PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دلیل افزایش فاصله فلر فقط سوپاپ سوخت

david54
21-11-1396, 03:50 قبل از ظهر
سلام
من معمولا اندازه فلر سوپاپها رو زیاد میگرفتم، چون باعث افزایش قدرت و شتاب موتور میشه اما چند باره که با فاصله های کوتاه سوپاپ ميشکونه
گفتن به خاطر فلر زیاده که ضرب پیچ فيلر میزنه خار سوپاپ از جاش در میاد
به همین خاطر فيلر رو طبق استاندارد گرفتم ولی بازم زد سوپاپ کج شد
دیروز ردیف کردم و فيلر رو با دقت زیاد ميزون کردم بعدش هم چند بار هندل زدم جابجا کردم و چند بار چک کردم و بستم
امروز چون درسوپاپ روغن میزد باز کردم دیدم فاصله فيلر سوپاپ سوخت که همیشه اون ميشکنه یا کج میشه خیلی خیلی زیاده در حد دوميل پیچ های فيلر و اسبک و چک کردم شل نکرده بود
به نظرتون مشکل از کجاست انگشتی یا پیچ محور انگشتی های پایین
لطفا اگه کسی میدونه بگه
ممنون از اساتید

david54
24-11-1396, 10:57 بعد از ظهر
یعنی هیچ کسی نظری ، اطلاعی ، نداره
يا مشکل دیگران اهمیتی نداره که وقت گذاشته بشه برا پاسخ????

abed s a s
19-01-1397, 11:08 قبل از ظهر
سلام دوست من احتمال اینکه میل سوپاپ ساچمش در رفته باشه زیاده اخه واسه منم اتفاق افتاد

majiziba
17-02-1397, 01:04 بعد از ظهر
سلام
من معمولا اندازه فلر سوپاپها رو زیاد میگرفتم، چون باعث افزایش قدرت و شتاب موتور میشه اما چند باره که با فاصله های کوتاه سوپاپ ميشکونه
گفتن به خاطر فلر زیاده که ضرب پیچ فيلر میزنه خار سوپاپ از جاش در میاد
به همین خاطر فيلر رو طبق استاندارد گرفتم ولی بازم زد سوپاپ کج شد
دیروز ردیف کردم و فيلر رو با دقت زیاد ميزون کردم بعدش هم چند بار هندل زدم جابجا کردم و چند بار چک کردم و بستم
امروز چون درسوپاپ روغن میزد باز کردم دیدم فاصله فيلر سوپاپ سوخت که همیشه اون ميشکنه یا کج میشه خیلی خیلی زیاده در حد دوميل پیچ های فيلر و اسبک و چک کردم شل نکرده بود
به نظرتون مشکل از کجاست انگشتی یا پیچ محور انگشتی های پایین
لطفا اگه کسی میدونه بگه
ممنون از اساتید

اینارو چک کن معمولا وقتی فیلر دقیق تنظیم میکنی ولی بعدش بهم میخوره بخاطر ایناس
خرابی انگشتی بالا
خرابی پیچ و مهره فیلر
ساییدگی یا تاب داشتن میل تایپیت
ساییدگی اسبک یا انگشتی پایین
یه احتمال هم هس که چک کنی بد نیس ضربه بشقابک سوپاپ به سیت بعضی وقتا باعث میشه سیت جا وا کنه و فیلر هم بشه سیت هم چک کن

david54
27-02-1398, 04:44 بعد از ظهر
اینارو چک کن معمولا وقتی فیلر دقیق تنظیم میکنی ولی بعدش بهم میخوره بخاطر ایناس
خرابی انگشتی بالا
خرابی پیچ و مهره فیلر
ساییدگی یا تاب داشتن میل تایپیت
ساییدگی اسبک یا انگشتی پایین
یه احتمال هم هس که چک کنی بد نیس ضربه بشقابک سوپاپ به سیت بعضی وقتا باعث میشه سیت جا وا کنه و فیلر هم بشه سیت هم چک کن

ممنون دوست عزیز
اتفاقا همه این موارد که فرمودید (و درست هم هست) رو چک کردم
تنها یک مورد برام مشکوکه ،
یکی از پیچهای چهار شاخ که سیلندر و سرسیلندر رو اون 4پیچ (میله) سوار میشه یکم هرزه، سفت میشه ولی کامل سفت نميشه
تنها احتمالی که میدم اینه که بعلت سفت نشدن این پیچ به اندازه 3 پیچ دیگه فشار میاره و باعث افزایش فاصله فیلر میشه

- - - Updated - - -

سلام دوست من احتمال اینکه میل سوپاپ ساچمش در رفته باشه زیاده اخه واسه منم اتفاق افتاد

سلام دوست عزیز
ساچمه میل سوپاپ؟؟؟
حالا نمیدونم موتور شما چی هست ولی 125 طرح هندا میل تایپیت ساچمه نداره ، دو سرش گرد هست، ولی ساچمه که قابل جدا شدن باشه نیست، مگه اینکه بشکنه