PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بنلی 249R یا 302R جفت سیلندر

amirshocker
03-05-1396, 03:40 بعد از ظهر
با سلام خدمت کاربران محترم. امروز محصول جدید بنلی رو نمایندگی هاش اوردن و با برچسب قیمت 24 تا 25 تومان دارن عرضه میکنن(تاریخ امروز 3 مرداد 96). این موتور جدید بنلی توی کلاس اسپرت یا ریس هستش توی بیرون از ایران با انجین 302 سی سی و 35.5 اسب بخار قدرت عرضه شده و برای بازار ایران و یکی دو تا کشور دیگه با انجین 249 سی سی و 31.5 اسب بخار عرضه شده توسط نیکران موتور.یه مقدار تغییرات توی موتور به نسبت استریت جفت سیلندر توی موتور دادن مثلا تغییر توی ضریب دنده ها و برنامه ریزی ای سی یوش تا به کلاس ریس همخونی داشته باشه. باز دوستان اگه تجربه ای دارن از سواریش و یا اطلاعاتی دارن به اشتراک بزارن که تاپیک رونق بگیره اگر هم کسی خریده (مبارکش باشه) توی تاپیک عکس و اطلاعات و یا فیلم بزاره. تغییراتی توی سیستم اگزوز و طراحی اونم داده بنلی و باید بگم صدای موتور دلنشین بود و دلنشین تر نیز شده ! وزن موتور حدود 5 تا 10 کیلو سبکتر شده در ضمن ! ...
یه تعدادی هم عکس ازش میزارم لذت ببرید ! راستی با سه ترکیب رنگ هست تو بازار !( نقره ای سبز )و( سفید قرمز )و( مشکی قرمز ):

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

رنگ مورد علاقه خودم ترکیب نقره ای سبزش هستش. نظر شما چیه ؟ شما کدوم رنگ رو می پسندید ؟؟

hamidreza_pahlavan
03-05-1396, 06:01 بعد از ظهر
تشکر از بابت ایجاد چنین موضوعی

اون جا که فرمودید سبک تر شده جالبه! چون با اضافه شدن فلاپ باید قاعدتا سنگین تر می شده! مگر اینکه جنس الیاژ به کار رفته تغییر پیدا کرده باشه ، توی هوای تابستان تهران که الان می شنویم عده ای می گن مشکل داغی 2 سیلندرش حل شده و تک سیلندرش جوش می یاره باید دید چه فکری برای این موتور کردن که هواخورشم کمتره ، در کل از جلو خیلی قشنگه ولی از بغل اصل قشنگ نیست! و با این قیمت CBR و .. قابل فکر کردنه زیبایی از بغل این موتور رو با کاوازاکی و هوندا مقایسه کنید! یه چیزی انگار نامیزونه!

atisoc0936
03-05-1396, 06:14 بعد از ظهر
از لحاظ قیافه اصلا جالب نی خصوصا عقب با جلو نمیخونه جلو خیلی بزرگ و دمبی و نشیمن گاه خیلی ریز دیده میشه انگار عقب افتاده رشد نکرده *)*
با 25 میلیون انتخاب های بهتری هم هست
البته در کل خوبه فقط دمبی عقب تو ذوق میزنه

mentiroso
03-05-1396, 08:46 بعد از ظهر
در مقایسه با ktm 250 rc هیچ حرفی برای گفتن نداره....

Exel
04-05-1396, 01:13 بعد از ظهر
حرکت واقعا هوشمندانه ای توسط تیم نیکران بود واقعا ! نزاشتن حتی بنلی های موجود به کارکرد بالا برسن تا مشکلاتشون مشخص بشه و با اینجال سری جدید با طرح اسپرت رو روانه بازار کردن تا از خوش نامی فعلی این برند نهایت استفاده رو بکنن ! نا میزون بودن جلو تا انتها موتور تو بعضی از زوایا مشخص میشه ، تقریبا استایل ار اس رو داره ، که جلو کامل تپل میشه و عقب بجای اینکه همخونی داشته باشه کاملا باریک درمیاد ...
قیمت 25-26 ت اگر بخواد ادامه دار باشه و حتی بالاترم بره بنظرم موفق از آب در نمیاد این محصول ! چون گزینه های بهتری مث هیو آر سی که میشه گفت از لحاظ ظاهری و استایل برتره و خیلی وقته کیفیت خودشو ثابت کرده هست ، از طرفی سی بی ار و رقبای دیگه ای وجود داره که کار برای رقابت سخت میشه ...
ی چیزی که خیلی تو ذوق میزنه از نظر من فیس جلو موتوره ، نتونستن ظاهر یک اسپرت خشن و جذاب رو توی چراغا و کنسول جلو پیاده کنن ، خیلی ساده و معمولی و برعکس دوستمون بنظرم از بغل طراحی زیباتری داره
اگر مشخصات فنی هم به پست اضافه بشه ممنون میشم

amirshocker
05-05-1396, 03:42 قبل از ظهر
تشکر از بابت ایجاد چنین موضوعی

اون جا که فرمودید سبک تر شده جالبه! چون با اضافه شدن فلاپ باید قاعدتا سنگین تر می شده! مگر اینکه جنس الیاژ به کار رفته تغییر پیدا کرده باشه ، توی هوای تابستان تهران که الان می شنویم عده ای می گن مشکل داغی 2 سیلندرش حل شده و تک سیلندرش جوش می یاره باید دید چه فکری برای این موتور کردن که هواخورشم کمتره ، در کل از جلو خیلی قشنگه ولی از بغل اصل قشنگ نیست! و با این قیمت CBR و .. قابل فکر کردنه زیبایی از بغل این موتور رو با کاوازاکی و هوندا مقایسه کنید! یه چیزی انگار نامیزونه!

سلام. خواهش میکنم. ببینین من رشته تحصیلی خودم طراحی صنعتی بوده و با تحقیقاتی که کردم و تیزر هایی که شرکت بنلی برای عرضه این موتور بیرون داده بود و دیدم دلیل این حس خاص را با توجه به توضیحی که خود طراحای بنلی داده بودن کاملا درک کردم. منظورم از حس خاص اون نامیزونی هست که از نمای جانب بیننده تجربه میکنه ! ببینین طراحی این موتور بر اساس موتور سیکلت های کلاسیک بنلی الهام گرفته شده و دی ان ای و اصالت بنلی رو سعی داشتن که زنده بکنن طراحای بنلی . به نظر من موفق بودن من خودم نظرم جلب شد و خوشم اومد و خیلی ها هم خوششون نیومد. این عکسی که ضمیمه کردم رو ببینید ! من شاید دلیل اینکه زیبایی رو توی نگاه اول توی این موتور میبینم پیدا کردن اصالت و دی ان ای بنلی در طراحی این موتور هستش... کلا یه حس خوبی بهم میده ! اون حسی که وقتی یه بی ام و میبینیم بهمون دست میده به دلیل جلو پنجره دوقلوی بی ام و ....

- - - Updated - - -

از لحاظ قیافه اصلا جالب نی خصوصا عقب با جلو نمیخونه جلو خیلی بزرگ و دمبی و نشیمن گاه خیلی ریز دیده میشه انگار عقب افتاده رشد نکرده *)*
با 25 میلیون انتخاب های بهتری هم هست
البته در کل خوبه فقط دمبی عقب تو ذوق میزنه
در مورد طراحی موتور یه review کوتاه دادم بخونید شاید برای شما هم جالب باشه. من فکر کنم قیمتش تعدیل بشه ! حس میکنم یه مقداری دلالی قیمتش رو بالا برده چون نوبر هست توی بازار... یه توضیحی میدید در مورد انتخابای دیگه ؟ نظر دوستان رو هم بدونیم. ممنون

- - - Updated - - -

در مقایسه با ktm 250 rc هیچ حرفی برای گفتن نداره....

سلام . ممنون بابت نظرتون. من نقد های منتقد های کشور های دیگه رو هم در مورد این موتور بنلی توی یو تیو ب میدیدم برام جالب بود. خیلی ها از حس سواری این موتور میگفتن . نظر مثبتی داشتن خیلی ها روی طراحی احساسی ایتالیایی این موتور و حس سواری لذت بخش و هیجان انگیز این موتور. من باهاشون موافق هستم. من یه شخصه کی تی ام رو خیلی میپسندم هم از نظر فنی و هم طراحیش. اما توی این مورد خاص بنلی 302آر رو ترجیح میدم ! موتور های کمپانی بنلی توی چین ساخته میشن به جز مدل 1130 اما طراحی ظاهری و فنی این موتور تماما توسط بنلی ایتالیا هستش . ایتالیایی ها استاد اینن که به وسیله های مکانیکی روح بدن شاید به این خاطره که خوده من این موتور رو به آر سی 250 ترجیح میدم. نظر شما چیه ؟

- - - Updated - - -

حرکت واقعا هوشمندانه ای توسط تیم نیکران بود واقعا ! نزاشتن حتی بنلی های موجود به کارکرد بالا برسن تا مشکلاتشون مشخص بشه و با اینجال سری جدید با طرح اسپرت رو روانه بازار کردن تا از خوش نامی فعلی این برند نهایت استفاده رو بکنن ! نا میزون بودن جلو تا انتها موتور تو بعضی از زوایا مشخص میشه ، تقریبا استایل ار اس رو داره ، که جلو کامل تپل میشه و عقب بجای اینکه همخونی داشته باشه کاملا باریک درمیاد ...
قیمت 25-26 ت اگر بخواد ادامه دار باشه و حتی بالاترم بره بنظرم موفق از آب در نمیاد این محصول ! چون گزینه های بهتری مث هیو آر سی که میشه گفت از لحاظ ظاهری و استایل برتره و خیلی وقته کیفیت خودشو ثابت کرده هست ، از طرفی سی بی ار و رقبای دیگه ای وجود داره که کار برای رقابت سخت میشه ...
ی چیزی که خیلی تو ذوق میزنه از نظر من فیس جلو موتوره ، نتونستن ظاهر یک اسپرت خشن و جذاب رو توی چراغا و کنسول جلو پیاده کنن ، خیلی ساده و معمولی و برعکس دوستمون بنظرم از بغل طراحی زیباتری داره
اگر مشخصات فنی هم به پست اضافه بشه ممنون میشم

سلام ممنون از نظرتون. این موتور توی بازار جهانی هم حدودا بکر هست هنوز. اینکه این شرکت حدودا همزمان با عرضه جهانیش اقدام به عرضه اش توی بازار کرده بیشتر به نظر من خوبه تا بد. از لحاظ طراحی اصلا باهاتون موافق نیستم و با موتور سازه نوپایی مثل باجاج مقایسه اش نمیکنم. خودم ان اس دارم ! اما با یه جستجوی کوچیک میشه متوجه شد که این برند بسیار قدیمی هست و درسته که توسط کمپانی چینی خریداری شده ولی هنوز طراحی ظاهری و فنی این موتور توسط مهندسان و طراحان ایتالیایی انجام میشه البته با همکاری کمپانی چینی مادر. شاید یکی از دلایلی که این موتور اینقدر توی ایران و خیلی کشور های دیگه ای که عرضه شده مورد توجه قرار گرفته همین موضوع هست. منظورم حس خوب روندن و لذت سواری این موتور. خیلی ها میگن شاید به دلیل صدای جذابه این موتور هست که اینقدر ازش استقبال شده. من باهاشون موافق هستم یکی از دلایل مهم همینه ! اما ایا اینکه یه موتور ساز اینقدر به جزییاتی مثل صدا توجه میکنه جالب نیست براتون ؟ اینکه ایتالیایی ها میدونن باید تا این حد به جزییات توجه کنن به نظر من از عهده چینی ها و خیلی کمپانی های دیگه بر نمیاد. نظر شما چیه ؟

- - - Updated - - -

مشخصات فنی این موتور رو بنده از مرجع اصلی یعنی سایت خود کمپانی مادر اینجا قرار میدم البته توی سایت های متفاوت اعداد و ارقام فرق میکنه. این به دلیل این هست که خیلی از افراد نمیدونن که بنلی این موتور رو با ضرایب دنده و برنامه ریزی جدید ای سی یو به نسبت تی ان تی 300 عرضه کرده و با اینکه از انجین یکسان استفاده میکنن اما خروجی های متفاوتی دارن البته توی ایران و با استناد به اعداد و ارقامی که نیکران موتور توی سایتش نوشته توی ایران تی ان تی 249 و 249آر خروجی هاشون با همدیگه یکسان هستش. من اعداد و ارقام و مشخصات فنی این موتور رو که سایت نیکران قرار داده هم قرار میدم پایین تر. پس اول مشخصات فنی نمونه 302 سی سی که برای بازار جهانی هست رو میزارم و بعد از اون نمونه مخصوص ایران رو.

مشخصات بنلی 302آر (302 سی سی مخصوص بازار جهانی) :
Displacement 300 cc
[Only registered and activated users can see links]
No. of Cylinders 2
No. of Gears 6
Seat Height 780 mm
Ground Clearance 150 mm
Fuel Tank Capacity 14 litres
Top Speed 170 kmph

و مشخصات فنی 249آر ( نمونه مخصوص بازار ایران ) :

حجم موتور (cc)
249

تیپ موتور
261MN-A

نوع موتور
2سیلندر / 4زمانه / 8سوپاپ

حداکثر قدرت
23.5 کیلو وات(31.5 اسب بخار) در 11000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور
21.2 نیوتن بر متر در 9000 دور در دقیقه

نسبت تراکم
12:1

سیستم سوخت
انژکتور برقی EFI

کنترل سوخت
DOHC

احتراق
TLI

استارتر
الکتریک استارتر

سیستم روغن کاری
پاشش پر فشار روغن

سیستم خنک کننده
آب خنک

جعبه دنده
6 سرعته

نوع انتقال
زنجیر

نوع کلاج
خیس صفحه روغنی

amirshocker
05-05-1396, 04:32 بعد از ظهر
سلام. به نظر من شاید حس بهتری رو به نسبت نینجا به راکب انتقال بده اما از لحاظ فنی مقداری فاصله داره با اون. نینجا پرچمداره کلاس 250 و 300 سی سی هست و توی اکثر نقاط دنیا به عنوان بهترین beginner bike یا موتور شروع برای مبتدیان شناخته میشه. البته به شخصه شاید اگر خودم بخوام یکی رو انتخاب کنم انتخاب من بنلی باشه.
راستی یه سوال از دوستان خبر ندارید که ایا این محصول رو هم بدون ای بی اس عرضه کرده نیکران یا نه ؟

Exel
06-05-1396, 11:34 قبل از ظهر
البته تیپ و ظاهر یک موتور برای هر موتور سوار موضوع کلا جدایی داره و بر میگرده به سلیقه و علایق طرف ! برای مثال خودم اصلا از ظاهر و استایل سوپر بایک یا اسپرت های اروپایی خوشم نمیاد و فقط دنبال موتور هایی با فیس خشن و جذاب هستم که هوندا و کاوازاکی پرچم دار طراحی و دیزاین بهترین سوپر بایک های دنیا هستن ، شما بی راه هم نگفتی و فیس کنسول جلو موتور مشخصه که یک تریپ ساده و کلاسیک قدیمی رو پیاده میکنه ولی همونطور که گفتم اصلا با ظاهر جلوش موافق نیستم و هیو آر سی یا حتی RC 250 کی تی ام رو ترجیح میدم ! از لحاظ کیفیتی هم باهاتون مخالفم ، ممکنه بنلی فعلا کیفیت نسبتا مطلوبی داشته باشه ولی اصلا در حد و اندازه کمپانی بزرگی مثل کاوازاکی نیست ، حالا میخواد 200 سال سابقه موتور سازی داشته باشه :)
و اینکه باجاج رو دستم کم نگیر 15-16 ساله تقریبا به صورت جدی به این صنعت رو آورده ولی خیلی قوی و مصصم داره تو دسته 250+ جلو میره و همراه با کیفیت مطلوب و عرضه خدمات عالی ، قیمت مناسبی هم داره
به هر حال امیدوارم این محصول جدید بنلی هم آینده خوبی داشته باشه تا دوستان انتخاب های آزاد تری برای خرید داشته باشن

amirshocker
06-05-1396, 06:23 بعد از ظهر
البته تیپ و ظاهر یک موتور برای هر موتور سوار موضوع کلا جدایی داره و بر میگرده به سلیقه و علایق طرف ! برای مثال خودم اصلا از ظاهر و استایل سوپر بایک یا اسپرت های اروپایی خوشم نمیاد و فقط دنبال موتور هایی با فیس خشن و جذاب هستم که هوندا و کاوازاکی پرچم دار طراحی و دیزاین بهترین سوپر بایک های دنیا هستن ، شما بی راه هم نگفتی و فیس کنسول جلو موتور مشخصه که یک تریپ ساده و کلاسیک قدیمی رو پیاده میکنه ولی همونطور که گفتم اصلا با ظاهر جلوش موافق نیستم و هیو آر سی یا حتی RC 250 کی تی ام رو ترجیح میدم ! از لحاظ کیفیتی هم باهاتون مخالفم ، ممکنه بنلی فعلا کیفیت نسبتا مطلوبی داشته باشه ولی اصلا در حد و اندازه کمپانی بزرگی مثل کاوازاکی نیست ، حالا میخواد 200 سال سابقه موتور سازی داشته باشه :)
و اینکه باجاج رو دستم کم نگیر 15-16 ساله تقریبا به صورت جدی به این صنعت رو آورده ولی خیلی قوی و مصصم داره تو دسته 250+ جلو میره و همراه با کیفیت مطلوب و عرضه خدمات عالی ، قیمت مناسبی هم داره
به هر حال امیدوارم این محصول جدید بنلی هم آینده خوبی داشته باشه تا دوستان انتخاب های آزاد تری برای خرید داشته باشن

بله درسته طراحی کاملا سلیقه ای هست و با شما موافقم اما گاهی اوقات هست که وقتی ما توی یه محصول امروزی گذشته و تاریخ رو میبینیم و این باعث میشه ناخودآگاه بهش جذب بشیم و حس خوبی بهمون دست بده. این در مورد من شدیدا صدق میکنه :دی
بحث کیفیت چیزی نیست که ما بتونیم نقد درست و حسابی بهش بدیم. حدالاقل از حیطه کاری منکه خارجه ( گفتم که من رشته تحصیلیم طراحی صنعتی بوده ) . باجاج رو دست کم نمیگیرم اما شما کافیه توی مهد خود کمپانی باجاج ( هند ) ویدیو های مقایسه بین محصولات بنلی و باجاج رو ببینید ! موتور هد ها و مجله های تخصصیشون همگی توی یو تیو ب کانال دارن. ببینید خودشون چی میگن. خودشون محصولات باجاج رو در سطحی بسیار پایین تر قرار میدن و محصولات جدید بنلی رو بیشتر با کی تی ام در یه سطح قرار میدن.
البته به شخصه از لحاظ فنی من توی کلاس 250 و 300 سی سی یه حساب دیگه ای روی نینجا 300 میکنم و پرچمدار این کلاس میدونمش

Jack z1000
06-05-1396, 11:21 بعد از ظهر
اگر این موتور طراحیش شبیه هیوسانگ بود خیلی خوب میشد اصلا بااین سبک که موتور مثلا ریسه اما فرمونش تا شونه هایه راننده بالا میاد حال نمیکنم کلا خیلی تو ذوق میزنه . ولی خوب از لحاظ کیفیت میخوره موتور خوبی باشه . درضمن دوستان یه نکته رو درنظر بگیرن که شرایط یه کشور باعث میشه مردم به سمت یه موتور کشیده بشن . مثلا چون تو ایران موتورسنگین ازاد نیست طرف بنلی میخره که از این لحاظ ارضا شه وگرنه تو اروپا چون موتورسنگین ازاده جذابیتی که بنلی دوسیلندر واسه ما داره برایه اونا اصلا نداره بخاطر همین برایه شروع میرن سراغ z250 یا نینجا که کیفیت مناسب و هندلینگ خوبی داره .
بعد کلا بعضی وقتا یه محصول تو بازار میگیره بعضی وقتا هم نه ، مثل کاوازاکیz900 که اصلا چیزه خوبی در نیومد وتو بازار هم موفق نشد یکی از علتاش ظاهر بیریختش بود و نداشتن توجیه برایه خریدش .

amirshocker
07-05-1396, 02:42 قبل از ظهر
اگر این موتور طراحیش شبیه هیوسانگ بود خیلی خوب میشد اصلا بااین سبک که موتور مثلا ریسه اما فرمونش تا شونه هایه راننده بالا میاد حال نمیکنم کلا خیلی تو ذوق میزنه . ولی خوب از لحاظ کیفیت میخوره موتور خوبی باشه . درضمن دوستان یه نکته رو درنظر بگیرن که شرایط یه کشور باعث میشه مردم به سمت یه موتور کشیده بشن . مثلا چون تو ایران موتورسنگین ازاد نیست طرف بنلی میخره که از این لحاظ ارضا شه وگرنه تو اروپا چون موتورسنگین ازاده جذابیتی که بنلی دوسیلندر واسه ما داره برایه اونا اصلا نداره بخاطر همین برایه شروع میرن سراغ z250 یا نینجا که کیفیت مناسب و هندلینگ خوبی داره .
بعد کلا بعضی وقتا یه محصول تو بازار میگیره بعضی وقتا هم نه ، مثل کاوازاکیz900 که اصلا چیزه خوبی در نیومد وتو بازار هم موفق نشد یکی از علتاش ظاهر بیریختش بود و نداشتن توجیه برایه خریدش .

سلام. این استایل فرمون رو توی نینجا 300 هم استفاده کردن. احتمالا چون میدونن مبتدی ها بیشتر سراغ این موتور ها میرن یه مقدار موتور رو نزدیک به کلاس تورینگ میکنن تا کمر راننده اذیت نشه و پوزیشن راحتی داشته باشه. البته من توی یه سری سایت های نقد و بررسی موتور سیکلت خارجی هم review های بنلی رو میدیدم بهش لقب موتور 2 سیلندر با صدای 4 سیلندر داده بودن و ازون جایی که صدای موتور سیکلت خیلی توی خریدش تاثیر داره من حس میکنم در اینده نزدیک توجه بیشتری به این موتور بنلی جذب بشه به عنوان beginner bike...

راستی از دوستان هنوز کسی خبر نداره نمونه که توی بازار ایران هستش ABS داره یا نه ؟

- - - Updated - - -

راستی این دو تا عکس رو از روی سایت خود بنلی ((البته کشور رو ایران انتخاب کردم)) و مشخصات بنلی 249 استریت و بنلی 249آر رو عکس گرفتم. همونطور که گفتم وزن خشک مدل ریس 3 کیلو گرم سبک تره. اما برای خودم هنوز سوال هست که چطوری اخه ؟ کسی اطلاعی داره که چرا ؟ چرا مدل 249 سی سیه مخصوص ایران اینجوریه ؟ در هر حال گفتم برای شما هم بزارم که ببینین و نظرتون رو بگید:

farshad 54
07-05-1396, 10:10 بعد از ظهر
امروز تو نمایندگی بنلی این مدل رو از نزدیک دیدم
به هیچ وجه تاکید میکنم به هیچ وجه ۲۵ تومن نمیرزه
طراحیش از نزدیک واقعا بیریخته و تو عکس فقط خوب به نظر میاد
هیوسانگ در مقابل این واقعا هایابوسا هست
اگر کسی موتور سوار باشه واقعا به هیچ عنوان این موتور و نمیخره
اصلا خوشم نیومد ازش

صفا
07-05-1396, 11:16 بعد از ظهر
انجینش همون انجین مدل استریته، به نظر موتور خوبی میاد، مطمئنن با تعدادی که نیکران موتور وارد میکنه حتما قیمتش پایین میاد و البته استریتش هم ارزونتر میشه. اگر پایه 20 تومن بیاد با توجه به تغییرات از جمله سبکتر شدن، جوان پسندتر شدن، دو سیلندر بودم و احتمالا رفع ایرادات جزیی موتور خوبی خواهد بود، رقبای این موتور یا قیمت خیلی بالایی دارن یا تک سیلندر هستن، موتور تک سیلندر حتی 400 سی سی هم باشه لذت سواری و نرمی دو سیلندر رو نداره، همانطور که دو سیلندر لذت 4 سیلندر رو نداره. CBR300 با وجود 50 سی سی بالاتر هم صدای بدی داره هم تک سیلندره ولی قیمت صفرش از این بالاتره. نینجا هم که صفرش میره بالای 30، ابهت خاصی هم نداره، البته دوستان نینجا دوستن و ممکنه بگن بهترین 250 دنیاست، ولی ظاهر موتور کاملا سلیقه ایه، من به شخصه موتور کم جثه دوست ندارم، این موتور اگر در رنگ آمیزی های بهتری بیاد میتونه رقیب سخت و برنده ای برای رقبای اصیلش باشه. KTM RC هم موتور برند و خوبیه، ولی ظاهرش خاص پسنده، شاسی نارنجی و موتورشم تک سیلندره، صدای خوبی هم نداره. کلا انجین تک سیلندر نسبت به دو سیلندر و بالاتر دوام کمتری داره. انشالله تعداد زیادی وارد کنن و قیمتش بیاد پایین و دوست دارانش صاحبش بشن.

Jack z1000
07-05-1396, 11:31 بعد از ظهر
کلا از موقعی که بنلی دوسیلندر اومده فروش خوبی داشته با اینکه همچین ارزون هم نیست خوب تونسته بازار 250 رو بدستش بگیره بعد درسته z250 موتور بهتری هست ولی خوب 37 اصلاااااا نمی ارزه . درسته کیفیت سواریش خوبه ولی ادم 37 تومن میده که روشنش کنی صداش حال بده نه این موتور تازه بعضی ها هم اگزوز میبندن روش قشنگ صدایه تراکتور میده . اما بنلی دوسیلندر لامصب موتور استخون دار و خوش دستیه .
حالا این مدلش باید دید میتونیه نظرهارو جلب کنه یا نه .

amirshocker
08-05-1396, 12:43 بعد از ظهر
امروز تو نمایندگی بنلی این مدل رو از نزدیک دیدم
اصلا خوشم نیومد ازش

طراحی یه مساله کاملا سلیقه ای هست شاید از نظر شما زیبایی نداشته باشه اما همونطور که توی صفحه قبل هم گفتم شاید مورد پسند یه نفر مثل من باشه . ولی اینکه مثلا من بیام به زور به بقیه بگم که اگر موتور سوار واقعی باشید ازین موتور خوشتون میاد کار درستی نیست. شما ناظم سایت هستی و باید یه مقدار روی اظهار نظرتون بیشتر از بقیه دقت داشته باشید. زوری نیست که میفرمایید اگر کسی موتور سوار باشه این موتور رونمیخره ! پس هر کی میخره موتور سوار نیست و از روی 3 چرخه پریده روی این !! ممنون از شما [Only registered and activated users can see links]

Jack z1000
08-05-1396, 01:59 بعد از ظهر
صدایه این موتور چقدر با استریتش تفاوت داره ؟

amirshocker
08-05-1396, 04:02 بعد از ظهر
انجینش همون انجین مدل استریته، به نظر موتور خوبی میاد، مطمئنن با تعدادی که نیکران موتور وارد میکنه حتما قیمتش پایین میاد و البته استریتش هم ارزونتر میشه. اگر پایه 20 تومن بیاد با توجه به تغییرات از جمله سبکتر شدن، جوان پسندتر شدن، دو سیلندر بودم و احتمالا رفع ایرادات جزیی موتور خوبی خواهد بود، رقبای این موتور یا قیمت خیلی بالایی دارن یا تک سیلندر هستن، موتور تک سیلندر حتی 400 سی سی هم باشه لذت سواری و نرمی دو سیلندر رو نداره، همانطور که دو سیلندر لذت 4 سیلندر رو نداره. CBR300 با وجود 50 سی سی بالاتر هم صدای بدی داره هم تک سیلندره ولی قیمت صفرش از این بالاتره. نینجا هم که صفرش میره بالای 30، ابهت خاصی هم نداره، البته دوستان نینجا دوستن و ممکنه بگن بهترین 250 دنیاست، ولی ظاهر موتور کاملا سلیقه ایه، من به شخصه موتور کم جثه دوست ندارم، این موتور اگر در رنگ آمیزی های بهتری بیاد میتونه رقیب سخت و برنده ای برای رقبای اصیلش باشه. KTM RC هم موتور برند و خوبیه، ولی ظاهرش خاص پسنده، شاسی نارنجی و موتورشم تک سیلندره، صدای خوبی هم نداره. کلا انجین تک سیلندر نسبت به دو سیلندر و بالاتر دوام کمتری داره. انشالله تعداد زیادی وارد کنن و قیمتش بیاد پایین و دوست دارانش صاحبش بشن.

بعد خوندن نظر شما یه موضوعی یادم اومد که باید بهش اشاره میشد و اون عملکرد بسیار خوبه نیکران موتور هست ! با عرضه خوبه موتور ها توی بازار جلوی دلالی رو گرفته برعکس خیلی از رغیباش که فقط دارن به دلالی دامن میزنن ! جای تشکر داره ! احترامی که به مشتری میزاره. کلاه کاسکت همراه موتور و لاستیک خوب موتور و کیفیت خدمات دوره گارانتی... خیلی راحت میتونست لاستیک رو با نمونه بسیار ارزون قیمت تر تعویض بکنه برای سود بیشتر... و خیلی کارای دیگه که اینقدر توی تاپیک مدل استریت دیگه بهش پرداخته شده که گفتن تکراریه.
بحث وزن شد ! من واقعا مطمین نیستم و نمیدونم که چطوری این کار انجام شده و ایا درست نقل شده یا نه ! توی سایت بنلی ایران همونطوری که عکسش رو قرار دادم 3 کیلو گرم گفتن سبک شده ! دوست داشتم به این موضوع بیشتر پرداخته بشه و توضیح ارایه بشه که چطوری انجام شده ؟ من فقط گلگی که دارم و البته هنوز دقیق خبر ندارم و مطمین نیستم که ایا بدون ای بی اس وارد شده یا نه ! و اگر شدده ای ای کاش با توجه به هزینه ای که خریدار میکنه مدل ای بی اس وارد میشد ...

- - - Updated - - -

کلا از موقعی که بنلی دوسیلندر اومده فروش خوبی داشته با اینکه همچین ارزون هم نیست خوب تونسته بازار 250 رو بدستش بگیره بعد درسته z250 موتور بهتری هست ولی خوب 37 اصلاااااا نمی ارزه . درسته کیفیت سواریش خوبه ولی ادم 37 تومن میده که روشنش کنی صداش حال بده نه این موتور تازه بعضی ها هم اگزوز میبندن روش قشنگ صدایه تراکتور میده . اما بنلی دوسیلندر لامصب موتور استخون دار و خوش دستیه .
حالا این مدلش باید دید میتونیه نظرهارو جلب کنه یا نه .

بله فروش خوبی داشته و ایرادات کمی داشته که مثل اینکه اونها رو هم رفع کردن. بحث صدا و لذت و هیجانی که داره خیلی تاثیر داشته روی فروشش ولی خوب در کنار این موضوح تا به اینجای کار موتور خوبی هم بوده .

- - - Updated - - -

صدایه این موتور چقدر با استریتش تفاوت داره ؟

صداش تا جایی که من میدونم چون انجینش با استریتش یکی هست حدودا صداش یکیه اما مقداری کمتره حجم صداش اونم به دلیل منبع اگزوزه جدیده.
مورد دیگه اینکه کمپانی نیکران اعلام کرده که با هرگونه دستگاری توی سیستم اگزوز (نصب کیت اگزوز) گارانتی لغو میشه ! نمیدونم چرا چون توی هند نمایندگی بنلی هنگام فروش با هزینه اضافه کیت اگزوز ixill به عنوال اپشن به صورت فابریک نصب میکنه.... در هر حال در صورت اتمام گارانتی و یاچشم پوشی از گارانتی با یه کیت اگزوز خوب میشه هم صدای بیشتری و فوق الاده ای حرفه ای ازش شنید (صدای خیلی زیبا و مشابه موتور سنگین میتونین توی یو تیوب کلیپاش رو ببینین) و هم وزنش حدود 3 کیلو کمتر میشه و هم قدرت موتور بسته به کیت اگزوز تا 3-4 اسب بیشتر میشه ! (این اعداد و ارقام مربوط به استفاده از کیت های اگزوز اورجینال و کامل که شامل هدرز میباشند هستش)

hamidreza_pahlavan
08-05-1396, 06:32 بعد از ظهر
بعد خوندن نظر شما یه موضوعی یادم اومد که باید بهش اشاره میشد و اون عملکرد بسیار خوبه نیکران موتور هست ! با عرضه خوبه موتور ها توی بازار جلوی دلالی رو گرفته برعکس خیلی از رغیباش که فقط دارن به دلالی دامن میزنن ! جای تشکر داره ! احترامی که به مشتری میزاره. کلاه کاسکت همراه موتور و لاستیک خوب موتور و کیفیت خدمات دوره گارانتی... خیلی راحت میتونست لاستیک رو با نمونه بسیار ارزون قیمت تر تعویض بکنه برای سود بیشتر... و خیلی کارای دیگه که اینقدر توی تاپیک مدل استریت دیگه بهش پرداخته شده که گفتن تکراریه.
بحث وزن شد ! من واقعا مطمین نیستم و نمیدونم که چطوری این کار انجام شده و ایا درست نقل شده یا نه ! توی سایت بنلی ایران همونطوری که عکسش رو قرار دادم 3 کیلو گرم گفتن سبک شده ! دوست داشتم به این موضوع بیشتر پرداخته بشه و توضیح ارایه بشه که چطوری انجام شده ؟ من فقط گلگی که دارم و البته هنوز دقیق خبر ندارم و مطمین نیستم که ایا بدون ای بی اس وارد شده یا نه ! و اگر شدده ای ای کاش با توجه به هزینه ای که خریدار میکنه مدل ای بی اس وارد میشد ...

- - - Updated - - -

بله فروش خوبی داشته و ایرادات کمی داشته که مثل اینکه اونها رو هم رفع کردن. بحث صدا و لذت و هیجانی که داره خیلی تاثیر داشته روی فروشش ولی خوب در کنار این موضوح تا به اینجای کار موتور خوبی هم بوده .

- - - Updated - - -

صداش تا جایی که من میدونم چون انجینش با استریتش یکی هست حدودا صداش یکیه اما مقداری کمتره حجم صداش اونم به دلیل منبع اگزوزه جدیده.
مورد دیگه اینکه کمپانی نیکران اعلام کرده که با هرگونه دستگاری توی سیستم اگزوز (نصب کیت اگزوز) گارانتی لغو میشه ! نمیدونم چرا چون توی هند نمایندگی بنلی هنگام فروش با هزینه اضافه کیت اگزوز ixill به عنوال اپشن به صورت فابریک نصب میکنه.... در هر حال در صورت اتمام گارانتی و یاچشم پوشی از گارانتی با یه کیت اگزوز خوب میشه هم صدای بیشتری و فوق الاده ای حرفه ای ازش شنید (صدای خیلی زیبا و مشابه موتور سنگین میتونین توی یو تیوب کلیپاش رو ببینین) و هم وزنش حدود 3 کیلو کمتر میشه و هم قدرت موتور بسته به کیت اگزوز تا 3-4 اسب بیشتر میشه ! (این اعداد و ارقام مربوط به استفاده از کیت های اگزوز اورجینال و کامل که شامل هدرز میباشند هستش)

یک سال پیش که ما این موتورو خریدیم نه کلاه کاسکت به ما دادن نه احترامی گذاشتن! برای مشکل داغ کردن انجینم رفتیم خیلی راحت گفتن هیچ کاریش نمی شه کرد
قیمت اون زمان بود 15500 الان شده 19 تومان این اگه دلالی نیست اسمش چی؟

چند روزه بد این حرف فروشنده همین موتور همان یک سال پیش تو مخم رفته! اون زمان طرف می گفت الان که 15500 هیشکی نمی خره ! بزار یه 4 یا 5 تومان که گذاشتن روش! مردم حمله می کنن برای خرید! فروشنده می گفت ما مردم عادت داریم برای چیز های بنجول ( منظورم این موتور نیست ) پول زیاد بدیم و راضی تر باشیم
واقعا چرا ما مردم این جوریم؟ پراید گران می شه! مردم بیشتر می خرن! چرا؟

farshad 54
08-05-1396, 07:38 بعد از ظهر
طراحی یه مساله کاملا سلیقه ای هست شاید از نظر شما زیبایی نداشته باشه اما همونطور که توی صفحه قبل هم گفتم شاید مورد پسند یه نفر مثل من باشه . ولی اینکه مثلا من بیام به زور به بقیه بگم که اگر موتور سوار واقعی باشید ازین موتور خوشتون میاد کار درستی نیست. شما ناظم سایت هستی و باید یه مقدار روی اظهار نظرتون بیشتر از بقیه دقت داشته باشید. زوری نیست که میفرمایید اگر کسی موتور سوار باشه این موتور رونمیخره ! پس هر کی میخره موتور سوار نیست و از روی 3 چرخه پریده روی این !! ممنون از شما [Only registered and activated users can see links]

من چون ناظم سایت هستم نباید نظرمو راجب موتور بگم ؟
کسی رو هم زور نکردم که این موتور و نخره نظرمو گفتم و بازم تاکید میکنم کسی که موتورسوار باشه
و از موتور و سواری اون سر در بیاره یه چند تا موتور با طراحیه خوب دیده باشه و سوار شده باشه
فکر نمیکنم پول پای این موتور بده
الان به نظرم شما چون از این موتور خوشت اومده میخوای به زور بگی این موتور خوبه نه من
من هم مثل بقیه نظرمو میگم کسایی که میدونن من چی میگم خودشون متوجه حرف من میشن
یه عده هم از این موتور خوششون میاد میرن میخرن به خودشون مربوطه
ولی هر موتوری تو هر کلاسی یه استانداردهایی تویه طراحی داره که تشخیصش نیاز به تجربه داره
و با من خوشم میاد و اون خوشش نمیاد تغییری تو نواقص طراحی موتور حاصل نمیشه
موفق باشید

farrhad
08-05-1396, 07:49 بعد از ظهر
یک سال پیش که ما این موتورو خریدیم نه کلاه کاسکت به ما دادن نه احترامی گذاشتن! برای مشکل داغ کردن انجینم رفتیم خیلی راحت گفتن هیچ کاریش نمی شه کرد

چند روزه بد این حرف فروشنده همین موتور همان یک سال پیش تو مخم رفته! اون زمان طرف می گفت الان که 15500 هیشکی نمی خره ! بزار یه 4 یا 5 تومان که گذاشتن روش! مردم حمله می کنن برای خرید! فروشنده می گفت ما مردم عادت داریم برای چیز های بنجول ( منظورم این موتور نیست ) پول زیاد بدیم و راضی تر باشیم

احتمالا مشکل فروشنده شما بوده . چون تا جایی که منم خبر دارم شرکت همراه هر موتور یه تیشرت و یه کلاه و جعبه آچار میده. مال منم ندداده بود اولش اما چند روز بعد داد.تیشرتم خودمون گفتیم و پرسیدیم با کیسه آچارش دادن.بعد هر وسیله ای که خریدار رازی باشه طبعا خریدارا بعدیم پیدا میکنه. بعد مشکل داغ کردن موتورتون چی بوده. اگه مخصوص موتور شما بوده که درسته باید کاری میکردن اما اگه منظورتون مثل همه اینا که دست بقیس و تا 94 و5 که رفت بالا فن کار میکنه و میارتش تا 83 4 که طبیعی و ذات این موتوره و انتظار داشتید چیکار کن براتون. مثلا مال خود من بعده 3000تا کار یه روز رفتم دیدم تا 105 هم رفت بالا وفن کار نکرد. بردم نمایندگی تست و دیاک زد گفت فشنگیش به گفته خودشون خراب شده و باید درخواست بدیم بیاد برات ببندم. بعد دوباره همونروز از رو یه موتور صفر باز کرد برام رو متورم بست و یک ریالم نگرفت و فقط فرم داد امضا کردم.گفت اون قطعه بیاد میبندم رو همین صفره. من که به شخصه. همه جوره از موتور و خدماتش راضیم. شهرمونم همدانه تو اینجا خدمات دادن نمیتونه تازه به پای تهران برسه اما خوب بوده. اما بقول یه دوستمون این وسیله به هر حال 20تومن قیمتشه قیمت لوازم و خدماتش با یه موتور 5 6تومنی فرق میکنه و قطعا خیلی بالاتره. مثل سواری و کیفیتش. تا اینجا که راضی کننده و بدون مشکل بوده تا بعدا وضعیت چجوری باشه

- - - Updated - - -

کسی رو هم زور نکردم که این موتور و نخره نظرمو گفتم و بازم تاکید میکنم کسی که موتورسوار باشه
و از موتور و سواری اون سر در بیاره یه چند تا موتور با طراحیه خوب دیده باشه و سوار شده باشه
الان به نظرم شما چون از این موتور خوشت اومده میخوای به زور بگی این موتور خوبه نه من
ولی هر موتوری تو هر کلاسی یه استانداردهایی تویه طراحی داره که تشخیصش نیاز به تجربه داره
موفق باشید

نظرتون کاملا محترمه.
اما نظر شخصیه من اینه و تجربم.
کسایی که بنللی جفت رو سوار شدن حتی با خرید زد300هم دیگه این لذت رو از موتورشون نمیتونن ببرن.در این حد مثال زدم که دیگه نظر خودمو واضح و مشخص گفته باشم. دیگه شما حساب دوک 200. و 250 رو خودتون بکنید. با وجودی که کسی که از دور دیده مقایسه کرده پیش خودش ه مگه میشه همچین چیزی. دوک 200که از لحاظ کیفیت سواری و صدا خیلی اختلاف محسوسی راکبش با آپاچی 180 حس نمیکنه بجز رنگ زیبا و کلاسش که منم خوشم میاد از این دو مشخصش. من کاری به آمار و ارقام هیشکدوم ندارم تجربه ای که از سوار شدن به این موتورا که گفتم داشتمو میگم. اما تو تمام اینا من نینجا 300سبز اسپشیالو با اگزوز اکرو اصلو به همچی ترجیح میدم. رنگ سبزش میگیره آدمو لامصب. اما بالاترم گفتم ندید میگم ریس این موتور از لحاظ سواری و لذت شک ندارم از نینجا300چیزی کم نداره شاید بهترم باشه. آینده همه چیزو ثابت میکنه

صفا
08-05-1396, 09:54 بعد از ظهر
دوستان من امروز رفتم نمایندگی بنلی و فروشگاههای گمرک، تعداد زیادی 249R آوردن، نمایندگی میده 25، گمرکی ها 23، اینم از عجایبه مملکت ماست، برعکس عکسهاش که خیلی خوب به نظر میرسه، واقعیتش چنگی به دل نمیزنه، نشستم روی موتور، طول موتور زیاد به نظر میرسه، کیفیت فلاپهاش خوبه، در حد بقیه ریسهاست، ولی قطعات پلاستیکی پوششی موتر خیلی بی کیفیته، حتی به درستی جا نبفتاده بود، بدنه اگزوزش بعد از جوشکاری سمباده خورده و مثلا خواستن یه طرح جدید باشه که خیلی زشت و بی کیفیت شده، لاستیک جلوش باریکتر از استریتش شده، کیفیت رنگ باک مخصوصا روی نقره ای سبزش خیلی خرابه، در حدی که فکر میکنید صافکار بتونه کرده رنگ زده، مشکی و سفیدش خوب بود، در کل به نظرم فروش خوبی نمیکنه، برعکس مدل استریتش، پدالهای دنده و ترمز خیلی ناشیانه به سمت داخل خم شدن، یه ایراد مهم دیگش هم محل نصب پروتکشن زیر فلاپ قرار گرفته و هیچ فکری به حالش نکردن، کسی بخواد پروتکشن ببنده باید یه تیکه از فلاپ بزرگ زیر باک رو ببره و واقعا جای تاسف داره از یه شرکت حتی چینی، روی شاسی مهره رزوه شده جوش دادن برای پروتکشن بعد فلاپ رو کاملا آوردن روی مهره. دوستان از نزدیک دیدین حتما بهش توجه کنید. من که نظرم برگشت روی همون استریتش، کیفیت ظاهریش حداقل خیلی بالاتره، اون چند کیلو کاهش وزن هم به خاطر تغییر شکل شاسی و استفاده کمتز از لوله های ضخیمه، قیمتش اگر همون 18 بشه میتونه جایی برای خودش باز کنه وگرنه نه، فروشنده نمایندگی هم گفت تازه آوردیم، ولی فعلا فروشی نکرده، همچنان استقبال از استریتش میشه. یه حرکت زشتم روی استریتها زدن، امروز دیدم، انجین دو سیلندر بنلی در ایران 249 سی سیه و 302 سی سی دروغه محضه، حالا برای اینکه طرفداران رو فریب بدن، روی سیلندر فرز گرفتم 249 سی سی برجسته رو خیلی نافرم پاک کردن، جای سنگ خوردگی به وضوح مشخصه، برای اینکه بگن 302 سی سیه، چرا واقعا؟؟ پوسته سیلندر رو کج و کوله کردن که ملت رو فریب بدن، حالا یا خودشون یا سفارش دادن چینیها اینکارو کردن. ترمزشم سادست، ABS نداره. ولی لاستیکهاش پیرلی بود. بقیه قطعاتشم با استریت کاملا مشابه بود.

Jack z1000
08-05-1396, 10:55 بعد از ظهر
دوستان من امروز رفتم نمایندگی بنلی و فروشگاههای گمرک، تعداد زیادی 249R آوردن، نمایندگی میده 25، گمرکی ها 23، اینم از عجایبه مملکت ماست، برعکس عکسهاش که خیلی خوب به نظر میرسه، واقعیتش چنگی به دل نمیزنه، نشستم روی موتور، طول موتور زیاد به نظر میرسه، کیفیت فلاپهاش خوبه، در حد بقیه ریسهاست، ولی قطعات پلاستیکی پوششی موتر خیلی بی کیفیته، حتی به درستی جا نبفتاده بود، بدنه اگزوزش بعد از جوشکاری سمباده خورده و مثلا خواستن یه طرح جدید باشه که خیلی زشت و بی کیفیت شده، لاستیک جلوش باریکتر از استریتش شده، کیفیت رنگ باک مخصوصا روی نقره ای سبزش خیلی خرابه، در حدی که فکر میکنید صافکار بتونه کرده رنگ زده، مشکی و سفیدش خوب بود، در کل به نظرم فروش خوبی نمیکنه، برعکس مدل استریتش، پدالهای دنده و ترمز خیلی ناشیانه به سمت داخل خم شدن، یه ایراد مهم دیگش هم محل نصب پروتکشن زیر فلاپ قرار گرفته و هیچ فکری به حالش نکردن، کسی بخواد پروتکشن ببنده باید یه تیکه از فلاپ بزرگ زیر باک رو ببره و واقعا جای تاسف داره از یه شرکت حتی چینی، روی شاسی مهره رزوه شده جوش دادن برای پروتکشن بعد فلاپ رو کاملا آوردن روی مهره. دوستان از نزدیک دیدین حتما بهش توجه کنید. من که نظرم برگشت روی همون استریتش، کیفیت ظاهریش حداقل خیلی بالاتره، اون چند کیلو کاهش وزن هم به خاطر تغییر شکل شاسی و استفاده کمتز از لوله های ضخیمه، قیمتش اگر همون 18 بشه میتونه جایی برای خودش باز کنه وگرنه نه، فروشنده نمایندگی هم گفت تازه آوردیم، ولی فعلا فروشی نکرده، همچنان استقبال از استریتش میشه. یه حرکت زشتم روی استریتها زدن، امروز دیدم، انجین دو سیلندر بنلی در ایران 249 سی سیه و 302 سی سی دروغه محضه، حالا برای اینکه طرفداران رو فریب بدن، روی سیلندر فرز گرفتم 249 سی سی برجسته رو خیلی نافرم پاک کردن، جای سنگ خوردگی به وضوح مشخصه، برای اینکه بگن 302 سی سیه، چرا واقعا؟؟ پوسته سیلندر رو کج و کوله کردن که ملت رو فریب بدن، حالا یا خودشون یا سفارش دادن چینیها اینکارو کردن. ترمزشم سادست، ABS نداره. ولی لاستیکهاش پیرلی بود. بقیه قطعاتشم با استریت کاملا مشابه بود.

دوست گلم یه کلام میگفتی اشغاله:gigglesmile:
ولی از اینکه با دقت و بدونه تعصب بررسیش کردید تشکر میکنم .
راستش این از قیافش مشخص بود تو دیواره اما نیکران موتور گفته حالا بزار بیاریم شاید فرجی شد تونستیم ملتو باهاش خر کنیم . فکر کنم مهندسه طراحش ماله پراید بوده

amirshocker
08-05-1396, 11:35 بعد از ظهر

سلام. احتمالا مشکلی پیش اومده در رابطه با کلاه و اینا. البته یه دوستی اومدن جواب دادن. حالا شما اولین کسی هستید که در رابطه با خدماتش ناراضی هستید دوستان هم تک دارند و هم جفت سیلندرش رو همگی از موتور و خدمات راضی هستند. البته اینو باید بگم از نمایندگی باجاج و امثالهم خیلی بهتره ! حتی ازون کویر ! از کویر چیزایی دیدم خودم به شخصه که هیچ وقت حاضر نیستم ازشون موتور بخرم ! بگذریم.......

- - - Updated - - -

موفق باشید

این نظر شما بود :
مروز تو نمایندگی بنلی این مدل رو از نزدیک دیدم
اصلا خوشم نیومد ازش

اینو هر کسی بخونه برداشتی که میکنه اینه که شما توهین کردید ! شاید یه کاربره معمولی باشه و بگه اسپم برداشت بشه و جای ناراحتی نباشه ! اما از شما زیاد جالب نیست این حرف با این سابقتون. شما کل تاپیک رو بخونین اگه من یک جا حرفی نا ربط و جانب دارانه زدم کپی کنید بخونم ! کسی نگفت نظرتون رو نگید من میگم توهین نکنین ! تا فردا هم کشش بدی این بحث رو باید قبول کنی لحنتون بد بود. اگر هم در رابطه با طراحی نقدی دارید بنویسید. من شغلم طراحی هست و رشته تحصیلیم هم همینطور. 5 سال هم هست که مشغول طراحی کیت بدنه کانسپت و قطعه (قطعات فنی خودرو صرفا مادلینگ) و... هستم . اتفاقا علاقه هم دارم به بحث در رابطه با طراحی. امیدوارم از من ناراحت نشده باشید. یا حق

- - - Updated - - -

احتمالا مشکل فروشنده شما بوده . چون تا جایی که منم خبر دارم شرکت همراه هر موتور یه تیشرت و یه کلاه و جعبه آچار میده. مال منم ندداده بود اولش اما چند روز بعد داد.تیشرتم خودمون گفتیم و پرسیدیم با کیسه آچارش دادن.بعد هر وسیله ای که خریدار رازی باشه طبعا خریدارا بعدیم پیدا میکنه. بعد مشکل داغ کردن موتورتون چی بوده. اگه مخصوص موتور شما بوده که درسته باید کاری میکردن اما اگه منظورتون مثل همه اینا که دست بقیس و تا 94 و5 که رفت بالا فن کار میکنه و میارتش تا 83 4 که طبیعی و ذات این موتوره و انتظار داشتید چیکار کن براتون. مثلا مال خود من بعده 3000تا کار یه روز رفتم دیدم تا 105 هم رفت بالا وفن کار نکرد. بردم نمایندگی تست و دیاک زد گفت فشنگیش به گفته خودشون خراب شده و باید درخواست بدیم بیاد برات ببندم. بعد دوباره همونروز از رو یه موتور صفر باز کرد برام رو متورم بست و یک ریالم نگرفت و فقط فرم داد امضا کردم.گفت اون قطعه بیاد میبندم رو همین صفره. من که به شخصه. همه جوره از موتور و خدماتش راضیم. شهرمونم همدانه تو اینجا خدمات دادن نمیتونه تازه به پای تهران برسه اما خوب بوده. اما بقول یه دوستمون این وسیله به هر حال 20تومن قیمتشه قیمت لوازم و خدماتش با یه موتور 5 6تومنی فرق میکنه و قطعا خیلی بالاتره. مثل سواری و کیفیتش. تا اینجا که راضی کننده و بدون مشکل بوده تا بعدا وضعیت چجوری باشه

ممنون از نظرتون. من دوستانم اینجا (تهران) مدل تک و جفت رو دارند به شدت از خدماتش راضی هستن و البته چون هر دو قبل این موتور ان اس داشتن شاید خیلی براشون راضی کننده بوده برخورد نمایندگی نیکران ( هر سه با هم ان اس خریدیم اونها عوض کردن من هنوز در خم یه کوچم ! ) :D

- - - Updated - - -

تمام مدل های موجود 249 سی سی هستن. یکی ایران و اونیکی تایوان یا تایلند بود فکر کنم که اونجا هم 249 سی سیش هست حالا دقیق نمیدونم کشور رو درست گفتم یا نه.راستی توی تیزر معرفیش دلیل بیشتر شدن ویل بیس یا فاصله چرخ هارو افزایش هندلینگ و ثبات موتور توی سرعت عنوان کرده بودن که از لحاظ فنی خوب باید باشه اما توی زیبایی تاثیر منفی داره. باید زمان بگذره ببینیم چی میشه. اما حیف که مدل فاقد ای بی اس وارد شده.....
راستی در رابطه با لاستیک لاستیکش یکیه و تغییری نکرده ! جلوی هر دو 110 و عقب هم 150 ...

Jack z1000
08-05-1396, 11:55 بعد از ظهر
اقا یه سوال
چطور یاماها r3 رو پلاک میکنند اما بنلی 300 رو نه ؟

farrhad
09-05-1396, 03:14 قبل از ظهر
از نظر من که این موتور از لحاظ فقط سواری و گاز خورش 300سی سی میتونه باشه. چون اگه تک سیلندش 250 جفتشم 250 باشه چه کاریه شرکت سازندش خواسته چیو ثابت کنه. اینکه بلدم 250تک و 250جفت بسازم. این همون داستان قدیمیه نینجا250و300سی سیه که با بدبختی به اون عده ثابت شد که بابا جون با هم فرق دارن.چون یه عده میگفتن همونه فقط اتاقش عوض شده و برا ایران 250 و تا اینکه مقایسه شدن 250اتاق جدید و300و اختلاف سرعت و کات آف کردن و چیزای دیگه مثل ای بی اس و.. یا سی بی آر 300 و 250.بلاخره قبول شد. اینم با توجه به اختلاف سرعت و شتابش با 250های دیگه و از جمله 250خودش از نظر من قطعا 300هستش که مثل آر 300که شما فرمودی ونینجا وهوندا قانونو دور زدن. شایدم من اشتباه کنم.به هر حال خیلی مهم نیست. چیزی که چشم میبینه وحس میکنم بالاتر از 250های موجود بودنه دیگه باقیشو دوستان اطلاع بیشتری دارن.

amirshocker
09-05-1396, 11:37 قبل از ظهر
از نظر من که این موتور از لحاظ فقط سواری و گاز خورش 300سی سی میتونه باشه. چون اگه تک سیلندش 250 جفتشم 250 باشه چه کاریه شرکت سازندش خواسته چیو ثابت کنه. اینکه بلدم 250تک و 250جفت بسازم. این همون داستان قدیمیه نینجا250و300سی سیه که با بدبختی به اون عده ثابت شد که بابا جون با هم فرق دارن.چون یه عده میگفتن همونه فقط اتاقش عوض شده و برا ایران 250 و تا اینکه مقایسه شدن 250اتاق جدید و300و اختلاف سرعت و کات آف کردن و چیزای دیگه مثل ای بی اس و.. یا سی بی آر 300 و 250.بلاخره قبول شد. اینم با توجه به اختلاف سرعت و شتابش با 250های دیگه و از جمله 250خودش از نظر من قطعا 300هستش که مثل آر 300که شما فرمودی ونینجا وهوندا قانونو دور زدن. شایدم من اشتباه کنم.به هر حال خیلی مهم نیست. چیزی که چشم میبینه وحس میکنم بالاتر از 250های موجود بودنه دیگه باقیشو دوستان اطلاع بیشتری دارن.

در مورد نینجا اول اینکه اون نینجا هم 250 داره هم300... و چند تا اختلاف بین سرعت ها توی کات اف و یک سری تفاوتها مثلا در شکل هدرز و نوشته روی کیلومتر شمار و غیره راه تشخیصشه و البته فقط پیشنهاد میکنن از روی سرعت روی کات اف تست بشه... و اتفاقا توی همین گمرک تا دلتون بخواد 250شو جای 300 انداختن به مردم... ولی بنلی واقعا 250 اس ! توی سایت های خارجی هم سرچ کنین انجین دو سیلندرش با دو تا حجم موجوده 249 و 302 سی سی . و از طرفی حتی سرعت روی کات اف دنده هاش هم من دیدم 3 تا 5 کیلومتر و یا بیشتر حتی نسبت به نمونه 300ش کمتره. فقط من شنیدم سری اولش همه 300 بودن حالا راست و دروغش رو نمیدونم. اما اینکه این انجین موجوده یا نه باید بگه بله موجوده.
این سایت رو ببینید . بنلی توی اندونزی هم مثل اینکه این مدل دو سیلندر رو 249 سی سیش رو داره :

- - - Updated - - -

اقا یه سوال
چطور یاماها r3 رو پلاک میکنند اما بنلی 300 رو نه ؟

اونها رو هم با دوز و کلک و شیتیل وارد میکنن و البته روی سیلندر اونها هم همه خورده 249 سی سی و شماره شاسیشون هم با 249 شروع میشه و با دو روش تغییر میدن . یا سنگ میزنن شماره قبلیو و یه شماره جدید میزنن روش و یا اینکه کلا به کمپانی تولید کننده که مثلا توی تایلند و یا هند و یا ازین دست وجود داره سفارش میگیرن که روی شاسی و سیلندر 249 بزنن . در ضمن اونها رو نمایندگی هایی مثل نیکران نمیارن . مثلا خود کویر که نینجا میاره از خودشونم که بپرسی میگن فقط 250شو میاره . اصلا 300 وارد نکرده تاحالا کویر . بعید میدونم اینا با این اسم و رسمشون یه همچین ریسکی کنن

صفا
09-05-1396, 12:44 بعد از ظهر
بنلی با هر دو انجین 249 و 300 تولید میشه، برای چینیها خیلی کار سختی نیست دو تا انجین بزنن، بنلی های ایران واقعا 249 سی سی هستن، روی سیلندر برجسته حک شده، یعنی قالب ریخته گری سیلندر 249 با 300 فرق داره و شماره کوبی نشده که بگیم روی همون 300 شماره 249 کوبیدن، کاملا برجسته و درشت نوشته شده، علاوه بر اینکه تو سایت بنلی هم مشخصات هر دو آمده، 249 31.5 اسب قدرت داره و 302 37.5 اسب. کاش 302 وارد میشد حالا به هر اسمی. واقعا ارزش داشت، 37.5 اسب برای دو سیلندر عالی بود. ولی از همون اول یه عده تو اینترنت 302 دیدن گفتن اینا هم 302 سی سیه، دیگه افتاد تو دهن فروشنده ها، الانم برای مشخص نشدن موضوع روی پوسته سیلندر سنگ گرفتن، اگر نمایندگی رفتین به پوسته سیلند سمت راست دقت کنید کل شماره رو خیلی نافرم سنگ گرفتن و دوباره رنگ کردن، جای خط و ناصافی فرز مونده. سری های اول 96 و سال 95 شماره 249 دیده میشه. 302 سی سی ها هم تو نت سرچ کنید بزرگ حک شده 300CC.

- - - Updated - - -

من تا حالا بنلی نگرفتم چون منتظر بودم یا رنگ قرمزش بیاد یا مدل ریسش، دیروزم که متوجه شدم ریسش اومده واقعا رفتم که بخرم باهاش برگردم، ولی بدجور تو ذوقم خورد، ریسش خیلی ایراد داره، بعضی ایراداش قابل چشم پوشی نیست، حتما دوستان برن نمایندگی خیابان مولوی قبل از تقاطع ولیعصر، چند دستگاه گذاشتن، از نزدیک ببینن سوارش بشن و بررسیش کنن، روی موتور که میشینی فکر میکنی یک متر ازت جلوتره، فلاپش قشنگه ولی موتور لاغر و کشیده شده، حجم نداره، کیفیتشم من توضیح دادم ولی خودتون ببینید بهتره، طراحاش روی استریتش وقت بیشتری گذاشتن تا ریسش، انگار خواستن زودتر یه حرکتی بکنن، شاید در مدلهای بعدیش ایراداتش اصلاح بشه، من که نظرم برگشت روی استریت. ولی خوب بعضی دوستان کلا ریس سوارن و با استریت حال نمیکنن. برای اونا اگر به قیمت بشه شاید مناسب باشه.

farrhad
09-05-1396, 12:44 بعد از ظهر
در مورد نینجا اول اینکه اون نینجا هم 250 داره هم300... و چند تا اختلاف بین سرعت ها توی کات اف و یک سری تفاوتها مثلا در شکل هدرز و نوشته روی کیلومتر شمار و غیره راه تشخیصشه و البته فقط پیشنهاد میکنن از روی سرعت روی کات اف تست بشه... و اتفاقا توی همین گمرک تا دلتون بخواد 250شو جای 300 انداختن به مردم... ولی بنلی واقعا 250 اس ! توی سایت های خارجی هم سرچ کنین انجین دو سیلندرش با دو تا حجم موجوده 249 و 302 سی سی . و از طرفی حتی سرعت روی کات اف دنده هاش هم من دیدم 3 تا 5 کیلومتر و یا بیشتر حتی نسبت به نمونه 300ش کمتره. فقط من شنیدم سری اولش همه 300 بودن حالا راست و دروغش رو نمیدونم. اما اینکه این انجین موجوده یا نه باید بگه بله موجوده.
این سایت رو ببینید . بنلی توی اندونزی هم مثل اینکه این مدل دو سیلندر رو 249 سی سیش رو داره :

- - - Updated - - -

اونها رو هم با دوز و کلک و شیتیل وارد میکنن و البته روی سیلندر اونها هم همه خورده 249 سی سی و شماره شاسیشون هم با 249 شروع میشه و با دو روش تغییر میدن . یا سنگ میزنن شماره قبلیو و یه شماره جدید میزنن روش و یا اینکه کلا به کمپانی تولید کننده که مثلا توی تایلند و یا هند و یا ازین دست وجود داره سفارش میگیرن که روی شاسی و سیلندر 249 بزنن . در ضمن اونها رو نمایندگی هایی مثل نیکران نمیارن . مثلا خود کویر که نینجا میاره از خودشونم که بپرسی میگن فقط 250شو میاره . اصلا 300 وارد نکرده تاحالا کویر . بعید میدونم اینا با این اسم و رسمشون یه همچین ریسکی کنن

کویر فقط 250 وارد کرده.

صفا
09-05-1396, 12:48 بعد از ظهر
لاستیک جلو مدل استریت 120 هست ولی در ریس 110 شده، باریکتر شده.

farrhad
09-05-1396, 12:53 بعد از ظهر
بنلی با هر دو انجین 249 و 300 تولید میشه، برای چینیها خیلی کار سختی نیست دو تا انجین بزنن، بنلی های ایران واقعا 249 سی سی هستن، روی سیلندر برجسته حک شده، یعنی قالب ریخته گری سیلندر 249 با 300 فرق داره و شماره کوبی نشده که بگیم روی همون 300 شماره 249 کوبیدن، کاملا برجسته و درشت نوشته شده، علاوه بر اینکه تو سایت بنلی هم مشخصات هر دو آمده، 249 31.5 اسب قدرت داره و 302 37.5 اسب. کاش 302 وارد میشد حالا به هر اسمی. واقعا ارزش داشت، 37.5 اسب برای دو سیلندر عالی بود. ولی از همون اول یه عده تو اینترنت 302 دیدن گفتن اینا هم 302 سی سیه، دیگه افتاد تو دهن فروشنده ها، الانم برای مشخص نشدن موضوع روی پوسته سیلندر سنگ گرفتن، اگر نمایندگی رفتین به پوسته سیلند سمت راست دقت کنید کل شماره رو خیلی نافرم سنگ گرفتن و دوباره رنگ کردن، جای خط و ناصافی فرز مونده. سری های اول 96 و سال 95 شماره 249 دیده میشه. 302 سی سی ها هم تو نت سرچ کنید بزرگ حک شده 300CC.

- - - Updated - - -

من تا حالا بنلی نگرفتم چون منتظر بودم یا رنگ قرمزش بیاد یا مدل ریسش، دیروزم که متوجه شدم ریسش اومده واقعا رفتم که بخرم باهاش برگردم، ولی بدجور تو ذوقم خورد، ریسش خیلی ایراد داره، بعضی ایراداش قابل چشم پوشی نیست، حتما دوستان برن نمایندگی خیابان مولوی قبل از تقاطع ولیعصر، چند دستگاه گذاشتن، از نزدیک ببینن سوارش بشن و بررسیش کنن، روی موتور که میشینی فکر میکنی یک متر ازت جلوتره، فلاپش قشنگه ولی موتور لاغر و کشیده شده، حجم نداره، کیفیتشم من توضیح دادم ولی خودتون ببینید بهتره، طراحاش روی استریتش وقت بیشتری گذاشتن تا ریسش، انگار خواستن زودتر یه حرکتی بکنن، شاید در مدلهای بعدیش ایراداتش اصلاح بشه، من که نظرم برگشت روی استریت. ولی خوب بعضی دوستان کلا ریس سوارن و با استریت حال نمیکنن. برای اونا اگر به قیمت بشه شاید مناسب باشه.

من به خصه بخوام 24 و 5 بدم یه کم کار کرد نینجا300 2014 پیدا میکنم حالشو میبرم. نظر من اینه. این تو استریتا واقعا عالیه. بازم میگم من زد 300رو هم در مقابل این وقتی مقایسه میککنم هیچی بالاتر نداره بگم اینش بهتره. اما تو کلاس ریس فقط نینجا 300
البته نظرم کاملا شخصیه

- - - Updated - - -

نه استریتشم 110هستشمن ریسو نمیدونم

amirshocker
09-05-1396, 02:14 بعد از ظهر

استریت هم 110 هست. بیرون از ایران 120 هست مدل های 300ش. 249 جفت سیلندره ایران و اندونزی لاستیک جلو 110 و عقب 150 هست

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

درسته ولی کلا به اینها هم نیست. نینجا های ایران همشون 249 روی سیلندرشون هک شده ولی خیلیاشون 300 هستن... بهترین راه همون تست و تجربه سواری هست . اما در مورد بنلی مطمینم همگی 249 هستن. حالا بعضیا میگن سری اولاشون با اینکه 249 هک شده روشون ولی 300 هستن و اینا اما اونها هم شک دارم 300 باشن. نینجا ها با توجه به تست هایی که انجام دادن و تجربه سواری مشخص شد 300 هستن که البته اونا رو هم با دوز و کلک وارد کردن/ البته دمشون گرم ! :D:cool::cool:

farshad 54
09-05-1396, 04:16 بعد از ظهر
سلام. احتمالا مشکلی پیش اومده در رابطه با کلاه و اینا. البته یه دوستی اومدن جواب دادن. حالا شما اولین کسی هستید که در رابطه با خدماتش ناراضی هستید دوستان هم تک دارند و هم جفت سیلندرش رو همگی از موتور و خدمات راضی هستند. البته اینو باید بگم از نمایندگی باجاج و امثالهم خیلی بهتره ! حتی ازون کویر ! از کویر چیزایی دیدم خودم به شخصه که هیچ وقت حاضر نیستم ازشون موتور بخرم ! بگذریم.......

- - - Updated - - -

این نظر شما بود :
مروز تو نمایندگی بنلی این مدل رو از نزدیک دیدم
اصلا خوشم نیومد ازش

اینو هر کسی بخونه برداشتی که میکنه اینه که شما توهین کردید ! شاید یه کاربره معمولی باشه و بگه اسپم برداشت بشه و جای ناراحتی نباشه ! اما از شما زیاد جالب نیست این حرف با این سابقتون. شما کل تاپیک رو بخونین اگه من یک جا حرفی نا ربط و جانب دارانه زدم کپی کنید بخونم ! کسی نگفت نظرتون رو نگید من میگم توهین نکنین ! تا فردا هم کشش بدی این بحث رو باید قبول کنی لحنتون بد بود. اگر هم در رابطه با طراحی نقدی دارید بنویسید. من شغلم طراحی هست و رشته تحصیلیم هم همینطور. 5 سال هم هست که مشغول طراحی کیت بدنه کانسپت و قطعه (قطعات فنی خودرو صرفا مادلینگ) و... هستم . اتفاقا علاقه هم دارم به بحث در رابطه با طراحی. امیدوارم از من ناراحت نشده باشید. یا حق

- - - Updated - - -

ممنون از نظرتون. من دوستانم اینجا (تهران) مدل تک و جفت رو دارند به شدت از خدماتش راضی هستن و البته چون هر دو قبل این موتور ان اس داشتن شاید خیلی براشون راضی کننده بوده برخورد نمایندگی نیکران ( هر سه با هم ان اس خریدیم اونها عوض کردن من هنوز در خم یه کوچم ! ) :D

- - - Updated - - -

تمام مدل های موجود 249 سی سی هستن. یکی ایران و اونیکی تایوان یا تایلند بود فکر کنم که اونجا هم 249 سی سیش هست حالا دقیق نمیدونم کشور رو درست گفتم یا نه.راستی توی تیزر معرفیش دلیل بیشتر شدن ویل بیس یا فاصله چرخ هارو افزایش هندلینگ و ثبات موتور توی سرعت عنوان کرده بودن که از لحاظ فنی خوب باید باشه اما توی زیبایی تاثیر منفی داره. باید زمان بگذره ببینیم چی میشه. اما حیف که مدل فاقد ای بی اس وارد شده.....
راستی در رابطه با لاستیک لاستیکش یکیه و تغییری نکرده ! جلوی هر دو 110 و عقب هم 150 ...

دوست عزیز
این برداشت شماست که این حرفو توهین تلقی کردی چرا بقیه مشکلی با حرف من ندارن
با شما هم بحثی ندارم در این رابطه پس لطفا شما کشش نده
بازم تاکید میکنم اگر کسی واقعا موتور سوار باشه و از موتور سر رشته داشته باشه ۲۵ تومن پول پای این موتور
نمیده
اگر دقت کنید یکی دیگه از دوستان هم که از قدیمیای سایت هستن و اطلاعات فنیشون هم راجب موتور خوبه
رفتن موتور و از نزدیک دیدن متوجه حرفای من شدن
حالا شما دوست نداری نظری مخالف نظره خودت راجب این موتور بشنوی و از لابلای حرفای من توهین برداشت میکنی
مشکل شخصی شماس
بچه های سایت هم منو میشناسن و میدونن همینجوری الکی و رو هوا نظری راجب هیچ موتوری نمیدم شما تازه تشریف
آوردی شناخت کافی از اعضا سایت نداری
پس اجازه بده اینجا همه نظراتشون و راحت بیان کنن و هی واسه این و اون جبهه نگیر لطفا
تاپیک موتور زده میشه و همه میتونن راجبش نظراتشونو بگن درست و غلطش رو هم دوستان خودشون تشخیص میدن
پس لطفا به خاطر اختلاف نظرمون وقت دوستان رو نگیریم
ممنون

farrhad
10-05-1396, 08:26 قبل از ظهر
دوست عزیز
این برداشت شماست که این حرفو توهین تلقی کردی چرا بقیه مشکلی با حرف من ندارن
با شما هم بحثی ندارم در این رابطه پس لطفا شما کشش نده
بازم تاکید میکنم اگر کسی واقعا موتور سوار باشه و از موتور سر رشته داشته باشه ۲۵ تومن پول پای این موتور
نمیده
اگر دقت کنید یکی دیگه از دوستان هم که از قدیمیای سایت هستن و اطلاعات فنیشون هم راجب موتور خوبه
رفتن موتور و از نزدیک دیدن متوجه حرفای من شدن
حالا شما دوست نداری نظری مخالف نظره خودت راجب این موتور بشنوی و از لابلای حرفای من توهین برداشت میکنی
مشکل شخصی شماس
بچه های سایت هم منو میشناسن و میدونن همینجوری الکی و رو هوا نظری راجب هیچ موتوری نمیدم شما تازه تشریف
آوردی شناخت کافی از اعضا سایت نداری
پس اجازه بده اینجا همه نظراتشون و راحت بیان کنن و هی واسه این و اون جبهه نگیر لطفا
تاپیک موتور زده میشه و همه میتونن راجبش نظراتشونو بگن درست و غلطش رو هم دوستان خودشون تشخیص میدن
پس لطفا به خاطر اختلاف نظرمون وقت دوستان رو نگیریم
ممنون

من به شخصه موتورو از نزدیک ندیدم.بعداز دیدن و سوار شدنش اظهار نظر میکنم. اما با توجه به سابقه استریتش و مشترکات این دو موتور و از نظر ظاهری که تو عکس مشخصه صد در صد با نظرتون مخالفم که موتور سوار باشه و سر رشته داشته باشه 24 5 نمیده این موتور. تجربه موتور سواریمم اندازه خودم هست.بازم میگم تا موتورروشنشو از نزدیک نبینم و سوار نشم نظر قطعی نمیدم. اما به نظر بعید میاد به اون ضایگی که شما فرمودید باشه. نمیشه که شرکت با اون سابقه فقط استریتش شانسی از دستشون در رفته باشه با وجود اون موتورای سی سی بالاتری که بنلی زده و یکی از یکی. زیباتر و گردن کلفتترن. اما رو هم رفته سلیقه شخصی ملاک بسیار مهمیه برا این یا هر انتخابی. یکی تو این رنج میگرده مثلا کاوا کم کارکرده میگیره یکی هیو یکی هوندا.ولی با توجه به وضعیت موجود و جوابی که تا این لحظه بنللی جفت از لحاظ اقبال عمومی و خدمات داشته پیشبینی من فروش خوبه تو کسایی که از موتور سواری سر رشته دارن

موتور باز
10-05-1396, 10:48 قبل از ظهر
سلام

شما از جمله ایشون که گفته : " اگر کسی موتور سوار باشه واقعا به هیچ عنوان این موتور و نمیخره "

شما از این جمله برداشت توهین کردید ؟؟ ( خیلی عجیبه ) من که همچین برداشتی نکردم

farrhad
10-05-1396, 04:40 بعد از ظهر
سلام

شما از جمله ایشون که گفته : " اگر کسی موتور سوار باشه واقعا به هیچ عنوان این موتور و نمیخره "

شما از این جمله برداشت توهین کردید ؟؟ ( خیلی عجیبه ) من که همچین برداشتی نکردم

نظره شخصیه اینجوری بیان شده. از نظر منم توهینی توش نیست

amiroww
19-05-1396, 08:11 بعد از ظهر
سلام
خوشحالم که سایت سرپاست....
در مورد این موتور چینی باید بگم که دیروز تو نمایندگی گمرک دیدم
فقط فقط یک مسئله بشما میگم
آبکاری اگزوز این موتور از تولیدات کشورمون هم ضعیف تره و تنها تغییری که داشته نه ضریب دنده هاش بیشتر شده نه فنی چیزی عوض شده فقط رادیات آب بزرگتر شده که مثلات بتونه 200 کیلو رو خنگ کنه
قیمت هم اشرافیان 23500 گذاشته ...
طرفداران 2 آتیشه این موتور چینی شما به سایت دیوار ، شیپور سر بزنید ببینید چقدر آگهی این موتور روی کیلومتر زیر 3000 تا هست با 2 میلیون افت تازه با لوازم ....
نیکران موتور فوق العاده شرکت زرنگی هستش و روی نقطه ضعف جوان ها که صدای موتور هست دست گذاشته ...
اصلا و. ابدا
پیشنهاد نمیشه

Jack z1000
19-05-1396, 09:18 بعد از ظهر
سلام
خوشحالم که سایت سرپاست....
در مورد این موتور چینی باید بگم که دیروز تو نمایندگی گمرک دیدم
فقط فقط یک مسئله بشما میگم
آبکاری اگزوز این موتور از تولیدات کشورمون هم ضعیف تره و تنها تغییری که داشته نه ضریب دنده هاش بیشتر شده نه فنی چیزی عوض شده فقط رادیات آب بزرگتر شده که مثلات بتونه 200 کیلو رو خنگ کنه
قیمت هم اشرافیان 23500 گذاشته ...
طرفداران 2 آتیشه این موتور چینی شما به سایت دیوار ، شیپور سر بزنید ببینید چقدر آگهی این موتور روی کیلومتر زیر 3000 تا هست با 2 میلیون افت تازه با لوازم ....
نیکران موتور فوق العاده شرکت زرنگی هستش و روی نقطه ضعف جوان ها که صدای موتور هست دست گذاشته ...
اصلا و. ابدا
پیشنهاد نمیشه

دوست عزیز راستش منم دیروز از نزدیک دیدم موتور تو باقالیا بود . کنسوله موتور 1 متر با فرمونش فاصله داره:gigglesmile:
عزیزانی که میخوان پوله واسه این بدن برن استریت طلاییشو بخرن که از همه جذابتره

farrhad
21-05-1396, 12:14 بعد از ظهر
دوست عزیز راستش منم دیروز از نزدیک دیدم موتور تو باقالیا بود . کنسوله موتور 1 متر با فرمونش فاصله داره:gigglesmile:
عزیزانی که میخوان پوله واسه این بدن برن استریت طلاییشو بخرن که از همه جذابتره

اگه اینجوره که یه نینجا300 کم کارکرد2014 از همه بهتره تو این رنج قیمتا

Jack z1000
21-05-1396, 03:43 بعد از ظهر

راسنش بنظرم طلایی استریت ارزشش خیلی از این بالاتره . ادم پولشو حیف واسه این بده وقتی طلایی استریت هست

- - - Updated - - -

راسنش بنظرم طلایی استریت ارزشش خیلی از این بالاتره . ادم پولشو حیف واسه این بده وقتی طلایی استریت هست

محمد جانی
21-05-1396, 11:12 بعد از ظهر
موتور جالبیه ولی بنظرم باز صدای استریتش قشنگتره.و یه سوال که من درگیرشم اینه که اگه این مدل ۲۵۰ هست چرا توی شتاب و تاپ اسپید با مدل ۳۰۰ تفاوتی نداره.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

صفا
22-05-1396, 11:30 بعد از ظهر
چون اصلا 300 وجود نداره، اینایی که ایرانه همه 249 هستند، 300 رو برای بازار گرمی میگن، 300 این موتور 37.5 اسب بخار قدرت داره و اگر وارد شده بود رقیب نداشت، شرکت چینی هر دو مدل رو ساخته، 300 در تایلند و مالزی و هند و ... یافت میشود. 249 این موتور 31.5 اسب قدرت داره که همون انجین روی ریس هم استفاده شده.

محمد جانی
24-05-1396, 08:38 قبل از ظهر
چون اصلا 300 وجود نداره، اینایی که ایرانه همه 249 هستند، 300 رو برای بازار گرمی میگن، 300 این موتور 37.5 اسب بخار قدرت داره و اگر وارد شده بود رقیب نداشت، شرکت چینی هر دو مدل رو ساخته، 300 در تایلند و مالزی و هند و ... یافت میشود. 249 این موتور 31.5 اسب قدرت داره که همون انجین روی ریس هم استفاده شده.تو یوتیوب که کلیپ های تاپ اسپید 300 رو میبینم نهایت ۱۷۵ تا پر میکنه این موتور.در صورتی که نسخه دوسیلندر تو ایرانم‌این سرعت رو میره.برای این میپرسم اگه اینا که تو ایرانه ۲۵۰ هست چجوری عین همون تاپ میزنن.اینا که اینجاس ۱۷۰ برن خوب ۳۰۰ سی سی این موتور باید حداقل ۱۹۰ تا بره.

صفا
24-05-1396, 10:50 بعد از ظهر
300 نینجا با وزن خیلی کمتر به زور 185-190 میزنه، 300 بنلی تو یوتیوب تا 183-4 هم میزنه، 249 بیشتر از 170 نمیزنه، مال من که واقعا نمیزنه، نمیدونم دوستان چند تا تاپ اسپید زدن، مال من تا 160 خوب میره بعدش دیگه کم کم به سختی به 170 میرسه، مگر شرایط شیب و باد و ... همه مساعد باشه یکبار 172 زد به سختی. پس یعنی اینا 250 هستن.

محمد جانی
25-05-1396, 11:43 قبل از ظهر
300 نینجا با وزن خیلی کمتر به زور 185-190 میزنه، 300 بنلی تو یوتیوب تا 183-4 هم میزنه، 249 بیشتر از 170 نمیزنه، مال من که واقعا نمیزنه، نمیدونم دوستان چند تا تاپ اسپید زدن، مال من تا 160 خوب میره بعدش دیگه کم کم به سختی به 170 میرسه، مگر شرایط شیب و باد و ... همه مساعد باشه یکبار 172 زد به سختی. پس یعنی اینا 250 هستن.یه کلیپ از همین ۳۰۲r دیدم رو ۱۷۳ کات آف کرد.یعنی کات آف نکنه تا ۱۸۵ تاپ میزنه؟

vahidshah
29-05-1396, 11:32 قبل از ظهر
فرضتی شد از نزذیک ببینمشون
از نظر ظاهری فقط
اندازه و حجیم بودنشون (تک و2 سیلندر ) خیلی حجیم بودن و بزرگتر از هیوساانگ دیده میشه .مخصوصا مدل ریس که فلاپ های حجیم هم تشدید میکنه
کیفیت ساخت قطعات در ظاهر که خوب بود
شاسی خیلی ضخیم و بزرگ ( وزن زیاد هم درکنارش )

فرنام
30-06-1396, 02:42 بعد از ظهر
امروز تو دیوار یه آگهی بود
ازین موتور که طرف مثل اینکه رو دستش باد کرده گذاشته ۲۲ تومن!!!!
به نظر میرسه این موتور استقبال آنچنانی نسبت به برادرش پیدا نکرده!!!

صفا
04-07-1396, 07:11 بعد از ظهر
امروز تو دیوار یه آگهی بود
ازین موتور که طرف مثل اینکه رو دستش باد کرده گذاشته ۲۲ تومن!!!!
به نظر میرسه این موتور استقبال آنچنانی نسبت به برادرش پیدا نکرده!!!

بله این موتور رو من بار اول که در نمایندگی دیدم گفتم فروش نمیکنه، کیفیت قطعات ظاهری خیلی پایین تر از استریت. بی قواره و سنگین و اگزوز زشت. اگر 302 بود شاید به خاطر سرعت و قدرت بیشتر اقبالی داشت.

KTM Lover
23-05-1398, 11:56 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان

تمام پست ها رو از ابتدا تا اینجا با دقت دنبال کردم. امروز یه هفته شده که ریس جفت رو گرفتم. تجربه چن بار سواری و تماشا تو روز و شب و شنیدن صداش حین سواری و از دور داشتم.
کلهم ریس سوارها و ریس دوستها متعصبانه (خودم رو میگم) موتور ریس رو دوس دارن. بعید می دونم که اصلا کسی بین مدلهای ریس و استریت مقایسه کنه. مثلا من خودم این مقایسه رو نکردم. رفتم سمت استایلی که دوس داشتم. حتی وقتی که سعی داشتم کی تی ام بخرم بین RC و دوک شک نکردم.
البته حرف اون دوستمون هم درسته که میگه کسایی که موتور سوار باشن سمت این موتور نمیرن. من موتور دوست بودم و رفتم.
طراحی موتور با توجه به چیزایی که گفتن، بدک نیست. البته اگر مث من تو یه مدت تو کوکش برین می بینین که رگه ها و نشونه هایی از طراحی کمپانی های دیگه درش هست. (می تونین این فرضیه رو در قسمت های مختلف تست کنین).

از لحاظ مقایسه با کی تی ام و یا نینجا باید بگم این فرض اول در تحلیل باید باشه که به راستی اون دو تا برند بهترن. ولی به قول یارو گفتنی این موتور به خورد پولش خوبه. من اگر میخواستم یه سال دیگه هم منتظر بمونم بام به کی تی ام، (RC250) نمی رسیدم. طراحیش و حالت اگرسیو (تهاجمی) موتور رو دوس دارم. صحبت اون دوستمون هم درسته که فرمون موتور بلنده، طوری که هندلینگش برای تازه کارها راحته و به عبارت دیگه در طولانی مدت خستگی نمیاره و لازم هم نیست که کاملا روی موتور خم بشین. (آلبته متاسفانه به خاطر بد قواره و دراز بودن من این مشکل رو داشتم که خیلی عمودی موتور رو مجبورم برونم)

منصفانه اگه بخواین مقایسه کنین، بایستی این موتور رو بهتر از آپاچی بدونین و در واقع اونو با RS200 و RS220 باید مقایسه کرد به این معنی که کسی که از این دو تا موتور خوشش اومده پول بیشتری جمع کنه و 249R رو بخره.

معمار
23-05-1398, 06:00 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان

تمام پست ها رو از ابتدا تا اینجا با دقت دنبال کردم. امروز یه هفته شده که ریس جفت رو گرفتم. تجربه چن بار سواری و تماشا تو روز و شب و شنیدن صداش حین سواری و از دور داشتم.
کلهم ریس سوارها و ریس دوستها متعصبانه (خودم رو میگم) موتور ریس رو دوس دارن. بعید می دونم که اصلا کسی بین مدلهای ریس و استریت مقایسه کنه. مثلا من خودم این مقایسه رو نکردم. رفتم سمت استایلی که دوس داشتم. حتی وقتی که سعی داشتم کی تی ام بخرم بین RC و دوک شک نکردم.
البته حرف اون دوستمون هم درسته که میگه کسایی که موتور سوار باشن سمت این موتور نمیرن. من موتور دوست بودم و رفتم.
طراحی موتور با توجه به چیزایی که گفتن، بدک نیست. البته اگر مث من تو یه مدت تو کوکش برین می بینین که رگه ها و نشونه هایی از طراحی کمپانی های دیگه درش هست. (می تونین این فرضیه رو در قسمت های مختلف تست کنین).

از لحاظ مقایسه با کی تی ام و یا نینجا باید بگم این فرض اول در تحلیل باید باشه که به راستی اون دو تا برند بهترن. ولی به قول یارو گفتنی این موتور به خورد پولش خوبه. من اگر میخواستم یه سال دیگه هم منتظر بمونم بام به کی تی ام، (RC250) نمی رسیدم. طراحیش و حالت اگرسیو (تهاجمی) موتور رو دوس دارم. صحبت اون دوستمون هم درسته که فرمون موتور بلنده، طوری که هندلینگش برای تازه کارها راحته و به عبارت دیگه در طولانی مدت خستگی نمیاره و لازم هم نیست که کاملا روی موتور خم بشین. (آلبته متاسفانه به خاطر بد قواره و دراز بودن من این مشکل رو داشتم که خیلی عمودی موتور رو مجبورم برونم)

منصفانه اگه بخواین مقایسه کنین، بایستی این موتور رو بهتر از آپاچی بدونین و در واقع اونو با RS200 و RS220 باید مقایسه کرد به این معنی که کسی که از این دو تا موتور خوشش اومده پول بیشتری جمع کنه و 249R رو بخره.

موتورتون مبارک باشه
انشاءالله در اولین فرصت براش حتنا جی پی اس ببندید
و عکس هم از موتورتون بزارید

KTM Lover
24-05-1398, 09:40 قبل از ظهر
موتورتون مبارک باشه
انشاءالله در اولین فرصت براش حتنا جی پی اس ببندید
و عکس هم از موتورتون بزارید

دیروز tail عقب رو باز کردم. موتور اصلا یه چیز دیگه شد! متاسفانه عکس نگرفتم از عقب ولی دقیقا مث این عکس آخر در اولین پست این گفتگو شد. خیلی سسکی شد!
البته مشکل پلاک و راهنما داره و نمیشه همش این طوری موتور رو راه برد.

امیدوارم بتونم سریع یه جی پی اس خوب پیدا کنم. برندهای جی پی اس مرتب عوض میشه. همه هم که ساخت برادران چینی

KTM Lover
24-05-1398, 11:38 قبل از ظهر
ببخشید که اینجا می پرسم، ممکنه بگین که چه جوری از روی کامپیوتر میشه تصویر اضافه کرد؟

KTM Lover
26-05-1398, 09:45 قبل از ظهر
از کامپیوتراز ادرس

اضافه کردن تصویر از روی کامپیوتر شما

فرمت های مجاز فایل جهت آپلود: jpg, jpeg, png, gif

من اینو می بینم، و دکمه آپلود نداره

- - - Updated - - -

ARSH
26-05-1398, 06:12 بعد از ظهر
آپلود عکس و فایل رایگان ([Only registered and activated users can see links])

اقا اینجا اپلود کن لینکشو بزار
ببخشید دیدی کامنتمو پاک کنید مدیریت محترم جاش بد جاس

s.mm
27-05-1398, 03:42 قبل از ظهر
آپلود عکس و فایل رایگان ([Only registered and activated users can see links])

اقا اینجا اپلود کن لینکشو بزار
ببخشید دیدی کامنتمو پاک کنید مدیریت محترم جاش بد جاس

به خاطر اهمیتش می نویسم

دوستان روی سایت های متفرقه مثل uupload و مانند این ها اصلا آپلود نکنید
این ها همه لینک موقت هستند و پس از مدتی همه عکس ها رو پاک می کنند بعد تاپیک ها میشن شهر ارواح

الان تنها سایتی که سرعتش خوبه پاک هم نمی کنه اینه (پیکو فایل) [Only registered and activated users can see links]

([Only registered and activated users can see links])نذارید بلایی که سر تیونینگ تاک اومد سر پرشین موتور هم بیاد!

- - - Updated - - -

.
توی صفحه پیام که میای از سمت چپ سومی شکل فاب عکس داره میزنی روش صفحه باز میشه زده از کامپیوتر و از آدرس به صورت پیش فرض روی اضافه کردن از کامپیوتر هستش گزینه choose file رو میزنی فایل عکس رو پیدا میکنی و در آخر گزینه فایل آپلود رو میزنی و عکس قرار میگیره
.
.
.
پست موقته و پاک میشه:[Only registered and activated users can see links]

آپلود روی سرور خود سایت فقط برای مدیر ها بازه

KTM Lover
04-06-1398, 06:51 قبل از ظهر
سلام به همه

کسی کلیپ جدید صفحه "بنللی سواران" رو تو اینستا دیده؟ همونی که یه موتور تک سیلندر رو ریمپ کردن؟
پیشنهاد می دم ببینین. کامنت های هم جالبه. علاوه بر این که در خوب و بد بودن این کار زیاد صحبت شده، تو یکی از کامنت ها قیمت هم ذکر شده.
ادمین هم در پاسخ به یکی از سوالات گفته که در روزهای آتی، ریمپ دو سیلندر هم خبر خواهند داد!!:icon_pf _37_:

میلاد محمودی
04-06-1398, 07:36 قبل از ظهر
تک رو ریمپ کردن چه تغییری کرده؟
تاپ اسپید میزنه؟بیشتر شده؟
یادمه سال 95 که اومد تو بازار من تقریبا جزء اولینها بودم که خریدم نمایندگی میگفت دنبال اینیم که کات اف رو برداریم و اگه این موتور بره تا 12 هزار 170 میره و این حرفها کاری ندارم به مشکلی که برا موتور من پیش اومد اما چند ماه بعدش از چین اومدن نمایندگی اصفهان بهشون گفته بودن کات اف را بردارین گفته بودن به هیچ وجه این کارو نکنین و اگه این کارو کردین تمام تک سیلندرها از گارانتی خارج میشن.
حالا نمیدونم چیکار کردن با ریمپ.

KTM Lover
04-06-1398, 08:31 قبل از ظهر
تک رو ریمپ کردن چه تغییری کرده؟
تاپ اسپید میزنه؟بیشتر شده؟
یادمه سال 95 که اومد تو بازار من تقریبا جزء اولینها بودم که خریدم نمایندگی میگفت دنبال اینیم که کات اف رو برداریم و اگه این موتور بره تا 12 هزار 170 میره و این حرفها کاری ندارم به مشکلی که برا موتور من پیش اومد اما چند ماه بعدش از چین اومدن نمایندگی اصفهان بهشون گفته بودن کات اف را بردارین گفته بودن به هیچ وجه این کارو نکنین و اگه این کارو کردین تمام تک سیلندرها از گارانتی خارج میشن.
حالا نمیدونم چیکار کردن با ریمپ.

همون کات آف رو برداشتن، دور موتور تا انتها میره. البته کلیپ مشخصا موتور ساکن رو نشون میده. نشون نداده که به چه سرعتی می تونه برسه

Alireza.BMW
04-06-1398, 04:08 بعد از ظهر
همون کات آف رو برداشتن، دور موتور تا انتها میره. البته کلیپ مشخصا موتور ساکن رو نشون میده. نشون نداده که به چه سرعتی می تونه برسه
.
برداشتن کات آف که ریمپ نیس:riz481: همونو میتونی با تغییر در خورشیدی سرعت بالاتر رو تجربه کنی کم هزینه و عالی... وقتی یه انجین تو همون حالت عادی هم به کات آف کارخونه نمیرسه کات رو برداری که چی هرکارخونه با توجه به وسیله ای که زده و تحمل فشار متریال بکار رفته براش یه دور موتور مجاز تعیین میکنه که اگه از اون بالاتر بری قطعن اصطلاک 2.3 برابر میشه
حتی شما توجه کنی کسایی که با موتور فابریک و دستکاری نشده در حیطه دور موتور مجاز کارخونه نزدیک به کات یا روی کات رانندگی میکنن انجین زود زرتش به زورتش تبدیل میشه چه برسه بخای از حد تعیین شده کارخونم فراتر بری:121fs725372:
.
مورد دوم خب روی استند دوچرخم میتونه 100 تا بره چون خیلی نیروها روی چرخ وارد نیس و اون چرخ آزادانه داره میچرخه مهم اینه روی سطح آسفالت چقد راه میره بنلی تک دور ور 145 الی 148 واقعن بیشتر نمیره روی 153 هم کات میزنه جفت سیلندر هام 160 الی 165 تموم شد رفت کاتشم روی 174 هس کسی که بیشتر رفته یا یهه چیزی بهتون گفته یا هم مسیرش با شیب موافق بوده که اونم دوباره میگم توی شیب موافق دوچرخه هم 100تا میره
البته سرعت 160 الی 165 برای بنلی های جفت تولید 97.98 تغییر میکنه به 150 نهایتن 155

Yazdan
04-06-1398, 05:22 بعد از ظهر
داداش من کلیپ دو سیلندرشونو دیدم که البته تو کامنت های زیر پست گفته بودن ریمپ کامل انجام دادن نه صرفا برداشتن کاتاف . این هم که میگن اولین جایی هستیم که انجام دادیم الکی میگن . خود من دو جا دیگه سراغ دارم که ریمپ بنلی انجام میدن ولی مهم اینه کی واقعا علمشو داره و اصولی انجام میده که به موتور ضرر نزنه ، به خاطر همین خودمم فعلا دست نگه داشتم .

Alireza Farzin
04-06-1398, 06:52 بعد از ظهر
.
برداشتن کات آف که ریمپ نیس:riz481: همونو میتونی با تغییر در خورشیدی سرعت بالاتر رو تجربه کنی کم هزینه و عالی,.....

کاملا موافقم,......عوض کردن خورشیدی که خیلی بهتره,......ECM هم دست نمیخوره,.......

gezhen
04-06-1398, 10:18 بعد از ظهر
.
برداشتن کات آف که ریمپ نیس:riz481: همونو میتونی با تغییر در خورشیدی سرعت بالاتر رو تجربه کنی کم هزینه و عالی... وقتی یه انجین تو همون حالت عادی هم به کات آف کارخونه نمیرسه کات رو برداری که چی هرکارخونه با توجه به وسیله ای که زده و تحمل فشار متریال بکار رفته براش یه دور موتور مجاز تعیین میکنه که اگه از اون بالاتر بری قطعن اصطلاک 2.3 برابر میشه
حتی شما توجه کنی کسایی که با موتور فابریک و دستکاری نشده در حیطه دور موتور مجاز کارخونه نزدیک به کات یا روی کات رانندگی میکنن انجین زود زرتش به زورتش تبدیل میشه چه برسه بخای از حد تعیین شده کارخونم فراتر بری:121fs725372:
.
مورد دوم خب روی استند دوچرخم میتونه 100 تا بره چون خیلی نیروها روی چرخ وارد نیس و اون چرخ آزادانه داره میچرخه مهم اینه روی سطح آسفالت چقد راه میره بنلی تک دور ور 145 الی 148 واقعن بیشتر نمیره روی 153 هم کات میزنه جفت سیلندر هام 160 الی 165 تموم شد رفت کاتشم روی 174 هس کسی که بیشتر رفته یا یهه چیزی بهتون گفته یا هم مسیرش با شیب موافق بوده که اونم دوباره میگم توی شیب موافق دوچرخه هم 100تا میره
البته سرعت 160 الی 165 برای بنلی های جفت تولید 97.98 تغییر میکنه به 150 نهایتن 155

تعویض خورشیدی توان موتور همراه شتاب افت میکنه کلا داستان ریمپ فرق داره همیشه ریمپ فشار به انجبن و برق میاره نمیدونم میخواین چکار اخه بخدا همینم زیاده فکر ترمز هاش باشین بشه ترمز جلو هیو سرعت چیه به ... میرین
سرعت هایی که برای بنلی تک زدین تهش کات اف 149 تا هست هم جاده هم استند
بنلی جفت 173 رفتم کمی شیب

KTM Lover
09-06-1398, 11:36 قبل از ظهر
سلام به همه، اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنن.

به نظر من توان و گشتاور هر دو تغییر می کنه
به این معنی وقتی خورشیدی کوچیک تر بزارین، در دور موتور مشابه وقتی که خورشیدی بزرگ داشتین، سرعت موتور میره بالا، گشتاور موتور (قدرت موتور در جابجایی در شیب مثبت (سربالایی) میاد پایین.
خورشیدی کوچیک تر باعث میشه در زمان کمتری به سرعت مثلا 100 کیلومتر در ساعت برسین. چون وقتی که صفر تا صد پر می کنین اون چیزی که در زمان موثره، رسیدن انجین به دور بالاتر هست.
خورشیدی کوچیک در سرعت مشابه باعث میشه که حرکت در جاده صافی با دور پایین یا دنده پایین تر انجام بشه (مثلا اگر بخوان نسبت به وقتی که خورشیدی بزرگتر داشتین مقایسه کنین، در سرعت صد کیلومتر مثلا، وقتی خورشیدی بزرگ دارین، باید بیشتر گاز بدین (دور موتور بالاتر، یا دنده رو بالاتر ببرین)

حالا اینکه این به نفع انجین هست یا به ضرر انجین رو من سر در نمیارم.

Alireza Farzin
10-06-1398, 11:42 بعد از ظهر
سلام به همه، اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنن.

به نظر من توان و گشتاور هر دو تغییر می کنه
به این معنی وقتی خورشیدی کوچیک تر بزارین، در دور موتور مشابه وقتی که خورشیدی بزرگ داشتین، سرعت موتور میره بالا، گشتاور موتور (قدرت موتور در جابجایی در شیب مثبت (سربالایی) میاد پایین.
خورشیدی کوچیک تر باعث میشه در زمان کمتری به سرعت مثلا 100 کیلومتر در ساعت برسین. چون وقتی که صفر تا صد پر می کنین اون چیزی که در زمان موثره، رسیدن انجین به دور بالاتر هست.
خورشیدی کوچیک در سرعت مشابه باعث میشه که حرکت در جاده صافی با دور پایین یا دنده پایین تر انجام بشه (مثلا اگر بخوان نسبت به وقتی که خورشیدی بزرگتر داشتین مقایسه کنین، در سرعت صد کیلومتر مثلا، وقتی خورشیدی بزرگ دارین، باید بیشتر گاز بدین (دور موتور بالاتر، یا دنده رو بالاتر ببرین)

حالا اینکه این به نفع انجین هست یا به ضرر انجین رو من سر در نمیارم.

سلام,
فرض بگیریم که, خورشیدی عقب بنلی 48 دنده هست و ما این خورشیدی رو عوض کردیم و 40 دنده انداختیم, یعنی تعداد دنده ها به نسبت 1/6 کمتر شده,
فرض بگیریم که در اخرین دنده,...... چرخ عقب با خورشیدی 48 و در دور موتور 9000 میتونه 1200 دور دفیقه بچرخه و سرعت موتور رو برسونه به156 کیلومتر در ساعت,
حالا با خورشیدی 40 دنده و در دور 9000,.....چرخ عقب میتونه 1/6 بیشتر بچرخه یعنی 1400 دور,.... و میتونه 1/6 به سرعت موتور اضافه کنه که میشه 182 کیلومتر در ساعت,. این اتفاق در هر دنده ای به همین نسبت میوفته, مثلا دنده یک که تا سرعت 42 میتونست بره, حالا میتونه بره 49 کیلومتر در ساعت .....البته از لحاظ تئوری,.....در عمل فاکتورهائی این ارقام رو عوض میکنه,

وقتی ما موتور رو از حالت سکون به حرکت در میاریم,.......بسته به شتابی که میخوایم از جا کنده بشیم دور موتور رو میبریم بالا و با نیم کلاچ گرفتن موتور رواز حالت سکون به حرکت در میاریم,.....فرض بگیریم شتاب مورد علاقه ما برای از جا کندن موتور احتیاج داره که دور موتور رو برسو نیم به 6000 و با نیم کلاچ موتور رو به حرکت در بیاریم,....این نیم کلاچ گرفتن هم ادامه داره تا زمانی که احساس بکنیم موتور میتونه برای خودش به حرکت در بیاد و احتیاجی به کلاچ نداره,..... فرض بگیریم این نیم کلاچ گرفتن هم 2 ثانیه طول بکشه,

با خورشیدی 40 دنده موتور احتیاج بیشتری به گشتاور داره تا با همون شتاب مورد علاقه ما از جا کنده بشه,..... پس دور موتور حداقل 1/6 اضافه میشه یعنی 7000 دور,.... و یا اگر با همون 6000 دور به حرکت در بیایم موتور با شتاب کمتری از جا کنده میشه و مدت نیم کلاچ گرفتن کمی طولانی تر میشه(2.5~3 ثانیه), این حالت دقیقا روی موتور با خورشیدی 48 هم بوجود میاد وقتی که دو ترک روی موتور سوار هستین,......موتور متوجه نمیشه که خورشیدی عوض شده, یا وزن موتور رفته بالا, در هر دو حالت باید بیشتر زور بزنه,......ولی نه زور زدنی که بهش صدمه بزنه,...... البته اینو باید در نظر بگیرید که شما هیچ وقت دو ترکه با یه موتور دیگه مشابه تک نفره شتاب نمیزنید(با موتوری هم که خورشیدی عقب کوچکتر گذاشتین نباید با موتورهای دیگه شتاب بزنید) و اگر این کار رو بکنید, به موتور فشار میاد, و صدمه میبینه,....

با خورشیدی 40 دنده میتونید سرعت هر دنده رو بالا ببرید ولی انتظار شتاب قبلی رو ازش نداشته باشید,.....وگرنه به موتور صدمه میزنید,.....
در ضمن بخاطر دور بالاتر در زمان راه افتادن موتور از حالت سکون و نیم کلاچ طولانی تر,......فشار و فرسایش کلاچ بیشتر میشه,......در این شرایط حتما باید از روغنی استفاده کرد که افزودنی برای کلاچ هم داره,...

تو سالهای 60~62 من اینکار رو با سوزوکی 125 GP کردم(( همون سوزوکی 125 که تو صفحه 136 تاپیک بنلی 250 دوسیلندر راجب بهش نوشتم)) و تو اتوبان چمران از شمال به جنوب سرعتشو رسوندم به 145~147 کیلومتر در ساعت,

KTM Lover
11-06-1398, 02:42 بعد از ظهر
سلام,
فرض بگیریم که, خورشیدی عقب بنلی 48 دنده هست و ما این خورشیدی رو عوض کردیم و 40 دنده انداختیم, یعنی تعداد دنده ها به نسبت 1/6 کمتر شده,
فرض بگیریم که در اخرین دنده,...... چرخ عقب با خورشیدی 48 و در دور موتور 9000 میتونه 1200 دور دفیقه بچرخه و سرعت موتور رو برسونه به156 کیلومتر در ساعت,
حالا با خورشیدی 40 دنده و در دور 9000,.....چرخ عقب میتونه 1/6 بیشتر بچرخه یعنی 1400 دور,.... و میتونه 1/6 به سرعت موتور اضافه کنه که میشه 182 کیلومتر در ساعت,. این اتفاق در هر دنده ای به همین نسبت میوفته, مثلا دنده یک که تا سرعت 42 میتونست بره, حالا میتونه بره 49 کیلومتر در ساعت .....البته از لحاظ تئوری,.....در عمل فاکتورهائی این ارقام رو عوض میکنه,

وقتی ما موتور رو از حالت سکون به حرکت در میاریم,.......بسته به شتابی که میخوایم از جا کنده بشیم دور موتور رو میبریم بالا و با نیم کلاچ گرفتن موتور رواز حالت سکون به حرکت در میاریم,.....فرض بگیریم شتاب مورد علاقه ما برای از جا کندن موتور احتیاج داره که دور موتور رو برسو نیم به 6000 و با نیم کلاچ موتور رو به حرکت در بیاریم,....این نیم کلاچ گرفتن هم ادامه داره تا زمانی که احساس بکنیم موتور میتونه برای خودش به حرکت در بیاد و احتیاجی به کلاچ نداره,..... فرض بگیریم این نیم کلاچ گرفتن هم 2 ثانیه طول بکشه,

با خورشیدی 40 دنده موتور احتیاج بیشتری به گشتاور داره تا با همون شتاب مورد علاقه ما از جا کنده بشه,..... پس دور موتور حداقل 1/6 اضافه میشه یعنی 7000 دور,.... و یا اگر با همون 6000 دور به حرکت در بیایم موتور با شتاب کمتری از جا کنده میشه و مدت نیم کلاچ گرفتن کمی طولانی تر میشه(2.5~3 ثانیه), این حالت دقیقا روی موتور با خورشیدی 48 هم بوجود میاد وقتی که دو ترک روی موتور سوار هستین,......موتور متوجه نمیشه که خورشیدی عوض شده, یا وزن موتور رفته بالا, در هر دو حالت باید بیشتر زور بزنه,......ولی نه زور زدنی که بهش صدمه بزنه,...... البته اینو باید در نظر بگیرید که شما هیچ وقت دو ترکه با یه موتور دیگه مشابه تک نفره شتاب نمیزنید(با موتوری هم که خورشیدی عقب کوچکتر گذاشتین نباید با موتورهای دیگه شتاب بزنید) و اگر این کار رو بکنید, به موتور فشار میاد, و صدمه میبینه,....

با خورشیدی 40 دنده میتونید سرعت هر دنده رو بالا ببرید ولی انتظار شتاب قبلی رو ازش نداشته باشید,.....وگرنه به موتور صدمه میزنید,.....
در ضمن بخاطر دور بالاتر در زمان راه افتادن موتور از حالت سکون و نیم کلاچ طولانی تر,......فشار و فرسایش کلاچ بیشتر میشه,......در این شرایط حتما باید از روغنی استفاده کرد که افزودنی برای کلاچ هم داره,...

تو سالهای 60~62 من اینکار رو با سوزوکی 125 GP کردم(( همون سوزوکی 125 که تو صفحه 136 تاپیک بنلی 250 دوسیلندر راجب بهش نوشتم)) و تو اتوبان چمران از شمال به جنوب سرعتشو رسوندم به 145~147 کیلومتر در ساعت,

علیرضا فرزین عزیز، از توضیحاتت خیلی حال کردم! کلی به سواد من اضافه شد.
یه سوال عجیب دیگه دارم. آیا کسی ممکنه خورشیدی گنده تر (منظورم با دندونه بیشتر هستش) برای موتورش بزاره؟؟
مثلا اینکه اگر من با موتور اسپورت بخوام برم خارج شهر و مسیر های سخت و صعب العبورتری رو برم، می تونه این کار مفید باشه؟ البته منظورم تبدیل موتور اسپرت یا سوپر اسپورت به یه موتور کراس نیست.
در حد اینکه در سربالایی عملکرد موتور بهتر باشه. یا موتور بیشتر تو دست باشه.

Alireza Farzin
11-06-1398, 05:17 بعد از ظهر
یه سوال عجیب دیگه دارم. آیا کسی ممکنه خورشیدی گنده تر (منظورم با دندونه بیشتر هستش) برای موتورش بزاره؟؟
مثلا اینکه اگر من با موتور اسپورت بخوام برم خارج شهر و مسیر های سخت و صعب العبورتری رو برم، می تونه این کار مفید باشه؟ البته منظورم تبدیل موتور اسپرت یا سوپر اسپورت به یه موتور کراس نیست.

سلام,
اصلا هم سوالت عجیب نیست,
بله اینکار رو میتونی بکنی, مثلا چرخ دنده 48 رو بکنی 56 یعنی 1/6 بهش اضافه بکنی, همون حالت هائی رو که برای چرخ دنده کوچکتر گفتم, صورت میگیره ولی برعکس, حالا موتور احساس میکنه که چرخ عقب رو خیلی راحت تر میتونه از حالت سکون به حرکت در بیاره, انگار براش موتور سبکتر به نظر میرسه,....برای همین دو تا موتور کاملا یکسان و دو موتور سوار با مهارت یکسان اگر شتاب بزنن,......اون موتور سواری که وزنش کمتره مسابقه رو میبره,..... برای همین تو مسابقات اسب دوانی سرعت, تمام اسب سوارها هیکل یه جوون 14~15 ساله رو دارن,.....حتی کوچکتر,

خوب با این کار شتابت میره بالا و موتور میتونه چرخ عقب رو راحتتر بچرخونه, حالا باید دید که ایا چسبندگی لاستیک به جاده جواب گوی این انتقال قدرت هست یا نه,....یعنی که دائم به حالت ""بکس باد"" در نیاد,

مسئله دیگه ای رو که باید در نظر گرفت اینه که موتور سریعتر به درو بالا میرسه و باید مراقب موتور بود به,.......این شکل;

فرض بگیریم موتوری حداکثر اسب بخارش رو روی 11000 تولید میکنه و حداکثر گشتاورش رو روی 9000 دور,....این موتور تو هر دنده ای که به جلو میره, تا 9000 دور,.....با بالا رفتن هم زمان اسب بخار و گشتاور, سرعتش بصورت قابل ملاحظه ای هم بالا میره,.... اما بالای 9000 دور گشتاور بیشتر نمیشه ولی هنوز اسب بخار داره بالا میره,.....از اینجا به بعد قدرت اسب بخار بدون گشتاور لازم نمیتونه سرعت موتور رو به حالت قبل بالا ببره و به حالت زور زدن میوفته که اصلا براش خوب نیست,
ایده "cut off" بیشتر برای این بود که جلوی صدمه زدن موتور در حالت اضافه نشدن گشتاور رو بگیرن نه سرعت موتور,.......وگرنه برای هر کارخونه ای این نوع موتورها بالای سرعت 120 کیلومتر یعنی به پیشواز مرگ رفتن,......
ما که اینجا سوار "هایابوسا" هم بشیم بیشتر از 100~120 کیلومتر در ساعت نمیتونیم باهاش بریم,......

چرخ دنده رو که بزرگ میکنی, موتور خیلی سریع تر دور میگیره و باید مراقب باشی که از 9000 دور بالا نره تا موتورت سالم بمونه,......در این شرایط از روغنی استفاده بکن که حرارت رو به خوبی انتقال بده,

معمار
11-06-1398, 06:41 بعد از ظهر

پیشنهاد بهت میدم اینکار و نکنی
باهاش جاده خاکی نرو جاده ای که سنگ ریز و درشت داره اصلا نرو
اولا که این موتور شما برا این کار ساخته نشده و کلاسش یه جورایی تو کلاس ریس هستش
دوم کار نشد نداره و میشه انجامش داد
سوم با موتور فلاپ دار میری دور از جونت یه زمین خوردگی ساده فلاپت می شکنه
بعد که میری قیمت بگیری که درستش کنی ، ایپلاسیون میشی

Alireza Farzin
12-06-1398, 05:27 قبل از ظهر
پیشنهاد بهت میدم اینکار و نکنی
باهاش جاده خاکی نرو جاده ای که سنگ ریز و درشت داره اصلا نرو
اولا که این موتور شما برا این کار ساخته نشده و کلاسش یه جورایی تو کلاس ریس هستش
دوم کار نشد نداره و میشه انجامش داد
سوم با موتور فلاپ دار میری دور از جونت یه زمین خوردگی ساده فلاپت می شکنه
بعد که میری قیمت بگیری که درستش کنی ، ایپلاسیون میشی

آقای معمار سلام,
با حرف های شما کاملا موافقم,......گمان نمیکنم اقای KTM Lover بخواد واقعا یه همچین کاری رو بکنه,......بیشتر حالت کنجکاوی داره براش تا انجام دادنش,

KTM Lover
14-06-1398, 06:56 قبل از ظهر
آقای معمار سلام,
با حرف های شما کاملا موافقم,......گمان نمیکنم اقای KTM Lover بخواد واقعا یه همچین کاری رو بکنه,......بیشتر حالت کنجکاوی داره براش تا انجام دادنش,

خب راستش پیش میاد که برای توقف خارج شهر، چند کیلومتری رو خاکی بری. یکی از اولین تجربه هام همین بود، تا رسیدن به باغ مجبور بودیم چند کیلومتر (این دفعه خیلی کم بود) رو خاکی (صاف و صوف) بریم. ولی اینکه کار موتور کراس رو با این بکنم اصلا تو ذهنمم نمیاد.

من تو اینستا گرام تعداد جالب توجهی از بنللی سوارا که موتور 302R دارن رو فالو کردم و با چند تایی چت کردم (مث اینکه تو پاکستان و هندوستان و حتی کویت! محبوبه)
یکی از اینا با این موتور 600 کیلومتر در روز رانندگی کرده بود. البته می دونم که اصلا 600 کیلومتر در یک روز با موتور شاید کار درستی نباشه مثلا حتی با گولدوینگ
یا چند تایی هستن که با موتور تور می رن و مشخصه مسیرها همیشه آسفالت نیس.

البته من الان موندم که پول جم کنم برای ماشین بهتر، یا موتور بهتر (مثلا نینجا یا هر چی) یا یه موتور تو استایل تورر (tourer) برای سفر!

همه این حرفا ازون جا ناشی میشه که من هرجا میرم دلم برای این موتور تنگ میشه و میگم کاش می تونستم اینجا رو با موتورم بیام

Alireza Farzin
17-06-1398, 04:12 قبل از ظهر
خب راستش پیش میاد که برای توقف خارج شهر، چند کیلومتری رو خاکی بری. یکی از اولین تجربه هام همین بود، تا رسیدن به باغ مجبور بودیم چند کیلومتر (این دفعه خیلی کم بود) رو خاکی (صاف و صوف) بریم. ولی اینکه کار موتور کراس رو با این بکنم اصلا تو ذهنمم نمیاد.

سلام,
برای رفتن تو جاده خاکی با موتورت احتیاج به اعمال گشتاور بیشتر نداری که بخوای خورشیدی رو بزرگتر کنی,.....,اصل مشکل لاستیک موتور هست که اصلا مناسب جاده خاکی نیست,......به نظر من بنلی باید مجهز به لاستیک هائی مثل""Michelin Power Supermoto Rain Tire"" و ""Pirelli MT 60 RS Tire""باشه که هم بتونه از پس زمین خیس بر بیاد و هم در جاده خاکی عملکرد بهتری داشته باشه,....ناگفته نمونه که کنترل وزن زیاد این موتور تو جاده خاکی بسیار مشکل تره,

دفعه دیگه اگر مجبور شدی بری جاده خاکی,.....کمی باد لاستیک ها رو کم کن,

- - - Updated - - -

یکی از اینا با این موتور 600 کیلومتر در روز رانندگی کرده بود. البته می دونم که اصلا 600 کیلومتر در یک روز با موتور شاید کار درستی نباشه مثلا حتی با گولدوینگ,

یکی از صاحبان بنلی تو هند, رکوردش بود"" 4000کیلومتر تو 5 روز""
موتور هائی مثل گلدوینگ میتونن 24 ساعته راه برن,....البته با در نظر گرفتن اینکه در تمام مدت مسافرت به موتور فشار بیجا وارد نشه که حرارت از حد معمول بالا بره,......
قسمت های داخل انجین قطعه ای رو نداره که احتیاج به استراحت داشته باشه, که بگیم , 6 , 10 و یا 15 ساعت راه رفتن برای موتور زیاده,......در واقع برعکسه,......موتور بیشترین صدمه و فرسایشش رو از زمان روشن شدن, سرد بودن تا گرم شدن میبینه, که باید با موتور(هر موتوری) بسیار مدارا کرد تا گرم بشه,

KTM Lover
30-06-1398, 11:25 قبل از ظهر
سلام و درود به همه دوستان.
یه سوال فوری داشتم، کسی مشخصات دیلایت (چراغ های نواری/خطی) جلوی 249R رو تا حالا باز کرده؟ مشخصاتش رو از لحاظ آمپر می دونین؟ برای من یکیش کاملا سوخته و اون یکی خیلی خیلی خیلی نور کمی داره طوری که فقط در تاریکی مطلق تشخیص داده میشه که روشنه. تصمیم دارم عوض کنم و با یه نور قوی تر جایگزین کنم. هر راهنمایی ای در این خصوص دارین پیشواز می کنم.

KTM Lover
01-07-1398, 01:02 بعد از ظهر
سلام و درود به همه دوستان.
یه سوال فوری داشتم، کسی مشخصات دیلایت (چراغ های نواری/خطی) جلوی 249R رو تا حالا باز کرده؟ مشخصاتش رو از لحاظ آمپر می دونین؟ برای من یکیش کاملا سوخته و اون یکی خیلی خیلی خیلی نور کمی داره طوری که فقط در تاریکی مطلق تشخیص داده میشه که روشنه. تصمیم دارم عوض کنم و با یه نور قوی تر جایگزین کنم. هر راهنمایی ای در این خصوص دارین پیشواز می کنم.

به نمایندگی زنگ زدم اطلاعات نداشت. تو دفترچه هم فقط نوشته که دو تا چراغ جلو، هر کدوم 55 وات هستن. فک کنم چاره ای جز باز کردن نباشه

در ضمن قیمت هر دونه راهنما رو هم 240 تومن اعلام کردن

میلاد محمودی
01-07-1398, 02:18 بعد از ظهر
دونه ای 240؟؟!!!!!
همینه دیگه مملکت گل و بلبل همینه موتور 50 تومنی میفروشن بعد لوازمش رو مثل موتور 100 میلیونی میفروشن
اخه یه راهنما 240 تومن؟؟؟

Alireza Farzin
01-07-1398, 02:39 بعد از ظهر
به نمایندگی زنگ زدم اطلاعات نداشت. تو دفترچه هم فقط نوشته که دو تا چراغ جلو، هر کدوم 55 وات هستن. فک کنم چاره ای جز باز کردن نباشه

در ضمن قیمت هر دونه راهنما رو هم 240 تومن اعلام کردن

اشتباهی صورت گرفته,.......این چراغ ها نمیتونن 55وات باشن,.....
گمان نمیکنم پشت چراغ ها ی فابریک و دیزاین شده فقط برای این موتور اطلاعاتی درج شده باشه, چون لامپ ""افترمارکت"" دیگه ای بهش نمیخوره,.....جایگزین لامپ پر نور تر صلاح نیست,

KTM Lover
02-07-1398, 09:46 قبل از ظهر
اشتباهی صورت گرفته,.......این چراغ ها نمیتونن 55وات باشن,.....
گمان نمیکنم پشت چراغ ها ی فابریک و دیزاین شده فقط برای این موتور اطلاعاتی درج شده باشه, چون لامپ ""افترمارکت"" دیگه ای بهش نمیخوره,.....جایگزین لامپ پر نور تر صلاح نیست,

اینو دقیقا از دفترچه کپی کردم
Bulb wattage:Headlight:12V 55W/55W
Meter lighting:12V 2W

البته خداییش نور چراغ جلوش خیلی هست ولی 55 وات هم زیاده به قول شما

KTM Lover
26-09-1398, 11:41 قبل از ظهر
جهت اطلاع سایر دوستان

آیینه راست و چپ بنللی 249R یا همون جفت سیلندر ریس رو به رقم 400 هزار تومان،همین آذر ماه خریدم.
یه پد نمدی باید قبل از نصب آیینه بین پایه و بدنه قرار بدین. نام خارجی این قطعه Buffer Mat هست. این قطعه هم داخل جعبه آیینه نبود.
داخل جعبه پیچ وجود نداشت؛ مشخصات پیچ M6*25-8.8-ZG هست که بر عکس مدل استریت نیکید هر آیینه با دو جفت پیچ بسته میشه

alpha007
26-05-1399, 09:06 قبل از ظهر
اينكه بنلي ريس هاي ايران abs ندارن اونم با قيمتي كه داره فروش ميره خيلي عجيبه. موتور اگر ريس ئه پس abs ش كو؟ اگر نيست چرا كمپاني مربوطه ريس بودنش رو اينقدر تو بوق و كَرنا ميكنه؟
ايران و شركتهاي تجاريش مجموعه اي از تناقض! فقط فكر فروش و سود سرشار خودشون هستن
صحبتهايي كه از ايمني ميكنن چيزي جز يه مشت اراجيف نيست.
نبود abs براي يه موتور سنگين وزن حدوداً 200 كيلوگرمي. خنده داره

alpha007
27-05-1399, 07:31 بعد از ظهر
بنلی ریس 250 دوستم رو امروز گرفتم تا غرب همت برم
وسط های راه دمای آب اونقدر بالا رفت که ترسیدم بزنه موتور رو بترکونه
زنگ زدم پرسیدم موتور چشه؟ گفت طبیعیه گاهی وقتا دما غیر معقول بالا میره !
کیفیت پوسته و قطعات انجین هم که خب صحبتی نکنم بهتره. بنلی ریس دوستا :bunnyearsmiley: ناراحت میشن که راضی نیستم
تو مقالات موید این مطالب مخصوصا دمای آب اومده. همونطور که می2نید اساس انجین بنلی ریس 250 همون TNT 250 ئه:

اینم که دیگه جای خود داره (البته خاطر نشان میکنم بدون قصد و غرض به این مطلب اشاره میکنم. بنده خودم یه زمانی بنلی ریس دوست بودم. البته بوووودم. :grouphug: با شاهکار چینیها دیگه نه) :

Mohsen_14
06-06-1399, 01:38 بعد از ظهر
چیزی به اسم بنلی ایتالیا نداریم ، از اول هم نداشتیم ، یه اشتباه رو حتی اگه خیلی ها بگن تبدیل به درست نمیشه ،
چینی هست ، آلیاژ هم آلیاژ خوبی نیست بهمین خاطره که موتور 250 اندازه یه موتور 600 سی سی وزن داره ،
مستندات و دلایلش تو تاپیک بنلی دو سیلندر موجوده (اوایل تاپیک) ، موتور بدی نیست ، مکانیک هم من پرسیدم تایید کرد ، ولی ایتالیایی ؛ به هیچ وجه ....

.

پیمان اسماعیلی
23-08-1399, 06:04 بعد از ظهر
من به شخصه از بنلی ریس خیلی خوشم میاد
در واقع به موتور های ریس استایل علاقه زیادی دارم.
تابستون رفتم برای خرید
گرینه اول من بنلی ریس بود
گزینه دومم آر سی 200
و گزینه سومم آر اس 200
سه تا مشکل داشتم برای رد کردن گزینه اول
اول اینکه 250 سی سی بود و من هنوز گواهی نامه ام سه سالش نشده بود
دوم اینکه هزینه سرویس و نگهداریش بالا بود و سوم اینکه نمیدونستم در طولانی مدت انجینش چجوری جواب میده
گزینه دوم که واقعا آرزوم بود و پولم هم میرسید ولی وقتی رفتم برای خرید کویر موتور قیمتش رو افزایش داده بود و گند زد تو برنامه من
و در اخر آر اس 200 رو گرفتم که تا حالا ازش راضی بود و مشکل خاصی نداشته
و باید بگم که هنوزم بدم نمیاد یه مدت کوتاهی بنلی ریس داشته باشم هرچند طراحی جلو عقبش زیاد با هم همخوانی نداره
یا حق

zeroamin
24-08-1399, 12:04 بعد از ظهر
من به شخصه از بنلی ریس خیلی خوشم میاد
در واقع به موتور های ریس استایل علاقه زیادی دارم.
تابستون رفتم برای خرید
گرینه اول من بنلی ریس بود
گزینه دومم آر سی 200
و گزینه سومم آر اس 200
سه تا مشکل داشتم برای رد کردن گزینه اول
اول اینکه 250 سی سی بود و من هنوز گواهی نامه ام سه سالش نشده بود
دوم اینکه هزینه سرویس و نگهداریش بالا بود و سوم اینکه نمیدونستم در طولانی مدت انجینش چجوری جواب میده
گزینه دوم که واقعا آرزوم بود و پولم هم میرسید ولی وقتی رفتم برای خرید کویر موتور قیمتش رو افزایش داده بود و گند زد تو برنامه من
و در اخر آر اس 200 رو گرفتم که تا حالا ازش راضی بود و مشکل خاصی نداشته
و باید بگم که هنوزم بدم نمیاد یه مدت کوتاهی بنلی ریس داشته باشم هرچند طراحی جلو عقبش زیاد با هم همخوانی نداره
یا حق

بهترین انتخاب رو کردی دوست من.کم خرج ترین و کم دردسرترین موتورو خریدی.که همون ای بی اس آر اس به همشون میارزه.در مورد بنلی ریس چیزی نمیگم چون سوار نشدم.اما کی تی ام هم ار سی ۲۰۰ و هم ۲۵۰ رو داشتم.موتورای با کیفیتیه و شتاب خوبی دارن.اما سواریه فوق العاده خشک و خسته کننده ای داره که بعد از ۲۰ دقیقه سواری کمر درد و مچ درد شروع میشه.از قیمت و کمبود لوازمشم که نگم برات که دست رییس دزداس.شرکت نامحترم کویر که فقط میفروشن اونم به چند برابر قیمت واقعی

alpha007
11-09-1399, 12:10 قبل از ظهر
ظاهرا این جور که معلومه داغ کردن انجین این موتور نمیخواد حل بشه
یکی از رفقا 249R مدل 99 همین مشکل رو داره اونم تو این فصل سرد
برده نمایندگی بنلی نشون داده ولی باز داغ میکنه
من شنیده بودم بنلی تک ها این مشکل رو بیشتر دارن. تو دو سیلندرها خود نیکران میگفت حل کرده موضوع رو

<vnm>hossein
13-09-1399, 10:26 بعد از ظهر
کلاسش اسپرته؟ینی فرمون پایینه چرخشش کمه مثل موتور سنگین باید یجورایی خم شی سمت جلو؟
یا اسپرت تورینگ؟

نیما نادری
14-09-1399, 09:43 قبل از ظهر
کلاسش اسپرته؟ینی فرمون پایینه چرخشش کمه مثل موتور سنگین باید یجورایی خم شی سمت جلو؟
یا اسپرت تورینگ؟

بله تقریبا تو ترافیک های تنگ قدرت مانور نداره

و کمر در زاویه حدود ۴۵ به جلو خمه
فرمونم پایینه

دایلیم رو میشه تورینگ گفت این نه

پیمان اسماعیلی
18-09-1399, 12:34 بعد از ظهر
بله تقریبا تو ترافیک های تنگ قدرت مانور نداره

و کمر در زاویه حدود ۴۵ به جلو خمه
فرمونم پایینه

دایلیم رو میشه تورینگ گفت این نه

آیا میشه گفت استایلش بین کی تی ام آر سی و پالس آر اس هست؟

<vnm>hossein
23-09-1399, 10:07 بعد از ظهر
آیا میشه گفت استایلش بین کی تی ام آر سی و پالس آر اس هست؟
ار اس که کلا فرمونش بالاست اسپورت تورینگ با ار سی فک کنم فرق داره.فقط کنسول ثابت
آقا نیما جا پایی ها یذره پایینتر نیست؟
جا نداره بالاتر و با زاویه رو به پایین نصب بشه یا من تو عکس اینجوری به چشم میخوره

نیما نادری
24-09-1399, 04:21 بعد از ظهر
ار اس که کلا فرمونش بالاست اسپورت تورینگ با ار سی فک کنم فرق داره.فقط کنسول ثابت
آقا نیما جا پایی ها یذره پایینتر نیست؟
جا نداره بالاتر و با زاویه رو به پایین نصب بشه یا من تو عکس اینجوری به چشم میخوره

جاپایی ها خوبن مزاحمتی نداره فقط مسئله اینه سه نقطه هستن که با هم یک مثلث

میسازن و موتورها با این مثلثها درجه کامفورت شون مشخص میشه

جاپایی یکی از رئوس همین مثلثه اگر بیاد بالا زاویه بین ران و ساق پا

تغیر میکنه و قد بلندها رانهاشون میخوره زیره بقل باکیها و جا نمیشه

این موتورها برای عموم طراحی شده ولی برای مسابقه کلا میشه

همه چیز رو به سایز بدن کاستوم کرد و راحت ترین رایدر ها قد متوسط

دارن ۱۶۵ تا ۱۷۵ فکر کنم ، واسه این تیپ موتورها فکر میکنم دستان بلند یجور مزیته

کوتاه دستان اذیت میشن ، اصطلاحا به فرمانهایی که به سرکمک مستقیم وصلن کلیپ آن

Clip on میگن مثل RC مناسب شهر و مسافت طولانی نیست ولی برای

پیچ و خوابوندن خوبه ، فرمون دایلیم و ار اس اینجوری نیستن و روی کلمپ بالا

نصب میشن و خوب راحتن