PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علت فروش زودرس مگلی.دایلیم.دربی.؟؟؟؟

مجی
11-08-1390, 02:20 بعد از ظهر
سلام.من داشتم تو بازار موتور سایت گشت میزدم تا چشمم کار میکرد فقط میدیدم که کاربرایی که دایلیم یا مگلی یا دربی دارند هنوز نخریده آگهی زدن واسه فروشش...واسم این سوال پیش اومده موتوری که 5میلیون تا 7 میلیون پول واسش باید داد چرا اینقد زود میخوان بفروشنش؟؟؟؟ولی در مقابل موتور های قدیمی یا ارزون قیمت این خصلت رو نداره؟؟؟؟؟

هیوسانگم به موتور های بالا اضافه کنید......

BKING
11-08-1390, 02:29 بعد از ظهر
سلام

علتهای زیادی وجود داره که برای هر شخص متفاوته

Kami
11-08-1390, 02:37 بعد از ظهر
تو زدن تاپیک دقت کنید

---------- Post added at 02:33 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

منتقل شد

---------- Post added at 02:37 PM ---------- Previous post was at 02:33 PM ----------

سلام.من داشتم تو بازار موتور سایت گشت میزدم تا چشمم کار میکرد فقط میدیدم که کاربرایی که دایلیم یا مگلی یا دربی دارند هنوز نخریده آگهی زدن واسه فروشش...واسم این سوال پیش اومده موتوری که 5میلیون تا 7 میلیون پول واسش باید داد چرا اینقد زود میخوان بفروشنش؟؟؟؟ولی در مقابل موتور های قدیمی یا ارزون قیمت این خصلت رو نداره؟؟؟؟؟

هیوسانگم به موتور های بالا اضافه کنید......

1: موتور گران قیمت رو نمیشه هر جایی گزاشت ( بعضی ها میخوان باهاش سرکار برن )
2: بعد از مدتی سیر میشن و در کل عشق موتور نیستن
3: تصادف میکنن یا زمین میخورن و دل سرد میشن
4: مشکلات مالی پیش میاد که میفروشن
5: میخوان یه موتور بهتر بخرن
و ...

Aka
11-08-1390, 02:46 بعد از ظهر
اونایی که مگلی دارم میبینن بیشتر از اون زمانی که سوارشن تو تعمیرگاهن :d

Mohammad aghili
11-08-1390, 03:03 بعد از ظهر
به نظر من
کسانی که پول کافی در دسترسشون هست و فقط میخوان سواری اینجور موتور ها رو امتحان کنن باعث این قضیه شده

مثلا طرف تو خیابون یه مگلی میبینه ؛ خوشش میاد !
فرداش میره یکی میخره ببینه چه حالی میده ؛ یه 3 ماه نگهش میداره واسه کلاس گذاشتن ؛ و بعدش که ارضا شد ؛ میفروشتش

به همین سادگی

مهدی مریدا
11-08-1390, 07:12 بعد از ظهر
بقیه رو نمی دونم ولی دربی علتش مشخص ، رخ موتور ، هیولاست ، سرعتش با پالس برابره ، یعنی 7 میلیون می دی چیزی بیشتر از پالس گیرت نمی یاد جز زیبایی .

نیما نادری
11-08-1390, 07:56 بعد از ظهر
یکی از علل و قسمت مهمش بحث لوازم و خدمات هست

تعمیر کار تا چشمش به این موتور میفته 50.000 قیمت همه سرویسها میره بالا

وقتی میری دنبال خرده ریز موتور هیچ لوازم فروشی نمیشناسه و هیچ چیزی هم مناسبش پیدا نمیشه

وقتی میری دنبال لوازم درشت و فنی مثل لوازم انجین و بدنه عمدتا وجود ندارن یا قیمت باور نکردنیه

پس طرف دیوانس بخواد یک موتورو 3 یا 4 سال سوار شه

اونوقت دیگه کلا باید بندازش دور

3 یا 4 سال دیگه که سهله شما همین الان اگر یک پیچ دربی یا mh یا ریحو یا هوندا رو اگر تونستی تو ایران پیدا کنی !!!

با بدبختی بعد از 3 ماه تا یکسال ممکنه جور بشه

nOviA
11-08-1390, 11:06 بعد از ظهر
بقیه رو نمی دونم ولی دربی علتش مشخص ، رخ موتور ، هیولاست ، سرعتش با پالس برابره ، یعنی 7 میلیون می دی چیزی بیشتر از پالس گیرت نمی یاد جز زیبایی .

معلومه شما از دربی هیچ اطلاعاتی نداری. یا فقط موتور سواری تو سرعت میبینی. اینجا جاش نیست اما اگه خواستی بهم پیغام خصوصی بده برات توضیح بدم فرقشو.

مجی
11-08-1390, 11:52 بعد از ظهر
سلام به همگی...پس اینجور که میگید این موتورا واسه 5 تا 6 ماه فایده دارن تازه اونم اگه مواظبشون باشی...یعنی تو کشور ما با پول یه ماشین اگه خواستی سوار موتور بشی بازم از خیلی از جهت ها با مشکل مواجه میشی...پس به نظر من اگه آدم واسه موتور بیشتر از 500 تومن پول بده تو پاچش رفته...!!!!!!!!

nOviA
12-08-1390, 12:34 قبل از ظهر
کسی که موتور خوب می خواد بخره باید پولش رو هم بده. سرویسش هم مثل همه ماشین های دیگست. مثلا شما اگه یه 206 داشته باشی هر دفعه ببری سرویس کنید 200 300 تومن باید پول بدی. موتور خوب هم همینه. ولی 206 کجا و اون موتور کجا!

بعدشم اگر موتور رو برای سودش میخرید کاملا در اشتباهید. موتور رو اگر و فقط اگر برای لذت موتور سواری و علاقه ی خودتون میخرید پس دیگه پولش براتون نباید مهم باشه. اگر افکار اقتصادی دارید بیشتر از 500 نمی ارزه پول موتور بدی. حتی 500 تومن هم نمی ارزه.

بعضی ها هستن حاضرن یک پولی رو برای یک موتوری بدن اما مطمعنان که 10 برابر اون پول ازش لذت میبرن. لذتی که با هیچ چیز تو دنیا نمیشه عوضش کرد.

Duran
12-08-1390, 03:32 قبل از ظهر
بحثهای دوستان کاملا درست هست . انگیزه های متفاوتی در خرید و به طبع فروش موتورسیکلت بین راکبانش وجود داره .
یه مورد دیگه هم مسئله هزینه ها هست . اکثر دوستان که این دست موتورسیکلتها رو میخرند معمولا زیر 26/7 سال سن دارن و اکثر از لحاظ اقتصادی درآمد فوق العاده بالایی ندارند و شاید هنوز در قسمتی از هزینه ها خانواده ها در کنارشون هستند که بسیار طبیعی هست چرا که در این بازار خراب کاسبهای قدیمی هم دارن دست به عصا میرن .
همونطور که عده ای اشاره کردن برخی راکبان با ذوق موتور دلخواهشون رو تهیه میکنن و بعد از مدتی از لذت سواری اون موتور سیکلت اشباع میشن و بعنوان تجربه شیرین در صدد فروش موتورشون هستند.
از طرفی برخی دیگر پس از خرید و کمی سواری به این نتیجه میرسن که خواسته هاشون بیش از چیزی هست که در اختیار دارن و موتور رو میزان برای فروش که مدل متفاوتی تهیه کنن که با انتظارشون همخوان باشه .
یک عده که کلا تصور اشتباهی از این نوع موتورها دارن و فکر میکنن به قول معروف باهاش هم خیابون گردی میکنن و سر کار میرن و مسافرتی پیش اومد هم که با همین میخوان برن و گاهی هوس آفرود نصفه و نیمه هم میکنن (بشخصه دیدم کسی مگلی انداخته تو خاکی نسبتا پر دست انداز) و زمانی به این نتیجه میرسن که اشتباه برداشت کردن تصمیم به فروش میگیرن .
یه دسته دیگه تصور اشتباه دیگه ای دارن یعنی تصور میکنن که موتور رو که خریدن دیگه قصه تمومه و فکر هزینه های تعمیر و نگهداری نیستند و گاهی تصور میکنن هزینه نگهداری یه موتور 6/7 تومنی مثلا با یه تریل معمولی چینی یکی هست که وقتی با واقعیت امر مواجه میشن تقریبا وحشت زده موتور رو میزارن برا فروش .
عده ای هم البته از اول تصمیم درست رو میگیرن یعنی موتور دلخواه رو با آگاهی میگیرن اما وضعیتهای اقتصادی غیرمترقبه موجب میشه که موتور رو بفروشن اما درصدد خواهند بود که بعد از برطرف شدن مشکل اقتصادیشون دوباره اون مدل رو بخرن .
و بقول دوستان ده ها دلیل دیگه .
اما سوای این بحث بشخصه مگلی زیاد می بینم توی تعمیرگاهها ولی نمیتونم قضاوت کنم مشکل اصلی واقعا از موتور بوده یا موتورسوار

Alireza
12-08-1390, 08:16 بعد از ظهر
یه سری پست ها پاک شد
کسی مشکلی داره با ما میتونه بره نه اینکه اینجا رو طویله خطاب کنه احترام هم خوب چیزیه پست رو ریپورت بدین خودم اولین فرصت پاک میکنم
چه همه نازنازی شدن
دیگه ادامه ندید

مجی
12-08-1390, 11:58 بعد از ظهر
سلام.باز ما یه پست زدیم شما زدی تو برجکمون......