PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اسکوتر ۱۸۰ سی‌سی تایوان SYM LOCKY 180

erfan_bajajauto
06-05-1397, 10:11 قبل از ظهر
اسکوتر ۱۸۰ سی‌سی تایوان SYM LOCKY 180 که توسط شرکت سهند سیکلت سپاهان در اصفهان مونتاژ می‌شه

erfan_bajajauto
06-05-1397, 03:40 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

erfan_bajajauto
06-05-1397, 04:21 بعد از ظهر

erfan_bajajauto
06-05-1397, 09:22 بعد از ظهر
به تازگی این اسکوتر فوق العاده و قدرتمند رو گرفتم
در تاریخ یکم مرداد ماه نودوهفت به قیمت نه میلیون و پانصد هزار تومان خریداری شد

پاسخ گوی سوالات دوستان هستم

در کل بنظرم موتور بسیار با کیفیت و متفاوتی هست
و اینکه برای مسیرهای درون شهری بهترین گزینه اسکوتر هست
من تا به حال انواع موتورهای پالس (از ۱۵۰ تا ۲۲۰) و آپاچی (۱۸۰) رو داشتم و الان تازه می‌فهمم برای شهر فقط باید اسکوتر داشت!!!

نیما نادری
07-05-1397, 02:28 بعد از ظهر
سلام

مبارکه

منم خیلی خوشم اومده ازش مخصوصا همین مدل سیمفونی که اینا اسمشو گذاشتن LUCKY

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

erfan_bajajauto
07-05-1397, 02:56 بعد از ظهر
آقای نادری این اسکوترهای اتوماتیک هم
سیستم کلاچ غوطه ور در روغن هستند و صفحات کلاچ نباید روی هم بلغزند و باید محکم به همدیگر چنگ بزنن ،روغن ماشین این امکان رو براشون فراهم نمیکنه ؟توی دفترچه نوشته روغن
API SH/CD SAE 10W-30
من توی بازار روغن 10w30 پیدا نکردم و هم 10w40 بودند و API هم SH/CD نبود
پیشنهاد شما چیه؟
و اینکه برای روغن گیربکس هم راهنمایی بفرمایید چی بریزم، پیشنهاد دفترچه SAE 85W-140 و API رو هم نگفته

نیما نادری
08-05-1397, 08:23 قبل از ظهر
درود

گیربکس اینها CVT هست و گیربکس CVT روغنش از انجین مجزاست و از روغن موتور خودرو با عنایت به شرحی که برای روغن بنلی دیروز عرض کردم میشه براش استفاده کرد

پیچ تخلیه روغن گیربکس مجزاست و 170 سی سی روغن مخصوص Genuine SYM HYPOLD GEAR OIL SAE 85W-140

و 700 سی سی روغن موتور Use (API) SH/CD SAE 10W-30 grade orbetter engine oil

erfan_bajajauto
08-05-1397, 08:28 قبل از ظهر
مهم‌ترین برتری‌های این به وگو ۱۱۰
لاکی ۱۸۰ سی‌سی و ویگو ۱۱۰ سی‌سی
رینگ‌ لاکی ۱۶و رینگ وگو ۱۲
ترمز جلو و عقب لاکی دیسکی هست و وگو فقط ترمز جلو دیسکی
لاکی چراغ مخصوص روز داره و وگو نداره
قابلیت‌های جانبی خوبی هم داره، مثل اینکه جاپایی عقب مخفی هست، نشانگر ساعت و ولتاژ باطری داره، کیلومتر کلا دیجیتال هست که یک بخش عقربه و دیگری عددی هست و می‌توانید تعیین کنید کدوم سرعت و کدوم دور موتور رو نشون بده
به نظرم ظاهر لاکی زیباتر هست
لاکی تایوانی و وگو هندی
لاکی از پایه انژکتور بوده اما وگو کاربراتور بوده و بعد انژکتور شده

مهم‌ترین ایرادی که می‌شه به لاکی گرفت اینکه تعمییرکار و قطعا مانند وگو همجا نیست، البته نمایندگی تعمییرات در تهران و چند شهر دیگه دارند و قطعات هم خود شرکت پشتیبانی می‌کنه

نیما نادری
08-05-1397, 09:13 قبل از ظهر
اگر دوست داشتین من سمت هفت تیر هستم مسیرت خورد بیار یک بررسی با هم بکنیم موتورو ،خیلی دوستدارم یکیشو از نزدیک ببینم

- - - Updated - - -

یا بگو من بیام یجا

erfan_bajajauto
08-05-1397, 09:37 قبل از ظهر
اگر دوست داشتین من سمت هفت تیر هستم مسیرت خورد بیار یک بررسی با هم بکنیم موتورو ،خیلی دوستدارم یکیشو از نزدیک ببینم

من تهران نیستم، ساکن قم هستم

- - - Updated - - -

درود

گیربکس اینها CVT هست و گیربکس CVT روغنش از انجین مجزاست و از روغن موتور خودرو با عنایت به شرحی که برای روغن بنلی دیروز عرض کردم میشه براش استفاده کرد

پیچ تخلیه روغن گیربکس مجزاست و 170 سی سی روغن مخصوص Genuine SYM HYPOLD GEAR OIL SAE 85W-140

و 700 سی سی روغن موتور Use (API) SH/CD SAE 10W-30 grade orbetter engine oil

مشکل اینجاست که روغن 10w30 توی بازار کم هست و طبق سرچی که در گوگل کردم، API SH/CD از روده خارج هست و توی بازار هم روغن با این API پیدا نکردم، حتی با سایر گرانروی
اون پست شما برای بنلی رو هم خوندم که گفته بودید برای آب و هوای ایران روغن 20w50 مناسب هست، حالا با این اوصاف چه کنیم؟

نیما نادری
08-05-1397, 01:34 بعد از ظهر
من تهران نیستم، ساکن قم هستم

- - - Updated - - -

مشکل اینجاست که روغن 10w30 توی بازار کم هست و طبق سرچی که در گوگل کردم، API SH/CD از روده خارج هست و توی بازار هم روغن با این API پیدا نکردم، حتی با سایر گرانروی
اون پست شما برای بنلی رو هم خوندم که گفته بودید برای آب و هوای ایران روغن 20w50 مناسب هست، حالا با این اوصاف چه کنیم؟

منظور اینه که حداقل استاندارد SH باشه بالاتر بود بهتره ..شما SL-SM-SN بریزید با گرانروی 10W40-10W50-20W50-10W60چون قم گرمه کلا

چه رنگیه ؟ قیمت چی بود ؟

erfan_bajajauto
08-05-1397, 02:03 بعد از ظهر
ممنون بابت پاسخگویی و راهنمایی

در تاریخ یکم مرداد ماه نودوهفت به قیمت نه میلیون و پانصد هزار تومان خریداری شد، حدود دو ماه قبل هشت میلیون و پانصد هزار تومان بوده

موتور من رنگ مشکی براق با خط‌ قرمز (نمایندگی قم رنگ‌های مشکی براق با خط قرمز، آبی براق با خط نقره‌ای و نقره‌ای مات داشت)

بهزاد اتابكي
08-05-1397, 10:20 بعد از ظهر
سلام دوستان
من بعد از مدتها جستجو براي يك موتور مناسب شهري ، اين اسكوتر SYM تايواني را پيدا كردم ،به سايت اصلي مراجعه كردم و نظرات مردم ساير كشورها را مطالعه كردم . بدون استثنا از اين اسكوتر راضي بودند . حدود يكماه قبل بالاخره در نوشهر از پيمان يك سورمه اي خريدم و تا الان حدود 500 كيلومتر رفتم و تازه آب بندي شده و هنوز ٨٠ تا بيشتر نرفتم ولي انصافا موتور عالي اي است
امروز يكي هم براي تهرانم خريدم ​

- - - Updated - - -

آقا عرفان سلام
اگر هر دو دكمه را با هم بگيريد كيلومتر شمار تبديل به مايل شمار ميشه
بايد دقت كنيد مخصوصا وقتي در حال آب بندي هستيد روي مايل نباشد

erfan_bajajauto
09-05-1397, 12:39 قبل از ظهر
سلام،
طبق دفترچه راهنما ۱۰۰۰ کیلومتر اول آبندی هست و نباید بیش از ۶۰ کیلومتر سرعت رفت
اما طبق تحقیقاتم تصمیم گرفتم تا ۱۰۰۰ کیلومتر اول دور موتور رو بالای ۵ نبرم
درضمن در حال ترجمه دفترچه راهنما هستم و پس از اتمام برای دانلود قرار می دهم

از نکات جالب این موتور داشتن چراغ روز یا Day light، صندوق پران برقی ، سوئيچ مخفی ، شارژ یواس‌بی ، امکان جابجایی و تغییر وضعیت نمایش سرعت سنج و دوره موتور به دو صورت عقربه‌ای و نمایشگر اعداد دیجیتال هست
جاپایی‌های سرنشین عقب هم به شکل جالبی مخفی هستند

erfan_bajajauto
10-05-1397, 11:59 بعد از ظهر
فرصت کنم قصد دارم یک چراغ برای صندوق زیر زین قرار بدهم تا در شب هم مشکلی نداشته باشد

saze2012
24-05-1397, 06:10 بعد از ظهر
دوستان سلام
من یک هفته ای میشه که این موتور رو گرفتم
حدود 1000 تا کار کرده بود و بسیار تمیز
در عرض یک هفته 6 میلیون گرون شده ! و الاندتا حدود 16 دارن قیمت میدن ! دلیلش رو من از روز اول میدونستم . چون قیمت جهانی این موتور 3900 دلاره
با یکی تو شرکت صحبت کردم و گفت این موتور با ارز 3800 تومنی وارد شده و چون جا نیافتاده این قیمت میدن
ولی دیری نشد که همه دارن به کیفیت این هیولای تایوانی پی میبرن . میگم هیولا چون تا کسی سوارش نشه نمیفهمه چی میگم
یه اسکوتر بدون دنده که به آنی یه پراید رو تو اتوبان میگیره و این خیلی حرفه
درضمن تا این سری که هنوز جنسشون تمام نشده بود باید بگم که حتی یک پیچ این موتور ایرانی نیست و کلا تمام قطعات حتی سر والف لاستیک اصل تایوانه
بی شک قیمتش بیشتر از این هم خواهد شد . پس اگر کسی طالب بود اینو داشته باشه عجله کنه
این چیزی بود که خودم حدس میزدم و تونستم سریع اقدام کنم
در کل حس سواری ماشین بهت دست میده . من قبلش چندتا موتور داشتم و قبلی هم یه رادیسون 125 در حد بود . الان که سوار این میشم حس میکنم قبلا سوار الاغ میشدم ( البته خواهش میکنم به کسی بر نخوره )
همش حسرت میخورم کاش دوتا میخریدم و یکی رو تو خونه نگه میداشتم . بدجور عاشقش شدم . وقتی گاز بهش میدی اون حس شتاب کاملا بهت القا میشه
یا علی

- - - Updated - - -

فقط اخری ببینید یارو چه میکنه با این موتور

arash_sard
26-06-1397, 12:34 بعد از ظهر
دوستان من یه sym دارم ولی ۱۲۵ سی سی . حدود ۸۰۰۰ تا رفتم . چند روز پیش رفتم کاربرات رو تمیز کردم . مشورت کوتاهی با تعمیر کار داشتم گفت صحفه کلاچ رو هم بیار ببینم . گریس کاری و بازبینی بشه . موتورم لرزش آنچنانی و مشکل خاصی نداره .بنظر شما نیازی هست صفحه کلاچ باز بشه ؟ چون واقعیتش هم هزینه بردار هست و هم اینکه من زیاد به تعمیر کارا و کاراشون اعتقادی ندارم . اگه ضروری هست بعد از ۸۰۰۰ تا بگید تا ببرم بازش کنه

نیما نادری
26-06-1397, 01:58 بعد از ظهر
دوستان من یه sym دارم ولی ۱۲۵ سی سی . حدود ۸۰۰۰ تا رفتم . چند روز پیش رفتم کاربرات رو تمیز کردم . مشورت کوتاهی با تعمیر کار داشتم گفت صحفه کلاچ رو هم بیار ببینم . گریس کاری و بازبینی بشه . موتورم لرزش آنچنانی و مشکل خاصی نداره .بنظر شما نیازی هست صفحه کلاچ باز بشه ؟ چون واقعیتش هم هزینه بردار هست و هم اینکه من زیاد به تعمیر کارا و کاراشون اعتقادی ندارم . اگه ضروری هست بعد از ۸۰۰۰ تا بگید تا ببرم بازش کنه

1. زیاد به حرف تعمیرکار گوش نکن

2. موتور تا عیبی نداره دست نزن

3. نوع گیربکس چیه ؟ دنده داره -دنده داره بی کلاچه یا گازی بدون دنده (cvt)

arash_sard
26-06-1397, 03:39 بعد از ظهر
1. زیاد به حرف تعمیرکار گوش نکن

2. موتور تا عیبی نداره دست نزن

3. نوع گیربکس چیه ؟ دنده داره -دنده داره بی کلاچه یا گازی بدون دنده (cvt)

موتور cvt هست . Sym jet 4 125 cc . روغن موتور به موقع عوض شده . روغن گیربوکس هم همینطور . کاربرات و فیلتر هوا هم تمییز کردم . شمع هم دو بار تعویض کردم . مشکل خاصی حس نمیکنم . فقط صفحه کلاچ بود که جای حساس موتور هست . میترسم باز کنه . پولی های جلو عقب و تسمه و همه چیز رو بریزه به هم . منم نظرم روو همین بود که تا اذییت نکرده دست بهش نزنم . چون وافعیتش کیلومتر تا حالا ۵۰ رو تجربه نکرده . حداکثر سرعتی که باهاش رفتم ۴۰ بوده . کلا فشاری روو موتور نبوده

behrng
27-06-1397, 07:31 بعد از ظهر
معمولا اسکوترهای cvt را بعد از چند هزار کارکرد داخل کاسه کلاجشون کثیف میشه که به علت گرد های جدا شده از پد های کلاج است. مکانیکها کاسه کلاچ که روی پولی عقب هست رو باز میکنن داخلشو یه باد می گیرند و اگه چرب شده باشه تمیزش می کنن ( چون کلاج cvt ها خشک هستش) .ولی اگه مشکل لرزش موقع شروع حرکت از حالت ایست نداری نیازی به تمیز کردن نیست و نمیخواد کاری بکنی.

arash_sard
28-06-1397, 04:22 بعد از ظهر
معمولا اسکوترهای cvt را بعد از چند هزار کارکرد داخل کاسه کلاجشون کثیف میشه که به علت گرد های جدا شده از پد های کلاج است. مکانیکها کاسه کلاچ که روی پولی عقب هست رو باز میکنن داخلشو یه باد می گیرند و اگه چرب شده باشه تمیزش می کنن ( چون کلاج cvt ها خشک هستش) .ولی اگه مشکل لرزش موقع شروع حرکت از حالت ایست نداری نیازی به تمیز کردن نیست و نمیخواد کاری بکنی.
ممنون . نه لرزش آنچنانی نیست . کمی هست که بنظرم طبیعی هست . فعلا میزارم دو هزارتا دیگه بره سر ده هزارتا ببرم .
اگه مکانیکا دل به کار میدادن میبردم میدادمش . ولی خداییش شیراز خیلی بد کار میکنن . بردم کاربرات رو تمییز کرده خرطومی هوا رو یادش رفته بود ببنده . داشت صندوق رو میبست خودم گفتمش . لوله خروجی بنزین رو نداده بود بالا همیجوری ول کرده بود موتور شده بود زیر بنزین .
دیگه به هیچ کدوم اعتماد ندارم

بهزاد اتابكي
31-06-1397, 12:37 قبل از ظهر
سلام دوستان
هر دو اسكوتر من يكي در نوشهر و يكي تهران آب بندي ش تمام شد . خداييش خيلي حوصله و دقت كردم . الان انگار اين دو هيولاي تايواني ! از زندان آزاد شده اند و به راحتي در اتوبان سرگاز صد تا ميره .
مطلبي كه ميخوام به اشتراك بگذارم و نظر ساير دوستان را بپرسم مربوط به سفت بودن كمك جلوي اينهاست كه كوچكترين دست انداز را نشون ميده و سخت ميشه ، چكون هر دو موتور اين مشكل را دارنر مطمئن هستم كه ساختارش همينه ، به نظر شما براي نرم كردنش ميشه كاري كرد؟
دوستم ميگفت وقتي يه اسكوتر قراره ١٤٠-١٥٠ تا بره بايد هم كمك هاش سفت و محكم باشه . نظر دوستان را بدونم ممنون ميشم .

نیما نادری
31-06-1397, 08:25 قبل از ظهر
سلام

دوستتون درست میگه برای سرعت رفتن کمک یکم سفت بهتر از کمک نرم هست

باد لاستیکهاتون زیاد نیست برای این موتور نهایت 20PSI باد کافیه جلو

سیستم تعلیق از لاستیک ما شروع میشه ....:)

بهزاد اتابكي
03-07-1397, 02:48 قبل از ظهر
سلام آقا نيما
با كم كردن باد لاستيك تقريبا ٣٠ درصد بهتر شد . ممنون از راهنمايي شما ✌️

- - - Updated - - -

مجددا سلام
بعد از طي هزار كيلومتر ، چراغ هشدار روغن روشن شده ، عليرغم اينكه فكر ميكردم با تعويض روغن سر هزار تا خاموش ميشه​، اين چراغ هنوز روشنه !
كسي ميدونه بايد چكار كرد ؟

نیما نادری
03-07-1397, 03:31 بعد از ظهر
سلام

طریقه ریست کردن چراغ تو اینترنت هست ضمنا چون این موتور

Ecu داره بهتره هر چی میگه گوش بدید و دقیقا وقتی چراغ سرویس

روشن میشه روغن عوض کنید و آلارم رو خاموش کنید

linux_linda
28-10-1397, 06:13 بعد از ظهر
کیفیت لاستیک های این موتور چینی چطوره؟
منظورم ایمینی تو سرعت های بالا و ترمز

نیما نادری
29-10-1397, 10:11 قبل از ظهر
CST باید باشه مارکش

لاستیک خوبیه از هندیا بهتره

این موتورم ۱۰۰ تا بیشتر نمیره فکر کنم جواب میده فقط اینا به میزان باد حساسن

بهزاد اتابكي
02-11-1397, 04:55 قبل از ظهر
اين اسكوتر صد در صد بچه تايوانه.و چيني نيست . در مورد سرعتش بايد بگم من در اتوبان همت غرب به راحتي از صد كيلومتر سرعت عبور كردم ولي تا بحال به ١٢٠ نرسيدم .
البته به يك نتيجه اي هم رسيدم كه هر چي داغتر بشه نرم تر و سريعتر ميشه، اين مطلبي بود كه تو جووني ها به هوندا ١٢٥ ژاپني نسبت مي داديم

farshad 54
02-11-1397, 09:21 قبل از ظهر
دیگه یه موتور سبک اسکوتر یا کاب با 12 اسب قدرت مگه چندتا باید بره به نظرم همون 100 تا که میره هم عالیه

linux_linda
02-11-1397, 07:07 بعد از ظهر
هرچی لاستیک پهن باشه امنیت روندن موتور سیکلت بیشتره

نیما نادری
03-11-1397, 09:30 قبل از ظهر
هرچی لاستیک پهن باشه امنیت روندن موتور سیکلت بیشتره

وزن موتور باعث میشه چسبندگی لاستیک به آسفالت بالابره

به فرض ثابت بودن وزن موتور وقتی لاستیک رو پهن کنید فشارروی لاستیک کم میشه

فرمولش P=F/A فشار برابر با نیرو تقسیم بر سطح مقطع که نیرو اعمال میشه

A پهنای لاستیک و مخرج کسر
F وزن موتور و ثابت است

پس عبارت "هر چی لاستیک پهن باشه ...... " عملا درست نیست

معمولا تا یک سایز بزرگتر و رعایت ابعاد فاق و میزان باد میشه هندلینگ رو بهبود داد

linux_linda
03-11-1397, 09:13 بعد از ظهر
وزن موتور باعث میشه چسبندگی لاستیک به آسفالت بالابره

به فرض ثابت بودن وزن موتور وقتی لاستیک رو پهن کنید فشارروی لاستیک کم میشه

فرمولش P=F/A فشار برابر با نیرو تقسیم بر سطح مقطع که نیرو اعمال میشه

A پهنای لاستیک و مخرج کسر
F وزن موتور و ثابت است

پس عبارت "هر چی لاستیک پهن باشه ...... " عملا درست نیست

معمولا تا یک سایز بزرگتر و رعایت ابعاد فاق و میزان باد میشه هندلینگ رو بهبود داد

تو هوای بارونی و جاده لیز و خط چین های روغنی شرایط پیچیده میشه

M e h r a n
06-12-1397, 12:13 قبل از ظهر
سلام
یه هفته پیش این موتورو به صورت صفر خریدم
چندتا سوال داشتم خدمت عزیزان
از روز اول احساس میکردم تو حرکت موتور به یه سمت میکشه. زیاد نیستااا که اذیت بکنه ولی بازم یه جوریه دیگه. رفتم واسه طلق انداختن که اونجا تعمیرکار میگفت اینا فرمونشون زیادی سفته و دلیل کشیدن به یه طرف همینه . بازم اعتماد نکردم بردم نمایندگی خودش که اونجام همون حرفه تعمیرکار قبلیو زد چندتا موتورم اونجا بود که میگفت واسه همین موضوع اونجان و آوردن واسه باز کردن فرمون و رفع ایراد. از ذوستان کسی تجربه ای داره تو این موضوع ؟ نمیخوام الکی بدم بازکنن موتورو بعدم عیبش یرطرف نشه .

Yazdan
07-12-1397, 12:57 قبل از ظهر
اون مهره ی روی بلبرینگ فرمون خیلی مهمه که به اندازه سفت باشه ، سفتی بیش از حد یا شل بودنش هر دو به مرور زمان به بلبرینگ فرمون آسیب میزنه . الان منظور اینا این هست که از کارخونه بیش از حد سفت شده ؟ یا اینکه استاندارده میخوان عشقی شلش کنن ؟ در ضمن من ندیدم سفتی فرمون باعث بشه موتور بکش یه طرف ...

M e h r a n
07-12-1397, 01:37 قبل از ظهر
اون مهره ی روی بلبرینگ فرمون خیلی مهمه که به اندازه سفت باشه ، سفتی بیش از حد یا شل بودنش هر دو به مرور زمان به بلبرینگ فرمون آسیب میزنه . الان منظور اینا این هست که از کارخونه بیش از حد سفت شده ؟ یا اینکه استاندارده میخوان عشقی شلش کنن ؟ در ضمن من ندیدم سفتی فرمون باعث بشه موتور بکش یه طرف ...
سلام
الان وقتی که موتور رو جکه و لاستیک جلو رو زمین نیست فرمون خودش راحت نمیچرخه یه طرف و باید با دست چپ و راست کنی فرمونو. این الان خیلی سفت نیست ؟ یا طبیعیه ؟
دقیقا نمایندگی میگفت همشون فرموناشون سفته حالا اینکه استانداردش اینطوریه یا نه رو خودمم نمیدونم. اون کشیدن به یه طرفم اینطوری نیست که دائم باشه. بیشتر وقتایی که میخوای لاین عوض کنی یا موتورو یه ذره کج میکنی احساس میشه. من خودم که 2-3 روز اول متوجه میشدم. الان دیگه عادی شده واسم. ولی 2-1 نفری که سوار شدن گفتن بهم این موضوعو..

Yazdan
07-12-1397, 04:31 بعد از ظهر
سلام
الان وقتی که موتور رو جکه و لاستیک جلو رو زمین نیست فرمون خودش راحت نمیچرخه یه طرف و باید با دست چپ و راست کنی فرمونو. این الان خیلی سفت نیست ؟ یا طبیعیه ؟
دقیقا نمایندگی میگفت همشون فرموناشون سفته حالا اینکه استانداردش اینطوریه یا نه رو خودمم نمیدونم. اون کشیدن به یه طرفم اینطوری نیست که دائم باشه. بیشتر وقتایی که میخوای لاین عوض کنی یا موتورو یه ذره کج میکنی احساس میشه. من خودم که 2-3 روز اول متوجه میشدم. الان دیگه عادی شده واسم. ولی 2-1 نفری که سوار شدن گفتن بهم این موضوعو..
سلام
آره نباید واسه خودش لق بزنه اینور اونور ، یه فشار خیلی کم با دست وارد کنی باید بچرخه ، نه سفت باشه نه لق .
اگه خیلی سفت باشه یکی از علائمش اینه که سخت تر میتونی تعادل موتورو حفظ کنی موقع حرکت ، تنظیم سفتیش خیلی راحته خودت هم دست به آچار باشی میتونی انجام بدی ، اگرم نه که که یه دیقه بده همون نمایندگی واست تنظیم کنن که خیالت راحت باشه .

linux_linda
10-12-1397, 01:24 بعد از ظهر
بذار 1000 کیلومتر اول موتور آببندی بشه اگر مشکل پابرجا بود ببرتنظیم

M e h r a n
27-12-1397, 01:33 قبل از ظهر
سلام خدمت رفقا
چقدر اینجا خلوته !!!
امروز بعد از 1000 کیلومتر اول رفتم واسه آچار کشی. کلا 7-8 تا پیچ آچار انداخت و مهره فرمونو یه ذره شل کرد که فرمون خییییلییی بهتر شد. باید همون اولش میدادم درستش میکرد. بیخودی 1000 کیلومتر خودمو خسته کردم! روندنش خیلی بهتر و راحت تر شد. روغنم عوض کردم. البته تو این 1000 تا این دومین بار بود که روغن عوض میکردم. یه بار رو کیلومتر 350 یه بارم امروز.دفعه اول که به نظرم کاملا بیخودی بود چون روغن خودش کاملا تمیز بود تا جاییم که با چشم دیدم چیزی تو روغن نبود. مکانیکم گفت لازم نیست عوض کنی ولی خب سر وسواس عوض کردم دیگه. هر دفعه 800 سی سی ایرانول ریسینگ 10w40. البته خودم میخواستم ایرانول رویال 40-5 که همیشه تو ماشین میریزم تو اینم بریزم ولی تعمیرکار گفت اون دیگه خیلی شله!!! منم دیگه اصرار نکردم همونو ریختم. حالا ظاهرا که بد نیست. صبح که هوا سرده تک استارت روشن میشه.صدای انجینم فرقی نکرده.
بعد از 1000 کیلومتر که 50-50 تو خیابون و اتوبان بوده بزرگترین نقطه قوتش ترمزاشه و چرخای بزرگش (جفت چرخ دیسکه و جلو عقب با هم میگیره)برای مقایسه مثلا وگو در برابر این اصلا ترمز نداره !!!
سواریشم خوبه یه ذره میکوبه ولی زیاد نیست( از باکسر و keeway و آپاچی و پالس که زیاد سوار شدم قطعا راحت تره) امااااا یه عیب بدی که داره که خیلیم حالمو گرفته اینه که از سرعت 80 به بعد فرمونش شروع میکنه به لرزیدن (فرمون بالا پایین میشه)ظاهرا اپیدمیم هست. با 2-3 نفر که دارن این موتورو صحبت کردم اونام همشون تایید کردن این مشکلو و ظاهرا درست بشو نیست.(مکانیک میگفت همه اسکوترا به خاطر شکلشون فرمونش میلرزه ولی من وگو داشتم از0 تا 80 تا که نهایت سرعتش بود فرمونش اصلا هیچ لرزشی نداشت و اذیت نمیکرد). این موتور کلا با سرعت 50 تا 70 کیلومتر خیلی حال میکنه و بهترین سواریشو تو این سرعتا میده. شتابش به نسبت اتومات بودنش خوبه و تو ترافیک خیلی فرز و تو دسته.
زینشم پهن و جاداره پاهارو خسته نمیکنه بعد از 1-2 ساعت. مصرفشم من یه بار تست کردم با 5/5 لیتر 150 کیلومتر رفتم.(حالا چیز زیاد مهمیم نیست!!! باکش کلا 7 یا 7/5 لیتر بنزین میگیره)
ببخشید اگه زیاد شد.
ارادت

behrng
27-12-1397, 03:32 بعد از ظهر
موتور رو بذار جک وسط. بگو یکی عقبه موتور رو برات بده پایین تا چرخه جلو بیاد بالا. خودت برو روبروی چرخ جلو حالت نیمه نشسته بشین طوری که چرخ جلو بین زانوهات باشه با دودست پایین کمک فنر ها رو بگیر و عقب جلو کن. نباید لقی داشته باشه. اگه لق باشه مهره بلبرینگ فرمون رو زیادی شل کرده ، باعث کچل شدن گوی های بلبرینگ میشه. شاید لرزش فرمونت توی سرعت بالا از این باشه.

Morteza71
11-01-1398, 09:49 بعد از ظهر
سلام

کسی از دوستان هست بگه این موتور نمایندگی داره اصلا ؟
قطعاتشو از کجا باید گرفت ؟
اصلا مکانیک داره ؟
بیشترین کیلومتری که کسی رفته و خرابیش چیا بوده ؟

چون موتور خیلی خوش رخ و قوی و خوش قیمتیه ولی خدماتش هیچیش معلوم نیست اصلا فروشندشم معلوم نیست از اون موتوراست که شرکت زده و دیگه خبری ازش نشده هر شماره ای هم ازش هست تو اینترنت میگیرم هیشکی جواب نمیده.

دینو موتور یدونه زده به اسم WIND ظاهرا میگه توی سایتش که موتور و گیربکس و همه چیش با lucky که سهند سیکلت سپاهان زده یکیه فقط قیافش فرق میکنه فلاپ جلوش که خیلی زشت تره از lucky

Dino Wind 170:

Lucky:

نیما نادری
12-01-1398, 09:57 بعد از ظهر
مثل هم هستن تقریبا چون اصفهانیا اون مدل رو آوردن قمی ها نمیتونستن

بیارن لذا یک نسخه دیگش رو آوردن

هر جفتشون هم تقریبا بزن در رو هستن

از شرکت های معروف به جز کهیر موتور بخری بهتره

mahsafar
26-01-1398, 06:54 بعد از ظهر
من سایت sym رو که نگاه میکردم انجین 180 سی سی وجود نداره.
دینو موتور هم زده 169 سی سی.
دوستانی که لاکی دارند تو سند موتور دقیقا چند سی سی خورده؟
احتمال میدم انجین سهند سیکلت تایوانی نباشه.

نیما نادری
26-01-1398, 09:17 بعد از ظهر
حجم دقیقش همون 169 هست برای روند شدن و معمولا زیبا تر شدن خارجیا بش میگن 200

ایرانیا میکن 180

Zallzalak
13-02-1398, 10:43 بعد از ظهر
سلام دوستان لوازم یدکی این موتور در تهران تو کجا میشه پیدا. کرد
رفتم گمرک پیدا نکردم
اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه

M e h r a n
16-02-1398, 09:56 بعد از ظهر
سلام دوستان لوازم یدکی این موتور در تهران تو کجا میشه پیدا. کرد
رفتم گمرک پیدا نکردم
اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنمایی کنه
سلام
خیابون ری بالاتر از میدون قیام 20 متر قبل از پل ری دست چپ یه مغازه کوچیکه. اسم مغازه لوازم یدکی میرحامده. همه لوازم انجین و بدنشو داره. خودشم آدم با انصافیه.همه کارای تعمیراتیشو انجام میده. من واسه آچار کشی و تعویض روغن رفتم پیشش راضی بودم. فقط دیاگشو نداره که اونم یه جا دیگه تو خیابون شهباز داره دیاگشو که من هنوز نرفتم اونجا.:7:

مش دونالد
20-02-1398, 10:17 بعد از ظهر
سلام دوستان بالاخره منم اسکوتر سوار شدم
لاکی اسکوتر 180
دست دوم ۸۰۰۰ تا کارکرد
سند سفید
قیمت :22:
تا حالا برای بار اول روغنش و عوض کردم
سیم گاز خلاصی زیادی داره نمیدونم فول تروتل میشه یا نه
کشش خوبه
چراغ پلیسی نداره
چراغ جلو هدلایت ه
عقب کار نمیکنه
سراغ میر حامد رفتم نبود
کسی میدونه که
اول اینه اش رو کجا تعمیر میکنن یا پیدا میشه؟
دوم صدا اگزوزش چطوری کم میشه
از وگو و ویند خیلی پر سر و صدا تره

Zallzalak
26-02-1398, 06:36 بعد از ظهر
سلام
خیابون ری بالاتر از میدون قیام 20 متر قبل از پل ری دست چپ یه مغازه کوچیکه. اسم مغازه لوازم یدکی میرحامده. همه لوازم انجین و بدنشو داره. خودشم آدم با انصافیه.همه کارای تعمیراتیشو انجام میده. من واسه آچار کشی و تعویض روغن رفتم پیشش راضی بودم. فقط دیاگشو نداره که اونم یه جا دیگه تو خیابون شهباز داره دیاگشو که من هنوز نرفتم اونجا.:7:

خیلی ممنون از پاسختون
فقط دو تا سوال دیگه موتور من چراغ روغنش روشن شده روغنشو عوض کردم حالا چیکار کنم خاموش شه
و دوم اینکه گاهی وقتها چراغ چکش روشن میشه سوییچ و باز و بسته میکنم خاموش میشه

M e h r a n
29-02-1398, 09:09 بعد از ظهر
سلام دوستان بالاخره منم اسکوتر سوار شدم
لاکی اسکوتر 180
دست دوم ۸۰۰۰ تا کارکرد
سند سفید
قیمت :22:
تا حالا برای بار اول روغنش و عوض کردم
سیم گاز خلاصی زیادی داره نمیدونم فول تروتل میشه یا نه
کشش خوبه
چراغ پلیسی نداره
چراغ جلو هدلایت ه
عقب کار نمیکنه
سراغ میر حامد رفتم نبود
کسی میدونه که
اول اینه اش رو کجا تعمیر میکنن یا پیدا میشه؟
دوم صدا اگزوزش چطوری کم میشه
از وگو و ویند خیلی پر سر و صدا تره
سلام
مبارک باشه
چه رنگیه ؟
توی اسکوترا به نسبت قیمتش حرف نداره. سواری شتاب ترمز!!و...
برای کارایی که گفتی برو پیش همون حامد چون هم جنسشو داره هم وارده به این موتور.ساعت 10 -11 صبح به بعد میاد. 2 روز بود موتورو گرفته بودم تو رودرواسی موتور دادم به یکی از دوستام بره تا جایی و بیاد وقتی اومد زحمت آینه و دسته ترمز سمت چپو کشیده بود.(فقط موندم چیکار کرده بود که موتور خط برنداشته بود ولی این دوتا ترکیده بود) رفتم پیش حامد آینه جفتی 80 و دسته ترمزا جفتی 60 بود. قیمتا مال اوایل اسفند پارساله.ولی آینه رو تکی نمیداد. واسه درست کردن آینه اگه فقط خود آینه باشه و قابش سالم باشه به نظرم میتونی بری همین مغازه ها که کار شیشه و آینه ماشین میکنن اونا میتونن درستش کنن. خودش یه جا به من آدرس داد خیابون پشت باشگاه برق تو میدون شهدا.من آینه رو خریدم چون همون موقعی که اونجا بودم یه نفر دیگه اومد دنبال آینه سمت راست دیگه 40 تومن دادم آینه سمت چپو برداشتم. مال خودمم میخام بدم درستش کنن. خلاصی سیم گازو و چراغاتم بده خودش درست کنه.واسه منو خلاصی سیم گازو گرفت عکس العمل موتور به گاز دادن خیلی بهتر شد.
راجع به صدای اگزوزم جدی میگی ؟ معمولیه هااا به نظرم ؟!!

M e h r a n
29-02-1398, 09:45 بعد از ظهر
خیلی ممنون از پاسختون
فقط دو تا سوال دیگه موتور من چراغ روغنش روشن شده روغنشو عوض کردم حالا چیکار کنم خاموش شه
و دوم اینکه گاهی وقتها چراغ چکش روشن میشه سوییچ و باز و بسته میکنم خاموش میشه
سلام چاکرم
چراغ روغن هر 1000 تا خودش روشن میشه با ریست کردن Trip کیلومترم خاموش میشه. سوییچو باز کن کیلومترو بزار رو Trip بعد دکمه set چند ثانیه نگه دار تا صفر بشه. چراغ oil check خاموش میشه.
روغنی که ریختی چجوریه ؟ چقدر ریختی، چند ؟ من دفعه آخر که عوض کردم شد 40 تومن.
موتور من دقیقا مثل مال شما چراغ چکش روشن میشد تا اینکه یه روز کلا دیگه روشن موند. بردم واسه دیاگ که تعمیرکاره گفت باید صبح موتور بزاری بعد از ظهر بیای ببری . منم گفتم مگه میخای لامبورگینی دیاگ بزنی؟؟؟؟ بعدم واسه پاک کردن یه کد خطا 100 تومن بگیری!!! آخه تقریبا مطمئن بودم که چیزیش نیس. چون کارکرد موتور هییییچ فرقی نکرده بود. نه عطسه ای نه بد روشن شدنی نه نامیزون کارکردنی!!! خلاصه 1هفته با چراغ چک روشن رفتم تا اینکه از 2 روز پیش دیگه روشن نشده.(روشن میشه ها ولی اینکه دیگه دائم روشن بمونه نه). نمیدونم حالا شاید واسه شمام اینجوری باشه!!!

M e h r a n
29-02-1398, 10:17 بعد از ظهر
سلام دوستان
من از وقتی این موتورو گرفتم یه مشکلی داشتم که بعد از سرعت 70 تا موتور به شدت میلرزید. پیش کلی تعمیرکارم رفتم و هرکسیم یه نسخه ای پیچید ولی هیچ کدومشون 100 درصد مطمئن نبودن.دیگه انقدر رفته بود رو مخم که میخاستم بفروشمش ولی بالاخره عیب لعنتیش کشف شد. لاستیک عقب!!! اینم بالاخره یکی از همین تعمیرکارا فهمید (موتورو گذاشت رو جک بعد گاز داد لاستیک عقب تو سرعت بالا به خاطر تاب داشتن به شدت میلرزه و همین باعث لرزش کل موتور میشه .خوذم به لاستیک جلو هم مشکوکم .لاستیکاش ایران یاساعه (تنها جای موتور که ایرانیه). حالا میخام لاستیک بگیرم.لاستیک موتورم تا حالا نگرفتم. حالا اگه از ذوستان که تجربه دارن تو لاستیک خریدن راهنمایی بکنن ممنون میشم.

مش دونالد
31-02-1398, 05:05 بعد از ظهر
سلام
گسی از دوستان کتابچه تعمیرات این موتور و داره؟

Reza47gh
11-03-1398, 08:45 بعد از ظهر
سلام
دیروز اسکوتر sym180 لاکی خریدم چنتا سوال دارم ممنون میشم کسی جواب بده

بهزاد اتابكي
12-03-1398, 02:31 قبل از ظهر
سلام دوستان ، امروز با آدرسي كه داديد موتورم رو سوار شدم رفتم پيش مير حامد ، ميدان قيام به طرف پل ، ٢٠ متر مونده به پل سمت چپ . مغازه ش خيلي كوچيكه ولي پشتش يه انبار بزرگ داره كه همه چي هم داره . حدود ٤٠ سالش ميشه و مغازه بزرگ كناريش هم مال پدرشان است ،نمايندگي فروش قطعات از سهند سپاهان داره . يك بنر بزرگ هم جلو مغازه ش أويزونه كه هم ًعكس اسكوتر سمفوني ٢٠٠ آي را روش داره هم اون يكي محصول سهند سپاهان كه موتور خياباني لاكي ٢٥٠ است . من چون هر دو موتور را دارم براش كمي از موتورهايم توضيح دادم ، كاملا توجيه بود ولي مدعي بود من فقط نمايندگي فروش قطعات را دارم . من ميخواستم روغن عوض كنم و سيم گاز كه شل شده بود را سفت كنم .روغن موتور رو كه عوض ميكرد با هم كمي گپ زديم .فهميدم قبلا موتورهاي آجيليتي كيمكو رو كه تايوانيه تعمير ميكرده برا همين رو اسكوتر من خوب مسلط بود . همينطور كه سيم گاز رو هم سفت ميكرد حدود ١٥ تا پيچ موتور رو آچار كشي كرد ؛لنت ترمزها رو نگاه كرد و گفت خوبه ، يادم داد چطوري بعضي پيچها رو سفت كنم ، بخصوص وقتي زين رو در آورد تا سيم گاز رو تنظيم كنه خيلي با حوصله همه قطعات رو برام توضيح داد ، هر سوالي داشتم با حوصله و دقت جواب ميداد كه انصافا لذت بردم . فرمان رو هم چك كرد و گفت ايراد فرمون در همه موتورهاي سري اول كم و بيش ديده ميشه كه تنظيمش هم امكان داره و نگراني نداره . بهش گفتم كه بچه ها ميگن سهند سپاهان ( بنداز و در برو ) عمل كرده و ديگه جواب نميده . موافق اين مرضوع نبود ، گفت من از كارخانه شون بازديد كردم ، بچه هاي مصممي هستند كه دنبال توسعه كارخونه هم هستند . البته ميگفت كه همين اسكوتر را ( قم ) ميزنه بنام wind با كمي اختلاف ظاهري، از سيستم قميها اطلاع كافي نداشت ولي به نظرم به اصفهانيها بيشتر اعتماد داشت .
خلاصه حدود يك ساعتي اونجا بودم و سر آخر هم دو دست لنت عقب اسكوتر ازش گرفتم ( چون من يكي هم در شمال دارم كه اون رنگش سرمه اي است و تهران رنگ مشكي و قرمز دارم ). قيمت هر دست لنت كه تو بسته بندي sym بود جفتي ٨٠ تومان بود ...يك باطري هم براي موتور شمال گرفت فكر كنم ٢٣٠ تومان .وقتي خواستم يكسري لوازم اضافه بگيرم گفت : ميخواهي چكار ؟ بيخود پول بدي بزاري تو انباري . من همه قطعات رو تا چند سال دارم و ضمانت ميكنم .
سر آخر وقتي حساب كتاب كرد فهميدم براي كارهاي مختلفي كه انجام داد مثلا آچار كشي و بازديد لنتها و بازديد فرمون پولي نگرفت .كلا بچه با مرامي به نظرم اومد ولي من الان راجع به قيمتها چون هيچ سابقه اي نداشتم نميتوانم اظهار نظر كنم .
راستي موقع خداحافظي هم عكس گروه و سايت انجمن را نشونش دادم و چند تا كامنت كه بچه ها نوشته بودند براش خوندم مخصوصا يكي نوشته بود كه مكانيك با انصافيه ، همچين ته دلش ذوق كرد . بعد گفتم يادت باشه ما بچه هاي انجمن( پزشين موتور ) هستيم ، هواي بچه ها رو داشته باش ،

مش دونالد
13-03-1398, 05:27 بعد از ظهر
سلام دوستان ارادتم نسبت به میرحامد بیشتر شد فقط خدا کنه خراب نشه
پریروز فیلتر هوا شو فقط کاغذش و عوض کردم ی فیلتر هوای پراید انژکتوری ب بعد برش بعد چسب کاری و بعد هم نصب و صلوات
یکی بهم یاد بده عکساش و بذارم

behrng
13-03-1398, 08:16 بعد از ظهر
سلام دوستان ارادتم نسبت به میرحامد بیشتر شد فقط خدا کنه خراب نشه
پریروز فیلتر هوا شو فقط کاغذش و عوض کردم ی فیلتر هوای پراید انژکتوری ب بعد برش بعد چسب کاری و بعد هم نصب و صلوات
یکی بهم یاد بده عکساش و بذارم
چسب کاری هات را خصوصا اون طرفه فیلتر که به سمته کاربرات یا انژکتور هست رو باید خیلی تمیز انجام بدی چون موقع حرکت و به مرور زمان ممکنه تیکه هایی از جسب جدا بشه و بره توی منیفلد هوا . منم زمانی که کیمکو اجیلیتی داشتم همین کارو میکردم ولی بجای فیلتر کاغذی از فیلتر ابری پالس ۱۸۰ استفاده میکردم. اینجوری چسب کاربی کمتری میخواست.
عکس ها رو توی سایت سایت آپلود کن و آدرسه لینکش رو اینجا بذار.
آدرس دو تا سایت آپلود:
Up.vbiran.ir
Uupload.ir

s.mm
29-03-1398, 06:19 بعد از ظهر
چسب کاری هات را خصوصا اون طرفه فیلتر که به سمته کاربرات یا انژکتور هست رو باید خیلی تمیز انجام بدی چون موقع حرکت و به مرور زمان ممکنه تیکه هایی از جسب جدا بشه و بره توی منیفلد هوا . منم زمانی که کیمکو اجیلیتی داشتم همین کارو میکردم ولی بجای فیلتر کاغذی از فیلتر ابری پالس ۱۸۰ استفاده میکردم. اینجوری چسب کاربی کمتری میخواست.
عکس ها رو توی سایت سایت آپلود کن و آدرسه لینکش رو اینجا بذار.
آدرس دو تا سایت آپلود:
Up.vbiran.ir
Uupload.ir

این دو سایت اپلود موقت هستند و عکس ها رو بعد از یک مدتی پاک می کنند و انجمن میشه قبرستان مردگان.

m.f
07-04-1398, 12:45 بعد از ظهر
سلام.موتور اسکوتر لاکی ۱۸۰ به تازگی صفر خریدم ولی بعد از فشردن 3 یا ۴ بار کلید استارت تازه استارت درگیر میکنه.دوستان کسی میدونه ایراد کار کجاست؟

مش دونالد
16-04-1398, 05:23 بعد از ظهر
سلام ممکنه مشکل ار کنتاکتهای کلید باشه.
دسترسی بهش مشکله باید طلق و کاور باز بشه.
خودت دست نزن ببر گارانتی.
خبرش و بده.

s.mm
16-04-1398, 09:05 بعد از ظهر
سلام ممکنه مشکل ار کنتاکتهای کلید باشه.
دسترسی بهش مشکله باید طلق و کاور باز بشه.
خودت دست نزن ببر گارانتی.
خبرش و بده.
اگه مثل موتور های باجاج مگنتی بود چی؟

بهزاد اتابكي
20-04-1398, 06:10 بعد از ظهر
سلام دوستان خوبم
ديروز از كوير موتور زنگ زدند گفتند موتور مونديال 250 كه ثبت نام كرده بوديد آماده ست .....ظرفتم ديدم نمره نشده كمي عقب انداختم تا نمره ش بياد سوار شم ببرمش !!

آقا نيما يك اتاق براش آماده كن ! من فقط ظاهرش رو ديدم خريدم ولي كارشناساي كوير ميگن شتابش در حد دوك 250 است ، كسي اطلاعاتي از اين موتور داره ؟

البته من قبل عيد ٥٠ تومان قسطي به روش جاري كوير خريدم الان قيمتش ٨٣ تومان شده
ميتونم تبديلش كنم به دوك ٢٥٠ ، هر چند جاش تو اين گروه نيست و من عذر خواهي ميكنم ولي خوب جايي نداشت من صحبت كنم .....

نیما نادری
20-04-1398, 06:17 بعد از ظهر
سلام

اصلا در حد دوک ۲۵۰ نیست اگر ممکنه تعویض کن

من دیدمش و خیلی دوستش دارم اما دو مورد هست

۱. این موتور ۳۰۰ سی سی هست ولی نمیدونم ماله اینا چیه؟

۲. من نمیتونم بین دوک ۲۵۰ و این هر چند ۳۰۰ باشه دوک رو انتخاب نکنم

بهزاد اتابكي
21-04-1398, 03:13 قبل از ظهر
عالي گفتيد! تو سايت ايتالياش فقط ٣٠٠ هست ، كوير هنوز كاتالوگش رو بيرون نداده ولي از كارشناسهاش پرسيدم گفتند دقيقا اين ٢٥٠ است ، البته يكيشون به من گفت حكايتش مثل بنللي است ! پس شايد ٣٠٠ باشه !
بعدا جزييات را خدمت دوستان ميگم انشا الله
راستي دوبار ديگه رفتم پيش اقا مير حامد ، فرمان لاكي ١٨٠ رو ريخت بيرون تنظيم كرد ، وقتي سوار شدم فهميدم قبلش چقدر سفت و سخت بود من فكر ميكردم همينه ديگه ! انصافا يكساعت روش كار كرد ولي درستش كرد .الان برام خيلي لذتبخش شده ، واقعا موتور شهري مخصوصا اسكوتر بايد حتما فرمان پذير باشه .....
بار دوم لاكي ٢٥٠ رو بردم پيشش. مثل ١٨٠ مسلط بود ، وقتي خواستم روغنش را برام عوض كنه ،( هزار تاي اول ) فلاپهاي زيرش رو با كمي دردسر و سختي باز كرد و يك صافي ازش در آورد كه در تعويض معمولي روغن كسي بهش كاري نداره ، پر بود از براده آهن و كمي لجن. روغن ، ميگفت تعويض روغنيهاي معمولي اصلا نميدونند اين چيه ! دوباره تمام فلاپهاي زير رو بست و يك آچار هم به همه جا كشيد و خدا را شكر كه خودش چك كرد چون جك موتور تقريبا داشت مي افتاد ولي اصلا نشون نميداد كه شل شده .خلاصه من هر بار ميرم پيشش بيشتر راضي برميگردم ، بحدي كه ميخوام برم اون لاكي ١٨٠ كه نوشهر گذاشتم سوار شم بيارم پيشش ....راستي به نظر شما عزيزان ، با اسكوتر لاكي ميشه جاده كندوان را رفت ؟ البته من موتور سوارم ولي تا حالا كندوان را با موتور نرفتم ، البته از اينطرف با لاكي ٢٥٠ ميرم و از اون طرف ميخوام با لاكي ١٨٠ برگردم تهران ! اگر تجربه داريد بفرماييد من استفاده كنم .........درود دوستان ......

نیما نادری
21-04-1398, 09:31 قبل از ظهر
تاپیک fb.mondial زدم اونجا ادامه میدیم

s.mm
21-04-1398, 02:39 بعد از ظهر
عالي گفتيد! تو سايت ايتالياش فقط ٣٠٠ هست ، كوير هنوز كاتالوگش رو بيرون نداده ولي از كارشناسهاش پرسيدم گفتند دقيقا اين ٢٥٠ است ، البته يكيشون به من گفت حكايتش مثل بنللي است ! پس شايد ٣٠٠ باشه !
بعدا جزييات را خدمت دوستان ميگم انشا الله
راستي دوبار ديگه رفتم پيش اقا مير حامد ، فرمان لاكي ١٨٠ رو ريخت بيرون تنظيم كرد ، وقتي سوار شدم فهميدم قبلش چقدر سفت و سخت بود من فكر ميكردم همينه ديگه ! انصافا يكساعت روش كار كرد ولي درستش كرد .الان برام خيلي لذتبخش شده ، واقعا موتور شهري مخصوصا اسكوتر بايد حتما فرمان پذير باشه .....
بار دوم لاكي ٢٥٠ رو بردم پيشش. مثل ١٨٠ مسلط بود ، وقتي خواستم روغنش را برام عوض كنه ،( هزار تاي اول ) فلاپهاي زيرش رو با كمي دردسر و سختي باز كرد و يك صافي ازش در آورد كه در تعويض معمولي روغن كسي بهش كاري نداره ، پر بود از براده آهن و كمي لجن. روغن ، ميگفت تعويض روغنيهاي معمولي اصلا نميدونند اين چيه ! دوباره تمام فلاپهاي زير رو بست و يك آچار هم به همه جا كشيد و خدا را شكر كه خودش چك كرد چون جك موتور تقريبا داشت مي افتاد ولي اصلا نشون نميداد كه شل شده .خلاصه من هر بار ميرم پيشش بيشتر راضي برميگردم ، بحدي كه ميخوام برم اون لاكي ١٨٠ كه نوشهر گذاشتم سوار شم بيارم پيشش ....راستي به نظر شما عزيزان ، با اسكوتر لاكي ميشه جاده كندوان را رفت ؟ البته من موتور سوارم ولي تا حالا كندوان را با موتور نرفتم ، البته از اينطرف با لاكي ٢٥٠ ميرم و از اون طرف ميخوام با لاكي ١٨٠ برگردم تهران ! اگر تجربه داريد بفرماييد من استفاده كنم .........درود دوستان ......

شدنش میشه ولی باید هر چند ده کیلومتر یه توقف بکنید و یه نفس به موتور بدید
حدش رو هم دیگه خودتون موتور سوار هستید و می تونید از صدا و مقدار فشار با توجه به سربالایی هایی پیش رو تشخیص بدید

mobin55
02-06-1398, 04:37 بعد از ظهر
از دوستانی که این موتور رو دارند وچند هزار کیلومتر از موتور سواری گرفتن خواهش میکنم نظرشون رو در مورد این موتور آپدیت کنن
من موتور کویر رادیسون دارم و بین خرید وگو و لاکی مردد هستم
چند وقتی هست که تو سایت دیوار دنبال موتور میگشتم ودیدم تعداد زیادی از صاحبان موتور لاکی ، موتورشون رو با کارکرد خیلی کم (از 200 تا حداکثر 2000 کیلومتر ) برای فروش گذاشتن
این مسئله من رو مردد کرده که چرا هر کس گرفته هنوز به 1000تا کارکرد نرسیده قصد فروش داره و تصمیم گیری در خرید بین این موتور و وگو یا پلیژر رو برام سخت کرده
لطفا راهنمایی بفرمایید.

farshad 54
03-06-1398, 10:43 قبل از ظهر
از نظر فنی و عملکرد موتور لاکی از ویگو سر تره

ولی از نظر تامین لوازم و خرید و فروش راحت فعلا ویگو پرچمدار اسکوتراس

s.shahin
04-06-1398, 03:29 بعد از ظهر
سلام.موتور اسکوتر لاکی ۱۸۰ به تازگی صفر خریدم ولی بعد از فشردن 3 یا ۴ بار کلید استارت تازه استارت درگیر میکنه.دوستان کسی میدونه ایراد کار کجاست؟
سلام
مشکل مربوط به باطری است.ولتاژ باطری رااندازه بگیر باید بین 14 و 12 باشه در بدترین حالت نباید کمتر از 12 باشه.اگه موتور نو است یا باطری نو است؛ احتمالا باطری درست شارژ نشده. بازری را زیر شارژ بزار.
دقیقا همین مشکل را با جترو 150 لاسکوتر داشتم بعد از تعویض باطری(نو). چند تا تعمیر کار نفهمیدن و حتی اتومات استارت را هم عوض کردم. یک تعمیرکار خوب در اصفهان هست که به محض گفتن بهش فهمید وولتاژ چک کرد. بعد شارژ باطری دیگه مشکلی نداشتم.
امیدوارم مفید باشه

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

سلام بر همگی
یک اسکوتر200 SYM جدیدا نیرو موتور ارایه کرده. فکر کنمJet 14 باشه.هنوز در اصفهان ندیدم .ظاهرا 2 تیپ است. نمایندگی خانیان در تهران داره . دوستان تهرانی میتونن خبری یا عکسی ازش بزارن. بد جوری طالبش شدم
با تشکر

linux_linda
25-06-1398, 07:55 بعد از ظهر
هرکسی این موتور رو داره در صورت امکان عکس واضح از فضای زیر زین موتور بذاره

m.f
02-07-1398, 05:20 بعد از ظهر
سلام.دوستان بعضی اوقات در حین حرکت یه صدایی مثل پول خرد از موتور شنیده میشه در صورت تجربه مشابه لطفا
راهنمایی کنید؟در ضمن از صفری این صدا رو میداد

linux_linda
02-07-1398, 11:55 بعد از ظهر
سلام.دوستان بعضی اوقات در حین حرکت یه صدایی مثل پول خرد از موتور شنیده میشه در صورت تجربه مشابه لطفا
راهنمایی کنید؟در ضمن از صفری این صدا رو میداد

صدای جیرینگ جیرینگ بخاطر سوپاپ هم ممکنه باشه باید فیلرگیری بشه

meysam
03-07-1398, 09:20 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان
این صدا مربوط به سیستم کلاج هست اگر دقت کنین تمام موتورهای این سبک این صدا رو دارن

alibati
17-07-1398, 12:16 قبل از ظهر
دوستان اینجور که من فهمیدم انجین sym مدل لاکی و ویند و گالکسی یکسان هست درسته ؟ می خواستم بدونم شتاب کدومشون بیشتره

mobin55
05-10-1398, 11:25 قبل از ظهر
من تازه متوجه شدم موتور لاکی 180 که خریدم پلاک شهر مشهد بوده و ظاهرا همون کارخانه مشهد تولید و نمره شده
میخواستم بدونم بعدا مشکلی برام ایجاد نمیشه

m.f
19-12-1398, 04:38 بعد از ظهر
سلام.یه شیلنگ به انجین موتور وصله که انتهای اون با درپوش مسدود میباشد. ایا درپوش و باید برداشت یا نباید برداشت؟

نیما نادری
19-12-1398, 05:42 بعد از ظهر
سلام نه درپوشها رو باز نگذارید

فیلر هم نمیخواد موتور صفر

فرق موتور نرم و بیصدا و موتورهایی که صدا میدن

در همینه ، حواستون به میزان روغن باشه کم نکنه

تو آب بندی هم رس موتورو نکشید حتما سره گاز و

با محبت برونید

- - - Updated - - -

من تازه متوجه شدم موتور لاکی 180 که خریدم پلاک شهر مشهد بوده و ظاهرا همون کارخانه مشهد تولید و نمره شده
میخواستم بدونم بعدا مشکلی برام ایجاد نمیشه

مشهد مگه تولید میشه ، پلاکش باید شماره تهران باشه اگر مالک محل زندگیش تهرانه

- - - Updated - - -

دوستان اینجور که من فهمیدم انجین sym مدل لاکی و ویند و گالکسی یکسان هست درسته ؟ می خواستم بدونم شتاب کدومشون بیشتره

اگر سایز چرخهاشون یکی باشه خیلی فرقی نمیکنه اونی وزنش کمتره یک بال مگس

بهتر میره ، کلا این موتورا آنچنان فرقی ندارن با هم ،بحث قیافه و ارگونومی ملاک بوده

تا سرعت و شتاب ، بیشتر رفاه و راحتی و مصرف سوخت کم و این داستانا

linux_linda
21-12-1398, 05:34 بعد از ظهر

در کشورهای دیگه موتورها رو اینجوری تحویل مشتری میدن

linux_linda
21-12-1398, 07:02 بعد از ظهر
در خارج از ایران موتور را اینجوری تحویل مشتری میدن

senatore20042003
22-12-1398, 11:13 بعد از ظهر
در خارج از ایران موتور را اینجوری تحویل مشتری میدن

درود.من لینک رو ندیدم ولی اتفاقا دیروز یکی از دوستان برای من چند تا لینک فرستاد از فروش موتورهای اسکونر در کشورهای دیگه موتور رو از پالت در آوردن. با خودم گفتم یعنی میشه یه روز هم تو ایران موتور رو اینطوری بخری بیارن دم خونه تحویلت بدن

vali854
25-01-1399, 12:26 بعد از ظهر
درود.من لینک رو ندیدم ولی اتفاقا دیروز یکی از دوستان برای من چند تا لینک فرستاد از فروش موتورهای اسکونر در کشورهای دیگه موتور رو از پالت در آوردن. با خودم گفتم یعنی میشه یه روز هم تو ایران موتور رو اینطوری بخری بیارن دم خونه تحویلت بدن

البته این پالت بسته بندی یک آپشن می باشد و پولش را باید اضافه بدید . تو سایت انگلیس نگاه کنید برای سفارش موتور یکیش هم همین بسته بندی است که اگه یادم مونده باشه 19 پوند اضافه باید بدید .

linux_linda
25-01-1399, 03:33 بعد از ظهر
19 پوند که قیمتی نیست
برای یک موتور که 3000 دلار قیمت داشته باشند

kaziu66
12-04-1399, 08:05 بعد از ظهر
سلام
دوستان روغن موتور ۱۸۰sym
رو چندتا عوض کنم؟
در ضمن من روغن 10w30 هیوندا میریزم
ممنون میشم جواب بدید
09191111148

نیما نادری
12-04-1399, 08:38 بعد از ظهر
سلام
دوستان روغن موتور ۱۸۰sym
رو چندتا عوض کنم؟
در ضمن من روغن 10w30 هیوندا میریزم
ممنون میشم جواب بدید
09191111148

سلام
هر ۱۰۰۰ تا طبق دفترچه

kaziu66
28-04-1399, 09:39 بعد از ظهر
سلام
ببین اسکوتر با موتور دنده ای خیلی سواریش فرق میکنه
بعضی ها با دنده عوض کردن و کلاچ و...حال میکنن
خوب با اسکوتر نمیشه این کارارو کرد ، خوب طبیعی که نتونن اسکوتر سوار بشن .
ولی یکی مثل من عاشق موتور اسکوتر هست
و تو اسکوتر های موجود تو ایران بعد از وسپا و میدلی midely
لاکی ۱۸۰ خیلی خوب از نظر قیمت و کیفیت
من ۲ سال دارم سوار میشم و رازی ام
حتی از کلیک هم بیشتر دوسش دارم
به هر حال سلیقه ای :3:

aretaba
05-05-1399, 10:49 قبل از ظهر
سلام دوستان
پیچ تخلیه واسکازین دقیقا کجا قرار داره؟
روی گیربکس دو تا پیچ زرد رنگ دیدم. هموناست؟

vali854
05-05-1399, 12:29 بعد از ظهر
سلام دوستان
پیچ تخلیه واسکازین دقیقا کجا قرار داره؟
روی گیربکس دو تا پیچ زرد رنگ دیدم. هموناست؟

بله همان دو تا هست . واسکازین مناسب طبق دفترچه j200 که احتمالا انجین ها یکسان است روغن 85-140 توصیه شده

aretaba
05-05-1399, 02:19 بعد از ظهر
فیلتر هوا چطور؟ داخل محفظه بزرگ پلاستیکی بالای گیربکسه که چندتا پیچ داره؟

نیما نادری
05-05-1399, 05:38 بعد از ظهر

همون جاست ، فقط کاغذیه و فیلتر کاغذی رو نمیشه سرویس کرد

باید تعویض بشه

linux_linda
05-05-1399, 06:51 بعد از ظهر

داخل یوتیوب بزن Sym Service کلی ویدئو کلیپ های سرویس کارهای یونانی هست

کاملا سرویس اسکوترهای این شرکت رو نشون میدن

happale
09-05-1399, 07:51 بعد از ظهر
سلام دوستان
من دیروز به جمع لاکی سواران ملحق شدم.
البته چون هنوز موتور بیمه نداشت سوار نشدم که تجربه خودم رو بگم. ولی فروشنده گفت تو ۳۰۰ کیلومتر ببرم برای تعویض روغن.

aretaba
17-05-1399, 08:30 بعد از ظهر
سلام دوستان
زیر گیربکس موتور همیشه به مقدار خیلی کمی واسکازین آغشته هست که البته این نشتی واسکازین اونقدر زیاد نیست که جای پارک موتور چکه کنه. خواستم بدونم این موضوع طبیعیه یا باید ببرم تعمیرگاه نشون بدم؟

vali854
18-05-1399, 07:06 قبل از ظهر
سلام دوستان
زیر گیربکس موتور همیشه به مقدار خیلی کمی واسکازین آغشته هست که البته این نشتی واسکازین اونقدر زیاد نیست که جای پارک موتور چکه کنه. خواستم بدونم این موضوع طبیعیه یا باید ببرم تعمیرگاه نشون بدم؟

این عادی هست . در دفترچه انگلیسی sym تعویض روغن گیربکس در 200 کیلومتر اولیه و تعویض های بعدی در کیلومتر های مختلف قید شده ولی اینجا شرکت های نماینده هیچکدام تعویض واسکازین در سرویس اولیه را لحاظ نکرده اند . با تعویض روغن گیربکس و انداختن واشر مناسب شاید ان یک ریزه نشت هم رفع گردد

aretaba
18-05-1399, 11:46 قبل از ظهر
ممنون. موتور را به تعمیرگاهی که از طرف نمایندگی شرکت بم معرفی شد نشون دادم،‌ گفت بیارش تا با استفاده از گارانتی واشر گیربکس را عوض کنم. ولی میگه 1.5 تا 2 روز کارش طول میکشه و نصف موتور باید بیاد پایین! اگه این نشتی در آینده زیاد نشه به نظرم جالب نیست که بخوام اینکارو انجام بدم و موتور نو را که فقط 400 کیلومتر رفته را بدم دست تعمیرگاه که معلوم نیست اگه قطعه‌ایشو بخواد برداره یا با قطعه کهنه عوض کنه!

Alireza Farzin
18-05-1399, 11:54 قبل از ظهر
ممنون. موتور را به تعمیرگاهی که از طرف نمایندگی شرکت بم معرفی شد نشون دادم،‌ گفت بیارش تا با استفاده از گارانتی واشر گیربکس را عوض کنم. ولی میگه 1.5 تا 2 روز کارش طول میکشه و نصف موتور باید بیاد پایین! اگه این نشتی در آینده زیاد نشه به نظرم جالب نیست که بخوام اینکارو انجام بدم و موتور نو را که فقط 400 کیلومتر رفته را بدم دست تعمیرگاه که معلوم نیست اگه قطعه‌ایشو بخواد برداره یا با قطعه کهنه عوض کنه!

سلام,

تو این وضعیت تصمیم گیری خیلی سخته,

اگر جای شما باشم و نخوام بدم بازش کنن,.......زیر گیربکس رو کاملا تمیز میکنم تا مطمئن بشم که فقط نشتی از درز هست و نه از ترک خوردگیه رو پوسته گیربکس,

aretaba
28-05-1399, 02:44 بعد از ظهر
سلام دوستان

من قبلا موتور نداشتم و فکر نمیکردم نگهداری موتور اینقدر توجه و دقت لازم داشته باشه! سوالاتی دارم ممنون میشم جواب بدید:
1- آچارکشی موتور هر چند وقت لازمه؟
2- تنظیم موتور شامل چه چیزهایی هست و آیا لازمه که به صورت دوره‌ای انجام بشه؟ یا هر موقع عملکرد موتور غیر عادی شد باید ببرم برای تنظیم؟
3- فیلرگیری سوپاپها هر چند وقت باید انجام بشه؟ (یادمه خیلی وقت پیش که بابام پیکان داشت، دو بار در سال یعنی شروع فصل گرما و شروع فصل سرما باید دهانه سوپاپها را تنظیم میکردیم)

Alireza Farzin
29-05-1399, 05:43 قبل از ظهر
سلام دوستان

من قبلا موتور نداشتم و فکر نمیکردم نگهداری موتور اینقدر توجه و دقت لازم داشته باشه! سوالاتی دارم ممنون میشم جواب بدید:
1- آچارکشی موتور هر چند وقت لازمه؟
2- تنظیم موتور شامل چه چیزهایی هست و آیا لازمه که به صورت دوره‌ای انجام بشه؟ یا هر موقع عملکرد موتور غیر عادی شد باید ببرم برای تنظیم؟
3- فیلرگیری سوپاپها هر چند وقت باید انجام بشه؟ (یادمه خیلی وقت پیش که بابام پیکان داشت، دو بار در سال یعنی شروع فصل گرما و شروع فصل سرما باید دهانه سوپاپها را تنظیم میکردیم)

سلام,

اگر موتورتون نو هست که تو سرویس دوره ای آچار کشی میکنن,

تو دفترچه موتور که برای استفاده موتور سواران ترتیب داده شده, جدولی وجود داره که تمام رسیدگی های موتور و زمانشون رو قید کردن,

لزومی نداره سوپاپ ها رو برای گرما و سرما فیلر گیری کنید, اگر مسافت طی شده تو فصل گرما برسه به حد مجاز برای فیلر گیری,......دیر یا زود باید فیلر گیری بشه, که عموما صبر میکنیم تا فصل سرما, مگر اینکه سوپاپها به صدا بیوفتن,....

تو همون جدول, زمان فیلر گیری رو قید کردن, البته اون ارقام در شرایط متعارف انتخاب شده, نوع موتورسواریتون و اینکه قبل از راه افتادن, اجازه بدین انجین درست گرم بشه یا نه, میتونه این زمان رو جلو یا عقب بندازه,

Seyed.mahdi
02-06-1399, 02:07 بعد از ظهر
سلام رفقا

دوستانی که این موتور رو دارند یه نظری میدن خرج و مخارجش چطوریه؟ و استهلاکش در چه حدیه؟

من به سرم زده سوییچ کنم به اسکوتر از موتور دنده ای! نمیدونم آیا حرکت درستی هست یا نه

تا حالا به جز طرح ویو، اسکوتر دیگه ای نداشتم. فقط یک بار یه دوری با j200 زدم که خیلی پرشتاب و عالی بود خیلی خوشم اومد

از اونجایی که ساعات زیادی رو در روز رو موتور سر میکنم اولا نرمی و راحتی موتور خیلی مهمه برام و شنیدم که اسکوتر ها برای شهر راحت ترند؛ دوماً حتما میخوام خرج بالایی نداشته باشه و چیزی در حد موتور های هندی که همواره داشتم و راضی بودم باشه.

بیشتر چون دنده ندارن و فقط گاز میدی و البته کاربردی ترم هستن مثل زیر زین جا دار و از این موارد تمایل دارم اسکوتر بگیرم.

با وجود اینکه همیشه دنبال موتور قدرت مند بودم که کم نیاره و الانم 220 دارم ولی دیگه خسته شدم انقد دنده دارم و کلاچ گرفتم میخوام دیگه راحت بشم! :gigglesmile: ولی خب تا اونجا که فهمیدم این مدل، قدرت خوبی داره درسته؟
100 تا راه میره؟!

قیمت هارو چک کردم و این مدل رو خوشم اومد قیمت خیلی خوبی داره

دوستان و اساتید آقا نیما نادری یه کمکی بکنید :bunnyearsmiley:

happale
04-06-1399, 07:03 بعد از ظهر
سلام دوستان
برای آچار کشی و بازدید اسکوتر لاکی ۱۸۰ کدام تعمیرگاه در تهران را توصیه میکنید؟
در چه کیلومتری برای بازدید اولیه باید مراجعه کنم؟

Arash60
07-06-1399, 05:05 بعد از ظهر
سلام دوستان فرق لاکی با sr200 سیمفونی اس ار چیه

aretaba
10-06-1399, 09:00 قبل از ظهر
خیلی شبیهن ولی شکل ظاهریشون کمی متفاوته. موتور لاکی 180 حدود 180 سی‌سی (عملا 170) و sr200 موتورش 200 سی‌سی هست.

- - - Updated - - -

من توی اصفهان تعمیرگاه درست و حسابی که از طرف نمایندگی معرفی شده باشه پیدا نکردم. نمایندگی شرکت تعمیرگاه بهزاد واقع در خیابان مصلی را معرفی کرد ولی این آقا بهزاد از بس که سرش شلوغه درست و اصولی وقت نمیزاره و به نظر میاد سر هم بندی میکنه!

- - - Updated - - -

سلام رفقا

دوستانی که این موتور رو دارند یه نظری میدن خرج و مخارجش چطوریه؟ و استهلاکش در چه حدیه؟

من به سرم زده سوییچ کنم به اسکوتر از موتور دنده ای! نمیدونم آیا حرکت درستی هست یا نه

تا حالا به جز طرح ویو، اسکوتر دیگه ای نداشتم. فقط یک بار یه دوری با j200 زدم که خیلی پرشتاب و عالی بود خیلی خوشم اومد

از اونجایی که ساعات زیادی رو در روز رو موتور سر میکنم اولا نرمی و راحتی موتور خیلی مهمه برام و شنیدم که اسکوتر ها برای شهر راحت ترند؛ دوماً حتما میخوام خرج بالایی نداشته باشه و چیزی در حد موتور های هندی که همواره داشتم و راضی بودم باشه.

بیشتر چون دنده ندارن و فقط گاز میدی و البته کاربردی ترم هستن مثل زیر زین جا دار و از این موارد تمایل دارم اسکوتر بگیرم.

با وجود اینکه همیشه دنبال موتور قدرت مند بودم که کم نیاره و الانم 220 دارم ولی دیگه خسته شدم انقد دنده دارم و کلاچ گرفتم میخوام دیگه راحت بشم! :gigglesmile: ولی خب تا اونجا که فهمیدم این مدل، قدرت خوبی داره درسته؟
100 تا راه میره؟!

قیمت هارو چک کردم و این مدل رو خوشم اومد قیمت خیلی خوبی داره

دوستان و اساتید آقا نیما نادری یه کمکی بکنید :bunnyearsmiley:

موتور خوبیه و رانندگی باش راحتر از موتورهای دنده‌ای هست. شتاب و سرعت قابل قبولی توی شهر داره و به راحتی 100 را پر میکنه. از وقتی لاکی خریدم دیگه خیلی کمتر ماشین را روشن کردم و برای سفرهای یک یا دو نفره شهری وسیله خیلی خوبیه.
فقط به نظر میرسه کیفیت مونتاژش میتونست خیلی بهتر باشه... مشکلاتی که از این موتور دیدم سروصدای زیاد قاب‌ها و بدنه بود که چند هفته اول فقط داشتم دنبال صدا میگشتم و صداگیری میکردم! گیربکسش هم مشکل روغن ریزی داشت که با وجود اینکه بردم تعمیرگاه و واشرشو رایگان عوض کردن ولی هنوز نشتی داره و مشکلش حل نشده! البته اونقدر زیاد نیست که چکه کنه.

Seyed.mahdi
12-06-1399, 03:34 بعد از ظهر
ممنون از شما بابت راهنماییتون
باز هم اگر دوستان تجربیاتشون رو بفرمایند ممنون میشم

امروز نمایندگی از نزدیک دیدمش که خیلی عالی و بزرگ بود اما خوب سواری نگرفتم نمیدونم چطوریه

Arash60
16-06-1399, 11:13 قبل از ظهر
سلام دوستان من بین لاکی و sr200موندم سهند سیکلت خدمات پس از فروشش خوبه؟ چون شمال کشور هستم نیرو موتور اینجا نمایندگی خدمات داره ولی سهند نمایندگیش محدوده قطعات هر دو موتور مثل لنت وبقیه لوازم مصرفی مثل هم هستند؟

aretaba
08-08-1399, 03:20 بعد از ظهر
خیلی شبیهن ولی شکل ظاهریشون کمی متفاوته. موتور لاکی 180 حدود 180 سی‌سی (عملا 170) و sr200 موتورش 200 سی‌سی هست.

- - - Updated - - -

من توی اصفهان تعمیرگاه درست و حسابی که از طرف نمایندگی معرفی شده باشه پیدا نکردم. نمایندگی شرکت تعمیرگاه بهزاد واقع در خیابان مصلی را معرفی کرد ولی این آقا بهزاد از بس که سرش شلوغه درست و اصولی وقت نمیزاره و به نظر میاد سر هم بندی میکنه!

- - - Updated - - -

موتور خوبیه و رانندگی باش راحتر از موتورهای دنده‌ای هست. شتاب و سرعت قابل قبولی توی شهر داره و به راحتی 100 را پر میکنه. از وقتی لاکی خریدم دیگه خیلی کمتر ماشین را روشن کردم و برای سفرهای یک یا دو نفره شهری وسیله خیلی خوبیه.
فقط به نظر میرسه کیفیت مونتاژش میتونست خیلی بهتر باشه... مشکلاتی که از این موتور دیدم سروصدای زیاد قاب‌ها و بدنه بود که چند هفته اول فقط داشتم دنبال صدا میگشتم و صداگیری میکردم! گیربکسش هم مشکل روغن ریزی داشت که با وجود اینکه بردم تعمیرگاه و واشرشو رایگان عوض کردن ولی هنوز نشتی داره و مشکلش حل نشده! البته اونقدر زیاد نیست که چکه کنه.

در خصوص روغن ریزی موتور لاکی 180 که تابستان خریداری کردم لازم دونستم بگم که مشکل روغن ریزی بخاطر قالب ریزی پوسته موتور بود. در پوسته موتور یک روزنه خیییلی ریز وجود داشت و اصلا به چشم نمیومد که باعث نشت روغن به بیرون و به داخل دریچه قاب موتور (همانجاییکه تسمه و کلاج قرار داره) میشد. جا داره که از تعمیرگاه بهزاد تشکر کنم چونکه بار آخر که برای مشکل روغن ریزی رفتم اونجا انصافا خیلی وقت و حوصله گذاشت تا نشتی روغن را پیدا کنه و هیچ هزینه ای هم بابت ترمیم پوسته نگرفت. البته شرکت سپاهان سیکلت که مونتاژ کننده این موتور هست جدیدا گارانتی را از موتورها حذف کرده و نپذیرفت که پوسته را عوض کنن!!

happale
08-08-1399, 09:31 بعد از ظهر
در خصوص روغن ریزی موتور لاکی 180 که تابستان خریداری کردم لازم دونستم بگم که مشکل روغن ریزی بخاطر قالب ریزی پوسته موتور بود. در پوسته موتور یک روزنه خیییلی ریز وجود داشت و اصلا به چشم نمیومد که باعث نشت روغن به بیرون و به داخل دریچه قاب موتور (همانجاییکه تسمه و کلاج قرار داره) میشد. جا داره که از تعمیرگاه بهزاد تشکر کنم چونکه بار آخر که برای مشکل روغن ریزی رفتم اونجا انصافا خیلی وقت و حوصله گذاشت تا نشتی روغن را پیدا کنه و هیچ هزینه ای هم بابت ترمیم پوسته نگرفت. البته شرکت سپاهان سیکلت که مونتاژ کننده این موتور هست جدیدا گارانتی را از موتورها حذف کرده و نپذیرفت که پوسته را عوض کنن!!

آقا موفق باشی. اگر اشکالی نداره آدرس تعمیرکار را بفرمایید . متشکر

در ضمن از کجا فهمیدین که پوسته نشتی دارد؟

aretaba
10-08-1399, 06:20 بعد از ظهر
آقا موفق باشی. اگر اشکالی نداره آدرس تعمیرکار را بفرمایید . متشکر

در ضمن از کجا فهمیدین که پوسته نشتی دارد؟

آدرس: اصفهان، خیابان مصلی، 50 متر مانده به تقاطع فرسان و مصلی، تعمیرگاه موتورسیکلت بهزاد (این تعمیرگاه، تعمیرگاه مجاز شرکت سپاهان سیکلته و توی کارش حرفه‌اییه. انواع موتورهای جدید را تعمیر میکنه)
داخل اون قسمت فقط شافت گیربکس و شافت میل لنگ هست که جفتشون کاسه نمد دارن. وقتی دیدیم کاسه نمدها سالمن و هیچ نشتی نداره، با شستشوی تمیز پوسته، با چند دقیقه کار کردن موتور نشتی پوسته مشخص شد!

sohrab_smch
15-08-1399, 05:24 بعد از ظهر
سلام
یه سوال
روغن گیربکس لاکی رو چند هزار کیلومتر عوض کنم و چقدر روغن لازم داره؟

aretaba
15-08-1399, 08:16 بعد از ظهر
سلام
یه سوال
روغن گیربکس لاکی رو چند هزار کیلومتر عوض کنم و چقدر روغن لازم داره؟

اونطوری که تعمیرگاه میگفت هر 5000 کیلومتر و باید سرریز بشه. فکر کنم 250 تا 300 سی‌سی واسکازین بخوره.

- - - Updated - - -

به طور کلی سرویس‌های دوره‌ای که تعمیرگاره مجاز به من گفت به صورت زیره. البته در دفترچه موتور هم نوشته شده ولی ظاهرا اون مقادیر برای موتورهای با حجم کمتر از 180 سی‌سی هست.

1- تعویض روغن موتور هر 1000 کیلومتر (اگه از روغنهای مرغوب با API بالاتر استفاده میکنید تا حداکثر 2000 کیلومتر) *تعویض اولیه روغن در کیلومتر 100. تعویض ثانویه در کیلومتر 500. تعویض سوم در کیلومتر 1000
2- تعویض واسکازین هر 5000 کیلومتر (بعد از 5 بار تعویض روغن)
3- بازبینی و تعویض تسمه موتور هر 15000 کیلومتر (در صورت پاره شدن تسمه حین کار، احتمال تاب دار شدن پولی‌ها زیاده)

happale
08-10-1399, 12:33 قبل از ظهر
سلام دوستان
میخواستم بپرسم مصرف بنزین موتور شما چند لیتر در ۱۰۰ کیلومتر هست.
من وقتی باک را کاملا پر میکنم در کیلومتر ۱۶۰ کیلومتر چراغ بنزین روشن میشه و وقتی دوباره باک را پر میکنم حدود ۵ لیتر بنزین میزنم که حدو ۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر میشه که به نظرم زیاده.
میتونید راهنمایی کنید. متشکر
موتور ۱۵۰۰ کیلومتر راه رفته و فقط بنزین سوپر ریختم توش

نیما نادری
10-10-1399, 08:22 بعد از ظهر
سلام دوستان
من وقتی باک را کاملا پر میکنم در کیلومتر ۱۶۰ کیلومتر چراغ بنزین روشن میشه و وقتی دوباره باک را پر میکنم حدود ۵ لیتر بنزین میزنم که حدو ۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر میشه که به نظرم زیاده.

۱۷۰ سی سی هست و دریچه گاز هم دایم باز و بسته میشه و سبک رانندگی ناملایم

هم مصرف رو بالا میبره ولی در سیکل ترکیبی مصرفش همین حدوده

با تغییر سبک رانندگی و پایین آوردن دورموتور میشه مصرف رو خیلی کم کرد

behrng
11-10-1399, 12:50 قبل از ظهر
سلام دوستان

معمولا اسکوتر ها در مقایسه با موتورهای دنده ای مصرف بنزین شون کمی بیشتره چون اتلاف انرژی توی گیربکس cvt زیاده. (البته به غیر از هوندا کلیک که تکنولوژی بالایی داره). مثلا اسکوتر ویگو 110cc مصرفش با راکز 125cc تقریبا برابره (حدود ۲لیتر در صد کیلومتر) و هردو ماله یه کارخونه هستن با تکنولوژی مشابه. یا مثلا ان اس ۲۰۰ انژکتوری که من دارم حدود ۲.۸ در صد کیلومتر مصرف میکنه(البته من ملایم رانندگی میکنم:16:)

happale
11-10-1399, 01:04 قبل از ظهر
سلام
من تقریبا اغلب اوقات دورموتور را زیر ۶۰۰۰ نگه میدارم.
البته تو اتومبیلها هم مصرف دنده ای ها از اتوماتیکها کمتر هست.

- - - Updated - - -

۱۷۰ سی سی هست و دریچه گاز هم دایم باز و بسته میشه و سبک رانندگی ناملایم

هم مصرف رو بالا میبره ولی در سیکل ترکیبی مصرفش همین حدوده

با تغییر سبک رانندگی و پایین آوردن دورموتور میشه مصرف رو خیلی کم کرد

سلام

نیما نادری
11-10-1399, 11:10 بعد از ظهر
نشانگر دور موتور نداره که!

vali854
12-10-1399, 03:09 بعد از ظهر
سلام

- - - Updated - - -

سلام

من sym j200 دارم . اون هم از حدود 2.7 تا 3.1 لیتر در 100 لیتر میسوزونه . تو تابستان که موتور داغ تر کار می کنه و موتور ناک میزد ، سوپر میریختم . الان که هوا سرده عادی میزنم و مصرف حدود 3 است و البته موتور ناک هم نمی زنه .
وگو هم دارم که اون میدونید چراغ سبز ( سوخت بهینه ) و چراغ زرد ( سوخت بیشتر) عملکرد موتور رو نشون میده . اوایل که طوری میرفتم که از سبز در نیاید صدوی 2.1 تا 2.3 مصرف می کرد ( البته سرعت تا 40 و شتابگیری فوق اهسته ) . الان که همش زرد روشن است 2.5 تا 2.7 مصرف می کنه که البته موتورش 110 سی سی هست .

آخرین خبر اینکه نیرو موتور اسکوتر SYM joymax 250 cc را وارد کرده که البته با قیمت نجومی 180 میلیون تومان ( 30% نقد و الباقی یکساله چک ) بفروش میرسونه . تو کاتالوگ خارجی مصرفش را زده است 3.2 لیتر در 100 کیلومتر .

mobin55
29-10-1399, 09:19 بعد از ظهر
دوستان موتور من چندماهی خوابیده بود ظاهرا باتریش مرخص شده و با شارژ هم دیگه درست نشد
کسی تاحالا باتری تعویض کرده و میدونه کجا و چه مارکی با قیمت مناسب تهیه کنیم
مارک خودش ۱۲ولت ۷آمپر مارک یوآسا هست

linux_linda
29-10-1399, 10:53 بعد از ظهر
دوستان موتور من چندماهی خوابیده بود ظاهرا باتریش مرخص شده و با شارژ هم دیگه درست نشد
سایز باطری رو ببین داخل دیجی کالا باتری موتور گذاشته

mobin55
30-10-1399, 12:28 قبل از ظهر
سایز باطری رو ببین داخل دیجی کالا باتری موتور گذاشته
اونجا رو دیدم
این مارک که موجود نبود سایر باتری های ۷ آمپرش هم ابعاد نزده
ابعاد این باتری ۹×۸×۱۴.۵ سانتی منر بود

linux_linda
30-10-1399, 12:35 بعد از ظهر
اونجا رو دیدم
این مارک که موجود نبود سایر باتری های ۷ آمپرش هم ابعاد نزده
ابعاد این باتری ۹×۸×۱۴.۵ سانتی منر بود
عکسی از باتری بذار

mobin55
20-11-1399, 10:48 بعد از ظهر
عکسی از باتری بذار

البته رفتم گمرک این مارک رو پیدا نکردم و همین سایز مارک nms خریدم

نیما نادری
21-11-1399, 02:39 بعد از ظهر

بهش میگن باتری ۷ کوتاه

باتری کهنه رو میشه احیا کرد من تا الان دوتا رو به زندگی برگردوندم دارن کار میکنن، اگر ننداختی دور

ali313
24-11-1399, 09:59 قبل از ظهر
دوستان من این موتور تازه خریدم..تهران هستم..قطعات این موتور بسیار کم و بسیار گران هستن..الان ی جفت اینه میخوام..نتونستم جورکنم.اگر گروه تلگرام یا واتزاپی هرچی هست از دارندگان این موتور.خواهشا معرفی کنید٫٫ببینم بقیه چه میکنن.کل نت و اینستا گشتم خودم یافت نکردم.مثلا الان آینه نداره و خیلی سختمه..و آینش گیر نیوردم..پایه اش نمیخوره با بقیه آینه ها٫نمیشه کاری کرد.ممنون ب دادم برسید
تلگراممم bikeislife@

happale
26-11-1399, 03:57 بعد از ظهر
تو تلگرام این گروه هست
@iran_sym
قطعات هم تهران میتونید از پارتلند بگیرین
Login • Instagram ([Only registered and activated users can see links])
این سایت رو هم چک کنید
فروشگاه اینترنتی موتور پیرهادی - ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

تو تلگرام این گروه هست
@iran_sym
قطعات هم تهران میتونید از پارتلند بگیرین
این سایت رو هم چک کنید

نیما نادری
26-11-1399, 06:54 بعد از ظهر
این پارتلند رو حواست باشه آینه ۷۰ تومنی دیجیکالا رو ۲۸۰ تومن فروش میکنه

گوشه یکی رو بریده بود، کارد میزدی خونش در نمیومد، فیلتر هوا ۷۰ تومنی رو ۱۸۰

دوباره فروش کرده بود خلاصه مطلع باشید

happale
27-11-1399, 10:11 قبل از ظهر
این پارتلند رو حواست باشه آینه ۷۰ تومنی دیجیکالا رو ۲۸۰ تومن فروش میکنه

گوشه یکی رو بریده بود، کارد میزدی خونش در نمیومد، فیلتر هوا ۷۰ تومنی رو ۱۸۰

دوباره فروش کرده بود خلاصه مطلع باشید

البته میشه از خود سهند سیکلت تو اصفهان هم قیمت بگیرین. شماره تماس: 03132292350

Enable GingerCannot connect to Ginger Check your internet connection
or reload the browserDisable in this text fieldEditEdit in GingerEdit in Ginger×

mobin55
07-01-1400, 10:17 بعد از ظهر
دوستان لاکی ۱۸۰ رو حتما باید بنزین سوپر بزنیم؟

نیما نادری
09-01-1400, 01:47 قبل از ظهر
دوستان لاکی ۱۸۰ رو حتما باید بنزین سوپر بزنیم؟

نه یورو ۴ معمولی هم کار میکنه،

naser_61
22-02-1400, 05:15 بعد از ظهر
سلام روز خوش
من تازه یک لاکی 180 گرفتم میخواستم بپرسم بالاخره چه روغنی باید بریزیم براش؟
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه

vali854
23-02-1400, 08:48 بعد از ظهر
سلام روز خوش

بنظرم در هوای فعلی اگر در تهران هستی 5-30 و یا نهایتا 10-40 بریز .
بعضی از روغن ها مختص موتور سیکلت با استاندارد JASO می باشد که گران قیمت هستند . ولی یادت باشه اونها برای موتورسیکلت با گریبکس تر ( دنده ای ) هستند و در اسکوتر با گیربکس خشک CVT مناسب نیستند . بیخودی پول بابتش نده .

نیما نادری
27-02-1400, 09:15 قبل از ظهر
سلام روز خوش

سلام

استاندارد JASO-MB باید باشه،نخواستید روغن ماشین بریزید 10W40فول سنتتیک

فقط به اندازه بریزید ۷۵۰ سی سی با گیج روغن میزان رو تست کنید

mas3510
06-06-1400, 10:38 قبل از ظهر
سلام. من تا حالا موتور نداشتم و با توجه به نظراتی که اینجا دیدم به نظر بچه ها همه حرفه ای و منصف هستند
توی تهران برای رفتن سر کار هر روز باید حدود 20 کیلومتر را داخل شهر رانندگی کنم که با توجه به هزینه های ماشین و طرح و ... می خوام موتور بخرم
تا حالا موتور نداشتم و دنبال یک موتور بی دردسر و کم هزینه و راحت می گردم و دنبال سرعت و شتاب و ... خیلی نیستم
یکی دو ماهه دارم تحقیق می کنم به نظرم لاکی خوب اومد. امروز نمایندگی گفت 53 میلیون که توی این رنج موتور S2 طرح کلیک کویر هم هست
بین این دو تا موتور کدوم را پیشنهاد می دید؟
ممنون می شم راهنمایی کنید

linux_linda
06-06-1400, 11:38 قبل از ظهر
sr200 , j200 گزینه های جدیتری هستن و ایرادات لاکی رو ندارن

نیما نادری
07-06-1400, 10:24 بعد از ظهر
سلام. من تا حالا موتور نداشتم و با توجه به نظراتی که اینجا دیدم به نظر بچه ها همه حرفه ای و منصف هستند
توی تهران برای رفتن سر کار هر روز باید حدود 20 کیلومتر را داخل شهر رانندگی کنم که با توجه به هزینه های ماشین و طرح و ... می خوام موتور بخرم
تا حالا موتور نداشتم و دنبال یک موتور بی دردسر و کم هزینه و راحت می گردم و دنبال سرعت و شتاب و ... خیلی نیستم
یکی دو ماهه دارم تحقیق می کنم به نظرم لاکی خوب اومد. امروز نمایندگی گفت 53 میلیون که توی این رنج موتور S2 طرح کلیک کویر هم هست
بین این دو تا موتور کدوم را پیشنهاد می دید؟
ممنون می شم راهنمایی کنید
سلام اگر میخوای راحت و بی دردسر بری بیای

برای رفتن از نقطه a به b و بازگشت به a بهترین گزینه موتور برقیه

به مزایاش فکر کن یک خوبش رو بگیر

lavvaf
05-08-1400, 06:57 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز
من قصد خرید این موتور را داشتم خودم قبلا احسان شکاری داشتم که اصلا ازشراضی نبودم و خیلی اذیتم کرد.
میخواستم ببینم دوستانی که این موتور را سوار شدن از نظر کیفیت و خدمات پس از فروش تایید میکنن و اینکه معایب و مزایای برجسته ای داره؟
آیا بابت تعمیراتو تهیه قطعات تو تهران مشکلی وجود داره؟
ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید چون باید زودتر خرید را انجام بدم

happale
12-08-1400, 09:20 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز
من قصد خرید این موتور را داشتم خودم قبلا احسان شکاری داشتم که اصلا ازشراضی نبودم و خیلی اذیتم کرد.
میخواستم ببینم دوستانی که این موتور را سوار شدن از نظر کیفیت و خدمات پس از فروش تایید میکنن و اینکه معایب و مزایای برجسته ای داره؟
سلام. موتور با کیفیتی هست. نماینده فروش قطعه در تهران داره. (یک مغازه) ولی بعضی از فروشگاهها هم جدیداً قطعات را آوردن. تعمیرگاه مجاز فکر کنم 2 تا بیشتر نداره. قطعات یدکیش گرونه. بطور مثال لنت ترمر حدود 170 تومنه. اصولا موتوری نیست که برای کار کردن بشه استفاده کنید. بیشتر برای جابجاییهای داخل شهری کوتاه مدت مناسبه.

- - - Updated - - -

سلام خدمت دوستان عزیز
سلام. موتور با کیفیتی هست. نماینده فروش قطعه در تهران داره. (یک مغازه) ولی بعضی از فروشگاهها هم جدیداً قطعات را آوردن. تعمیرگاه مجاز فکر کنم 2 تا بیشتر نداره. قطعات یدکیش گرونه. بطور مثال لنت ترمر حدود 170 تومنه. اصولا موتوری نیست که برای کار کردن بشه استفاده کنید. بیشتر برای جابجاییهای داخل شهری کوتاه مدت مناسبه.

mohammad_mp
10-10-1400, 08:55 قبل از ظهر
سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز
بنده کرمان هستم و میخاستم ببینم کسی تعمیر کار و فروشگاه قطعات لاکی توی سطح شهر میشناسه یا نه؟

mobin55
02-01-1401, 11:43 بعد از ظهر
دوستان چراغ چک روغن من بعد از ۱۰۰۰کیلومتر روشن شده
چطور باید خاموشش کنم؟

- - - Updated - - -

چطور باید خاموشش کنم؟

نیما نادری
03-01-1401, 01:06 بعد از ظهر
چطور باید خاموشش کنم؟

- - - Updated - - -

چطور باید خاموشش کنم؟
مدل موتور چیه ؟
اغلب دستی خاموش نمیشن

mobin55
03-01-1401, 02:01 بعد از ظهر
مدل موتور چیه ؟
اغلب دستی خاموش نمیشن

لاکی ۱۸۰

mobin55
04-01-1401, 07:08 بعد از ظهر
تعمیرگاه مجاز لاکی ۱۸۰ شرق تهران جایی هست؟
ظاهرا اون نمایندگی حامدی که تو خیابون ری یک زیرپله کوچک بود هم جمع شده!؟

نیما نادری
04-01-1401, 10:45 بعد از ظهر
لاکی ۱۸۰

کیلومتر شمار رو total
Lcd کوچک رو حالت نمایش ولتاژ باتری
دکمه set رو نگه دار

ashk4323
30-06-1401, 05:11 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب
دوستان امروز من جهت سرویس موتور رفتم تعمیرگاه آقای میرحامد در خیابان ری ، باید بگم تجربه بدی بود . درست نیست بدگویی کسی رو بکنم ولی از نظر کاسبی بسیار بد برخورد و از خود راضی بود
کلا یه نیمساعتی اونجا بودم که بجای صحبت راجع بع چگونگی مشکل و حالتهای موتور بیشتر راجع به هرقطعه و قسمتی که می پرسیدی اول قیمت میداد ، مثلا گفتم تسمه رو چک کن ببین مشکلی نداره ؟
که فرمودن 200 اجرت باز و بستشه ؟ یا گفتم ببین لنت میخواد ؟ فرمودن با اجرت تعویض 250 میشه میخوای؟
خلاصه من که هیچکاری رو بهش ندادم و دیگه کلاهم هم اونجا بیفته پیشش نمیرم . یارو کلا تو معنای مشتری و ارباب رجوع اشتباه میزنه و فکر میکنه چون تعمیرات بلده ولی نعمته ماست .
موفق و پیروز باشید

- - - Updated - - -

سلام و عرض ادب
دوستان امروز من جهت سرویس موتور رفتم تعمیرگاه آقای میرحامد در خیابان ری ، باید بگم تجربه بدی بود . درست نیست بدگویی کسی رو بکنم ولی از نظر کاسبی بسیار بد برخورد و از خود راضی بود
کلا یه نیمساعتی اونجا بودم که بجای صحبت راجع بع چگونگی مشکل و حالتهای موتور بیشتر راجع به هرقطعه و قسمتی که می پرسیدی اول قیمت میداد ، مثلا گفتم تسمه رو چک کن ببین مشکلی نداره ؟
که فرمودن 200 اجرت باز و بستشه ؟ یا گفتم ببین لنت میخواد ؟ فرمودن با اجرت تعویض 250 میشه میخوای؟
خلاصه من که هیچکاری رو بهش ندادم و دیگه کلاهم هم اونجا بیفته پیشش نمیرم . یارو کلا تو معنای مشتری و ارباب رجوع اشتباه میزنه و فکر میکنه چون تعمیرات بلده ولی نعمته ماست .
موفق و پیروز باشید

- - - Updated - - -

سلام و عرض ادب
موفق و پیروز باشید

senatore20042003
11-08-1402, 10:24 بعد از ظهر
درود.من یه دینوویند ۲۰۰ دارم حقیقت ۴ سال هست داره کدر می کنه خودم روغنش رو عوض می کنگ. ایا این موتور روغن گیربکسش رو باید عوض کنم اگر بله پیچ تخلیه اش کجا هست.
دوم یه ذره نفس کم میاره گفتم شاید هواکش داره .فیلتر هوا اون کجا هست در ضمن فیلتر هوا این موتور رو کجا میتونم تهیه کنم

farshad 54
29-09-1402, 12:29 بعد از ظهر
خسته نباشید
4 ساله موتور رو دارید استفاده میکنید روغن گیربکس و فیلتر هوارو عوض نکردید
موتورتون نیاز به سرویس اساسی داره تعویض روغن گیربکس و فیلتر هوا حتما باید انجام بشه همچنین تعویض شمع و فیلتر بنزین و فیلتر روغن اگر داره رو هم انجام بدید