PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باتری استارتی

Mahdi_00
16-07-1399, 12:22 قبل از ظهر
سلام خدمت همه ی دوستان محترم موتورسوار
من تازه با این سایت آشنا شدم و بین یه دوراهی موندم
میخوام باتری برای استارت موتور بهرم موندم اسیدی بخرم یا اتمی؟؟؟:297:
حالا دوستان هرکی اطلاعاتی تجربه ای چیزی داره بیان کنه
با تشکر

Afshin007
16-07-1399, 03:18 قبل از ظهر
با سلام
خوش اومدی به پرشین موتور
باطری اتمی قطعا بهتره و درد سر نگهداری کمتری داره نسبت به اسیدی فقط باید ببینی سایزه باطری به محفظه باطری موتورت بخوره ///

Mahdi_00
16-07-1399, 01:21 بعد از ظهر
سلام خیلی ممنون
کدومشون طول عمر بیشتری دارن دیر تر خراب میشن؟

- - - Updated - - -

سلام خیلی ممنون

با سلام
خوش اومدی به پرشین موتور
باطری اتمی قطعا بهتره و درد سر نگهداری کمتری داره نسبت به اسیدی فقط باید ببینی سایزه باطری به محفظه باطری موتورت بخوره ///

من شنیدم که اسیدی برا استارت بهتره تا چندین سال راحت میشه استفاده کرد ولی اتمی زود خراب میشه
حالا نمیدونم دیگه تاحالا تجربه استفاده نداشتم

- - - Updated - - -

سلام خیلی ممنون

با سلام
خوش اومدی به پرشین موتور

من شنیدم که اسیدی برا استارت بهتره تا چندین سال راحت میشه استفاده کرد ولی اتمی زود خراب میشه

Alireza Farzin
16-07-1399, 10:53 بعد از ظهر

سلام,

باتری های اتمی بمراتب عمرشون بیشتره, مخصوصا در هوای سردسیر,
از لحاظ تولید این باتری ها به تکنیک شیمی و متالوژی بالاتری نسبت به باتری های اسیدی احتیاج هست که باعث مشکل بودن ساختشون میشه,

باتری های اتمی اگر خوب ساخته بشن قیمتشون بالای سه برابر باتری های اسیدی در میاد که با این قیمت,....در بازار,.....فروش محدودی خواهند داشت,

ببا همین وضع هم که باتری های اتمی رو میسازن, قصد اصلیشون, کنار گذاشتن فلز سمی سرب, که تو باتری های اسیدی استفاده میشه, هست.

به نظر من یکی از نکات منفی باتری های اتمی که میتونه برای موتورسوارها دردسر ایجاد کنه, خراب شدن ناگهانی این باتری ها هستش,

باتری های اسیدی وقتی عمرشون به سر میرسه, با ضعیف شدن و شارژ نگرفتن, آروم, آروم, بهتون نشون میدن که خراب شدن,
ولی باتری های اتمی کمی از این علائم رو نشون میدن و ناگهانی خراب میشن, برای همین هم نمایشگر رنگی ( سه رنگ مختلف) روشون تعبیه شده که وضع سلامت این باتری ها رو نشون میده که باید هر چند گاهی چک بشن,

البته عموم مردم و مکانیک ها, باتری های ماشین و موتورسیکلت رو با دو مقیاس ولت و آمپر مشخص میکنن, مثلا باتری 12 ولت 70 آمپر و یا 6 ولت 8 آمپر,

ولی مقیاس سوم بسیار مهمی وجود داره به نام CCA که روی بعضی از باتری های ایرانی و تمام باتری های خارجی دیده میشه,

حال اگر دو باتری 12 ولت 70 آمپر داشته باشیم, باتری که شماره CCA بالاتر داشته باشه, هم عملکردش بهتره, هم دوامش بیشتره و هم گرونتر,.....خیلی از باتری ها که روی موتور و یا ماشین بخصوصی تعویض میشن و دوام پیدا نمیکنن, دلیل اصلیش پائین بود عدد CCA نسبت به باتری قبلیشون هست,....مثلا CCA باتری فابریکش بوده 400 آمپر و CCA باتری جدیده هست 350 آمپر,

نظر من اینه که باتریه اسیدیه خوب بخرید,.....به نسبت پولی که میدید عملکرد بهتری داره,
نوع "ژل" رو بخرید که اسیدش بیرون نزنه,

Afshin007
17-07-1399, 04:28 قبل از ظهر
یکی از مشکلات باطری های اسیدی اون لوله تخلیه اسیدشون هست که اگه بریزه رو شاسی موتور حسابی خراب کاری به بار میاره به همین دلیل من باطری های اتمی رو ترجیح میدم ///

Alireza Farzin
17-07-1399, 06:38 قبل از ظهر
یکی از مشکلات باطری های اسیدی اون لوله تخلیه اسیدشون هست که اگه بریزه رو شاسی موتور حسابی خراب کاری به بار میاره به همین دلیل من باطری های اتمی رو ترجیح میدم ///

سلام,

درسته,....برای همین هم در انتهای گفته هام قید کردم که نوع "ژل" رو بخرید که اسیدش بیرون نزنه,

Mahdi_00
17-07-1399, 11:06 قبل از ظهر
یعنی این باتری هایی که به اسم اتمی میدن که این ژل هم جزوشونه یه نمونه اسیدی هستن؟

Alireza Farzin
17-07-1399, 02:00 بعد از ظهر
یعنی این باتری هایی که به اسم اتمی میدن که این ژل هم جزوشونه یه نمونه اسیدی هستن؟

سلام,

تو باتری های اتمی, الکترولیتشون معمولا روان نیست, و باعث شده که خیلی ها به این باتری ها به غلط بگن باتری خشک,

اما کلمه "ژل" که برای باتری های اسیدی(سربی) استفاده میشه, حاکی از این است که اسید رو بصورت ژلاتین در آوردن که روان نباشه,
خیلی از موتورها که باتریشون زیر زین هست, باتری بصورت از بغل خوابیده قرار میگیره که اگر محلول اسید بصورت مایع باشه, از بالای باتری سر ریز میشه,

توی این مدل باتری ها, محلول اسیدی ژل از جاش تکون نمیخوره, و دور صفحه هات باتری رو یکنواخت در بر میگره, حتی اگر موتور تصادف بکنه و روی زمین بیوفته,

Mahdi_00
17-07-1399, 02:20 بعد از ظهر
سلام,

تو باتری های اتمی, الکترولیتشون معمولا روان نیست, و باعث شده که خیلی ها به این باتری ها به غلط بگن باتری خشک,

اما کلمه "ژل" که برای باتری های اسیدی(سربی) استفاده میشه, حاکی از این است که اسید رو بصورت ژلاتین در آوردن که روان نباشه,
خیلی از موتورها که باتریشون زیر زین هست, باتری بصورت از بغل خوابیده قرار میگیره که اگر محلول اسید بصورت مایع باشه, از بالای باتری سر ریز میشه,

توی این مدل باتری ها, محلول اسیدی ژل از جاش تکون نمیخوره, و دور صفحه هات باتری رو یکنواخت در بر میگره, حتی اگر موتور تصادف بکنه و روی زمین بیوفته,

چه مارکی کیفیت بهتری داره به نظر شما؟

Alireza Farzin
17-07-1399, 07:25 بعد از ظهر
چه مارکی کیفیت بهتری داره به نظر شما؟

تقریبا سه سال پیش باتری 12 ولت 9 آمپر "AUTDO" برای آپاچی 180 گرفتم, که از نوع ژل هست(Gel-9),....بدنه شیشه داره و داخل باطری رو میشه دید, باتری رو در هرحالت قرار دادم, حتی وارونه و اسید از جاش تکون نخورد,

روش قید شده بود که برای چهار فصل هست,(زمستان و تابستان),

دو سال اول, هر سال به مدت چهار ماه تو زمستون ازش استفاده کردم و مابقی سال رو گذاشتم تو انباری, و بعد از هشت ماه شارژش کردم و بستم رو موتور, سال سوم 9 ماهه که رو موتور هست و روزی حداقل 10 استارت میزنم,

Mahdi_00
18-07-1399, 11:32 قبل از ظهر
تقریبا سه سال پیش باتری 12 ولت 9 آمپر "AUTDO" برای آپاچی 180 گرفتم, که از نوع ژل هست(Gel-9),....بدنه شیشه داره و داخل باطری رو میشه دید, باتری رو در هرحالت قرار دادم, حتی وارونه و اسید از جاش تکون نخورد, روش قید شده بود که برای چهار فصل هست,(زمستان و تابستان),دو سال اول, هر سال به مدت چهار ماه تو زمستون ازش استفاده کردم و مابقی سال رو گذاشتم تو انباری, و بعد از هشت ماه شارژش کردم و بستم رو موتور, سال سوم 9 ماهه که رو موتور هست و روزی حداقل 10 استارت میزنم,من تو اینترنت سرچ کردم یه باتری به اسمoutdo که ژله ای بوداونوقت توی سایت خارجی

Alireza Farzin
18-07-1399, 01:04 بعد از ظهر
من تو اینترنت سرچ کردم یه باتری به اسمoutdo که ژله ای بوداونوقت توی سایت خارجی

خیابون مولوی نرسیده به میدان رازی, نبش کوچه جوادی یا اردستانی فروشگاه "جنوئن پارت" این باتری رو داشتن,

Mahdi_00
18-07-1399, 06:05 بعد از ظهر
خیابون مولوی نرسیده به میدان رازی, نبش کوچه جوادی یا اردستانی فروشگاه "جنوئن پارت" این باتری رو داشتن,

این جایی رو که شما میگی من اصلا نمیدونم کجایه

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links]
این عکس اون باتری هست که من دیدم

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

Alireza Farzin
18-07-1399, 09:18 بعد از ظهر
این جایی رو که شما میگی من اصلا نمیدونم کجایه

- - - Updated - - -

این عکس اون باتری هست که من دیدم

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

سلام,

شما مگه تهران نیستید؟؟,

عکسی که گذاشتین باز نمیشه,

Mahdi_00
18-07-1399, 11:43 بعد از ظهر
سلام,

شما مگه تهران نیستید؟؟,

عکسی که گذاشتین باز نمیشه,

سلام نه

Mahdi_00
19-07-1399, 01:56 قبل از ظهر
من رفسنجان هستم

Alireza Farzin
19-07-1399, 11:52 قبل از ظهر
من رفسنجان هستم

سلام,

تو رفسنجان, جائی مثل گمرک تهران وجود نداره که پر از فروشگاه های موتورسیکلت, لوازم یدکی و مکانیکی باشه؟؟,

باتری رو آنلاین نخرید,