PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نکات ایمنی رانندگی در باران

Alireza
08-08-1390, 10:03 بعد از ظهر
سلام دوستان
این چند روز خیلی ها رو دیدم از جلوم رد میشن و جلوتر پخش زمین میشن
تو این تاپیک مواردی که باعث میشه تو بارون صدمه نبینیم رو بیان کنید
خودم چند تایی که انجام میدمو میگم
1: سرعت رو بالای 40 تا نبرین
2: تو اونجا که میشه از ترمز استفاده نکنین و بیشتر با معکوس دادن اروم سرعت رو کم کنید
3: رو خط های عابر و باقی این خط ها اصلا نرین
4: موقع دور زدن ها و برگردون ها... سرعت رو خیلی خیلی کم کنید
5: ترمز های بیخ به هیچ وجه نگیرید
6: فاصلتون رو با ماشین ها حفظ کنید که مجبور نشین یه دفعه ترمز بزنیدو...
البته همه دوستان استاد هستن ولی باز بهتره بیان کنیم تا رانندگی خوب و مطمئنی تو این شرایط داشته باشیم

reza KTM
08-08-1390, 10:10 بعد از ظهر
گزینه 2 و 5 برای تریل های روان کاربرد نداره:4chsmu1:
ترمز رو برای روان محکم بگیرید هیچیتون نمیشه
خدایی روان هرچقدر بخوان ازش بد بگن اینو نمیتونن بگن مردونه دیشب که با رفیقم رفته بودم بیرون کلی میترسید که من تند میرفتم ولی تو همون بارون 2 3 بار ترمز محکم گرفتم تا ببینه موتور خیلی خوب وایمیسته
خودش آپاچی داره و کلی کپ کرده بود ترمز موتور من رو میدید

nOviA
08-08-1390, 10:35 بعد از ظهر
زیاد به ترمزات اعتماد نکن. زیرت یکم گل یا شن بره یا رو رنگ بزنی رو ترمز اون موقع حالتو میپرسم:bitarbiat:

در کل تو بارون اصلا سعی نکنید ژانگولر بازی در بیارید.

بسیار مراقب ماشین ها و مخصوصا کامیون های کنار و پشتتون باشید. تو بارون میدان دید کم میشه.

nazamm
08-08-1390, 10:36 بعد از ظهر
روی دریچه های آب و پل های آهنی عریض کناره خیابون به صورت مایل رد نشین

چون 100٪ سر خورده به کتلت تبدیل میشین:gigglesmile:

02109002
11-08-1390, 04:55 بعد از ظهر
ولی خیلی باحاله زمین خوردن تو بارون انگاری سرسره بازی می کنی:happy4::happy4::happy4::happy4::happy4::hap py4::happy4::happy4:

Masoud
11-08-1390, 07:17 بعد از ظهر
اصلا تا اونجا که می شه موتور سوار نشید

falat200
17-10-1390, 12:34 قبل از ظهر
روی دریچه های آب و پل های آهنی عریض کناره خیابون به صورت مایل رد نشین

چون 100٪ سر خورده به کتلت تبدیل میشین:gigglesmile:

همین اتفاق سرم اومد یک هفته پام درد میکرد " گفتم دیگه من باشمو از روی پل آهنی تو بارون رد بشم

Babak
17-10-1390, 12:40 قبل از ظهر
ولی خیلی باحاله زمین خوردن تو بارون انگاری سرسره بازی می کنی:happy4::happy4::happy4::happy4::happy4::hap py4::happy4::happy4:
اسپم نکنید

.:ALIREZA NADERI:.
17-10-1390, 06:28 بعد از ظهر
ما که کاب داریم وقتی معکوس بدیم چرخ عقب 100% قفل میکنه!
باید فقط ترمز عقب خیلی اروم گرفتو خیلی یواش رفت !

matrixaidin
17-10-1390, 06:57 بعد از ظهر
من اونوقت كه راديسون داشتم وقتي عقب قفل ميكرد از ترمز جلو به صورت abs عمل ميكردم
ولي خداييش اصلا نميفهميدم عقبم قفل كرده فقط ميديدم نه توپيش صدا ميده نه موتور وايميسته:i'm ok:

Mohammad aghili
17-10-1390, 11:11 بعد از ظهر
چند روزه تو مشهد یخبندون شده و بخاطر چند تا برفی که پشت هم اومد ، خیابونا و کوچه ها الان یخبندونه (به معنای واقعی کلمه)

یعنی حتی تو خیابون که آسفالتش خشکه وقتی یک به دو رو گاز میدی ماتحت موتور در میره !
به آسفالت خیابون که نیگا می کنی انگار بلور پاشیدن روش !

حالا طبق روان سواریی که این چند روزه انجام شد ؛ یه سری نکته مورد توجه قرار گرفت که میخوام به اساتید محترم بگم ;

همه مواردی که علیرضا خان گفتند + موارد زیر :

1-هیچگاه و به هیچ وجه روی برف و یخ فرمون موتور رو موقع حرکت یهو نپیچونید !
2- موقع ورود به پیچ سرعتتون رو بشدت کم کنید و سعی کنید قبل از ورود به پیچ سرعتتون رو ثابت نگه دارید و وقتی موتور داره می پیچه سعی کنید گاز رو کم و زیاد نکنید !
3- از شتاب گرفتن یهویی بشدت پرهیز کنید
4- وقتی دیدید به هر دلیلی داره موتور سر میخوره سریع پاتون رو محکم بزنید زمین تا موتور به حالت قبلیش برگرده و سعی کنید تو این موارد از ترمز ها بخصوص ترمز جلو استفاده نکنید!
پنجمین مورد و آخرین نکته : به هیچ وجه موتور رو تو یخبندون از خونه در نیارید... چون بعدا کلی فحش و بد و بیرا به خودتون میگید بابت این تصمیم !(نه به خاطر زمین خوردن و این چیزا... بلکه بخاطر یخ زدن دستها و پاهاتون )

البته اینها رو همه شما اساتید میدونید... من فقط واسه خودم یادآوری کردمشون :11:

موفق و پایدار باشید

فعلا
یا علی