PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انواع باطری های موتور سیکلت

GP3
21-08-1390, 08:39 بعد از ظهر
ساختار باتري موتورسيكلتي:

ياتريهاي سيلد سرب- كلسيم سري SB
باتريهاي سيلد سرب – کلسیم سری SB فاقد نشتی الکترولیت و بی نیاز از نگهداری میباشند. در این نوع باتریها اکسیژن تولید شده در صفحات مثبت از یک فیلتر با جنس میکرو فایبر گلاس با شیارهای ریز عبور نموده و در سطح صفحات منفی با هیدروژن وارد واکنش شده و تولید مولکول آب می نماید.این پروسه باعث میشود که این باتریها نیازی به اضافه نمودن آب نداشته و کاملا بی نیاز از نگهداری باشند.

ساختار باتري سيلدساختار بی نظیر و تکنولوژی سیلد باتری سری SB کاملا از نشتی الکترولیت از محل قطبین و همچنین محل اتصال جلد و درب باتری محافظت می نماید. این امر امکان استفاده از باتری را در شرایط بسیار سخت فراهم می نماید.
سيستم جذب الکترولیتدر باتریهای سری SB از سپراتوری بسیار مناسب از جنس میکروفایبر گلاس استفاده میشود که مقدار قابل توجهی الکترولیت را جذب می کند. این مورد عمر طولانی را برای این باتری فراهم میکند.
بهره برداری بدون نیاز به مراقبت و نگهداریدر حین طول عمر مفید کارکرد باتریهای سری SB نیازی به تنظیم دانسیته الکترولیت یا سطح آب نبوده و این نهایتا منجر به عدم نیازمندی باتری به سرویسهای مراقبت و نگهداری میگردد.
قابل استفاده در تمام شرایط دمایی و بدون نشتیساختار سیلد در کنار عایق با قابلیت جذب بالا این اجازه را به باتریهای سری SB میدهد که در هر شرایطی قابلیت کارکرد داشته باشند. سطح الکترولیت در عمر مفید این باتریها هیچگاه دچار مشکل نمیشود. باتریهای سری SB طراحی شده اند تا در گستره وسیعی از شرایط و حالات توانایی کارکرد داشته باشند.
سیستم سوپاپ تنظیم شدهباتریهای سری SB از یک سیستم کاهنده فشار داخلی باتری بهره میبرند بطوریکه این سیستم اجازه میدهد تا گازهای ایجاد شده بالای فشار 3/0 بار ( Bar ) از داخل باتری خارج شوند و هنگامی که فشار گاز باقی مانده در داخل باتری به مقدار نرمال رسیده این سوپاپ بصورت اتوماتیک بسته میشود.
صفحات با طول عمر بالا صفحات سرب کلسیم استفاده شده در باتریهای سری SB بواسطه استحکام و دوام بالا تامین کننده طول عمر مفید باتریهای مذکور در حین شارژ و دشارژ نرمال و حتی در دشارژهای طولانی اتفاقی میباشد.

طول عمر
طول عمر باتری بستگی به عمق و مقدار دشارژ دارد بهرحال باتریهای سیلد سری SB صبا را ميتوان در زمره باتریهای با طول عمر بالا تلقی نمود. طول عمر مورد انتظار در حالت شارژ نگهداریطول عمر مورد نظر در باتریهای 6 و 12 ملتی در حالت شارژ نگهداری و شرایط مناسب کارکرد در حدود 5 تا 10 سال و برای باتریهای 2 ولتی درحدود 8 تا 10 سال میباشد.
دشارز خودبخودی و ناچیز و انبارداری طولانی در دمای نرمال محیطی 25 درجه سانتیگراد; سرعت دشارژ خودبخودی باتریهای سیلد موتوری ; کمتر از 3 درصد ظرفیت مربوطه در ماه است.این سرعت دشارژ خودبخودی ناچیز این اجازه را به این نوع باتری میدهد تا در طول 6 ماه بدون هیچگونه مشکلی انبارداری شود بدون اینکه کاهشی در سودمندی و کیفیت آن ایجاد شود.

کارکرد در گستره وسیعی از دماکاربرد در رنج وسیعی از دما برای این باتریها ممکن است.
برای شارژ ( 10- تا 40 درجه سانتیگراد)برای دشارژ (12- تا 50 درجه سانتیگراد)برای انبارداری (15- تا 40 درجه سانتیگراد)

شروع دما
ظرفیت باتری با افزایش دمای محیط افزایش پیدا میکند . همچنین کاهش دما باعث کاهش و افت خواهد شد . نمودار 3 و 4 تاثیر دما را نمایش میدهند.

amirw3x
08-09-1390, 01:03 بعد از ظهر
بچه ها خسته نباشید جناب شفیع موقعی که سر مثبت باطری به این حالت در می آید (سولفاته شدن)برای جلوگیری چه باید کرد ممنون
4689
:297:

شفیع
08-09-1390, 02:47 بعد از ظهر
بچه ها خسته نباشید جناب شفیع موقعی که سر مثبت باطری به این حالت در می آید (سولفاته شدن)برای جلوگیری چه باید کرد ممنون
4689
:297:

امیر جان،
معمولا زمانی سولفاته می شه که برق یه راحتی نتونه منتقل شه، نقطه اتصال باطری به کابل ضعیفه!
اتصالو جدا کن، هم سر سیم و هم سر باطری رو با برس سیمی خوب تمیز کن، به طوری که دیگه هیچ سولفاته ای وجود نداشته باشه و سطح فلز کاملا تمیز و شفاف باشه.
حتی اون پیچ رو هم تمیز کن، بعد به تمام اتصالات روغن بزن و خوب و محکم ببندشون، برای اطمینان هم بعد از بستن روی اتصالات رو با کمی گریس عایق کن.

nopo
08-09-1390, 10:24 بعد از ظهر
روغن نه
گریس بمال به اتصالات

شفیع
09-09-1390, 01:38 قبل از ظهر
روغن نه
گریس بمال به اتصالات

به نظرم بهتره اول پیچ اتصال رو به روغن آغشته کنه، چون گریس یک ماده جامده و نمی تونه به تمام منافذ نفوذ کنه. ولی روغن به خاطر مایع بودنش خیلی سریع کل سطح فلز رو می پوشونه و بعد از اون می شه گریس رو به عنوان لایه محافظ دوم به کار برد.

nopo
09-09-1390, 07:57 قبل از ظهر
به نظرم بهتره اول پیچ اتصال رو به روغن آغشته کنه، چون گریس یک ماده جامده و نمی تونه به تمام منافذ نفوذ کنه. ولی روغن به خاطر مایع بودنش خیلی سریع کل سطح فلز رو می پوشونه و بعد از اون می شه گریس رو به عنوان لایه محافظ دوم به کار برد.
روغن به خاطر مایع بودنش زودتر پاک میشه
ولی گریس تمام سطح رو از اکسید شدن محافظت میکنه

شفیع
09-09-1390, 11:22 قبل از ظهر
روغن به خاطر مایع بودنش زودتر پاک میشه
ولی گریس تمام سطح رو از اکسید شدن محافظت میکنه

درسته nopo جان، ولی فکر کنم منظورمو متوجه نشدی، روغن به تنهایی خیلی زود پاک می شه، منظورم استفاده از دو لایه بود، اول روغن چون به خاطر مایع بودن خیلی سریع کل سطح رو می پوشونه و بعد روی اون از گریس استفاده می شه که خود گریس باعث می شه هم از پاک شدن روغن جلوگیری کنه و هم از اکسیده شدن.

salahshor
25-01-1391, 04:33 قبل از ظهر
این دوستمون نمیدونم این مقاله رو از کجا کبی کرده
اطلاعاتش درسته ولی چیزی که هس از صبا باطری اشغالتر خودشه
مبادا کسی ریالی برا ابن باطری هزینه کنه
بنده سر و کارم با باطریه و هیچ یک از محصولات صبا کیفیت رده هزارم رو هم نداره
چه باطری قلمیش ! چه باطری خودرویش
باطری اسیدی وقتی سولفاته میکنه یعنی میگه من نفسهای اخرمو میکشم
بهترین راه هم برای جلوگیری از سولفاته شدن قطبهای باطری استفاده از یه حبه قند خیس روی قطب بعد از تمییز کردنشه
به زودی اطلاعات بسیار دقیقی در مورد باطری براتون میذارم ... مشخصات فنی / نحوه تست / خرید باطری خوب / مشکلات باطری

kourosh_bandit2
09-03-1391, 05:30 بعد از ظهر
سلاممم بر دوستای گلم . امروز عصر بعد از کلی وقت ی باطری جای باطری قبلی که نخورده بود به موتورم برام فرستادن رسید. ی باطری 7 امپر با شکلو شمایل عجیب. مارک انرزی که چینی هست و فکر کنم 6 ماه بیشتر بهم کار نده خدا داند. مدل: ERMH-00750AY ی باطری که 6 تا جای اب اسید دارههه اما جایی برای تخلیه اب اسید اضافی نداره. خیلی باحاله. بعد جالب تر اینکه از همون اول باطری شارز شارز بود پشتشو که خوندم نوشته بود فروشنده ها موظف هستند باطری را به صورت شارز کامل و قابل استفاده تحویل مشتری بدهند زیرا دشتگاه های شارز مجانی در اختیار ان ها قرار گرفته. بعد اینکه برد برای تست میزان شارز باطری داره خودش. ی برد که ی دکمه test داره که جلوش سه تا ال ای دی هست. یکی شارز کامل یکی شارز متوسط و دیگری نیازمند به شارز. که وقتی فشار دادم شارز شارز بود روی جعبه هم زده بود اگه شارز کامل بوود نیاز به شارز اولیهنیست و میشه راحت ازش استفاده کرد. حالا باید دید این جناب انرزی چقدر کار میده. فکر کنم این از اون اطری هایی هست که هم اتمی هم ابی. چون هیچ اب اسیدی هم توی مخزنش نیست. خالی خالی. خدا داند این چجوری؟1579615797

aligsx
06-04-1391, 11:37 بعد از ظهر
کسی میدونه باطری سوزوکی بندیت رو از کجا میشه پیدا کرد؟

K.I.A
07-04-1391, 12:40 قبل از ظهر
باطری مربوط به موتور خاصی نیست/ امپر باطریو و مشخصاتشو نگاه کن عینه همون تو بازار پره.

Kami
13-06-1391, 11:38 قبل از ظهر
الان باطری خوب تو بازار چی هست
دیروز رفتم دنبال باطری 7 12 ولت ، یک مارک درست حسابی گیر نمی یاد ، همه ازین چینی های نمی دونم درجه چند دارن که باره اوله اسمش را می شنویم قیمت ها هم که بالای 35 تومن
دوستان باتری ردیف الان تو بازار چی گیر می یاد ، ایرانی هم مثل صبا و ... چیزی هست ، با این اوصاف ایرانی ها بهتر نیستند ؟

farzad_sh_2020
24-10-1391, 05:02 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز من برای استفاده از gps روی موتور به مشکل ضعیف بودن باتری خوردم

خود gps حدود 4 آمپر میکشه از باتری

قوی ترین باتری برای موتور چند آمپر هست و چند ؟
مثلاً باتری 20 آمپر موتور داریم ؟

farshid37
24-10-1391, 09:26 بعد از ظهر
معمولا آمپر باطری رابطه مستقیمی با حجمش داره. بعید می دونم باطری 20 آمپری تو جایی که برای باطری 8 آمپری در نظر گرفته شده جا بگیره.

farzad_sh_2020
24-10-1391, 10:41 بعد از ظهر
معمولا آمپر باطری رابطه مستقیمی با حجمش داره. بعید می دونم باطری 20 آمپری تو جایی که برای باطری 8 آمپری در نظر گرفته شده جا بگیره.

نمیدونم شاید اینطوری باشه ولی باید دید چقدر جاش فرق میکنه
چون توی ماشین باتری 55 با 70 فرقی نمیکنه فکر کنم

soroush
24-10-1391, 11:06 بعد از ظهر
دوستان باتري موتور خوابيده بود و از ماشين باتري به باتري كردم و موتور رو نيم ساعت وصل كردم كه شارژ بشه ولي در همين زمان كه به ماشين وصل بود روشي كردم موتور رو چراغ هاش و بوقش خيلي قوي شده بود و تا از ماشين جداش كردم دوباره عادي شد.
باتري ماشين رو هم با ١٢ ولت ٧٠ -٧٥ امپر عوض كردم،
ميشه براي هيوسانگ باتري با امپر بالا تر كه قوي تر بشه تو همون اندازه پيدا كرد؟

amir.cdi
24-10-1391, 11:09 بعد از ظهر
دادا پدر سیم کشی موتور در میاد اون سیم کشی قدرت 60 70 امپر نداره
اپر موتور خیلی باشه 15 امپر خوبه کامپیوتور اینای موتور نسوزوندی

farzad_sh_2020
25-10-1391, 11:23 بعد از ظهر
از اساتید کسی نیست کمک کنه بگه بالاترین آمپر که برای هیوسانگ میشه استفاده کرد چی هست ؟

ایلیا
26-10-1391, 12:07 قبل از ظهر
در ادامه‌ی عرایضتون که گفتین واسه ماشین فرقی نمیکنه که 55 تا 70 باشه، بستگی به ماشین داره. مثلا استاندارد باتری 206، 50 آمپره که تا60 آمپر به راحتی و 70 آمپر به سختی جا میره. اما استاندارد باتری وانت پیکان 70 آمپره که تا 100 آمپرو میتونه تو خودش جا بده.
برای موتورم همین طوره. ببینید ماکزیمم آمپری که میتونین جا بدین چقده. ابعاد جای باتریو بدونین و برین دنبال بیشترین آمپر با ابعاد مناسب.
در مورد مارک هم بسته به جیبتونه. مارکهای معتبرم کم نیستن. بوش، تایگر، صبا ( اونقدم که میگن بد نیست ) و ... . فقط باتری به اصطلاح خشک بندازین که نیاز به مراقبت نداشته باشه.

farzad_sh_2020
26-10-1391, 09:25 قبل از ظهر
در ادامه‌ی عرایضتون که گفتین واسه ماشین فرقی نمیکنه که 55 تا 70 باشه، بستگی به ماشین داره. مثلا استاندارد باتری 206، 50 آمپره که تا60 آمپر به راحتی و 70 آمپر به سختی جا میره. اما استاندارد باتری وانت پیکان 70 آمپره که تا 100 آمپرو میتونه تو خودش جا بده.
برای موتورم همین طوره. ببینید ماکزیمم آمپری که میتونین جا بدین چقده. ابعاد جای باتریو بدونین و برین دنبال بیشترین آمپر با ابعاد مناسب.
در مورد مارک هم بسته به جیبتونه. مارکهای معتبرم کم نیستن. بوش، تایگر، صبا ( اونقدم که میگن بد نیست ) و ... . فقط باتری به اصطلاح خشک بندازین که نیاز به مراقبت نداشته باشه.

خب کلاً میخوام بدونم در حال حاظر مثلاً باتری موتور اصلاً 15 یا 20 آمپری داره یا نه که بخوام دنبالش بگردم
پول که مهم نیست . مهم اینه موتور مشکلی براش پیش نیاد

farshid37
26-10-1391, 12:02 بعد از ظهر
تا جایی که من اطلاع دارم بالا بودن آمپر در صورتی که مصرف کننده یعنی وسیله ای که آمپر و برق رو مصرف می کنه مصرفش بالا نباشه لطمه ای به سیم کشی نمی زنه. یعنی 50 آمپر هم وصل کنی همون قدر که نیاز داره مصرف می کنه. از نظر ولتاژ هم فکر کنم هم موتور و هم ماشین حدود 12 هستند. اما همانطور که بالا گفتند شما باید ببینید جای باطری چقدره و دنبال باطری بگردید که با بالاترین آمپر اونجا جا بشه.

ایلیا
26-10-1391, 12:24 بعد از ظهر
من برای موتور تا 16 آمپر دیدم که برای موتور سنگین بود. بالاتر از اون ندیدم.

رضا استکی
26-10-1391, 12:45 بعد از ظهر
یه سوال فنی
مگه شارژر موتور هر باطری با هر امپری رو شارژ میکنه؟؟
مثلا موتوری که کارخونه سازنده باطری 5 امپر واسش گذاشته میشه روش 20 امپر گذاشت؟؟
اگه اینجوری باشه که خیلی خوب میشه!!!!

farzad_sh_2020
26-10-1391, 01:18 بعد از ظهر
امروز چک کردم باتری موتور 10 آمپر هست فابریکی
باید تست کنم ببین جواب میده یا نه

ایلیا
26-10-1391, 01:58 بعد از ظهر
یه سوال فنی
مگه شارژر موتور هر باطری با هر امپری رو شارژ میکنه؟؟
مثلا موتوری که کارخونه سازنده باطری 5 امپر واسش گذاشته میشه روش 20 امپر گذاشت؟؟
اگه اینجوری باشه که خیلی خوب میشه!!!!
بله شارژ میکنه، منتها زمان بیشتری برای شارژ لازم داره.
موتوری که باتریش 5 آمپره مطمئن باش باتری 20 آمپری تو باکسش جا نمیشه. اگرم به زور جا بدی بی‌فایده‌ست، چون زمان زیادی میبره که شارژ بشه در حالیکه موتور فقط تو شهره، معمولا به شارژ کامل نمیرسه و از ظرفیت کامل باتری نمیشه استفاده کرد. فقط پولتو الکی ریختی دور و موتورتو سنگین‌تر کردی. ( هرچی آمپر بره بالا وزن باتری هم بیشتر میشه. )

keyvanjj
29-10-1391, 02:57 قبل از ظهر
دوستان آیا امکان استفاده از 2 باطری به صورت موازی در موتور وجود داره؟
26970
اصلا" این کار فایده ای هم دارد؟

farzad_sh_2020
10-11-1391, 04:54 بعد از ظهر
دوستان عزیز تو ایران از این باتری ها هست ؟
اصلاً کسی دیده همچین نوع باتری ؟

[Only registered and activated users can see links]

اگر ارزش داره و خوب جواب میده برای هیوسانگم بخرم

pouya
10-11-1391, 05:16 بعد از ظهر
فکر نمیکنم به این سادگیا گیرت بیاد.از چندتا باتری سازی سوال کنی میتونه کمکت کنه

sorush
10-11-1391, 06:00 بعد از ظهر
اره بابا چرانیست من یادمه یه سرماشین شارژی بازکردم باطریش این شکلی بود البته بیشتر اینارو درون یه قاب میزارن وامپرشون هم بالا هست

farzad_sh_2020
10-11-1391, 06:16 بعد از ظهر
اره بابا چرانیست من یادمه یه سرماشین شارژی بازکردم باطریش این شکلی بود البته بیشتر اینارو درون یه قاب میزارن وامپرشون هم بالا هست

قربون کله کچلت برم من باتری ماشین شارژی رو با این مقایسه میکنی ؟؟؟؟
اوونارو شما با یه چاقو باز کن میبینی توش چیزی جز باتری قلمی نیست :)))
این الان شیرین 400 - 600 پولش هست

sorush
10-11-1391, 06:20 بعد از ظهر
هه هه داداش فکرکردی ازاین20تومانی رومیگم
خودباطریش90هزارتومانه خراب بشه پیدانمیشه
درضمن اون ماشین شارزی که میگم تاپ اسپیدش90تامیره پس باطری ردیفی داره اره بابا
درضمن امپرشم 4هزار هستش

farzad_sh_2020
10-11-1391, 06:26 بعد از ظهر
هه هه داداش فکرکردی ازاین20تومانی رومیگم
خودباطریش90هزارتومانه خراب بشه پیدانمیشه
درضمن اون ماشین شارزی که میگم تاپ اسپیدش90تامیره پس باطری ردیفی داره اره بابا
درضمن امپرشم 4هزار هستش

بله ماشین های جدیدی باشه شاید از این باتری ها باشه
ولی نه دیگه 4000 آمپر
4000 میلی آمپر بوده حتماً

sorush
10-11-1391, 06:29 بعد از ظهر
دقیقا میلی امپر یادم رفت میلی بنویسم در ضمن قدیم جدید نداره که ماشین شارژی زیاد مدل های قدیم جدید یه مدل باطری میخورن
مگه میخوای بجای باطری موتور استفاده کنی؟؟؟؟

farzad_sh_2020
10-11-1391, 08:00 بعد از ظهر
دقیقا میلی امپر یادم رفت میلی بنویسم در ضمن قدیم جدید نداره که ماشین شارژی زیاد مدل های قدیم جدید یه مدل باطری میخورن
مگه میخوای بجای باطری موتور استفاده کنی؟؟؟؟

آره دیگه لینکش رو باز کن
برای هیوسانگ 250 هست !!
بخاطر کوچک بودنش میخوام بگیرم اگر حواب بده مثل باتری معمولی

L E G E N D
11-01-1392, 11:34 بعد از ظهر
دوستان همونطور که میدونید فلات 250 باطری که رو خودش داره 12-7 هست.
یعنی 12 ولت - 7 آمپر

حالا من رو این موتور باطری 9 آمپر گذاشتم. "اتمی"
میخوام بدونم با همون شارژر خود موتور راحت شارژ میشه یا باید شارژر قویتر بذارم تا خوب شارژ کنه؟
باطری 9 امپر قبلیم حدودا 3 ماه کار کرد برام.
از زمستون پارسال گذاشتم تا همین 2 هفته پیش کار میکرد که یهو نمیدونم چرا تو یکی از آفرودا خالی کرد!
یه شیب رو 2 پشته میرفتم باهاش وقتی برگشتم پایین موتور رو خاموش کردم بعد که اومدم استارت بزنم روشن شه با اینکه برق پشت سوئیچ بود و چراغ خلاصی روشن بود ولی وقتی استارت میزدم استارت نمیخورد و چراغ n هم خاموش میشد.

بنظرتون باطری خوب شارژ نمیشده اینطوری شده یا برق دزدی داره موتور یا باطری مالی نبوده؟

رضا استکی
12-01-1392, 08:18 قبل از ظهر
محمد رضا جان مطمئنی باطری شارژ نداره و مشکل از سیم کشی نیستش؟
مگه میشه باطری سالم باشه بری افرود یهو خراب شه؟
باطری معمولا کم کم ضعیف میشه و به مرور از کار میفته
باطری رو چک کن ببین مشکل از باطریه؟

L E G E N D
12-01-1392, 11:28 قبل از ظهر
داداش دادم باطری سازی شارژ کنه تستش کرد گفت شارژ نمیگیره خرابه!!!
موتور سازی هم گفت باطری ها الان آشغال شدن.
میگفت یکی اومده باطریشو یه هفته بیشتر نیس عوض کرده خراب شده!

L E G E N D
12-01-1392, 11:31 قبل از ظهر
دوستان کسانی که اطلاعات و شناخت کامل رو در مورد باطری ها دارند اینجا در مورد انواع باطری ها توضیحاتی بدن و اگه تونستند با هم مقایسه ای هم داشته باشند.

به عنوان مثال :
1) انواع باتری ها اعم از اتمی ، اسیدی و...
2) تفاوت بین انواع باطری
3) مقایسه کارایی و کیفیت هر باطری در رنج آمپر یکسان مثلا باطری های 7 آمپر یا 9 آمپر و... برای موتورهای مختلف (تریل، ریس، کراس و..)
4) راههای نگهداری و مراقبت از باتری.
5) شیوه شارژ کردن انواع باطری
6) هر موردی که خودتون خواستید اضافه کنید.

اگر نیازی بود تصویر هم قرار بدید بد نیست.

02109002
12-01-1392, 12:02 بعد از ظهر
دوستان همونطور که میدونید فلات 250 باطری که رو خودش داره 12-7 هست.
یعنی 12 ولت - 7 آمپر

حالا من رو این موتور باطری 9 آمپر گذاشتم. "اتمی"
میخوام بدونم با همون شارژر خود موتور راحت شارژ میشه یا باید شارژر قویتر بذارم تا خوب شارژ کنه؟
باطری 9 امپر قبلیم حدودا 3 ماه کار کرد برام.
از زمستون پارسال گذاشتم تا همین 2 هفته پیش کار میکرد که یهو نمیدونم چرا تو یکی از آفرودا خالی کرد!
یه شیب رو 2 پشته میرفتم باهاش وقتی برگشتم پایین موتور رو خاموش کردم بعد که اومدم استارت بزنم روشن شه با اینکه برق پشت سوئیچ بود و چراغ خلاصی روشن بود ولی وقتی استارت میزدم استارت نمیخورد و چراغ n هم خاموش میشد.

بنظرتون باطری خوب شارژ نمیشده اینطوری شده یا برق دزدی داره موتور یا باطری مالی نبوده؟

با سلام ...

محمد رضا جان

جدا از بحث سالم یا خراب بودن باطری !

خیر فرقی نمیکنه که باطری 7 یا 9 آمپر باشه که بخوای شارژر رو عوض کنی

چون باطری قوی تری انداختی زمان بیشتری هم برای شارژ نیاز داره .

تاپیک های مشابه ادغام شد

دوستان سعی داشته باشند مطالب فنی و تخصصی بیشتری رو مطرح کنند .

موفق و پایدار باشید

شایسته فر
23-02-1392, 08:42 بعد از ظهر
دوستا چه مارک باتری بهتره و آیا جایی هست که بهش جنس های مرغوب و اصل رو ازش خرید؟
برای سی بی ار 150 می خوام

رسولی
25-05-1392, 04:21 بعد از ظهر
باطری اتمی بهتره یا ژله ای؟

ali_r
25-05-1392, 08:06 بعد از ظهر
ژله ای دیگه چجوریه؟
من اولین باره میشنوم

رسولی
25-05-1392, 08:06 بعد از ظهر
کسی اطلاعی نداره؟

!NAVID!
25-05-1392, 11:13 بعد از ظهر
ژله ای دیگه چجوریه؟
من اولین باره میشنوم

چند سال پیش باطری ها از نوع نیکل کادمیوم یا Ni-Cd تولید می شدند که اگر به خاطر داشته باشید باید قبل از شارژ مجدد شارژ آنها را کاملاً استفاده می کردیم اما پس از جایگزینی این نوع باطری ها با باطری های لیتیوم یونی Li-ion دیگر نیازی به این کار نیست اما علاوه بر قدرت بالاتر هنوز به انرژی بیشتری برای گجت های قدرتمند امروزیمان نیازمندیم. محققان دانشگاه لیدز به تازگی نسل جدیدی از باطری ها را به نام باطری های ژله ای اختراع کرده اند که به اعتقاد آنها کوچکتر، ارزانتر، سبک تر و ایمن تر بوده و در عین حال قدرتمند تر از باطری های لیتیوم یونی کنونی است.

این باطری ها که احتمالاً در آینده جایگزین باطری های تبلت ها، لپ تاپ ها و گوشی های پرمصرف 4G می شوند حاوی حدوداً 70 درصد الکترولیت مایع بوده و می توان آنها را به هر شکل دلخواهی ساخت. دلیل اینکه باطری های لیتیومی کنونی در آتش امکان انفجار دارند این است که الکترولیت موجود در آنها از نوع مواد آلی می باشد حال اینکه قرار است در این باطری ها از الکترولیت های ژل مانند و پلیمری استفاده شود که این خطر را از بین می برد. از نظر قیمت طبق گفته محققان دانشگاه لیدز تولید این باطری ها حدود 10 تا 20 درصد ارزانتر از باطری های کنونی خواهد بود.
با وجود این باطری ها، شاید در آینده بتوانیم با یکبار شارژ یک روز کامل از لپ تاپ استفاده کنیم و دیگر مجبور نباشیم همیشه یک باطری ذخیره به همراه خود حمل کنیم همچنین با قابلیت شکل پذیری خوب می توانیم منتظر گجت هایی با اشکال متفاوت نیز باشیم.

رسولی
26-05-1392, 09:38 قبل از ظهر
یعنی ژله ای بهتر از باطری های خشک اتمی هستش؟

farshid37
26-05-1392, 10:04 قبل از ظهر
اینطور که از نوشته آقا نوید فهمیدم باطری ژله ای هنوز به شکل وسیع و تجاری تولید نشده و اگهبشه هم اول برای تبلت و لب تاپ استفاده می شه. شما در مورد باطری ژله ای برای موتور کجا شنیدید؟

رسولی
26-05-1392, 11:33 قبل از ظهر
اگه صفحه 68 تاپیک اپاچی مراجعه کنید می بینید که یکی از اعضا یکی از همین باطری های ژله ای برای موتورش گرفته.

!NAVID!
26-05-1392, 11:36 قبل از ظهر
اینطور که از نوشته آقا نوید فهمیدم باطری ژله ای هنوز به شکل وسیع و تجاری تولید نشده و اگهبشه هم اول برای تبلت و لب تاپ استفاده می شه. شما در مورد باطری ژله ای برای موتور کجا شنیدید؟

12 ولت 7 امپر مارک رپیدو 530 تومنه :o

رسولی
26-05-1392, 12:23 بعد از ظهر
قیمتی که من دارم اتمی مارک اونو 65 تومن ژله ای هم مارک امپراتور 65 هست حالا نمیدونم کدوم رو بگیرم

رسولی
26-05-1392, 06:44 بعد از ظهر
اصلا عمر کدوم بیشتره؟

حسن موتوری
14-07-1392, 11:27 قبل از ظهر
سلام بچه ها تو لینک زیر برید اون باتری رو ببینید ارزش خریدن داره یا نه چون مفته!

dm800pvr
14-07-1392, 03:17 بعد از ظهر
دوستان موتور cpi sx250 من بعدز 2 سال و چون زیاد ازش استفاده نمیکنم باطری yuasa ytx0-bs ش خوابیده فکر میکنم اسیدی بوده به نظر شما چه جایگزینی باید بگیرم براش چه مارکی و چند و از کجا؟
روش زده
STD: 0.9A X 5~ 10h or quick ?AX1.0h
اینجایی که ؟ زدم خش برداشته نمیشه خوند چند آمپر بوده :mad_majidonline:

mata
14-07-1392, 08:09 بعد از ظهر
سلام من یه باتری ژله ای مارک ماکسیم گرفتم 60 تومن فرق مهمش با باتری اتمی خشک اینه که قابل شارژه وقتی خالی بشه میبرید باتری سازی ،6تا سوراخشو آب اسید میریزه و براتون شارژش میکنه از لحاظ قدرتم هم گویا بهتره الان که بازار پره همین ژله ای هاس

amir-driver
06-09-1392, 05:57 بعد از ظهر
من از اینا خریدم یک سال جواب نداد و سولفاته زد و داغون شد

erfan.557
06-09-1392, 10:20 بعد از ظهر
باتری فقط انرژی 2 سال زنون و دزدگیر داشتم هر 6 ماهم یه بار شارژ اخ نگف موتورم نزدیک 1 ماه خواب بود ولی چیزیش نشد دکمه ی تست هم دتشت. خریده بوم 40-50

mata
07-09-1392, 10:26 بعد از ظهر
باتری فقط انرژی 2 سال زنون و دزدگیر داشتم هر 6 ماهم یه بار شارژ اخ نگف موتورم نزدیک 1 ماه خواب بود ولی چیزیش نشد دکمه ی تست هم دتشت. خریده بوم 40-50

ooooooooooooooooo خدا بیامرزه 40-50 تومن رو. الان دیگه ارزون ترین باتری همین چینی های 60 به بالاس. انرژی که فکر میکنم از بقیه هم گرونتره الان

Amir152
23-09-1392, 07:24 بعد از ظهر
با سلام خدمت اساتید محترم،میخواستم بپرسم باطری که مشکلی نداره هم باید شارژ دوره ای بشه؟اگه آره هر چند وقت باید ببرم شارژ کنن؟و چقدر باید توو شارژ بمونه؟

موتور سواری نزدیک ترین تجربه به پروازه...

s8220
05-10-1392, 01:20 بعد از ظهر
سلام.برا استارت موتورم باطری اسیدی داشتم اما اسیدش خالی شد و نفهمیدم باطری ساز گفت تعطیله! یه اتمی گرفتم چند ماه خوب بود بعد اونم خراب شد میخوام باطری اسیدی ایرانی بگیرم خوبه؟ اینقدر هندل زدم ته کفشم سوراخ شده !!! سویچ رو که میچرخونم میزنه لو باطری اما بوغ میزنه راهنما داره .موتور روشن هم مشکلی نیست اما استارت فقط قر قر میکنه حتما باطریه دیگه ؟!1 ممنون.

amin8speed
27-11-1392, 10:31 بعد از ظهر
بچه ها سلام
اگه من روی موتور م که باطریش 8امپره باطری 6امپر یا 9 امپر بزارم مشکلی پیش میاد
استارتی هم نیست

amin8speed
30-11-1392, 10:10 بعد از ظهر
بچه ها یه باطری 9 امپر راپیدو از اقوام گرفتم اما تهش یکم گل چسبیده با اب میشورم پاک نمیشه یه 2ماه رو موتور بوده بعد خالیش کردن 3 4ماه خالی خوابیده بوده حالا راهنمای کنید چکارش کنم تافردا جواب بدید من فردا میخوام برم تعمیر گاه شارژو اسیدش کنم زود جواب بدید

mps123
11-04-1393, 09:30 بعد از ظهر
لطفا یکی کمک کنههههههههههههههههههههههه هه.
من یه باطری خریدم اتمی از این چینیا یه ماه نشد خراب شده.
کسی میدونه بهترین باطری چیه اتمی؟
قیمتش مهم نیست فقط مارک بگین که چه باطری اتمی عالیه که اصلا خراب نمیشه.چینی نباشه.ممنون
لطفا بگین کجاها هم مفروشه.

m-s-d
11-04-1393, 10:25 بعد از ظهر
من یه ماه پیش یه باطری "راپیدو" خریدم از این ژل ها به نظرم بد نیست ولی چینیه.
دو سال پیش هم یکی خریده بودم به اسم اتمی ولی نبود و وقتی خراب شد پلمپش باز کردم و اسید ریختم داخلش و یه سال هم کار کرد.
این ژل ها هم همینطوریه.

s.mm
28-04-1393, 07:55 قبل از ظهر
لطفا یکی کمک کنههههههههههههههههههههههه هه.
من یه باطری خریدم اتمی از این چینیا یه ماه نشد خراب شده.
کسی میدونه بهترین باطری چیه اتمی؟
قیمتش مهم نیست فقط مارک بگین که چه باطری اتمی عالیه که اصلا خراب نمیشه.چینی نباشه.ممنون
لطفا بگین کجاها هم مفروشه.

مارک کویو و yuasa خیلی خوب هستند

FARSHAD_TORNADO
14-05-1393, 08:52 بعد از ظهر
سلام. دیروز من یه مغازهای رفتم که از این باتری های چراغ اضطراری ها با انواع آمپر و اندازه داشت. یه باتری بودکه دقیق اندازه باتری مگلی بودو 28 آمپر بود تعجب کردم اما واقعا 28 آمپر بود. قیمتشم 220 هزار .پرسیدم برای موتورم میشه استفاده کرد گفت آره. کسی همچین باتری با این ابعادو آمپر دیده؟ استفاده کرده؟؟؟

FARSHAD_TORNADO
05-06-1393, 07:57 بعد از ظهر
سلام. کسی راجب این نوع باتری چیزی میدونه؟ جواب میده؟ یعنی رو مگلی بندازم میشه استارت زد یا نمیکشه؟

شرکت آتیان باتری تولید کننده باتری های الکترونیکی موتور سیکلت در ایران.
این نوع باتری که مخصوص انواع موتور سیکلت می باشد جایگذین بسیار مناسبی بجای باتری های قدیمی می باشد. از برتری های این نوع باتری نسبت به باتری های قدیمی می توان به قیمت بسیار ارزانتر،وزن بسیار سبک تر،نصب آسان و طول عمر بیشتر اشاره کرد.
این نوع باتری به دلیل قیمت ارزان آن توسط سارقان به سرقت نمیرود.
شرکت آتیان به مدت 3ماه باتری های الکترونیکی موتور سیکلت خود را گارانتی تعویض بی قید و شرط می نماید

FARSHAD_TORNADO
06-06-1393, 06:44 بعد از ظهر
up?

نیما نادری
06-06-1393, 08:13 بعد از ظهر
خیلی جالبه ... تونسنتید وصلش کنید و کارکرد ؟

با مولتی متر چک کردید شارژ میشه و در زمان استراحت چجوریه وضعیتش ؟

کجا میشه دیدش ؟

FARSHAD_TORNADO
06-06-1393, 08:37 بعد از ظهر
والا منم خیلی کنجکاوم بدونم چجوری جواب میده. اینم آدرسش نیماجان.

آدرس : تهران میدان فاطمی- خیابان جویبار-پلاک52-واحد3
دفتر مرکزی :88992165- 021
همراه :09373936593

- - - Updated - - -

قیمتم زده معمولیاش 10 هزار تومان و باتری های همراه با سوکت شارژ USB 13 هزار تومان.

Afshin007
07-06-1393, 12:38 قبل از ظهر
داداش فرشاد قیمتش خیلی پایینه اینجوری باشه همه یکی میندازن / ولی مطمئنی جایگزین باطری اصلی میشه مثلا اینو رو باطری وصل نمیکنن تا شدت جریانو ثابت نگه داره یا طول عمره باطری بیشتر بشه یا یه چیزی شبیه به این؟ ////

FARSHAD_TORNADO
07-06-1393, 12:31 بعد از ظهر
نه گلم فکر کنم تازه اومده تو بازار آخه نیما نادریم که تو بازاره این باتریه واسش جالب بوده. اینو بخون.

*دیگر نیازی به باطری موتور سیکلت ندارید*
این محصول جایگزین بسیار مناسبی برای باطری های موجود در بازار جهت استفاده در موتور سیکلتهای غیر استارتی میباشد.
در دو نوع معمولی و شارژر دار (برای شارژ موبایل در هنگام رانندگی با موتور سیکلت)
مزیت های این باطری موتور سیکلت :
1- ارزان بودن( که تقریبا یک پنجم باطریهای موجود در بازاراست )
2 – کم حجم و ضد سرقت بودن ( به دلیل کوچکی آن ، میتوان آن را در قسمتهای دیگر موتور غیر از جای باطری قرارداد و مانع از به سرقت رفتن آن شد )
3 – توانایی شارژ موبایل در هنگام رانندگی با موتور سیکلت
4 – نصب آسان و بدون نیاز به شارژ
5 – سه ماه گارانتی تعویض

mata
07-06-1393, 04:33 بعد از ظهر
باتری ضعیفیه خودش گفته برای موتور غیر استارتی.. و گفته بدون نیاز به شارژ

FARSHAD_TORNADO
07-06-1393, 08:08 بعد از ظهر
زنگ زدم پرسیدم گفت که شارژ اولیه نداره وقتی موتور روشن میشه برق ضعیف موتورو میگیره تقویتش میکنه و برق میزون میده جهت راهنما و بوق و .....(مارو باش چی فکر میکردیم)

hosseinm
22-06-1393, 10:53 قبل از ظهر
دوستان آیا امکان استفاده از 2 باطری به صورت موازی در موتور وجود داره؟
اصلا" این کار فایده ای هم دارد؟

سلام
بله ممکن هست و من قبلا این کار رو کردم و جواب میده
باید منفی باتری اولو به مثبت باتری دوم وصل کنی و دو فیش خالی برای منفی و مثبت خود موتور میمونه دقیقا کار یک باطری با امپر باطری اول+ امپر باطری دوم رو انجام میده

EnayatK
28-07-1393, 11:25 بعد از ظهر
سلام ذوستان
بهترین باطری ژله ای موجود در بازار چیه در حال حاضر؟برای سی جی استارتی میخوام
اگه تجربه بدی هم از یه مارک خاص داشتید بگید تا همه بدونن و استفاده کنن ازاین تجربه

Gladiator
29-07-1393, 03:08 قبل از ظهر
سلام
بله ممکن هست و من قبلا این کار رو کردم و جواب میده
باید منفی باتری اولو به مثبت باتری دوم وصل کنی و دو فیش خالی برای منفی و مثبت خود موتور میمونه دقیقا کار یک باطری با امپر باطری اول+ امپر باطری دوم رو انجام میده

چیزی که شما توضیح دادی سری کردن باطریه که باعث میشه ولتاژ باطریا باهم جمع بشه ، برای موازی کردن قطب مثبت باطریها بهم وصل میشن و منفیشون هم بهم

mrmazmamfi
08-10-1393, 04:51 بعد از ظهر
سلام
دوستان یه چند وقتی از موتور استفاده نکردم ، دیگه استارت نمیزنه ، و یه صدای خر خر میده ، چند روزی که از موتور استفاده میکنم قدرتش بیشتر میشه ، میشه باتری به باتری کرد ؟
باتری اتمی 12 ولت دارم .

said khansar
08-10-1393, 05:44 بعد از ظهر
سلام
دوستان یه چند وقتی از موتور استفاده نکردم ، دیگه استارت نمیزنه ، و یه صدای خر خر میده ، چند روزی که از موتور استفاده میکنم قدرتش بیشتر میشه ، میشه باتری به باتری کرد ؟
باتری اتمی 12 ولت دارم .بله دوست عزیزمیتونی باطری به باطری کنی منفی روبه منفی ومثبت روبه مثبت وصل کن!

hosseinm
08-10-1393, 06:11 بعد از ظهر
چیزی که شما توضیح دادی سری کردن باطریه که باعث میشه ولتاژ باطریا باهم جمع بشه ، برای موازی کردن قطب مثبت باطریها بهم وصل میشن و منفیشون هم بهم

سلام
حق باشماست اصلاح میکنم, برای افزایش امپر, منفی با منفی و مثبت با مثبت جمع شود.

farzadk2
14-10-1393, 11:58 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان، میخواستم یه باطری بخرم برای موتورم ، موتور من 150 سی سی استارتی هست و میخوام یه باطری ژله ای 9 آمپر بخرم و چون باطری های موتور ضمانت نداره میخواستم راهنمایی کنید چه مارکی بخرم؟ با تشکر از همه دوستان

Admiral
18-03-1394, 10:59 قبل از ظهر
سلام خسته نباشید همگی
میش بهم بگین باتری اتمی بهتره یا ژله ای؟کدومشون واس سیستم برق موتور بهتره..منظورم ولتاژ ثابتو این چیزاس

amir_ali362
19-03-1394, 08:25 قبل از ظهر
با سلام
من هم 1 دفعه باطری صبا خریدم 4 ماه بیشتر کار نکرد .کیفیتش پایین هست .

cheshmak816
23-03-1394, 08:04 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم که آیا باطری های راپیدو که شبیه عکس زیر با رنگ سبز هست اتمی هستند یا نیاز به اسید دارن؟
اگر اسید باید ریخته بشه،به چه مقدار؟

said khansar
23-03-1394, 08:53 بعد از ظهر
باطریت اتمی که نیست یاژله ای هست یااسیدی!درپوشای مشکی روبازکن اگه اب داره که هیچ اگه نداره اب اسیدبریزتوش!بقل باطری علامت ماکزیمم ومینیم داره بایداب بین دوتاعلامت باشه اگه نداره سطح اب باید1سانت بالاترازصفحات داخل باطری باشه!

m-s-d
23-03-1394, 09:39 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان
میخواستم بدونم که آیا باطری های راپیدو که شبیه عکس زیر با رنگ سبز هست اتمی هستند یا نیاز به اسید دارن؟
اگر اسید باید ریخته بشه،به چه مقدار؟

ژله ایه.من دارم فعلا راضیم.نیاز به اب باطری نداره.اما اگه عمرش تموم شه اگه تونستی بازش کنی (چون پرسیه فکر کنم)می تونی اب باطری بریزی توش البته فکر نکنم جواب بده

در ضمن باطری اسیدش تبخیر نمشهو فقط ابش تبخیر میشه که با اب باطری حله.مگه اینکه اسیدش سرریز بشه یا به نوعی از باطری خارج شه اون موقع اسید میریزن!!!

cheshmak816
25-03-1394, 12:50 بعد از ظهر
ممنون از جوابه دوستان
واسه منم نوشته gel پس حتما از منم ژله ایه
پس ژله ای ها نیازی به آب اسید نداره؟

linux_linda
21-06-1394, 11:08 بعد از ظهر
باتری اتمی 12 ولت 7 امپر از چه شرکتی خوبه قیمتش اگر دارید بگید

Alireza.BMW
22-06-1394, 09:23 قبل از ظهر
باتری بالای 5 آمپر فقط همین اتمیا...مارک راپیدو و uno و اتمی... قیمتم حدود 45

linux_linda
22-06-1394, 11:43 قبل از ظهر
انرژی قیمت کردم 59 تومن 7 آمپر
همشون هم چینی هستن

linux_linda
25-06-1394, 01:11 بعد از ظهر
داخل هر سوراخ باتری چند سی سی باید آب مقطر بریزم؟

linux_linda
06-07-1394, 03:49 بعد از ظهر
باتری 7 آمپری راپیدو اتمی- ژله خریدم 65 تومن

فرنام
11-10-1394, 06:48 بعد از ظهر
دوستان وظیفه باتری در موتور چیه ؟
موتور که میشه با هندل روشن کرد و از همه ی امکاناتش به جز استارت استفاده کرد !
و مثل ماشین نیست که بدون باتری کار نکنه ( اشتباه روز اولی که موتور خریده بودم این بود که چون موتورم باتریش وصل نیست پس روشن نمیشه )
از خیلی ها پرسیدم اما جواب درست وحسابی نگرفتم .

Komando
11-10-1394, 07:35 بعد از ظهر
و مثل ماشین نیست که بدون باتری کار نکنه ( اشتباه روز اولی که موتور خریده بودم این بود که چون موتورم باتریش وصل نیست پس روشن نمیشه )
از خیلی ها پرسیدم اما جواب درست وحسابی نگرفتم .واسه چراغ ها و بوق هست. برق مورد نیاز سیستم جرقه زنی موتور از بوببین تامین میشه و نیازی به باتری نداره.ولی ماشین باید باتری داشته باشه که روشن بشه هم واسه استارت خوردن و هم واسه برق مورد نیاز کویل.دینام (الترناتور) ماشین برای تولید برق باید ابتدا از باتری ولتاژِ 12 ولت گرفته و به وسیله ذغال به قسمت رتور دینام رفته باعث تولید میدان مغناطیسی شده و در این هنگام الترناتور یا همون دینام شروع به تولید ولتاژ میکنه .ولی در موتورسیکلت بوبین یا همون دینام دارای اهنرباهایه داعمی هست و نیازی به ولتاژ اولیه نداره و با هندل زدن و با چرخیدن فلکه برق که اهنربای داعم هست به دور بوبین باعث تولید برق میشه.

sina6525
11-10-1394, 08:17 بعد از ظهر
سلام و درود

یه پست هم اینجا بزاریم شاید اینبار جواب بدین :hanghead:

آقا ما یه cb400 داریم باتریش خوابیده اتمی هم هستش 8 آمپر 12 ولت حالا چندتا سوال.

1- موتور چهارسیلندره یعنی کوئل باید برق چهارتا شمع رو تامین کنه و شبا هم وقتی چراغ روشنه یه برق اضافه از باتری گرفته میشه چراغ های درشتی هم داره پس 8 آمپر برای این موتور کم نیست؟؟

2- مارک باتری GOLDEN KH هستش آیا مارک خوبیه؟؟

3- الان که باتری خالی کرده و در حدود 0.3 ولت جریان داره با مولتی متر زدم ، حالا اگه درش بیارم وصل کنم به ماشین شارژ میشه؟؟

4- باتری مناسب cb چیه؟؟ اگه بالاتر لازمه بگیر تا یدونه دیگه هم بگیرم با این یکی کنم

پیشاپیش بابت جواب هاتون تشکر میکنم

said khansar
11-10-1394, 09:09 بعد از ظهر
از خیلی ها پرسیدم اما جواب درست وحسابی نگرفتم .موتورهایی که استارت دارن وموتورهایی هم هستن که بدون باطری روشن نمیشن این دوموردباطری واجبه!اماموتورهای معمولی که استارت ندارن وموتورهایی که بدون باطری روشن میشن اگه باطری رودستگاه نباشه بوق ضعیف میزنه راهنمادرست حسابی نمیزنه واگه چراغاش ازباطری گرفته شده باشه نورش کم میشه وچراغ خلاص کن روشن نمیشه تاموتوروروشن کنی و.....به خاطرهمینم هست که موتورهایی که برای روشن شدنش به باطری احتیاجی نیست بازم باطری دارند!

- - - Updated - - -

واسه چراغ ها و بوق هست. برق مورد نیاز سیستم جرقه زنی موتور از بوببین تامین میشه و نیازی به باتری نداره.ولی ماشین باید باتری داشته باشه که روشن بشه هم واسه استارت خوردن و هم واسه برق مورد نیاز کویل.دینام (الترناتور) ماشین برای تولید برق باید ابتدا از باتری ولتاژِ 12 ولت گرفته و به وسیله ذغال به قسمت رتور دینام رفته باعث تولید میدان مغناطیسی شده و در این هنگام الترناتور یا همون دینام شروع به تولید ولتاژ میکنه .ولی در موتورسیکلت بوبین یا همون دینام دارای اهنرباهایه داعمی هست و نیازی به ولتاژ اولیه نداره و با هندل زدن و با چرخیدن فلکه برق که اهنربای داعم هست به دور بوبین باعث تولید برق میشه.وقتی ماشین استارت خوردوروشن شدبابرداشتن باطری ماشین بازم روشن میمونه ومیشه ازش چراغ گرفتوازماشین استفاده کرد(هرچنداین کارتوصیه نمیشه)

sina6525
11-10-1394, 09:30 بعد از ظهر
سلام و درود

یه پست هم اینجا بزاریم شاید اینبار جواب بدین :hanghead:

آقا ما یه cb400 داریم باتریش خوابیده اتمی هم هستش 8 آمپر 12 ولت حالا چندتا سوال.

1- موتور چهارسیلندره یعنی کوئل باید برق چهارتا شمع رو تامین کنه و شبا هم وقتی چراغ روشنه یه برق اضافه از باتری گرفته میشه چراغ های درشتی هم داره پس 8 آمپر برای این موتور کم نیست؟؟

2- مارک باتری GOLDEN KH هستش آیا مارک خوبیه؟؟

3- الان که باتری خالی کرده و در حدود 0.3 ولت جریان داره با مولتی متر زدم ، حالا اگه درش بیارم وصل کنم به ماشین شارژ میشه؟؟

4- باتری مناسب cb چیه؟؟ اگه بالاتر لازمه بگیر تا یدونه دیگه هم بگیرم با این یکی کنم

پیشاپیش بابت جواب هاتون تشکر میکنم

سوال ما گاز میگیره ؟؟؟ نام کاربری من مشکلی داره؟؟ حرف اشتباهی زدم که دوستان انجمن از من ناراحت هستن؟؟ پست هام بالا نمیاد؟؟ هر سوالی پرسیدم هیچ کسی جواب نداده تا الان .
اگه مشکلی هست خوب بگید به ما

Komando
11-10-1394, 09:52 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

وقتی ماشین استارت خوردوروشن شدبابرداشتن باطری ماشین بازم روشن میمونه ومیشه ازش چراغ گرفتوازماشین استفاده کرد(هرچنداین کارتوصیه نمیشه)اره کاملا درسته چون دیگه دینام از برق تولیدی خودش برای مغناطیسی کردن رتور استفاده میکنه .ولی بدون شک اگه مدت زیادی باتری روش نباشه به دلیل نوسان زیاد ولتاژ (باتری کار خازن رو انجام میده و باعث تثبیت ولتاژ میشه)در ماشین های انژکتوری به ECU اسیب میرسه و همچنین خود دینام. در ماشین های کاربراتی هم به دینام اسیب میرسه.

- - - Updated - - -

سوال ما گاز میگیره ؟؟؟ نام کاربری من مشکلی داره؟؟ حرف اشتباهی زدم که دوستان انجمن از من ناراحت هستن؟؟ پست هام بالا نمیاد؟؟ هر سوالی پرسیدم هیچ کسی جواب نداده تا الان .
اگه مشکلی هست خوب بگید به ماسلام.دوست عزیز من باتری KH خریدم ولی خوب نبود.سرو کاری هم با CB400 نداشتم وگرنه خوشحال میشدم کمکت کنم.امپر شارژ ماشین هم زیاده و نمیشه باتری موتور رو باهاش شارژ کرد .

said khansar
11-10-1394, 09:55 بعد از ظهر
اقاسینانه سوال شماکسیروگازگرفته ونه نام کاربریت مشکل داره ودوستان انجمن کسی کمکی ازدستشون بربیادحتمن راهنمایی میکنن!8امپرکارتوراه میندازه ولی12امپرخیلی بهتره یا10امپرموقع خریدباطری اتمی بایدبه تاریخ انقضاوتولیدش دقت کنی ماشینوروشن کنی وباطری موتوروبزاری روش شارژمیشه ولی بادستگاه شارژبشه بهتره بعدشارژبایدباطری روبادستگاه تست باطری تست کنی ببینی سالمه یانه مارک باطریت هم بدی نیست!

sina6525
11-10-1394, 09:59 بعد از ظهر
سلام.دوست عزیز من باتری KH خریدم ولی خوب نبود.سرو کاری هم با CB400 نداشتم وگرنه خوشحال میشدم کمکت کنم.امپر شارژ ماشین هم زیاده و نمیشه باتری موتور رو باهاش شارژ کرد .

خیلی ممنون دوست عزیز

said khansar
11-10-1394, 10:01 بعد از ظهر
اره کاملا درسته چون دیگه دینام از برق تولیدی خودش برای مغناطیسی کردن رتور استفاده میکنه .ولی بدون شک اگه مدت زیادی باتری روش نباشه به دلیل نوسان زیاد ولتاژ (باتری کار خازن رو انجام میده و باعث تثبیت ولتاژ میشه)در ماشین های انژکتوری به ECU اسیب میرسه و همچنین خود دینام. در ماشین های کاربراتی هم به دینام اسیب میرسه.

- - - Updated - - -

سلام.دوست عزیز من باتری KH خریدم ولی خوب نبود.سرو کاری هم با CB400 نداشتم وگرنه خوشحال میشدم کمکت کنم.امپر شارژ ماشین هم زیاده و نمیشه باتری موتور رو باهاش شارژ کرد .تویکسری دستگاههااینطورهستش ودربعضی دستگاههادینام برحسب ولتاژباطری ولتاژخودشوتنظیم میکنه واگه باطری سرراه دینام نباشه ولتاژش بالامیره!ناگفته نماندکه یکسری دستگاههاهم هستندکه دینامشون سیستمش مثل ماشینه ولی بدون باطری شارژمیکنه!ودینامهایی هستندکه زغال ندارن ولی بازبایدباطری باشه تابتونه شارژکنه!

Komando
11-10-1394, 10:06 بعد از ظهر
ماشینوروشن کنی وباطری موتوروبزاری روش شارژمیشه!شارژ میشه ولی دیگه کارش تمومه چون امپر شارژ ماشین زیاده و باعث ریزش و سوختن صفحات داخل باتری میشه

sina6525
11-10-1394, 10:09 بعد از ظهر
اقاسینانه سوال شماکسیروگازگرفته ونه نام کاربریت مشکل داره ودوستان انجمن کسی کمکی ازدستشون بربیادحتمن راهنمایی میکنن!8امپرکارتوراه میندازه ولی12امپرخیلی بهتره یا10امپرموقع خریدباطری اتمی بایدبه تاریخ انقضاوتولیدش دقت کنی ماشینوروشن کنی وباطری موتوروبزاری روش شارژمیشه ولی بادستگاه شارژبشه بهتره بعدشارژبایدباطری روبادستگاه تست باطری تست کنی ببینی سالمه یانه مارک باطریت هم بدی نیست!

آقا دستت درد نکنه امیدوارم هم شما و هم بقیه دوستان ناراحت نشده باشن چون منظور بدی نداشتم منتها خیلی برام جالب بود که چرا هیچ کسی جوابی نمیده مثالش خود شما خب وقتی این همه اطلاعات داشتی و به این خوبی میتونستی بنده رو راهنمایی کنی چرا اول نگفتی؟؟:4chsmu1: البته به این سوال من به دید بد نگاه نکنید فقط از سر کنجکاوی و بالحنی دوستانه میپرسم.
و من هم مطمئنم افراد دانایی مثل شما تو این فروم کم نیستن اما کم لطفی میکنند و به سوالی که جوابش رو میدونن پاسخ نمیدن و متاسفانه این اتفاق خیلی برای من افتاده و همین باعث شد سوال کنم که آیا پست های بنده مشکلی داره یا هر چیز دیگه ای

باز هم از بابت جواب شما و اون دوستمون صمیمانه سپاسگزارم

- - - Updated - - -

شارژ میشه ولی دیگه کارش تمومه چون امپر شارژ ماشین زیاده و باعث ریزش و سوختن صفحات داخل باتری میشه

پس چاره چیه؟؟ البته یک بار با ماشین باتری به باتری کردم و موتور رو رشون کردم

الان میفرمایید که باتری رو ببرم باتری سازی تا شارژش کنن؟؟

said khansar
11-10-1394, 10:12 بعد از ظهر
شارژ میشه ولی دیگه کارش تمومه چون امپر شارژ ماشین زیاده و باعث ریزش و سوختن صفحات داخل باتری میشهبه خاطرهمین بودبه دوستمون گفتم بادستگاه شارژبشه بهتره باتری اگه زیادروماشین باشه کمی باطری داغ میکنه که دلیلشم امپربالای ماشینه ولی تا45دقیقه فول شارژمیشه وهیچ ایرادی هم نداره بارهااین کارانجام شده وجوابم داده!

Komando
12-10-1394, 07:26 قبل از ظهر
پس چاره چیه؟؟ البته یک بار با ماشین باتری به باتری کردم و موتور رو رشون کردم

الان میفرمایید که باتری رو ببرم باتری سازی تا شارژش کنن؟؟اره.چون باید با ولتاژ و جریان استاندارد خودش شارژ بشه.

فرنام
12-10-1394, 01:20 بعد از ظهر

آقا سید
اتفاقا منم باتری اتمی خریده بودم به من گفت اول یه چند ساعت بذار توشارژ بعد رو موتور نصب کنم اما من یه چند جا بدم ( فروشندگان باتری ) بردم سر در نمی آوردند !
حالا من اشتباه کردم ؟
بعد این ایخ رو کجای باتری نوشته ؟
و برای مراقبت از باتری اتمی چه کارایی باید بکنیم ؟

said khansar
19-10-1394, 09:59 قبل از ظهر
سلام.باطری شارژبشه واستفاده بشه بهتره ولی باطریهای اتمی خودشون اکثرن شارژدارن وباطریهای ابی هم بعدازریختن اب اسیدبعداز12ساعت شارژشده وباطری قابل استفاده هست درضمن موقع شارژباطری بایددربهای باطری اسیدی روبازکردودرباطریهای اتمی بعدازشارژبایدبزاری نیم ساعت ازوقت شارژبگذره بعدباطری رواستفاده کرددرغیراینصورت احتمال ترکیدن باطری هستش که خیلی کم پیش میادمخصوصن باطریهای امپربالا!مراقبت ازباطری به چندعامل بستگی داره 1خوب ودرست شارژکردن دینام 2چک کردن اب اسیدباطریهای ابی غیراتمی3زیادفشاراوردن با باطری که خیلی مهمه موتورموقع روشن شدن نبایدزیاداستارت بخوره چون بیشترین فشارروی باطری موقع استارت زدنه واگه موتورتنظیم نباشه یااستارت ایرادداشته باشه باعث میشه موتوربرای روشن شدن زیاداستارت بخوره وعمرباطری کم میشه ویابستن قطعات برقی که بیش ازتوان باطری برق مصرف میکنند مثل لامپ زنون وات بالاو....4موردبعدی تاریخ انقضاباطری هست وموقع خریدبایدبه اون دقت کردمخصوصن باطریهای اتمی5تکون نخوردن ومحکم بودن جای باطری هستش6تمیزبودن وسفت بودن قطبهای باطری وعدم اتصالی درمدارو......!راجب سوالتون که فرمودین ایخ روکجای باطری نوشته متوجه نشدم !اگه منظورتون امپرباطری هستش روی باطری ودربعضی کنارباطری نوشته میشه به این صورت7Ahویا9Ahویا66Ahو.....موقع کمکی گرفتن صورتتونوروی باطری نگیریدچون احتمال ترکیدن باطری هستش!

فرنام
19-10-1394, 12:08 بعد از ظهر
آقا ممنون توضیح کامل و دقیقی دادید .
منظورم تاریخ بود که کجاش نوشته ؟
ومتوسط عمر باتری اتمی چقدره ؟

said khansar
19-10-1394, 01:14 بعد از ظهر
مرسی.عمرمفیدباطری2ساله ولی باطری بوده3یا4 سالم کارکرده!وقتی باتری نومیخری دورش بانایلون پوشیده زیرنایلون یک برگه هست که تاریخ تولیدوانقضاوگارانتی روی اون درج شده یکسری باطریهاهم که خیلی کم هستن روی خودباطری درج شده!

sajjadme
19-10-1394, 01:51 بعد از ظهر
دوستان به نظرتون به پالس 220 باطی 14 آمپر یا 12 آمپر میخوره ؟اگه بخوایم همیچین باطری ای نصب کنیم باید شارژر و.... رو هم عوض کرد ؟کلا راهنمایی کنید مرسی ؟

- - - Updated - - -

و بگید چه تفاوتی ایجاد میشه؟

alireza.v
15-04-1395, 12:51 بعد از ظهر
من موتور پیشتاز ۱۲۵ دارم
دیروز براش یدونه باطری گرفتم ژله ای راپیدو هفت امپر
کسی استفاده کرده که ایا خوبه یا بد؟
مثلا تو هوای سرد خوب استارت میزنه؟؟
هر چند وقت باید ابشو عوض کرد
البته اولش میگن که پره منم یدونه بوق تست کردم خوب بود
مرسی

Sent from my HUAWEI G610-U00 using Tapatalk

mohsen190
01-03-1396, 06:48 بعد از ظهر
سلام به همگی
ببخشید من یه موتور سی جی 125 دارم که تغریبا یک سالی میشه ازش استفاده نکردم و کاملا نو هست
ولی خوب حتما مشکلم رو حدس زدید
متاسفانه دینامش از کار افتاده و دیگه موقع چرخوندن سوییچ روشن نمیشه
حالا باید چیکار کرد؟
راهی هست که خودم بتونم انجام بدم؟

02109002
06-03-1396, 04:36 بعد از ظهر
سلام به همگی
ببخشید من یه موتور سی جی 125 دارم که تغریبا یک سالی میشه ازش استفاده نکردم و کاملا نو هست
ولی خوب حتما مشکلم رو حدس زدید
متاسفانه دینامش از کار افتاده و دیگه موقع چرخوندن سوییچ روشن نمیشه
حالا باید چیکار کرد؟
راهی هست که خودم بتونم انجام بدم؟

درود ...

واضح تر مطرح کنید مشکلتون رو

استفاده نکردن ربطی به سوختن دینام نداره

شما سوئیچ رو باز کن

هندل بزن ، ببین سیم خروجی از کویل روی شمع یا بدنه برق داره و ایجاد جرقه میکنه یا خیر ؟

اگه این مورد ، مشکلی نداشت و برق خوب بود ؛ مشکل روشن نشدن موتورتون مربوط میشه به کاربراتور و بنزین

در صورت داشتن توانایی تنظیم کاربراتور ، کاربراتور رو باز کرده و بعد از شتسشو و چک کردن منافذ داخلی ، کاربراتور را تنظیم و نصب نمائید

فیلتر هوا را نیز شستشو داده و مجددا نصب نمائید

دیگر مشکلی برای روشن شدن موتور خود نباید داشته باشید .

پایدار باشید

soleymani
07-03-1396, 10:45 قبل از ظهر
راه سرویس کردنی برای باطری های آبی هست؟
مثلا اب مقطر بگیرم بریزم یا بدم باطری سازی اسید بریزه؟

honda150
07-06-1396, 12:11 بعد از ظهر
بله ده تا باطری هم میشه چون از 12 ولت که بیشتر نمیشه فقط هجم شارژ زیاد شما داری البته موازی یعنی مثبت به مثبت منفی به منفی
وگرنه 24 ولت میشه و سیستم میسوزه . ولی دیر شارژ میشه میتونی یه شارژر خونه گی داشته باشی هفته یه بار بزاری شب تا صبح پر پر بشه

- - - Updated - - -

ببین پسرجان
9 آمپر کافیه شما که نمیخای ده دقیقه استارت بزنی آمپر جریان هست نیرو نیست
نیرو همون 12 ولت هست
همینکه استارت بزنه حالا بگیر ده تا استارت کافیه.
موتورنباید اونقدر استارت بخوره
تازه زمستون قبل از استارت دوتا هندل بزن
ضمنا اینکه گفتم پسرجان ناراحت نشی من 53 سال دارم

ahvaz
11-06-1398, 11:27 بعد از ظهر
سلام من موتور چهار چرخ استارتی دارم الا یه باطری داره که برای استارتش خوب عمل نمیکنه چه باطری براش بخرم به نظرتون خوبه بودجم۲۰۰

Alireza.BMW
14-06-1398, 10:09 بعد از ظهر
سلام من موتور چهار چرخ استارتی دارم الا یه باطری داره که برای استارتش خوب عمل نمیکنه چه باطری براش بخرم به نظرتون خوبه بودجم۲۰۰
.
باتری خودش چند آمپر بوده عین همونو بگیر حالا خواستی یکی 2 آمپر بالاترش
قیمتا هر رو یه چیزیه من 4.5 حریدم 130 بعد عید و 7م دور ور 160.170 بود به نظر میشه 9 آمپر براش گرفت با این بودجه