PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای خرید موتور تا ۲۰۰cc

Batman1900
18-03-1399, 10:27 قبل از ظهر
سلام

گواهی نامه موتور، سه سال اول، راندن موتور بالای ۲۰۰ رو ممنوع کرده.

تو بازار موجود بین موتورهای خشک و دسته دو چه موتوری رو پیشنهاد میکنید؟
گزینه هم زیاده ns و آپاچی و بنلی و پالس و .... جدیدا لیفان

من هنوز مونده تا سه سالم تموم بشه و نمیخوام ریسک کنم که موتورم رو بخوابونن. البته این سوال رو هم دارم که اگر با موتور بالای ۲۰۰ بگیرنم چی میشه؟ یا اگر تصادف کنم بیمه ساپورت میکنه یا نه؟

ARSH
18-03-1399, 02:51 بعد از ظهر
سلام
هیچ اتفاقی نمیوفته فعلا هیچ فرقی بین 200 و 250 گواهینامش نیست

Batman1900
18-03-1399, 06:13 بعد از ظهر
مطمئنی ؟

الان پشت گواهی نامه همه این جمله رو نوشته :‌«بیش از ۲۰۰ سی سی گذشت سه سال از اخذ گواهینامه و داشتن ۲۳ سال سن»

اینم سرچ کردم برای همین امساله: سردار سید کمال هادیانفر خاطرنشان کرد: «دارندگان گواهینامه موتور سیکلت تنها مجاز به رانندگی با موتورسیکلت‌ها تا ظرفیت 200 سی‌سی هستند و پس از گذشت سه سال از تاریخ اخذ گواهینامه و در صورت داشتن 23 سال تمام مجاز به رانندگی با موتور سیکلت با حجم بیش از 200 سی‌سی ‌می‌شوند.»

s.mm
18-03-1399, 06:27 بعد از ظهر
مطمئنی ؟

الان پشت گواهی نامه همه این جمله رو نوشته :‌«بیش از ۲۰۰ سی سی گذشت سه سال از اخذ گواهینامه و داشتن ۲۳ سال سن»

اینم سرچ کردم برای همین امساله: سردار سید کمال هادیانفر خاطرنشان کرد: «دارندگان گواهینامه موتور سیکلت تنها مجاز به رانندگی با موتورسیکلت‌ها تا ظرفیت 200 سی‌سی هستند و پس از گذشت سه سال از تاریخ اخذ گواهینامه و در صورت داشتن 23 سال تمام مجاز به رانندگی با موتور سیکلت با حجم بیش از 200 سی‌سی ‌می‌شوند.»

این توصیه رو به دیگران هم کردم:
بهترین موتوری رو که می تونی بخری بخر. به این محدودیت ها هم توجه نکن اما توی موتور سواری احتیاط کن.

shahab.mx
18-03-1399, 09:54 بعد از ظهر
سلام
نصف موتورسوار ها کلا گواهینامه ندارن
همینکه گواهینامه دارید غنیمته
بله الان روی گواهینامه های جدید اینو نوشتن ظاهرا ‌ . روی گواهی منم نوشته ولی من توجهی نمیکنم
یه تعداد ریش که روی هم بذاریشون اندازه یه بچه پنج ساله عقل ندارن موندن برای ما قانون درمیکنن از خودشون . الان اون پنجاه سی سی چی میخواد بکنه؟ یه نفر گواهینامه بگیره سه سال موتور نشینه ، بعد از سال سوم مارک مارکز میشه لابد . یعنی مشکل عزیزان با سه سال گذشتن از تاریخ گواهی حل میشه . اینا که بالای ۲۵۰ پلاک نمیکنن این قانون مسخره رو هم بر همون مبنا میذاشتن اون پنجاه سی سی خار داشت؟
تو امریکا موتور زیر ۳۰۰ سی سی وارد نمیکنن . همون ۳۰۰ هم براشون شوخیه . بعد اینا گیر ۵۰ سی سی هستن
اگر افسری بخواد به شما گیر بده ، یه برگه جریمه ۲۰-۳۰ تومنی میده دستتون . خیلی بخواد اذیت کنه هم فوقش یک روز موتور رو بخوابونه . کار دیگه نمیتونن بکنن . درسته که کلی قوانین تخیلی و مسخره داریم ، خداروشکر مجریان قانونمون هم تخیلی اجرا میکنن . گاهی با یک شکلات میتونید قانون رو دور بزنید . در هر صورت تو سال ۹۹ به درجه ای رسیدیم که نه ملت قانون به جاییشونه نه افسر قانون به جاییشه . کلا قانون فقط هست که بقیه نگن ایران قانون نداره ما لزومی به اجرای قانون نمیبینیم کافیه یک ساعت تو خیابون بمونید به روند زندگی ایرانی ها نگاه کنید ‌. منم ‌پاسخ دوستمون رو دوباره نقل قول میکنم : به این محدودیت ها هم توجه نکن اما توی موتور سواری احتیاط کن.
خیلی خیلی احتیاط کنید وضعیت رانندگی تو این کشور داره روز به روز ترسناک تر میشه . همه موتور سوارا با معجزه زنده هستیم خدا همه مارو از شر پراید هاچبک ، دویست و شیش سفید ، پرشیا و چهارصد و پنج کف خواب دور نگه داره

peugeot
18-03-1399, 10:38 بعد از ظهر
سلام
نصف موتورسوار ها کلا گواهینامه ندارن
همینکه گواهینامه دارید غنیمته
بله الان روی گواهینامه های جدید اینو نوشتن ظاهرا ‌ . روی گواهی منم نوشته ولی من توجهی نمیکنم
یه تعداد ریش که روی هم بذاریشون اندازه یه بچه پنج ساله عقل ندارن موندن برای ما قانون درمیکنن از خودشون . الان اون پنجاه سی سی چی میخواد بکنه؟ یه نفر گواهینامه بگیره سه سال موتور نشینه ، بعد از سال سوم مارک مارکز میشه لابد . یعنی مشکل عزیزان با سه سال گذشتن از تاریخ گواهی حل میشه . اینا که بالای ۲۵۰ پلاک نمیکنن این قانون مسخره رو هم بر همون مبنا میذاشتن اون پنجاه سی سی خار داشت؟
تو امریکا موتور زیر ۳۰۰ سی سی وارد نمیکنن . همون ۳۰۰ هم براشون شوخیه . بعد اینا گیر ۵۰ سی سی هستن
اگر افسری بخواد به شما گیر بده ، یه برگه جریمه ۲۰-۳۰ تومنی میده دستتون . خیلی بخواد اذیت کنه هم فوقش یک روز موتور رو بخوابونه . کار دیگه نمیتونن بکنن . درسته که کلی قوانین تخیلی و مسخره داریم ، خداروشکر مجریان قانونمون هم تخیلی اجرا میکنن . گاهی با یک شکلات میتونید قانون رو دور بزنید . در هر صورت تو سال ۹۹ به درجه ای رسیدیم که نه ملت قانون به جاییشونه نه افسر قانون به جاییشه . کلا قانون فقط هست که بقیه نگن ایران قانون نداره ما لزومی به اجرای قانون نمیبینیم کافیه یک ساعت تو خیابون بمونید به روند زندگی ایرانی ها نگاه کنید ‌. منم ‌پاسخ دوستمون رو دوباره نقل قول میکنم : به این محدودیت ها هم توجه نکن اما توی موتور سواری احتیاط کن.
خیلی خیلی احتیاط کنید وضعیت رانندگی تو این کشور داره روز به روز ترسناک تر میشه . همه موتور سوارا با معجزه زنده هستیم خدا همه مارو از شر پراید هاچبک ، دویست و شیش سفید ، پرشیا و چهارصد و پنج کف خواب دور نگه داره
همه یکی یه دونه پراید داغون مدل 79 انداختن زیر پای خودشون و زنشون و قیافه میگیرن و با 60 تا از کوچه فرعی میان بیرون میپیچن جلوت
عابر پیاده ها هم گاو تر از اونا.یه ثانیه صبر نمیکنن رد بشی مثل گاو میپرن جلوی موتور وسط حیابون.این دو سه ساله که تورم زیاد شد وضع رانندگی خیلی بدتر شده

ARSH
19-03-1399, 05:38 قبل از ظهر
سردار سید کمال هادیانفر ولش کن داداش نئشه بوده یه چی گفته کاری به این چیزا ندارن فعلا اینجوری باشه شما نمیتونی با گواهینامه 200 سی سی موتور 250 رو ازاد کنی از پارکینگ ! که اینطور نیست کلا نگاه به اون حجم اینا نمیکنن گواهیناممه موتور خیلی خیاری تر از این حرفاست
حالا الان با کلاس شده اموزشگاه داره اون موقع که من گرفتم فک کنم 5 هزار تومن خرجش میشد 20 دیقه ای هم میدادن یه امتحان تئوری میدادی همون تموم میشد میرفتی لای 4 تا کله قندی با سی جی میرفتی تموم میشد

منظورم اینه هیچ برنامه ای نداره فعلا

farshad 54
19-03-1399, 09:06 قبل از ظهر
خب موضوع گواهینامه که حله

موتورایی که میتونید بهش فکر کنید

ان اس 200 - آپاچی 200 - بنلی 180 - پالس 180 - آپاجی 180 - سی اف 150 - لیفان 200 - دینو z 200

Afshin007
19-03-1399, 10:50 بعد از ظهر
سردار سید کمال هادیانفر ولش کن داداش نئشه بوده یه چی گفته کاری به این چیزا ندارن فعلا اینجوری باشه شما نمیتونی با گواهینامه 200 سی سی موتور 250 رو ازاد کنی از پارکینگ ! که اینطور نیست کلا نگاه به اون حجم اینا نمیکنن گواهیناممه موتور خیلی خیاری تر از این حرفاست
حالا الان با کلاس شده اموزشگاه داره اون موقع که من گرفتم فک کنم 5 هزار تومن خرجش میشد 20 دیقه ای هم میدادن یه امتحان تئوری میدادی همون تموم میشد میرفتی لای 4 تا کله قندی با سی جی میرفتی تموم میشد

منظورم اینه هیچ برنامه ای نداره فعلا

نمیدونم چه فکری کردن انقد گرفتن گواهینامه رو سختش کردن داداش من تقریبا یک سال طول کشید تا گواهینامشو بگیره البته اموزشگاشم افتضاح بود از لحاظ نوبت دهی و چیزای دیگه....... ///

معمار
20-03-1399, 04:52 قبل از ظهر
رفقا بابت قانون حجم بالای ۲۰۰ سی سی اجرا میشه

چندی پیش از بچه ها تو تهران طرح گذاشته بودن فقط گواهینامه رو بررسی میکردن و رفیق ما هم با تریل ۲۵۰ چینی بود و گواهینامش یک سال بود که گرفته بود
و موتورش راهی پارکینگ شده حالا هیچ جا چک نمیکنن اونم یه طرحی بود بنده خدا گیر افتاد توش

و حتی اگه الان دور از جون تون اتفاقی بیوفته بیمه حتما بررسی میکنه که گواهینامه تون به موتور نخوره خسارت پرداخت نکنه
که داستان شروع میشه باید بری دادگاه جریمه بدی و ... مراحل قانونی شو طی کنی تا خسارت بدن

در کل که در همه حال و با هر وسیله ای که هستید رعایت و احتیاط کنید

- - - Updated - - -

نمیدونم چه فکری کردن انقد گرفتن گواهینامه رو سختش کردن داداش من تقریبا یک سال طول کشید تا گواهینامشو بگیره البته اموزشگاشم افتضاح بود از لحاظ نوبت دهی و چیزای دیگه....... ///

سال ۹۲ گواهینامه پایه سه و موتور همزمان با هم گرفتم تو ۲۳ روز
و سال ۹۷ گواهینامه پایه دو گرفتم تقریبیا چهار ماه طول کشید
و اخر امسال همه به امید خدا میرم برا پایه یک

در کل اموزشگاه ها اموزش رانندگی نمیدن اموزش قبول شدن جلو افسر میدن

اموزشگاه ها هم یه بدی هایی داره و در مقابلش خوبی هایی هم داره
مثلا خیلی ها که موتور و ماشین ندارن میرن اونجا تمرین میکنن و یاد میگیرن حالا تا قبول بشن بعدا برن وسیله بخرن

من خودم کامیون یا کامیونت که نداشتیم رفتم پایه دو گرفتم قبلا با کامیون رفیقا و فامیل و اشنا رانندگی کردم و بلد بودم یا
حتی تو خدمت زمانی که راننده بودم تو پادگان ایسوزو و مینی بوس داشتیم هر از گاهی دوری میزدم و یا با ایسوزو تانکر اب بود درخت های پادگان و اب میدادیم

حالا حداقلش اینه که میری اونجا با وسیله های اونا کار میکنی و
بدیش اینه که پرسه اداری داره دیگه و زمان بره

Cheetah
20-03-1399, 08:26 قبل از ظهر
دوست عزیز باید بهت بگم که حتما اون مساله 3 سال رو بررسی میکنن
نه در شرایط عادی، ممکنه یکی بخاطر نداشتن کلاه تورو نگه داره سرش شلوغ باشه جریمه ت کنه بری، اصلا نگاه نکنه موتور 250 هست یا سه سال گذشته
ولی چنانچه افسر بخواد متوجه بشه، مطمئن باش موتور رو میفرسته پارکینگ!
سال 96 سه ماه راهور منطقه 12 تهران خدمت کردم تو خیابون
میتونی رو حرفم حساب کنی :waiting:
در مورد تصادف مطمئن باش به مشکل برمیخوری، فقط اگه یک بار پات به دادگاه تصادفات و بیمه باز شده باشه، میفهمی که اصولا بیمه ها دنبال پیچوندن ماجرا هستن و سیر تا پیاز بررسی میکنن که از زیر مسئولیت شونه خالی کنن، ایشالا پیش نیاد واست
من پیشنهاد میکنم اگه حوصله دردسر نداری و چک و چونه با افسر و این حرفا همون موتور 200 سی سی رو فعلا برو جلو تا بعد دو سه سال با خیال راحت دویست و پنجاه سوار بشی
پیشنهاد موتورم به شما ns200 یا rs200 برای موتور خیابونی
روان سیکلت یا فلات برای موتور تریل :14:

Alireza Farzin
20-03-1399, 10:24 قبل از ظهر
دوست عزیز باید بهت بگم که حتما اون مساله 3 سال رو بررسی میکنن
نه در شرایط عادی، ممکنه یکی بخاطر نداشتن کلاه تورو نگه داره سرش شلوغ باشه جریمه ت کنه بری، اصلا نگاه نکنه موتور 250 هست یا سه سال گذشته
ولی چنانچه افسر بخواد متوجه بشه، مطمئن باش موتور رو میفرسته پارکینگ!
سال 96 سه ماه راهور منطقه 12 تهران خدمت کردم تو خیابون
میتونی رو حرفم حساب کنی :waiting:
در مورد تصادف مطمئن باش به مشکل برمیخوری، فقط اگه یک بار پات به دادگاه تصادفات و بیمه باز شده باشه، میفهمی که اصولا بیمه ها دنبال پیچوندن ماجرا هستن و سیر تا پیاز بررسی میکنن که از زیر مسئولیت شونه خالی کنن، ایشالا پیش نیاد واست
من پیشنهاد میکنم اگه حوصله دردسر نداری و چک و چونه با افسر و این حرفا همون موتور 200 سی سی رو فعلا برو جلو تا بعد دو سه سال با خیال راحت دویست و پنجاه سوار بشی
پیشنهاد موتورم به شما ns200 یا rs200 برای موتور خیابونی
روان سیکلت یا فلات برای موتور تریل :14:

سلام,

خدا رو صد هزار مرتبه شکر که یک نفر پیدا شد و مستقیما بگه که این کار رو نکن,

بحث گواهینامه برای 200cc و 250cc قبلا پیش کشیده شده و متاسفانه اکثر اعضائی که جواب میدن, میگن مشکلی برات پیش نمیاد,

من میخوام بدونم که اعضاء,....آیا میخوان که شعور موتورسواری اجتماعی مردم جامعه مون بالا بره یا نه؟؟,(صحبت اون درصدی که همه چیز رو رعایت میکنن رو نمیکنم)....بخاطر اینکه قانون و مقرارت وضع شده برای هر اجتمائی, درست یا غلط باید رعایت بشه,....تو کشورهای پیشترفته هم که بنظر میرسه که همه چیز رو نظم و قانونه, قانونهائی وجود داره که به نظر احمقانه میرسه ولی همه باید رعایت کنند,

من قبلا هم گفتم که تو این سایت اصلا نباید کار غیر قانونی ئی هر چند کوچک, مستقیم و یا غیر مستقیم ترویج داده بشه,....وگرنه از قدیم گفتن ""تخم مرغ دزد, شتر دزد میشه"" و این اطفاق میتونه روی نوع سوال هائی هم که پیش میاد بیفته,.....مثلا عضوی میبینه, یه سری از اعضاء که جواب میدن, صحبت هاشون گرایش به رعایت قانون و مقررات(درست یا غلط) رو نداره, اونوقت سوال این سبکی عنوان میکنه و مثلا میگه,👇👇👇

سلام دوستان, یه موتور با گیربکس اتوماتیک دارم 35000 کار کرده, گیربکسش اشکال پیدا کرده و وقتی گاز میدم موتور رو نمیتونه از جا بکنه, به سختی سرعت میگیره,....به موتورساز نشون دادم, خرجش خیلی زیاده,....آیا میتونم کاری بکنم که برای مدت کوتاهی درست کار کنه که بتونم موتور رو بفروشم؟,

بجای اینکه بگیم,...نه عزیز من این جور کارها غلط, غیر اخلاقی و غیر انسانی هست,.... میبینید یکی جواب میده,👇👇 👇

برو نجاری و خاک اره چوب افرا رو بگیر, چند بار الک ریز بکن تا پودر بسیار ریزی بدست بیاد,....روغن گیربکس رو خالی کن و خاک اره رو اروم اروم بهش اضافه کن, روغن رو بزار یه روز بمونه و هر چند ساعت بهم بزن,....روغن رو بریز تو گیربکس,...برای چند صد کیلومتر اول درست کار میکنه و بعد گیربکس رو از دست میدی,

اونوقت یه عضو دیگه میگه,"درسته , من این کار رو کردم و جواب داد"

%%% این سایت داره اسالت قانون مندیشو از دست میده %%%

در مورد شیوه گواهینامه دادن تو ایران,....راه و روششون درسته,

ایران داره راهش رو اروم اروم به طرفی باز میکنه که در اینده نه خیلی نزدیک موتور های سنگین رو ازاد بکنه, که بستگی بسیار زیادی به رعایت مقررات موتورسواران فعلی داره,

من گواهینامه موتور سیکلت کانادا و امریکا رو دارم,
وقتی داشتن از من امتحان میگرفتن یه دستگاه واکی تاکی(بیسیم) بهم دادن و با ماشین تو شاهراه افتادن دنبالم و بین ماشین ها بهم میگفتن چه کارهائی رو انجام بدم,.....تازه این مربوط به بیست سال قبل هستش, الان باید بیشتر سخت بگیرن,
در عین حال که من گواهینامه مو اینطوری گرفتم, شهر های کوچکتر و دور افتاده تر به همون سبک کله قندی ما امتحان میگرفتن,......البته سیستمی وجود داره که کسی نتونه بره شهر دور افتاده و راحت گواهینامه بگیره و بعد بیاد یه موتور 1000cc ریسینگ بخره و برونه,

آقای Batman 1900,
خواهشتن این چند سال رو صبر کن,.....اگر از من بپرسی بیشتر موتورها تا رنج 200cc کاملا خواسته شما رو براورده میکنن,.......تو بعضی برندها مثل KTM اگر بخوای Duke بخری, بهت میگن 250 نگیر, 200 رو بگیر,.....

پیمان اسماعیلی
20-03-1399, 07:59 بعد از ظهر
به نظر من تا ۲۰۰ سی سی میتونی به آپاچی ۲۰۰ و ان اس ۱۶۰ فکر کنی

farshad 54
21-03-1399, 03:47 قبل از ظهر
ممنون از دوستانی که فقط راجب موضوع تاپیک صحبت میکنن

تاپیک گواهینامه هم باید عرض کنم جای دیگس نه اینجا

linux_linda
21-03-1399, 06:48 قبل از ظهر
موتور مناسب هیرو تریلر 150 هست
کاربراتور مشکلات انژکتور رو نداره و همه تعمیرکاران میتونن از تعمیرش سر در بیارن

alpha007
21-05-1399, 07:31 قبل از ظهر
سلام,

خدا رو صد هزار مرتبه شکر که یک نفر پیدا شد و مستقیما بگه که این کار رو نکن,

بحث گواهینامه برای 200cc و 250cc قبلا پیش کشیده شده و متاسفانه اکثر اعضائی که جواب میدن, میگن مشکلی برات پیش نمیاد,

من میخوام بدونم که اعضاء,....آیا میخوان که شعور موتورسواری اجتماعی مردم جامعه مون بالا بره یا نه؟؟,(صحبت اون درصدی که همه چیز رو رعایت میکنن رو نمیکنم)....بخاطر اینکه قانون و مقرارت وضع شده برای هر اجتمائی, درست یا غلط باید رعایت بشه,....تو کشورهای پیشترفته هم که بنظر میرسه که همه چیز رو نظم و قانونه, قانونهائی وجود داره که به نظر احمقانه میرسه ولی همه باید رعایت کنند,

من قبلا هم گفتم که تو این سایت اصلا نباید کار غیر قانونی ئی هر چند کوچک, مستقیم و یا غیر مستقیم ترویج داده بشه,....وگرنه از قدیم گفتن ""تخم مرغ دزد, شتر دزد میشه"" و این اطفاق میتونه روی نوع سوال هائی هم که پیش میاد بیفته,.....مثلا عضوی میبینه, یه سری از اعضاء که جواب میدن, صحبت هاشون گرایش به رعایت قانون و مقررات(درست یا غلط) رو نداره, اونوقت سوال این سبکی عنوان میکنه و مثلا میگه,������������� ����

سلام دوستان, یه موتور با گیربکس اتوماتیک دارم 35000 کار کرده, گیربکسش اشکال پیدا کرده و وقتی گاز میدم موتور رو نمیتونه از جا بکنه, به سختی سرعت میگیره,....به موتورساز نشون دادم, خرجش خیلی زیاده,....آیا میتونم کاری بکنم که برای مدت کوتاهی درست کار کنه که بتونم موتور رو بفروشم؟,

بجای اینکه بگیم,...نه عزیز من این جور کارها غلط, غیر اخلاقی و غیر انسانی هست,.... میبینید یکی جواب میده,������������ ������

برو نجاری و خاک اره چوب افرا رو بگیر, چند بار الک ریز بکن تا پودر بسیار ریزی بدست بیاد,....روغن گیربکس رو خالی کن و خاک اره رو اروم اروم بهش اضافه کن, روغن رو بزار یه روز بمونه و هر چند ساعت بهم بزن,....روغن رو بریز تو گیربکس,...برای چند صد کیلومتر اول درست کار میکنه و بعد گیربکس رو از دست میدی,

اونوقت یه عضو دیگه میگه,"درسته , من این کار رو کردم و جواب داد"

%%% این سایت داره اسالت قانون مندیشو از دست میده %%%

در مورد شیوه گواهینامه دادن تو ایران,....راه و روششون درسته,

ایران داره راهش رو اروم اروم به طرفی باز میکنه که در اینده نه خیلی نزدیک موتور های سنگین رو ازاد بکنه, که بستگی بسیار زیادی به رعایت مقررات موتورسواران فعلی داره,

من گواهینامه موتور سیکلت کانادا و امریکا رو دارم,
وقتی داشتن از من امتحان میگرفتن یه دستگاه واکی تاکی(بیسیم) بهم دادن و با ماشین تو شاهراه افتادن دنبالم و بین ماشین ها بهم میگفتن چه کارهائی رو انجام بدم,.....تازه این مربوط به بیست سال قبل هستش, الان باید بیشتر سخت بگیرن,
در عین حال که من گواهینامه مو اینطوری گرفتم, شهر های کوچکتر و دور افتاده تر به همون سبک کله قندی ما امتحان میگرفتن,......البته سیستمی وجود داره که کسی نتونه بره شهر دور افتاده و راحت گواهینامه بگیره و بعد بیاد یه موتور 1000cc ریسینگ بخره و برونه,

آقای Batman 1900,
خواهشتن این چند سال رو صبر کن,.....اگر از من بپرسی بیشتر موتورها تا رنج 200cc کاملا خواسته شما رو براورده میکنن,.......تو بعضی برندها مثل KTM اگر بخوای Duke بخری, بهت میگن 250 نگیر, 200 رو بگیر,.....
كاملاً با صحبت‌هاي دوستمون آقاي فرزين موافقم
رعايت قاعده و قوانين خاص هر كشوري كه وضع ميشه (كاري به اين نداريم كه اينجا خيلي چيزاش رو پايه و اساس و اصول نيست) ، براي حفظ ايمني و جان آدمه

linux_linda
21-05-1399, 09:16 قبل از ظهر
همش بستگی به روحیات کسی داره که از منزل یا محل کار از اونجا با موتور میاد بیرون
مثلا من بعد از 15 سال یادگیری موتور با طرح ویو رفتم زونتس 250R خریدم با 250 راحتترم تا طرح ویو چون احساس امنیت بیشتر دارم هم اینکه اصلا هم سرعت نمیرم
ربطی هم به مساله آببندی موتور نداره
برمیگرده به قضیه این که موتورسوار چقدر احساس مالکیت نسبت به خیابون داشته باشه