از ظهر
اما یه نکته ای رو در مورد زونتس در نظر بگیر
پهنای لاستیک عقب 150 هست من تفاوت رو وقتی حس کردم که نسبت به موتور قبلیم داخل دست انداز ها و چاله ها لاستیک میوفته
زونتس بخاطر لاستیک عقب خیلی خوب از پسش برمیاد
کلا زونتس برای سرعت ساخته شده اصلا داخل ترافیک نباید بیایی
بعنوان موتور جاده کارشو خوب انجام میده یعنی فقط باید گازش رو بگیری

این تاپیک در مورد گلکسی هست و یکم هم مقایسه با دیگر ادونچرها که دوستان بتونن تصمیم درست بگیرن. زونتس کاملا نامرتبط هست و اصلا امکان مقایسه نیست.
من هم فقط در جواب دوستمون که گفتن آیا تفاوتی بین اون چینی و این تایوانی حس میکنم براشون توضیح دادم.

شما به محض سوار شدن به هر موتور ادونچری که در لیست خرید ما ایرانی ها هست متوجه خواهید شد که از زونتس چه لاستیک 150 و چه 160 نرمتر و خوش رکابتر هست و باید هم همینطور باشه چون برای این هدف ساخته شدن.
از مهمترین فاکتورهای یه موتور جاده ای اینه که سواری بلند مدت راحتی داشته باشه و در جلوگیری از انتقال ضربه ها به موتور سوار هم خوب عمل کنه . سرعت تنها ملاک نیست

گلکسی NH180 لاستیک جلوش 100 و لاستیک عقب ش 130 هست بصورت فابریک و هر دو لاستیک هم چینی هست

shokrim1987
21-12-1399, 09:15 بعد از ظهر
یه نکته مهم
دوستانی که گلکسی NH180 رو میگیرن حتما لوله اتصال بین رادیاتور و مخزن آب رو چک کنن و اگر مسیرش از کنار اگزوز بود جاش رو تغییر بدن

پیمان اسماعیلی
22-04-1400, 01:40 بعد از ظهر
سلام
اگر قسمت بشه میخوام یه رنگ زردش رو بگیرم
فقط سوالی که دارم اینه که دمای آب رو روی کنسول نشون میده؟
و همچنین دنده شمار داره یا نه؟
ممنونم
راستی یه چیز دیگه دنده ۶ سرعت ۸۰ کیلومتر دور موتور روی چه عددیه؟

arashtabaie
06-06-1400, 06:59 بعد از ظهر

سلام. من هم برای شروع موتور سواری به علت اینکه از رخ این موتور خوشم آمده میخوام از همین موتور بخرم. لطف کنید بعد این مدت که استفاده کردید نظرتون رو بفرمایید که چطور موتوری هست

Gladiator
18-06-1400, 08:16 قبل از ظهر
اگه کیفیت قطعاتش خوب باشه و لوازمش پیدا بشه بنظر میاد مورد مناسبی برای ماجراجویی باشه
من که شخصا طلبه شدم یکی بگیرم هم برای تو شهر مناسبه هم آفرودای سبک
میتونستن یکم رو زیباییش بیشتر کار کنن ، فرم اگزوزش جالب نیست
طوقه های این موتور تو مشخصات فنی سایت تولید کننده زده از جنس آلومینیومه منتها چیزی که تو ایرانه طوقه ها بنظر میاد آهنیه که خب همین باعث سنگین شدن چرخهاش میشه
سایز لاستیک عقب 130/17 و جلو 100/19 هست
لاستیک جلو این سایز سخت پیدا میشه
انجینش از تکنولوژی به روزی استفاده میکنه 4 سوپاپ با دو میل سوپاپ حداکثر توان انجینش هم 18.4 اسب بخاره
در ظاهر با این قیمت مورد مناسبی بنظر میاد

Gladiator
21-06-1400, 02:52 بعد از ظهر
اگه کیفیت قطعاتش خوب باشه و لوازمش پیدا بشه بنظر میاد مورد مناسبی برای ماجراجویی باشه
من که شخصا طلبه شدم یکی بگیرم هم برای تو شهر مناسبه هم آفرودای سبک
میتونستن یکم رو زیباییش بیشتر کار کنن ، فرم اگزوزش جالب نیست
طوقه های این موتور تو مشخصات فنی سایت تولید کننده زده از جنس آلومینیومه منتها چیزی که تو ایرانه طوقه ها بنظر میاد آهنیه که خب همین باعث سنگین شدن چرخهاش میشه
سایز لاستیک عقب 130/17 و جلو 100/19 هست
لاستیک جلو این سایز سخت پیدا میشه
انجینش از تکنولوژی به روزی استفاده میکنه 4 سوپاپ با دو میل سوپاپ حداکثر توان انجینش هم 18.4 اسب بخاره
در ظاهر با این قیمت مورد مناسبی بنظر میاد

تو سایت نیرو موتور زده sohc یعنی تک میل سوپاپ تو یه سایت خارجی که قبلا سرچ کرده بودم زده dohc که میشه دو میل سوپاپ
ظاهرا تک میل سوپاپ درسته

Gladiator
25-06-1400, 11:34 بعد از ظهر
یه چیز جالب
انجین این موتور با LUCKY VF3 185 یکیه بنظرم

linux_linda
26-06-1400, 11:04 قبل از ظهر
تو سایت نیرو موتور زده sohc یعنی تک میل سوپاپ تو یه سایت خارجی که قبلا سرچ کرده بودم زده dohc که میشه دو میل سوپاپ
ظاهرا تک میل سوپاپ درسته
Singel
Dual