PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نرخ جديد جرايم رانندگي ابلاغ شد

02109002
01-09-1390, 05:49 بعد از ظهر
بر اساس جدول جديد جرايم، رانندگي در حالت مستي و مصرف روانگردان‌ها و يا مواد افيوني در تمامي جاده‌هاي كشور 200 هزار تومان جريمه دارد و گواهينامه راننده به مدت شش ماه ضبط و راننده مذكور به مراجع قضايي معرفي مي‌شود.

با ابلاغ جدول جديد جرايم رانندگي سقف و كف جرايم رانندگي در كشور به 200 و 3 هزار تومان افزايش يافت.

به گزارش ايسنا، پيش از اين سقف جرايم رانندگي در كشور 30 هزار تومان و كف آن يكهزار تومان بود كه بيشترين افزايش نرخ جرايم تعيين شده در جدول جديد جرايم رانندگي مربوط به تخلفات حادثه‌ساز است.

بر اساس جدول جديد نرخ جرايم رانندگي كه روز دوشنبه در قالب 171 كد جريمه ابلاغ شد، نرخ جرايم رانندگي به سه بخش «كلانشهرها، مراكز استان‌ها، جاده‌هاي بين‌شهري و مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي»، «ساير شهرها» و «روستاها و راههاي روستايي» تقسيم شده است.

به گزارش ايسنا، بر اساس جدول جديد جرايم، رانندگي در حالت مستي و مصرف روانگردان‌ها و يا مواد افيوني در تمامي جاده‌هاي كشور 200 هزار تومان جريمه دارد و گواهينامه راننده به مدت شش ماه ضبط و راننده مذكور به مراجع قضايي معرفي مي‌شود.

از سوي ديگر حركات نمايشي مانند دورزدن درجا و يا حركت موتورسيكلت بر روي يك چرخ، تجاوز از سرعت مجاز ( بيش از 50 كيلومتر در ساعت)، سبقت غيرمجاز در راههاي دوطرفه، حركت به صورت مارپيچ و حركت با دنده‌عقب در آزادراهها و بزرگراهها در «كلانشهرها، مراكز استان‌ها، جاده‌هاي بين‌شهري و مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي» 100هزار تومان جريمه دارد.

[Only registered and activated users can see links]

در عين حال انجام همزمان دو تخلف از تخلفات ياد شده به جز حركت با دنده‌عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها علاوه بر جريمه ، توقيف 72 ساعت خودرو را نيز به همراه دارد.

بر اساس ابلاغ دولت، تجاوز از سرعت مجاز (بيش از 30 تا 50 كيلومتر در ساعت)، تجاوز به چپ از محور راه، عبور وسايط نقليه از پياده‌رو، دور زدن در محل ممنوع، استفاده از تلفن همراه و يا وسايط ارتباطي مشابه در حين رانندگي در سرعت بالاي 60 كيلومتر، نقص فني موثر يا نقص در سيستم روشنايي در شب، عدم رعايت مقررات ايمني حمل و نقل جاده‌اي مواد خطرناك، رانندگي با وسايط نقليه عمومي بيش از زمان مجاز، عدم رعايت شرايط مندرج در گواهينامه مانند استفاده از عينك و ...، عدم توجه به فرمان ايست يا پرچم مراقبين عبور و مرور محصلين يا پليس مدرسه، عدم رعايت مقررات حمل بار، نصب پلاك‌هاي متفرقه يا تغيير استاندارد پلاك وسيله نقليه، مغايرت مشخصات فني با كارت شناسايي وسيله نقليه،‌ در آغوش داشتن اطفال در حين رانندگي، حمل تيرآهن، ورقهاي فلزي و امثال آن بدون رعايت شرايط ايمني و مقررات مربوطه، عدم مقررات حمل بار ترافيكي، عدم اقدام به تعويض پلاك به هنگام خريد و فروش وسيله نقليه، هرگونه دستكاري در دستگاه‌هاي سرعت‌نگاروسايط نقليه عمومي، نداشتن بيمه‌نامه شخص ثالث معتبر، توقف دوبله در محل ايستادن ممنوع، عبور كاميون و اتوبوس در خط سرعت بزرگراه‌ها و آزادراه‌هاي داراي بيش از دو خط عبوري در هر سمت، حمل مواد سوختي خارج از باك توسط وسايط نقليه غير مجاز يا نصب باك غيرمجاز، سوار كردن مسافر يا سرنشين داخل صندوق عقب يا هر قسمت خارجي وسيله نقليه، رانندگي با وسيله نقليه با پلاك غيرمجاز يا داراي پلاك گذرموقت، ويژه، تعميري، خارج از زمان و مكان تعيين شده و يا پلاك تعويض نشده متعلق به مالك قبلي، حمل مواد محترقه با وسايط نقليه غيرمجاز، نداشتن مجوز فعاليت راننده وسيله نقليه عمومي، استفاده از نورافكن يا چراغ داراي نور خيره‌كننده، چراغهاي الوان، نور سفيد و ... در جلوي وسيله نقليه، نصب هرگونه تجهيزات يا اجسام اضافي بر روي بدنه وسيله نقليه يا روي چرخ كه از سطح بيروني آن تجاوز كند، توقف و سد معبر در سطح و يا روي حريم تقاطع‌ها و ميادين يا سطوح نارنجي، تصادف ناشي از عدم توجه به جلو يا عدم رعايت فاصله طولي و عرضي با وسيله جلويي يا جانبي، عدم اعلام نشاني محل جديد سكونت مالك وسيله نقليه در مهلت تعيين شده به ادارات راهنمايي و رانندگي، عبور وسايط نقليه غيرمجاز از خط ويژه، تخليه نخاله، زباله، مصالح ساختماني، فاضلاب و ايجاد هرگونه مانع در مسير عبور و مرور وسايط نقليه در راهها و حريم آنها، استفاده از شيشه دودي به نحوي كه راننده و سرنشين آن قابل تشخيص نباشد، سبقت از سمت راست وسيله نقليه در راه‌هايي كه در هر طرف رفت و برگشت فقط يك خط عبوري دارد و يا با استفاده از شانه راه و عدم تجهيز وسايط نقليه مربوطه يا محل به علايم هشداردهنده در عمليات اجرايي و عمراني راهها در«كلانشهرها، مراكز استان‌ها، جاده‌هاي بين‌شهري و مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي» هر كدام 50 هزار تومان جريمه دارد.

به گزارش ايسنا، همچنين سبقت اتوبوس و كاميون در داخل شهر، توقف در ابتدا و انتهاي پيچ‌ها، نشاندن مسافر يا سرنشين در سمت چپ راننده، سوار كردن يا سوار شدن و پياده شدن از وسيله نقليه در حال حركت، نداشتن پلاك جلو ـ عقب و يا ناخوانا بودن آن، روشن نكردن چراغ از هنگام غروب تا طلوع آفتاب و در مواقع لزوم حركت عمدي به موازات اتومبيل ديگر به نحوي كه موجب كندي و انسداد حركت شود، حركت نكردن وسايط نقليه بين دو خط يا تغيير خط حركت بدون رعايت مقررات مربوطه در معابر خط‌كشي شده، استفاده غيرمجاز از چراغ گردان، آژير و امثال آن در خارج از زمان ماموريت، عدم رعايت مسيرهاي تعيين شده حركت در معابر منتهي به تقاطع‌ها، استفاده از وسايل آتش‌زا از قبيل اجاق‌گاز، پيك‌نيكي و بخاري در داخل وسايل نقليه، باز كردن قفل مخصوص وسايط نقليه كه توسط ماموران راهنمايي و رانندگي بسته شده است، تجاوز از سرعت مجاز ( تا 30 كيلومتر در ساعت)، حمل كود، زباله، نخاله و مصالح ساختماني و امثال آن بدون حفاظ و پوشش لازم، عدم توجه به فرمان ايست و حركت پليس، حمل بار تجاري توسط وسايط نقليه عمومي حمل مسافر، توقف در محل ايستادن ممنوع ( توقف مطلقا ممنوع)، حمل جنازه با وسيله نقليه غيرمجاز، حركت با دنده‌ عقب غير ضروري در راهها، توقف وسايط نقليه در پياده‌رو، سوار يا پياده كردن مسافر در خارج از پايانه‌هاي مسافربري يا مكان‌هاي غيرمجاز، استفاده از لاستيك‌هاي غيراستاندارد، انجام سرويس مدارس بدون داشتن مجوز لازم يا با وسايل نقليه غيرمجاز، عدم نصب يا استفاده صحيح از تجهيزات الكترونيكي و غيرالكترونيكي مصوب كنترل و موقعيت وسيله نقليه، حمل بار غيرمتعارف يا اشياء با وسايط نقليه غيرباربري به نحوي كه قسمتي از آن از اطراف وسيله نقليه خارج شود،‌ توليد صداي ناهنجار يا نامتعارف از بوق‌هاي شيپوري و لوله اگزوز، سامانه صوتي يا بلندگوي نصب شده در وسايل نقليه و امثال آن، سوار و پياده كردن مسافر يا سرنشين در محل‌هاي غيرمجاز يا به نحوي كه موجب اخلال در عبور و مرور گردد در «كلانشهرها، مراكز استان‌ها، جاده‌هاي بين‌شهري و مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي» هر كدام 40 هزار تومان جريمه دارد.

همچنين بر اساس جدول جديد استفاده از تلفن همراه و ساير وسايل ارتباطي مشابه در حين رانندگي در سرعت‌هايي كمتر از 60 كيلومتر در ساعت، توقف ساير وسايط نقليه در ايستگاه وسايط نقليه عمومي، راه ندادن به وسيله نقليه پشت‌سر براي سبقت، توقف وسايط نقليه عمومي، حمل بار و مسافر در خارج از ايستگاه‌هاي تعيين شده، پرتاب كردن يا ريختن ضايعات، زباله، آب دهان و بيني و امثال آن از وسايط نقليه به سطح معابر، توقف وسايط نقليه در سطح سواره‌رو راهها و محل‌هايي كه شانه كناري وجود ندارد و حمل مسافر با وسايط نقليه شخصي يا غير مجاز، توقف دوبله در معابر، رانندگي با وسايل دودزا، عدم استفاده از كلاه ايمني و سرنشين موتورسيكلت در حين رانندگي، عدم استفاده از كمربند ايمني توسط راننده يا سرنشين وسيله نقليه در حال حركت در آزادراهها و بزرگراهها و جاده‌ها، هر نوع توقف كه منجر به سد معبر يا اخلال در عبور و مرور گردد، همراه نداشتن گواهينامه رانندگي، بيرون آوردن دست يا هر يك از اعضاي بدن از وسيله نقليه در حال حركت، بوق زدن در محل‌هاي ممنوعه هر كدام 30 هزار تومان جريمه در «كلانشهرها، مراكز استان‌ها، جاده‌هاي بين‌شهري و مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي» به همراه دارد.

به گزارش ايسنا همچنين همراه نداشتن بيمه شخص ثالث، سوار كردن كودكان كمتر از 12 سال در صندلي جلو، توقف در محل ممنوع (پارك ممنوع)، حمل و در آغوش گرفتن حيوانات يا سرگرم شدن با آنها، همراه نداشتن كارت شناسايي وسيله نقليه، ورود و تردد وسايط نقليه غيرمجاز در معابر، محدوده‌ها و مناطقي كه ممنوع اعلام شده است، عدم رعايت حق تقدم عابر يا تجاوز يا توقف وسايط نقليه در گذرگاه عابر پياده و خوردن و آشاميدن و استعمال دخانيات در هنگام رانندگي در «كلانشهرها، مراكز استان‌ها، جاده‌هاي بين‌شهري و مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي» هر كدام 20هزار تومان جريمه خواهد داشت.

همچنين عدم استفاده از تاكسيمتر و عدم توجه به اخطار و تذكر پليس و همراه نداشتن گواهي يا برچسب معتبر معاينه فني در «كلانشهرها، مراكز استان‌ها، جاده‌هاي بين‌شهري و مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي» 10 هزار تومان جريمه دارد.

matrixaidin
01-09-1390, 09:20 بعد از ظهر
:2i8d4ao::icon_pf _99_::10::9:اینم از مملکت ما

02109002
01-09-1390, 09:27 بعد از ظهر
خودتونو ناراحت نکنید
امیدوار باشید
به امید آن روزی که آزادانه زندگی کنیم

matrixaidin
01-09-1390, 09:31 بعد از ظهر
تا این سن که تو تنگنا بودیم از این به بعدم همین خواهد بود دوست عزیز:sad:

02109002
01-09-1390, 09:33 بعد از ظهر
امید احساسی است دربارة اینکه می‌توانیم آنچه را که میخواهیم، داشته باشیم یا یک اتفاق، بهترین نتیجه را برای ما خواهد داشت
پس امیدوار باش

Aka
01-09-1390, 10:32 بعد از ظهر
تصمیم کاملا به جایی هست
همه شهر های بزرک و مدرن همینطوره

شهروز
02-09-1390, 12:39 قبل از ظهر
امیر خسرو جان شهرهای بزرگ و مدرن.... فکر نکنم با یه برج میلاد زدن اینجارم بشه شهر مدرن حساب کرد!!!

ghost.rider1
02-09-1390, 01:26 قبل از ظهر
پرتاب کردن اب بینی و اب دهان 60 هزار:wow:

BKING
02-09-1390, 10:49 قبل از ظهر
پرتاب کردن اب بینی و اب دهان 60 هزار:wow:

البته فکر می کنم بسته به اندازش قیمتش متغیر باشه

reza KTM
02-09-1390, 02:20 بعد از ظهر
چه مدرنی عزیز من
یه جا بزارن برای حرکت نمایشی بعد بگن حرکت نزن
یه جا بزارن برای سرعت بعد بگن تند نرو
.
.
.
یعنی چی همش دارن گرون میکنن

corvette z06
02-09-1390, 06:20 بعد از ظهر
خبر خوبی بود،بسیار عالی هستش!!قوانین رانندگی شوخی بردار نیست من و شما به همه ی قوانین احترام میزاریم کاری به مقدار جریمشم نداریم (چون حداقل جون خودمون واسمون ارزش داره)،ولی برای بالا بردن امنیت افراد بی فرهنگ که دارن کنار من و شما زندگی میکنن و با بی احتیاطی هاشون جون خودشون و دیگران رو بخطر میندازن این مقدار جریمه هم کم هستش!!

02109002
02-09-1390, 06:27 بعد از ظهر
دوست عزیز درست میفرمائید واسه افراد فاقد فرهنگ جریمه ناچیزی هستش ولی با فرهنگ ها باید چی کار کنن!! جور بکشن؟؟

Amir
02-09-1390, 06:30 بعد از ظهر
خبر خوبی بود،بسیار عالی هستش!!قوانین رانندگی شوخی بردار نیست من و شما به همه ی قوانین احترام میزاریم کاری به مقدار جریمشم نداریم (چون حداقل جون خودمون واسمون ارزش داره)،ولی برای بالا بردن امنیت افراد بی فرهنگ که دارن کنار من و شما زندگی میکنن و با بی احتیاطی هاشون جون خودشون و دیگران رو بخطر میندازن این مقدار جریمه هم کم هستش!!

مشکلات فرهنگی رو با پول میشه درست کرد؟

corvette z06
02-09-1390, 07:12 بعد از ظهر
مشکلات فرهنگی رو با پول میشه درست کرد؟
قطعا نه؛ باید کاره فرهنگی بشه!!!
ولی برای فرهنگ سازی باید مقدمه چینی کرد،فرهنگ یه درس 2 واحدی نیست که بشه با یه کتاب و یه ترم یادش گرفت و پاسش کرد!!

هممون دیدیم با اعمال جریمه فرهنگ کمر بند ایمنی داره نهادینه میشه، مردم بی فرهنگ بلاجبار از قانون پی روی میکنن و بعد چند سال هم عادتشون شده ،و کودک این خانواده این رفتار رو دیده و یاد گرفته که پشت ماشین که نشست بدون برو و برگرد اول کمربند بعد استارت...
و همینطور خوابوندن موتور، افراد موتور سوار بدون کلاه ایمنی ؛ دیدیم که با این روش افراد با کلاه ایمنی چقدر در سطح شهر زیادتر شده!!!

دوست عزیز درست میفرمائید واسه افراد فاقد فرهنگ جریمه ناچیزی هستش ولی با فرهنگ ها باید چی کار کنن!! جور بکشن؟؟
افراد با فرهنگ چه 1میلون تومتن جریمه باشه چه دویست هزار تومان اول از همه بدون نگاه به مقدار جریمه واسه امنیت خودش قانون رو رعایت میکنه و فرد با فرهنگ اصلا قرار نیست جریمه بشه یا با جون ، وقت ،زندگی،آسایشو... دیگران بازی کنه که بخواهد جریمه ای پرداخت کند..

من فکر میکنم این کار بسیار خوب و در جهت بالا بردن فرهنگ رانندگی بسیار مفید هستش!

BKING
02-09-1390, 07:47 بعد از ظهر
چه مدرنی عزیز من
یه جا بزارن برای حرکت نمایشی بعد بگن حرکت نزن
یه جا بزارن برای سرعت بعد بگن تند نرو
.
.
.
یعنی چی همش دارن گرون میکنن

بهونه نیار پس پیست یا بیابانها به اون بزرگی چیه ؟:sumo:

:26: به نظرم بهتره آواتورتو عوض کنی چون جریمه 1 و 92 توش مشخصه و مساوی با 130 چوق جریمه و مورد 89 هم که از نزدیک قابل مشاهده بود جمعا می شه 160 چوق خدا بده برکت:121fs725372:

reza KTM
03-09-1390, 11:40 قبل از ظهر
راست میگه این 89 هم هست
ای بابا
آقا نخواستیم ما دیگه نه با پرشین موتور کار داریم نه با موتور
160 چوق
ااااااااااه

من موافقم تمام اینام ولی وقتی ما هیچ استانداردی رو رعایت نمکنیم آسفالت مناسب نداریم نمیدونم پیست مناسب نداریم تجهیزاتی از قبیل کلاه کاسکت های استاندارن با قیمت مناسب نداریم و صد تا چیز دیگه نمیشه این قوانین رو رعایت کرد
در ضمن تو اتوبان هم محدودیت سرعت هست دیگه
تو پیست هم که اجازه نمیدن

Kami
12-03-1391, 10:15 قبل از ظهر
رفتم خلافی هیوسانگ رو گرفتم
یهو دیدم یا پیغمبر
6 تا تونل توحید 20 هزار تومنی جریمه کردن !!! که میشه 120 تومن
یدونه هم که مال اتوبان قزوین رشت 50 تومن بود

Alireza Eteraz‏
12-03-1391, 10:40 قبل از ظهر
20تومنیابرای چی بود؟؟!!سرعت یا....

Kami
12-03-1391, 10:41 قبل از ظهر
20تومنیابرای چی بود؟؟!!سرعت یا....
ورود به تونل توحید ممنوع = 20 تومن هر دفعه

amir74
12-03-1391, 10:41 قبل از ظهر
واسه کلاه 20 تمون یا 30 تومن هست واسه گواهی نامه 70 80

reza KTM
12-03-1391, 04:08 بعد از ظهر
آقا من یه سوال دارم دیشب ساعت 3 شب داشتم با آپاچی با ترک اتوبان صیاد رو میومدم پایین با سرعت 126 تا
یهو دوربین فلش زد عکس انداخت
صاحب موتورم ترکم بود حالا چجوریه تا حالا شده برا کسی بابت این جریمه بیاد در خونش با عکس موتورش ؟
من خودم اوایل 2 بار تو امام علی و 1 بار تو همت ازم عکس انداخته بودن ولی هیچوقت خلافیش نیومد حال این نیاد تو این گرونی من باید برم پولشو بدم

Alireza Eteraz‏
12-03-1391, 07:39 بعد از ظهر
توتونل آره.ولی تواتوبان من ندیدم تاحالا

mostafak021
13-03-1391, 12:16 قبل از ظهر
این عکسا که تو شب می زنه همش الکیه من خودم تا حالا چند باری ازم عکس انداختن هیچ جریمه ای هم برام نیومد یا به موتور اصلا کار ندارن یا عکسی که می گیره از جلو میندازه که پلاک موتور هم معلوم نیست:4chsmu1:

Kami
13-03-1391, 09:10 قبل از ظهر
از جلو میندازه که پلاک موتور هم معلوم نیست
از عقب موتور و ماشین بعضی وفت ها عکس میندازن

roozbeh rv
13-03-1391, 02:12 بعد از ظهر
من هفته پيش خلافي گرفتم
جريمم 4 هزار تومان بود اونم عدم استفاده كلاه زده بود !!!!!!!!!!!
جريمش همينقدره ؟؟؟؟؟

02109002
13-03-1391, 02:14 بعد از ظهر
من هفته پيش خلافي گرفتم
جريمم 4 هزار تومان بود اونم عدم استفاده كلاه زده بود !!!!!!!!!!!
جريمش همينقدره ؟؟؟؟؟

تو اونجا که ما اطلاع داریم خیر

30.000 تومان

شاید اون برا قبلا" بوده

amir74
13-03-1391, 02:23 بعد از ظهر
یعنی تو خیابون داری با موتور میری کلاه سرت نیست این دوربینا می گیرن که مثلا کلاه نداشتی؟

roozbeh rv
14-03-1391, 12:19 قبل از ظهر
تو اونجا که ما اطلاع داریم خیر

30.000 تومان

شاید اون برا قبلا" بوده
حرف شما درست خلافي دقيقا مال برج 6 پارسال ببوده سر چهارراه استقلال