PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمای عیب یابی موتورسیکلت !

soshiant
21-03-1389, 08:03 قبل از ظهر
در این تصاویر به زبان ساده دلایل عیوب فنی موتورسیکلت را توضیح داده است .

با تشکر از سایت : سابین خودرو

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

king2002
22-06-1389, 05:09 بعد از ظهر
دوستان یه سوال داشتم
میخواستم ببینم موتوری که در حال حرکت دچار ریپ زدن خفیف میشه آیا در حالت کار درجا هم باید اثری از این ریپ وجود داشته باشه ؟

دوم اینکه آیا گرمای بیش از حد موتور هم میتونه موجب ریپ زدن بشه؟

sirn
23-06-1389, 09:06 قبل از ظهر
دوستان یه سوال داشتم
میخواستم ببینم موتوری که در حال حرکت دچار ریپ زدن خفیف میشه آیا در حالت کار درجا هم باید اثری از این ریپ وجود داشته باشه ؟

دوم اینکه آیا گرمای بیش از حد موتور هم میتونه موجب ریپ زدن بشه؟

سلام:24:
تو حرکت اگه ریپ بزنه ..در جا نشون نمیده ......مگه اینکه تعمیرکار با تجربه باشه...و در جا وقتی ***زه تو دور اخر موتور متوجه مشکل بشه...
گرمایه بیش از حد موتور دلیل ریپ زدن نیست...گرما فقط افت شتاب و کم دور بودن به همراه داره...تنظیم نبودن کاربراتور از اصلیترین دلایل هست .....که باید فهمید ریپ زدن تو چه دور موتر و حالتش به چه شکل هست...تا مشکل فهمید...

123gsm
01-06-1391, 10:17 بعد از ظهر
سلام:24:تو حرکت اگه ریپ بزنه ..در جا نشون نمیده ......مگه اینکه تعمیرکار با تجربه باشه...و در جا وقتی ***زه تو دور اخر موتور متوجه مشکل بشه...گرمایه بیش از حد موتور دلیل ریپ زدن نیست...گرما فقط افت شتاب و کم دور بودن به همراه داره...تنظیم نبودن کاربراتور از اصلیترین دلایل هست .....که باید فهمید ریپ زدن تو چه دور موتر و حالتش به چه شکل هست...تا مشکل فهمید...خسته نباشید برای من در دنده ۵ میگازونم وفتی گاز را ول میکنم بدون این که ترمز کنم یا دند کم کنم موتور ریپ میزنه من شمع را چک کردم بعید بدونم از اون باشه حالا اگر از کاربراتور باشه از کجای کاربراتور است ممنون راهنمایی. کنید

02109002
04-06-1391, 10:27 بعد از ظهر
خسته نباشید برای من در دنده ۵ میگازونم وفتی گاز را ول میکنم بدون این که ترمز کنم یا دند کم کنم موتور ریپ میزنه من شمع را چک کردم بعید بدونم از اون باشه حالا اگر از کاربراتور باشه از کجای کاربراتور است ممنون راهنمایی. کنید
این اتفاق فقط زمانی که گاز را رها می کنید رخ میدهد ؟

123gsm
04-06-1391, 10:43 بعد از ظهر
این اتفاق فقط زمانی که گاز را رها می کنید رخ میدهد ؟بله اونن تو دنده 5 یا بهتر بگیم سرعت بالا البته اینم بگم دسته گاز من سریع رها میشه فکر نکنم به اون ربط داشته باشه کلا وقتی با سرعت بالا میره همین که گاز را رها میکنی که سرعت بیاد پایین ریپ میزنه البته من نه ترمز مبگیرم نه دنده کم میکنم دنده را موقعی کم میکنم که واقعا سرعت از دنده مورد نظر کم باشه

02109002
04-06-1391, 10:47 بعد از ظهر
فکر کنم مشکل شما مربوط به کاربراتور باشه

مصرف بنزین کاربراتور پائینه ، باید زیاد بشه

123gsm
04-06-1391, 10:55 بعد از ظهر
فکر کنم مشکل شما مربوط به کاربراتور باشه مصرف بنزین کاربراتور پائینه ، باید زیاد بشهالبته ببخشید در اون حالت سرعت پایین میاد بدون اینکه گاز بخوره یا سرعت بگیره حالا چطور به در حالت افت سرعت به بنزین ربط میشه

alifrp
30-08-1391, 08:14 قبل از ظهر
سلام دوستان :clap: من یه شوکا 125 دارم دیشب می خواستم برم بیرون بارونم میومد موتور و از تو پارکینگ در اوردم و بعد از 500 متر شروع کرد به ریپ زدن و دود سیاه دادن و نصفه باکو خورد و با هزار ماجرا اوردمش خونه و فرداش دوباره درست شد خودبه خود :297:و یه بار دیگم امشب که بارون میومد دوباره همینطور شد !!!!!! میشه لطفا کمک کنین که مشکلش چیه ؟؟ :10::10::10::10::10:

nafas
18-07-1392, 06:35 بعد از ظهر
دوستان ی سوال داشتم پامیگیرن دراگزوزکه چی روبفهمن.باید چه صدایی بده که بفهمیم موتورمشکل داره؟؟؟؟

amo hosein
18-07-1392, 06:45 بعد از ظهر
دوستان ی سوال داشتم پامیگیرن دراگزوزکه چی روبفهمن.باید چه صدایی بده که بفهمیم موتورمشکل داره؟؟؟؟
صدای موتور.نرم کار کردن.ببین موتور در شرایط خوبی کار میکنه یا صدای سوپاپ میده.

nafas
19-07-1392, 01:24 بعد از ظهر
من موتورمو بردم پیش تعمیرکارخوب فیلرگیریش کرد ازاون به بعدصدای سوپاپ میده صداشم نازکه.به نظرخودم داره بهترکارمی کنه تازه شتابم گرفته نظرشماچیه؟؟؟

Unregistered1
20-07-1392, 11:37 قبل از ظهر
پا گذاشتن رو اگزوز و یا حالا با دست اینکارو کردن واسه اینه که صدای اگزوز خفه بشه تا بتونن صدای انجینو با دقت گوش کنن...که صدای اضافی نده.....

مطمئنی صدای سوپاپ میده؟؟؟ به جایی نشون دادی که حرفتو تائئد کنن؟؟ اگه تازگی فیلر گیری کردی احتمالا" طرف با توجه به شروع شدن فصل سرما انگشتیارو شل تنظیم کرده.....

من باید صداشو گوش کنم تا بفهمم چیه...ببر پیش یه مکانیک بهش نشون بده..... موتورت چیه؟؟؟ هندل داره؟؟

nafas
20-07-1392, 07:43 بعد از ظهر
داداش پرسیدم همه گفتن به خاطرسرمااینجورتنظیمش کرده.ممنون موتورمم cg125فقط یه مقداربه نظرم لرزش داره لرزش ازچی می تونة باشه؟وقتی وایسادی که لرزش نداره فقط توبعضی دورهای موتور.منظورم ازدورموتورهمون شدتفگازه.که بیشترش کنم لرزش ازبین میره.نظراساتیدچیه؟

Unregistered1
21-07-1392, 12:48 بعد از ظهر
مشکلی نداره....تو دورههای متوسط انجین یه مقدار لرزش داره...پرش کنی لرزش از بین میره...

nafas
21-07-1392, 01:02 بعد از ظهر
ممنون.کاره شمام شده جواب به سوالا من .شرمنده ولی فک کنم دیگه این آخریشه.وقتی موتور بعدازچندساعت روشن میکنم بدروشن میشه واصلا گازنمی خوره اگه گازبدی خاموش میشه ندی هم بعدازچندثانیه خاموش میشولی اگه یک دقیقه کارکنه دیگه خوب روشن میشه.میشه اون یکدقیقه روباساسات گرم کردمشکلی نداره؟؟؟بدون ساسات خیلی سخت روشن میشه

Unregistered1
21-07-1392, 01:07 بعد از ظهر
مشکلی نیستش...هوا سرده و اینا طبیعیه...البت اگه هوا گرمم باشه موتور باید یه دقیقه درجا کار کنه تا روغن به همه جا برسه و همینطور بنزین...

روشن کن با ساسات و گاز هم نده...بزار یه دقیقه کار کنه ..

nafas
21-07-1392, 01:33 بعد از ظهر
ممنون فدات:999:

nafas
22-07-1392, 12:44 بعد از ظهر
اساتیدکسى هست کمکم کنه مشکلم حل که نشدبدترم شد.اول صب که یه بدبختى دارم باایم روشن شدنش وقتی هم که روشن شداصأنمیشة بش گازدادچون هی عطسه میکنه اوخاموش میشه.این اصلأکه میگم واقعأافتضاحه فقط مگرباساسات بش گازبدی.وقتی هم که مثلأگرم شده ازگازکه کم میکنی بازعطسه وخاموش.چهارساعتم کة باش کارکنی بعدازدوساعت دوباره بایک هندل روشن میشه ولی گازنمیشه داداصلأ.بخدایه موتورسرحالیه که هرسی جی125بیادباش مسابقه میدم ولی این یه مشکلونمدونم چی کنم؟خواهشأکمک

- - - Updated - - -

اساتیدکسى هست کمکم کنه مشکلم حل که نشدبدترم شد.اول صب که یه بدبختى دارم باایم روشن شدنش وقتی هم که روشن شداصأنمیشة بش گازدادچون هی عطسه میکنه اوخاموش میشه.این اصلأکه میگم واقعأافتضاحه فقط مگرباساسات بش گازبدی.وقتی هم که مثلأگرم شده ازگازکه کم میکنی بازعطسه وخاموش.چهارساعتم کة باش کارکنی بعدازدوساعت دوباره بایک هندل روشن میشه ولی گازنمیشه داداصلأ.بخدایه موتورسرحالیه که هرسی جی125بیادباش مسابقه میدم ولی این یه مشکلونمدونم چی کنم؟خواهشأکمک

Unregistered1
22-07-1392, 01:29 بعد از ظهر
خوب این مسئله ربطی به اون مشکل قبلی و فیلر گیری نداره.....عطسه که میکنه صداش بلنده؟؟؟یعنی تق تق میکنه؟؟؟
یا فقط صدای بک فایر میده؟؟؟

nafas
22-07-1392, 01:44 بعد از ظهر
والانمیدونم ولی معمولیه.بعدمشکل اصلیه من اینه که اصلا گازنمی خوره

- - - Updated - - -

تعمیرگاه گفت شایدازشمع باشه شایدازسوپاپات.گفت شب بیاربزارش تاصب خودم روشنش کنم بینم چه طوره.بااین که آدم بدی نیس ولی موتوروبزارم به امونه خدا؟تاصب؟

Unregistered1
22-07-1392, 01:45 بعد از ظهر
معمولیه یعنی چی؟؟؟ اگه صدای تق تقه بلند میده مشکل از ترانزیستوره.....اگه تو انتهای دور موتور لحظه تعویض دنده ریپ میزنه یعنی بنزین خوب نمیرسه و از کاربراته...

اگه تو همه حالت به محض چرخوندن گاز ریپ میزنه یا رسیدن هوا با مشکل روبه رو شده..حالا پیچهای تنظیم هوای کاربرات و یا شیلنگ ورودی هوا به کاربرات پاره شده...

اگه موقع گاز دادن احساس میکنی موتور کم میاره ایراد از برقه موتوره...
حالا مشکل تو کدومه؟؟

nafas
22-07-1392, 02:15 بعد از ظهر
ن هیچ کدوم نیست زمانی که وایسادی خاموش میشه یامثلا توترافیکی که باید نیم کلاژ بری وکم هی گاز بدی ول کنی هی عطسه میکنه

- - - Updated - - -

بعدم مشکل اصلیم اینة گه بعدازیک ساعت خاموش بودم دوباره. اصلاگازنمی خوره.گازم ازدو ردنمیشه .بایدوایسی دوباره درجاکارکنه.گازبدی عطسه خاموش

nafas
22-07-1392, 04:07 بعد از ظهر
البته بیشترخفه می کنه تاعطسه

kaveh_am
10-06-1394, 07:09 بعد از ظهر
رو دنده 1 دور موتور بالا صدای خرخر ناجور دارم انگار دنده میخواد بدونه کلاج عوض بشه و جا نمیره.....بعضی موقع ها هم تو انی حالت چرخ عقب قفل میکنه موتور خاموش میشه....
پیوسته رو تازه باز کردم بستم(جوش کاری میخواست) قبل از اینم دنده 1 بعضی موقع ها بپر بپر میکر(تو هرکت جا میرفت هی خلاس میکرد)...
آیا کسی میدونه چی شده؟

kaveh_am
13-06-1394, 09:17 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

فکر کتم مشکل اینه که اون دنده های که علامت زدم درست تو هم نیمرن...
ولی به نظر میاد اون برای دنده 2 باشه نه یک
دنده پایینی سمت راست که باید برای هندل باشه...
8 تا چرخ دنده میمونه...هرجی جرخ دنده اول کوچیکتر باشه و دوم بزرکتر دنده سنگین تر هست...پس بالا بالای باید دنده یک باشه...
ولی در کل فکر کنم 2 رو باید پایینتر میبستن....درست درگیر نسیت.....
کسی نظری چیزی داره؟

- - - Updated - - -

الان دیدم دنده بزرک بالای یکم لق میزنه ولی بقیشون لقی ندارن...خاری چیزی نداره..
میدونید چجوری میشه سفتش کرد؟

- - - Updated - - -

الان دیدم دنده بزرک بالای یکم لق میزنه ولی بقیشون لقی ندارن...خاری چیزی نداره..
میدونید چجوری میشه سفتش کرد؟

kaveh_am
15-06-1394, 12:02 بعد از ظهر
درست شددددددد
اون بالای بالای هست که مشخص میکنه چه دندهای درگیر باشه...اون کج جا رفته بود دنده درست تو جاش تبود...برای همین تو دور موتور بالا تو دنده 1 میخواست شیفت کنه رو دنده 3....

- - - Updated - - -

درست شددددددد
اون بالای بالای هست که مشخص میکنه چه دندهای درگیر باشه...اون کج جا رفته بود دنده درست تو جاش تبود...برای همین تو دور موتور بالا تو دنده 1 میخواست شیفت کنه رو دنده 3....

mojtaba x7
29-06-1394, 10:40 قبل از ظهر
سلام دوستان من موتورم پیشتاز125cdiهست ازین کیلومتر دایره ای ها موتورم 5سال شده کارمیکنه بعدمن تاحالا صفحه کلاجشو عوض نکردم بعد بادوستم بازش کردیموبه همون صفحه کلاچ های قدیم یه دونه دیگه اضافه کردیمو بستیم بهدحالا یکم بهترشده فقط کلاچش یخورده سفت شده.بنظرتون مشکلی که برای موتور پیش نمیادبا اینکه یه صفحه اضافه کردم؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان من موتورم پیشتاز125cdiهست ازین کیلومتر دایره ای ها موتورم 5سال شده کارمیکنه بعدمن تاحالا صفحه کلاجشو عوض نکردم بعد بادوستم بازش کردیموبه همون صفحه کلاچ های قدیم یه دونه دیگه اضافه کردیمو بستیم بهدحالا یکم بهترشده فقط کلاچش یخورده سفت شده.بنظرتون مشکلی که برای موتور پیش نمیادبا اینکه یه صفحه اضافه کردم؟؟؟

دانیال امیدی
06-07-1394, 10:34 بعد از ظهر
سلام.دوستان من یه cg 125 صفر خریدم.هرکاری میکنم 80 تا بیشتر نمیره،موتور خفه هم هست دو ترکه نمیکشه .ممنون میشم راهنمایی کنید

زخمی
06-07-1394, 10:54 بعد از ظهر
سلام اقا دانیال احتمال زیاد موتورو دست دو گرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ احتمالا ماله صفحه کلااتونه عوض کنی خوب میشه ولی احتمالا

saeid_fitness
07-07-1394, 02:02 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

چرا فشار بهش میاذ بهتر بود کلا صفحا کلاچتو عوض میکردی این کارت موقته باز بعد چند وقت دیگه باید بازش کنی چون صفحات کلاچت ضعیف شده

- - - Updated - - -

سلام.دوستان من یه cg 125 صفر خریدم.هرکاری میکنم 80 تا بیشتر نمیره،موتور خفه هم هست دو ترکه نمیکشه .ممنون میشم راهنمایی کنید

آب بندی شده؟

mehdig
07-07-1394, 11:17 قبل از ظهر
موتور منم وقتی خشک بود اینطور بود موقعی که خریدم یارو گفت آروم برو تا 100 تا که آب بندی بشه اقا ما 100 تا رفتیم گفتیم خوب میشه دیگه خوب راه میشه اما نشد بعد آب بندی جون نداشت
یروز بردمش یه سرازیری طولانی از دنده یک با ته گاز رفتم ته تهش انداختم سرازیری دنده 4 ته گاز کیلومتر چسبیده بود رو 120
بعد از اون موقع تازه فهمیدم موتور توی بیابون و جاده و ته گاز آب بندی میشه نه با آروم رفتن دیگه اون موقع بود که موتور جون گرفتم سرعتش از 70 تا رسید 100 تا
2 بار دیگه هم تو جاده باش تخته رفتم و فشار اوردم
الان اشاره کنی 120 تا میره
از کرج تا همدان که میومدم از ماشین سواری ها سبقت میگرفتم همه دهنشون باز مونده بود این 125 چرا انقدر تند میره:crazy:

hosseinm
07-07-1394, 09:31 بعد از ظهر

سلام
احتمال قوی از مصرف کاربراتور هست, سوزن مصرف را خارج کن و یک شماره مصرف رو افزایش بده, در ضمن فیلتر هوا رو هم تست کن باید تمیز باشه و راه ورود هوا به فیلتر هم باز باشه, اگه بعد افزایش مصرف موتور بهتر شد ولی هنوز هم کم میاورد باز یک خانه دیگه مصرف رو زیاد کن تا به حالت ایده ال برسه.

black.world
08-07-1394, 10:14 بعد از ظهر
اقا من یه تریل 200 دارم...وقتی گاز بیشتر میدم انگار ریپ میزنه...اونم بعضی وقتاش ....مشکل از کجاشه

hosseinm
08-07-1394, 10:45 بعد از ظهر
اقا من یه تریل 200 دارم...وقتی گاز بیشتر میدم انگار ریپ میزنه...اونم بعضی وقتاش ....مشکل از کجاشه

سلام
اولین احتمال اینه که شمع شما مشکل پیدا کرده, بهترین شمع NGK هست البته اینکه چه شماره ای به موتور شما میخوره جای تحقیق داره ولی بین شماره 7 تا 9 واسه موتور سیکلت مناسب هست هر چی شماره کم بشه دما شمع میره بالا مثلا شمع bp6r دمای بیشتری تولید میکنه, اگه موتورتون چهار زمانه هست و میخواید هزینه کنید, شمع سوزنی بندازید, خیلی بیشتر عمر میکنه و موتور صافتر کار می کنه.

احتمال دوم کاربراتور و فیلتر هست, اولی فیلتر رو کامل تمیز کنید و تست کنید اگه جواب نداد کاربراتور رو هم باز کنید و ژیگلورها رو تمیز کنید و ببندید, اگه فرقی نکرد میتونید یک خونه مصرف رو زیاد کنید.

ولی احتمال قوی از شمع موتور هست که وقتی تا ته گاز میدید مشکل رو نشون میده.

black.world
09-07-1394, 12:15 قبل از ظهر
سلام
اولین احتمال اینه که شمع شما مشکل پیدا کرده, بهترین شمع NGK هست البته اینکه چه شماره ای به موتور شما میخوره جای تحقیق داره ولی بین شماره 7 تا 9 واسه موتور سیکلت مناسب هست هر چی شماره کم بشه دما شمع میره بالا مثلا شمع bp6r دمای بیشتری تولید میکنه, اگه موتورتون چهار زمانه هست و میخواید هزینه کنید, شمع سوزنی بندازید, خیلی بیشتر عمر میکنه و موتور صافتر کار می کنه.

احتمال دوم کاربراتور و فیلتر هست, اولی فیلتر رو کامل تمیز کنید و تست کنید اگه جواب نداد کاربراتور رو هم باز کنید و ژیگلورها رو تمیز کنید و ببندید, اگه فرقی نکرد میتونید یک خونه مصرف رو زیاد کنید.

ولی احتمال قوی از شمع موتور هست که وقتی تا ته گاز میدید مشکل رو نشون میده.

پس اول شمع عوض میکنم.اگ درست نشد کاربراتش...شمع سوزنی چقد هزینش؟ موتور من 200 دایچی پرواز

- - - Updated - - -

صاحب قبلیش میگه پیچ بنزین ببندم بعد از زیر بذارم بنزین بره ازش بعد ذرست میشه هنوز امتحان نکردم

hosseinm
09-07-1394, 08:57 قبل از ظهر
پس اول شمع عوض میکنم.اگ درست نشد کاربراتش...شمع سوزنی چقد هزینش؟ موتور من 200 دایچی پرواز

- - - Updated - - -

صاحب قبلیش میگه پیچ بنزین ببندم بعد از زیر بذارم بنزین بره ازش بعد ذرست میشه هنوز امتحان نکردم

اگه شمع سوزنی بندازی در هر صورت خوب هست NGK, Denso, یا بوش بین 30 تا 100 تومان همون 30 هم واسه موتور شما عالی هست ولی بهتر هست از شمع فروشی یا جایی که معتبر هست بگیری تا بهت گرون ندن.
در ضمن فیلتر بنزین موتور رو هم عوض کن.

black.world
09-07-1394, 08:08 بعد از ظهر
آقا یه سوال دیگه.من اگزوز عوض کردم ...چون بالاتر جا میخوره باطریمو اب کرد و اسیدش خالی کرد...باطری فلزی یا راه کاری براش دارین؟

hosseinm
09-07-1394, 09:44 بعد از ظهر
آقا یه سوال دیگه.من اگزوز عوض کردم ...چون بالاتر جا میخوره باطریمو اب کرد و اسیدش خالی کرد...باطری فلزی یا راه کاری براش دارین؟

باید اگزوز رو عوض کنی, باتری فلزی وجود ندارد, اگر وجود داشته باشد هم مایع درونش بخار می شود. بخاطر گرما, باید اگزوز را جای اولش نصب کنی یا باتری را در محل دیگری قرار بدهی

Alez
13-08-1394, 01:49 بعد از ظهر
سلام دوستان اولین پستمو با مشکلم میخوام تو انجمن بزارم
یکم جست و جو کردم دیدم اینجا خوب و تخصصی جواب میدن
من یه موتور دست دو خریدم و مدلشم رو کارتش زده صدف 125 مدل 85 و مشکلش اینه که الان بد روشن میشه
مخصوصا اگه شب تا صبح بمونه با توجه به سردی هوا با ساسات روشن میشه فقط
اونم با 10 با هندل زدن بعد هم 50 متر باهاش میرم موتور انگار که خفه بکنه یهو گاز نمیخوره و خاموش میشه و مثلا امروز نیم ساعت داشتم هندل میزدم چه با ساسات چه بدون ساسات دیگه روشن نشد با اینکه اگه روشن بشه و روشن بمونه دفعه بعدی بهتر روشن میشه
مشکل از چیه؟

aliweb
21-08-1394, 11:56 بعد از ظهر
سلام من یه cg 125 دارم تا شیر بنزین رو باز میکنم ازلوله هواکش گازش یعنی همون شلنگه باریک بغل شلنگ هواکش بنزین میزنه بیرون و فلوت میکنه.امتحانم کردم شیر بنزین رو بستم و گزاشتم روشن بمونه تا بنزین اضافی تموم شه اما فایده ای نداره.از شما از استا ها خواهش میکنم زودتر جواب بدید [Only registered and activated users can see links][/URL][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/QUOTE]

kaveh_am
22-08-1394, 12:07 قبل از ظهر
سلام من یه cg 125 دارم تا شیر بنزین رو باز میکنم ازلوله هواکش گازش یعنی همون شلنگه باریک بغل شلنگ هواکش بنزین میزنه بیرون و فلوت میکنه.امتحانم کردم شیر بنزین رو بستم و گزاشتم روشن بمونه تا بنزین اضافی تموم شه اما فایده ای نداره.از شما از استا ها خواهش میکنم زودتر جواب بدید [Only registered and activated users can see links][/URL][Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[/QUOTE]
فکر کنم شلنگ تخلیه بنزین هست نه هواکش گاز...شناور که آشغال بگیره اینجوری میشه....

+تو خط اول نوشتید شیر بنزین رو باز میکنید بنزین فلوت میکنه که از همونه که گفتم ولی خط دوم نوشتید شیر رو بستید و موتور رو روشن کردید فلوت میکنه و تموم نمیشه... که این امکان نداره...

aliweb
22-08-1394, 12:16 قبل از ظهر
ببخشید اشتباه نوشتم وقتی که شیر رو میبندم فلوت نمیکنه

- - - Updated - - -

شناور به سمت پایین بود این مشکلی نداره؟؟؟

payamhatami65
07-01-1395, 02:16 قبل از ظهر
سلام دوستان ایا وقتی گاز موتور رو تا اخر بچسبونی بعد ریپ بزنه مشکل از کجاست بعد وقتی موتور زیاد کار میکنه داغ میشه بیشتر ریپ میزنه لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

mehdig
07-01-1395, 02:24 قبل از ظهر
سلام دوستان ایا وقتی گاز موتور رو تا اخر بچسبونی بعد ریپ بزنه مشکل از کجاست بعد وقتی موتور زیاد کار میکنه داغ میشه بیشتر ریپ میزنه لطفا اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم
کاربرات تنظیم نیست

payamhatami65
07-01-1395, 09:15 قبل از ظهر
کاربرات رو هم تنظیم کردم ولی باز تغییری نکرد شمع رو هم عوض کردم گفتم شاید مشکل از اون باشه باز نبود ترانزیستور رو هم عوض کردم باز هیچی همون مثل اول ریپ میزنه تو سرعت وقتی گاز رو تا اخر بگیری ریپ میزنه تمام قدرت و سرعت موتور رو میگیره مثل این میمونه یه چیزی از عقب موتور رو سفت میگیره نمیذاره بره خدای اگه میدونید بگید ممنون میشم

Komando
07-01-1395, 11:42 قبل از ظهر
صافی رو از مدار خارج کن.یعنی یه شلنگ از شیر بنزین وصل کن به کاربرات اگه درست شد صافی ایراد داره .فیلر سوپاپها رو چک کن .پیچ هوای کاربرات رو هم کامل ببند و بعد 2.5 دور بازش کن.دریچه ساسات رو هم چک کن کامل باز باشه .فیلتر هوا رو تمیز کن.یا میتونی واسه امتحان درش بیاری.

abbashoseini15
14-03-1395, 01:10 بعد از ظهر
سلام دوستان.وقتی موتورم رو ورشن میکنم یه صدای شدید تق تق میده که و قتی موتور گرم میشه کمتر میشه.به نظر شما از سیستم باز و بسته شدن سوپاپ هاست یا از شاتون و میلنگ یا کلاچ و...

abbashoseini15
25-03-1395, 12:31 بعد از ظهر
جواب ما روندادین!!!!

Rooholla Garshasb
16-05-1395, 12:17 بعد از ظهر
سلام دوستان ی سوال داشتم من ی هندای 125 عقیق دارم . گاهی وختا ی صدای جیر جیری از قسمت سیلندر میاد نمیدونم از چیه لطقا راهنماییم کنید. ممنون:32:

- - - Updated - - -

سلام دوستان ی سوال داشتم من ی هندای 125 عقیق دارم . گاهی وختا ی صدای جیر جیری از قسمت سیلندر میاد نمیدونم از چیه لطقا راهنماییم کنید. ممنون:32:

- - - Updated - - -

farshid37
16-05-1395, 07:03 بعد از ظهر
سلام
از دو سه هفته پیش بعذ برگشت ازسفر شمال از جاده خاکی موتور ازش بنزین چکه می کنه. بردم یک تعمیر کار گفت کاربرات آشغال گرفته و فلوت می کنه برام صافی گذاشت. اما دیدم بازم از محل اتصال کاربرات به محفظه فیلتر هوا چکه می کنه. بست زو محکم کردم و چکه قطع شد. اما فرداش وقتی موتور از انباری آوردم بیرون از محفظه فیبتر هوا نزدیک نیم لیتز شایدم بیشتر بنزین ریخت بیرون. عیب از چیه؟ کاربرات خراب شده؟ در ضمن موتور تریل ریجو هست. ممکنه هنوز آشغال داشته باشه؟

hemoso
14-11-1395, 01:30 قبل از ظهر
با سلام

موتور در هوای سرد بد روشن می شه.

در هوای معتدل هم اگه یه روز روشن نشه روز بعد باید با ساسات روشنش کنم.

هوندا 125 ایرانی.

erfi.747
15-11-1395, 01:59 قبل از ظهر
با سلام

هوندا 125 ایرانی.
شمع و سیستم برق رسانی موتور رو چک کنید
کاربراتور رو تمیز کنین

shahriar
18-11-1395, 11:00 قبل از ظهر
با سلام

هوندا 125 ایرانی.
فیلر گیری هم یادت نره

فرنام
19-03-1396, 05:36 بعد از ظهر
با سلام
دیروز موتورم حسابی شستم به سیلندر هم آب گرفتم
بعد گذاشتم زیر آفتاب! بعد از ظهر که خواستم روشن کنم به زور روشن میشد هم با هندل و هم با استارت و دنده که میزدم موتور خفه کار می کرد! و خاموش میشد.
مشکل از کجاست دوستان؟

farshad 54
19-03-1396, 06:21 بعد از ظهر
شمع و وایر موتور خیس بوده به همین خاطر یا روشن نمیشه یا روشن میشه گاز میدی خاموش میشه

مهردادلوکس
10-07-1396, 10:04 بعد از ظهر
سلام اقا من یه هوندا خریدم۱۲۵فقط گاز میدی ترتر میکنه ولی کم کم گاز بدی درست میشه

abbas1534
02-08-1396, 11:22 بعد از ظهر
سلام من یه موتور بنلی 250 دارم.من دسته کلاچش رو عوض کردم از اون موقع به بعد چراغ چکش روشن شده.یه روزم موتور شروع کرد به ریپ زدن.میشه راهنمایی کنید مشکلش کجاس

hamid3369
03-08-1396, 09:10 قبل از ظهر
سلام من یه موتور بنلی 250 دارم.من دسته کلاچش رو عوض کردم از اون موقع به بعد چراغ چکش روشن شده.یه روزم موتور شروع کرد به ریپ زدن.میشه راهنمایی کنید مشکلش کجاس

احتمالا از جایی دیگه مشکل داره مربوط به کت کلاج نیست شاید فشنگی دسته ناهماهنگی داره..

- - - Updated - - -

سلام اقا من یه هوندا خریدم۱۲۵فقط گاز میدی ترتر میکنه ولی کم کم گاز بدی درست میشه

ایراد از کاربراتور یا شمعه

- - - Updated - - -

با سلام
دیروز موتورم حسابی شستم به سیلندر هم آب گرفتم
بعد گذاشتم زیر آفتاب! بعد از ظهر که خواستم روشن کنم به زور روشن میشد هم با هندل و هم با استارت و دنده که میزدم موتور خفه کار می کرد! و خاموش میشد.
مشکل از کجاست دوستان؟

یه غیر از وایر حتما ترانزیستور رو رو خیس کردی

- - - Updated - - -

با سلام

هوندا 125 ایرانی.

وغن مخصوص زمستان هم باید استفاده کنی
ر

abbas1534
03-08-1396, 06:29 بعد از ظهر
باید چکارش کنم دقیقا.فشنگی کدومشه؟؟

mohammadhossein&
26-08-1397, 09:07 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید ی سوال داشتم
موتور من ی اپاچی 180صدای خرخر میداد بردم زنجیر تایمش رو عوض کردم صداش نیفتاد بعد گفتن مشکل از سیلندرش بعد که دادم درست کردن صداش افتاد الان صدای خرخرش افتاده ولی صداش شده مثل تراکتور نمیدونم ایراد از چیشه

sajjadmojaver
23-10-1397, 02:58 بعد از ظهر
سلام خسته نباشیدمن یه بنلی ۲۵۰ تک دارم چرخ عقب بازکردم لاستیک های چرخ دندروعوض کردم الان چرخوبستم میزنم دنده اصلاکلاج ندارم ولی قبل ازاین که بازکنم همه چی درست بوده الان چیکاربایدبکنم

Saeed1691
02-03-1398, 09:50 قبل از ظهر
سلام میخواستم بدونم چرا موتور هندا ۱۲۵ گاز نمیخوره موقع روشن شدن و موقعی که گاز میخوره دنده که میزنم و راه که میفته هنوز که میخام گاز بدم خاموش میشه شما میدونید مشکل از کجاس ؟؟

و دومین سوالم اینکه مثل موتور که راه میفته هنوز تا فاصله نصف ۱ کلیومتر یا کمتر که میرم موتور مثل دفع های قبلی بیش از حد جوش میاره اونم فقط و فقط اگزوز و سیلندر و خود موتور کمتر از اگزوز و سیلندر جوش میاره
(قبلا موتورم روشن نمیشد شمع رو باز کردم و کمی بنزین ریختم توش و موقعی که روشن شد از اون موقع دیگه جوش میاره موتور ) شما مشکلش رو میدونید

Rezar
13-04-1398, 04:19 بعد از ظهر
آقاهزینه موتور سوپاپ زده چقدرالان هوندا150 پنج دنده
آقا چقدرمیشه هزینه اش لطفا جواب بدید خیلی گیرم

poryaaa3
19-04-1398, 04:21 بعد از ظهر
سلام ببخشید من یه موتور ویو بدون کلاج مارک نامی ۱۲۵ گرفتم تو هر دنده ای که گاز میزنی با پرش شروع به حرکت میکنه یعنی اول هر دنده که بخواد درگیر بشه یهو در میره یا به اصطلاح میپره بعد عادی حرکت میکنه بنظرتون مشکلش چیه؟