PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از انجین بدون گیربکس

balanej
22-06-1398, 03:39 بعد از ظهر
سلام دوستان

بنده میخوام یه انجین 200 رو، روی یه قایق کوچیک سوار کنم، ایا میشه گیربکس رو حذف کرد و خود انجین باقی بمونه، نمیخوام دنده داشته باشه و مستقیم خروجی بده و گاز بخوره

s.mm
23-06-1398, 11:05 قبل از ظهر
سلام دوستان

بنده میخوام یه انجین 200 رو، روی یه قایق کوچیک سوار کنم، ایا میشه گیربکس رو حذف کرد و خود انجین باقی بمونه، نمیخوام دنده داشته باشه و مستقیم خروجی بده و گاز بخوره

انجین های گیربکسی جایی برای کوپله کردن مستقیم شفت میلنگ به یک شفت دیگه مثل پروانه رو ندارند

یه سرش صفحه کلاچه یه سرش هم بوبین برق
پس نمیشه

balanej
23-06-1398, 06:39 بعد از ظهر
ممنون از پاسختون
ایا میشه برای سبکتر شدن، محتویان گیربکس رو خالی کنم و فقط دنده پنج باقی بمونه، یعنی وقتی موتور روشن شد مستقیم بره رو دنده پنج؟؟؟

Alireza Farzin
25-06-1398, 04:52 قبل از ظهر
ممنون از پاسختون
ایا میشه برای سبکتر شدن، محتویان گیربکس رو خالی کنم و فقط دنده پنج باقی بمونه، یعنی وقتی موتور روشن شد مستقیم بره رو دنده پنج؟؟؟

سلام,
در جواب دنده های گیربکس باید بگم هم اره هم نه,....بستگی به دیزاین گیربکس و فنی بودن شما داره,.....زیاد از لحاظ وزن صرفه جوئی نمیکنی,
اگر میخوای انجین رو با زنجیر به محور قایق وصل بکنی, چه اندازه چرخ دنده در نظر گرفتی برای شفت پروانه؟؟,؟......انجین رو چطور میخوای خنک بکنی؟؟,.....

- - - Updated - - -

balanej
27-06-1398, 01:03 قبل از ظهر
انجین رو با زنجیر به پروانه وصل نمیکنم، روی شفت خروجی که چرخ دنده روشه، محور تسمه میذارم تا با تسمه بچرخه، برای خنک کاری هم موتورهای هوا خنک، خودشون خنک میشن نهایتا اگه گرم کرد یه انجین با سیستم آب خنک براش میذارم، در کل مشکل من با وزن و فضای اشغالی هست، وزن کم باشه و تا میشه فضای کمی رو اشغال کنه، اگه راه حلی باشه که وزن انجین روکم کنم خوب میشه