PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زمستان و موتور ...

mosim2m
09-08-1390, 02:30 بعد از ظهر
فصل سرماستو مام که عشق موتور . یه عشق موتور بارون برف نمیشناسه تو هر شرایطی سوار موتورش میشه .

قطعا شرایط نگهداری و استفاده از موتور تو این فصل فرق میکنه . اینجا به این تفاوت ها میپردازیم

---------- Post added at 04:30 PM ---------- Previous post was at 04:28 PM ----------

من امروز که هوا یکم گرم تر شد و بارندگیا خوابید احساس کردم موتور عجیب بی رمق شده . هم صداش تغییر کرده بود هم دنده هاش سفت تر شده بود . اصلا اون چیزی که میشناختم نبود .
به نظر اساتید بزرگ سایت چه تغییرایی رو باید تو موتور واسه این فصل انجام بدیم تا سر حال باشه ؟

K.I.A
09-08-1390, 02:39 بعد از ظهر
باک اولتو سوپر بزن ویه مکمل بنزینه wurthکه برای 60 لیتر بنزینه که شما 6 قسمتش میکنی و در هر 10 لیتر بنزینت میریزی...این محلول المانی هست هم اکتان و هم تمیز کننده هست و تاثیره زیادی داره...فیلتر هوا تو تعویض کن یا با گازوئیل بشور/روغنتو حتما تعویض کن و روغن 10 40 بریز کاسترول بریز یا شل...شمعتو تعویض کن 2 تا شمع ایریدیوم دنزو بنداز عالیه..اگه تونستی بده یه فیلر گیریم بکنن برات چون فصل سرماست /پیچ تخلیهی کاربراتم برای 10 ثانیه باز کن ببند...این کارارو بکنی موتورت مرد میشه....................

matrixaidin
09-08-1390, 02:44 بعد از ظهر
به قول معروف موتور خودش و تو زمستون نشون ميده:flower4:

---------- Post added at 03:44 PM ---------- Previous post was at 03:42 PM ----------

ديگه چي موند اقا k.i.a يهو بگو كل لوازم موتور و عوض كن ديگه:28:

K.I.A
09-08-1390, 02:54 بعد از ظهر
موتور نیاز به نگهداری داره بستگی به نوع استفاده....

mosim2m
09-08-1390, 09:31 بعد از ظهر
روغن حتما باید عوض شه . من موتورو که روشن میکنم حدود 1 دیقه رو 2/5 ساساتش کار میکنه ولی باز بعدش خاموش میشه . باید خودم گاز بدم .

10/40 زیاد شل نیست ؟ 20/40 چطوره ؟
مرسی کیا جون

Masoud
09-08-1390, 09:52 بعد از ظهر
Mosi جون روغن و تازه عوض کردی خوبه روغن تو جاده طالقان من توتال ریختم اون خوبه اگه باهاش کم راه اومده باشی ........
کیا جون خیلی کامل توضیح داد ولی شمع ها رو فعلا عجله نکن در ضمن هوا سرده یه ذره با موتور راه بری گرم شه خوب می شه بیشتر هم به خاطر روغن......
منم از قبل از بارندگی ها موتور و بیرون نیاورده بودم ٰ امروز اوردم بیرون صدای اگزوز ام که حرفه ای و بم بود 2 برابر شده بود راستشو بخوای خودم ترسیدم ولی بعد از 5-6 کیلومتر تو یادگار بدون اینکه بهش فشار بیاد 140 تا باهاش اومدم.............
دلت پاک باشه.................:28::sarma:

mosim2m
09-08-1390, 10:50 بعد از ظهر
مسعود 800 تا باهاش راه اومدم باید عوض شه . ضمنا موتورت با اگزوز و همه چیش تو حلقم ! :wall3:

hoopaad
09-08-1390, 11:02 بعد از ظهر
مسعود جان فکر کنم به خاطر سرمای هوا و بطبع متراکم تر شدن هوا موتور بهتر کار میکنه!

K.I.A
09-08-1390, 11:20 بعد از ظهر
تا حدودی درسته اما توجه داشته باشید که هوایی که موتور به داخل کاربرات میکشه سرد که باعث افت توان میشه...کاربرات هوای گرم لازم داره اما این هوا برای انجین یه فایده داره که همش خنکه و زیاد داغ نمیکنه ویا روغن کمتر کم میکنه و جوش نمیاره...اما سرما رو توان موتور تاثیر داره/ موتور در داخل حرارت زیادی داره اما در جدارهی خارج هوای سرد و دما پایین تر هستش در بعضی موارد باعث ترک تو جدارهی سیلندر و موتور و سر سیلندر و پوسته میشه...

Masoud
10-08-1390, 01:28 بعد از ظهر
ممنون از کیا جان....
کیا جون استاد این کاراست و کامل یه توضیح داد که نیاز به جواب های منه تازه کار نیست.....

hoopaad
11-08-1390, 08:32 بعد از ظهر
ممنون کیا جان!
من خودم موتور ندارم! ( ولی موتورسوارها رو دوس دارم! :gigglesmile:) ولی تو ماشین وقتی سیستم مکش هوا رو با نمونه افتر مارکت عوض میکنن محل فیلتر جدید جاییکه در معرض هوای خنک باشه! حالا نکته که شما اشاره کردین برای تمام موتور ها هست یا فقط نمونه های کاربراتوری!
کلا نمیدونم این تلقینه که ماشین یا موتور تو هوای سرد بهتر کار میکنه یا واقعا اینجوریه؟ :297:

nOviA
11-08-1390, 11:03 بعد از ظهر
من با 206 یه سر بالایی رو تو زمستون 160 تا میرفتم. همون سر بالایی رو تو تابستون هرکاری کردم 150 بیشتر نرفت.

mosim2m
11-08-1390, 11:25 بعد از ظهر
کاش یه نفر بطور علمی توضیح بده که دقیقا تو موتور چه اتفاقی میفته که قدرتش میره بالا تو سرما

nOviA
12-08-1390, 12:01 قبل از ظهر
کاملا مشخصه. هوای خنک داخل انجین میشه.

mosim2m
12-08-1390, 12:08 قبل از ظهر
ممد ؟ جدی میگی ؟ ینی واقعا هوای سر میاد تو انجین ؟ چطور همچین چیزی ممکنه ؟:wow:

Aka
12-08-1390, 01:13 قبل از ظهر
چون هوای سرد منبسطه و میزان اکسیژن بیشتری داره

K.I.A
12-08-1390, 01:28 قبل از ظهر
در زمستون لاستیکا خیلی دیر گرم میشن یا اصلا گرم نمیشن به همین دلیل برای داشتن سطح استحکاک خوب هم راه(اسفالت)وهم تایر باید گرم باشن حد معمول گرما از 38درجه تا 58 درجه هستش تا چسبندگیه خوبی با هم داشته باشن و بستگی به نوع تایر خشک یا نرم بودن و اندازهی پهنا و دیوارهی تایر و باد و وزن وسیله... به سریعتر گرم شدن تایر کمک میکنه./

nOviA
12-08-1390, 11:00 قبل از ظهر
ممد ؟ جدی میگی ؟ ینی واقعا هوای سر میاد تو انجین ؟ چطور همچین چیزی ممکنه ؟:wow:

انژکتور هوا رو از بیرون و هوای سرد میکشه. بعد از عبور از فیلتر هوا وارد انژکتور میشه. انژکتور هم که خودش در کل سرده. دقیقا همون هوای سرد وارد سر سوپاپ میشه. Aka جان هم درست میگه. هوای سرد اکسیژن بیشتری داره.

imported_mohsen2001
27-09-1392, 10:58 بعد از ظهر
همینطور که از عنوان این تایپیک مشخصه در مورد موتورسواری در زمستان (برف و باران ویا سرما) صحبت میشه:

دوستان میتونن تجربیات خودشون رو توی این زمینه در اختیار بقیه قرار بدن

اول از خودم >>

1.تا اونجایی که مجبور نباشم با موتور بیروون نمیرم

2.تجهیزات گرمایی کافی میپوشم

3.هرگز موقع برف و بارون تند نمیرم و هیچ گاه هم روی خط کشی نمیرم (تجربه بد)

ARASH
27-09-1392, 11:39 بعد از ظهر
من خدای تو سرما و بارون رفتنم تو برفم رفتم ولی سعی کنید نرید چون خطرناکه [کی به کیا داره میگه من خودم عین وحشیا میرم]

Sent from me to all of you

omid kawasaki
29-09-1392, 10:31 بعد از ظهر
موتور سواری تو زمستونم یه حال دیگه ای داره، توی این چند روزم وقتی لباس کافی میپوشیدم سرما اذیتم نمیکرد فقط صورت و پیشونیم یخ زد که اونم آدم کلاه بزاره دیگه مشکلی نداره .
فقط مشکل توی بارون هستش سرعت روی زمین خیس صد در صد اشتباهه شاید پیش خودتون بگید مسیر مستقیمه ولی اگه کسی بپیچه جلوتون ترمز بزنید یا نزنید فرقی نداره چون در دوحالت زمین خوردگی رو شاخشه

کاوه
29-09-1392, 11:45 بعد از ظهر
بدترین تجربم تو زمستون این بود که یه جاهایی دیگه از سرما حس میکردم نفسم در نمیاد
مخصوصا اول صبح ها

abolfazls
30-09-1392, 01:54 بعد از ظهر
تجربه تلخ سرما زياده !

ولى يك بار من با رفيقم با ١٢٥ توى زمستون يه روز جمعه آفتابى ولى سرد رفتيم جاده چالوس ، تا نزديكهاى سد كرج رفتيم و نشستيم توى يه قهوه خونه گرم چاى داغ و قليون زديم تا هوا تاريك شد ! همين كه اومديم بيرون سمت موتور سرما امان نمون رو بريد تا جايى كه تصميم گرفتيم يه وانت بگيريم و موتورو بندازيم پشت وانت و بشينيم تو وانت تا كرج بياييم !
ولى وانت گيرمون نميومد و هر چى وقت ميگذشت سردتر ميشد ، دل و زديم به دريا و نشستيم رو موتور و گفتيم يواش يواش ميريم كه ديديم نميشه ، هم ماشينها با سرعت ميان و خطرناكه و خم سرما اذيتش رو ميكنه ، گازش رو گرفتيم ، برف كنار جاده كه آفتاب زده بود و آب شده بود اومده بود تو جاده حالا يخ زده بود جاده شده بود شيشه ...
چند جا سر پيچها كم مونده بود موتور بره ، از سرما تمام بدنمون مخصوصاً رون پاها و صورت سر شده بود ، مغز من قدرت تصميم گيرى نداشت و فقط گاز ميدادم كه زودتر برسم ، نفس نميتونستم بكشم ، تاريكى اذيت ميكرد ، يخ آسفالت كه نور ماشين روبرويى ميوفتاد روش و مثل آينه برق ميزد رو ميديدم ولى بى خيال با همون سرعت ميرفتم ، اصلاً به تصادف فكر نميكردم ، ساعت ١٠ شب رسيديم خونه و تا ساعت ١٢ شب چسبيده بودم به بخارى ولى پاهام سِر سِر بودن !

ببخشيد زياده گويى كردم ولى خيلى سخت بود ...

ali_r
04-10-1392, 11:54 قبل از ظهر
طرف های ما این روزا هوا منفی 14 درجه میبرسه
تو این هوا موتور کاملا یخ میزنه طوری که هندل به زور میره پایین (سی جی)
یک سوال؟ ایا ریختن اب داغ روی سیلندر توصیه میشه؟
اگه خیر چه راهکاری سراغ دارین؟
خیلی ممنون

معمار
04-10-1392, 03:01 بعد از ظهر
دوستان یه پوشش خوب برا هوای سرد بگن که
موقع هوای سرد پشت موتور چی خوبه ؟
از طلق جلو موتور هم خیل بدم میاد

farshad 54
04-10-1392, 03:10 بعد از ظهر
خیلی ممنون

موقعی که میخوای موتور رو تازه روشن کنی آب جوش جواب میده البته باید با آب ولرم شروع کنی تا به اب جوش برسی ها

!NAVID!
04-10-1392, 03:44 بعد از ظهر
خیلی ممنون
علی جان منکه قبل از روشن کردن اب داغ میریزم
بدون ساسات هم روشن میشه

amo hosein
04-10-1392, 04:27 بعد از ظهر
شما که تو مناطق سرد خیز زندگی میکنید خدا صبرتون بده.یه دور با موتور بزنید بدون دستکش استخوان های دستتون هم یخ میزنه.مراقب باشید.اصلا تو این هوا موتور سواری نکنید.

Gladiator
04-10-1392, 04:45 بعد از ظهر
من زمستون دو سال پیش با موتور رفتم به ارتفاعات ، تمام کنار جاده برف بود و هوا بسیار سرد ، طوری که چشمام یخ میزد و باید تند تند پلک میزدم تا یخ نزنه
تو یه همچین سرمایی لباسهایی بپوشید که باد نتونه بهش نفوذ کنه (بادگیر) ، و دستکشهاتونم حتما آستین داشته باشه که باد نتونه به داخل آستیناتون نفوذ کنه

معمار
04-10-1392, 04:51 بعد از ظهر
ما که پاکدشت زندگی میکنیم و دمای تابستوناش با دمای بندر برابره
و زمستونای سرد و خشکی داره سعی میکنیم سوار نشیم
ولی چه کنیم که طاقت دوری از موتور و نداریم و سوار میشیم

omid kawasaki
04-10-1392, 05:01 بعد از ظهر
درسته سرما اذیت میکنه ولی حداقل توی تهران که ما هستیم لباس خوب بپوشی اذیت نمیشی یعنی برای من که آزار دهنده نیست فقط تو بارون سخت و خطرناکه... ///////////// به نظر من زمستون اسمش بد در رفته همین تابستون هوا اینقدر گرم بود قبل از ساعت 7 اصلا نمیشد از خونه بری بیرون ولی خب کسی نمیاد بگه تابستون نمیشه موتور سوار شد !!

ali_r
04-10-1392, 05:05 بعد از ظهر
ممنون متاسفانه این سرما ما رو از کار انداخته با اینکه لباس گرم میپوشم ولی سرما به حدیه که از لباس هم عبور میکنه الان چند روزه که زانوهام درد میکنه
چون کارم یجوریه که به موتور نیاز دارم باید ازش استفاده کنم

cottlas
04-10-1392, 05:47 بعد از ظهر
سلام دوستان من چند تا کامنت قبلی که در باره سرمای هوا و تاثیر اون روی کار کرد موتور بود رو که میخوندم به چند تانکته بر خوردم که با اطلاعاتی که من از موتور های درون سوز دارم زیاد جور در نمیومد گفتم یک خورده فضولی کنم شاید بتونم اطلاعات جدید تری به دست بیارم و اون اینکه در کل موتور ها در دمای خاصی بهترین بازدهی رو دارن مثلا موتور پراید تو دمای بین 70 الی 75 و موتور های دیزلی حدود 85 درجه خوب کار میکنند بخاطر همین روی اونها ترموستات هایی به همین مشخصات میبندن که دمای موتور رو همین حدود نگه داره رسیدن هوای سرد به داخل انجین یا محفظه احتراق هم به نظر درست نمیاد چون سوخت قبل از رسیدن به محفظه احتراق از قطعه ای به نام مانی فولد یا منی فولد میگذره که خود این قطعه توسط آب رادیاتور در موتور های آب خنک و یا توسط اتصال به بدنه گرم سیلند در موتور های هوا خنک چهار زمانه (موتور های دوزمانه نیاز زیادی به گرم شدن سوخت در این قسمت ندارند) گرم و هم دمای موتور میشه تا سوخت رو هم همدمای موتور بکنه پس هوای سرد هم وارد موتور نمیشه همینطور رسیدن اکسیژن بیشتر بخاطر وجود سنسور اکسیژن در خروجی اگزوز موتور های انژکتوری مثل پژو 206 درست نیست چون این سنسور دایم مقدار اکسیژن در خروجی اگزوز رو کنترل میکنه و اگه مقدار اکسیژن زیاد یا کم باشه با کم و زیاد کردن بنزین توسط انژکتور ها اون رو در حد مطلوب تنظیم میکنه.حالا اگه این اطلاعات اشتباه بود لطفا درستشو بگید فکر کنم زیاد حرف زدم:bargh:

hamed510
04-10-1392, 05:58 بعد از ظهر
ممنون متاسفانه این سرما ما رو از کار انداخته با اینکه لباس گرم میپوشم ولی سرما به حدیه که از لباس هم عبور میکنه الان چند روزه که زانوهام درد میکنه
چون کارم یجوریه که به موتور نیاز دارم باید ازش استفاده کنم

علی جان باز منطقه شما هواش خوبه اینجا بیایی چی میگی!!!؟
-22 درجه!!!
:sarma::sarma::sarma:

- - - Updated - - -

تو زمین تف میکنی وسط راه یخ میزنه!!:25r30wi::25r30wi::25r30wi:

amo hosein
04-10-1392, 07:22 بعد از ظهر
علی جان باز منطقه شما هواش خوبه اینجا بیایی چی میگی!!!؟
-22 درجه!!!
:sarma::sarma::sarma:

- - - Updated - - -

تو زمین تف میکنی وسط راه یخ میزنه!!:25r30wi::25r30wi::25r30wi:
خوب شما با این شدت 22 زیر صفر موتور سواری هم میکنید؟

hamed510
04-10-1392, 08:37 بعد از ظهر
خوب شما با این شدت 22 زیر صفر موتور سواری هم میکنید؟

نه دادا مگه مغز خر خوردم!!!؟
به ندرت تو شهر ما موتور ببینی اونم اگه باشه سی جی هس!!:wall3::wall3:

farzin
04-10-1392, 08:52 بعد از ظهر
موتورهای دیزلی شمع ندارند و با متراکم کردن هوا و گرمای حاصل از این تراکم باعث انفجار در محفظه سیلندر میشن واس همین دما رو کنترل میکنن.
مسلما هر موتوری بهترین بازده رو در بهترین دمای مخصوص به خودش میتونه نشون بده ، واسه همینه که تو زمستون موتور بعد از گرم شدن سرحال تر عمل میکنه چون هوای سرد کار همون رادیاتور رو واسه موتورهای هوا خنک میکنه و ما همه تلاشمون اینه که موتور بیش از حد گرم نشه چون روغن هم تا یه دمایی میتونه شرایط رو حفظ کنه بعد از اون دیگه شاهد افت توان موتور مخصوصا تو تابستون هستیم
اکثر راکب ها موتور سیکلت رو همون شکلی که توو تابستون میرونن به همون نحو هم توی زمستون دنده بهش میدن در صورتی که اینگونه عملکرد تفاوتی رو ایجاد میکنه بطوری که بنظرمون میاد موتور در زمستون بازده بیشتری داره اگر چه هوای سرد باعث میشه راندمان موتور بهتر باشه اما این راکب هست که با درک صحیح از وضعیت اقلیمی با دنده دادن مناسب باید دمای مناسب موتور رو حفظ کنه
که اگه ما حواسمون رو به صدای انجین ، صدای اگزوز و دور موتوری که با کیلومتر شمار همراه هست ندیم موتور به دمایی میرسه که بازده بالاشو از دست میده و شروع به افت میکنه
و اینجور میشه که بعضی روزا موتور نصبت به روزای دیگه انگار حال نداره
پس بعد از رعایت کردن مواردی که مربوط به موتور میشه درک راکب از وضعیت موتور در دنده دادن رو هم باید مد نظر گرفت
نمونه بارز درک از کارکرد انجین رو در مسابقات ناسکار میشه دید که راننده مقام اولشو با مقام دوم عوض میکنه تا در پشت خودرو جلویی قرار بگیره تا با نداشتن اصطکاک باد از فشار روی خودرو کم کنه

amo hosein
04-10-1392, 09:07 بعد از ظهر
نه دادا مگه مغز خر خوردم!!!؟
به ندرت تو شهر ما موتور ببینی اونم اگه باشه سی جی هس!!:wall3::wall3:

بلا نسبت.ولی وای وقتی آدم مجبور بشه

soleymani
04-10-1392, 09:57 بعد از ظهر
هوای تهرانم خداییش سرد شده
کلی لباس می پوشم بدنم گرم می مونه ولی این زانو ها رو نگوووو
---------
زانو بندی که جلوی سرما رو بگیره سراغ ندارید راهنمایی کنید

B-MAX
04-10-1392, 11:01 بعد از ظهر
میشه خاطره بگیم؟:au:
حدود سه سال پیش هوای تهران تو اسفند ماه به قدری سرد شده بود که اب جوبا یخ زده بود کسی یادشه؟
تازه CG واسه خودم خریده بودم فقط ثانیه شماری میکردم کارم تموم بشه برم دور دور وای که چه حالی داشت:gigglesmile:
وقتی بر میگشتم بعد 10-20 دقیقه تازه انگشتای پامو جلوی بخاری حس میکردم!!:11:

العان دیگه در اون حد حسش نیست:d
اما هفته ای 1 بار دیگه نمیتونم تحمل کنم حتما باید موتور سوارشم کارم تموم میشه میرم خونه 2 جفت جوراب پام میکنم! زیر شلواری پا میکنم و روش شلوار لی + یه زیر پوش و تیشرت و کاپشن:happy4:
موتور 5-6 دیقه در جا کار میکنه ===> کلاه به سر دستکش به دست اماده به رزم میشم میرم اتوبان بسیج 120-130 تا میرم قشنگ این 1 هفته که موتور سوار نشدمو تلافی میکنم
یک حالی میده:riz481:

hamed510
04-10-1392, 11:08 بعد از ظهر
زانو بند پشمی بگیر که طولش هم بزرگ باشه و هم جنسش خوب!
بری این مغازه هایی که جوراب و دستکش میفروشن بگی دارن
من یکی خریدم واقعا تاثیر داره تو هم حتما بگیر.

farshad 54
04-10-1392, 11:11 بعد از ظهر
آقا بد آموزی نشه ولی یه کنیاک کتابی زمستونا تو جیب کاپشن باشه همه چی حله :3: :icon_pf _15_: :bitarbiat:

soleymani
04-10-1392, 11:13 بعد از ظهر
مرسی
من برای فرمون از این پشم ها خریدم وصل کردم
دستکش چرم جنس خوب موتور سواری هم دارم ولی بازم انگشتای دستام یخ می زنه

B-MAX
04-10-1392, 11:21 بعد از ظهر
کاش یه نفر بطور علمی توضیح بده که دقیقا تو موتور چه اتفاقی میفته که قدرتش میره بالا تو سرما

هرچه قدر بنزین بیشتری وارد سیلندر بشه و بسوزه توان خروجی انجین بالا میره درسته؟
حالا برای اینکه بتونیم بنزین بیشتری وارد سیلندر کنیم باید اکسیژن بیشتری با هر بار بالا و پایین رفتن پیستون وارد سیلندر کنیم
به همین خاطر توربوشارژ میبندن تا هوارو متراکم کنه و در نتیجه هوای بیشتری وارد سیلندر بشه که یه جور کلک رشتیه:23:

این هوای سرد یه جور نعمت خدادادیه که هوا رو متراکم میکنه و دقیقا کار توربو شارژر رو انجام میده:22:
این تغییر خیلی زیاد نیست ولی در هر حال به موتورت که آشنا باشی این تغییرو حس میکنی و اولش حال میکنم که چند روز بعد برات عادی میشه:gigglesmile:
اگه با ماشین باری کار کرده باشی تو سربالاییها دقیقا میتونی این افزایش قدرت رو حس کنی

cottlas
05-10-1392, 02:28 بعد از ظهر
ولی توربو شارژها از گازهای خروجی اگزوز کمک میگیرن تا ورود سوخت رو راحت تر کنن و این عمل باعث میشه یک تعادل دایمی در ورودی و خروجی وجود داشته باشه و موتور تو گاز خورهای مختلف متعادل کار کنه :5:

armin32
05-10-1392, 03:17 بعد از ظهر
ایول ایده :29dz8zk:
عاشق این دسته از دوستان اهل فن هستم که با دل ما همسو هستن :thanks::flower4:

soleymani
05-10-1392, 10:27 بعد از ظهر
از راهنمایی دوستان متشکرم
عصری رفتم این جوراب تولید می کنند و یک جفت مثل ساق پا هست جنس خوب
که وقتی می کشی از مچ پا تا بالای زانو کشی دیگه سرما رو احساس نمی کنی

ali_r
06-10-1392, 11:10 قبل از ظهر
از راهنمایی دوستان متشکرم
عصری رفتم این جوراب تولید می کنند و یک جفت مثل ساق پا هست جنس خوب
که وقتی می کشی از مچ پا تا بالای زانو کشی دیگه سرما رو احساس نمی کنی

بیزحمت عکسشو بزار و بگو چند خریدی
ممنون

soleymani
06-10-1392, 04:06 بعد از ظهر
6هزار خریدم
الانم کوچه مروی ناصرخسرو بازار بودم
جنس پشم شتر هم داشت که 15 می گفت

- - - Updated - - -

امروز حدود 6 ساعت توی پام بود
بسیار گرم و بدون احساس سرما
تا شب هم عکسش رو قرار میدم

soleymani
06-10-1392, 09:20 بعد از ظهر
این هم عکسش که برای دوستان قرار دادم
35038

ARSH
06-10-1392, 10:33 بعد از ظهر
من امروز نیم ساعت تو انباری پیک نیک روشن کردم تا موتور روشن شد :|

soleymani
06-10-1392, 10:55 بعد از ظهر
خوب چرا پیک نیک
خوب یه پارچه مبلی چیزی که کلفت باشه رو به اندازه موتور بدوزید روی موتور بکشید که انجین هم سرمای زیادی بهش نخوره

farshad 54
06-10-1392, 10:57 بعد از ظهر
یعنی کلا این موتور ها تو زمستون باید اول گرم بشن تا روشن بشن ؟

اینجوری که خیلی ستمه :s (9):

ARSH
06-10-1392, 11:03 بعد از ظهر
خوب چرا پیک نیک
خوب یه پارچه مبلی چیزی که کلفت باشه رو به اندازه موتور بدوزید روی موتور بکشید که انجین هم سرمای زیادی بهش نخوره

دو تا پتو های سربازیم روش بود افاقه نمیکنه پتو این چیزا :|

یعنی کلا این موتور ها تو زمستون باید اول گرم بشن تا روشن بشن ؟

اینجوری که خیلی ستمه [Only registered and activated users can see links]

اره
موقعیت نگهداریش خیلی شرطه
شهره ما واقعا سرده برف الان تو شهر نیست اما سرمای خشکی توی شهر هست که دیوانه میکنه آدمو موتور هم یه هفته یه هفته روشن میکنیم
اینطوری دیگه سرما واقعا تاثیر میزاره روی کراس های 4 زمانه
البته یه چیزه دیگه هم هست اینکه من هنوز مسلط نیستم به هندل زدن 4 زمانه واقعا هندل زدن 4 زمانه به خصوص کراس خودش یه مرد میخواد ! من تازه امروز یاد گرفتم چطور درست حسابی روشن کنم موتور رو قبل این دوزمانه داشتم هندل رو میزدیم روشن بود اینا فرق داره همه چیزش

cottlas
07-10-1392, 12:13 قبل از ظهر
من قبلا یکدونه لامپ 100 رو میگذاشتم زیر کاپوت پیکان تا صبح روشن میموند فردایی تو سرمای خیلی زیاد هم راحت استارت میخورد شما هم اگه شبی که میخوای فرداش موتور رو روشن کنی یکدونه لامپ با فاصله از پتو هات بگذاری نزدیک انجین موتورت هیچوقت نمیگذاره دمای منطقه به زیر صفر برسه و صبح موتور راحت روشن میشه .الان پراید دارم و مشکل استارت خوردن نداره ولی یک وسیله دو منظوره ساختم براش که هم شب تا صبح مایع داخل موتور رو گرم نگه داره تا بلا فاصله بعد از نشستن تو ماشین بتونم از بخاری استفاده کنم هم میتونه برام آب جوش حین رانندگی برای مصرف چای تو زمستون فراهم کنه البته این موضوع ربطی به موتورسواری نداشت ولی گفتم دیگه همین:bargh:

ARSH
07-10-1392, 12:40 قبل از ظهر
نه من اونقدر حاد نیست مشکلم بخاری المنتی دارم امروز حوصله نداشتم دنبالش بگردم
ولی آره لامپ 200 و 100 اینا گرمای زیادی تولید میکنه

farzin
09-10-1392, 11:22 بعد از ظهر
روغنی که برا موتورت استفاده میکنی چنده ؟ حجم موتور چنده ؟ arsh

ARSH
10-10-1392, 12:31 قبل از ظهر
روغنی که برا موتورت استفاده میکنی چنده ؟ حجم موتور چنده ؟ arsh

450
تو مرحله تست روغنم تا ببینم کدوم بهتره
تا الان کاسترول 5/30 رو تست کردم خوب بود بد نبود ولی 6 ساعت عوض کردم ( کاسترول کلا استفاده نمیکنم همینطوری ریختم ببینم چطور جواب میده 40 یا 50 میخواستم بریزم نداشت )
شل 5/40 ریختم خیلی ردیف بود
توتال هم خوب بود
همین احتمالا شلیکس بریزم از این به بعد
یه مدل هم آقای نادری گفتن یادم نیست چیه شاید با ایشون مشورت کردم همون مدل رو گرفتم

alireza.gsx
10-10-1392, 01:45 قبل از ظهر
موتول را گفتم فکر کنم آقای نادری

معمار
10-10-1392, 12:47 بعد از ظهر
دوستان به نظرتون میشه لاستیک های عاج دار (مثله افرودیا)
بندازی رو موتوری های شهری که تو برف و بارون سر نخورن ؟

B-MAX
11-10-1392, 09:02 قبل از ظهر
سلام

دوستان نمیدونم تا حالا امتحان کردین یا نه
شما بر فرض امروز تا شب پشت موتوری و وقتی میخوای تا فردا موتور رو بزاری یه گوشه به خاطر سردی هوا روز بعد موتور بد روشن میشه
یه راه واسه بهتر روشن شدن اینه که وقتی میخوای موتورور خاموش کنی ساسات بکش بزار یکم کار کنه بعد خاموش کن
روز بعد ساسات بکش بعد تک استارت یا حداقل خیلی خیلی راهت تر از قبل روشن میشه
البته به شرطی که موتور ساسات اتوماتیک نباشه:flower4:

cottlas
13-10-1392, 12:15 بعد از ظهر
سلام دلیلش اینه که وقتی ساسات میکنی نسبت ورود بنزین به داخل سیلندر خیلی زیاد تر از هوا میشه یا به اصطلاح سوخت غلیظ میشه در حالت عادی به این شکل موتور خوب کار نمیکنه و دود سیاه میکنه چون همه بنزین نمیسوزه و مقداریش خام از اگزوز خارج میشه مقداریش هم داخل سیلندر باقی میمونه ولی خوب حجم احتراق بالا میره و همینطور هم حرارت داخل سیلندر که باعث میشه موتور یک مقدار زودتر گرم بشه . وقتی شب ساسات کنی بنزین باقی مانده داخل سیلندر با اولین جرقه سر صبح منفجر میشه و موتور رو راحت تر روشن میکنه همینطور موتور هایی که کاربوراتورشون پمپ شتاب دهنده دارند رو وقتی گاز میدی پمپ یک مقداری بنزین رو مستقیم به ورودی سیلندر بصورت پودر میپاشه و هر بار که استوانه گازرو بپیچونی این اتفاق تکرار میشه وقتی اینجور موتور هارو در حالت سرد و خاموش چند باز گاز بدی بعد استارت کنی خیلی راحت روشن میشن ولی اگه زیادی بنزین وارد سیلندر بشه جرقه شمع نمیتونه اونهمه بنزین رو بسوزونه و خیس میشه و موتور روشن نمیشه این موقه میگن موتور خفه کرده و باید بدون گاز دادن و ساسات یا هولش بدی یا اگه باطری سالم داری اونقدر استارت بزنی تا روشن بشه :riz284:

ایلیا
13-10-1392, 02:18 بعد از ظهر
در زمان روبرو شدن با یخ زدگی کف آسفالت ( یخ زدگی موضعی )، در صورتی که جلوتون راه هست و ترافیک و پیچ و ... نیست، به هیچ وجه فرمون ندین، به موتور زاویه ندین ( واسه پیچیدن کجش نکنین )، ترمزم نکنین + کلاچ رو تا انتها بگیرین تا موتور خودش با نیروی خودش از رو یخ زدگی رد شه. سعی نکنین با زرنگ بازی از رو یخ کنار برین چون ممکنه آسفالت یخ زده لبه داشته باشه و موقع رد شدن شما رد شی ولی چرخ رد نشه و ... ( تجربه‌ی ناگوار شخصی ).

hossein assassin
15-10-1392, 12:16 قبل از ظهر
هوای تهرانم خداییش سرد شده
کلی لباس می پوشم بدنم گرم می مونه ولی این زانو ها رو نگوووو
---------

شما یه سر برید منیریه و مغازه های کوهنوردی ... یکم قیمت گرون هست ولی می ارزه خداییش
من یه چوراب خریدم 40 تومن. و جواب داد ...چون همیشه بعد موتور سواری انگشتای پام یخ میزد
این ادرس برو منصف تر از همشونه . بالاتر از میدون منیریه . نبش کوچه میانلو مطلق ، فروشگاه کوهنوردی جم

ali_r
12-11-1392, 12:34 بعد از ظهر
توی این هوای سرد دیگه چیزی جواب نمیده
اخبار گفته توی این هفته طرفای ما تا -15 درجه هم قراره برسه

هوا الان منفی5درجه هستش
تهران هم این لحظه 0 درجه

cottlas
12-11-1392, 02:54 بعد از ظهر
یک چیز هست که تو این هوا خیلی کمک میکنه اسمشو نمیتونم ببرم یک جور چاییه فرقش بها چای معمولی اینه که چای اولش که میخوای بخوری داغه ولی اونو که بخوری داغ میکنی نوع ضعیف و در حد 4 درصدش رو تو روسیه و کشورهای سرد حتی جای آب خوردن به طور دایمی استفاده میکنند بخاطر اینه که تو اون هوای سرد به راحتی زندگی میکنند

MANHUNT
27-11-1392, 03:47 بعد از ظهر
یک چیز هست که تو این هوا خیلی کمک میکنه اسمشو نمیتونم ببرم یک جور چاییه فرقش بها چای معمولی اینه که چای اولش که میخوای بخوری داغه ولی اونو که بخوری داغ میکنی نوع ضعیف و در حد 4 درصدش رو تو روسیه و کشورهای سرد حتی جای آب خوردن به طور دایمی استفاده میکنند بخاطر اینه که تو اون هوای سرد به راحتی زندگی میکنند
داداش منظورت كه آب شنگولي كه نيست؟

cottlas
27-11-1392, 04:47 بعد از ظهر
وای خدایا توبه آب شنگولی؟؟؟اینی که گفتم زیر 8 درصده طبق فتوای ابوی گرامی زیر 40 درصد آب شنگولی حساب نمیشه ماهم به فتوای ایشان عمل میکنیم. امر پدر هم که لازم الاجراست

ali_r
09-08-1393, 12:12 بعد از ظهر
تاپیک رو بعد یه سال اوردیم بالا چه خاکی ...:jaru:
با اومدن فصل پاییز مناطق کوهستانی شب ها خیلی سرد میشه باید یواش یواش به فکر طلق و لباس و گرمکن باشیم
دوستان بیان نظراتشونو بگن و بگن که زمستون رو میخوان چجوری سر کنن؟؟

MANHUNT
09-08-1393, 12:19 بعد از ظهر
سلام داش علي ما كه ورداشتيم روي يو جي فور طلق و سفره گذاشتيم ديگه موتور را نميره اما گرم و خوبه دوستان حتما از كلاه و دستكش استفاده كنن تا به مريضي هايي مثل سينوزيت و روماتيسم نگيرن

ali_r
09-08-1393, 12:27 بعد از ظهر
سلام داداش
اتفاقا بدی طلق و سفره اینکه موتور رو نمیزاره راه بره ولی جلوی باد رو خیلی میگیره
منم شاید نبندم واز شلوار بادگیر و گرمکن و کاپشن وکلاه کاسکت و دستکش استفاده کنم

MANHUNT
09-08-1393, 12:39 بعد از ظهر
نه علي داداش طلق و سفره رو بزار زمستون هوا خيلي سرد ميشه مخصوصا سمت شما كه خيلي سرد ميشه بزار نهايت موتورت ١٠٠ ميره ديگه ٨٠ تا ميره جون ادم و سلامتيش مهمتر از شتاب وسرعت من سه سال زمستونا بدون طلق و سفره بودم با بهترين كاپشن و بدگير پدرم در امد

hamed510
10-08-1393, 12:40 قبل از ظهر
با اومدن زمستون کار مام لنگ میشه!!

به معنای واقعی کلمه دهنم سرویس میشه!! سرما هیچی بارون خیلی بده!!

shahriarr
10-08-1393, 10:36 قبل از ظهر
آٔقا زمستون نمیشه کاریش کرد
شهر ماهم کوهستانی خخخخخخخخخشششششششششششششششش ششششششکه سرما بارونم که سخت میاد
کلاه هم نمیشه از زیرش باد میزنه گردن مردن یخ میکنه

فلات دوست
14-08-1393, 11:12 قبل از ظهر
زمستون با موتور تو کوه و برف و بی حسی انگشتان و ...
وقتی با اون حال یه چوپان رو میبنی که چای میخوره مثل اینکه فرشته رو دیدی و میری پیشش
ولی خدایی موتورسواری در هر شرایطی یه حالی داره :599321_Laie_94:

کاوه
18-08-1393, 09:46 بعد از ظهر
زمستون کلا میل آدم نسبت به موتور کم میشه و زیاد میلی ندارم به موتور سواری :sarma: چون شدید سرمایی هستم :gigglesmile:

abolfazls
18-08-1393, 09:52 بعد از ظهر
اينا همش براى اينكه تو شرايط زندگى ما وسيله درست حسابى پيدا نميشه ( همش چينى و بى كيفيت ) شما يه دست لباس موتورسوارى كانادايى يا مثلا اروپايى داشته باش به اضافه يه موتور كه زين و گرمكن فرمون داشته باشه اونوقت تو قطب شمال هم موتور سوارى ميكنى !!!

moein 007
18-08-1393, 09:54 بعد از ظهر
من که عشقم به موتور کم نمیشه حتی اگه توسیبری زندگی کنم نه طلق میبندم نه آروم رانندگی میکنم حالا خیلی بخوام جلوگیری کنم از سرما یک کلاه ایمنی سرم میکنم البته نمیرم جایی که پلیس باشه چون میبینن پروو میشن فکر میکنن بخاطر ترس سرم کردم

کاوه
18-08-1393, 09:57 بعد از ظهر
اينا همش براى اينكه تو شرايط زندگى ما وسيله درست حسابى پيدا نميشه ( همش چينى و بى كيفيت ) شما يه دست لباس موتورسوارى كانادايى يا مثلا اروپايى داشته باش به اضافه يه موتور كه زين و گرمكن فرمون داشته باشه اونوقت تو قطب شمال هم موتور سوارى ميكنى !!!

این گرمکن رو آمارشو داری ؟؟؟ مهدی خدادادی میتونه نصب کنه ؟

hosseinm
01-09-1393, 03:41 بعد از ظهر
سلام
بالاتنه رو که دلبخواهی هست ولی شلوار و پوتین اسکی و دستکش چرم خز دار پاکستانی, ما داخل مزرعه هر سال زمستان از موتور استفاده می کنیم وسالم هم هستیم ولی در مورد بالاتنه اونهایی که نمی خوان کلاه کاسکت بگذارند که کار غلطی هم هست کاپشن هایی بپوشند که خودشان کلاه سرخود دارند وقتی کلاه سرخود را روی سر بکشید و سفت کنید مخصوصا کاپشنهای حجم دار (پر, پشم شیشه) دیگه باد داخل نمیاد چون احتیاج به زاویه شکست و محل خروج داره و کلاه که تهش بستس باید باد به سمت دو طرف سر بره پس داخل نمیاد. این رو 100 بار امتحان کردم.