PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب خازن جایگزین باتری

0amir
16-04-1397, 04:27 بعد از ظهر
سلام خدمت همگی اساتید محترم
من یه موتور cdi 125 کسری مدل 85 دارم
میخواستم به جای باتریش خازن بزارم که به مشکل خوردم موتور حدود 5 سال خواب بوده بعد از یک سری سرویس تعویض باک و کاربراتور موتور بعد از روشن شدن هیچ ولتاژی روی سر باتری نیست که خازن شارژ بشه
شارژر رو تست کردم ورودی حدود 14 ولت داره سیم قرمژ 3.3 ولت
پیشاپیش از پاسخ هاتون متشکرم.

cottlas
05-06-1397, 02:56 بعد از ظهر
خازن و باطری عملکردی کلا جدا از هم دارن و نمیشه بجای باطری خازن نصب کرد وقت خودتو حدر نده

david54
25-08-1397, 05:05 قبل از ظهر
میشه عزیز جان.، ، اما از راهش
خازن تولید کننده برق نیست که بخواهیم جای باتری وصلش کنیم و مثبت به قرمز و منفی به مشکی وصل کنیم خازن با برق موتور بده بستون میکنه.، از خودت میگیره تو کسری از ثانیه و به سیستم برق موتور پس میده و تکرار و تکرار.، ده ها بار در هر ثانیه
خازن و باید بین مسیر قرار بدی
تقویت برق بیشتر برای دو قسمته بوق و چراغ جلو که به نظر من بهتره در مسیر هرکدوم یه خازن و با یه دیود ست کنی که ذخیره برق و برای همون قسمت استفاده کنه و به جاهای ديگه پخش نکنه
منفی خازن به بدنه موتور.، برق مصرف کننده که از سیم مشکی گرفته میشه رو قطع و به مثبت خازن وصل کنی و،از مثبت خازن یه سیم بگیری به دیود وصل کنی و دیود و به سیم زرد که از دسته سبمهای ورودی به کاسه چراغ از بوبین مياد وصل کنی و جهت دیود جوری باشه که جریان یکطرفه از طریق زرد برگرده بوبین.، یه طرف دیود نوار طوسی داره. اون سمت به خازن وصل بشه و اون یکی سمت دیود که مشکی هست به سیم زرد
تقویت کننده شما آماده است
بهتره از خازن 50 ولت 2200 میکرو یا بالاتر استفاده کنی

david54
16-09-1397, 11:06 قبل از ظهر
خودم چون باتری موتورم و دزدیدن و باتری هم به برکت بی صاحب بودن مملکت خیلی گرون شده و وارد کننده ها به هر قیمت که دوست داشته باشند میفروشن، دیگه باتری نخريدم از یه خازن الکترولیت 2200 میکرو فاراد 50 ولت استفاده میکنم و صدای بوق از زمان استفاده از باتری هم قویتر شده
محض اطلاع اول از خازن سرامیکی بزرگ استفاده کردم که گویا خازن های سرامیکی جریان متناوب و عبور نمیدن بعدش از خازن الکترولیت معمولی (آلومینیومی) استفاده کردم که خوب و عالی جواب داد

mehdi gol
08-04-1398, 08:57 بعد از ظهر
اینم فک کنم اماده چیزی هست گفتید شاید بهتر

کم شدن نور چراغهای موتور هوندا 125 بعداز 10 دقیقه که موتور روشن میشه از چیه ([Only registered and activated users can see links])

delta26
31-04-1398, 10:21 قبل از ظهر
باسلام وتشکر
باتوجه به فرمایشات شمادرموتوردوتاسیم به بوق وصل میشه پس اون دو تا سیم را باید به خازن وصل کنیم؟ یا بیزحمت نحوه وصل خازن ودیود را به بوق توضیح بدید ممنون