PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل خاموش شدن موتور در باران

nasr2000
05-09-1390, 10:54 قبل از ظهر
سلام به اساتید محترم

من یک موتور شوکا 125 بدون کلاچ دارم موتور خوبی هست و من ازش راضیم ولی یه مشکل اساسی پیدا کرده

موتور در باران حتی کم خاموش میشه یا ریپ میزنه 2 بار هم دادم تعمیر ولی متاسفانه حل نشده

اگر ممکنه راهنمایی کنید خودم دست به کار بشم

راستی من از موتور زیاد سر رشته ندارم

ممنون

شفیع
05-09-1390, 11:55 قبل از ظهر
سلام به اساتید محترم

من یک موتور شوکا 125 بدون کلاچ دارم موتور خوبی هست و من ازش راضیم ولی یه مشکل اساسی پیدا کرده

موتور در باران حتی کم خاموش میشه یا ریپ میزنه 2 بار هم دادم تعمیر ولی متاسفانه حل نشده

اگر ممکنه راهنمایی کنید خودم دست به کار بشم

راستی من از موتور زیاد سر رشته ندارم

ممنون
این نوع موتور را چون سیلندر و شمع و کاربراتور خیلی به زمین نزدیکه
به احتمال زیاد آب وارد کاربراتور می شه، این نوع موتورا معمولا یه فلاپ محافظ سیلندر دارن که اکثرا می گن نصب نکنین تا انجین خنک شه، واسه شما این فلاپ رو داره ؟ اگه نداره نصب کنین شاید باعث شه آب به انجین نرسه.

nasr2000
05-09-1390, 12:01 بعد از ظهر
زیر موتور را دیدیم چیز اضافه ای نبود
نمیشه کاربراتور را جوری نتظیم کرد که اب نره داخلش ؟

danial-sdt
05-09-1390, 02:18 بعد از ظهر
کمی روی وایر شمع درست جایی که به شمع متصل میشه رو گریس بمال تا از نفوز اب به سر شمع جلو گیری شود
اتصال وایر و کلاهک سر وایر که به شمع وصل میشه رو هم باید کمی گریس بزنی تا چربی از نفوز اب و بخار اب که از روی انجین به سر شمع میرسد جلو گیری کند
این موتور ها زمانی که اب روی انجین ان میپاشد باعث بخار شدن اب و رسیدن ان به سر شمع میشود و در نتیجه برق شمع که بسیار قوی است به جای دیگر منتقل میشود
یک روش ساده تر اضافه کردن گل پخش کن به پایین گلگیر جلو است

ali_r
13-03-1393, 04:12 بعد از ظهر
اگر آب به سوکتهای ترانزیستور/خروجی بوبین(موتورهایی با برقacفقط)سر شمع/کویل و مخصوصا سویچ(برقac) نفوظ کنه این مشکل پیش میاد و ربطی به کاربراتور نداره

کاربر zxx پست هایی که جواب میدیدی برای دوسال پیش هستش لطفا تاپیک های زیرخاکی رو بالا نیارین
با تشکر
قفل