PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه ی هیوسانگ 250 و دربی 160

nOviA
29-08-1390, 09:50 قبل از ظهر
از اون جایی که این 2 ، در کلاس اسپرت و هم قیمت هستند این تاپیک رو ایجاد کردم.

محمد هیو از خیلی لحاظ از مگلی سر ترهشاید جاش اینجا نباشه ولی چون تو هم هیو داشتی هم دربی نظرت در مورد دربی چیه؟
من فکر میکنم از هر لحاظ از هیو سر تره فقط و سرعتی نیست درسته؟
هندلینگش چطوره نسبت به هیو؟
الان همین لیزخوردنی که گفتی ترمزی که گفتی
دیگه چه خوبی هایی داره این موتور؟
فکر نمیکنی برای کسی که اهل سرعت نیست دربی بهترین موتور ریسی هست؟
شتابش نسبت به بقیه چطوریه؟
اگر جای این سوالات اینجا نیست تو قسمت دربی جواب بده
ممنون

من نظرم بر عکس شماست. دربی از همه لحاظ سرتره به جز شتاب و سرعت.

ترمز های دربی به خاطر لاستیکاش به مراتب بهتر از هیوسانگه.دربی به سختی و به ندرت با ترمز شدید قفل میکنه اما هیو رو هر وقت که اراده کنید میتونید ترمز هاشو قفل کنید.

هندلینک دربی واقعا بی نظیره. من هیوسانگ رو جرات نمیکنم از 45 درجه بیشتر بخوابونم. اما دربی رو با جرات تمام حتی تا 30 درجه میخوابوندم و مطمئن بودم که منو زمین نمیزنه. در واقع با دربی رو قسمت Edge لاستیک یا خط بیرونی لاستیک حرکت میکردم اما هیوسانگ اول به خاطر وزنش،دوم به خاطر جنس لاستیک هاش این جرات رو بهم نمیده.

شاسی دربی،شاسی موتو جی پی بود و سر پیچ اصلا گیج نمیزد اما هیوسانگ با کمی فشار به شاسی Dial شاسی بهم میریزه و گیج میزنه. حتی با سرعت بالا که لاین عوض میکنم(140 150) گیج میزنه.

نقطه ی برتری هیوسانگ تعادل تو سرعت بالا به خاطر وزن بیشترشه. مثلا با سرعت 130 با هر2 موتور احساس بهتری رو هیوسانگ دارید تا دربی!

کمک های هیوسانگ نرم تره. جنس لاستیک هیوسانگ اصلا با دربی قابل مقایسه نیست. اگه پیرلی سایز هیوسانگ موجود بود حتما مینداختم زیر موتورم.

راحتی دربی بسیار بیشتره و اصلا تو مدت طولانی بدن درد نمیگیرید. به خاطر سبکی و کوچیکیش تو ترافیک عملکرد بیشتری داره.

برای شروع موتور سواری حرفه ای نمیشه گفت کدوم بهتره. هر 2 تاش خوبه اما با دربی تو مدت زمان کمتری به مهارت بیشتری دست پیدا میکنید اگر واقعا طلبه باشید.

مساله ی دیکه ای به ذهنم نمیرسه اگه سوالی بود در خدمتم.

Shenzo
29-08-1390, 11:09 قبل از ظهر
سلام جناب nOviA ([Only registered and activated users can see links]) گرامی
ممنون از اطلاعات مفیدتون
اگه ممکنه راجع به شتاب صفر تاصد و حد اکثر سرعت دربی اطلاعات بدین
باتشکر:thanks:

reza KTM
29-08-1390, 02:05 بعد از ظهر
جمله من رو دقیق نخوندی
من میگم دربی بهتره از هیوسانگ دیگه فقط هیو تند تر میره همین
خوشگلی دربی هم خیلی نکته مهمی هستش مخصوصا ترک نشین عقبش که کاملا باید روی راننده بخوابه و خیلی رخ میده به موتور
صدای دربی زیاد جالب نیست نداری نمونه صداش رو؟
مصرف بنزینش چطوریه؟
حداکثر سرعت؟
صفر تا 100؟
تو شتاب 400 متر چقدر از هیو عقب میفته؟
اصلا عقب میفته؟
لوازمش چطوریه؟
گرون تر از هیو هستش؟
میشه شتابش رو با چه موتوری برابر دونست آپاچی روان مگلی یا ....؟

---------- Post added at 04:05 PM ---------- Previous post was at 03:55 PM ----------

کاشکی یه درگ بین زدایکس و دربی مینداختیم
کدوم میگیره به نظرت؟

nOviA
29-08-1390, 02:28 بعد از ظهر
1-صدای دربی زیاد جالب نیست نداری نمونه صداش رو؟
2-مصرف بنزینش چطوریه؟
3-حداکثر سرعت؟
4-صفر تا 100؟
5-تو شتاب 400 متر چقدر از هیو عقب میفته؟
اصلا عقب میفته؟
6-لوازمش چطوریه؟
گرون تر از هیو هستش؟
7-میشه شتابش رو با چه موتوری برابر دونست آپاچی روان مگلی یا ....؟

8-کاشکی یه درگ بین زدایکس و دربی مینداختیم
کدوم میگیره به نظرت؟

1-صدای دربی تو دور پایین اصلا جالب نیست اما وقتی دور از 9000 رد میشه صدای بسیار جذابی داره در نوع خودش. دقیقا بر عکس هیوسانگه. هیوسانگ وقتی از 9.5 یا 10 رد میشه هم از عملکردش کم میشه هم صداش بد میشه.

اینم اضافه کنم که کیفیت انجین دربی بسیار بالا در حد موتور های 1000 سی سی بود و در همون حد انجین تو حالت خلاص گاز میخورد. مثلا وقتی با دربی تو حالت خلاص سر گاز بدین دور موتور تا 9000 بالا میاد. حالا اگر همون مقدار گاز رو به هیوسانگ بدین دور موتور تا 4 یا 5 بیشتر بالا نمیاد. این مساله مربوط به کیفیت انجین و نرمی کارکردش میشه.

2-مصرف دربی بسته به نوع رانندگی صدی 3 تا 4 بود.
3-حداکثر سرعت رو من باهاش 140 تا رفتم که نشنیدم کسی بیشتر از 130 رفته باشه.
4-صفر تا 100 رو حدودا 9 تا 10 ثانیه میرفت.
5-خیلی
6-لوازم دربی خیلی گرون بود. مثلا لنت جلو 70 و لنت عقب 50 بود. البته خب کاراییش هم حرف نداشت. فیلتر روغن و بنزین هر کدوم 50 بود. اما هیو خیلی ارزون تره.
7-با پالس 220 برابری میکرد.
8-دربی در بهترین حالت 18 اسب و زدایکس 22 23 اسب قدرت داره. کاملا مشخصه که زدایکس دربی رو میزنه.

reza KTM
29-08-1390, 03:28 بعد از ظهر
دور موتور هیو چقدره؟ از چه خطی میشه ردلاین؟
برای دربی چقدره و از چه عددی ردلاین شروع میشه؟
من شخصا این صداهایی رو که برای هیو و دربی و ... میزارن دوست ندارم حتی با تعویض اگزوز
میشه برای این دو موتور اگزوزهایی گزاشت که صداش شبیه بندیتی زد ایکسی و... بشه؟

در کل دربی ارزش خرید داره؟

---------- Post added at 05:28 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

راستی این قیمت بالای دربی فقط برای کیفیتش هست یا یه چیز منحصر به فردی داره
مثلا یه سیستم اضافی یا مثل کی تی ام قابلیت برنامه دهی یا ...

صفحه کیلومترش چی
چه امکاناتی داشت؟

alexi
29-08-1390, 08:19 بعد از ظهر
هندلینک دربی واقعا بی نظیره. من هیوسانگ رو جرات نمیکنم از 45 درجه بیشتر بخوابونم. اما دربی رو با جرات تمام حتی تا 30 درجه میخوابوندم و مطمئن بودم که منو زمین نمیزنه. در واقع با دربی رو قسمت Edge لاستیک یا خط بیرونی لاستیک حرکت میکردم اما هیوسانگ اول به خاطر وزنش،دوم به خاطر جنس لاستیک هاش این جرات رو بهم نمیده.

.

30 درجه !!!!!!!

عزیز دلم ممکنه بهت بربخوره ولی حداقل قبل از نوشتن چنین چیزی یه 2 تا عکس موتوجی چی یا سوپربایک رو ببینی نهایت زاویه خوابیدن موتور دستت میاد
البته شما خاصی !!!!!!!:hippie7:

nOviA
29-08-1390, 08:57 بعد از ظهر
1-دور موتور هیو چقدره؟ از چه خطی میشه ردلاین؟
2-برای دربی چقدره و از چه عددی ردلاین شروع میشه؟

3-میشه برای این دو موتور اگزوزهایی گزاشت که صداش شبیه بندیتی زد ایکسی و... بشه؟

4-در کل دربی ارزش خرید داره؟

---------- Post added at 05:28 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

5-راستی این قیمت بالای دربی فقط برای کیفیتش هست یا یه چیز منحصر به فردی داره
مثلا یه سیستم اضافی یا مثل کی تی ام قابلیت برنامه دهی یا ...

6-صفحه کیلومترش چی
چه امکاناتی داشت؟

1-هیو از 10.5 رد لاین میشه اما رد لاین واقعیش نیست. در واقع هیچ موتوری رد لاین واقعیش اونی نیست که تو صفحه کیلومتر شمار میزنن. تو نمودار داینو این ردلاین کمی عقب تره. هیو فکر میکنم حدود 10 باشه رد لاین واقعیش.
2-برای دربی تا قبل از 1000 کیلومتر اول باید رو 9.2 باشه. اما بعد از 1000 تای اول و آب بندی میتونی عوض کنی و تا 11.5 راحت بالا میاد. اما رد لاین واقعی دربی حدود 10.5 بود و از این دور به بعد با کاهش قدرت مواجه میشین.
3-فکر نمیکنم. صدای اگزوز هر موتوری رابطه ی مستقیم با جنس انجین و لوله ها داره. برای همین صدای هر موتوری با بقیه متفاوته.

4-این سوالت کمی سخته.برای کسی که شتاب و سرعت براش مهم نیست و دنبال یاد گیریه آره ارزش داره اما کمتر کسی این کارو میکنه.منظورم اینه که کمتر کسی موتور رو برای هندلینک میخره. اکثرا شتاب و سرعت براشون مهمه. تنها نقص این موتور برای یاد گیریه حرفه ای شتاب پایینشه. برای مثال وقتی شما موتورو تو دنده 4 یا 5 تو سرعت 80 90 تو یک پیچ طولانی حدود 40 درجه موتورو میخوابونی گاز موتور اونقدر توانایی نداره که اگه تا ته گاز بدی شمارو به زمین بزنه. و این مساله برای یاد گیریه حرفه ای خوب نیست چون ممکنه بعد از این موتور که حجم بالاتری(400 به بالا) رو سوار میشین به مقدار گاز موتور تو پیچ نسبت به زاویه ای که میدین عادت نکرده باشین. اما در کل برای یاد گیری از هیو برتری هایی مثل شاسی،کمک و ترمز رو داره.
در کل این موتور به درد کسی میخوره که بعد از این میخواد 600 بخره. موتور خوبی برای نگهداری نیست با توجه به کمبود و قیمت بالای قطعاتش.

5-توجه داشته باشین که این موتور در اروپا با قیمتی حدود 4000 یورو معامله میشه. خودتون حساب کنید ببینین چقدر باید پول بدین. به نظر من شاسی یک تکش خیلی حرف برای گفتن داره.

6-سنسور جک بارز ترین امکانش بود. به جز این چیز خاصی نداشت.

30 درجه !!!!!!!

عزیز دلم ممکنه بهت بربخوره ولی حداقل قبل از نوشتن چنین چیزی یه 2 تا عکس موتوجی چی یا سوپربایک رو ببینی نهایت زاویه خوابیدن موتور دستت میاد
البته شما خاصی !!!!!!!:hippie7:

[Only registered and activated users can see links]

([Only registered and activated users can see links])این کلیپ رو ببین. Steve atlas یکی از بهترین تستر های دنیاست که موتو جی پی های امسال رو هم تست کرده. تو کلیپ به Lean Angle اشاره میکنه که خودت میتونی ببینی چند درجست. خیلی از تصورات شما فراتره این زاویه.

داریم در مورد توانایی موتور سیکلت حرف میزنیم نه راکب. من هیچ ادعایی تو موتور سواری ندارم و همین جا میگم که هیچی نیستم تو موتورسواری.

شما اگر دربی رو خاموش و ایستاده بخوابونی و موتور رو در قسمت Edge لاستیک قرار بدی و با نقاله اندازه بگیری میبینی چند درجه میشه. وقتی تو حرکت میری رو نقطه ی Edge احساس کاملا متفاوتی با سطح لاستیک داره که به راحتی متوجه میشی و با یه اشتباه کوچیک زمین میخوری. البته اگه تست کرده باشین! اگه هم نکردی این کار رو با CBR150 بهت پیشنهاد نمیکنم. موفق باشی

reza KTM
29-08-1390, 09:49 بعد از ظهر
اگر تو اروپا 4000 یورو هست پس تقریبا میشه 6 ملیون خودمون قیمت قابل قبولی تو ایران از این موتور هست نسبت به بقیه موتورها و قیمت جهانیشون

سنسور جک چیه دیگه؟

شاسی یه تیکه چیه و چه فرقی میکنه؟

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:44 PM ----------

در مورد ردلاین میشه اینطوری بگی
مثلا دور موتور رو صفحه کیلومتر تا 14000 زده از 11000 قرمز شده

alexi
29-08-1390, 09:55 بعد از ظهر
انشاالله ما هم یک روز پولدار بشیم و دربی و هیوسانگ بخریم که موتورمون ملاک موتورسواریمون قرار نگیره
لبه لاستیک یا به قول شما Edge لاستیک مربوط به لاستیکه و مدل به مدل لاستیک متفاوته
من هم خیلی سال پیش موتور رو کج میکرذم و میدیدم هنوز به لبه نرسیده با خودم میگفتم لابد همین قدر هم میتونم این موتور را بخوابونم این فقط مشکل شما نیست
شاید تو کلیپ و غیره زاویه رو هرکسی نتونه تشخیص بده , فقط پیش خودش بگه خیلیه !!!!!
ولی یک سری مسایل مربوط به فیزیک و دینامیک حرکته و از دست من و شما هم کاری بر نمیاد
پیشنهاد میکنم هیچ وقت زاویه فراتر از 45 درجه رو امتحان هم نکنی !!!!!!!!!!!!!!! موفق باشی

---------- Post added at 09:55 PM ---------- Previous post was at 09:52 PM ----------

راستی موتور من کثیر 150 طرح سی بس آر هست !!!!! <<<<<<<دیگه بدتر شد !!! نه ؟>>>>>>>>

Kami
29-08-1390, 10:11 بعد از ظهر
اصلا با وضعیت اسفالت کشور ما درست نیست سر پیچ موتورو بخوابونیم چون هیچ تضمینی نیست که جلوت یه سنگ نباشه
تو ایران باید مستقیم برین و مستقیم بیاین
دیگه بحث در مورد لاستیک و زوایه نشه دوستان

nOviA
29-08-1390, 11:57 بعد از ظهر
سنسور جک چیه دیگه؟
شاسی یه تیکه چیه و چه فرقی میکنه؟

در مورد ردلاین میشه اینطوری بگی
مثلا دور موتور رو صفحه کیلومتر تا 14000 زده از 11000 قرمز شده
جک پایین باشه تو Lcd نشون میده.
دقیقا نمیدونم یک تکه بودنش به چه صورته. فقط میدونم سبک تره و دسترسی به موتور راحته. تو بقیه ی شاسی ها اگه اشتباه نکنم ،2 میله ای که از 2طرف انجین رد شده به هم توسط یک میله ی دیگری اتصال داده شده. اما تو دربی این میله ی اتصال وجود نداره چون به دلیل کیفیت بالا لزومی نداشته به وجود اون میله.

دور موتور دربی از 11.5 فراتر نمیرفت و توسط یک مدار الکتریکی اتوماتیک Cut off میکرد.

انشاالله ما هم یک روز پولدار بشیم و دربی و هیوسانگ بخریم که موتورمون ملاک موتورسواریمون قرار نگیره
لبه لاستیک یا به قول شما Edge لاستیک مربوط به لاستیکه و مدل به مدل لاستیک متفاوته
من هم خیلی سال پیش موتور رو کج میکرذم و میدیدم هنوز به لبه نرسیده با خودم میگفتم لابد همین قدر هم میتونم این موتور را بخوابونم این فقط مشکل شما نیست
شاید تو کلیپ و غیره زاویه رو هرکسی نتونه تشخیص بده , فقط پیش خودش بگه خیلیه !!!!!
ولی یک سری مسایل مربوط به فیزیک و دینامیک حرکته و از دست من و شما هم کاری بر نمیاد
پیشنهاد میکنم هیچ وقت زاویه فراتر از 45 درجه رو امتحان هم نکنی !!!!!!!!!!!!!!! موفق باشی

دوست عزیز بنده نگفتم موتور سواری شما بده.من شمارو نمیشناسم که بخوام در موردتون نظر بدم.گفتم اگر میخواید امتحان کنید با کثیر این کارو انجام ندین. حالا حق دارین هر جوری دوست دارین در مورد این حرف بنده فکر کنین اما من منظور بدی ندارم.

لاستیک های اسپرت منظورمه. لاستیک های موتور های اسپرت همه یک شکل هستن با سایز و آج و جنس مختلف. لبه لاستیک هم همشون یه جوره با جنس مختلف.

از نصیحتی که کردی ممنونم.من بابت این کار تاحالا 2 3 بار زمین خوردم.

توی اون کلیپ زاویه ها از روی حدس و گمان زده نمیشه. با دستگاه و Gyro اندازه گیری میشه. محض اطلاع دوستانی که کلیپ رو نمیبینن این زاویه 10 تا 15 درجست.

K.I.A
30-08-1390, 01:14 قبل از ظهر
دربی تو هندلینگ حرف نداره وکاملا استایل موتور سنگین داره موتور بی صدا و روونیه و کیفیت ازش میریزه اما همه چیش گرونه...! موتور به روزیه و به این زودیا خسته کننده و زشت نمیشه کمک فنر های اینورس داره که خیلی به موتور کارایی میده مخصوصا هندلینگ که نصف دیگشو مدیون لاستیک پیرلی هستش همی چیم که سرعت و شتاب نیست که بیشتریا به هیچ فاکتری غیر از شتاب و سرعت توجه نمیکنن چون ملاک خاصی ندارن ولی من دربی به هیو ترجیح میدم چون سواری ازش گرفتم ونیازمو براورده کرد درسته که شتابش کمه اما تا 50 سرعت از هیو جلوتره و سرعتشم تا حدودی رازی کنندس اما این بی صدا بودن چنتا مزیت داره هیچکس به صدای موتور پی نمیبره و ارامش خاصی با هیجان داره عینه نینجا علی رضا که بی صدا هست و وقتی یه دربی بی صدا از بقلتون رد میشه با سرعت اول کاملا گیج میشید که این چی بود و با استایل خاص فکر میکنید سی بی ار 1000 و چون صدا نداره مثل شبه میشه وهمه تو کف میمونن...

Kami
30-08-1390, 10:33 قبل از ظهر
جفتشون قشنگن

اما دربی انگار انجینش 125 هست نه 160

Kami
30-08-1390, 10:39 قبل از ظهر
بله این موتور 125 سی سی هستش
اینم سایت خود دربی و مشخصات
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

K.I.A
30-08-1390, 12:15 بعد از ظهر
دربی 3 تا انجین 50سی سی دو زمانه 125 و 160 دو زمانه داره که دو زمانه چند وقته کارخونش نمیزنه و همه ی مدلاش 160 و 50 دو زمانشم سفارشی شده .خداییش دربی به روز تر و قشنگ تره سفارشیش که استیکر مخصوصم داره و کمی تغییر که عالیه. این عکس هیو هم مدل650 هستش.

Kami
30-08-1390, 01:15 بعد از ظهر
این عکس هیو هم مدل650 هستش.
بله عکس 650 هستش ولی چون رنگ زرد مدل قدیمی هست و دیگه تولید نمیشه گزاشتم :26:

Babak
30-08-1390, 01:24 بعد از ظهر
دربی تو هندلینگ حرف نداره
دیگه تو سرعت 110 تا cg هندلینگش عالیه

reza KTM
30-08-1390, 01:30 بعد از ظهر
یعنی اینا دارن تو این موتور 7 ، 8 میلیونی هم دروغ میگن 125 سی سیه؟
مطمئنی **** ؟ شاید 160 هم باشه مثل آپاچی 160 و 180 که عینن شبیه هم هستند
ولی اگر 125 باشه سرعت 130 یا 140 تا سرعت قابل قبولیه

---------- Post added at 03:30 PM ---------- Previous post was at 03:29 PM ----------

فکر کنم فرمون مگلی پایین تر از دربی باشه و دربی خیلی حالت ریس نداره یا من دارم اشتباه میکنم چجوریه دربی تمام ریسه یا مثل دایلیمه؟

K.I.A
30-08-1390, 01:31 بعد از ظهر
بابک جون سی جی موتوریه که رازهایی توش نهفتست ودانشمندان مشغول تحقیق رو این موتورن /اما شما هیچ وقت یه سی جی رو با لاستیکای ایران یاسا و تعلیق فوق پیشرفتش وشاسی استثنایی و ترمزای دیسکی قدرت مند و طراحی بینظیر و... با دربی بدبخت مقایسه نکنید!!!!!!

Kami
30-08-1390, 01:36 بعد از ظهر
من نمیدونم چرا همه دوستان میگن دربی کیفیتش عالیه و ...
باور کنید اگه دربی زیاد میشد تازه معلوم میشد کیفیت هیوسانگ بهتره یا دربی
دربی وزنش سبکه باید هندلینگش خوب باشه
من تاپیک هارو مطالعه کردم ولی همه میگن کیفیت داره . حالا سوال من اینه چند نفر این موتورو با رانندگی ها و شرایط خاص امتحان کاردن که به این نتیجه رسیدن؟
محمد ( نویا ) دوست گلم تو نگهداری از موتور مراقب هست و برای همین اتفاق خاصی برای دربی که داشت نیفتاد
مثل زد ایکس 150 شده این 2 موتور که الکی دوستان میگن خوبه خوبه
من به غیر از لاستیک خوبش و تعادلش و راحتیش چیز دیگه ای نمیبینم
هیوسانگ من 2 بار عوض کردم . خدا شاهده هیچچچچ خرجی نداره

---------- Post added at 01:36 PM ---------- Previous post was at 01:35 PM ----------

یعنی اینا دارن تو این موتور 7 ، 8 میلیونی هم دروغ میگن 125 سی سیه؟
گویا این موتور هم 125 داره و هم 160 که علیرضا منو اگاه کرد از این موضوع

K.I.A
30-08-1390, 01:38 بعد از ظهر
داداش **** کسی نگفت هیو بده گفتن دربی خوبه من چنتا دیدم همشون از موتوراشون به شدت رازی بودن ...

reza KTM
30-08-1390, 01:53 بعد از ظهر
من میگم هیچ گرونی بی علت نیست
هیچ موتور صفری اعم از روان و آپاچی و سی جی که خودم تجربه دارم تا 1 سال هیچ خرجی ندارن چه برسه به هیو

K.I.A
30-08-1390, 02:09 بعد از ظهر
موتورو ازش کار بکشی و سوار بشی باید خرجش کنی اونم نیاز به نگهداری و مراقبت و قطعه داره حالا یا سی جی یا رپسول میخواد باشه.قیمت ربطی به بی خرج بودن نداره درسته که کیفیت حرف اول میزنه...اما استفاده ونگهداری شرطه

Aka
01-09-1390, 01:10 قبل از ظهر
یه نکته ای هست به اسم استهلاک !
قدیم چنرال موتور ماشین میزد 30 سال روغن بنزین بود
الان ماشین میزنه عمر مفیدش 5 سال!
موتور هم همینه ، مثلا من فکر میکنم هیوسانگ موتوری با استهلاک بالاست
من یه کاوازاکی gpz400 داشتم هم سن خودم بود ولی با این همه راهی که رفته بود هنوز کمپرس نداشت

02109002
01-09-1390, 01:18 قبل از ظهر
موتورو ازش کار بکشی و سوار بشی باید خرجش کنی اونم نیاز به نگهداری و مراقبت و قطعه داره حالا یا سی جی یا رپسول میخواد باشه.قیمت ربطی به بی خرج بودن نداره درسته که کیفیت حرف اول میزنه...اما استفاده ونگهداری شرطه

آره موافقم اگه از موتور کار بکشی از اون طرفم باید بهش برسی و گرنه سر یه سال ( کار بکشی ازشو بهش نرسی ) باید گذاشت کنار چون یه دفعه میبینی هزینه هاش سر به فلک میزنه

هیچ موتور صفری اعم از روان و آپاچی و سی جی که خودم تجربه دارم تا 1 سال هیچ خرجی ندارن چه برسه به هیو
اگه بخواد تو سال اول استفادش خرج بالا بیاره که هیچ کس طرفشم نمیره چه برسه که بخواد ...
ولی خودمونیم ها تو سال اول ناز نازی باهاش رفتار میشه :2i8d4ao:

Ali
01-09-1390, 01:22 قبل از ظهر
احتمالا توی 250 ها کم اصطحلاک ترین ها اول دایلیم و cbr250 و بعد نینجا و بعد.... هستند ولی بازم نکته ی مهم نحوه ی استفاده هست

nOviA
02-09-1390, 03:01 قبل از ظهر
1-من نمیدونم چرا همه دوستان میگن دربی کیفیتش عالیه و ...

2-دربی وزنش سبکه باید هندلینگش خوب باشه

3-محمد ( نویا ) دوست گلم تو نگهداری از موتور مراقب هست و برای همین اتفاق خاصی برای دربی که داشت نیفتاد

4-من به غیر از لاستیک خوبش و تعادلش و راحتیش چیز دیگه ای نمیبینم

5-هیوسانگ من 2 بار عوض کردم . خدا شاهده هیچچچچ خرجی نداره

1-تا نباشد چیزکی،مردم نگویند چیزها

2-وزن یکی از فاکتورهاست. واگرنه مگلی هم وزنه دربیه اما...

3-کاملا این حرفو تکذیب میکنم. من به هیچ عنوان به موتور نمی رسیدم. دوستانی که موتورو میدیدن میدونن که همیشه کثیف بود.هیچیش رو چک نکردم تا 7000 تا. فشاری که رو دربی می آوردم هیوسانگ حتی 1 لحظشم نمیتونه تحمل کنه. تا 7000 کیلومتر من با این موتور مثل موتور ریس رفتار کردم نه شهری. دور موتور زیر 10 11 عوض نمیکردم. ترمز هایی که با دربی میزدم با هیو بزنم درجا میخورم زمین. هیوسانگ صفر آقا ****** لنت عقبش صدا میده هنوز نخریده. مال من که 6000 تا رفته لنت داره اما لنت هام خیلی صدا میده.خب کیفیت یعنی همین دیگه...

4-دیگه چی میخوای ببینی؟!

5-آقا ****** گل من رانندگی شمارو دیدم و میدونم که به موتور فشار نمیارید. ترمز بد نمیزنی.دور موتور زیر 10 عوض میکنی. نرم رانندگی میکنی. خب این کارا رو اکثر موتورا جواب میده.

alikafi
11-11-1390, 03:57 بعد از ظهر
با سلام
من حدود 1ماه که یه دربی خریدم، میخواستم اونچه که این چند روز از این موتور دیدم رو بگم،شاید به درد کسی که سر دو راهی انتخاب برای خریده بخوره.
اگه کسی به دنبال موتوریه که شتاب اولیه و سرعتش بالاست این موتورو توصیه نمی کنم، اما اگر به دنبال موتوری هستین که شناسنامه داره و از رانندگی باهاش لذت میبرین، موتور فوق العاده ایست، به جرات میگم تو موتورهای ایرانی از لحاظ کیفیت بسیار ایده آله،موتوری که اسپانیاییه و تحت لیسانس piaggio ایتالیا تولید میشه و چندین عنوان قهرمانی جهان رو یدک می کشه، من میخواستم هیوسانگ بخرم ولی وقتی این موتور رو دیدم به کلی نظرم عوض شد از لحاظ بدنه اصلا قابل مقایسه نبود.بسیار خوش استیله و استانداردهای اروپارو داره، بهتون توصیه می کنم

reza KTM
11-11-1390, 09:58 بعد از ظهر
با سلام
من حدود 1ماه که یه دربی خریدم، میخواستم اونچه که این چند روز از این موتور دیدم رو بگم،شاید به درد کسی که سر دو راهی انتخاب برای خریده بخوره.
اگه کسی به دنبال موتوریه که شتاب اولیه و سرعتش بالاست این موتورو توصیه نمی کنم، اما اگر به دنبال موتوری هستین که شناسنامه داره و از رانندگی باهاش لذت میبرین، موتور فوق العاده ایست، به جرات میگم تو موتورهای ایرانی از لحاظ کیفیت بسیار ایده آله،موتوری که اسپانیاییه و تحت لیسانس piaggio ایتالیا تولید میشه و چندین عنوان قهرمانی جهان رو یدک می کشه، من میخواستم هیوسانگ بخرم ولی وقتی این موتور رو دیدم به کلی نظرم عوض شد از لحاظ بدنه اصلا قابل مقایسه نبود.بسیار خوش استیله و استانداردهای اروپارو داره، بهتون توصیه می کنم
مبارکت باشه و به پرشین خوش آمدی
خوشحال میشیم در مورد موتورتون توی تاپیک مربوطش بیشتر بنویسی و ازش عکس بندازی
صفر خریدید ؟
لطف کن و در تاپیک دربی جواب بده و من و بقیه هم سوالتمون رو اونجا ازت بپرسیم

K.I.A
11-11-1390, 11:00 بعد از ظهر
هندلینگ دربی واقعا عالیه دربی محمد دسته من بود یه مدت واقعا تحسین برانگیزه و باکیفیت اما همین کیفیتو من 2 مورد دیدم که سر سیلندر و سوپاپ ها و رینگا عوض شده یعنی یه نیم موتور که هزینش حدود 500/1 میلیون شد پس این موردا تو همه نوع وسیله نقلیه هست چه با کیفیت چه بی کیفیت اما اگر موتور با کیفیت دچار این بلا و خرابی بشه مطمئنن قطعاتش خیلی گرون و خیلی نایاب و خیلی تعمیرات سخت ...هست /تازه باید درخواست قطعه بدی چون شرکت نداشت!!! اما دربی استایل و هندلینگ و طراحی و هیو قدرت خوب و استایل سنگینتر...

Ali
11-11-1390, 11:05 بعد از ظهر
من 2 مورد دیدم که سر سیلندر و سوپاپ ها و رینگا عوض شده یعنی یه نیم موتور شاید بخاطر این باشه که انتظار زیادی ازش داشتن و فشار بیش از حد بهش اوردن بهرحال این موتور 160 سیسیه و در حد خودش باید ازش انتظار داشت ولی چون خریدار پول کمی بابتش نداده حتما انتظار بالایی داره

K.I.A
11-11-1390, 11:14 بعد از ظهر
اتفاقا از هردوشونودلیل پرسیدم و طرز رفتار و مقدار کارکرد وهمه شرایطو...کاملا مراعات موتورو میکردن واصلا گاز زیاد و فشار نیاوردن چون موتورا در حد بوده و باهم یک سال تفاوت ساخت داشتن.../ولی خداییش من و محمد به دربیه خیلی فشار میاوردیم ولی انجینش اخ نگفت و تو درگ با هیو (فیلمشم موجوده)درگ داشتیم وتا 90 تا دربی که من میروندم از هیو جلوتر بود اما کم کم هیو تا 110 جلو میزد و بعد از 110 تا نقطه میشد هیو( هیو جلو میافتاد)

reza KTM
12-11-1390, 12:12 قبل از ظهر
اگه فیلمش دم دسته دوباره آپ کن منم ببینم مرسی

K.I.A
12-11-1390, 12:26 قبل از ظهر
من دایال اپم!!!!

s1s1
06-04-1391, 11:39 قبل از ظهر
:icon_pf _99_:من چیکار کنم آخر ؟؟؟ هیو بگیرم با دربی خدایای خل شدم کمکم کنید هیو یا دربی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ali
06-04-1391, 11:48 قبل از ظهر
:icon_pf _99_:من چیکار کنم آخر ؟؟؟ هیو بگیرم با دربی خدایای خل شدم کمکم کنید هیو یا دربی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
معلومه قطعا هیوسانگ بهتره اما اگر موتور مثل دربی میخواهید cbr150 خیلی بهتره

Babak
06-04-1391, 01:24 بعد از ظهر
دربی موتوره خوب و با کیفیتی هست
ولی بخاطره قیمتش اصلا ازش استقبال نشد بخاطره همین خیلی کم هست
و قطعه بسیار سخت گیر میاد
به نظره من همون هیوسانگ بگیر لا اقا 8 9 تومان میدی یه 250 سواری