PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاه کاسکت

reza KTM
14-08-1390, 02:10 بعد از ظهر
اگر دقت کرده باشید ما دو نوع کلاه کاسکت داریم
یکی برای موتور ریس ها و دیگری برای کراس سوار ها که یک پوزه دراز جلوی کلاه هست

حالا من میخوام بدونم که اگر خواستم بخرم کدوم نوعش رو بگیرم؟
فرق این دو نوع کلاه در چیه؟

02109002
14-08-1390, 02:13 بعد از ظهر
رضا جان فک کنم همون کراسی بیشتر بهت بیاد تا ریس

reza KTM
14-08-1390, 02:18 بعد از ظهر
جدا از اومدن میخوام بدونم چه فرقی دارن با هم ؟ اصلا چرا کراسی ها پوزه بلند دارن؟

02109002
14-08-1390, 02:29 بعد از ظهر
اما فرق آن دو :

كلاه موتور ريس آيروديناميك تره دليلش هم مشخصه موتور كراس كه نيازي به سرعتهاي بالا نداره ولي ريس خيلي مهمه شكل موتور علاوه بر كلاه ايمني بايد آيروديناميك باشه تا كمترين فشار رو در مقابل باد تحمل كنه
علی رغم مساله آیرو دینامیک مسائل مهمتر دیگری هم هست ,کاسکت یا هلمت در موتور های سوپر اسپورت صرفا جهت محافظت از باد و صدمات ناشی هست و با توجه به سرعت بالای موتورهای سوپر اسپورت یا اسپورت( ریس ) از آلیاژ بسیار بالایی ساخته می شه و بسیار گران قیمت هست و تا 700 دلار رو هم خبر دارم .
ولی کلاه کاسکتهای موتورهای کراس و آفرود علی رغم محافظت از صدمات ناشی ,وظیفه رساندن هوا و عبور هوا از درون منفذهای کلاه رو بر عهده داره ,چون موتور کراس مثل اسب سرکش می مونه که راکب باید همیشه مهارش کنه ,علی الخصوص هنگام عبور از موجهای پیست درست مثل اسب وحشی می مونه که جفتک می زنه و راکب باید مهارش کنه و این مهار کردن انرژی بسیار بالایی رو صرف می کنه و باعث تعریق شدید موتور سوار میشه و در جلو کاسکت که برجستگی خاصی داره و کشیده تر از موتورهای اسپورت هست راه نفوذ هوا وجود داره برای راکب که شدیدا تنفس می کنه تا با فعالیت شدید بتونه از پس موتور بر بیاد در غیر اینصورت راکب با مشکل تنفسی روبرو خواهد شد.
مساله دیگر نداشتن تلق جلو در کلاه موتورهای کراس هست ,شما اگر دقت کرده باشی تمام کراس سوارها عینک مخصوص می زنند ,چرا ؟چون در مسابقه با توجه به دندانهای درشت لاستیک همیشه موتور جلویی گل و لا رو می پاشه رو موتور عقبی و این گل و لا رو عینک و بدن موتور عقبی مانع هست از ادامه مسیر ,که راهکارش نصب تلقهای پلاستیک روی عینک هست که موتور سواران در اولین پرش که دستشون آزاد شد وبا دست چپ هست تلق جلو رو می کنند و در هر مسابقه حدودا ده تا دوازده تلق پلاستیکی می چسبونند که در حین مسابقه راکب برای دید بهتر می کند .
در حالی که موتور اسپورت ابدا با گل و لا سرو کاری ندارد و در جلو برای محافظت از باد تلق پلاستیکی ثابت دارد .
مورد دیگر کشیده تر بودن قسمت جلوی کلاه موتور کراس و آفرود هست , که از قسمت چانه فاصله بلندتری داردو علت آن هم به خاطر برخورد به زمین راکب از ناحیه جلو هست و چانه به زمین و برخورد با فرمان هست که این طور طراحی شدند ,لذا موتور کراس که از زمین بلند می شه و هنگام برخورد به زمین تمام این احتمالات متصور ,در حالی که در موتور اسپورت بیشتر برخورد از ناحیه طرفین کلاه می باشد .
در کل طراحی هر کلاه با بررسی علمی و در نظر گرفتن تمای جوانب علمی انجام میشه

reza KTM
14-08-1390, 02:33 بعد از ظهر
خیلی چیزای مفیدی گفتی خیلی ممنون

یعنی موتور کراس از بغل ایمن نیست؟

این طور که من استنباط کردم کلاه موتور کراس ایمن تر از کلاه موتور ریسه البته تو تهران و شرایط و تصادفات احتمالی

من اگر بخوام بخرم حداکثر خیلی بخوام خرج کنم 100 تومانه تو این رنج مارک خوب میشناسی؟
راپیدو کلاه کراس هم داره؟
میدونید از چه قیمتی شروع میشه؟
چون امکان داره من موتور رو عوض کنم به نظرتون چه رنگی بگیرم که به موتور بعدی هم که نمیدونمم چه رنگیه بیاد؟ مشکی خوبه؟

02109002
14-08-1390, 02:55 بعد از ظهر
شرمنده رضا جان قیمت که ندارم و رنگ کلاه هم بستگی به علاقه خودت داره کدومو بخوای ولی به نظر من سفید بگیر چون راننده ماشینها بهتر میبینن شما رو:crazy:

Babak
14-08-1390, 03:37 بعد از ظهر
این تاژیک فبلا بوده:28:

reza KTM
14-08-1390, 09:55 بعد از ظهر
میشه آدرس تاپیک رو بدید

Kami
14-08-1390, 10:00 بعد از ظهر
کلاه سفید با خط های مشکلی بگیر
کلاه موتور کراس فکر نکم سرعت بالا رو تحمل کنه

GSX
12-01-1391, 11:19 بعد از ظهر
من از کلاه و مارک هاش هیچی نمیدونم میخوام یه کلاه بگیرم از 100 تا200 تومن که به هر موتوری بیاد اگر راهنماییم کنید ممنون میشم

.:ALIREZA NADERI:.
12-01-1391, 11:22 بعد از ظهر
منم یکی پیدا کردم فکش متحرکه !
50 تومن بد به نظر نمیرسه ؟!
فول فیس فک متجرک؟!
بخرم ؟

کوروش
12-01-1391, 11:27 بعد از ظهر
من از کلاه و مارک هاش هیچی نمیدونم میخوام یه کلاه بگیرم از 100 تا200 تومن که به هر موتوری بیاد اگر راهنماییم کنید ممنون میشم
ما هم زیاد نمیدونیم ولی اگه بخوای اصل بگیری از 150 شروغ میشه تا ....
ولی اگه میخوای معولی بگیری از 70 تومن تا 200 میشه !!!
من نظرم تو کلاه تو تیکه هستش که خیلی هم کا امده !!!
کلاه های اصل از جنس مرغوب مثل کربن هستن که قیمت های وحشتناک دارن ولی با کیفیتن که ادم باهاشون احساس ارامش میکنه !!!
اگه میخوای هزینه کنی کربن

GSX
12-01-1391, 11:38 بعد از ظهر
نه من نمیخوام خیلی پول بدم من از کلاه خیلی نمیدونم یکی دوستم گرفته 600 . کلاه تو تیکه دیگه چیه :297: میشه بیشتر توضیح بدی. ممنون

Kami
12-01-1391, 11:40 بعد از ظهر
اگه میخوایین کلاه درست و حسابی و مارک دار بخرید باید یه دست لباس درست حسابی هم بخرید
ادم با کلاه 60 تومنی با 150 تا بخوره زمین و بمیره بهتره تا با کلاه 600 تومنی بخوره زمین و فقط سرش سالم بمونه و نمیره

mohsen46
12-01-1391, 11:42 بعد از ظهر
10384
بنظرم این مدل ایده عالیه هم برای ریس و هم برای آفرود میشه استفاده کرد

کوروش
12-01-1391, 11:44 بعد از ظهر
نه من نمیخوام خیلی پول بدم من از کلاه خیلی نمیدونم یکی دوستم گرفته 600 . کلاه تو تیکه دیگه چیه :297: میشه بیشتر توضیح بدی. ممنون
یعنی فک داره یعنی تو حال ثابت معمولی هستش ولی میشه فکشو برد بالا !!! به کلاه های 4 فصل هم معروفه

GSX
12-01-1391, 11:47 بعد از ظهر
تو شهر ما همه ی سنگین سوارا فقط اولی موتورو میخرن یه کلاهم باهاش میخرن بعدش فقط روز اول سرشون میزارن دیگه میدازنش گوشه ی خونه تا هوا بوخوره وفقط برای این کلاه نمیزارن که تو خیابون کلاس بزارن و هیشکدومشونم موتور سوار به نظر من نیستن

---------- Post added at 12:47 AM ---------- Previous post was at 12:45 AM ----------

به نظر شما چه رنگی بگیرم که به همه جور موتوری بیاد؟

matrixaidin
12-01-1391, 11:48 بعد از ظهر
رفقا یه نکته خیلی مهم
اگه کلاه ریس خواستین بگیرین حتما حتما فک ثابت بگیرین
به 2 دلیل
1.گشاد نمیشه(چون فک متحرکه باید با دست باز کنی تا وارد سر بشه به همین دلیل بعد از مدتی گشاد میشه)
2.خدایی نکرده اگه زمین بخورید فکش باز نمیشه(من چند مورد دیدم طرف خورده زمین فک کلاش باز شده و به............. رفته )

کوروش
12-01-1391, 11:51 بعد از ظهر
Post aded at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------
رفقا یه نکته خیلی مهماگه کلاه ریس خواستین بگیرین حتما حتما فک ثابت بگیرینبه 2 دلیل1.گشاد نمیشه(چون فک متحرکه باید با دست باز کنی تا وارد سر بشه به همین دلیل بعد از مدتی گشاد میشه)2.خدایی نکرده اگه زمین بخورید فکش باز نمیشه(من چند مورد دیدم طرف خورده زمین فک کلاش باز شده و به............. رفته )
اینم به حرفیه دیگه ولی فک دار داریم تا فک دار !!!
سومی شو هم من بگم اونم اینه که تو پیست فک دار هارو راه نمیدن :26:

mohsen46
12-01-1391, 11:53 بعد از ظهر
1038510386
منظورش اینجور کلاه هست که فکش قابل برداشتن هست

matrixaidin
12-01-1391, 11:58 بعد از ظهر
ادم یه دفعه کلاه میخره و یه دفعه جونشو نجات میده پس بهتره یه کلاه عمری بگیرین
راستی به وزن کلاه هم خیلی توجه کنید
مال من 1700 گرمه تازه بعد از 6ماه تازه گردن دردم شروع شده

GSX
13-01-1391, 12:00 قبل از ظهر
نگفتین چه رنگی بگیرم؟

کوروش
13-01-1391, 12:03 قبل از ظهر
نه این یه مدل دیگه هستش / فک دار جا نمیشه بلکه فکش میاد بالا جوری که دقیقا بالای سر قرار میگیره

Milad
13-01-1391, 12:03 قبل از ظهر
نگفتین چه رنگی بگیرم؟
اگه نمیخوای ست کنی بهترین رنگ مشکیه..

GSX
13-01-1391, 12:06 قبل از ظهر
نه میخوام یه کلاه بگیرم نگرش دارم خودمم تو فکر مشکی بودم:25:

mohsen46
13-01-1391, 12:07 قبل از ظهر
رنگی باید بگیری که با لباست ست باشه البته سلیقه ای هست باید خودت بپسندی به نظر این و اون نیست

honda cfrx
13-01-1391, 12:31 قبل از ظهر
چند نکنه راجع به خربد کلاه عرض کنم:
1- ارزش کله شما چقدره ؟؟؟؟؟؟
2- کلاه با نیازتون بسته به نوع کاربری باشه
3- هرگز کلاه فاقد فک نگیرید، فک متحرک هم همینطور
4-کلاه سبک و استاندارد
5-سایز سرتون باشه ، وقتی سرتون میزارید کمی به گونه هاتون فشار بیاره، گشاد نباشه
6-حتما حتما حتما بند قفل شونده داشته باشه و حتما حتما زمانی که کلاه میزارین سرتون ببندینش:29:
7- اسمش روشه کلاه ایمنی و نه قشنگی:2gwb921:

shahrammc
31-01-1391, 12:06 قبل از ظهر
رفقا یه نکته خیلی مهم اگه کلاه ریس خواستین بگیرین حتما حتما فک ثابت بگیرین به 2 دلیل 1.گشاد نمیشه(چون فک متحرکه باید با دست باز کنی تا وارد سر بشه به همین دلیل بعد از مدتی گشاد میشه) 2.خدایی نکرده اگه زمین بخورید فکش باز نمیشه(من چند مورد دیدم طرف خورده زمین فک کلاش باز شده و به............. رفته ) یعنی 80 تومن بابت راپیدو فک دار دادم پولمو ریختم تو جوب ؟! ترسوندیمون بابت تصادفش

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:01 AM ----------

الان من یه کلاه ایرانی دارم 15 خریده بودم فکشم ثابته ... یعنی اینو بزارم بهتر از راپیدو فک متحرکه؟!

matrixaidin
31-01-1391, 12:12 قبل از ظهر
یعنی 80 تومن بابت راپیدو فک دار دادم پولمو ریختم تو جوب ؟! ترسوندیمون بابت تصادفش

---------- Post added at 01:06 AM ---------- Previous post was at 01:01 AM ----------

الان من یه کلاه ایرانی دارم 15 خریده بودم فکشم ثابته ... یعنی اینو بزارم بهتر از راپیدو فک متحرکه؟!

من خودمم فک متحرک دارم
موقع خرید نمیدونستم که باید چی بگیرم برای همین از روی ظاهر انتخاب کردم
ولی اگه دوباره بخوام کلاه بگیرم فک ثابت کربن میگیرم
چون هم سبکه هم واقعا محکمتر از بقیه کلا ها هستش
به یه نکته دیگه توجه کنید
وزنش زیاد نباشه(من الان 6ماه کلاه میزارم تازگیا گردن درد گرفتم شدید/فکر کنم ارتوروز گرفتم)