PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجباری شدن طرح ترافیک سال96برای موتورسیکلت ها

alivw71
07-02-1396, 11:37 بعد از ظهر
طبق این قانون جدید موتور سیکلت های کاربراتوری باید 20 درصد مبلغ اخذ شده از خودرو ها و موتور سیکلت های انژکتوری 10 درصد این مبلغ را برای اخذ برگه طرح ترافیک به شهرداری پرداخت کنند.
البته موتور سیکلت های برقی که تعداد انگشت شماری از جمعیت موتور های داخلی را تشکیل داده مشمول پرداخت هیچ هزینه ای نیستند و می توانند به همان شیوه قبلی وارد طرح شوند.

[Only registered and activated users can see links]
([Only registered and activated users can see links])
این درحالیست که اجرای قانون ممنوعیت شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری باعث رکورد و بروز مشکل برای تولید کنندگان موتور سیکلت های طرح CG125 شده است که معتقدند از سرمایه کافی برای ارتقا خط تولید خود در راستای تولید موتورهای انژکتوری برخوردار نیستند.

تعداد قابل توجهی از این موتورسیکلت های آلاینده و پر سر و صدا به دلیل عدم شماره گذاری انبار شده اند و به گفته رئیس سندیکای موتورسیکلت، ورشکستگی و بیکاری گسترده فعالان این صنعت را تهدید می کند.

در این شرایط اجرای طرح زوج و فرد برای موتورسیکلت های درون سوز و مطرح شدن دوباره طرح معاینه فنی برای آن ها می تواند عامل دیگری برای تغییر رویکرد این صنعت به سمت ساخت موتورسیکلت ها و دوچرخه های برقی باشد که البته بدون حمایت های دولتی امکان پذیر نیست.

([Only registered and activated users can see links]) قشر وسیعی با استفاده از این موتورسیکلت های ارزان قیمت روزگار می گذرانند و از طرف دیگر موتورسیکلت های برقی با قیمت چند برابر بیشتر یارای جا به جایی چنین بارهایی را ندارند.

s.mm
11-02-1396, 12:36 بعد از ظهر
هر روز ظلم بیشتر....
فقط همین

alivw71
31-04-1396, 07:49 بعد از ظهر
سلام
داشتم اخبار نگاه میکردم که شنیدم این طرح داره از فردا اجرا و پیگیری میشه و باید برای خرید طرح ترافیک هر چه سریع تر اقدام کنیم.
واقعا افتضاحه این طرح

محمد دولابی
01-05-1396, 10:33 قبل از ظهر
آخه چطوری میخوان جلو این همه موتور رو بگیرن بپرسن طرح داری یا نه !؟
پلاک هم تازه ملت یاد گرفتن مخدوش نکنن با این طرح همه پلاک ها مخدوش میشه باز

mogtaba123
01-05-1396, 11:12 قبل از ظهر
از اين جماعت غير از اين هم انتظار نميرفت
اي خدا چي ميشد توي اروپا و آمريكا و أسياي شرقي به دنيا ميومدم هر جايي غير از خاورميانه
دارم أوق ميزنم از اينجا زندگي كردن:10:
اين همه محدوديت
خوش به حال مايه دارايي كه اين محدوديت ها رو ميشكنن

heical
01-05-1396, 02:37 بعد از ظهر
من ثبت نام کردم. جالبیش اینه که توی یک قسمتش باید مشخصات کارت معاینه فنی رو وارد کنی! ماه قبل رفته بودم مرکز معاینه فنی برای گرفتن معاینه فنی موتورم. مرکز معاینه فنی نیایش که دستگاهش رو نداشتن و گفت که فقط مرکز آبشناسان این کار رو انجام میده.جالبیش این بود که به مرکز آبشناسان هم مراجعه کردم ولی مسئولش گفت که اصلا معاینه فنی موتور انجام نمیدیم در حالی که دستگاهش هم موجود بود.

mps123
02-05-1396, 03:06 بعد از ظهر
من ثبت نام کردم. جالبیش اینه که توی یک قسمتش باید مشخصات کارت معاینه فنی رو وارد کنی! ماه قبل رفته بودم مرکز معاینه فنی برای گرفتن معاینه فنی موتورم. مرکز معاینه فنی نیایش که دستگاهش رو نداشتن و گفت که فقط مرکز آبشناسان این کار رو انجام میده.جالبیش این بود که به مرکز آبشناسان هم مراجعه کردم ولی مسئولش گفت که اصلا معاینه فنی موتور انجام نمیدیم در حالی که دستگاهش هم موجود بود.

سلام
این قضیخ ثبت نام چیه ثبت نام میکنیم که چی بشه؟
بعد این که معاینه فنی چه کوفتیه دیگه؟مگه معاینه فنی داره موتور؟از کجا بگیریم؟
و این که آیا موتور جریمه هم میشه ؟اگه آره از کجا خلافی موتور رو بگیریم؟
مشکر

heical
02-05-1396, 03:45 بعد از ظهر
من هم نمی دونم. میگن باید طرح بگیریم تا بشه وارد طرح ترافیک شد. حالا نمی دونم جریمه می کنن یا نه. من ماه پیش رفتم الکی دنبال گرفتن معاینه فنی ولی گفتن فقط مرکز آبشناسان دستگاهشو داره که وقتی مراجعه کردم مهندسش گفت اصلا برای موتور انجام نمیدیم. حالا دیگه نمس دونم چطور میشه معاینه فنی گرفت!

hamidreza_pahlavan
03-05-1396, 11:11 قبل از ظهر
مطابق اخرین خبر های درج شده تو سایت ها برای ثبت نام معاینه فنی اجباری نیست و داخل سایت هم موقع ثبت نام ورود اطلاعات برگه معاینه فنی اختیاری و اجباری نیست ، جدا از اصل موضوع جریمه ورود در طرح و غیره که به نظرم عملی نیست ، سامان دهی موتور ها از بابت داشتن بیمه و سند قطعی و داشتن گواهینامه حرکت خوبی

mps123
04-05-1396, 10:30 قبل از ظهر
دیشب اخبار میگفت تا الان یک میلیون و خورده ای ثبت نام کردن :297:

heical
07-05-1396, 12:31 بعد از ظهر
دوستان خبر جدیدی نشده؟

hamidreza_pahlavan
08-05-1396, 10:38 قبل از ظهر

متورسیکلت‌ها برای ورود به طرح ترافیک باید روزانه ۸۰۰ تومان بدهند

مدیرکل صدور آرم شهرداری تهران:

عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک دارندگان موتورسیکلت روزانه ۸۰۰ تومان است.

تا امروز ۱۱ هزار و ۴۰۰ موتورسیکلت در سامانه طرح ترافیک موتور ثبت نام کرده اند، طرح برای نیمه دوم سال جاری اجرا می‌شود.

- - - Updated - - -

متورسیکلت‌ها برای ورود به طرح ترافیک باید روزانه ۸۰۰ تومان بدهند

مدیرکل صدور آرم شهرداری تهران:

🔻عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک دارندگان موتورسیکلت روزانه ۸۰۰ تومان است.

🔻تا امروز ۱۱ هزار و ۴۰۰ موتورسیکلت در سامانه طرح ترافیک موتور ثبت نام کرده اند، طرح برای نیمه دوم سال جاری اجرا می‌شود.

Puma
08-05-1396, 11:50 قبل از ظهر
اینکه موتورهای کاربراتوری دیگه شماره گذاری نمیشن.. مگلی هم شامل میشه؟!

Seyed.mahdi
09-05-1396, 05:22 بعد از ظهر
بنظر میرسه این طرح بیشتر برای چاپیدن مردم باشه تا صلاحشون. چون موتور وسیله ایه که باعث کاهش چشمگیر ترافیک و اگر استاندارد باشه باعث کاهش آلودگی میشه. اما این طرح عجیب....

بجای اینکه موتور سیکلت استاندارد و خوب درست کنن در حد پالس و آپاچی نه هر روز یه رنگ و لاعاب جدید میان اینجور ماست مالی میکنن.

بنده هم یه ثبت نام بگی نگی فورمالیته کردم چون یه سوالاتی داشت که اصلا نمیدونستم چی بنویستم.
اول عرض کنم یک واو هم اختیاری نیست در جواب دادن به سوالات فرمشون من جمله معاینه فنی!

واقعا باعث تعجبه معاینه فنیه موتور وجود خارجی نداره بعد نوشتن مشخصات معاینه فنی اجباریه در فرم ثبت نامشون.

بی تدبیری چقدر؟!

یا علی مدد

Puma
09-05-1396, 08:32 بعد از ظهر
بنظر میرسه این طرح بیشتر برای چاپیدن مردم باشه تا صلاحشون. چون موتور وسیله ایه که باعث کاهش چشمگیر ترافیک و اگر استاندارد باشه باعث کاهش آلودگی میشه. اما این طرح عجیب....

بجای اینکه موتور سیکلت استاندارد و خوب درست کنن در حد پالس و آپاچی نه هر روز یه رنگ و لاعاب جدید میان اینجور ماست مالی میکنن.

بنده هم یه ثبت نام بگی نگی فورمالیته کردم چون یه سوالاتی داشت که اصلا نمیدونستم چی بنویستم.
اول عرض کنم یک واو هم اختیاری نیست در جواب دادن به سوالات فرمشون من جمله معاینه فنی!

واقعا باعث تعجبه معاینه فنیه موتور وجود خارجی نداره بعد نوشتن مشخصات معاینه فنی اجباریه در فرم ثبت نامشون.

بی تدبیری چقدر؟!

یا علی مدد

صد البته ک اینطوره پس چی!!! باز کف گیرشون خورده ته دیگ

heical
15-05-1396, 10:32 قبل از ظهر
مهلت ثبت نام رو تا آخر مرداد تمدید کردن.

mamad66
25-05-1396, 01:44 بعد از ظهر
لابد واسه اينم ميخان موتورو بخوابونن.. مال منو به خاطر اينكه كلاهمو از سرم برداشته بودم(ولي همراهم بود) گذاشت رو كفي هر چي گفتم بابا طبق قانون خودتون نداشتن كلاه ايمني جريمه داره نه توقيف ولي افسر خر ميگفت پاركينگ، گواهينامه و مداركمم تكميل بود .. الان تو تهران بالاي 2 ميليون موتور داريم فقط 12 هزار تا ثبت نام كردن؟ به جاي اينكه اول برن طرح بزارن كاربراتو جمع كنن انژكتورو جايگزين كنن تا كم كم ساماندهي بشن هنوز قانون انژكتور عملي نشده طرح ترافيك گذاشتن تا مردومو بچاپن، الان اين كارشون چه مشكلي رو از شهر يا مردم برطرف ميكنه؟ مثلا كسي كه ثبت نام نكرده نميره تو طرح؟ بدتر از هميشه همه در ميرن و همه پلاكا مخدوش ميشه داستانيه...

s.mm
25-05-1396, 04:45 بعد از ظهر
اینا اگر می خوان ترافیک کم بشه چرا این همه ادارات دولتی که حتی 5 درصدشون هم اهل تهران یا مناطق دارای طرح ترافیک نیستند رو جمع نمی کنند ببرن یه جای دیگه؟
چرا این همه سازمان و اداره رو جمع کردن توی محل زندگی ما و بعد برای ما بدبختای ساکن این محلات مشکل ایجاد کردند؟
ما باید کجا بریم؟ بریم افغانستان این ها راضی می شن؟
دوستان به هیچ وجه در این طرح های ظالمانه که از یک مشت جانور بی فکر صادر میشه توجه نکنید.
اصلا در این جور طرح ها ثبت نام نکنید.
فقط دنبال باز کردن دکان جدید هستند همین.
الان 10 میلیون پول یه موتور بدی فقط ده سال ارزش استفاده و پلاک شدن داره این رو می دونستید؟ تازه در تمام سول این مدت هزینه بیمه و سوخت و روغن و فرسایش موتور از جیب موتور سوار میره
موتور بعد از ده سال فرسدوه حساب میشه اما ولی یک خودروی آشغال بعد از چند سال فرسوده حساب میشه؟ 25 سال!! تازه براش طرح هم میذارن بهش جایگزین هم میدن! وام هم میدن! خودروی فرسوده ات رو هم به قیمت می خرن!

زیر بار ظلم نرید

heical
01-06-1396, 01:27 بعد از ظهر
خبر جدیدی نیست دوستان؟ مهلت ثبت نام که تموم شد ولی توی سایتش که اتفاق خاصی نیفتاده

heical
22-06-1396, 09:02 قبل از ظهر
کسی از دوستان مجوز طرحش صادر شده تا حالا؟

hamid3369
22-06-1396, 11:40 قبل از ظهر
ملت های اروپایی و اسیایی دارن 2000cc میدن بیرون ازاد ..اینجا باید 125 150 طرح ترافیک بده ...بنظرم تو این شرایط موتور سنگین نخرین چقدر با دلهره بیایم بیرون ...موتور kavazaki 400 عزیزم کجایی رفتی

aidin m
03-08-1396, 06:52 بعد از ظهر
سلام خدا کنه این طرح اجرایی نشه اتفاقا همین موتورهان که بار ترافیکیه شهرو کم میکنن ولی همه فقط نکات منفیو میبینن یعنی اگه این موتورهایی که تو مناطق بازار بار میبرن نبودن این بارها باید توسط ماشین یا وانت جا به جا میشد متروها و اتوبوسهاتونم که اصلا جا نداره بگیم مردم با موتور نرن مرکز شهر بیان با مترو برن
اگه طرح بزارن دو تا اتفاق بد میفته یکی اینکه طرف میگه من با موتورم بخوام برم طرحه پس با ماشین میرم و یه طرح روزانه میخرم بقیه ام پلاکهارو مخدوش میکنن و یواشکی میرن و این خودش عادت دادن مردم به قانون گریزیه که بدترین افت برا اجتماع خدا کنه مسولین ما به فکر گرفتن مالیات و پول در اوردن از قشر مرفه باشن نه سنگ انداختن جلو قشر ضعیف و چاپیدن مردم
الان اون سرمایه داری که مازاراتی داره از این طرحا خوشحال میشه میگه اره بزار شهر خلوت میشه و من راحت با ماشین شخصیم میرم بیرون جریمه بیست تومنی و طرح هم که برا اونها پولی نیست ولی یه پیک موتوری که امرار معاش خودشو خانوادش با یه موتور و همینطوری تو قسطها و اجاره خونش مونده باید پول طرحم به دولت بده اونم اگه ثبت نام کرده باشه

alivw71
03-08-1396, 10:12 بعد از ظهر
من هنوز ثبت نام نکردم ، هزینه طرح هم از سال بعد برای کاربراتوری ها 20 درصد ماشین و برای انژکتوری ها 10 درصد ماشینه

aidin m
04-08-1396, 06:53 قبل از ظهر
دوستان سلام راستی چرا تو سایت راهور نمیشه استعلام خلافی موتور سیکلت رو گرفت؟ پیامکی ام هر کاری میکنم نمیشه حضورا هم بری پلیس به علاوه ده دیگه خلافیو نمیگه اولا میگفتن فلان قدره یا نداره و اگه رسید چاپیشو میخواستی سه تومن میگرفت ولی الان دیگه نمیگن و فقط باید پول بدی تا چاپیشو بهت بدن کلا راهی داره ادم خلافی موتورو بفهمه داره یا نه؟ یا فقط باید بره صف وایسه تو پلیس و پول بده؟
والا من موندم چرا اینها موقع طرح و جریمه موتورو انقدر سفتو سخت میگیرن ولی برای خدمات دادن انگار موتوریها اصلا برای این کشور نیستن

ZirCgari
05-08-1396, 01:52 بعد از ظهر
خوب دیگه اینجوری با این قانون موتوری هارو رسما از پیاده رو به مغازه ها و منزل های مجاور هدایت کردن

دوستان سلام راستی چرا تو سایت راهور نمیشه استعلام خلافی موتور سیکلت رو گرفت؟ پیامکی ام هر کاری میکنم نمیشه حضورا هم بری پلیس به علاوه ده دیگه خلافیو نمیگه اولا میگفتن فلان قدره یا نداره و اگه رسید چاپیشو میخواستی سه تومن میگرفت ولی الان دیگه نمیگن و فقط باید پول بدی تا چاپیشو بهت بدن کلا راهی داره ادم خلافی موتورو بفهمه داره یا نه؟ یا فقط باید بره صف وایسه تو پلیس و پول بده؟
والا من موندم چرا اینها موقع طرح و جریمه موتورو انقدر سفتو سخت میگیرن ولی برای خدمات دادن انگار موتوریها اصلا برای این کشور نیستن

همون +10 برو یه پولی بده استعلام بگیر

اینا اصلا سایت زدن بلد نیستن 4تا بچه وبمستر رو کردن ادمین سایت

al!r3za
05-08-1396, 07:06 بعد از ظهر
سلام.
صدور آرم طرح ترافیک برای موتور سیکلت‌ها منتفی شد.
لینک خبر ([Only registered and activated users can see links]صدور-آرم-طرح-ترافیک-برای-موتور-سیکلت-ها-منتفی-شد)

hamid3369
05-08-1396, 09:55 بعد از ظهر
دوستان من موتورم کارت براش نگرفتم هنوز سند رو به راهور نبردم میتونم خلافیشو بگیرم؟؟؟

alivw71
05-08-1396, 10:52 بعد از ظهر
سلام.
صدور آرم طرح ترافیک برای موتور سیکلت‌ها منتفی شد.
لینک خبر ([Only registered and activated users can see links]صدور-آرم-طرح-ترافیک-برای-موتور-سیکلت-ها-منتفی-شد)

الحمدالله اعضای شورای شهر جدید تصمیم درستی رو گرفتند

hrk8948
21-08-1396, 07:15 بعد از ظهر
دروغ میگن تو همین شورای شهر پجم طرح مطرح و تصویب شد دیدن عملی نیست از 3میلیون موتور همش چند هزار نفر ثبت نام کردن رئیس راهورم گفت هیچ دستورالعمل و آئین نامه و قانونی از مجلس برای ما نیومده و ما اجرا نمیکنیم و طرح و الان منتفی کردن.
دم راهنمایی رانندگی گرم خداوکیلی مردمی تر از اینا نیست کانون سردفترها خودشون و به در و دیوار زدن که تو نقل و انتقال موتور علاوه بر برگ سبز انتقال تو اسناد رسمی اجباری بشه زیر بار نرفتن شورای شهرم خواست طرح مزخرف طرح ترافیک و اجرا کنه بازم زیربار نرفتن.