PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اسکوتر سیم فیدل 200i SYM FIDDLE

نیما نادری
28-12-1396, 02:55 بعد از ظهر
سلام دوستان

این اسکوتر زیبا با حجم دقیق 169 سی سی و انژکتور ، سیستم ترمز دیسکی جفت چرخ و الباقی در تصاویر با حدود قیمت 9 تومن وارد بازار شد .

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

Septima
01-01-1397, 12:44 بعد از ظهر
انژکتوری هست؟
چرا دیسک عقب از جلو بزرگتره؟

نیما نادری
05-01-1397, 01:01 بعد از ظهر
بله انژکتوره ...خیلی هم فرز بود ... با ان اس دو ترک یکم سخت میشد بگیریش

این موتورها تمرکز وزنشون بیشتر رو عقب و وسط موتور هست ترمز جلوی خیلی قوی هندلینگ رو بهم میریزه

دیسک عقب دوره بیشتری داره و سیلندر ترمز کوچیکتر ... متناسبه خوشم اومد ازش

farshad 54
05-01-1397, 11:58 بعد از ظهر
این موتور و از نزدیک دیدم به نظر موتور خوب و با کیفیتی میومد
ولی با حجم حدود ۱۷۰ سی سی چرا به عنوان ۲۰۰ سی سی معرفی شده ؟
به عنوان یه موتور زیر پایی برای تردد تو شهر گزینه خوبیه
زین پهن و راحتی داشت که زیرش هم میشد کلی وسیله جا ساز کرد
در کل به نظرم موتور جالب و با کیفیتی اومد
گزینه خوبی برای همزاد پنداری با مایه داران وسپا سوار حوالیه اندرزگو میتونه باشه

- - - Updated - - -

تو این جدول مشخصات زده
ترمز عقب کاسه ای چرا
سیستم روشن کردن موتور رو هم زده استارت و هندل
ولی من هندل ندیدم رو این موتور

فرنام
06-01-1397, 01:52 بعد از ظهر
پس رقیب وسپا با قیمت فضاییش اومد.
ولی تو کشور ما موتورهای اسکوتر طرفدار زیادی نداره، چون با این پول میتونی انتخاب های زیادی بکنی.

نیما نادری
07-01-1397, 10:45 قبل از ظهر
من همیجوری دارم تنزل میکنم اول تریل بعد نیکد احتمالا بعدی اسکوتره

اسکوتر خوب تو این کیفیت و قیمت همینه

الان با 9 تومن همچین مشخصاتی نمیدن

ویگو هم خیلی خوبه ولی این چیزه دیگه ای هست الان ویگو فکر کنم 6 باشه

کاربری موتورها مهمه این تو کلاسش خوب کار میده

حمید گودرزی هنرپیشه هم وسپا داره کثافت

behrng
07-01-1397, 11:07 بعد از ظهر
توی اسکوترها، هوندا click هم خوبه. ۱۲۵ سی سی حدود ۱۳ تومن و ۱۵۰ سی سی حدود ۱۵ تومنه. البته من ندیدم تو سایت کسی صفحه جدید باز کنه براش!
یه مدل اسکوتر به به اسم medly هم جدیدا کویر آورده. ماله شرکت piaggio هستش و قیمتش حدود ۲۱-۲۲ میلیونه.

Septima
13-01-1397, 07:33 قبل از ظهر
دوستان چه شرکتی وارد کنندشه؟

arash_sard
30-01-1397, 01:18 بعد از ظهر
Sym شرکت تایوانی که تخصصش تولید اسکوتر هست . شرکت خوش نامی هم هست . Fiddle 3 هم من از نزدیک دیدم . رنگ ماتش فوق العاده زیباس . کلا اسکوترهای ژاپنی و تایوانی نرم ، کم صدا و امن هستن . فقط میمونه خدمات پس از فروش که متاسفانه اسکوترها توو ایران جا نیوفتادن اما در صورت مواظبت شک نکنید ۱۰ سال جز خرج روغن و بنزین و تمییز کردن سیستم های هوایی و سوخت رسانی هیچ خرجی نداره . اگه دفترچه این موترها رو ببینید اکثرا چک آپ و تمیز کردن هست . مهم این هست که زیر پای کی باشه . اسکوتر های قبلی sym رو سپاهان سیکلت اصفهان وارد و مونتاژ میکرد . این رو نمیدونم

Yazdan
31-01-1397, 06:33 بعد از ظهر
من همیجوری دارم تنزل میکنم اول تریل بعد نیکد احتمالا بعدی اسکوتره

اسکوتر خوب تو این کیفیت و قیمت همینه

الان با 9 تومن همچین مشخصاتی نمیدن

ویگو هم خیلی خوبه ولی این چیزه دیگه ای هست الان ویگو فکر کنم 6 باشه

کاربری موتورها مهمه این تو کلاسش خوب کار میده

حمید گودرزی هنرپیشه هم وسپا داره کثافت
نظرتون راجع به کیمکو چیه ؟ از لحاظ ظاهر که به عنوان اسکوتر خیلی خوبه .

behrng
31-01-1397, 08:53 بعد از ظهر
من اسکوتر کیمکو۱۵۰ کاربراتوری قبلا داشتم. البته کاش تو تاپیک خودش می پرسیدی . موتور خوبیه فقط دوتا ایراد داره. یکی اینکه مصرف بنزینش نسبتا بالاست و دوم اینکه فنر بندیش تو دست اندازها خیلی نرم نیست. از مزایاش هم میشه گفت توی دسته اسکوترها موتور پر قدرتیه. بخاطر لاستیکهای پهنش توی اتوبان و با سرعتهای بالا خیلی با اطمینان و بدون لرزشه و هیچگونه احساس نا امنی به آدم دست نمیده. خیلی جا داره ، صندق زیر صندلی بزرگ و صندوق عقب فابریک داره . ترمزهاش فوق العاده است. و مهم تر از همه خدمات نمایندگیش شرکت انرژی خیلی خوبه. همه لوازم یدکیش رو موجود داره و مشکلی از این نظر نداره.

mohamad-
12-06-1397, 08:28 بعد از ظهر
اسکوتر فیدل ۳ یه اسکوترهست که شرکت دینوموتور قم مونتاژ میکنه فوق العاده موتور کم مصرف ونرمی هست برا داخل شهرمن این موتور رو چند روزه خریدم به قیمته ۱۴میلیون واز خریدم هم راضیم فقط خدا کنه قطعاتش به راحتی گیر بیاد وخدمات پس از فروش خوبی داشته باشه

Yazdan
12-06-1397, 09:57 بعد از ظهر
همینو یه سری تو دیوار به اسم وسپا آگهی میکنن بالای 30

mohamad-
16-06-1397, 04:37 بعد از ظهر
سلام دوستان
چه روغنی برا انجین این موتور باید استفاده کرد وبا چه گریدی؟
وبرا گیربکس این موتور چه روغنی باید ریخت که مناسب باشه؟

Yazdan
16-06-1397, 06:56 بعد از ظهر
سلام دوستان
چه روغنی برا انجین این موتور باید استفاده کرد وبا چه گریدی؟
وبرا گیربکس این موتور چه روغنی باید ریخت که مناسب باشه؟
همونی که تو منوالش سازندش توصیه کرده انجام بدید ، یا خواستید بش حال بدید گرید های بالاتر ولی به هیچ وجه گریدی پایین تر از توصیه سازنده نریزید .

نیما نادری
16-06-1397, 09:46 بعد از ظهر
روغن انجین و گیربکس جداست

تو انجینش روغن فول سنتتیک 20ٌw50-15w50-10w40 ماشینی هم میتونی بریزی

farshad 54
17-06-1397, 10:28 قبل از ظهر
قیمت نمایندگی که البته موجود نداشت 18 تومن

قیمت کف بازار 25 تومن

به شرایط ظهور داریم نزدیک میشیم

mohamad-
17-06-1397, 07:50 بعد از ظهر
روغن انجین و گیربکس جداست

تو انجینش روغن فول سنتتیک 20ٌw50-15w50-10w40 ماشینی هم میتونی بریزی

البته بعضی از دوستان جای دیگه میگن برا روغن موتور باید ۱۰w30ریخت وبرای گیربکس هم گفتن از واسکازین ۱۴۰-۸۵ریخت که حالا من موندم از کدام اینها برا این موتور بایداستفاده کرد

نیما نادری
18-06-1397, 08:26 قبل از ظهر
اون دوستان هوندا کیلیک دارن که هوندا هم پیشنهادش همینه

اما برای آب و هوای ایران 10W30 خوب نیست شله به درد آب بندی میخوره

ولی بازم همه دوست دارن 10w30 بریزن !!!

mhd1
20-09-1397, 11:45 قبل از ظهر
سلام خدمت عزیزان..من قصد خرید این اسکوتر رو دارم، لطفا دوستانی که این مدل رو دارن در مورد گارانتی و خدمات پس از فروشش یه توضییحی بدن؟ و اینکه آیا قطعاتش در بازار موجود هست؟ ممنون

saeed_myheart
24-12-1397, 01:32 بعد از ظهر
بهترین موتور sym اسکوترش همینه؟
من ns 200 دارم سنگینه میخوام بدم اینو بگیرم خوبه؟

نیما نادری
26-12-1397, 08:50 قبل از ظهر
یک مدل دیگه دار ,سیمفونی اسمش ,چرخ بزرگه از این سره حالتره

Morteza71
29-01-1398, 09:17 قبل از ظهر
سلام

من این موتورو خریدم موتور خوبیه به نظرم نسبت به قیمتش میارزه واقعا

چند تا مشکل داره فقط یکی اینکه صدای موتور خیلی زیاده زمانی که گاز میدید
دوم اینکه تو سرعت بالای 80 یه مقدار لرزش داره و در حالت سکون موتور روشنه لرزش داره

حداکثر سرعت توی کفی 100 کیلومتر رفتم باهاش خیلی راحت
شتابش خیلی خوبه به نظرم
طراحیشم به نظرم عالیه

18800 قیمتی که خریدم بود.

gggmail
04-03-1399, 09:16 قبل از ظهر
دوستان من میخوام این موتور رو بخرم. ولی قیمتش خیلی بالا رفته. الان میگن 33 تدمن. به نظرتون با این قیمت ارزش خرید داره؟

vali854
19-03-1399, 08:06 بعد از ظهر
دوستان من میخوام این موتور رو بخرم. ولی قیمتش خیلی بالا رفته. الان میگن 33 تدمن. به نظرتون با این قیمت ارزش خرید داره؟

قیمت ها که دیگه پایین تر از این نخواهد آمد. ولی به نظر من درد رنج موتور های ۲۰۰ اسکوتری فقط دو مدل بیشتر نداریم که یکی فیدل ۳ و دیگری j200 هست ست که هر دو ساخت کمپانیSYM هستند. و هر دو موتور یکسانی دارند ولی فیدل ۳ سرعتی وj200 قدرتی می باشد. j200 واقعاً یک سر و گردن از فیدل ۳ بالاتر است. ترمز سی بی اس و قدرتمند،سیستم تعلیق بی نهایت نرم،به خصوص در دو ترک، بدون لرزش موتور. این موتور مطمئن هستند که خیلی زود در بازار جای خودش رو باز میکنه و به قیمت بسیار بالاتر از فیدل ۳ فروخته خواهد شد. فید ۳ جوان پسند می باشد و کمک فنرهای نسبتاً سفتی دارد.
من هر دوی این موتورها را به علاوه وگو دارم. و مقایسه برمبنای امتحان عملی همه این سه مدل میباشد

vali854
20-03-1399, 06:49 قبل از ظهر
در تعجبم که در مورد فیدل 3 در این گروه هیچ اظهار نظری در این 2 ساله نشده است . ایا مفهوم ان این است که دارندگان آن تا بحال مشکلی در این موتور ندیده اند و یا سئوالی برایشان پیش نیامده .

در هر حال در مقایسه فیدل با J200 ، بازم بگم . صندلی فیدل پهن تر و خوش نشین تر است . ارتفاع صندلی تا زمین کوتاه تر است و برای نوجوانان یا خانم راحت تر از j200 خواهد بود . فیدل کمی لرزش موتور دارد . و ظاهرا کمک فنر های ان قابل تنظیم است . ولی من دست بهش نزدم .

نیما نادری
20-03-1399, 02:32 بعد از ظهر
در تعجبم که در مورد فیدل 3 در این گروه هیچ اظهار نظری در این 2 ساله نشده است . ایا مفهوم ان این است که دارندگان آن تا بحال مشکلی در این موتور ندیده اند و یا سئوالی برایشان پیش نیامده .

در هر حال در مقایسه فیدل با J200 ، بازم بگم . صندلی فیدل پهن تر و خوش نشین تر است . ارتفاع صندلی تا زمین کوتاه تر است و برای نوجوانان یا خانم راحت تر از j200 خواهد بود . فیدل کمی لرزش موتور دارد . و ظاهرا کمک فنر های ان قابل تنظیم است . ولی من دست بهش نزدم .

سلام

اعضا انجمن زیاد این فیدل رو ندارن وگرنه موتور بی عیب نداریم

تنظیم کمک عقب منحصر به تنظیم حالت پریلود هست

که در واقع طول فنر رو میشه کم یا زیاد کرد و طول کلی کمک

تغییر نمیکنه

برای سبک وزنها بهتره طول فنر زیاد بشه و برای سنگینها برعکس

ولی کلا ویند ۲۰۰ اس آر ۲۰۰ و فیدل موتورهایی نرمی نیستن

تمام ناهمواریهای مسیر مستقیم به راننده اعمال میشه

در صورتیکه پوزیشن راننده در محلی هست که باید قاعدتا

چیزی حس نکنه

vali854
21-03-1399, 07:29 قبل از ظهر
سلام

اعضا انجمن زیاد این فیدل رو ندارن وگرنه موتور بی عیب نداریم

تنظیم کمک عقب منحصر به تنظیم حالت پریلود هست

که در واقع طول فنر رو میشه کم یا زیاد کرد و طول کلی کمک

تغییر نمیکنه

برای سبک وزنها بهتره طول فنر زیاد بشه و برای سنگینها برعکس

ولی کلا ویند ۲۰۰ اس آر ۲۰۰ و فیدل موتورهایی نرمی نیستن

تمام ناهمواریهای مسیر مستقیم به راننده اعمال میشه

در صورتیکه پوزیشن راننده در محلی هست که باید قاعدتا

چیزی حس نکنه

من اگهی هائی می بینم که نوشتند کمک ها را نرم میکنند و 300 هزار تومان دستمزد می خواهند . ولی واقعا نمی دونم چه بلائی سر کمک ها میارن .
بنظرم شرکت های موتور ساز باید بر مبنای شرایط ایران ، برخی اجزا را در هنگام سفارش نزد سازنده خارجی متناسب با ایران درخواست تغییرات بکنند . فیدل تو آلمان باشه دقیقا کمک ها فیت جاده انها خواهد بود .
البته من فیدل رو 3 روزه خریدم و باید باد لاستیک ها را هم چک کنم . چون معمولا در کارخانه فشار بیشتری میزنن .
امروز که فیدل رو سوار شدم ، کمتر متوجه سفتی شدم . طبیعتا روزهای اول آدم به همچی حساس تر هست . بعد کم کم اینها عادی میشن .
من روزی که J200 رو خردیم و از پشت ویگو نشستم پشت اون تا خونه که اوردمش خیلی خورد تو ذوقم. صدای بیشتر موتور ، فیکس بودن جلو داشبورد به تنه ( و نه به دسته فرمان موتور و... ) . ولی الان اصلن دوست ندارم دیگه سوار وگو بشم . وگو را فقط برای رفتن به جاهای شلوغ و تک نفره استفاده میکنم . J200 رو برای مسیر های دورتر یا اتوبانی و یا 2 ترک استفاده میکنم . ( فیدل را هم فقط برای خیابان اندرزگو .:22:
)

نیما نادری
21-03-1399, 10:34 قبل از ظهر
باد زیاد میزنن ،لاستیکا هم جنس خشک هستند و تجاری صرف

gggmail
31-03-1399, 07:00 بعد از ظهر
قیمت ها که دیگه پایین تر از این نخواهد آمد. ولی به نظر من درد رنج موتور های ۲۰۰ اسکوتری فقط دو مدل بیشتر نداریم که یکی فیدل ۳ و دیگری j200 هست ست که هر دو ساخت کمپانیSYM هستند. و هر دو موتور یکسانی دارند ولی فیدل ۳ سرعتی وj200 قدرتی می باشد. j200 واقعاً یک سر و گردن از فیدل ۳ بالاتر است. ترمز سی بی اس و قدرتمند،سیستم تعلیق بی نهایت نرم،به خصوص در دو ترک، بدون لرزش موتور. این موتور مطمئن هستند که خیلی زود در بازار جای خودش رو باز میکنه و به قیمت بسیار بالاتر از فیدل ۳ فروخته خواهد شد. فید ۳ جوان پسند می باشد و کمک فنرهای نسبتاً سفتی دارد.
من هر دوی این موتورها را به علاوه وگو دارم. و مقایسه برمبنای امتحان عملی همه این سه مدل میباشد

میشه یه مقایسه بین فیدل 3 و وگو انجام بدید.

vali854
07-04-1399, 09:21 قبل از ظهر
میشه یه مقایسه بین فیدل 3 و وگو انجام بدید.

البته الان زود است که وگو را که 2 ساله دارم با فیدل 3 که فقط 60 کیلومتر با هاش رفتم مقایسه کنم . ولی تا الان
وگو فراوانی وسایل ، داشتن ترمز دستی و تعلیق نرم از محسناتش و ترمز ضعیف . انجین نسبتا ضعیف ، خاموش کردن گاه و بیگاه که شاید برمی گردد به تغییر فرم این موتور از کاربرات به انژکتور ( ذاتا برای انژکتور طراحی نشده است ) باشد .
فیدل ، زین مناسبتر ، زیبائی ظاهری و جلو داشبورد زیباتر . موتور کاملا قویتری ، فرمان نرم . و ترمز هیدرولیک دیسکی از محسناتش هست . فیدل بر خلاف وگو فقط با استارت روشن می شود و هندل ندارد . ولی واقعا با نیش استارت موتور روشن می شود . گاز خور روان و شتاب همراه قدرت خوبی دارد . ترمز دستی ندارد ( من فقط در وگو دیدم و هیچکدام از موتور های دیگر لااقل من ندیدم ) . صدای موتور و لرزش آن و ضربات دست انداز جاده رو در فیدل حس خواهی کرد . به دو تای اولی البته عادت خواهی کرد . ضربات را نمیدانم شاید عملکرد کمک ها در اینده بهبود یابد .

آینه ها در وگو بسیار بد طراحی شده و موتور سوار به پشت سر خود و اطاف احاطه ندارد . ( دسته آینه ها حداقل 5 سانت باید بلندتر می بود ) . در فیدل هم بواسطه طراحی نوستالژی وسپا آینه ها گرد هست ولی نمایش پشت سر بهتر از وگو است .
بهترین اینه را در J200 دارم که فرم گوش خرگوشی آن بسیار دید خوبی را فراهم اورده است . .

gggmail
01-05-1399, 10:23 بعد از ظهر
سلام دوستان من تجربم رو از 500 کیلومتر رانندگی با فیدل میخوام به اشتراک بزارم. حجم موتور واقعا خوبه. شتاب و سرعت فیدل خیلی عالی است. راحت 100 تا میره. جالبه که توی سرعت بالا مقاومت و ایستادگی خوبی داره. ترمز جلو و عقب دیسکی هست که خیلی خوبه. یه کلید قطع کن هم داخل زین داره که در نوع خودش خیلی جالبه و امنیت موتور رو بالا میبره.از نظر ظاهری که هم دیگه مشخصه.

اما معایب فیدل مونتاژ ضعیف است. مدام دیسک و لنت موتور صدا میده که متاسفانه توی همه فیدل ها این عیب وجود داره. حالا قراره برم لنت خارجی بندازم. امیدوارم صداش کم بشه.
کمک هاش هم خشکه و میکوبه.ولی وگو کمک هاش خیلی نرم هستند.
وقتی موتور یه مقداری گرم میشه لرزش موتور زیاد میشه. و یه مقدار ازار دهندس.
لاستیک ها هم جنس زیاد خوبی ندارن ولی قابل قبولن.

در کل من از انتخابم خیلی راضی هستم. ممنون از همه دوستان

نیما نادری
02-05-1399, 07:50 بعد از ظهر
سلام دوستان من تجربم رو از 500 کیلومتر رانندگی با فیدل میخوام به اشتراک بزارم. حجم موتور واقعا خوبه. شتاب و سرعت فیدل خیلی عالی است. راحت 100 تا میره. جالبه که توی سرعت بالا مقاومت و ایستادگی خوبی داره. ترمز جلو و عقب دیسکی هست که خیلی خوبه. یه کلید قطع کن هم داخل زین داره که در نوع خودش خیلی جالبه و امنیت موتور رو بالا میبره.از نظر ظاهری که هم دیگه مشخصه.

اما معایب فیدل مونتاژ ضعیف است. مدام دیسک و لنت موتور صدا میده که متاسفانه توی همه فیدل ها این عیب وجود داره. حالا قراره برم لنت خارجی بندازم. امیدوارم صداش کم بشه.
کمک هاش هم خشکه و میکوبه.ولی وگو کمک هاش خیلی نرم هستند.
وقتی موتور یه مقداری گرم میشه لرزش موتور زیاد میشه. و یه مقدار ازار دهندس.
لاستیک ها هم جنس زیاد خوبی ندارن ولی قابل قبولن.

در کل من از انتخابم خیلی راضی هستم. ممنون از همه دوستان

روغن ترمز اش رو عوض کن و سرویس کالیپر ها، کلا پیستون ترمزهاش بیاد بیرون و اورینگاش چک بشه ، فکر کنم ردیف بشه

gggmail
08-05-1399, 03:12 بعد از ظهر
سلام دوستان.
من با اقا نیما نادری عزیز صحبت کردم و از ایشان درخواست کردم که دفترچه بین المللی فیدل را مطالعه کنند و به من بگن که باد لاستیک فیدل باید رو چند باشه.
اقا نیما گفتند دفترچه گفته 28 ولی شما 26 یا 27 بزن با توجه به اسفالت ایران.
منم رفتم باد لاستیک های فیدل رو روی 26 تنظیم کردم.
خیلی موتور نرم شده و کمکا اون کوبش همیشگی رو نداشتند و الان بیشتر از فیدل لذت میبرم.
ممنون از اقا نیمای عزیز.