PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محصولات جدید نیکران موتور و یک خبر جذاب

معمار
05-06-1398, 10:15 بعد از ظهر
سلام به همه رفقا

آقا امروز نیکران موتور از چهار تا موتور جدید شون رونمایی کردن

موتور اول : بنلی 180 S

49218
49219
49220

موتور دوم : بنلی کافه ریسر leoncino 249 تک سیلندر

49221
49222
49223

موتور سوم : بنلی 249 S (فیس لیفت بنلی جفت سیلندر نسل قبل)

49224
49225
49226
49227

و موتور چهارم : بنلی ادونچر trk 249 تک سیلندر

49228
49229
49230

واقعا نمیدونم چرا نیکران موتور اعتقادی به ترمز ABS نداره و
این موتورهای جدیدم که آورده هیچ کدوم ABS ندارن
از جزئیات فنی موتورها بعد ها رو سایت اعلام میکنیم
بابت قیمت و زمان عرضه موتور ها هم فعلن چیزی نگفتن

فقط بنلی ۲۴۹ اس از امروز بعد از ظهر فروش و شروع کردن
نقدی ۵۴ میلیون و اقساطی ۵۷ میلیون (۳۶ م پیش بدی و ۷ تا چک ۳ میلیون )

اما خبر جذاب شون چی بود

تو لایو پیج بنلی موتور ایران که نگاه میکردم
یه آقای کله کچلی بود فکر میکنم مدیر عامل نیکران موتور بودش
تو رونمایی اعلام کردن که یه خبر خیلی جذاب داریم برای موتورسوارها که داریم .
داره صحبت هایی میشه و توافقاتی میکنم که تا سال آینده بتونم
سطح حجم پلاک ملی رو افزایش بدیم
یه سری داستان ها تعریف کردن که من نفهمیدم چه جوری حساب میکردن که خلاصه میگفت
بتونیم تا سقف ۵۰۰ سی سی موتور بیاریم و پلاک ملی براشون بگیریم.

ARSH
05-06-1398, 10:53 بعد از ظهر
چقدر اون کافه ریسره خوبه اخه لعنتی خیلی خوشگله

اون بنلی جدیده هم فیس لیفته خیلی خفنه سیسش

ali_r
06-06-1398, 12:51 قبل از ظهر
یه تریل خوش قیمت هم معرفی میکردن بد نبود

Alireza Farzin
06-06-1398, 01:25 قبل از ظهر

هیچ تعجبی نداره که میخوان موتور تا حجم 500cc پلاک ملی شده بیارن,

تو صفحه 143 تاپیک بنلی 250 دوسیلندر, وقتی من گفتم بنلی های خارج از ایران دارن تبدیل میشن به استثنائی ترین موتور , یه سری از اقایون کلمه "استثنائی" منو دال بر بهتر بودن موتور تلقی کردن و دلیل و برهان اوردن که سنگینی موتور هیچ جائی مزیت به حساب نمیاد و با بی احترامی کردن به من نذاشتن حرفم رو تموم بکنم,.......اونجا من قید کردم پنج, شیش سال دیگه شما متوجه میشین ولی فکر نمیکردم اینقدر زود اتفاق بیوفته,
اگر فرصت داده میشد تا بگم, ""چرا فکر میکنم که بنلی یه موتور استثنائیه"",.......قسمتی از حرف هام ربط پیدا میکرد به همین مسئله ای که شما عنوان کردین,......یعنی چطور میتونن دولت رو راضی بکنن که موتور تا سایز 500cc وارد بکنن و پلاک ملی بشن,.......و این کار رو خواهند کرد,..........ولی این خبر برای موتورسوار هائی مثل من و امثال من خبر خوبیه اما برای بقیه موتورسوارها, نع,.....بهتر بگم برای موتور سوار هائی. که عاشق سرعتن,...... از این به بعد هر موتور پلاک ملی بالای 300cc وارد ایران بشه از 145~165 کیلومتر بیشتر نخواهد رفت و قابل ریمپ کردن هم نخواهند بود,........حیف شد که نتونستم حرف هام رو تو قسمت بنلی 250 دو سیلندر بزنم,...... خیلی چیزا دستگیرت میشد,........برای همین هم در مورد گشتاور بنلی 250S سوال کردم,

معمار
06-06-1398, 07:08 قبل از ظهر
یه تریل خوش قیمت هم معرفی میکردن بد نبود

اره شدیدا باهات موافقم
کاش یه موتور تریل خوب هم بیارن با قیمت خوب که توان خرید خیلی ها باشه
یه موتور تریل جون داره وزن پایین
خلاصه متوسط فاکتورهای یه موتور تریل خوب و داشته باشه

big_00a
06-06-1398, 08:45 قبل از ظهر
اس 180 رو حس میکنم راحت بتونه ان اس رو بگیره
البته البته البته و هزار البته دیگه
که جوگیر نشه قیمت درست درمون بذاره
که حس میکنم بالای 20 ملیونه !!
پس همون ار اس رو باید داشته باشم بهتره !
ولی خوش قیمت باشه اپاچی 200رو میدم اس 180 میگیرم
شایدم هردو رو بفروشم 250 بگیرم
اما خب همچی بستگی به قیمت های نهاییشون داره

معمار
06-06-1398, 04:34 بعد از ظهر
اس 180 رو حس میکنم راحت بتونه ان اس رو بگیره
البته البته البته و هزار البته دیگه
که جوگیر نشه قیمت درست درمون بذاره
که حس میکنم بالای 20 ملیونه !!
پس همون ار اس رو باید داشته باشم بهتره !
ولی خوش قیمت باشه اپاچی 200رو میدم اس 180 میگیرم
شایدم هردو رو بفروشم 250 بگیرم
اما خب همچی بستگی به قیمت های نهاییشون داره

الان تک و تو کی آپاچی ۱۸۰ هایی که خشک موندن و زیر ۲۵میلیون نمیدن
اگه این بنلی ۱۸۰ و با قیمت رقابتی بدن یعنی زیر ۲۵ میلیون
کاسه کوزه هندی ساز ها رو بهم می ریزه
و خدا کنه با قیمت پایین بده به بازار

- - - Updated - - -

هیچ تعجبی نداره که میخوان موتور تا حجم 500cc پلاک ملی شده بیارن,

تو صفحه 143 تاپیک بنلی 250 دوسیلندر, وقتی من گفتم بنلی های خارج از ایران دارن تبدیل میشن به استثنائی ترین موتور , یه سری از اقایون کلمه "استثنائی" منو دال بر بهتر بودن موتور تلقی کردن و دلیل و برهان اوردن که سنگینی موتور هیچ جائی مزیت به حساب نمیاد و با بی احترامی کردن به من نذاشتن حرفم رو تموم بکنم,.......اونجا من قید کردم پنج, شیش سال دیگه شما متوجه میشین ولی فکر نمیکردم اینقدر زود اتفاق بیوفته,
اگر فرصت داده میشد تا بگم, ""چرا فکر میکنم که بنلی یه موتور استثنائیه"",.......قسمتی از حرف هام ربط پیدا میکرد به همین مسئله ای که شما عنوان کردین,......یعنی چطور میتونن دولت رو راضی بکنن که موتور تا سایز 500cc وارد بکنن و پلاک ملی بشن,.......و این کار رو خواهند کرد,..........ولی این خبر برای موتورسوار هائی مثل من و امثال من خبر خوبیه اما برای بقیه موتورسوارها, نع,.....بهتر بگم برای موتور سوار هائی. که عاشق سرعتن,...... از این به بعد هر موتور پلاک ملی بالای 300cc وارد ایران بشه از 145~165 کیلومتر بیشتر نخواهد رفت و قابل ریمپ کردن هم نخواهند بود,........حیف شد که نتونستم حرف هام رو تو قسمت بنلی 250 دو سیلندر بزنم,...... خیلی چیزا دستگیرت میشد,........برای همین هم در مورد گشتاور بنلی 250S سوال کردم,

شما کارتون درسته آقا فرزین

- - - Updated - - -

چقدر اون کافه ریسره خوبه اخه لعنتی خیلی خوشگله

اون بنلی جدیده هم فیس لیفته خیلی خفنه سیسش

لامصب اینم بیاد بازار یه کافی ریسر خفن و توان و سرعت بالا نداریم تو ایران
یه چیز مشتی باشه

linux_linda
06-06-1398, 08:14 بعد از ظهر
این بنلی هایی که الان در بازار هست ساخت ایتالیاست یا تو چین مونتاژ شدن؟

almasirohalla9
06-06-1398, 10:01 بعد از ظهر
باسلام من مدت زیادی میشه از مطالب این سایت استفاده میکنم و امروز وارد سایت شدم وثبت نام کردم خواستم برای سوال کردن کجا باید وارد بشم که اگه سوالی داشتم از دوستان بپرسن الان هم نمیدونم کجا دارم درخواست کمک میکنم کمکم کنید ممنون میشم

Alireza Farzin
07-06-1398, 08:04 قبل از ظهر
شما کارتون درسته آقا فرزین

ممنون آقای معمار لطف دارید,
"هارلی دیویدسون" داره با Quianjiang همکاری میکنه که هارلی 338cc رو برای سال 2020 بدن بیرون,.....شاید بیارنش ایران,

- - - Updated - - -

این بنلی هایی که الان در بازار هست ساخت ایتالیاست یا تو چین مونتاژ شدن؟

سلام,
کمپانی Quianjiang چین, کمپانی benelli رو خریده و این موتور ها تو کارخونه Quianjiang ساخته میشه,....میگن تحت نظارت مستقیم مهندسین ایتالیائی,
حالا چند درصد از قطعات این موتورها تو ایران مونتاژ میشه؟,....یا اینکه چند درصد از قطعات این موتورها تو ایران تولید میشه؟,......خبرها, متفاوت هست,

farshad 54
07-06-1398, 09:14 قبل از ظهر
باسلام من مدت زیادی میشه از مطالب این سایت استفاده میکنم و امروز وارد سایت شدم وثبت نام کردم خواستم برای سوال کردن کجا باید وارد بشم که اگه سوالی داشتم از دوستان بپرسن الان هم نمیدونم کجا دارم درخواست کمک میکنم کمکم کنید ممنون میشم

تاپیک یاد آوری قوانین سایت رو مطالعه کنید
یاد آوری قوانین سایت (کاربران جدید حتما مطالعه کنند ) ([Only registered and activated users can see links])
یاد آوری قوانین سایت (کاربران جدید حتما مطالعه کنند ) ([Only registered and activated users can see links])

linux_linda
07-06-1398, 11:12 قبل از ظهر
ممنون آقای معمار لطف دارید,
"هارلی دیویدسون" داره با Quianjiang همکاری میکنه که هارلی 338cc رو برای سال 2020 بدن بیرون,.....شاید بیارنش ایران,

- - - Updated - - -

سلام,
کمپانی Quianjiang چین, کمپانی benelli رو خریده و این موتور ها تو کارخونه Quianjiang ساخته میشه,....میگن تحت نظارت مستقیم مهندسین ایتالیائی,
حالا چند درصد از قطعات این موتورها تو ایران مونتاژ میشه؟,....یا اینکه چند درصد از قطعات این موتورها تو ایران تولید میشه؟,......خبرها, متفاوت هست,

این سه تایی هم که تو این تاپیک جدیدا شرکت معرفی کرده مونتاژ چین هستن؟

Alireza Farzin
07-06-1398, 05:27 بعد از ظهر
این سه تایی هم که تو این تاپیک جدیدا شرکت معرفی کرده مونتاژ چین هستن؟

اگر منظورتون اینه که بخشیش تو ایران مونتاژ میشه؟؟؟؟,.....
ما میتونیم قسمت های زیادی از این موتور رو تو کشور بسازیم,......ولی از طرف دیگه موتور کاملا مونتاژ شده, ارزونتر و یا حداقل کم دردسر تره,....مگر اینکه دولت به این شرکت های وارد کننده بزرگ فشار بیاره که ضمن وارد کردن محصولی باید حد امکان شغل افرینی بکنند, البته شغل برای افراد عادی جامعه,......که خط مونتاژ این کار رو میتونه بکنه,
متاسفانه اکثر افراد عادیه مملکتمون حداقل مدرک دیپلم رو دارن و عموما مغزی که تا این حد اطلاعات اجتمائی بدست اورده حاظر نمیشه رو خط مونتاژ با اشتیاق کار بکنه,......

linux_linda
07-06-1398, 07:39 بعد از ظهر
اگر منظورتون اینه که بخشیش تو ایران مونتاژ میشه؟؟؟؟,.....
ما میتونیم قسمت های زیادی از این موتور رو تو کشور بسازیم,......ولی از طرف دیگه موتور کاملا مونتاژ شده, ارزونتر و یا حداقل کم دردسر تره,....مگر اینکه دولت به این شرکت های وارد کننده بزرگ فشار بیاره که ضمن وارد کردن محصولی باید حد امکان شغل افرینی بکنند, البته شغل برای افراد عادی جامعه,......که خط مونتاژ این کار رو میتونه بکنه,
متاسفانه اکثر افراد عادیه مملکتمون حداقل مدرک دیپلم رو دارن و عموما مغزی که تا این حد اطلاعات اجتمائی بدست اورده حاظر نمیشه رو خط مونتاژ با اشتیاق کار بکنه,......
کلا میگم
الان این سه تا موتور معرفی شده که جدید هستن و عکساش رو تو پست اول گذاشتن دقیقا ساخت ایتالیا هست یا از چین اومدن؟

Alireza Farzin
08-06-1398, 07:35 قبل از ظهر
کلا میگم
الان این سه تا موتور معرفی شده که جدید هستن و عکساش رو تو پست اول گذاشتن دقیقا ساخت ایتالیا هست یا از چین اومدن؟

ساخت چین,....

KTM Lover
16-06-1398, 12:47 بعد از ظهر
کلا میگم

من یه جا تو کلیپ های آپارات در خصوص بنللی دیدم که موتورهای بالای 900 رو فقط تو ایتالیا میسازن.
و طراحی ها همه مال ایتالیاست.
ولی این جمله دوم رو قبول ندارم. چون موتوربازها قطعا و دقیقا می تونن بگن که هر کدوم از این موتورها، شبیه سازی شده کدوم موتور و برند هست. به نظر من طراحی جلوی همین 249 -اس به شدت شبیه Duke شده یا همین 249R با همه زیبایی رگه های از طراحی های H2 و به طور کل کاوازاکی داره و در حقیقت طراحی چندانی نداره فقط فلاپ حجیم یا leonccno رو قطعا شما هم شبیه مدل هایی از husqvarna می بینین.

معمار
13-07-1398, 11:48 بعد از ظهر
49254

نیکران موتور خبر coming soon این موتور داده
بنلی کافه ریسر leoncino 249
خبری بابت قیمت و مشخصات فنی شد . تو سایت اعلام میشه

saman zx
21-07-1398, 01:22 بعد از ظهر
واقعا میخان تا 500 سی سی ازاد کنن ؟

معمار
21-07-1398, 02:23 بعد از ظهر
بنلی 180 S هم داره میاد
تیرز هاش تو پیج نیکران بود

Alireza Farzin
21-07-1398, 06:48 بعد از ظهر
واقعا میخان تا 500 سی سی ازاد کنن ؟

سلام,
از زمانی که استاندارد "LAMS" شروع کرد به جهانی شدن,......این امکان رو به وارد کننده ها میده که موتورهائی تا حجم 650cc( که فعلا دارن صحبت از 500cc میکنن) رو وارد کنن,.......البته برای بیشتر موتور سوارها, یه خبر بد تو این خبر خوشحال کننده, نهفته,..... اونم اینکه,.......حتی موتور 650cc هم قرار نیست بیشتر از ۱۴۵ کیلومتر بره,......
الان دارن روی ECM خاصی کار میکنن که برای این موتورها استفاده بکنن که قابل تعویض و ریمپ شدن نیست,......این کار انجام بشه,.....موتورها رو وارد میکنن,....البته تا اون موقع باید مطمئن بشن که بیشتر موتور سوارها,...... موتور سنگین رو فقط برای سرعت بالاش نمیخرن,......

معمار
21-07-1398, 07:48 بعد از ظهر
سلام,
از زمانی که استاندارد "LAMS" شروع کرد به جهانی شدن,......این امکان رو به وارد کننده ها میده که موتورهائی تا حجم 650cc( که فعلا دارن صحبت از 500cc میکنن) رو وارد کنن,.......البته برای بیشتر موتور سوارها, یه خبر بد تو این خبر خوشحال کننده, نهفته,..... اونم اینکه,.......حتی موتور 650cc هم قرار نیست بیشتر از ۱۴۵ کیلومتر بره,......
الان دارن روی ECM خاصی کار میکنن که برای این موتورها استفاده بکنن که قابل تعویض و ریمپ شدن نیست,......این کار انجام بشه,.....موتورها رو وارد میکنن,....البته تا اون موقع باید مطمئن بشن که بیشتر موتور سوارها,...... موتور سنگین رو فقط برای سرعت بالاش نمیخرن,......

خوب اگه این جوری باشه که اصلا جالب نیست
اخه سوار ۶۵۰ سی سی بشی بعد ۱۴۵ تا راه بره
بعد تازه ریمپش هم نشه بکنی
اخه این چه قانونیه

یا اینکه موتورهای ریس مثله cbr 600 یا zx 6 یا مثله اینا
همچنان مثله گذشته تولید بشن

Alireza Farzin
21-07-1398, 08:59 بعد از ظهر
خوب اگه این جوری باشه که اصلا جالب نیست
اخه سوار ۶۵۰ سی سی بشی بعد ۱۴۵ تا راه بره
بعد تازه ریمپش هم نشه بکنی
اخه این چه قانونیه ������������

یا اینکه موتورهای ریس مثله cbr 600 یا zx 6 یا مثله اینا
همچنان مثله گذشته تولید بشن

سلام,
موتورهای معمولی دارن تولید میشن و مشتری های خودشون رو دارن,......بحث LAMS برای موتور سوارهای مبتدیه,

در کشورهای پیشترفته,......موتور سوارهای مبتدی بعد از دو سال تجربه رانندگی موتور سیکلت تو کلاس LAMS(بعضی کشورها این مدت کوتاه تره) و امتحان دادن اتوبان و گرفتن گواهینامه کامل موتورسیکلت,......میتونن موتورشون رو ببرن نمایندگی و از حالت LAMS در بیارن(زمان من استاندارد LAMS وجود نداشت و دو سال اول نمیتونستیم موتور بزرگتر از 250cc سوار بشیم),........
الان اگر اشتباه نکنم کارخونه ای مثل کاوازاکی 12 مدل موتور سیکلت تو استاندارد LAMS داره,......تمام کارخونه ها کم یا زیاد, دارن,.....

این اواخر تصادف های شدیدی تو تمام کشورها صورت گرفت که موتور سوارهای کم تجربه قبل از اینکه دو سالشون تموم بشه,....بصورت غیر قانونی, ECM رو ریمپ کرده بودن,......همین چند ماه پیش دو تا موتورسوار مبتدی تو شمال استان "آنتاریو" تصادف شدیدی کردن که معلوم شد موتوهاشون ریمپ شده بود,......برای همین یه سری کشورها میخوان موتورسیکلت به ECM غیر قابل دست رسی(بجز نمایندگی) مجهز بشن,......و اگر کسی به هر کلکی ECM رو ریمپ بکنه, فقط خلاف به حساب نمیاد و به عنوان جرم جنائی محسوب میشه,.....

اگر موتورهای بزرگتر پلاک ملی بشن, فقط و فقط تو این استاندارد(LAMS) هستند,....

linux_linda
21-07-1398, 09:23 بعد از ظهر
این سیستم گاز رو محدود میکنه که بیشتر ازین سرعت نتونی بری
سیستم محدود کننده سرعت در مرسدس بنز کلاس S هم وجود داره با اینکه میتونه سرعتش رو بالای 250 برسونه اما به 250 که میرسه گاز دیگه جلوتر نمیره

Alireza Farzin
21-07-1398, 09:52 بعد از ظهر
سیستم محدود کننده سرعت در مرسدس بنز کلاس S هم وجود داره با اینکه میتونه سرعتش رو بالای 250 برسونه اما به 250 که میرسه گاز دیگه جلوتر نمیره

سلام,....
اون سیستمی رو که میگید "cut off" هست,.....

برای اوردن یه موتور معمولی به استاندارد "LAMS" باید ریمپ پیچیدهای رو انجام بدن که قدرت موتور رو از لحاظ کیلو وات(نه اسب بخار ونه گشتاور) بیارن پایین,.....و بعضی وقتها سازمان این استاندارد بعضی از موتورها رو که کارخونه های سازنده اعلام میکنن که با استاندارد LAMS مطابقت داره رو رد میکنه,.....

البته این مسئله ۱٣~۱۴ ساله که شروع شده اما تو سال های اخیر تمام کارخونه ها پیشترفت قابل ملاحضه ای تو این استاندارد کردن,

نیما نادری
21-07-1398, 09:56 بعد از ظهر
تو ایران این خبرها نیست موتور زیر ۲۵۰ سی سی پلاک میشه و اون ۳۰۰ ها هم که قاچاقی

پلاک شدن دیگه تموم شد الان هوشیار شدن ,زرنگتر از نیکران خیلیا هستند بخوان موتور حجیم بیارن

و من مطمنم هیچ وقت موتور حجیم به هیچ شکلش پلاک نخواهد شد

الان آر ۲۵ یاماها نزدیک با ۲۵۰ سی سی نزدیک ۲۰۰ تا میره

فرهنگ رانندگی و بافت ترافیک و معابر تهران اصلا مناسب سرعت نیست

سرعت فقط در جاده صاف اتوبانی یا جاده خارج از شهر , تو شهر یک ان اس از هزار سی سی بیشتر

راه میره ,موتورهای های پرفورمنس نیاز به راه و مسیر دارن برای سرعت رفتن آروم رفتن بیشتر فشار

میاره بهشون و کلا برای اینکار ساخته نشدن تاپ اسپید کلاس ۶۰۰ سی سی میانگین بین مدلها و برندها

حدود ۲۳۰ کیلومتر هست که در عمل خیلی با ۲۰۰ فرقی نداره پس با موتور ۲۵۰ و ۳۰۰ سی سی هم میشه

خوب تصادف کرد و مرد فقط ۶۰۰ سی سی زودتر به تاپ اسپید و دروازه های بهشت میرسه

کدوم عقلی این همه بگیر و ببند درست میکنه که طرف بره موتور ۶۰۰ سی سی محدود شده بخره !!!!

هر کی با توجه سن و محدودیت گواهینامش میره موتور مناسب میخره و هر چند سال که

که لازم بود صبر میکنه تا گواهینامش بالاتر بیاد و موتور بزرگتر میخره و این چرخه همیشه ادامه داره

کم سن ها برای فرار از این ماجرا موتورهاشون رو کیت میبندن مثلا مجبوره ۱۲۵ سی سی بخره ,میخره و ۱۸۰ کیت میبنده تا گواهینامش به سطح بالا برسه و بیفته تو چرخه ای که بالا گفتم

خبری از ۶۵۰ سی سی که ۱۴۰ تا بره و ریمپ نشه و ... نشه و ووو نیست

در جنوب استان تهران موتورسواران مبتدی به صورت قانونی یکجوری تصادف شدید میکنن

که ecu رو از تو روده بزرگ پیدا میکنن یکجوری ریمپ میشن عشق کنی!!!!

معمار
21-07-1398, 11:07 بعد از ظهر
سلام,
موتورهای معمولی دارن تولید میشن و مشتری های خودشون رو دارن,......بحث LAMS برای موتور سوارهای مبتدیه,

در کشورهای پیشترفته,......موتور سوارهای مبتدی بعد از دو سال تجربه رانندگی موتور سیکلت تو کلاس LAMS(بعضی کشورها این مدت کوتاه تره) و امتحان دادن اتوبان و گرفتن گواهینامه کامل موتورسیکلت,......میتونن موتورشون رو ببرن نمایندگی و از حالت LAMS در بیارن(زمان من استاندارد LAMS وجود نداشت و دو سال اول نمیتونستیم موتور بزرگتر از 250cc سوار بشیم),........
الان اگر اشتباه نکنم کارخونه ای مثل کاوازاکی 12 مدل موتور سیکلت تو استاندارد LAMS داره,......تمام کارخونه ها کم یا زیاد, دارن,.....

این اواخر تصادف های شدیدی تو تمام کشورها صورت گرفت که موتور سوارهای کم تجربه قبل از اینکه دو سالشون تموم بشه,....بصورت غیر قانونی, ECM رو ریمپ کرده بودن,......همین چند ماه پیش دو تا موتورسوار مبتدی تو شمال استان "آنتاریو" تصادف شدیدی کردن که معلوم شد موتوهاشون ریمپ شده بود,......برای همین یه سری کشورها میخوان موتورسیکلت به ECM غیر قابل دست رسی(بجز نمایندگی) مجهز بشن,......و اگر کسی به هر کلکی ECM رو ریمپ بکنه, فقط خلاف به حساب نمیاد و به عنوان جرم جنائی محسوب میشه,.....

اگر موتورهای بزرگتر پلاک ملی بشن, فقط و فقط تو این استاندارد(LAMS) هستند,....

دم شما گرم ، ماشاءالله به این اطلاعات
انصافا الان که شما توضیح کامل دادید
بنده کاملا موافق با این قانون شدم و قانون بسیار خوبیه
و امیدوارم که هم موتورهای بالای ۲۵۰ cc پلاک بگیرن
و همچین قانونی هم اجرا بشود

Alireza Farzin
22-07-1398, 01:07 قبل از ظهر
دم شما گرم ، ماشاءالله به این اطلاعات
انصافا الان که شما توضیح کامل دادید
بنده کاملا موافق با این قانون شدم و قانون بسیار خوبیه
و امیدوارم که هم موتورهای بالای ۲۵۰ cc پلاک بگیرن
و همچین قانونی هم اجرا بشود

اره,...... امیدوارم که اینکار رو زودتر بکنن,....... ولی مشکلات دیگه ای بجز استاندارد "LAMS" برای ایران هست که باید حل بشه,......البته حرف ها زیاده ولی به این تاپیک ربط پیدا نمیکنه,...... شاید تو تاپیک دیگه ای در اینده فرصت بده تا صحبت بکنیم,......

معمار
23-07-1398, 12:49 بعد از ظهر
نیکران موتور از هفته آینده فروش
بنلی ۱۸۰ و trk و لئونچینو رو شروع میکنه
خیلی دوست دارم ببینم قیمت گذاری شون چه جوریه

نیما نادری
24-07-1398, 09:16 بعد از ظهر
ماشاالله به اطلاعات .....

Learner Bikes/LAMS
By definition a LAM is a motorcycle with an engine rated at 660cc or less and contains a power-to-weight ratio of no more than 150 kilowatts per ton. They are a safe tool for honing your riding skills and provide comfort and ease of operation

مشخصات موتوری است که حجم انجینش زیر ۶۶۰ سی سی و نسبت قدرت به وزنش بیش از

۱۵۰ کیلووات در هزار کیلو (یک تن )نباشد ,همانا این موتورها برای راحتی و کسب تجربه ابزاری مناسب

هستند.این استاندارد LAMS هست ,متاسف میشه آدم از بعضی چیزا

مثلا گفتن اسب بخار و گشتاور رو تغییر نمیدن کیلووات رو تغییر میدن !!!

کیلووات مثل اسب بخار واحد اندازه گیری قدرت هست

۱۵۰ کیلووات میشه ۲۰۳.۹ اسب بخار وبا فرمول بالا ,یک موتور ۱۵۰ کیلویی ما باید حدود ۳۱ اسب :-)

باشه تا ایمن و مناسب سطح مبتدی باشه

الان ۲۵۰ سی سی های استان تهران و حومه همه سنگین تر از ۱۵۰ کیلوگرم و ضعیفتر از ۳۱ اسب

هستند پس همشون تو این استاندارد جزو کلاس learner محسوب میشن

آقا جان اصلا صحبتی از سرعت نشده !!! برای چی یک موتور ۶۰۰ سی سی رو کاری کنن

۱۴۰ تا بره ,من تعجب میکنم از این سطح علم و دانش بعضی ها هم کف خون قاطی میکنن

که چه مطلبی دستگیرشون شده !!!!

چجوری کیلو وات موتور کم میشه ولی به اسب بخار و گشتاور دست نمیزنن

مثلا موتور ۳۰ کیلو واته (۴۱ اسب بخار ) و ۳۰ نیوتن متر گشتاورداره

کیلو واتشو میارن پایین ولی اسب بخار و گشتاورش دست نمیخوره !!!!

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

در مورد کات آف , آقا جان بنز تو سرعت ۲۶۰ کات آف نمیکنه اسپید لیمیتر داره

یعنی شما گاز میدی ,همه چیز عادی هست چیزی صدا نمیده تر تر نمیکنه ولی سرعتت

اصلا بالاتر نمیره

تو کات آف سیستم برق قطع میشه انجین به تر تر میفته به سرعت ربطی نداره

رو دورموتور خاصی ست شده که به اونجا رسید دیگه شمع جرق نمیزنه

همون بنز ممکنه تو دور موتور ۵۵۰۰ وقتی تو دنده های سنگین هست کات آف میکنه

که به انجین آسیب نرسه ,دورش بالاتر نمیره , تر تر میکنه و.....اون بنز قبل از اینکه دور موتورش

به محدوده قرمز و کات آف برسه ,مثلا تو دنده ۸ به محدودیت سرعت ۲۶۰ رسیده و حالا محدود کننده

سرعت اجازه نمیده عدد سرعت حتی یک دیجیت بالاتر بره

یکم تفکر کنید هر چی شنیدید باور نکنید

- - - Updated - - -

Alireza Farzin
24-07-1398, 09:43 بعد از ظهر
ماشاالله به اطلاعات .....

Learner Bikes/LAMS
By definition a LAM is a motorcycle with an engine rated at 660cc or less and contains a power-to-weight ratio of no more than 150 kilowatts per ton. They are a safe tool for honing your riding skills and provide comfort and ease of operation

مشخصات موتوری است که حجم انجینش زیر ۶۶۰ سی سی و نسبت قدرت به وزنش بیش از

۱۵۰ کیلووات در هزار کیلو (یک تن )نباشد ,همانا این موتورها برای راحتی و کسب تجربه ابزاری مناسب

هستند.این استاندارد LAMS هست ,متاسف میشه آدم از بعضی چیزا

مثلا گفتن اسب بخار و گشتاور رو تغییر نمیدن کیلووات رو تغییر میدن !!!

کیلووات مثل اسب بخار واحد اندازه گیری قدرت هست

۱۵۰ کیلووات میشه ۲۰۳.۹ اسب بخار وبا فرمول بالا ,یک موتور ۱۵۰ کیلویی ما باید حدود ۳۱ اسب :-)

باشه تا ایمن و مناسب سطح مبتدی باشه

الان ۲۵۰ سی سی های استان تهران و حومه همه سنگین تر از ۱۵۰ کیلوگرم و ضعیفتر از ۳۱ اسب

هستند پس همشون تو این استاندارد جزو کلاس learner محسوب میشن

آقا جان اصلا صحبتی از سرعت نشده !!! برای چی یک موتور ۶۰۰ سی سی رو کاری کنن

۱۴۰ تا بره ,من تعجب میکنم از این سطح علم و دانش بعضی ها هم کف خون قاطی میکنن

که چه مطلبی دستگیرشون شده !!!!

چجوری کیلو وات موتور کم میشه ولی به اسب بخار و گشتاور دست نمیزنن

مثلا موتور ۳۰ کیلو واته (۴۱ اسب بخار ) و ۳۰ نیوتن متر گشتاورداره

کیلو واتشو میارن پایین ولی اسب بخار و گشتاورش دست نمیخوره !!!!

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اقای نیما نادری,
من تنها کسی هستم که در مورد LAMS اینجا صحبت کردم,......من جواب صحبت های شما رو بخوبی دارم,.......ولی میدونی چیه,......شما جنبه نداری,...... از کلمه""ریدن"" تو پست هات به راحتی استفاده میکنی و اگر پاش بیوفته به اینگلیسی هم فوحش میدی(کاری که با من کردی),.......
اطلاعاتت ناقصه و من ایندفعه سعی نمیکنم ثابت کنم, چون اونوقت یه سری از اعضاء شکایت میکنن که تاپیک به کل کل. کردن رسیده,..... وسلام,

معمار
24-07-1398, 11:09 بعد از ظهر
اقای نیما نادری,
من تنها کسی هستم که در مورد LAMS اینجا صحبت کردم,......من جواب صحبت های شما رو بخوبی دارم,.......ولی میدونی چیه,......شما جنبه نداری,...... از کلمه""ریدن"" تو پست هات به راحتی استفاده میکنی و اگر پاش بیوفته به اینگلیسی هم فوحش میدی(کاری که با من کردی),.......
اطلاعاتت ناقصه و من ایندفعه سعی نمیکنم ثابت کنم, چون اونوقت یه سری از اعضاء شکایت میکنن که تاپیک به کل کل. کردن رسیده,..... وسلام,

اتفاقا تمام صفا و مزه سایت به همین کل کل کردناشه
نباید ناراحت بشیم
هیچ کسی ادعای دانای کل بودن نداره
همه تو یه زمینه هایی ناقصیم و این قضیه رو بپذیریم

و یه موضوع دیگه ببخش از بزرگان شما ببخش

Alireza Farzin
24-07-1398, 11:51 بعد از ظهر
اتفاقا تمام صفا و مزه سایت به همین کل کل کردناشه
نباید ناراحت بشیم
هیچ کسی ادعای دانای کل بودن نداره
همه تو یه زمینه هایی ناقصیم و این قضیه رو بپذیریم

و یه موضوع دیگه ببخش از بزرگان شما ببخش

کاملا با حرف های شما موافقم,.......خود منم همه چیز رو نمیدونم,......از قدیم گفتن, """همه چیز را همگان دانند""",

من بخشیدمش, برای همین هم ""آقای نیما نادری"" صداش میکنم,......ولی به نظر من سایت نباید میبخشیدش(نمیدونم شاید برای مدیریت سایت اینجور حرف ها معمولی تلقی بشه),......
تو دنیا امروز یه نفر میتونه از هر مملکتی وارد این سایت بشه و دگمه ""ترجمه"" رو بزنه و مطالب رو بخونه( کاری که همه ماها هم میکنیم),......باید مراقب حرف زدنمون باشیم تا نمایانگر درستی از فرهنگ غنی مون بهشون نشون داده بشه,......

معمار
11-08-1398, 01:13 بعد از ظهر
امروز نیکران موتور این سه تا موتوری که رونمایی کرده بود
و فروش شون و آغاز کرد

49255 49256

قیمت و رنگ های بنلی trk ادونچر

49257 49258

قیمت و رنگ های بنلی لئونچینو

49259 49260

قیمت و رنگ های بنلی ۱۸۰ اس

- - - Updated - - -

قیمت این بنلی ۱۸۰ به نسبت آپاچی ۱۸۰ واقعا خوبه
ولی قطعا هزینه نگه داریش بالاست

linux_linda
12-08-1398, 07:54 قبل از ظهر
شرکت دوکاتی نه تنها در ایتالیا بلکه رتبه اول رو در دنیا داره و خط تولید محصولاتش فقط در بولونیا ایتالیاست

رتبه بندی بنلی در ایتالیا و در اروپا چندم هست؟
با توجه به اینکه شرکت چینی Qianjiang Motorcycle

چین سهامدار اصلی بنلی هست
پس با این حساب قسمت بیشتر خط تولید محصولات بنلی در چین قرار داره

soleymani
22-08-1398, 12:28 بعد از ظهر
چشمم خیلی این 180 رو گرفته

قیمت نقدش 24.900.000 میگن

- - - Updated - - -

همه جا سفید و مشکیش رو دیدم و رنگ های دیگه اش رو ندیدم

ehsan23
28-03-1399, 05:59 بعد از ظهر
کسی قیمت روز داره؟

Alireza Farzin
28-03-1399, 06:33 بعد از ظهر
کسی قیمت روز داره؟

سلام,

اگر میخوای قیمت رسمی دست بیاد,
برو تو سایت دیوار و بگرد دنبال بنلی 300,....اگهی های شخصی رو رد کن تا برسی به اگهی یه سری از نمایندگی ها که قیمت نقد و اقساط رو زدن, هر چی از قیمت اونها پائین تر بخری بردی,....
کسانی که برای سرمایه گذاری این موتورها رو میخرن از قیمت نمایندگی بالای 4~5 ملیون ارزونتر میدن, البته برای موتور صفر تمام نمایندگی های شهر رو سر بزن, بعضی هاشون باهات راه میان,

یکی از این فروشگاهها "ولی زاده" هست,......کاری به این ندارم که ادم منصفی هست یا نه ولی برات مبدأ قیمت خوبیه,...رو اگهیش میزنه "اقساط",

aidin benelii
21-08-1399, 05:38 قبل از ظهر

سلام این سیستم کنترل کننده سرعت همون اسپید لیمیتره و در 206 های زیر 91 خودمون هم هست ولی متاسفانه ایرانخودرو به خاطر یه دسته کروز که الان 300 هزار تومنه این سیستم و سیستم کروز کنتذل رو روشون نزاشته بود ولی به راحتی میشه رفت یه دسته کروز خرید که خود من 3-4 سال پیش 80 هزار تومن خریدم و بعد یه دیاگ ساده میخواد تا فعال شه تو بعضی مدلها باید ایسیو برنامه اش اپدیت شه بعد هم کروز هم لیمیتر فعال میشه حالا کروز رو که همه میدونن چیه ولی لیمیتر مثلا توی یه اتوبان سقف سرعت 100 کیلومتره شما لیمیتر رو رو 95 کیلومتر ست میکنی دیگه هر کاری کنی ماشین از 95 بالاتر نمیره این سرعتو میتونی حد اقل تا 30 کیلومتر در ساعت هم ست کنی البته چون این سیستم فقط به دریچه گاز متصله و به ترمزها دسترسی نداره مثلا ممکنه شما سرعت رو 60 ست کرده باشی و مثلا دنده 5 هستیو یهو میرسی به یه سراشیبی و ماشین دور میگیره و بدون اینکه گاز بدی سرعتش از 60 هم بالاتر میره در اونصورت عدد 60 که ست کردی و رو قسمت دیجیتال دیسپلی کیلومتر نمایش داده میشه شروع به چشمک میکنه تا راننده متوجه شه سرعت ماشین از سرعتی که ست کرده بیشتر شده و اگه میخواد به سرعت انتخابی برگرده ترمزو باید فشار بده

arash.hadizadeh
12-11-1399, 04:16 بعد از ظهر
آقای فرزین گرامی، اینکه گفتید قدرت موتور رو از لحاظ کیلو وات (نه اسب بخار و نه گشتاور) کاهش میدن حتما نادرسته. مثل اینکه بگید من بعد رژیم غذایی وزنم از لحاظ کیلوگرم کم شد اما از لحاظ پوند کم نشد. همونطور که آقای نادری گفتند کیلووات مثل اسب بخار واحد اندازه گیری توان موتوره (1KW=1.34HP). نیوتن متر (یه به طور خلاصه نیوتن) واحد اندازه گیری تورک یا گشتاوره.
پس نمیشه توان موتور با یه واحد شمارش کم بشه با یه واحد شمارش دیگه کم نشه یا زیاد بشه.
در مورد LAMS‌ هم بعضی نکات رو درست گفتید مثل تا ۶۰۰ سی سی بودن موتورهای کلاس LAMS و ۲ سال (بعضی جاها ۱ سال هم خوندم) موندن موتورسوار مبتدی تو کلاس LAMS‌ و برخی نکات دیگه بعضی ها رو غلط که مهمترینش همون KW‌ و HP‌بود. تعریف دقیق LAMS:
First off, a LAMS motorcycle, or “Learner Approved Motorcycle Scheme” bike, is a motorcycle that has an engine capacity between 251cc and 660cc, and has a power output of less than 150 kilowatts per tonne (measured at the motor)
موتوسیکلت LAMS یا موتوسیکلت مناسب مبتدیان، موتوسیکلتی است که حجم موتورش بین ۲۵۱ سی سی تا ۶۶۰ سی سی باشد و خروجی توان موتوسیکلت (که در موتور اندازه گیری شده باشد) کمتر از ۱۵۰ کیلووات در تن باشد.
همونطور که آقای نادری گفتند ۱۵۰ کیلووات در هر تن میشه حدود ۳۰ اسب بخار برای یه موتور ۱۵۰ کیلوگرمی که تقریبا تمام موتوسیکلت های برند بنلی و پالس و آپاچی (که تو ایران وجود دارند) تو این کلاس هستند. KTM‌ دوک ۲۵۰ رو الان چک می کنم. بنا به آمار کویرموتور وزنش ۱۴۳ کیلوگرم و توان موتور ۲۱.۴ کیلووات معادل ۲۹ اسب بخاره. استاندارد LAMS‌میگه اگه موتور ۱۴۳ کیلو باشه باید توانش کمتر از ۲۱.۴۵ کیلووات باشه (۱۰۰۰ کیلو ۱۵۰ کیلووات ۱۴۳ کیلو چند کیلووات؟ ۲۱.۴۵ کیلووات). تنیجه حتی دوک ۲۵۰ هم نزدیک اما زیر مرز کلاس LAMS قرار داره. (به نظرم توان این موتور عامدانه زیر مرز LAMS نگه داشته شده)
موتورسواران مبتدی (در امریکای جهان خوار و اقمارش!) عموما دنبال سریع ترین LAMS‌ها هستند که گوگل میگه میشه موتور YAMAHA R1-Z.
به نظر من هم «خبری از ۶۵۰ سی سی که ۱۴۰ تا بره و ریمپ نشه و ... نشه و ووو نیست»

Alireza Farzin
12-11-1399, 11:04 بعد از ظهر
آقای فرزین گرامی، اینکه گفتید قدرت موتور رو از لحاظ کیلو وات (نه اسب بخار و نه گشتاور) کاهش میدن حتما نادرسته. مثل اینکه بگید من بعد رژیم غذایی وزنم از لحاظ کیلوگرم کم شد اما از لحاظ پوند کم نشد. همونطور که آقای نادری گفتند کیلووات مثل اسب بخار واحد اندازه گیری توان موتوره (1KW=1.34HP). نیوتن متر (یه به طور خلاصه نیوتن) واحد اندازه گیری تورک یا گشتاوره.
پس نمیشه توان موتور با یه واحد شمارش کم بشه با یه واحد شمارش دیگه کم نشه یا زیاد بشه.
در مورد LAMS‌ هم بعضی نکات رو درست گفتید مثل تا ۶۰۰ سی سی بودن موتورهای کلاس LAMS و ۲ سال (بعضی جاها ۱ سال هم خوندم) موندن موتورسوار مبتدی تو کلاس LAMS‌ و برخی نکات دیگه بعضی ها رو غلط که مهمترینش همون KW‌ و HP‌بود. تعریف دقیق LAMS:
First off, a LAMS motorcycle, or “Learner Approved Motorcycle Scheme” bike, is a motorcycle that has an engine capacity between 251cc and 660cc, and has a power output of less than 150 kilowatts per tonne (measured at the motor)
موتوسیکلت LAMS یا موتوسیکلت مناسب مبتدیان، موتوسیکلتی است که حجم موتورش بین ۲۵۱ سی سی تا ۶۶۰ سی سی باشد و خروجی توان موتوسیکلت (که در موتور اندازه گیری شده باشد) کمتر از ۱۵۰ کیلووات در تن باشد.
همونطور که آقای نادری گفتند ۱۵۰ کیلووات در هر تن میشه حدود ۳۰ اسب بخار برای یه موتور ۱۵۰ کیلوگرمی که تقریبا تمام موتوسیکلت های برند بنلی و پالس و آپاچی (که تو ایران وجود دارند) تو این کلاس هستند. KTM‌ دوک ۲۵۰ رو الان چک می کنم. بنا به آمار کویرموتور وزنش ۱۴۳ کیلوگرم و توان موتور ۲۱.۴ کیلووات معادل ۲۹ اسب بخاره. استاندارد LAMS‌میگه اگه موتور ۱۴۳ کیلو باشه باید توانش کمتر از ۲۱.۴۵ کیلووات باشه (۱۰۰۰ کیلو ۱۵۰ کیلووات ۱۴۳ کیلو چند کیلووات؟ ۲۱.۴۵ کیلووات). تنیجه حتی دوک ۲۵۰ هم نزدیک اما زیر مرز کلاس LAMS قرار داره. (به نظرم توان این موتور عامدانه زیر مرز LAMS نگه داشته شده)
موتورسواران مبتدی (در امریکای جهان خوار و اقمارش!) عموما دنبال سریع ترین LAMS‌ها هستند که گوگل میگه میشه موتور YAMAHA R1-Z.
به نظر من هم «خبری از ۶۵۰ سی سی که ۱۴۰ تا بره و ریمپ نشه و ... نشه و ووو نیست»

آقای ارش خان عزیز سلام,

برای اعضای دیگه بهتر بود که پستتونو با نقل قول میزاشتین که بدونن من و یا اقای نیما نادری چی گفتیم, چون این صحبتها مربوط به خیلی وقت پیشه,

درسته که مقیاس ها رو از لحاظ فرمولی میشه بهم تبدیل کرد ولی عنوان کردن مقیاس خاصی در یک وسیله خاص میتونه مفهوم خاصی داشته باشه,......وقتی گفتم سعی میکنن قدرت کیلو وات موتور رو کاهش بدن نه اسب بخار و یا گشتاور رو, میخواستم اعضائی که میخوان بیشتر اطلاعات بدست بیارن, ببینن چرا وقتی همیشه قدرت یه موتورسیکلت رو با اسب بخار و نیوتن متر نمایان میکردن, یهو با اومدن قانون LAMS شد کیلو وات بر کیلوگرم,......میتونستن بگن اسب بخار بر کیلوگرم که برای مردم قابل حضم تر بود, یعنی بجای ۱۵۰ کیلو وات بر تُن میگفتن, ٢۰۱ اسب بخار بر تُن(150kw×1·34=201hp),

ولی هیچ جا صحبتی از اسب بخار بر تُن در مورد استاندارد LAMS نیست,...باید دید که چرا تو مقیاس ها, وات رو انتخاب کردند,

با تبدیلی که شما عنوان کردید(1kw=1.34hp)که درست هم هست میشه برای یه اتو برقی ۱۰۰۰ وات گفت که این اتو ۱.٣۴ اسب بخاره, ولی شما هم میدونید که در مورد اتو مقیاس اسب بخار استفاده نمیکنن,.....اگر روزی اداره استاندارد مقیاس اسب بخار رو برای اتو انتخاب کرد, قصد و منظوری داره که مقیاس کیلو وات بکمکش نمیاد,.......در مورد استاندارد LAMS هم محاسبات ورای فقط(1kw=1.34hp)وجود داره که باعث میشه بگن ۱۵۰ کیلو وات بر تُن,

به هر حال هر چیزی رو که گوگل میکنید نباید قبول کنید و با علم ریاضی, فیزیک و مکانیک بررسی اش کنید,

گفتید که در دنیا, موتورسواران مبتدی به دنبال سریع ترین LAMSها هستند که گوگل میگه میشه YAMAHA R1-Z,

موتور YAMAHA R1-Z با وزن ۱٣۵ کیلوگرم و قدرت ۴۵ اسب بخار یکی از پر سرعت ترین و خطر ناکترین هاست(برای مبتدی ها), و با یه محاصبه تقریبی, قدرت این موتورسیکلت میشه ٢۴٨ کیلو وات بر یک تُن,.....گوگل چطوری اعلام میکنه که این موتور تو گروه LAMS قرار داره؟؟؟,

linux_linda
13-11-1399, 08:14 قبل از ظهر
آقای ارش خان عزیز سلام,

برای اعضای دیگه بهتر بود که پستتونو با نقل قول میزاشتین که بدونن من و یا اقای نیما نادری چی گفتیم, چون این صحبتها مربوط به خیلی وقت پیشه,

درسته که مقیاس ها رو از لحاظ فرمولی میشه بهم تبدیل کرد ولی عنوان کردن مقیاس خاصی در یک وسیله خاص میتونه مفهوم خاصی داشته باشه,......وقتی گفتم سعی میکنن قدرت کیلو وات موتور رو کاهش بدن نه اسب بخار و یا گشتاور رو, میخواستم اعضائی که میخوان بیشتر اطلاعات بدست بیارن, ببینن چرا وقتی همیشه قدرت یه موتورسیکلت رو با اسب بخار و نیوتن متر نمایان میکردن, یهو با اومدن قانون LAMS شد کیلو وات بر کیلوگرم,......میتونستن بگن اسب بخار بر کیلوگرم که برای مردم قابل حضم تر بود, یعنی بجای ۱۵۰ کیلو وات بر تُن میگفتن, ٢۰۱ اسب بخار بر تُن(150kw×1·34=201hp),

ولی هیچ جا صحبتی از اسب بخار بر تُن در مورد استاندارد LAMS نیست,...باید دید که چرا تو مقیاس ها, وات رو انتخاب کردند,

با تبدیلی که شما عنوان کردید(1kw=1.34hp)که درست هم هست میشه برای یه اتو برقی ۱۰۰۰ وات گفت که این اتو ۱.٣۴ اسب بخاره, ولی شما هم میدونید که در مورد اتو مقیاس اسب بخار استفاده نمیکنن,.....اگر روزی اداره استاندارد مقیاس اسب بخار رو برای اتو انتخاب کرد, قصد و منظوری داره که مقیاس کیلو وات بکمکش نمیاد,.......در مورد استاندارد LAMS هم محاسبات ورای فقط(1kw=1.34hp)وجود داره که باعث میشه بگن ۱۵۰ کیلو وات بر تُن,

به هر حال هر چیزی رو که گوگل میکنید نباید قبول کنید و با علم ریاضی, فیزیک و مکانیک بررسی اش کنید,

گفتید که در دنیا, موتورسواران مبتدی به دنبال سریع ترین LAMSها هستند که گوگل میگه میشه YAMAHA R1-Z,

موتور YAMAHA R1-Z با وزن ۱٣۵ کیلوگرم و قدرت ۴۵ اسب بخار یکی از پر سرعت ترین و خطر ناکترین هاست(برای مبتدی ها), و با یه محاصبه تقریبی, قدرت این موتورسیکلت میشه ٢۴٨ کیلو وات بر یک تُن,.....گوگل چطوری اعلام میکنه که این موتور تو گروه LAMS قرار داره؟؟؟,
بهترین راه حل اینه که مثل خودروها موتورهایی که همون رو دور 6000 بیشترین گشتاور انجین رو میدن برای Ecu دو نوع حالت رانندگی پر شتاب و کم شتاب تعریف بشه که بستگی به نوع وضعیت جاده و نوع آماتور و حرفه ای بودن موتور سوار یکشونر و راکب انتخاب کنه

arash.hadizadeh
15-11-1399, 02:29 بعد از ظهر
آقای ارش خان عزیز سلام,

سلام و عرض ادب
مقیاس استاندارد توان هر موتور مکانیکی کیلوواته که توسط سایت ها و نشریات و افراد علاقمند به HP، BHP و PS یا CV و سایر مقیاس ها تبدیل میشه. حالا چرا کیلووات مقیاسه؟ چون چند روش اندازه گیری نداره و یونیکه. بر خلاف اسب بخار که می تونه HP یا BHP باشه، تو خروجی موتور اندازه گیری بشه یا تو چرخ (داینو) کیلووات واحدیه که می تونه هم تو اندازه گیری توان موتور الکتریکی استفاده بشه هم تو موتور مکانیکی. به علاوه با گسترش اتوموبیل ها و موتوسیکلت های الکتریکی اهمیت کیلووات بیشتر میشه چون توان این نوع موتورها به شکل استاندارد به کیلووات اندازه گیری میشه. چرا راه دور بریم، همین لیبل روی شیشه ماشین های صفر سایپا و ایرانخودرو رو هم نگاه کنید قدرت موتور به کیلووات اشاره شده.
همه این داستان ها رو گفتم تا بگم که اعلام استاندارد LAMS به کیلووات ساعت بدیهیه و باید به کیلووات ساعت بیان بشه نه به HP یا BHP. قانونگذار هم وقتی این استاندارد رو اعلام کرده صرفا کار روتین رو انجام داده و الزاما منظور خاصی نداشته.
حرف اصلی هنور سرجاشه که غیرممکنه توان یه موتور به کیلووات کم/زیاد بشه ولی به اسب بخار تغییر نکنه. علم ریاضی و فیزیک و مکانیک اینو میگه.
گشتاور هم که کلا داستانش متفاوته. هم مفهومش هم واحد شمارشش.
در مورد R1-Z هم اشتباهی صورت نگرفته.ببینید استاندارد LAMS تو مثلا نیوزلند و استرالیا برای حجم های بین 251 تا 600 سی سی رو قبلا گفتید و منم قبول دارم. برای زیر 250 سی سی اون داستان 1000 کیلوگرم زیر 150 کیلووات دیگه مصداق نداره. برای موتورهای زیر 250 اینه:
All motorcycles with engine capacities of 250cc and under, except for those on the LAMS-prohibited list above.
همه آزادن مگه اونهایی که موردی منع شده اند که R1-Z منع نشده. هر چند الان به خاطر دوسیلندر بودنش حتی تو ایران هم ممنوعه.

Alireza Farzin
16-11-1399, 05:57 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب
مقیاس استاندارد توان هر موتور مکانیکی کیلوواته که توسط سایت ها و نشریات و افراد علاقمند به HP، BHP و PS یا CV و سایر مقیاس ها تبدیل میشه. حالا چرا کیلووات مقیاسه؟ چون چند روش اندازه گیری نداره و یونیکه. بر خلاف اسب بخار که می تونه HP یا BHP باشه، تو خروجی موتور اندازه گیری بشه یا تو چرخ (داینو) کیلووات واحدیه که می تونه هم تو اندازه گیری توان موتور الکتریکی استفاده بشه هم تو موتور مکانیکی. به علاوه با گسترش اتوموبیل ها و موتوسیکلت های الکتریکی اهمیت کیلووات بیشتر میشه چون توان این نوع موتورها به شکل استاندارد به کیلووات اندازه گیری میشه. چرا راه دور بریم، همین لیبل روی شیشه ماشین های صفر سایپا و ایرانخودرو رو هم نگاه کنید قدرت موتور به کیلووات اشاره شده.
همه این داستان ها رو گفتم تا بگم که اعلام استاندارد LAMS به کیلووات ساعت بدیهیه و باید به کیلووات ساعت بیان بشه نه به HP یا BHP. قانونگذار هم وقتی این استاندارد رو اعلام کرده صرفا کار روتین رو انجام داده و الزاما منظور خاصی نداشته.
حرف اصلی هنور سرجاشه که غیرممکنه توان یه موتور به کیلووات کم/زیاد بشه ولی به اسب بخار تغییر نکنه. علم ریاضی و فیزیک و مکانیک اینو میگه.
گشتاور هم که کلا داستانش متفاوته. هم مفهومش هم واحد شمارشش.
در مورد R1-Z هم اشتباهی صورت نگرفته.ببینید استاندارد LAMS تو مثلا نیوزلند و استرالیا برای حجم های بین 251 تا 600 سی سی رو قبلا گفتید و منم قبول دارم. برای زیر 250 سی سی اون داستان 1000 کیلوگرم زیر 150 کیلووات دیگه مصداق نداره. برای موتورهای زیر 250 اینه:
All motorcycles with engine capacities of 250cc and under, except for those on the LAMS-prohibited list above.
همه آزادن مگه اونهایی که موردی منع شده اند که R1-Z منع نشده. هر چند الان به خاطر دوسیلندر بودنش حتی تو ایران هم ممنوعه.

سلام آرش خان,

تقریبا دو سال پیش من برای گفتن مطلبی, موضوع LAMS رو پیش کشیدم, که بحث اصلی کنار کشیده شد و موضوع استاندارد LAMS شروع شد,....من همون موقع خواستم که تاپیک اختصاصی برای این موضوع بوجود بیاد تا تمام حرف ها یکجا زده بشه و برای اعضاء اسونتر باشه دنبال کردن موضوع تا بتونن تائیدش بکنن یا نه, ولی این اطفاق نیوفتاد و ما رسیدیم به جائی که پستهای مهم در این زمینه تو سه تاپیک مختلف گفته شده و اصلا نمیشه جمع آوریشون کرد و مجبور میشیم که یه سری گفته ها رو دوباره بگیم که سودی برای بقیه اعضاء نداره,.......منظورم با عنوان کردن بقیه اعضاء اینه که فقط مختص منو و شما نشه,

من جمله مو در مورد استفاده از وات درست گفتم, که یه نکته ظریفی درش هست, و اونی نیست که شما توضیح دادین, موضوع این نیست که اسب بخار رو استفاده نمیکنن, چون بقول خودتون HP و یا BHP میتونه باشه,....ما با مهندسین مکانیک طرف هستیم نه نویسندگان مجلات موتورسیکلت,....برای یه مهندس فرمول قابل تغییر نیست, پس فرمولی رو که شما قید کردید( 1Kw=1.34hp), صحبتی از Bhp نکرده و در این مورد ففط با hp طرف هستیم,....به کار روتین هم ربطی نداره, در واقع قید کردن قدرت با اسب بخار و گشتاور با نیوتن متر بسیار عالی پیش میرفت تا زمانی که کاربراتور کنار گذاشته شد و سیستم پیچیده انژکتور وارد کارزار شد که تونستن توسط کنترل کامپیوتر یه کاری بکنن که یه موتور 400cc مثل یه موتور 250cc بدون اشکال راه بره که تو سیستم کاربراتور تقریبا غیر ممکن بود,

شما این متن رو برای موتورهای زیر 250cc گذاشتین;;👇👇👇

""All motorcycles with engine capacities of 250cc and under, except for those on the LAMS-prohibited list above.
همه آزادن مگه اونهایی که موردی منع شده اند,""

نوشته بالا نمیگه ""موردی منع شده اند,"", جمله بالا میگه;
تمام موتورسیکلت های با انجین 250cc و کمتر به استثنای موتورهائی که در لیست LAMS منع شده که در بالا امده,.....ببینید لیستی در بالای این نوشته وجود داشته که اینجا قید شده؟؟,

شما, اطلاعات راجب به LAMS بدست آوردید و فرمولهای تبدیل مقیاس اسب بخار به کیلو وات رو هم میدونید,
کاری نداشته باشید که تو گوگل چی میگن,.....وزن و قدرت R1-Z مشخصه, برای من و اعضاء با اعداد ارقام ثابت کنید که این موتور, قدرتش به نسبت وزنش از 150kw بر تُن کمتره و میتونه تو استاندارد LAMS قرار بگیره,

فراموش نکنید, چیزی شبیه استاندارد LAMS سالها قبل از اینکه که بکار گرفته بشه توسط کمپانی های بیمه استفاده میشده و R1-Z از همون سالها تو لیست سیاه بیمه قرار گرفت,.....من اینو خیلی خوب میدونم چون تو همون زمانها گواهینامه موتورسیکلت M رو گرفتم,

معمار
16-11-1399, 08:11 بعد از ظهر
سلام آرش خان,

تقریبا دو سال پیش من برای گفتن مطلبی, موضوع LAMS رو پیش کشیدم, که بحث اصلی کنار کشیده شد و موضوع استاندارد LAMS شروع شد,....من همون موقع خواستم که تاپیک اختصاصی برای این موضوع بوجود بیاد تا تمام حرف ها یکجا زده بشه و برای اعضاء اسونتر باشه دنبال کردن موضوع تا بتونن تائیدش بکنن یا نه, ولی این اطفاق نیوفتاد و ما رسیدیم به جائی که پستهای مهم در این زمینه تو سه تاپیک مختلف گفته شده و اصلا نمیشه جمع آوریشون کرد و مجبور میشیم که یه سری گفته ها رو دوباره بگیم که سودی برای بقیه اعضاء نداره,.......منظورم با عنوان کردن بقیه اعضاء اینه که فقط مختص منو و شما نشه,

من جمله مو در مورد استفاده از وات درست گفتم, که یه نکته ظریفی درش هست, و اونی نیست که شما توضیح دادین, موضوع این نیست که اسب بخار رو استفاده نمیکنن, چون بقول خودتون HP و یا BHP میتونه باشه,....ما با مهندسین مکانیک طرف هستیم نه نویسندگان مجلات موتورسیکلت,....برای یه مهندس فرمول قابل تغییر نیست, پس فرمولی رو که شما قید کردید( 1Kw=1.34hp), صحبتی از Bhp نکرده و در این مورد ففط با hp طرف هستیم,....به کار روتین هم ربطی نداره, در واقع قید کردن قدرت با اسب بخار و گشتاور با نیوتن متر بسیار عالی پیش میرفت تا زمانی که کاربراتور کنار گذاشته شد و سیستم پیچیده انژکتور وارد کارزار شد که تونستن توسط کنترل کامپیوتر یه کاری بکنن که یه موتور 400cc مثل یه موتور 250cc بدون اشکال راه بره که تو سیستم کاربراتور تقریبا غیر ممکن بود,

شما این متن رو برای موتورهای زیر 250cc گذاشتین;;����������� ������

""All motorcycles with engine capacities of 250cc and under, except for those on the LAMS-prohibited list above.
همه آزادن مگه اونهایی که موردی منع شده اند,""

نوشته بالا نمیگه ""موردی منع شده اند,"", جمله بالا میگه;
تمام موتورسیکلت های با انجین 250cc و کمتر به استثنای موتورهائی که در لیست LAMS منع شده که در بالا امده,.....ببینید لیستی در بالای این نوشته وجود داشته که اینجا قید شده؟؟,

شما, اطلاعات راجب به LAMS بدست آوردید و فرمولهای تبدیل مقیاس اسب بخار به کیلو وات رو هم میدونید,
کاری نداشته باشید که تو گوگل چی میگن,.....وزن و قدرت R1-Z مشخصه, برای من و اعضاء با اعداد ارقام ثابت کنید که این موتور, قدرتش به نسبت وزنش از 150kw بر تُن کمتره و میتونه تو استاندارد LAMS قرار بگیره,

فراموش نکنید, چیزی شبیه استاندارد LAMS سالها قبل از اینکه که بکار گرفته بشه توسط کمپانی های بیمه استفاده میشده و R1-Z از همون سالها تو لیست سیاه بیمه قرار گرفت,.....من اینو خیلی خوب میدونم چون تو همون زمانها گواهینامه موتورسیکلت M رو گرفتم,

خوب من از شما درخواست میکنم که
لطفا یه تاپیک جداگانه و اختصاصی برا این موضوع بزنید

2fun
17-11-1399, 12:18 قبل از ظهر
واقعاً یه سرچ کردن تو اینترنت چقدر کار سختیه؟
نمیدونم این موضوع LAMS اساساً چه ربطی به این تاپیک داشته که اینقدر هم در موردش بحث شده ولی تا جایی که ما خوندیم LAMS یک استاندارد بین‌المللی و جهانی نیست و یه برنامه‌ایه که توی استرالیا و نیوزیلند برای تعیین موتورهای مناسب برای افراد مبتدی اجرا شده. کشورهای دیگه از جمله آمریکا و کانادا و بریتانیا قوانین خودشون رو دارن که کلاً فرق میکنه. اما طبق گفته سایت آژانس حمل و نقل نیوزیلند ([Only registered and activated users can see links])

LAMS-approved motorcycles include

All motorcycles with engine capacities of 250cc and under, except for those on the LAMS-prohibited list above

All motorcycles manufactured prior to 1960 with an engine capacity of 660cc and under

Any motorcycle powered wholly by electricity which is approved by the Transport Agency

The following list of motorcycles with engine capacities between 251cc and 660cc – these motorcycles must in standard form as produced by the manufacturer. They cannot be modified in any way to increase the power-to-weight ratio
لیست موتورهای ممنوعه‌ی زیر ۲۵۰ تو نیوزلیند هم اینه ([Only registered and activated users can see links]-motorcycles) که یاماها R1-Z داخلش نیست. لیست موتورهای مورد تایید بالای ۲۵۰ هم که تو متن بالا بهش اشاره شد اینجا ([Only registered and activated users can see links]-motorcycles) هست.

تو استرالیا هم ایالت‌های مختلف قوانینشون یکم با هم فرق میکنه بعضی حجم موتور ۲۵۰ رو اشاره کردن و بعضی ۲۶۰ اما عملاً همه موتورهای مورد تاییدشون مثل هم هست. برای نمونه قانون ایالت Queensland برای موتورهای زیر ۲۵۰ اینه:

All models, up to 250mL, including mopeds, are eligible for use on an RE licence and are included in the LAM Scheme. Individual makes and models are not listed
However, the following 250mL motorcycles are excluded from the LAM Scheme

Suzuki RGV250

Kawasaki KR250 (KR-1 and KR1s models)

Honda NSR250

Yamaha TZR250

Aprilia RS250

قانون چندتا از ایالت‌های دیگه رو هم تو این لینک‌ها میتونید ببینید:

Learner approved motorcycles (LAM Scheme) | Transport and motoring | Queensland Government ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links]

دوستان محترم از جمله جناب فرزین اگر از چیزی بر خلاف مطالبی که من پیدا کردم اطلاع دارند لطفاً با منبع اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه بزارن تا همه استفاده کنیم. با کمال احترام حرف شما بدون منبع واسه هیچکس غیر از خودتون سندیت نداره!

نیما نادری
17-11-1399, 11:03 قبل از ظهر
این موضوع خارج از فرمایشات آقایان آرش، طوفان و معمار نیست

خیلی سادس در یک کلام این استاندارد ربطی به ما در ایران نداره

تمام ۲۴۹ سی سی های بازار ما با حداکثر توانشون زیر استاندارد یا محدودیت LAMS هستن

این دوزمانه هایی که آقای طوفان فرمودن که مجزا از این داستان هستن واقعا باید باشن

همشون سبک وزن و بد جور قوی هستن فکر میکنم بعضی هاشون قدرتشون به اسب بخار!!!

بیشتر از بعضی ۶۰۰ سی سی های چهارزمانه هم دورانشونه

Alireza Farzin
17-11-1399, 05:18 بعد از ظهر
خوب من از شما درخواست میکنم که
لطفا یه تاپیک جداگانه و اختصاصی برا این موضوع بزنید

معمار خان سلام,

باشه, چشم,
شما همیشه با علاقه تون به موضوع, مشوق من بودین,......باید وقت بزارم و تمام پستهام رو پیدا بکنم به انضمام پستهای دیگر اعضاء در این زمینه و قرار بدم زیر مجموعه تاپیک LAMS,

عنایت فراوان,

Alireza Farzin
17-11-1399, 07:08 بعد از ظهر
واقعاً یه سرچ کردن تو اینترنت چقدر کار سختیه؟
نمیدونم این موضوع LAMS اساساً چه ربطی به این تاپیک داشته که اینقدر هم در موردش بحث شده ولی تا جایی که ما خوندیم LAMS یک استاندارد بین‌المللی و جهانی نیست و یه برنامه‌ایه که توی استرالیا و نیوزیلند برای تعیین موتورهای مناسب برای افراد مبتدی اجرا شده. کشورهای دیگه از جمله آمریکا و کانادا و بریتانیا قوانین خودشون رو دارن که کلاً فرق میکنه. اما طبق گفته سایت آژانس حمل و نقل نیوزیلند ([Only registered and activated users can see links])

LAMS-approved motorcycles include

All motorcycles with engine capacities of 250cc and under, except for those on the LAMS-prohibited list above

All motorcycles manufactured prior to 1960 with an engine capacity of 660cc and under

Any motorcycle powered wholly by electricity which is approved by the Transport Agency

The following list of motorcycles with engine capacities between 251cc and 660cc – these motorcycles must in standard form as produced by the manufacturer. They cannot be modified in any way to increase the power-to-weight ratio
لیست موتورهای ممنوعه‌ی زیر ۲۵۰ تو نیوزلیند هم اینه ([Only registered and activated users can see links]-motorcycles) که یاماها R1-Z داخلش نیست. لیست موتورهای مورد تایید بالای ۲۵۰ هم که تو متن بالا بهش اشاره شد اینجا ([Only registered and activated users can see links]-motorcycles) هست.

تو استرالیا هم ایالت‌های مختلف قوانینشون یکم با هم فرق میکنه بعضی حجم موتور ۲۵۰ رو اشاره کردن و بعضی ۲۶۰ اما عملاً همه موتورهای مورد تاییدشون مثل هم هست. برای نمونه قانون ایالت Queensland برای موتورهای زیر ۲۵۰ اینه:

All models, up to 250mL, including mopeds, are eligible for use on an RE licence and are included in the LAM Scheme. Individual makes and models are not listed
However, the following 250mL motorcycles are excluded from the LAM Scheme

Suzuki RGV250

Kawasaki KR250 (KR-1 and KR1s models)

Honda NSR250

Yamaha TZR250

Aprilia RS250

قانون چندتا از ایالت‌های دیگه رو هم تو این لینک‌ها میتونید ببینید:

Learner approved motorcycles (LAM Scheme) | Transport and motoring | Queensland Government ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links]

دوستان محترم از جمله جناب فرزین اگر از چیزی بر خلاف مطالبی که من پیدا کردم اطلاع دارند لطفاً با منبع اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه بزارن تا همه استفاده کنیم. با کمال احترام حرف شما بدون منبع واسه هیچکس غیر از خودتون سندیت نداره!

آقای طوفان عزیز سلام,

من دونه دونه به سوالات و گفته های شما تا اونجا که بتونم جواب میدم,

فرمودید;
***واقعاً یه سرچ کردن تو اینترنت چقدر کار سختیه؟***
سرچ کردن تو اینترنت کار سختی نیست, یه بچه ده ساله هم اینکار رو میکنه ولی مطالب خوب و درست رو از سایتهای مختلف پیدا کردن و عصاره ای مفید از این مطالب رو بیان کردن کار راحتی نیست,.....وگر نه برای هر سؤال اعضاء براحتی در جواب میشه آدرس سایتهای مختلف رو عنوان کرد که بخونن, اونوقت این سایت پر میشه از آدرس سایتهای مختلف,

فرمودید;
***نمیدونم این موضوع LAMS اساساً چه ربطی به این تاپیک داشته که اینقدر هم در موردش بحث شده,***

موضوع LAMS هیچ ارتباطی به این تاپیک نداره,....آقای معمار گفتند که گویا قراره بزودی موتورهای تا حجم 500cc وارد ایران بشه, و من گفتم که دور از حقیقت نیست چون با اومدن استاندارد LAMS و پائین آوردن قدرت انجینهای قویتر,.....میتونن موتورهای 500cc رو هم کنترل بکنن که مثلا از 145 کیلومتر در ساعت بالاتر نرن و بشه به ایران واردشون کرد,.....کلا ممنوعیت تردد موتورهای حجم بالا بخاطر سرعت و شتاب بسیار بالا هست نه سنگینی موتور,......وقتی ثابت بشه که سرعتشون از 145~ کیلومتر در ساعت بالاتر نخواهد بود و شتاب انچنان بالائی ندارن و به هیچ عنوان نمیشه دستکاریش کرد که سرعت و شتالش بره بالا براحتی میتونه وارد ایران بشه, فقط بحث اینجاست که میشه گفت; ""خُب یه موتور 500cc که مثل یه 250 راه بره به چه دردمون میخوره"".....موضوع اصلی اینه که ایران و خیلی گشورها نمیخوان موتورسواراشون از 145 k/h تندتر برونن حالا میخواد حجم موتور هرچی باشه,

من اصلا نگفتم که استاندارد LAMS قراره وارد ایران بشه و یا آیا موتورهای ایران تائید شده استاندارد LAMS هستند یا نه,......من نمیدونم چرا یه سری از اعضاء فکر کردند من دارم راجب به پیاده کردن قانون LAMS در ایران صحبت میکنم,....فقط گفتم از این سیستم استفاده میکنن برای وارد کردن موتورهای حجم بالاتر,
دوستان این رو در نظر داشته باشن که یک کشور میتونه استاندارد LAMS رو وارد سیستم گواهینامه دادنش نکنه ولی میتونه بخاطر امنیت بیشتر فقط موتورهای تائید شده استاندارد LAMS رو اجازه وارد کردن بده,.... واین اتفاقیه که در ایران خواهد افتاد اگر وارد کننده ها بخواهند حجم بالاتر از 250cc وارد کنن,

فرمودید;
***دوستان محترم از جمله جناب فرزین اگر از چیزی بر خلاف مطالبی که من پیدا کردم اطلاع دارند لطفاً با منبع اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه بزارن تا همه استفاده کنیم. با کمال احترام حرف شما بدون منبع واسه هیچکس غیر از خودتون سندیت نداره!***

با کمال احترام شما لطفا از جانب خودتون در مورد منبع اطلاعات صحبت کنید نه جمع کثیری,.....بیشتر افراد اگر کمی با مکانیک اشنا باشند متوجه منطق گفته شده میشن و احتیاج به دیدن منبع اطلاعات ندارند,......مخصوصا که من سعی میکنم تا اونجائی که ممکنه موضوع رو به ساده ترین حالت توضیح بدم,
بیشتر مواقع من از چیزی صحبت میکنم که برگرفته از سایت های مختلف هست وباید یه لیست طولانی از منابع رو گذاشت, در بالا گفتم که پست هامون تبدیل میشه به فقط آدرس منابع که درصد بسیار کمی دنبالش میرن, پس بهتره, بعد عرایض من,.....تحقیق کنید واگر مطلبی بر خلاف گفته های من بدست آوردین عنوان کنید تا مسئله روشن بشه,

فرمودید;
***لیست موتورهای ممنوعه‌ی زیر ۲۵۰ تو نیوزلیند هم اینه که یاماها R1-Z داخلش نیست. لیست موتورهای مورد تایید بالای ۲۵۰ هم که تو متن بالا بهش اشاره شد اینجا هست.***
لیست موتورهای ممنوعه که از همون سایتی که گفتید رو در زیر عنوان کردید و گفتید R1-Z توش نیست,👇👇👇

Suzuki RGV250,......Kawasaki KR250 (KR-1 and KR1s models)......Honda NSR250......Yamaha TZR250.......Aprilia RS250

تمام این لیست بالا در اون سایت که شما قید کردید با پرانتز اومده که شما عمدا و یا سهوا اینجا قید نکردید,.....اون پرانتز اینه 👇👇👇

(all models and variants)

آقای طوفان میدونید معنی کلمه Variants دقیقا در مورد این موتورسیکلت ها چیه که عنوان شده,.....چون all models رو که عنوان کردن, مشخصه,
variant به تمام موتورهائی که از این نوع موتور الهام شده و تغییراتی در دیزاین صورت گرفته که باعث شده که حتی اسمش عوض بشه ولی از لحاظ ذات بهم شباهت دارن, گفته میشه,

اعضاء محترمی که وقت گذاشتن این پست رو مطالعه کردن, خواهشتاً حتی اگر به این موضوع علاقه ای ندارن, لطف کنن این دو موتور(YAMAHA R1-Z & TZR250) رو گوگل کنن و ببینن که چقدر این دو از لحاظ قیافه و مشخصات بهم نزدیکن, اختلافهائی با هم دران ولی ذاتشون یکیه که معنی دقیق variant رو در اینجا میده,
پس R1-Z بسیار شبیه TRZ250 هست و از لحاظ استاندارد LAMS ممنوعه,

وسلام, و درود بر همه شما,

2fun
18-11-1399, 12:13 قبل از ظهر
آقای طوفان عزیز سلام,

من دونه دونه به سوالات و گفته های شما تا اونجا که بتونم جواب میدم,

فرمودید;
***واقعاً یه سرچ کردن تو اینترنت چقدر کار سختیه؟***
سرچ کردن تو اینترنت کار سختی نیست, یه بچه ده ساله هم اینکار رو میکنه ولی مطالب خوب و درست رو از سایتهای مختلف پیدا کردن و عصاره ای مفید از این مطالب رو بیان کردن کار راحتی نیست,.....وگر نه برای هر سؤال اعضاء براحتی در جواب میشه آدرس سایتهای مختلف رو عنوان کرد که بخونن, اونوقت این سایت پر میشه از آدرس سایتهای مختلف,

فرمودید;
***نمیدونم این موضوع LAMS اساساً چه ربطی به این تاپیک داشته که اینقدر هم در موردش بحث شده,***

موضوع LAMS هیچ ارتباطی به این تاپیک نداره,....آقای معمار گفتند که گویا قراره بزودی موتورهای تا حجم 500cc وارد ایران بشه, و من گفتم که دور از حقیقت نیست چون با اومدن استاندارد LAMS و پائین آوردن قدرت انجینهای قویتر,.....میتونن موتورهای 500cc رو هم کنترل بکنن که مثلا از 145 کیلومتر در ساعت بالاتر نرن و بشه به ایران واردشون کرد,.....کلا ممنوعیت تردد موتورهای حجم بالا بخاطر سرعت و شتاب بسیار بالا هست نه سنگینی موتور,......وقتی ثابت بشه که سرعتشون از 145~ کیلومتر در ساعت بالاتر نخواهد بود و شتاب انچنان بالائی ندارن و به هیچ عنوان نمیشه دستکاریش کرد که سرعت و شتالش بره بالا براحتی میتونه وارد ایران بشه, فقط بحث اینجاست که میشه گفت; ""خُب یه موتور 500cc که مثل یه 250 راه بره به چه دردمون میخوره"".....موضوع اصلی اینه که ایران و خیلی گشورها نمیخوان موتورسواراشون از 145 k/h تندتر برونن حالا میخواد حجم موتور هرچی باشه,

من اصلا نگفتم که استاندارد LAMS قراره وارد ایران بشه و یا آیا موتورهای ایران تائید شده استاندارد LAMS هستند یا نه,......من نمیدونم چرا یه سری از اعضاء فکر کردند من دارم راجب به پیاده کردن قانون LAMS در ایران صحبت میکنم,....فقط گفتم از این سیستم استفاده میکنن برای وارد کردن موتورهای حجم بالاتر,
دوستان این رو در نظر داشته باشن که یک کشور میتونه استاندارد LAMS رو وارد سیستم گواهینامه دادنش نکنه ولی میتونه بخاطر امنیت بیشتر فقط موتورهای تائید شده استاندارد LAMS رو اجازه وارد کردن بده,.... واین اتفاقیه که در ایران خواهد افتاد اگر وارد کننده ها بخواهند حجم بالاتر از 250cc وارد کنن,

فرمودید;
***دوستان محترم از جمله جناب فرزین اگر از چیزی بر خلاف مطالبی که من پیدا کردم اطلاع دارند لطفاً با منبع اطلاعاتشون رو در اختیار بقیه بزارن تا همه استفاده کنیم. با کمال احترام حرف شما بدون منبع واسه هیچکس غیر از خودتون سندیت نداره!***

با کمال احترام شما لطفا از جانب خودتون در مورد منبع اطلاعات صحبت کنید نه جمع کثیری,.....بیشتر افراد اگر کمی با مکانیک اشنا باشند متوجه منطق گفته شده میشن و احتیاج به دیدن منبع اطلاعات ندارند,......مخصوصا که من سعی میکنم تا اونجائی که ممکنه موضوع رو به ساده ترین حالت توضیح بدم,
بیشتر مواقع من از چیزی صحبت میکنم که برگرفته از سایت های مختلف هست وباید یه لیست طولانی از منابع رو گذاشت, در بالا گفتم که پست هامون تبدیل میشه به فقط آدرس منابع که درصد بسیار کمی دنبالش میرن, پس بهتره, بعد عرایض من,.....تحقیق کنید واگر مطلبی بر خلاف گفته های من بدست آوردین عنوان کنید تا مسئله روشن بشه,

فرمودید;
***لیست موتورهای ممنوعه‌ی زیر ۲۵۰ تو نیوزلیند هم اینه که یاماها R1-Z داخلش نیست. لیست موتورهای مورد تایید بالای ۲۵۰ هم که تو متن بالا بهش اشاره شد اینجا هست.***
لیست موتورهای ممنوعه که از همون سایتی که گفتید رو در زیر عنوان کردید و گفتید R1-Z توش نیست,������������� ����

Suzuki RGV250,......Kawasaki KR250 (KR-1 and KR1s models)......Honda NSR250......Yamaha TZR250.......Aprilia RS250

تمام این لیست بالا در اون سایت که شما قید کردید با پرانتز اومده که شما عمدا و یا سهوا اینجا قید نکردید,.....اون پرانتز اینه ���������������� �

(all models and variants)

آقای طوفان میدونید معنی کلمه Variants دقیقا در مورد این موتورسیکلت ها چیه که عنوان شده,.....چون all models رو که عنوان کردن, مشخصه,
variant به تمام موتورهائی که از این نوع موتور الهام شده و تغییراتی در دیزاین صورت گرفته که باعث شده که حتی اسمش عوض بشه ولی از لحاظ ذات بهم شباهت دارن, گفته میشه,

اعضاء محترمی که وقت گذاشتن این پست رو مطالعه کردن, خواهشتاً حتی اگر به این موضوع علاقه ای ندارن, لطف کنن این دو موتور(YAMAHA R1-Z & TZR250) رو گوگل کنن و ببینن که چقدر این دو از لحاظ قیافه و مشخصات بهم نزدیکن, اختلافهائی با هم دران ولی ذاتشون یکیه که معنی دقیق variant رو در اینجا میده,
پس R1-Z بسیار شبیه TRZ250 هست و از لحاظ استاندارد LAMS ممنوعه,

وسلام, و درود بر همه شما,

با توجه به اینکه همیشه ادعای بحث علمی دارید منم یکم امیدوار بودم با شما یه صحبت منطقی داشته باشم ولی وقتی ارجاع دادن به منبع برای صحبت‌هاتون رو لازم نمیدونید و حتی سرچ کردن و لینک دادن به سایت‌های دیگه رو هم کار ناپسندی حساب میکنید ظاهراً ادامه دادن بحث هم فایده‌ای نداره. اینطوری صحبت کردن با شما به حرف زدن با رادیو شباهت داره که بقیه هرچی هم براتون سند بیارند شما اول و آخرش حرف خودتون رو میزنید.

لینک‌هایی که از سایت‌های دولتی استرالیا آوردم واضح هستن. توی هیچکدوم از ۴ لینکی که آخر پست قبلم گذاشتم عبارت (all models and variants) وجود نداره. یاماها R1 Z هرچقدر هم از نظر شما به TZR250 شباهت داشته باشه، یک مدل متفاوت حساب میشه و قطعاً مورد تایید برنامه LAMS هست. اگه یکم به خودتون زحمت بدید و تو اینترنت یه گشتی بزنید فروم‌های استرالیایی رو میبینید که این موتور رو خرید و فروش میکنند و مشکلی هم از نظر برنامه‌ی LAMS ندارند. البته از شما که تا الان واسه حتی یک سطر هم از مطالبی که نوشتید سندی نیاوردید انتظار ندارم که حرفم رو قبول کنید. بقیه‌ی کاربرها هم عاقل هستند و خودشون تصمیم میگیرند چه نظری رو قبول کنند. منم دیگه این بحث رو ادامه نمیدم چون LAMS اصلاً هیچ ارتباطی به ما تو ایران نداره. ثابت و رد کردن مورد تایید بودن یک موتور هم به درد هیچکسی نمیخوره.

طبیعتاً همه اختیار دارن هر حرفی رو که دوست دارند حتی اگه کاملاً بی پایه و اساس باشه بپذیرند. اما مسلماً بحث منطقی بدون ارجاع دادن به منبع معتبر روشی نیست که افراد متخصص یا اهل علم سراغش برند. در مورد شما هم یکی از دلایلی که چنین جوّی علیه خودتون بین کاربرای فروم ایجاد کردید همین مقاومت کردن در برابر قبول مطالب مستند و طفره رفتن از آوردن سند برای حرف‌های خودتون هست.

در هر حال من دیگه این بحث رو ادامه نمیدم و سعی میکنم تو موضوعات دیگه هم خودم را با شما درگیر بحث نکنم. هر وقت منبعی برای فرمایشاتتون داشتید میشه امیدوار بود که بحث کردن باهاتون هم فایده‌ای داشته باشه.

سالم و پیروز باشید. والسلام.

Alireza Farzin
18-11-1399, 08:14 بعد از ظهر
با توجه به اینکه همیشه ادعای بحث علمی دارید منم یکم امیدوار بودم با شما یه صحبت منطقی داشته باشم ولی وقتی ارجاع دادن به منبع برای صحبت‌هاتون رو لازم نمیدونید و حتی سرچ کردن و لینک دادن به سایت‌های دیگه رو هم کار ناپسندی حساب میکنید ظاهراً ادامه دادن بحث هم فایده‌ای نداره. اینطوری صحبت کردن با شما به حرف زدن با رادیو شباهت داره که بقیه هرچی هم براتون سند بیارند شما اول و آخرش حرف خودتون رو میزنید.

لینک‌هایی که از سایت‌های دولتی استرالیا آوردم واضح هستن. توی هیچکدوم از ۴ لینکی که آخر پست قبلم گذاشتم عبارت (all models and variants) وجود نداره. یاماها R1 Z هرچقدر هم از نظر شما به TZR250 شباهت داشته باشه، یک مدل متفاوت حساب میشه و قطعاً مورد تایید برنامه LAMS هست. اگه یکم به خودتون زحمت بدید و تو اینترنت یه گشتی بزنید فروم‌های استرالیایی رو میبینید که این موتور رو خرید و فروش میکنند و مشکلی هم از نظر برنامه‌ی LAMS ندارند. البته از شما که تا الان واسه حتی یک سطر هم از مطالبی که نوشتید سندی نیاوردید انتظار ندارم که حرفم رو قبول کنید. بقیه‌ی کاربرها هم عاقل هستند و خودشون تصمیم میگیرند چه نظری رو قبول کنند. منم دیگه این بحث رو ادامه نمیدم چون LAMS اصلاً هیچ ارتباطی به ما تو ایران نداره. ثابت و رد کردن مورد تایید بودن یک موتور هم به درد هیچکسی نمیخوره.

طبیعتاً همه اختیار دارن هر حرفی رو که دوست دارند حتی اگه کاملاً بی پایه و اساس باشه بپذیرند. اما مسلماً بحث منطقی بدون ارجاع دادن به منبع معتبر روشی نیست که افراد متخصص یا اهل علم سراغش برند. در مورد شما هم یکی از دلایلی که چنین جوّی علیه خودتون بین کاربرای فروم ایجاد کردید همین مقاومت کردن در برابر قبول مطالب مستند و طفره رفتن از آوردن سند برای حرف‌های خودتون هست.

در هر حال من دیگه این بحث رو ادامه نمیدم و سعی میکنم تو موضوعات دیگه هم خودم را با شما درگیر بحث نکنم. هر وقت منبعی برای فرمایشاتتون داشتید میشه امیدوار بود که بحث کردن باهاتون هم فایده‌ای داشته باشه.

سالم و پیروز باشید. والسلام.

سلام آقای طوفان,

دوست عزیز, سرورم, شما که انقدر سند, سند میکنید, من این پرانتز رو از سندهائی که خود شما تو پستتون قرار دادید کشیدم بیرون,.....اونوقت خودتون میگید همچین پرانتزی رو ندیدید,......دوست عزیز شما انقدر در جمع کردن منابع اطلاعاتی عجله کردید که ثابت بکنید من اشتباه میکنم,.......اصلا با دقت منابع اطلاعاتی تون رو نخوندید که متوجه این پرانتز بشید,
جالب اینجاست که این پرانتزها حداقل پنج جا تکرار شدن,

اگر این پرانتزها رو نمیتونید پیدا بکنید, فایده سند و منبع اطلاعاتی گذاشتن چیه,.....نگید که من ادعای بحث علمی دارم,....دوست عزیز شما که دیگه شک به عملکرد مغز خودتون ندارید؟,.......محاسبه LAMS رو که میتونید پیدا بکنید,.....درسته؟؟,
اسب بخار و وزن R1-Z هم که مشخصه,.....میتونید محاسبه بکنید که زیر 150کیلو وات بر تُن هست یا نه,......اگر هست, که به عنوان سند, نشون میدید که درست میگفتید,.....اگر بالای 150 باشه که من درست میگفتم,....ولی با وجود اینکه خودتون محاسبه کردید و به جوابتون اطمینان دارید, این سوال براتون پیش میاد, که چرا تو استرالیا که قانون LAMS رو رعایت میکنن, این موتور رو خرید و فروش میکنن و به قول خودتون مشکلی پیش نمیاد,.....با عقل جور در نمیاد,.....درسته؟؟,...پس یه مسئله ای هست,

معمار
12-11-1400, 07:53 قبل از ظهر
اما خبر جذاب شون چی بود

تو لایو پیج بنلی موتور ایران که نگاه میکردم
یه آقای کله کچلی بود فکر میکنم مدیر عامل نیکران موتور بودش

قشنگ دو و نیم سال از زدن این تاپیک میگذره و
هیچ خبری از پلاک شدن موتورهای حجم بالای ۲۵۰ نیست
تنها اتفاق خوب این مدت پلاک شدن نینجاهای چهارسیلندر یود
و دیگر هیچ .

Alireza Farzin
14-11-1400, 07:56 بعد از ظهر
قشنگ دو و نیم سال از زدن این تاپیک میگذره و
هیچ خبری از پلاک شدن موتورهای حجم بالای ۲۵۰ نیست
تنها اتفاق خوب این مدت پلاک شدن نینجاهای چهارسیلندر یود
و دیگر هیچ .

سلام,

میخواستن از پروتوکال LAMS استفاده بکنن و موتورهای تا حجم ۵۰۰ سی سی رو وارد کنن ولی متاسفانه بیشتر این موتورها به راحتی "ریمپ" میشن,