PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه کنترل موتورسیکلت در سرعتهای بالا و مانورهای خیابانی

02109002
10-08-1390, 12:28 قبل از ظهر
سلام

هر چی در مورد کنترل موتور سیکلت میدونید که جواب داده و مطمئنه بذارید به امید روزی که اگه سوار موتور شدیم نهایت امنیت رو داشته باشیم.

nOviA
10-08-1390, 12:39 قبل از ظهر
کنترل هر موتورسیکلت با هم فرق میکنه. یکی لاستیکاش بزرگتره و ترمز های بهتری داره و به طبع بهتر میشه مانور انجام داد.

یکی شاسیش توانایی فوقولعاده ای داره و یکی معمولیه. به عنوان مثال شاسی دربی بسیار محکم و سفت بود و اصلا تو پیچ ها گیج نمی زد. اما هیوسانگ شاسیش تو پیچ گیج میزنه و کل موتور بندری میره واسه یکی 2 ثانیه. البته منظورم تو سرعت های بالای 120 هستش.

در سرعت های بالای 120 130 بسیار به این نکته توجه داشته باشید که اگر توانایی خوابیدن و بدن دادن به موتور را ندارید به هیچ وجه لایی سنگین نکشید چون ممکن است موتور لیز بخورد.

با هر موتوری باید در حد خودش رفتار کرد. مثل اگر من سی جی 125 دارم باید اینم بدونم که ترمز هام از سرعت 70 80 به بعد ایمن نیست. یا لاستیکام تا چه حدی میتونه منو رو زمین نگه داره.

در مانور های خیابانی باید حواستون به 4 طرف باشه. بسیار برای خود من پیش آمده که از سمت راست یک ماشین لایی کشیدم و اصلا حواسم به سمت چپ همان ماشین نبوده. نگو یه ماشین داشته از سمت چپش سبقت میگرفته که بعد از رد کردنش بیاد راست. مسیر منم دقیقا همین بوده و نزدیک بوده تصادف کنم.

در لایی بازی ها باید بعضی مواقع با بوق یا چراغ نور بالا راننده ی جلویی را متوجه حضور خود کنید که این مساله بستگی به تجربه ی شما دارد.

در مانور های خیابانی سعی کنید ترمز عقب زیاد نزنید. با مواجه شدن با خطر جدی اگر اندازه ی ترمز های عقب و تمرکز کافی را نداشته باشید با فشار زیاد ترمز عقب شما به باقالی ها می پیوندید.

در کل شما خیلی بیجا میکنید که مانور خیابانی انجام می دهید. در خیابان باید صحیح و با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت سرعت مجاز حرکت کنید و حق تقدم را رعایت کنید.

نیما نادری
10-08-1390, 12:53 قبل از ظهر
جالبه !!!

آزمون گواهینامه در واقع چیزی جز مانور موتورسیکلت در سرعت کم نیست و این کار بسیار حساس تر از مانور در سرعت بالاست (البته منظور لایی کشیدن نیست )

موتورسوار شهری باید تخصص خاصی در حفظ تعادل موتور هنگام تغییر زاویه حرکت ناگهانی از 45 تا 90 درجه باشه

و سعی کنه بر خلاف موتوری های سطح شهر که با پاشون پارو میزنن کف خیابون سعی کنه با ابزی کردن با کلاچ و گاز و ترمز عقب حتی بتونه چند ثانیه ای رو مثل موتور تریال

حفظ تعادل کنه که بعد یا ترافیک حرکت میکنه یا قفل میشه که باید پارو زمین گذاشت

K.I.A
10-08-1390, 01:05 قبل از ظهر
رمز موفقیتو میگم سریع یاد داشت کنید 9675057893748787687// نه این نبود 1-حفظ تعادل 2-هوشیاری کامل 3- شناخت مسیر 4-بدن دادن به موقع 5- ایمنی راه 6-ایمنی موتور 7- شناخت وسیله 8- اگاهی از حرکات رانندگان دیگر

02109002
10-08-1390, 01:18 قبل از ظهر
ممنون کیا جان
اگه میشه مورد بدن دادن رو کاملترش کن

K.I.A
10-08-1390, 01:27 قبل از ظهر
شما تو حرکت موتور با سرعت بالای60 70اگر نیاز به تغیر مسیر ناگهانی یا جابه جایی سریع باشه غیر از موارد بالا به اینکته توجه کنی اگر در حال (نمیگیم لایی) بودی بدن و وزنه خودتو به خارج راه حرکت انتقال میدی وموتورم طبیعتا به خارج راه هدایت میشه و برای برگشت به موقعیت اول همون کارو برعکس انجام میدی...

eshgh_namordeh
10-08-1390, 11:16 قبل از ظهر
یک نکته هم اضافه کنم هنگام لائی کشیدن :
سعی کنید چشم چرونی نکنید چون تا سر مبارک 180 درجه چرخ خورده و برگرده رسیدی به ماشین جلوئی و بومب !!!
به قول جومونگ که میگفت کمان باید جزوی از بدنت بشه توی لائی کشی واقعا موتور باید جزوی از بدنت بشه که اصلا فکر نکنی از این فاصله رد میشه یا نه و......
لائی کشیدن تجربه زیادی میخواد باید خیلی سال راننده باشه و واقعا شش دانگ حواسش به موتور سواریش باشه
دقت کنید اگه مقابلتون ماشین شاسی بلند اتوبوس و .... هست خیلی خیلی مراقب باشید که دید نداره ممکنه عابر پیاده یا یک ماشین دیگه عبور کنه و واقعا باید شانس بیاریم که بتونیم عبور کنیم .
من با سی جی کلا تخت گازم خستگیم در میره با یکی کورس میزارم به شرطی که ببرم اگه ببازم کفرم در میاد اما بعضی ها خیای بی احتیاط رانندگی میکنید اصلا با چنین اشخاصی کورس نزارید .
به قول آقا کیا خودتون را به چپ و راست حرکت بدین موتور جابجا میشه سرعت بالا زیاد نمیشه با فرمان بازی کرد
واسه ترمز گرفتم هر دو ترمز را با هم بگیرید طوری که عقب کشیده نشه

نکته خیلی خیلی خیلی مهم که باید رعایت کنید هیچ وقت پشت ماشین حرکت نکنید همیشه گوشه راست یا چپ ماشینها باشید که اگر ترمز گرفت از بینشون بتونید رد کنید اگه موقع رانندگی همیشه یک راه فرار داشته باشید هیچ وقت تصادف نمیکنید چون فرار کردن بهتر از ترمز گرفتنه همیشه ترمز نگه نمیداره

و یک راز برای برنده شدن در مسابقات خیابانی : اگر از اون مهارت بیشتری داشته باشید که میبرید اما اگر برابر هستید یا اون کمی از شما بهتره بچسبونید بهش و سعی نکنید ازش سبقت بگیرید فقط پشت به پشتش حرکت کنید جائی که مطمئن هستید مسیر اشتباهی رفت اونجا ازش سبقت بگیرید و جلو بیفتید وگرنه بازی را باختید .

و دیگه اینکه هرگز هرگز با ترمزهای ضعیف رانندگی نکنید چون به احتمال 80 % تصادف میکنید .

حرف نویا جان را تکرار میکنم :
در کل شما خیلی بیجا میکنید که مانور خیابانی انجام می دهید. در خیابان باید صحیح و با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت سرعت مجاز حرکت کنید و حق تقدم را رعایت کنید.

nOviA
10-08-1390, 12:13 بعد از ظهر
و یک راز برای برنده شدن در مسابقات خیابانی : اگر از اون مهارت بیشتری داشته باشید که میبرید اما اگر برابر هستید یا اون کمی از شما بهتره بچسبونید بهش و سعی نکنید ازش سبقت بگیرید فقط پشت به پشتش حرکت کنید جائی که مطمئن هستید مسیر اشتباهی رفت اونجا ازش سبقت بگیرید و جلو بیفتید وگرنه بازی را باختید .

بسیار به نکته ی طلایی ای اشاره کردی دستت درد نکنه.

تو اتوان نواب شمال به جنوب بعد از تونل یه همچین اتفاقی واسه من افتاد. با دربی بودم 2 ترک. با یه پالس 180 1 ترک انداختم(میگفت 15 ساله راننده ام و کلی ادعا)(من کمتر از 1 سال بود که موتور سواری میکردم). کل کل بالا گرفت و لایی بازی شروع شد. ترافیک خیلی سنگین بود جوری که همه ماشینا حتی وای میستادن. ما با 70 80 تا از بینشون رد میشدیم. من دقیقا با فاصله ی 2 3 سانتی پشت اون حرکت میکردم. هرجا میرفت میرفتم.یه لایی خفن که میکشید بر میگشت عقبو نگاه میکرد ببینه من جا موندم یا نه. میدید چسبیدم بهش:999:
یکم که ترافیک باز شد یه جوری زدم ترکوندمش که تا آخر عمرش یادش نمیره. موتورو بدن دادم یه ماشین انداختم راست و اون سمت چپ موند. من گازشو گرفتم نقطه شد.

لایی بازی اینقدر سنگین بود پسر عمم که ترکم بود وقتی رسیدیم تا 15 دقیقه حرف نمیزد(پسر عمم 10 ساله موتور سواره).

eshgh_namordeh
10-08-1390, 01:38 بعد از ظهر
خوبه
با اینکه دو ترک خیلی سخته لائی کشیدن موتور تعادل نداره نسبتا مسابقه نابرابری بوده اون تک سرنشین بوده اما خوبه روش رو کم کردی :)
حیف مثل تهران قدیم نیست چقدر موتور سوار حرفه ایی بود اکثرا ماشین باز شدن :)

Alireza
10-08-1390, 01:53 بعد از ظهر
لایی بازی نکنید و کورس نندازین من سر این کار 4 ماه افتادم خونه مینی بوس رو رد کردم یه پیکان داشت از فرعی میومد و بوم
از اون موقع به بعد حد اکثر سرعتم 100 شده :297:

K.I.A
10-08-1390, 02:00 بعد از ظهر
من اینه هامو تو لایی بازی از دست دادم سر کلکل با زدایکس /رفتم خریدم 25 تومان/ولی زد موند دید من فقط دارم میرم بعد 2دقیقه پشت چراغ بودم امد پیشم گفت دادا موتورت چند!!!!

mehran
10-08-1390, 03:20 بعد از ظهر
مهم ترین چیزی که من تو لایی بازی به فکرشم خوندن حرکات ماشینای جلومه یعنی همیشه جلو تر از ماشینی که جلومه میبینم که اگر اتفاقی افتاد من همزمان بتونم حدس بزنم که راننده ماشین میخواد چیکار بکنه

Kami
10-08-1390, 03:31 بعد از ظهر
جایی که خلوته سرعت برید تا ارضا شید . اونم نه خیابون بلکه تو بزرگراه
اونم نه هر روز . جمعه صبح برید خودتونو خالی کنید . دیگه بقیه روز ها داخل شهر با فاصله 10 متری از ماشین ها راه برید

reza KTM
10-08-1390, 03:42 بعد از ظهر
لایی بازی نکنید و کورس نندازین من سر این کار 4 ماه افتادم خونه مینی بوس رو رد کردم یه پیکان داشت از فرعی میومد و بوم
از اون موقع به بعد حد اکثر سرعتم 100 شده :297:
من که 70 یا حداکثر 80 تا بیشتر ندیدم بری:25r30wi:

بهترین حرکت برای کل کل فقط و فقط همینه
بری بغل طرف بهش جو بدی تا خواست گاز بده سرعت رو کم کنی و خیلی آروم بری
به جان خودم فقط یه بار امتحان کنید طرف ضایع میشه انقدر حال میده

من 2 یا 3 بار شده که داشتم لایی بد میکشیدم خودم از ترس چشام رو بستم و ماشینا رو رد کردم

nOviA
10-08-1390, 04:01 بعد از ظهر
ما 2نوع ترافیک داریم. یکی بسته و دیگری روان.
در ترافیک های بسته سعی کنید آروم آروم ماشین هارو رد کنید چون ممکن است یک الاغی با ماشینش وقتی شمارو میبینه نیم کلاج تند بکنه و شمارو از بغل بزنه زمین. وقتی شما گوشه ی جلوی ماشین سمت چپ در رخ 3/4 هستید موتور شمارو راننده ی سواری به علت ستون کنار چشمش نمیبینه یا کم میبینه.
در لایی بازی ها به شدت به این مساله دقت کنید که شتاب موتور شما نسبت به شتاب ماشین سواری چگونه است؟! اگر شتاب موتور شما از شتاب سواری کمتر بود سعی کنید به آرامی لایی بکشید چون ممکن است همان الاغی که گفتم با دیدن شما جو گیر بشود و پاشو تا ته بگذارد روی گاز و شما را زیر بگیرد.
*****همیشه اطلاعات کافی از ماشین های سواری و موتور خودتان داشته باشید. شدت ترمز ماشین های سواری و قدرت آنها نسبت به موتور خودتان بسیار به شما برای لایی بازی برای ایمنی بیشتر کمک میکند*****

در ترمز گیری ها سعی کنید ترمز عقب و جلو را با تمرین زیاد هماهنک بگیرید. چند بار در جاهای خلوت ترمز سنگین بزنید تا میزان ترمز های عقب و جلوی موتور خود را داشته باشید. در ترمز های سنگین،در مواجهه با خطر ممکن است لاستیک جلو یا عقب شما سر بخورد. برای همین این نکته بسیار مهم می باشد.

در ترافیک های روان جمله ای که با ستاره مشخص شده بسیار به کار شما می آید. بیشتر تصادفات در ترافیک های روان اتفاق می افتد به طوری که ناگهان همه یک صدا ترمز میکنند.در ترافیک های روان اگر با موتور زمین بخورید احتمال اینکه ماشین های کناری شما را زیر بگیرند به 99 درصد ارتقا می یابد. پس بسیار با دقت و هوشیاری و اعتماد به نفس کامل این کار را انجام دهید.

ما که با کیا انجام دادیم دیشب نزدیک بود با تیر تو اتوبان کرج-تهران بزننمون:hanghead:

reza KTM
10-08-1390, 04:05 بعد از ظهر
حرف خیلی خوبی زد محمد که از شتاب ماشینی که میخواید ازش سبقت بگیرید اطلاع داشته باشید

به نظر من از این یه ماشین خیلی بترسید (206) چون هم ماشین پر شتابی هست هم اکثر راننده هاش تندرو اهل گاز و گوزند
درسته کمری و آزرا و ... هم شتاب خوبی داره ولی اکثر راننده های این ماشین ها رو من ندیدم خیلی تو شهر تند برن و لایی بکشن

اینم بدونید استثنا در همه جا وجود داره

ARazmi
10-08-1390, 05:43 بعد از ظهر
سلام
این ویدئوی آموزشی ساخت مدرسه موتور سواری کالیفرنیا (California Superbike School) است. به مدت 109 دقیقه تکنیکهای موتورسواری رو یاد میده.
امیدوارم به درد دوستان بخوره.
لینک دانلود از Demonoid
([Only registered and activated users can see links])

mehran
10-08-1390, 06:02 بعد از ظهر
من نفهمیدم چجوری باید دانلود کرد:297::297:

ARazmi
10-08-1390, 06:19 بعد از ظهر
من نفهمیدم چجوری باید دانلود کرد:297::297:
دانلود از تورنت بسیار ساده است.
شما باید از یه نرم آفزار مثل utorrent یا هرچی دیگه که دلتون خواست، استفاده کنید. اول باید فایل تورنت ([Only registered and activated users can see links]) رو دانلود کنید بعد با نرم افزار اجراش کنید. شروع میکنه به دانلود :)
utorrent هم یک نرم افزار کوچولوی رایگانه. از download.com بگیرش.
اگر عضو Demonoid نیستید هرقدر که بخوای دعوتنامه(invitation code) موجوده. این دوتا:
AliDashtiXubk9z0l1yru4knzw3ioyz0q0787ktow2r9m
AliDashtiX8m3xrwv1vpzk6ksn4naci2nya8
دومین پست ما تو این سایت اسپم شد:4chsmu1:

02109002
10-08-1390, 07:27 بعد از ظهر
سلام
ابتدا این نرم افزار ( free download manager ) رو دانلود کنین
[Only registered and activated users can see links]
بعد از نصب نرم افزار رو اجرا و رو دکمه اضافه( Add) کلیک کنید و ادرس زیر رو داخلش کپی کنید
[Only registered and activated users can see links]

eshgh_namordeh
10-08-1390, 08:16 بعد از ظهر
مهم ترین چیزی که من تو لایی بازی به فکرشم خوندن حرکات ماشینای جلومه یعنی همیشه جلو تر از ماشینی که جلومه میبینم که اگر اتفاقی افتاد من همزمان بتونم حدس بزنم که راننده ماشین میخواد چیکار بکنه

نکته خیلی خوبی را اشاره کردی بله خیلی مهمه چند تا ماشین جلوئی را بتونی ببینی و دیگه اینکه نگاهتون هم به آئینه عقب یا کنار خودور یا چشماهای راننده مقابلتون باشه که شما را دیده یا نه اگه دیده بهتر اگه نه سعی کنید متوجش کنید این مورد برای ماشینهائی که سد راه شما هستن یا نمیدونید الان میاد جلو میپیچه یا نه ... کاربرد داره . البته اگه رانندش زن بود اصلاااااااااا ترمز را تخته بگیرید

همیشه میگم اگه اتومبیل جلو و عقبم زن باشه حتما تصادف میکنم چون جلوئی یک دفعه پاش رو میزاره روی ترمز عقبی هم که تا مغزش دستور بده له شدم رفته

چیزی که خودم همیشه مشکل داشتم و پس از سالها فهمیدم عابر پیاده بود که یک دفعه میبینی اومده جلوی موتور حالا اون هم ترسیده معلوم نیست عقب میره یا جلو؟

بهترین راه اینه که سمتی که خالی دارید یکدفعه 2 یا 3 متر برید اون طرف که عابر پیاده هیچ کاری نتونه انجام بده و شما هم با همون سرعت به حرکت ادامه میدین اینطوری خطر تصادف با عابر صفر میشه .

در پایان این هم بگم که هیچ موتوری مثل سی جی و هندا ویو خوراکه لائی کشیدن نیست منم کیا با سی جی zx را گرفتم توی این شلوغیها داشتم میرفتم سر کار تجریش ، یک لشکر موور سوار نیرو انتظامی انداخته بودن باند اون طرف و تند میرفتن و لائی میکشدن ترافیک هم زیاد بود مثل همیشه منم گفتم الان حالتون را میگیرم رفتم کنارشون و گاز دادم از همشون سبقت گرفتم از بعد از پارک وی تا تجریش دنبالم بودن اینقدر جلو افتادم که دیگه پیدا نبودن میدون ایستادم دیدم گاز میدن که بیان من را بگیرن
هه هه
خدائی خیلی این سی جی موتور عجیبیه

02109002
10-08-1390, 10:06 بعد از ظهر
اون که بــــــــله پس چی فکر کردی[Only registered and activated users can see links]

BKING
11-08-1390, 07:31 بعد از ظهر
در پایان این هم بگم که هیچ موتوری مثل سی جی و هندا ویو خوراکه لائی کشیدن نیست منم کیا با سی جی zx را گرفتم توی این شلوغیها داشتم میرفتم سر کار تجریش ، یک لشکر موور سوار نیرو انتظامی انداخته بودن باند اون طرف و تند میرفتن و لائی میکشدن ترافیک هم زیاد بود مثل همیشه منم گفتم الان حالتون را میگیرم رفتم کنارشون و گاز دادم از همشون سبقت گرفتم از بعد از پارک وی تا تجریش دنبالم بودن اینقدر جلو افتادم که دیگه پیدا نبودن میدون ایستادم دیدم گاز میدن که بیان من را بگیرن
هه هه

شما هم کلتون باد داره ها:vahidrk:
هیچ موقع با نیروی انتظامی کل نندازید:icon_pf _96_: :icon_pf _52_:

hosein_dig
02-09-1390, 11:14 بعد از ظهر
در مانور های خیابانی سعی کنید ترمز عقب زیاد نزنید. با مواجه شدن با خطر جدی اگر اندازه ی ترمز های عقب و تمرکز کافی را نداشته باشید با فشار زیاد ترمز عقب شما به باقالی ها می پیوندید.
دقیقا من همین جوری سر خوردم و رفتم تو جب دستم شکست موتور داغون شد
دندم ضرب دید

RED-LINE
03-09-1390, 01:34 قبل از ظهر
بعضی جاها یک ترمز عقب خفیف خوبم هست،با ترمز عقب میشه ته موتورو تقریبا صاف کرد البته ترمز میخ شمارا به باقالی ها میپیونداند.
بعضی جاها که فاصله کمه و سرعت زیاد از ترکیب ترمر عقب تا نیمه +همون حالت که پا رو ترمر هست معکوسم بکشید لاستیک عقب مثل ای بی اس میشه قفل میکنه ول میکنه و..

02109002
06-06-1393, 09:59 قبل از ظهر
درود ...

این تاپیک رو اکثر دوستان مطالعه نکردن

مطمئنا" چیزی برای یادگیری داره پس از ابتدا مطالعه کنید

پایدار باشید

hosinmaster
06-06-1393, 10:33 قبل از ظهر
تو این چند روزه سوالهای زیادی در این موارد هم تو تاپیک هیوسانگ و هم دایلیم پرسیده شده...مخصوصا" در مورد همین نحوه ترمز گیری و لیز خوردن بعد از ترمز شدید..
دوستا بیان سوالهای در این موارد رو اینجا مطرح کنن....و تو خود تاپیک هم اطلاعات زیادی برای مطالعه هستش..من که لذت بردم..

soleymani
06-06-1393, 11:33 قبل از ظهر
وقتي توي سرعت حدود 80 تا يه دست انداز بد هست كه به موتور آسيب مي زنه
چيكار كنيم
همون جور رد كنيم يا كاهش سرعت و دنده بديم
يا ترمز سريع
اگه نه چطوري ردش كنيم

hosinmaster
06-06-1393, 11:40 قبل از ظهر
چيكار كنيم
يا ترمز سريع
اگه نه چطوري ردش كنيم
..........
!!!!!!!!!!!!!!
بسته به شرایط..فقط با توجه به رعایت ایمنی خودت..تصمیم بگیر.ایمنی راکب خیلی واجب تر از موتور هستش..
اگه جای ترمز گیری سریع بود..ترمز بگیر..اگه نبود یه معکوس خوب..تا جایی که راه داره سرعتتو کم کن و از روی دست انداز عبور کن..
ضمنا" اگه مجبور بودی با سرعت بالا عبور کنی فرمون موتورو محکم بگیر و رو جهت فرمون فقط مستقیم باشه..نه چپ نه راست..

B-MAX
06-06-1393, 01:22 بعد از ظهر
چيكار كنيم
يا ترمز سريع
اگه نه چطوري ردش كنيم

اگه فاصله خیلی کم بود در حد 2-3 متر!! اصلا ترمز نکن روی جا پایی وایسا (البته در صورت داشتن تجربه) فرمون رو هم محکم بگیر و همونطور که حسین جان گفت سعی کن صاف بزنی به دست انداز
با موتور غیر از آفرودی زاویه دار بری روی دست انداز و دست انداز خیلی ناجور باشه احتمال به فنا رفتن وجود داره:gigglesmile:

حالا اگه فاصله تا دست انداز اجازه ترمز کردن بهت بده ترمز شدید بزن و دنده کم کن که با سرعت هرچه کمتر بتونی رد کنی
وقتی که چرخ جلوت به 20 سانتی دست انداز رسید ترمز هارو کاملا ول کن تا کمکهای موتور به جای اولشون برگرده و موقع ردکردن دست انداز نرمتر رد بشی:42kmoig:

اگه مورد دیگه ای هم هست دوستان بگن, استفاده کنیم:flower4:

محمد دولابی
06-06-1393, 01:55 بعد از ظهر
سلام . من چند وقت پیش با سرعت 80 تا داشتم میرفتم تو اتوبان محلاتی یه موتوری عرض اتوبانو یهو اومد از شمشادا بره من دیدم میخورم بهش خودمو زدم زمین کار درستی کردم ؟ :4chsmu1:
البته دستم خراشیده شد و ترقوه ام شکست :icon_pf _99_:
میزدم بهش هم خودم داغون میشدم هم اون :2gwb921:

AmiR.b
06-06-1393, 02:01 بعد از ظهر
توی سرعت های بالا و لایی کشی اگه موقعیت اضطراری پیش اومد بهتره با معکوس سرعتو کم کنید.

AmiR.b
07-06-1393, 07:04 قبل از ظهر
چيكار كنيم
يا ترمز سريع
اگه نه چطوري ردش كنيم

اگه از بقل ماشین نبود,سریع موتور رو بخوابون و جا خالی بده
ولی اگر فرصتت این کار رو نداشتی;بهتره که از جات بلند بشی بعد سرعت گیر رو رد کنی(یکم از شدتش کم می کنه)

hosin2a
12-07-1393, 02:58 قبل از ظهر
چيكار كنيم
يا ترمز سريع
اگه نه چطوري ردش كنيم
من داشتم با 60 تا حرکت میکردم . هوا خاک بود ناجور طوری که 3 متریتو نمیدیدی . کلاه هم سرم شیشش پایین . هوا گرگ و میش هنگام غروب . برقا رفته تو خیابون . تاریک. داشتم میرفتم که یهو یه پرایدی جلوم زد رو ترمز . سمتر باش فاصله داشتم. اومدم موتورو کج کردم از سمت چپش برم یهو یه سرعت گیر به ارتفاع 30-40سانتیمتر به طول 1 متر. یکدفعه ترمز جلو گرفتم درحالی که موتور کج بود خوردم زمین.:retarded: :25::i'm ok::minzdr:
فکر کنم 2-3متر لیز خوردم. خدا را شکر کلاه سرم بود . چون وقتی که افتادم سرم از بغل خورد زمین و بعدش به علت شدت ضربه کلاه پرت شد و یه 10 متری رفت.
خدا را شکر چیزیم نشد فقط دست و پام خونی شد و
باز هم خدارا شکر موتور چیزیش نشد چون گارد داشت و فقط یه خراش کوچیک افتاد روش . خدا رحم کرد بهم.

hosinmaster
12-07-1393, 10:43 قبل از ظهر
تو موتورسواری حفظ تعادل و تسلط کامل رو موتور بزرگترین خصوصیات یه موتورسوار حرفه ای و خوبه..
حفظ تعادل و تسلط در هر سرعتی.. موتور باید تو مشتتون باشه.. شما باید سوار موتور باشید.نه موتور سوار شما..این شمائید که باید موتورو کنترل کنید..باید در هر شرایطی
موتور تحت فرمان و کنترل شما باشه.. موتورتون باید متناسب با قد و وزنتون باشه..متناسب با قوای جسمانیه راکب. نکته مهم : همیشه موتوری متناسب با شرایط جسمانیتون انتخاب کنید..
قدرت بدنی شما باید به وزن موتور بچربه.. از موتور نترسید..تسلط و کنترل با سریع روندنو و لائی کشیدن به دست نمیاد.. بلکه با رانندگی در اماکن خلوت و تمرین فراوان از سرعت 5 کیلومتر تا
سرعت 300تا.. تمرین کنید..خودتونو در شرایط خاص قرار بدید..تمرین ترمز شدید..تمرین تغییر جهت ناگهانی..تمرین در سرعتهای خیلی کم..آروم آروم پیش برید...کم کم خودتونو در موقعیتهای
سخت تر با سرعتهای بیشتر قرار بدید... موتورتون بشناسید.. یه موتورسوار حرفه ای از تمام جزئیات موتور و مسیر شناخت کافی پیدا میکنه...

معمار
12-07-1393, 11:36 قبل از ظهر
یه پیشنهاد برا دست انداز و چاله چوله یهویی و ترمز ناگهانی تو خیابون و بزرگراه و جاده

معکوس بکشید

طی تجربه هایی که بنده خودم کسب کردم این بود که در شرایط بد از معکوس استفاده کنید و مطمئن باشید به انجین فشار زیادی نمیاد
تو خیابون میرید یه دفعه یه دست انداز یا یه چاله جلو راهتون سبز میشه و ترمز نمیتونه از سرعت شما زیاد کم کنه
ولی با یه معکوس و همزمان ترمز جلو و بعد ترمز عقب موتور به راحتی وسیله جمع میشه
اگه من این و خیلی وقت پیش میدونستم شاید پالس بدبخت اش لاش نمیشد ناگفته نماند که سرعتمم زیاد بود که ترمز معکموس جواب نمیداد
و بعد همون صحنه رو با سی جی طراحی کردم در شرایط بی خطر با فاصله کمی قبل از محل تصادف وایستادم

در حال حاضر هم با 405 همین کار و میکنم تو اتوبان ماشین جلویی بزنه سر ترمز معکوس بعد ترمز میزنم و به راحتی جمع میشه
و طی اخرین باری که ماشین و بردم پیش تعمیر کار گفت گیربکس سالمه

و اخرش اینه که گیربکس به فنا بره ولی عوضش از تصادف و یا از شدت تصادف کم میشه

MANHUNT
12-07-1393, 12:40 بعد از ظهر
موقعي كه به مقررات احترام بزاري الكي تند نري لايي نكشي و خيلي چيزاي ديگه هيچ اتفاقي باستون نميوفته سرعت 80 تو خيابون خودتون قضاوت كنيد اگه سلامتيتون باستون مهمه از اينكارا نميكنيد بيشترين چيزي هم كه ميتونه تو خطر به شما كمك كنه اينه كه حواست جم رانندگي باشه تسلط كامل رو موتورت داشته باشي و مهمترين عامل اعتماد به نفس هستش يعني اينكه هميشه تو هر شرايطي نترسي يا هل نكني و اين بدونيد اگه هميشه با سرعت مطمئن و ايمن رانندگي كنيد هيچ كدوم از اين اتفاقات باستون نميوفته

hosinmaster
12-07-1393, 04:19 بعد از ظهر
معکوس کشیدن هم خیلی جاها میتونه تو کم کردن سریع سرعت کمک کنه...ولی نه همه جا..معکوس اگه به جا نباشه چرخ عقبتو قفل میکنه...با ترمز عقب شدید هیچ تفاوتی نداره..
توی موتورهای سنگین که معکوس کشیدن قلق خاص خودشو داره و اگه دور موتور بیش از اندازه بالا باشه بسیار خطرناکه...
سرعت و مانور و خوابوندن موتور..یه چرخ و استاپی و.... جاش تو شهرو ترافیک نیست...هر چیزی جای خودشو داره.. پیست بهترین گزینست..برید تو پیست به بهترین نحو خودتونو تخلیه کنید..
اتوبانهای خلوت تو ساعتهای اولیه صبح..اونم صبح جمعه..و خیلی جاهای دیگه...
هستند موتورسوارایی که تو یه خیابون دو طرفه با عرض کم.تو 500 متر هم یه چزخ میزنن و هم لایی میکشن و هم تخته میرنو هم استاپی... خلاصه از هیچ نوع تخلفی دریغ نمیکنن..
اینا شتر سوارن..همینان که اسم موتورو موتور سواریو خراب کردن..الان یکی دو سال ذهنیت مردم راجع به موتور یه مقدار بهتر شده..فقط یه مقدار...ولی بازم خیلیا هستن که موتور سوارارو
به چشم متخلف و شرو شورو اراذل میبینن..که باعث همه اینا همین دسته موتور سواران که میگم...
بالا بردن ارزش خودمون به خودمون بستگی داره...فرهنگ موتور سواری یاد گرفتنش برای خیلیامون از خود موتور سواری سخت تره..
هنوز خیلیا تو همین پرشین هستن که اصلا" کلاه کاسکت ندارن... با وجود اینا به نظرتون جنبه آزاد شدن سنگینم داریم؟؟

معمار
12-07-1393, 05:01 بعد از ظهر
یه پیشنهاد برا دست انداز و چاله چوله یهویی و ترمز ناگهانی تو خیابون و بزرگراه و جاده

معکوس بکشید

طی تجربه هایی که بنده خودم کسب کردم این بود که در شرایط بد از معکوس استفاده کنید و مطمئن باشید به انجین فشار زیادی نمیاد
تو خیابون میرید یه دفعه یه دست انداز یا یه چاله جلو راهتون سبز میشه و ترمز نمیتونه از سرعت شما زیاد کم کنه
ولی با یه معکوس و همزمان ترمز جلو و بعد ترمز عقب موتور به راحتی وسیله جمع میشه
اگه من این و خیلی وقت پیش میدونستم شاید پالس بدبخت اش لاش نمیشد ناگفته نماند که سرعتمم زیاد بود که ترمز معکموس جواب نمیداد
و بعد همون صحنه رو با سی جی طراحی کردم در شرایط بی خطر با فاصله کمی قبل از محل تصادف وایستادم

در حال حاضر هم با 405 همین کار و میکنم تو اتوبان ماشین جلویی بزنه سر ترمز معکوس بعد ترمز میزنم و به راحتی جمع میشه
و طی اخرین باری که ماشین و بردم پیش تعمیر کار گفت گیربکس سالمه

و اخرش اینه که گیربکس به فنا بره ولی عوضش از تصادف و یا از شدت تصادف کم میشه

دوستان بالا رو تصحیح میکنم

ابتدا ترمز بگیرید بعد معکوس بکشید و کلاج و ول کنید
نه ترمز شدید میگیرید و نه به گیربکس فشار زیادی میاد که به فنا بره
وقتی سرعت به حدی رسید که جون موتور گرفته شد اون موقع کلاج بگیرید و خلاص کنید و
اون قدر هم نشه که ماشین یا موتور خاموش بشه که به انجین فشار بیاد

برا ماشین اول ترمز بعد معکوس
برا موتور اول ترمز جلو بعد معکوس و در اخر اگه نیاز بشه ترمز عقب