PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رنگ کردن موتور

miladesi
26-10-1399, 03:24 بعد از ظهر
سلام
میخواستم بدونم کسی درباره رنگ کردن فلاپ چیزی میدونه
با اسپری؟
بخوام بدم بیرون هزینش خیلی زیاد میشه
اگه کسی بلده ی راهنمایی بکنه:)

Alireza Farzin
27-10-1399, 01:08 بعد از ظهر
سلام
میخواستم بدونم کسی درباره رنگ کردن فلاپ چیزی میدونه
با اسپری؟
بخوام بدم بیرون هزینش خیلی زیاد میشه
اگه کسی بلده ی راهنمایی بکنه:)

سلام,

این یکی از اون کارهائی یه که بسیار ساده بنظر میرسه ولی "فوت شیشه گریش" بسیار مشکله,
بله, میتونی اسپری دست بگیری و یه چیزی رو رنگ کنی ولی بدست آوردن کیفیت بالا خیلی مشکله,

صدها بار ممکنه دست یه نقاش رو موقع رنگ زدن نگاه کنی و همون رو تقلید کنی,..... ولی یه گلگیر پراید هم دستت ندن که رنگ کنی,( این بلا سرم اومده,......من خیلی سال پیش ماشین و موتورسیکلت رنگ میکردم),

نتیجه دلخواه رو نخواهی گرفت, مگر اینکه بگی, موتور خودمه و اگر کیفیت بالا بدست نیارم, زیاد مهم نیست,

اگر به هر حال این کار رو میخوای انجام بدی,....توضیح بده که چکار میخوای بکنی, فلپ اندازه اش چقدره و کدوم اسپری رنگ رو میخوای استفاده بکنی, تا کمکت کنم,

miladesi
27-10-1399, 03:46 بعد از ظهر
سلام,

این یکی از اون کارهائی یه که بسیار ساده بنظر میرسه ولی "فوت شیشه گریش" بسیار مشکله,
بله, میتونی اسپری دست بگیری و یه چیزی رو رنگ کنی ولی بدست آوردن کیفیت بالا خیلی مشکله,

صدها بار ممکنه دست یه نقاش رو موقع رنگ زدن نگاه کنی و همون رو تقلید کنی,..... ولی یه گلگیر پراید هم دستت ندن که رنگ کنی,( این بلا سرم اومده,......من خیلی سال پیش ماشین و موتورسیکلت رنگ میکردم),

نتیجه دلخواه رو نخواهی گرفت, مگر اینکه بگی, موتور خودمه و اگر کیفیت بالا بدست نیارم, زیاد مهم نیست,

اگر به هر حال این کار رو میخوای انجام بدی,....توضیح بده که چکار میخوای بکنی, فلپ اندازه اش چقدره و کدوم اسپری رنگ رو میخوای استفاده بکنی, تا کمکت کنم,
همین دیگه اسپری رنگ شما هرچی بگی تهیه میکنم
رنگ زیرشو باید ببرم؟
آستر پلاستیک میخواد؟
بعدش کیلر لازم داره؟
مدل موتور پیشرو پارس اسپرت هست
روی باکش پلاستیکه
فلاپ ها هم تقریبن ی چیزی تو حدودای پالس و آپاچیه اندازش
ممنون از توجهت

- - - Updated - - -

پیستوله هم میتونم جور کنم
ولی از روش اسپری باشه بهتره

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

در ضمن رنگ قبلی آفتاب سوخته و ترک ترک شده
عکسشو میزارم ولی تو عکس معلوم نیست
[Only registered and activated users can see links]
اسپری پلاستیک هم بد نیست ازین ماتا ولی رنگ موتور گیر نمیارم خیلی روشنه

Alireza Farzin
28-10-1399, 01:49 بعد از ظهر
همین دیگه اسپری رنگ شما هرچی بگی تهیه میکنم
رنگ زیرشو باید ببرم؟
آستر پلاستیک میخواد؟
بعدش کیلر لازم داره؟
مدل موتور پیشرو پارس اسپرت هست
روی باکش پلاستیکه
فلاپ ها هم تقریبن ی چیزی تو حدودای پالس و آپاچیه اندازش
ممنون از توجهت

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

در ضمن رنگ قبلی آفتاب سوخته و ترک ترک شده
عکسشو میزارم ولی تو عکس معلوم نیست
Download IMG 20201218 195027 jpg ([Only registered and activated users can see links])
اسپری پلاستیک هم بد نیست ازین ماتا ولی رنگ موتور گیر نمیارم خیلی روشنه

سلام,

شرمنده, گرفتار شدم, سعی میکنم زودتر پست بزارم, البته ایده خوبی نیست تو زمستون رنگ کردن, مخصوصا برای شما که تازه کاری,

خُب, تِرَکها فقط روی رنگ هست, یا برچسب ها هم تِرَک خورده؟؟؟,.....کار ساده تر اینه که برچسب ها کنده بشه و تمام سطح سمباده بخوره, استری زده بشه بعد با بتونه فوری ترکها پُر بشه سمباده بخوره, بعد دوباره استری بخوره و بعد رنگ,

احتمالا نمیدونی بتونه فوری چیه,
طرف رنگ های پلاستیک نرو, این رنگها نمیتونن حرارت تابش مستقیم افتاب رو تو فصل گرما تحمل کنن, بعلاوه بنزین باعث کدر شدنشون میشه,

بیشتر آستری های موجود(اعم از آستری پلاستیک و معمولی), نمیتونن تینر فوری رو تحمل کنن که بتونه فوری از مشتقاتش هست, پس روی این آستری ها نمیشه بتونه فوری بکار برد,.....اگر این کار رو بکنی, بعد از مدتی رنگ ترک میخوره,

کار با بتونه فوری آسون نیست و برای سمباده زدنش, سمباده آبی تا شماره 600 احتیاج داری,

بیشتر نقاش ها این کار رو نمیکنن ولی میشه از آستری معمولی و بتونه روغنی استفاده کرد ولی زمان خشک شدن خیلی بالا میره,

اگر رنگی رو که انتخاب کردی, ماده رنگش زیاد باشه,(ماده رنگ ذاتش شیشه ایه )پوشش رنگ کم میشه و باعث میشه لایه های بیشتری اسپری بکنی, بعضی از رنگهای خاص بدست آمده از دو یا سه رنگ مختلف بطور لایه لایه روی هم اسپری شده بدست میاد,
رنگ اسپری " دوپلی کالر" کیفیت خوبی داره, من حداقل 25 رنگ مختلف رو دارم و استفاده کردم,....رنگ های متالیک, فسفری و شیشه ای این کارخونه بازده ای متفاوت دارن و در مقابل ماوراء بنفش خورشید مقاومتشون کمتره,

اگر از اسپری استفاده بکنی و نتیجه مطلوب بدست نیاری, کار رو برای نقاش مشکلتر میکنی,......راستی نقاش چقدر خواسته؟؟؟,

اگر پیستوله میتونی پیدا بکنی, باید کاسه بالا و سه تنظیمه باشه, اگر سوزن 1.3 داشته باشه که دیگه بهتر,(چشمم آب نمیخوره که بتونی پیدا بکنی),......کار با پیستوله آسون نیست,

Alireza Farzin
28-10-1399, 01:49 بعد از ظهر
اگر میتونی عکس های نزدیکتری بزار,

miladesi
28-10-1399, 02:23 بعد از ظهر
اگر میتونی عکس های نزدیکتری بزار,

دشمنت شرمنده
نقاش ۷۰۰ تومن میگیره
تازه رنگ هم خودم باید بگیرم
آستر اسپری دوپلی کالر خوبه؟
رنگ هم همون دوپلی کالر بگیرم؟
کیلر هم میخواد؟ اگه میخواد دوپلی کالر مناسبه؟
خشک شدنش مهم نیست سردی هوا هم مهم نیست چون میخوام فلاپ هارو باز کنم ببرم تو فضای بسته انجام بدم
نقاش ارزون تر هم سراغ داری بگو لطفا
برچسب هارو که میکنم چون اونا هم داغون شده رنگو رو رفته شده بعد از رنگ برچسب جدید میگیرم
بازم مرسی از توجهت

Alireza Farzin
28-10-1399, 04:30 بعد از ظهر
دشمنت شرمنده
نقاش ۷۰۰ تومن میگیره
تازه رنگ هم خودم باید بگیرم
آستر اسپری دوپلی کالر خوبه؟
رنگ هم همون دوپلی کالر بگیرم؟
کیلر هم میخواد؟ اگه میخواد دوپلی کالر مناسبه؟
خشک شدنش مهم نیست سردی هوا هم مهم نیست چون میخوام فلاپ هارو باز کنم ببرم تو فضای بسته انجام بدم
نقاش ارزون تر هم سراغ داری بگو لطفا
برچسب هارو که میکنم چون اونا هم داغون شده رنگو رو رفته شده بعد از رنگ برچسب جدید میگیرم
بازم مرسی از توجهت

اگر نقاش کارش خوب باشه, ٧۰۰ تومن دستمزد زیاد نیست,

بتونه فوری رو نمیشه روی آستری "دوپلی کالر" استفاده کرد,....بتوته فوری تنها بتونه ای هست که میتونه خط و خش های بسیار ریز رو پر کنه,

# برچسب ها رو بکن و تمام سطح رو با سمباده 320 سمباده بزن, اگر بعضی قسمتها به سمباده زدن بیشتر احتیاج داشت, از 240 استفاده کن,

# قوطی بتونه فوری برات خیلی زیاده, اگر بتونی یه مقدار از یه نقاش بگیری, بهتره
# اسپری آستری فوری طوسی رنگ قبلا تو بازار بود بنام "آرکو", نمیدونم هنوز پیدا میشه یا نه,....اگر پیدا نکردی, از همون نقاش بخواه که وقتی که رو ماشین آستری میپاشه, روی فلاپ ها و باک هم بپاشه, ( گمون نمیکنم ازت زیاد بگیره),
# بزار استری خوب خشک بشه(حداقل ٢۴ ساعت), و بعد تمام خط و خش ها رو با بتونه فوری پُر کن,.....هر لایه بتونه فوری نباید قطورتر از 0.2mm باشه و بین هر لایه باید نیم تا یک ساعت صبر کنی,
# بعد از ٢۴ ساعت بتونه ها رو با 240 و در آخر با 320 سمباده بزن,....اگر تمام ایرادها برطرف نشد, دوباره بتونه بزن,
# وقتی تمام سطح بی عیب بنظر رسید, یک بار دیگر باید تمام سطح رو آستری بپاشی,
# بعد از ٢۴ ساعت که آستری دوم خشک شد, با سمباده 400 و در نهایت 600 سمباده بزن, انقدر سمباده نزن که آستری دوم کاملا سمباده بخوره و برسه به بتونه و آستری اول,
# سطح اماده رنگ زدن هست, اول یکی از فلاپها که رنگ زدنش آسونتر هست رو انتخاب بکن تا کمی تجربه کسب بکنی,
# با اسپری "دوپلی کالر" تمام قطعات رو رنگ بزن,.....بعد از ٢۴ ساعت, تمام پرچسب ها رو بچسبون و بعد یه لایه نازک از کیلر "دوپلی کالر" روی تمام قطعات بپاش,

miladesi
28-10-1399, 04:34 بعد از ظهر
اگر نقاش کارش خوب باشه, ٧۰۰ تومن دستمزد زیاد نیست,,
# با اسپری "دوپلی کالر" تمام قطعات رو رنگ بزن,.....بعد از ٢۴ ساعت, تمام پرچسب ها رو بچسبون و بعد یه لایه نازک از کیلر "دوپلی کالر" روی تمام قطعات بپاش,

چندتا اسپری لازمه؟

Alireza Farzin
29-10-1399, 12:57 قبل از ظهر
چندتا اسپری لازمه؟

دو تا اسپری رنگ و یه دونه کیلر کافیه ولی ممکنه تا پاشیدن رنگ دستت بیاد نصف اسپری رو حروم بکنی,

رنگ اسپری در مقایسه با رنگ پیستوله بسیار رقیقتره و وقتی خشک میشه لایه بسیار نازکی از رنگ باقی میمونه, برای همین باید به اندازه کافی رنگ رو اسپری کرد و نزدیک کرد به حد اشباع ولی به حد اشباع نباید برسه که باعث ریزش یا چکه کردن رنگ میشه,
اگر رنگ رو به حد اشباع نزدیک نکنی رنگ به حالت خیلی براق و صاف در نمیاد و مجعد دیده میشه که به اصطلاح بهش میگن حالت پوست پرتقال,

بیشتر ماشینهای ارزون قیمت, در عین حال که رنگشون براق دیده میشه ولی اشکال پوست پرتقال هم(کم یا زیاد) در قسمتی از سطوح دیده میشه,

بعضی وقتها موقع اسپری کردن مقداری رنگ اطراف نوک اسپری جمع میشه و در حین رنگ کردن, قطره میکنه روی سطح رنگ شده و کار رو خراب میکنه,.....نوک اسپری رو دائما تمیز کن,

آرزوی موفقیت در این پروژه,

یادت نره, این کار مثل فوت شیشه گری میمونه, هر چقدر بیشتر انجامش بدی, بیشتر تبحر پیدا میکنی,

miladesi
29-10-1399, 04:35 بعد از ظهر
دو تا اسپری رنگ و یه دونه کیلر کافیه ولی ممکنه تا پاشیدن رنگ دستت بیاد نصف اسپری رو حروم بکنی,

رنگ اسپری در مقایسه با رنگ پیستوله بسیار رقیقتره و وقتی خشک میشه لایه بسیار نازکی از رنگ باقی میمونه, برای همین باید به اندازه کافی رنگ رو اسپری کرد و نزدیک کرد به حد اشباع ولی به حد اشباع نباید برسه که باعث ریزش یا چکه کردن رنگ میشه,
اگر رنگ رو به حد اشباع نزدیک نکنی رنگ به حالت خیلی براق و صاف در نمیاد و مجعد دیده میشه که به اصطلاح بهش میگن حالت پوست پرتقال,

بیشتر ماشینهای ارزون قیمت, در عین حال که رنگشون براق دیده میشه ولی اشکال پوست پرتقال هم(کم یا زیاد) در قسمتی از سطوح دیده میشه,

بعضی وقتها موقع اسپری کردن مقداری رنگ اطراف نوک اسپری جمع میشه و در حین رنگ کردن, قطره میکنه روی سطح رنگ شده و کار رو خراب میکنه,.....نوک اسپری رو دائما تمیز کن,

آرزوی موفقیت در این پروژه,

یادت نره, این کار مثل فوت شیشه گری میمونه, هر چقدر بیشتر انجامش بدی, بیشتر تبحر پیدا میکنی,

آقا دمت گرم واقعا کمکم کردی:22:

Alireza Farzin
29-10-1399, 06:31 بعد از ظهر
آقا دمت گرم واقعا کمکم کردی:22:

خواهش میکنم,
اگر رنگی رو از دوپلی کالر انتخاب کردی؟....شماره اش رو برام بفرست, اگر استفاده کرده باشم و قلق خاصی داشته باشه برات توضیح بدم,

شاسی موتور رو نمیخوای رنگ کنی؟؟؟,

miladesi
30-10-1399, 12:07 بعد از ظهر
خواهش میکنم,
اگر رنگی رو از دوپلی کالر انتخاب کردی؟....شماره اش رو برام بفرست, اگر استفاده کرده باشم و قلق خاصی داشته باشه برات توضیح بدم,

شاسی موتور رو نمیخوای رنگ کنی؟؟؟,

رنگ 3020 یا 3000
شاسی رنگش خوبه
فقط انجینو میخوام مشکی مات معمولی بزنم
(غیر از داپلی کالر)
نمیسوزه رنگش؟
درباره اینم چیزی میدونی لطف میکنی بگی بهم
البته دوشاخ عقب هم شاید بخوام مشکی کنم چون یجاهایی رنگش رفته

Alireza Farzin
30-10-1399, 03:15 بعد از ظهر
رنگ 3020 یا 3000
شاسی رنگش خوبه
فقط انجینو میخوام مشکی مات معمولی بزنم
(غیر از داپلی کالر)
نمیسوزه رنگش؟
درباره اینم چیزی میدونی لطف میکنی بگی بهم
البته دوشاخ عقب هم شاید بخوام مشکی کنم چون یجاهایی رنگش رفته

هر دو تاش رو استفاده گردم, 3020 خوشرنگ تره ولی پوشش رنگش کمتره,(مقداری شیشه ایه, بخاطر داشتن درصد بالای ماده رنگ قرمز), همین شیشه ای بودن رنگ باعث میشه که رنگ آستری هر چی که هست روی بازتاب رنگ اصلی اثر بزاره, یعنی اگر آستری طوسی باشه به نسبت روشن و یا تیره بودنش روی رنگ نهائی 3020 اثر میزاره,.....3000 هم همینطوره ولی کمتر,

این اشکال در رنگهائی که شیشه ای نیستن وجود نداره( مثل تمام رنگهائی که از سفید و مشکی مشتق گرفته میشن)

منظورم از این توضیحات اینه که هرچقدر رنگ استری روشنتر باشه, این دو رنگ(3000 و 3020) خوشرنگتر در میان,.....اگر نقاشی بتونه آستریه سفید برات بپاشه دیگه بهتر,

رنگ نسوز واقعی, زمان خشک شدنش بسیار کُند هست(بین ٨ تا ۱۵ روز),.....رنگهائی که زود خشک میشن, نسوز نیستن,
حالا اگر میخوای همین رنگهای معمولی و یا رنگهای نسوزی که زود خشک میشن و اعتمادی بهشون نیست رو استفاده بکنی, باید تا اونجائی که ممکنه لایه بسیار نازکی از رنگ رو اسپری بکنی,.... درست برعکس رنگ زدن فلاپ ها و باک موتورت,

miladesi
30-10-1399, 04:24 بعد از ظهر
هر دو تاش رو استفاده گردم, 3020 خوشرنگ تره ولی پوشش رنگش کمتره,(مقداری شیشه ایه, بخاطر داشتن درصد بالای ماده رنگ قرمز), همین شیشه ای بودن رنگ باعث میشه که رنگ آستری هر چی که هست روی بازتاب رنگ اصلی اثر بزاره, یعنی اگر آستری طوسی باشه به نسبت روشن و یا تیره بودنش روی رنگ نهائی 3020 اثر میزاره,.....3000 هم همینطوره ولی کمتر,

این اشکال در رنگهائی که شیشه ای نیستن وجود نداره( مثل تمام رنگهائی که از سفید و مشکی مشتق گرفته میشن)

منظورم از این توضیحات اینه که هرچقدر رنگ استری روشنتر باشه, این دو رنگ(3000 و 3020) خوشرنگتر در میان,.....اگر نقاشی بتونه آستریه سفید برات بپاشه دیگه بهتر,

رنگ نسوز واقعی, زمان خشک شدنش بسیار کُند هست(بین ٨ تا ۱۵ روز),.....رنگهائی که زود خشک میشن, نسوز نیستن,
حالا اگر میخوای همین رنگهای معمولی و یا رنگهای نسوزی که زود خشک میشن و اعتمادی بهشون نیست رو استفاده بکنی, باید تا اونجائی که ممکنه لایه بسیار نازکی از رنگ رو اسپری بکنی,.... درست برعکس رنگ زدن فلاپ ها و باک موتورت,

از این دوتا کدوم یکی تیره تره
چون میخوام تقریبا رنگ موتور باشه
ی سوال دیگم بپرسم
از فنی چیزی سر در میاری؟

Alireza Farzin
30-10-1399, 04:39 بعد از ظهر
از این دوتا کدوم یکی تیره تره
چون میخوام تقریبا رنگ موتور باشه
ی سوال دیگم بپرسم
از فنی چیزی سر در میاری؟

3000 از 3020 تیره تر هست, ولی رنگ موتورت خوشرنگ تره,

سؤال فنی رو بپرس, اگر اطلاعی راجب بهش نداشته باشم, بقیه اعضاء بهت کمک میکنن,

miladesi
30-10-1399, 04:50 بعد از ظهر
3000
سؤال فنی رو بپرس, اگر اطلاعی راجب بهش نداشته باشم, بقیه اعضاء بهت کمک میکنن,

موتور لرزش خیلی زیادی داره البته تو دور بالای ۶و۷
میگفتن آچارکشی شه درست میشه اچار کشی کردم نشد
گفتن پیچ خشکه بنداز دسته موتور انداختم خیلی تاثیرش کم بود
دور موتور که بالای این عددا میره کل موتور جوری میلرزه که انگار الان نصف میشه
فکر نمیکنم از شاسی و این چیزا باشه
نظر شما چیه

Alireza Farzin
30-10-1399, 06:09 بعد از ظهر
موتور لرزش خیلی زیادی داره البته تو دور بالای ۶و۷
میگفتن آچارکشی شه درست میشه اچار کشی کردم نشد
گفتن پیچ خشکه بنداز دسته موتور انداختم خیلی تاثیرش کم بود
دور موتور که بالای این عددا میره کل موتور جوری میلرزه که انگار الان نصف میشه
فکر نمیکنم از شاسی و این چیزا باشه
نظر شما چیه

این مشکل, چیزیه که باید از نزدیک موتور رو دید, وگرنه عامل های مختلفی رو میشه نام برد, مثلا, کاسه برق یا کاسه کلاچ تاب بر داشته, خود میل لنگ میتونه تاب بر داشته و یا اوانس موتور زیاده و باعث ناک شدید میشه که در این مورد خاص, صدای ناک شنیده میشه,
آیا لرزش موتور در حالت درجا و حرکت یکی هست یا نه؟؟,
ببین اگزوز به اندازه انجین میلرزه یا نه؟؟,
ببین قسمتی از شاسی یا پوسته انجین ترک نخورده؟؟,
دستتو بزار روی بدنه چپ یا راست انجین, جائی که کلاچ و کاسه برق قرار داره ببین لرزش یک طرف از طرف دیگه بیشتر نیست؟؟,

masoud69
02-11-1399, 05:18 قبل از ظهر
سلام وقت خوش
دو تا نکته بگم
یک بتونه فوری یا سنگی روی پلاستیک یه کار اشتباهه و اصولی نیست
نکته دوم نوشته بودی انجین رنگ بزنم
مرد مومن هر رنگی جز رنگ کوره ای استاتک بزنی رنگ به مورور زمان بلند میشه
رنگ کوره ای انجینت حالا فقط سیلندر بهت بگم نهایت 50 تومن میشه با موندگاری 100 درصد بالا
قاب های انجین سر سیلندر رو نقره ای بزنی شاید بشه 100 تا 150
من خودم پیگیر رنگ کوره هستم الان کارم رو بردم سند بلاست شیشه زیر کار تمیز بشه خاک چربی نداشته باشه اونم شد 100 تومن چند نوع سند بلاست داریم
اما رنگ کوره برای پلاستیک فکر نمیکنم به کار بیاد مگر با درجه پایین باشه
رنگ کوره ای یه مشگل داره همه رنگ ها موجوده اما چون نقاش استاتیک بیشتر با مشکی سفید قرمز نقره ای کار میکنه بقیه رنگ ها رو سخت میارن
رنگ کوره ای مشگل دیگش اینه نمیتونی بگی 200 گرم رنگ بده
اکثرا رنگاشون بالای 20 کیلو هست
اگر دونبال رنگ کوره بودی چند روز دیگه اینجا سر میزنم
یه امار خوبی امید به خدا پیدا میکنم میگم که کارت راحت تر بشه
موفق باشی

Alireza Farzin
02-11-1399, 08:32 قبل از ظهر
سلام وقت خوش
دو تا نکته بگم
یک بتونه فوری یا سنگی روی پلاستیک یه کار اشتباهه و اصولی نیست
نکته دوم نوشته بودی انجین رنگ بزنم
مرد مومن هر رنگی جز رنگ کوره ای استاتک بزنی رنگ به مورور زمان بلند میشه
رنگ کوره ای انجینت حالا فقط سیلندر بهت بگم نهایت 50 تومن میشه با موندگاری 100 درصد بالا
قاب های انجین سر سیلندر رو نقره ای بزنی شاید بشه 100 تا 150
من خودم پیگیر رنگ کوره هستم الان کارم رو بردم سند بلاست شیشه زیر کار تمیز بشه خاک چربی نداشته باشه اونم شد 100 تومن چند نوع سند بلاست داریم
اما رنگ کوره برای پلاستیک فکر نمیکنم به کار بیاد مگر با درجه پایین باشه
رنگ کوره ای یه مشگل داره همه رنگ ها موجوده اما چون نقاش استاتیک بیشتر با مشکی سفید قرمز نقره ای کار میکنه بقیه رنگ ها رو سخت میارن
رنگ کوره ای مشگل دیگش اینه نمیتونی بگی 200 گرم رنگ بده
اکثرا رنگاشون بالای 20 کیلو هست
اگر دونبال رنگ کوره بودی چند روز دیگه اینجا سر میزنم
یه امار خوبی امید به خدا پیدا میکنم میگم که کارت راحت تر بشه
موفق باشی

سلام,

من صحبتی از بتونه سنگی نکردم, استفاده بتونه فوری رو هم بعد از زدن آستری پیشنهاد دادم,....وقتی آستری خوبی زده بشه, دیگه برای بتونه فوری فرقی نمیکنه که زیر آستری, فلز, چوب یا پلاستیکه,

امروزه کیه که در مورد رنگ کوره ای و سند-بلاست ندونه,......کمک من به ایشون بر پایه این بود که کار رنگ زدن رو خودش میخواد انجام بده,

حالا اگر انجین رو خودش بخواد رنگ بزنه, چی پیشنهاد میدین؟؟؟,(مهم نیست راهی رو که پیشنهاد میدین اصولی باشه یا نه),....ایده اصلی تاپیکی که گذاشتن اینه که کار رنگ رو خودشون انجام بدن, وگر نه از همون اول میتونستم کمکش نکنم و بگم,"" موتورتو بده به نقاش, رنگ بزنه"",

miladesi
06-11-1399, 01:46 بعد از ظهر
این مشکل, چیزیه که باید از نزدیک موتور رو دید, وگرنه عامل های مختلفی رو میشه نام برد, مثلا, کاسه برق یا کاسه کلاچ تاب بر داشته, خود میل لنگ میتونه تاب بر داشته و یا اوانس موتور زیاده و باعث ناک شدید میشه که در این مورد خاص, صدای ناک شنیده میشه,
آیا لرزش موتور در حالت درجا و حرکت یکی هست یا نه؟؟,
ببین اگزوز به اندازه انجین میلرزه یا نه؟؟,
ببین قسمتی از شاسی یا پوسته انجین ترک نخورده؟؟,
دستتو بزار روی بدنه چپ یا راست انجین, جائی که کلاچ و کاسه برق قرار داره ببین لرزش یک طرف از طرف دیگه بیشتر نیست؟؟,

سلامی دوباره شرمنده نبودم چند روز
خود انجین اصلا یزره هم لرزش نداره هیچ جاش اگزوز هم همین طور
ولیشاسی مییلرزه مخصوصا فرمون
فرمون از همه جا بیشتر میلرزه
موتور ساز خوبم تو تهران میشناسین که بفهمه این لرزش چیه معرفی کنین
موتور چون زیاد تولید نشده خیلی جاها بلد نیستن یا بلدن دست نمیزنن

Alireza Farzin
08-11-1399, 06:56 قبل از ظهر
سلامی دوباره شرمنده نبودم چند روز
خود انجین اصلا یزره هم لرزش نداره هیچ جاش اگزوز هم همین طور
ولیشاسی مییلرزه مخصوصا فرمون
فرمون از همه جا بیشتر میلرزه
موتور ساز خوبم تو تهران میشناسین که بفهمه این لرزش چیه معرفی کنین
موتور چون زیاد تولید نشده خیلی جاها بلد نیستن یا بلدن دست نمیزنن

سلام,

بیشتر موتورسازها علاقه ای به وقت گذاشتن روی اینجور ایرادها ندارن,

کاری که خودت میتونی انجام بدی;
یه بطری بنزین درست کن که وقتی باک رو ورداشتی بتونی موتور رو روشن کنی,
از قسمت بالائی انجین, پیچ و مهره ها رو که به شاسی وصل شده رو جدا کن و موتور رو روشن کن, تو این حالت میتونی لرزش رو چک بکنی,....اگر لرزش فرمان کمتر شد, بین انجین و شاسی واشر لاستیکی نسوز بزار,....ممکنه خود انجین توسط یه سری دسته موتور مانند وصل شده باشه به شاسی که خراب شدن,

miladesi
12-11-1399, 12:18 بعد از ظهر
سلام,

بیشتر موتورسازها علاقه ای به وقت گذاشتن روی اینجور ایرادها ندارن,

کاری که خودت میتونی انجام بدی;
یه بطری بنزین درست کن که وقتی باک رو ورداشتی بتونی موتور رو روشن کنی,
از قسمت بالائی انجین, پیچ و مهره ها رو که به شاسی وصل شده رو جدا کن و موتور رو روشن کن, تو این حالت میتونی لرزش رو چک بکنی,....اگر لرزش فرمان کمتر شد, بین انجین و شاسی واشر لاستیکی نسوز بزار,....ممکنه خود انجین توسط یه سری دسته موتور مانند وصل شده باشه به شاسی که خراب شدن,

آقا من دیروز یهو زد به سرم
رفتم ی اسپری 18هزارتومنی مشکی مات گرفتم کل شاسیو رنگ کردم خیلیم خوب شد رنگش
برای اینکه شاسی رو رنگ کنم باکو از رو موتور باز کردم و موجه ی ترک بزرگ شدم
ترک پشت فرمونه اون لوله مانندی که کرپی ها توش قرار میگیره قسمتی که به شاسی وصل شده ترک سر تا سری داره
حالا بنظرتون اون ترک جوش بخوره این لرزش درست میشه؟
اینم نتیجه اعتماد به فروشنده موتوره که گفته بود تصادف نداشته
ولی ازین ترک معلومه که تصادف بدی داشته
اون کاری هم که شما گفتینو انجام دادم وقتی پیچای دسته موتور باز کردم باز هم لرزش داشت چه پیچای جلوی موتور چه عقب

Alireza Farzin
12-11-1399, 09:37 بعد از ظهر
آقا من دیروز یهو زد به سرم
رفتم ی اسپری 18هزارتومنی مشکی مات گرفتم کل شاسیو رنگ کردم خیلیم خوب شد رنگش
برای اینکه شاسی رو رنگ کنم باکو از رو موتور باز کردم و موجه ی ترک بزرگ شدم
ترک پشت فرمونه اون لوله مانندی که کرپی ها توش قرار میگیره قسمتی که به شاسی وصل شده ترک سر تا سری داره
حالا بنظرتون اون ترک جوش بخوره این لرزش درست میشه؟
اینم نتیجه اعتماد به فروشنده موتوره که گفته بود تصادف نداشته
ولی ازین ترک معلومه که تصادف بدی داشته
اون کاری هم که شما گفتینو انجام دادم وقتی پیچای دسته موتور باز کردم باز هم لرزش داشت چه پیچای جلوی موتور چه عقب

سلام,

امتحان جدا کردن موتور از شاسی فایده ای نداره چون شاسی ترک خورده,
منم پیشنهادی رو که داده بودم, فرض بر این گرفته بودم که شاسی سالمه,.....اول باید شاسی رو جوش بدی, که احتمالا مشکل لرزش فرمون تا حد زیادی حل میشه,

ازت پرسیده بودم که شاسی رو هم میخوای رنگ بزنی که گفته بودی نه و فقط میخوای دوشاخ عقب رو رنگ کنی,

دلیله اینکه پرسیده بودم این بود که رنگ زدن شاسی آسانتر از رنگ زدن باک و فلاپ هست و میتونی کمی تجربه بدست بیاری,

رنگ مشکی مات, کمترین تجربه رو احتیاج داره,......به رنگ زدنت خوب توجه کن,....اگر مات بودن رنگ سیاه روی شاسی, هاله یکنواختی نداره و کم و زیاد شده,....نشون میده که تو رنگ زدن فلاپ ها به مشکل بر میخوری,

miladesi
13-11-1399, 09:56 قبل از ظهر
سلام,

امتحان جدا کردن موتور از شاسی فایده ای نداره چون شاسی ترک خورده,
منم پیشنهادی رو که داده بودم, فرض بر این گرفته بودم که شاسی سالمه,.....اول باید شاسی رو جوش بدی, که احتمالا مشکل لرزش فرمون تا حد زیادی حل میشه,

ازت پرسیده بودم که شاسی رو هم میخوای رنگ بزنی که گفته بودی نه و فقط میخوای دوشاخ عقب رو رنگ کنی,

دلیله اینکه پرسیده بودم این بود که رنگ زدن شاسی آسانتر از رنگ زدن باک و فلاپ هست و میتونی کمی تجربه بدست بیاری,

رنگ مشکی مات, کمترین تجربه رو احتیاج داره,......به رنگ زدنت خوب توجه کن,....اگر مات بودن رنگ سیاه روی شاسی, هاله یکنواختی نداره و کم و زیاد شده,....نشون میده که تو رنگ زدن فلاپ ها به مشکل بر میخوری,

نه رنگ خیلی صاف و یدست شده
کم کم دارم به این نتیجه میرسم که نمیشه با اسپری فلاپارو رنگ کرد
چون رفیقم اسپری داپلی کالر ۳۰۲۰ داشت امتحان کردیم خیلی روشن بود
اصلا به موتور نمیاد متاسفانه

Alireza Farzin
14-11-1399, 10:38 قبل از ظهر
نه رنگ خیلی صاف و یدست شده
کم کم دارم به این نتیجه میرسم که نمیشه با اسپری فلاپارو رنگ کرد
چون رفیقم اسپری داپلی کالر ۳۰۲۰ داشت امتحان کردیم خیلی روشن بود
اصلا به موتور نمیاد متاسفانه

سلام,

رنگ 3000 تیره تر هست ولی کلاً بیشتر رنگ های دوپلی-کالر حالت فانتزی دارن و به موتور سیکلت نمیاد, موتورهای استایل وسپا اینجور رنگهای فانتزی بهشون میاد,

miladesi
13-12-1399, 03:53 بعد از ظهر
سلام,

رنگ 3000 تیره تر هست ولی کلاً بیشتر رنگ های دوپلی-کالر حالت فانتزی دارن و به موتور سیکلت نمیاد, موتورهای استایل وسپا اینجور رنگهای فانتزی بهشون میاد,

داداش یه موضوع دیگه باز کردم ببین اگه تو اون زمینه هم چیزی بلدی یه کمکی بکن به ما

- - - Updated - - -

سلام,

داداش یه موضوع دیگه باز کردم ببین اگه تو اون زمینه هم چیزی بلدی یه کمکی بکن به ما

Gladiator
17-02-1400, 05:30 قبل از ظهر
اگه میخوای کارت تمیز در بیاد باید برچسبای فلاپاتو بکنی ، با ضد رنگ رنگ روشو از بین ببری
اگه ترک و شکستگی داره ببر بده سپرسازی از پشت با توری برات درستشون کنه و محکم کاری کنه که موقع سنباده زدن فلاپت نشکنه
بعدش با سنباده پوستاب حسابی سنبادش کن تا هم رنگ خوب بهش بچسبه و راحت کنده نشه هم صافو صیقلی بشه
بعد باید نقاش روش چسب سپر (آستر پلاستیک) بپاشه ، چسب سپر طوسی بخر ازین بیرنگ ها نخر
بعد روش رنگی که ساختی رو میپاشه ، اگه رنگی که انتخاب کردی متالیکه رنگت فوریه و باید روش کیلر هم بپاشه
وگرنه رنگ 21 خودش براقه
در آخر هم بعد دوسه روز ببر پولیشش کنه رنگو
اگرم میخوای با اسپری خودت رنگ کنی خوب سنباده پوستاب بزن خشک که شد اسپری کن ، هرچند رنگی که با اسپری بزنی راحت بلند میشه