PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ******مشکل تق وتوق کردن دنده******

110 110
25-08-1390, 02:08 بعد از ظهر
سلام موتورم چند روز بود که دنده وقتی میخاستم عوض کنم تق و توق میکرد!!!:wall3:

امروز زدم رو جک دوتایی زدم دنده 1 کلاچ رو تا ته گرفتم ولی تایر عقب میچرخید فهمیدم اشکال از اینجاست

حالا استادان موتور سوار به نظرتون مشکل از کجاست؟ از صفحه کلاچه یا.....؟؟؟

---------- Post added at 02:08 PM ---------- Previous post was at 02:01 PM ----------

در ضمن موتورم هم وینره

Babak
25-08-1390, 02:55 بعد از ظهر
زگلاِژ کلاچ نشد تعویض روغن بازم نشد کلاچ رفته مرخصی باید عوض بشود:icon_pf (95):

Mohammad aghili
25-08-1390, 04:48 بعد از ظهر
رگلاژ کلاچ

110 110
25-08-1390, 05:24 بعد از ظهر
زگلاِژ کلاچ نشد تعویض روغن بازم نشد کلاچ رفته مرخصی باید عوض بشود:icon_pf (95):

کلاچ رو ریگلاژ کردم نشد
روغن هم جی تی ایکس ریختم نشد
کلاچ رفته مرخصی منظورتون سیم کلاچه یا صفحه کلاچ؟

Mohammad aghili
25-08-1390, 05:29 بعد از ظهر
سیم کلاچ رو یه باز بینی بکن ، اگه رگلاژ بود دیگه باس بری سراغ صفحه کلاچ

Shenzo
25-08-1390, 06:56 بعد از ظهر
سلام دوستان
موتوره منم تقریبا یه همچین مشکلی پیدا کرده!
دنده ها خیلی بد جا میره، خیلی سفت شده، برای تعویضه دنده مجبورم چند بار کلاچ بگیرم و ول کنم تا عوض بشه.
خودم به صفحه کلاچ شک داشتم، رفتم موتور ساز سیم کلاچو تنظیم کرد و گفت مشکل از صفحه کلاچ نیست.
پدال دنده رو در آورد و روش کار کرد. اما نتونست درستش کنه!
دوستان عزیز اگه ممکنه راهنماییم کنید.
باتشکر:thanks:

Masoud
25-08-1390, 07:52 بعد از ظهر
سلام دوستان
موتوره منم تقریبا یه همچین مشکلی پیدا کرده!
دنده ها خیلی بد جا میره، خیلی سفت شده، برای تعویضه دنده مجبورم چند بار کلاچ بگیرم و ول کنم تا عوض بشه.
خودم به صفحه کلاچ شک داشتم، رفتم موتور ساز سیم کلاچو تنظیم کرد و گفت مشکل از صفحه کلاچ نیست.
پدال دنده رو در آورد و روش کار کرد. اما نتونست درستش کنه!
دوستان عزیز اگه ممکنه راهنماییم کنید.
باتشکر:thanks:
اگر موتور بعد از گرم شدن این مشکل و داشت باید :
1-ریگلاژ دنده و بعد ....
2- ریگلاژ دسته کلاچ ....
3- روغن موتور با مشخصات زمستانی ....
4- 100٪ صفحه تعطیله.....

110 110
26-08-1390, 12:07 قبل از ظهر
اگر موتور بعد از گرم شدن این مشکل و داشت باید :
1-ریگلاژ دنده و بعد ....
2- ریگلاژ دسته کلاچ ....
3- روغن موتور با مشخصات زمستانی ....
4- 100٪ صفحه تعطیله.....

دقیق نمیدونم ولی به نظرم موتور من برعکسه وقتی گرم میشه دنده بهتر جا میره با این وجود چی؟ بازم جوابتون همون ریگلاژه؟

Masoud
26-08-1390, 12:35 قبل از ظهر
دقیق نمیدونم ولی به نظرم موتور من برعکسه وقتی گرم میشه دنده بهتر جا میره با این وجود چی؟ بازم جوابتون همون ریگلاژه؟
دوست من منظور من هم همون بود که وقتی گرم می شه بهتر دنده می خوره اگر بعد از گرم شدن این مشکل و نداری روغن و با یه مدل بهتر تعویض کن 100٪ تغییر شو احساس می کنی البته تو موتور های پیشرو این چیزا عادیه...

110 110
26-08-1390, 01:09 قبل از ظهر
دوست من منظور من هم همون بود که وقتی گرم می شه بهتر دنده می خوره اگر بعد از گرم شدن این مشکل و نداری روغن و با یه مدل بهتر تعویض کن 100٪ تغییر شو احساس می کنی البته تو موتور های پیشرو این چیزا عادیه...
ممنون از جوابتون ولی روغنی که میریزم جی تی ایکس سبزه
در ضمن موتورم هم انجین honda ax1 روش هست نه پیشرو که توش ای چیزا عادی باشه:4chsmu1:

شفیع
26-08-1390, 01:33 قبل از ظهر
دوست من سلام،
شما گفتید دنده تق تق می کنه !؟ مطمئنی که از دندهست، شنیدن همچین صدایی از گیربکس نشانه ی خوبی نیست، بیشتر دقت کن شاید زنجیر و یا خورشیدی جلو باشه.
و اینکه شما گفتی وقتی میذاری روی جفت جک ... این مسئله بحثش با صدای تق تق جداست،
تمام موتورسیکلت ها در موقع گرفتن کلاج باز هم مقداری از نیرو و به چرخ ها منتقل می کنن، که این عمل به خاطر نوع قرار گیری صفحه کلاج در موتورسیکلت هست، حالا این انتقال نیرو بسته به این که چه مقداری باشه، هرچه انتقال نیرو بیشتر باشه یعنی صفحه کلاج به پایان عمرش نزدیک تره، و این عمل به خاطر اینه که سطح صفحه کلاج صاف و صیغلی می شه و روغن بین صفحه کلاج و صفحه ای که کلاج روی اون می شینه عین چسب عمل می کنه. مثل این می مونه که بین دو تا شیشه صاف بخواین کمی آب بریزید می بینید که شیشه ها به هم می چسبن.

اون صدا رو هر چه زود تر پیگیری کن ممکنه اصلا ربطی به صفحه کلاچ و سیم کلاچ نداشته باشه ...

Masoud
26-08-1390, 08:42 قبل از ظهر
ممنون از جوابتون ولی روغنی که میریزم جی تی ایکس سبزه
در ضمن موتورم هم انجین honda ax1 روش هست نه پیشرو که توش ای چیزا عادی باشه:4chsmu1:
اون موتور همونیه که خودت جمع کردی؟
اون و باید ا ز نزدیک دید این طوری نمی شه گفت چشه شاید مش کل از جمع کردن موتور باشه....
بازم اساتید بیشتر می دونند....

disturbed
03-01-1391, 02:18 بعد از ظهر
ببخشید دوستان میشه لطفا نخوه ی ریگلاژ کلاچ و دنده رو توضیح بدین؟ممنون میشم کمکم کنید

7thRING
03-01-1391, 02:35 بعد از ظهر
سیم کلاچ یه بست داره اونجا پیچ و مهره است مهره رو چابچا می کنی تا جایی که وقتی دنده انداختی کلاچو از وسط بیشتر ببری تا حرکت کنه.

Sav.e
22-02-1391, 04:40 بعد از ظهر
منم مدتي هست كه پالس 180 ام اين مشكلو پيدا كرده. دنده ها خيلي بد جا ميره و تق تق زيادي ميكنه. تو خلاص كردن هم كه خيلي اذيت ميكنه تا خلاص بشه.
به موتور سازي نشون دادم و گفت ايراد از گيربكس و كلاچ ت هست و 100 تومن خرج داره.
به نظر شما قيمت منصفانه ايه؟ بدم واسه تعمير يا جاي بهتري نشون بدم؟

mohammadkurd
05-05-1395, 01:01 بعد از ظهر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما داداش های عزیز لطفا بنده رو راهنمایی بفرمایید دیروز گیربکس هوندا 150cc م رو بازکردم فنر هندل رو عوض کردم اما موقعی که خواستم گیربکس ببندم پوسته از دستم افتاد و گیربکس ریخت به هم بنده حالا دقیق نمیدونم هر کدوم از اون واشر ها بین کدوم دنده ها قرار میگیرن لطفا اگه امکان داشت با تصویر بنده رو راهنمایی بفرمایید موتورم چهار دنده هستش دوتا ماهک داره منتظرم ممنون عزیزان

mohammadkurd
06-05-1395, 07:19 قبل از ظهر
دوستان لطفا جواب بدین

behnam.flat250
13-04-1397, 09:25 بعد از ظهر
سلام خدمت همه اوستاها...من یه هفته قبل یه موتور صفر کیلومتر فلات انژکتر ۲۵۰نیو....وقتی از نمایندگی گرفتمش دوتا پیچ رکلاژ کلاج شل بودن منم چون سر رشته ای از موتور نداشتم اهمیت ندادم..تا اینکه بردمش اچرکشی و به اوستا گفتم کلاجشو بیاره پایین واسم و تنظیمش کنه(اخه کلاجش خیلی خیلی بالا بود)روغنشم عوض کردم.....الان وقتی معکوس میدم به موتور دنده دیر جا میره اول خرخر میکنه بعد ۳ثانیه جامیره...یعنی وقتی که من دنده رو میدم پایین همونجا گیر میکنه خر خر میکنه بعد جا میره..وقتی هم که موتور داغ کنه بدتر میشه؟؟؟الان چیکار کنم

- - - Updated - - -

البته فقط در معکوس زدن اینجوری شده.....خواهشا یکی بگه چجووی رکلاژش کنم

VAHID
22-04-1397, 10:50 قبل از ظهر
سلام خدمت همه اوستاها...من یه هفته قبل یه موتور صفر کیلومتر فلات انژکتر ۲۵۰نیو....وقتی از نمایندگی گرفتمش دوتا پیچ رکلاژ کلاج شل بودن منم چون سر رشته ای از موتور نداشتم اهمیت ندادم..تا اینکه بردمش اچرکشی و به اوستا گفتم کلاجشو بیاره پایین واسم و تنظیمش کنه(اخه کلاجش خیلی خیلی بالا بود)روغنشم عوض کردم.....الان وقتی معکوس میدم به موتور دنده دیر جا میره اول خرخر میکنه بعد ۳ثانیه جامیره...یعنی وقتی که من دنده رو میدم پایین همونجا گیر میکنه خر خر میکنه بعد جا میره..وقتی هم که موتور داغ کنه بدتر میشه؟؟؟الان چیکار کنم

- - - Updated - - -

البته فقط در معکوس زدن اینجوری شده.....خواهشا یکی بگه چجووی رکلاژش کنم

مجدد باید رگلاژ کنی. زیادی سفت کرده کلاچ درگیره

behnam.flat250
03-05-1397, 08:29 بعد از ظهر
سلام ممنون از پاسختون....میشه بگین که چطوری رکلاژش کنم منظورم اینه که کلاج باید چقدر از دسته فاصله بگیره که موتور حرکت کنه؟چند سانت؟

- - - Updated - - -

مجدد باید رگلاژ کنی. زیادی سفت کرده کلاچ درگیرهسلام ممنون از پاسختون....میشه بگین که چطوری رکلاژش کنم منظورم اینه که کلاج باید چقدر از دسته فاصله بگیره که موتور حرکت کنه؟چند سانت؟