PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور مناسب سفر

imanmotevalli
09-02-1396, 01:31 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیزم اول عذر خواهی میکنم بابت اینکه تاپیک تکراریه اما دنبال یک جوا مستقیم میگشتم
حدودا 17 میلیون بودجه برای خرید موتور گذاشتم کنار و قصدم از خرید موتور هم فقط و فقط مسافرت طولانی هست
اما کارایی که از موتور میخوام ایناست
روزانه بین 250 تا 300 کیلومتر رو بتونه طی کنه البته بین هر 70 تا 100 کیلومتر نیم ساعت استراحت به خودم و موتور میدم
قصدم سفر به دور دنیا به مسافت تقریبی 550 هزار کیلومتر هست که حدود 7 سال زمان می بره
یک سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا من میتونم با یه موتور ساده از ایران خارج بشم و مثلا در ترکیه یک موتور خوب بخرم و سفرم رو با اون موتور ادامه بدم ؟
قبلا با دوچرخه به چند کشور سفر کردم مثل ارمنستان هند ترکیه و گرجستان و ازبکستان اما سفر با موتور نداشتم اما علاقه شدیدی دارم و برای سفر دور دنیا تمام وجودم رو برای سفر با موتور گذاشتم
ممنون میشم پیشاپیش از راهنماییتون
البته میتونم تا 20 میلیون بزارم چون من متاسفانه امسال تمام پولم رو خرج خرید یک دوربین و لنزاش کردم به قیمت 16 تومن برام تموم شد البته خرید منطقی برای سفرم بوده و هنوز هم باید دو تا دوربین گو پرو بخرم ک یکی دارم بشه سه تا بازم ببخشید که متنم طولانی شد .

mps123
09-02-1396, 09:43 بعد از ظهر
جدا؟؟؟؟
این همه هزینرو خب میدادی تور دور دنیا راحت و سریع تر
ولی اکثرا برای مسافرت تو سبک تراول میخرن
که 20 تومن aquila 249 هست

farshid37
09-02-1396, 10:21 بعد از ظهر
اگه قصد دارید تو کشور دیگه موتور بخرید بهتره همونجا اینکارو بکنید و تا اونجا رو با وسیله دیگه برید. در هر حال موتوری از برند معروف بگیرید که قطعاتش همه جا باشه. چون قطعا تو مسافت به این طولانی کلی قطعه باید عوض کنید.

imanmotevalli
10-02-1396, 01:10 قبل از ظهر
درسته اما میخوام بدونم پلاک بین المللی رو میدن در کشور دیگه بهم چون نوتور رو از یک کشور دیگه بخرم باید پلاک بین المللی کنم

farshid37
10-02-1396, 08:19 قبل از ظهر
اطلاع ندارم. ممکنه مقررات هر کشوری فرق داشته باشه. اما به هر حال پلاک موتور ایرانی رو هم نمی تونید به موتور خارجی منتقل کنید. در ضمن ایران به خاطر تعرفه های بالای موتور و محدودیت حجمی جای مناسبی برای خرید موتور نیست. اگه کسی مثلا در ترکیه دارید بگید براتون پرس و جو کنه. در ضمن مصرف موتور با توجه به گرونی سوخت در خارج از کشور از قذرت و راختیش کم اهمیتتر نیست.

imanmotevalli
10-02-1396, 12:41 بعد از ظهر
بازم ممنونم دوست عزیزم
اما میشه بگید در ایران چه موتورهایی با این رنج قیمت هست کی تی ام دوک 200 طوره
آخه میخوام تو کشورهای دیگه نمایندگی داشته باشه مخصوصا کشورهای آفریقایی

farshid37
10-02-1396, 02:48 بعد از ظهر
انتخاب موتور بستگی به نواحی که می خواهید برید هم داره. اگه جاده خاکی نمی خواهید برید این سبک موتورها بد نیست البته تاپیکش رو بخونید بهتره. دقت کنید که اولا کم مصرف باشه دوما سبک رانندگی و مدل فرمونش جوری مباشه که مجبور بشید رو موتور بخوابید برای مسافت طولانی اونم با کلاه عذاب آوره و برای مهره های گردن شدیدا مضر. فکز می کنم مارک های هوندا و یاماها و سوزوکی فراگیر تر از کی تی ام باشه. بعضی مناطق هم موتور هندی مثل پالس زیاده ولیبرای مثال تو اروپا فکر نکنم زیاد باشه. در ضمن موتری بگیرد که برای نصب باکس یا کیف موتور مناسب باشه. البته حتی تریل رو هم با کمی خلاقیت می شه روش باربند و باکس گذاشت.

imanmotevalli
10-02-1396, 08:45 بعد از ظهر
انتخاب موتور بستگی به نواحی که می خواهید برید هم داره. اگه جاده خاکی نمی خواهید برید این سبک موتورها بد نیست البته تاپیکش رو بخونید بهتره. دقت کنید که اولا کم مصرف باشه دوما سبک رانندگی و مدل فرمونش جوری مباشه که مجبور بشید رو موتور بخوابید برای مسافت طولانی اونم با کلاه عذاب آوره و برای مهره های گردن شدیدا مضر. فکز می کنم مارک های هوندا و یاماها و سوزوکی فراگیر تر از کی تی ام باشه. بعضی مناطق هم موتور هندی مثل پالس زیاده ولیبرای مثال تو اروپا فکر نکنم زیاد باشه. در ضمن موتری بگیرد که برای نصب باکس یا کیف موتور مناسب باشه. البته حتی تریل رو هم با کمی خلاقیت می شه روش باربند و باکس گذاشت.

حق با شماست و ممنون بابت راهنمایی های خوبتون من با دوچرخه خیلی مسیرهی سخت رو رفتم مثل تاجیکستان ازبکستان هند و... حتی مسیر شیب دار و سخت ارمنستان اما برای موتور چون تجربه ندارم اینجا سوالمو مطرح کردم اما متاسفانه ظاهرا دوستان آشنایی خاصی ندارن

Jack z1000
01-03-1396, 01:34 قبل از ظهر
سلام دوستان عزیزم اول عذر خواهی میکنم بابت اینکه تاپیک تکراریه اما دنبال یک جوا مستقیم میگشتم
حدودا 17 میلیون بودجه برای خرید موتور گذاشتم کنار و قصدم از خرید موتور هم فقط و فقط مسافرت طولانی هست
اما کارایی که از موتور میخوام ایناست
روزانه بین 250 تا 300 کیلومتر رو بتونه طی کنه البته بین هر 70 تا 100 کیلومتر نیم ساعت استراحت به خودم و موتور میدم
قصدم سفر به دور دنیا به مسافت تقریبی 550 هزار کیلومتر هست که حدود 7 سال زمان می بره
یک سوالی که برام پیش اومده اینه که آیا من میتونم با یه موتور ساده از ایران خارج بشم و مثلا در ترکیه یک موتور خوب بخرم و سفرم رو با اون موتور ادامه بدم ؟
قبلا با دوچرخه به چند کشور سفر کردم مثل ارمنستان هند ترکیه و گرجستان و ازبکستان اما سفر با موتور نداشتم اما علاقه شدیدی دارم و برای سفر دور دنیا تمام وجودم رو برای سفر با موتور گذاشتم
ممنون میشم پیشاپیش از راهنماییتون
البته میتونم تا 20 میلیون بزارم چون من متاسفانه امسال تمام پولم رو خرج خرید یک دوربین و لنزاش کردم به قیمت 16 تومن برام تموم شد البته خرید منطقی برای سفرم بوده و هنوز هم باید دو تا دوربین گو پرو بخرم ک یکی دارم بشه سه تا بازم ببخشید که متنم طولانی شد .

سلام
دوست عزیز راستش برایه هدفی که شما دارید احتیاج به یه موتورسیکلت عالی وحجم بالا دارید . مطمئن باشید موتورایه پلاک تو ایران تا 20 ملیون اصلا بکار شما نمیاد چون شما باید موتوری داشته باشید که همه جا قطعاتش باشه هم اینکه فشاره زیادی که قرار تو این مسیر بهش وارد بشه رو داشته باشه .
خوب بهترین موتور برایه هدف شما یه موتور مثل هندا گلدوینگه البته بی ام و هم موتورایه تورینگ خوبی داره ولی خوب قیمت این موتورا خیلی زیاده ولی شما میتونید موتورتونو از یه کشور دیگه بخرید و از همونجا هم سفرتونو اغاز کنید .
اگر بتونید برید به یه کشور دیگه و از اونجا موتورتونو بخرید بنظر من بهترین گزینه ktm duke gt هست . این موتو حجمش 1300 ، چهار سیلندره بعد برایه مسافرته عالی هستش تازه خودشم باکس داره . قیمتش هم حدود 17000 دلاره . درکل بنظرمن این موتور میتونه همسفره خوبی براتون باشه .