PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زونتس 250 یا Zontes 250

صفحه ها : [1] 2 3

CHELSEA
04-10-1395, 01:33 قبل از ظهر
این موتور 250 سی سی و انژکتور و ظاهرا چند روزی میشه وارد بازار ایران شده و میگن ایتالیایی هستش. قیمتش 10/500 هست
کسایی که مشخصات کاملتر یا تجربه داشتن این موتور رو دارن بیان تو این تایپیک بگن

مشخصات فنی:

طول: 1976 میلیمتر

عرض: 773 میلیمتر

ارتفاع: 1052 میلیمتر

فاصله بین محوری :1384 میلیمتر

وزن خشک:144 کیلوگرم

ارتفاع از سطح زمین:188 میلیمتر

ظرفیت باک سوخت:11 لیتر

ارتفاع زین:790 میلیمتر

سایز تایر جلو: 110/70R17 54S

سایز تایر عقب:150/55R17 64S

موتور و گیربکس:

انجین تک سیلندر چهار زمانه با دو میل سوپاپ روی سر سیلندر چهار سوپاپه

کورس پیستون و قطر پیستون:73mm x 59.5mm

حجم جابجایی سیلندر:249 سی سی

سیستم خنک کاری:خنک کاری هوا و روغن

نسبت تراکم:10.4:1

سیستم سوخترسانی:انژکتوری با سیستم شرکت دلفی

سیستم جرقه زنی:CDI

گیربکس:6 سرعته دستی

کلاچ:دستی چند صفحه ای تر

حداکثر قدرت :24 اسب بخار در 8000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: 23 نیوتون متر در 6500 دور دقیقه

حداکثر سرعت:90 مایل بر ساعت

شاسی و بدنه:

ترمز جلو:تک دیسک هیدرولیکی با کالیبر دو پیستونه

ترمز عقب:ترمز تک دیسک با کالیبر تک پیستونه

تعلیق جلو:هیدرولیکی دوبل

تعلیق عقب: هیدرولیکی تکی مرکزی

امکانات: اگزوز تمام استیل

چراغ جلو LED

چراغ عقب:LED

چراغ راهنما:LED

کیلومتر شمار دیجیتالی LED

مخزن سوخت گالوانیزه با مخزن رزو

رنگ ها:ابی-نارنجی-طوسی

[Only registered and activated users can see links]

8446215713
04-10-1395, 02:08 بعد از ظهر
من این موتور رو از نزدیک دیدم. از لحاظ هیکل اندازه دوک هست. انجینش دو میل سوپاپه هوا خنکه پس نرم کار میکنه. قواره و انجینش استاندارده. ولی اینکه بگیم ساخت ایتالیا هست مشکوکه. احتمال زیاد مثل بنللی چینی هست. از بنللی تک سیلندر جمع و جور تره. در کل با قیمت 10 تومن چیز بدی نیست. اما ایراد اساسی این موتور اینه که وقتی میاد ایران لوازم یدکیش به هیچ وجه نیست. همین باعث میشه که مردم طرفش نرن.

Seyed.mahdi
05-10-1395, 07:32 قبل از ظهر
قیافش شبیه آدم آهنیه!:gigglesmile:
بنده که خیلی با قیافش حال نکردم! (نظر شخصیه)
برخی از مشخصات رو اینجا نوشته بودم که بخاطر ریلود شدن الکی صفحه! کلا از بین رفت! :297:

اینجا اطلاعات نسبتاً کاملی ازش هست. (سایت اصلی سازنده) به همراه عکس از نماهای مختلف:

جالبه مصرف سوختش فقط 2.3 لیتر در 100 کیلومتر هست (با سرعت 60)
تایر جلو 110 تایر عقب 150
حداکثر سرعت 145

Gladiator
05-10-1395, 10:09 قبل از ظهر
ایتالیا!!!!!!!!!:13:
شک نکنید که این موتور چینیه
قیافش داد میزنه
در ضمن تجربه نشون داده آقایون هیچوقت نمیان یه موتور اروپایی رو با این قیمت بدن دست منو تو

Gladiator
05-10-1395, 10:13 قبل از ظهر
یه چیز دیگه
الان دامنه سایتشونو چک کردم دیدم یه شرکت چینی ثبتش کرده

Domain:
zontes.com

Registrar:
HICHINA ZHICHENG TECHNOLOGY LTD.

Registration Date:
2006-12-22

Expiration Date:
2021-12-22

Updated Date:
2016-12-19

Status:
ok

Name Servers:
dns13.hichina.com
dns14.hichina.com

Name:
yb liang

Organization:
Tayo Motorcycle Technology Co.,Ltd.

Street:
NO.188 JinOu road Jianghai District Jiangmen City Guangdong,,

City:
jiangmen

State:
guangdong

Postal Code:
529080

Country:
CN

Phone:
+86.7503883353

Fax:
+86.7503883100

Email:

اینم داستان همون مگلی انگلیسیه :gigglesmile:

8446215713
05-10-1395, 11:28 قبل از ظهر
اینم داستان همون مگلی انگلیسیه :gigglesmile:
دقیقا:[Only registered and activated users can see links]

farshad 54
07-10-1395, 09:30 قبل از ظهر
به نظرم بهتره صبر کنیم ببینیم چی در میاد
بعد اظهار نظر قطعی بکنیم

Exel
07-10-1395, 08:57 بعد از ظهر
کلگی جلوش و طرح چراغاش تا حدودی منو یاد 220 خودمون میندازه و ب نوعی خاصه
میشه ورژن آپدیت شده RKV تلقی کرد این موتورو ، تو هندم وارد شده و از لحاظ استایل هم نسبتا جالبه ولی به اون چهره خشنی ک یک استریت فایتر باید داشته باشه رو نداره ، اما مهم کیفیت آلیاژ و انجینه
از لحاظ وزنی بنظر میاد برای ی 250 سی سی ، 144 کیلوگرم واقعا مناسب باشه یعنی شتاب گیری خوب و مناسب برعکس بنلی ، هنوز کیفیت سواریش مشخص نیست ولی من به این موتور امید دارم خوب از آب در بیاد

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مشــــخــــصـــات :

ZONTES PHANTON S250 SPECIFICATIONS

Dimensions
Length - 1976mm
Width - 773mm
Height - 1052mm
Wheelbase - 1384mm
Net Weight - 144kg
Load Weight - 154kg
Ground clearance - 188mm
Fuel tank volume - 11 litres
Seat height - 790mm
Front tyre size - 110/70R17 54S
Rear tyre size - 150/55R17 64S

Engine and Transmission
Type - DOHC Single cylinder 4-stroke
Valves - 4
Bore x Stroke - 73mm x 59.5mm
Displacement - 249cc
Cooling - Air and oil cooled
Compression ratio - 10.4:1
Balancer - Single internal balance shaft
Fuel system – Petrol. Delphi fuel injection
Ignition - CDI
Transmission - Six speed manual change
Clutch - Manual wet multi-plate
Final transmission - O-ring chain
Maximum power - 18kw (24hp) at 8000rpm
Maximum torque - 23Nm at 6500rpm
Maximum speed - 90mph

Chassis
Front brake - Hydraulic single disc. Twin piston caliper
Rear brake - Hydraulic single disc. Single piston caliper
Front Suspension - Hydraulically dampened USD design
Rear Suspension - Hydraulically dampened, high-pressure nitrogen cell single shock design
Colours - Pearlescent Blue. Orange/Flat Steel Grey

Standard equipment includes
Full stainless steel exhaust system
Headlight - LED
Tail light - LED
Turn signals - LED
Digital LED dashboard
Rear tyre hugger
Double galvanised fuel tank

Ali
09-10-1395, 11:06 بعد از ظهر
موتور خیلی خوبی بنظر میاد اما ماهیندرا موجو هم خیلی خوبه تو این رده باید دید کدوم بهترن و از نظر خدمات قطعات و قیمت بهتر عمل میکنن

VAHID
10-10-1395, 11:25 قبل از ظهر
مشخصات فنی به فارسی به پست اول اضافه شدند.

رضا نصیری
23-10-1395, 01:09 بعد از ظهر
سلام وقت بخیر.بنده اخیرا یکی از همین موتور رو خریدم.از لحاظ قیمت نسبت به کیفیتش باید بگم که خیلی قیمت رقابتی داره و با ۹میلیون تومان موتور بسیار مقرون به صرفه ای هست.سواری وحشتناکی داره که اگر نتونی خوب کنترلش کنی واقعا حادثه سازه چون خیلی سریع شتاب و سرعت میگیره.تمامی قطعاتش با کیفیت یورو 4ساخته شده و این موتور مخصوص صادرات به اروپاست.میتونید تو سایتzontes.ukانگلستان راجع بهش تحقیق کنید.این موتور توسط شرکت متین خودرو زنجان وارد شده و ساخت چین هست.برای من تعجب داشت که قیمت جهانی این موتور از داخل ایران بیشتر بود و همین باعث شد که به جای بنلی اینو بخرم.تکنولوژی و قطعاتی که در این موتور استفاده شده خیلی با کیفیت هستن.انژکتور با عمکرد فوق العاده یه سواری لذت بخشی بهتون میده.این موتور مجهز به دی لایت هست که از شرایط جدید موتور های اروپایی هست.تکنولوژی استفاده از عدسی تو چراغش خیلی عالییه.موتور کارتر جدایی داره که در مجموع شما باید در هر تعویض روغن۲/۳لیتر روغن بریزین.در هر دندهای قدرت موتور باعث تعجبتون میشه.رینگ زیبای هم رنگ موتور با لاستیکهای ریسیش فوق العادهست.عمکرد سریع و بی نقص ترمز ها باعث ایمنی بالای این موتوره.من موتور پلاک ملی انواع و اقسام زیادی سوار شدم.از ۱۲۵بگیر تا ۲۵۰(پلاک ملی)اما تا حالا به این اندازه از موتور سواری لذت نبردم.در مورد قطعات باید بگم که در تماسی که با شرکت داشتم گفتن تا ۲ماه آینده قطعات به ایران میرسد انشاا..... با تشکر از تمامی دوستان

8446215713
23-10-1395, 01:26 بعد از ظهر
داداش منم از اول گفتم شکل و شمایل و انجین این موتور استاندارد هست. فقط مشکل این موتور عدم وجود لوازم یدکیشه. وگرنه این موتور از همه موتورهای 200 و 250 خیابونی پلاک ملی بهتر و مقرون به صرفه تره. شتابش در برابر ns و دوک چجوریه؟ عکس هم از موتور خودت بزار لطفا.

farshad 54
23-10-1395, 10:48 بعد از ظهر
سلام وقت بخیر.بنده اخیرا یکی از همین موتور رو خریدم.از لحاظ قیمت نسبت به کیفیتش باید بگم که خیلی قیمت رقابتی داره و با ۹میلیون تومان موتور بسیار مقرون به صرفه ای هست.سواری وحشتناکی داره که اگر نتونی خوب کنترلش کنی واقعا حادثه سازه چون خیلی سریع شتاب و سرعت میگیره.تمامی قطعاتش با کیفیت یورو 4ساخته شده و این موتور مخصوص صادرات به اروپاست.میتونید تو سایتzontes.ukانگلستان راجع بهش تحقیق کنید.این موتور توسط شرکت متین خودرو زنجان وارد شده و ساخت چین هست.برای من تعجب داشت که قیمت جهانی این موتور از داخل ایران بیشتر بود و همین باعث شد که به جای بنلی اینو بخرم.تکنولوژی و قطعاتی که در این موتور استفاده شده خیلی با کیفیت هستن.انژکتور با عمکرد فوق العاده یه سواری لذت بخشی بهتون میده.این موتور مجهز به دی لایت هست که از شرایط جدید موتور های اروپایی هست.تکنولوژی استفاده از عدسی تو چراغش خیلی عالییه.موتور کارتر جدایی داره که در مجموع شما باید در هر تعویض روغن۲/۳لیتر روغن بریزین.در هر دندهای قدرت موتور باعث تعجبتون میشه.رینگ زیبای هم رنگ موتور با لاستیکهای ریسیش فوق العادهست.عمکرد سریع و بی نقص ترمز ها باعث ایمنی بالای این موتوره.من موتور پلاک ملی انواع و اقسام زیادی سوار شدم.از ۱۲۵بگیر تا ۲۵۰(پلاک ملی)اما تا حالا به این اندازه از موتور سواری لذت نبردم.در مورد قطعات باید بگم که در تماسی که با شرکت داشتم گفتن تا ۲ماه آینده قطعات به ایران میرسد انشاا..... با تشکر از تمامی دوستان

با تشکر از شما دوست عزیز
لطفا یه مقایسه ای با موتورهای دیگه که تو این سطح هستن و همون طور که گفتید قبلا داشتین انجام بدین
عکس هم از موتورتون بذارید خوشحال میشیم

hannan
24-10-1395, 01:07 قبل از ظهر
اگه کیفیت داشته باشه میشه باظاهرش ساخت
ولی اگه بخواد مثل مگلی در بیاد یعنی قدرت مطلوب کیفیت کاملا پایین
اصلا به درد نخواهد خورد لازمه که امتحانش پس بده

Fisher44
29-10-1395, 12:23 بعد از ظهر
به نظر موتور با کیفیتی میاد
انجینش خیلی شبیه آخرین مدل سوزوکی djebel هست ! اگه خودش باشه که حرف نداره و کیفیتش تضمین شده ست
موتور هم سفارش اروپاست و استاندارد ها ی اروپا مثل چراغ جلو ال ای دی با Daylight و مصرف سوخت بهینه و انژکتور و ... توش رعایت شده
من از نزدیک دیدمش و رنگ بندی های جذابی داره .کلا با قیافش حال کردم
گاز خورش هم شنیدم وحشتناکه در حد سی بی آر 250!
از لحاظ خدمات هم خیالتون راحت باشه، چون مونتاژ شرکت متین خودرو هست (قبلا ساوین 200 داشتم قطعاتش خوب ساپورت میکردن )
مهم ترین قسمت قیمتشه که بین 9 تا 9.5 هست و قیمت رقابتی هم داره . رقیبش ان اس 200 انژکتوری هست و با وجود اینکه این 250 هست و قیمتش هم مناسب تره ، به نظر ارزش بالاتری داره ولی نمیشه قطعی گفت چون هنوز امتحان پس نداده . بنلی تک هم اصلا فکرشو نکنید که خیلی ازش مینالن و تو کارکرد بالا افت میکنه
زونتس موجود بشه یکیشو میخرم بعد تست تجربه کار باهاشو همینجا میگم :)

8446215713
30-10-1395, 01:51 قبل از ظهر
این هر چی باشه از ان اس بهتره. به امید لوازم یدکی:[Only registered and activated users can see links]

Fisher44
30-10-1395, 10:47 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

اینم رنگ بندی های مختلفش . در آینده ممکنه رنگ های دیگه هم افزوده بشه ;)

farshad 54
30-10-1395, 10:48 قبل از ظهر

این دوستمون هم فکر کنم از کارمندای متین خودرو بود
اومد یه چیزی گفت و رفت :consoling2::15:

MahkooM-m2m
02-11-1395, 06:08 قبل از ظهر
من این موتور زو چند وقت پیش تبریز دیدم هم آبیشو داشت طرف هم نارنجی قیمت کردم فک کنم 8.5 گفت انصافا رخ خوبی داره ولی یوخده ریزه میزه اس .

shahriar
04-11-1395, 12:21 بعد از ظهر
مشکل این موتورای چینی یکیش کمبود لوازمه بعد یه مدت تولیدش متوقف میشه
یا بعد گذشت زمان کم کم موتور نسبت به موتورای هندی یا دیگر موتورا لش میشه
فک کنم ان اس بهتر باشه حالا اگه مقایسه بزارن بهتره

موتور باز
08-11-1395, 06:19 بعد از ظهر
سلام به دوستان

به زودی این فیلم های آموزشی ( رسمی خود شرکت زونتس ) رو
در پرشین موتور و تلگرام ( پرشین موتور و موتورباز ) و آپارات (موتورباز ) قرار میدم :

این کلیپ ها رو شرکت وارد کننده باید قرار میداد !!!
که سطح اطلاع رسانی شون احتمالا خیلی پایینه
( چون هرچی کلیپ هم ازش توی آپارات هست بچه های خودمون گذاشتند )

- تعویض روغن ( نسخه کامل )
- اسمبل موتورسیکلت از کارتن
- باز و بست فلاپ روی باک
- باز و بست چراغ عقب
- باز و بست سوئیچ زونتس 250
- بازکردن کمک جلو زونتس 250
- بازکردن کمک عقب زونتس
- تعویض روغن زونتس 250
- تعویض صافی روغن زونتس 250
- تعویض مخزن روغن زونتس 250
- دسترسی به صافی روغن
- باز و بست کامل فلاپ ها برای دسترسی به مخزن روغن
- ریست سیستم EFI موتور زونتس 250
- نصب باتری زونتس 250
- نصب گارد روی زونتس 250

موتور باز
09-11-1395, 11:08 قبل از ظهر
سلام
کلیپ اول : اسمبل کردن

fR7vJ

موتور باز
09-11-1395, 04:39 بعد از ظهر
سلام

در لینک زیر میتونید تصاویر مراحل کامل بازکردن انجین رو ببینید :

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

البته اصل مطلب در ایـــــن ([Only registered and activated users can see links])انجمن گفتگو بوده که شرکت زونتس اون رو به قسمت اخبار منتقل و یکپارچه کرده

نکاتی که نویسنده غیر از توضیحات مراحل ارائه میده اینه :
- در بین باز کردن همش از کیفیت قطعات و تمیز بودن یک انجین بعد از 10هزار تا کارکرد تعریف میکنه ( خواننده حس می کنه داره تبلیغ می کنه )
- خودش انگار نماینده خدمات بنلی هست ، اما آخر مقاله میگه توصیه می کنم موتورسیکلت ساخت داخل بخرید ( با همچین مضمونی )
- یه جا از اینکه بلبرینگ ها ساخت تایوان هست به عنوان کیفیت خوب ازش تعریف می کنه
- از سیستم روغن کاری کارتل خشک تعریف می کنه و ...

موتور باز
09-11-1395, 06:37 بعد از ظهر
کلیپ بعدی : باز و بست فلاپ روی باک ( خیلی مورد مصرف داره )

CF6pm

نگرانی من : این کلیپ و کلیپ های قبل و بعد ، یه جور تبلیغ بشه ! و شرکت بعدها هیچ قطعه و آموزش و پشتیبانی ارائه نده ( پس صبر کنید تا این موتور و شرکت واردکننده در بازار جواب خودش رو پس بدهند )

موتور باز
11-11-1395, 12:20 قبل از ظهر
این هم کلیپ امشب :

hxlcI

.
مراحل کامل باز کردن فلاپ ها تا ECU و تا دسترسی به پیچ سرکمک عقب موتور زونتس 250 به زبان اصلی ( چینی ) البته همه چیز واضحه

موتور باز
11-11-1395, 11:29 بعد از ظهر
سلام مجدد
این هم کلیگ باز کردن کمک جلوی این موتورسیکلت (

MFBo4

ادامه دارد ( به قسمت های سختش هم میرسیم )

Ali
12-11-1395, 08:26 بعد از ظهر
این موتور از نظر شتاب و سرعت و کیفیت نسبت به موتورهای هم رده خودش در ایران چطوره؟

موتور باز
15-11-1395, 12:31 قبل از ظهر
نصب باتری زونتس

T1UrJ

ahmadra.2520
15-11-1395, 06:13 قبل از ظهر
سلام خدمت شما
دوست عزیز اقای نصیری
میشه بفرمایید شما ساکن تهران هستید یا شهر دیگه ای؟؟؟ اگر تهران هستید از کجا و چند موتورتون رو خریدید ؟
خیلی ممنون میشم اگه عکس یا کلیپی از موتورتون بفرستید
باتشکر

رضا نصیری
21-11-1395, 01:35 قبل از ظهر
سلام خدمت شما
دوست عزیز اقای نصیری
میشه بفرمایید شما ساکن تهران هستید یا شهر دیگه ای؟؟؟ اگر تهران هستید از کجا و چند موتورتون رو خریدید ؟
خیلی ممنون میشم اگه عکس یا کلیپی از موتورتون بفرستید
باتشکر

با سلام.من ساکن تهرانم و موتورمو از فروشگاه اشرافیان واقع در خ هلال احمر(گمرک)خریدم به قیمت ۹میلیون تومن.

- - - Updated - - -

در جواب دوستانی که فرمودند این موتور مشکل قطعات داره باید عرض کنم که چند روز پیش ضربه گیر دسته گازم افتاد و من متوجه نشدم.به نمایندگی که مراجه کردم درخواست منو به شرکت دادند و گفتند تا چند روز اینده به دستتون میرسه.اصلا نگران تامین قطعات نباشید.

dreamworld
21-11-1395, 01:06 بعد از ظهر
دوستان کسی از میزان مصرف سوخت این موتور خبری داره؟

ahmadra.2520
22-11-1395, 05:15 بعد از ظهر
دوستان کسی از میزان مصرف سوخت این موتور خبری داره؟ روی باکش درجه مصرف سوختش A هست و میزان مصرف رو ۲.۹ زده بود

- - - Updated - - -

با سلام.من ساکن تهرانم و موتورمو از فروشگاه اشرافیان واقع در خ هلال احمر(گمرک)خریدم به قیمت ۹میلیون تومن.

- - - Updated - - -

در جواب دوستانی که فرمودند این موتور مشکل قطعات داره باید عرض کنم که چند روز پیش ضربه گیر دسته گازم افتاد و من متوجه نشدم.به نمایندگی که مراجه کردم درخواست منو به شرکت دادند و گفتند تا چند روز اینده به دستتون میرسه.اصلا نگران تامین قطعات نباشید.

چند روز پیش زنگ زدم به دفتر مرکزی متین خودرو که درباره موتور بپرسم شماره فروشگاه اشرافیان رو داد. زنگ زدم به فروشگاه پشت تلفن قیمت داد ۹ تومن. فرداش رفتم فروشگاه درباره قیمت صحبت کردم گفت قیمتش ۹.۵ هستش گفتم تلفنی که گفتید ۹ پس چرا الان میگید ۹.۵؟؟ رفت سر شاگردش که جواب تلفن رو داده بود داد زد. یه کاغذ هم پرینت گرفت قیمت زونتس ۹۵۰۰!!! بعد گفت حالا شما بیا پای معامله بهت تخفیف میدیم
اقای نصیری اگر میشه یه عکس از موتورتون بذارید و اینکه تاحالا چند کیلومتر رانندگی کردید و ازش راضی هستید؟ مشکلی عیب یا ضعفی داره یا نه؟ ممنون میشم تجربه خودتون رو به ما هم بگید چون میخوام این موتورو بخرم

زبردست
25-11-1395, 12:59 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان
منم بین این و پالس ان اس انژکتوری و بنلی تک ...البته بنلی که این دوستمون تو صفحه قبل گفتن تو کارکرد بالا همه مینالن منتفیه فقط میمونه پالس ان اس و این که دودل شدم و یه سری به یو تیوپ زدم و هر چی کلیپ بوده فک کنم دیدم....یه چیزی که از چنتا کلیپ فهمیدم این بودکه برای مسافرت های بالای 1000 کیلومتر خوب جواب میده و فک کنم توی امریکا بود دو تا از کلیپاش که توی مناطق خاکی و جنگلی با چنتا کوله بزرگ عقب موتور میرفتن...خلاصه فک کنم از قدرت بالایی برخوردار باشه چون صفر تا صد تو 6.5 ثانیه میزنه و دوم اینکه چنتا دیگه کلیپ از درگ با سی بی ار 250 و پالس ان اس دیدم که از هر دو تا جلو میفته در همون اول کار نزدیک 2 متر ازشون جلو میفته ......سوم اینکه تاپ اسپید تا 153 تا 155 متفاوت میره بعد دور موتور کات اف میده شاید با دیاگ زدن بیشتر هم بره چون هنوز 3 تا 4 هزار دیگه دور موتور جا داشت که بره واینکه میگن دو میل سوپاپ برام سوال شده استاید جواب بدن مگه پالس ان اس و بقیه موتور های 4 سوپاپ یه میل سوپاپ داره ، از صداش هم بگم در حالت خلاص که کار میکنه یه صدایی شبیه به موتور سنگین داره ولی در کل صداشم خوبه (چیزی که از تو کلیپ ها دیدم) ...راستی یه درگ هم با کا تی ام ار سی 200 بود فک کنم اونم گرفت....

موتور باز
27-11-1395, 03:09 بعد از ظهر
روی باکش درجه مصرف سوختش A هست و میزان مصرف رو ۲.۹ زده بود

- - - Updated - - -

چند روز پیش زنگ زدم به دفتر مرکزی متین خودرو که درباره موتور بپرسم شماره فروشگاه اشرافیان رو داد. زنگ زدم به فروشگاه پشت تلفن قیمت داد ۹ تومن. فرداش رفتم فروشگاه درباره قیمت صحبت کردم گفت قیمتش ۹.۵ هستش گفتم تلفنی که گفتید ۹ پس چرا الان میگید ۹.۵؟؟ رفت سر شاگردش که جواب تلفن رو داده بود داد زد. یه کاغذ هم پرینت گرفت قیمت زونتس ۹۵۰۰!!! بعد گفت حالا شما بیا پای معامله بهت تخفیف میدیم
اقای نصیری اگر میشه یه عکس از موتورتون بذارید و اینکه تاحالا چند کیلومتر رانندگی کردید و ازش راضی هستید؟ مشکلی عیب یا ضعفی داره یا نه؟ ممنون میشم تجربه خودتون رو به ما هم بگید چون میخوام این موتورو بخرم

سلام

شما یه زحمتی بکش به شرکت زنگ بزن بگو : موتورم توی تصادف داغون شده ( خدای نکرده ) لوازم می خواهم از کجا بگیرم ؟ کمک و رینگ چرخ جلو چراغ و کیلومتر و فرمون

ببین چی بهت جواب میدهند ، اگه گفتند توی راهه و گمرگ و بندر و .... به هیچ عنوان نخر
اگه بهت آدرس داد ، به اون نمایندگی شو زنگ بزن مطمئن شو

اینها اغلب فقط موتور میارند و بیشتر هم توی شهرستان ها توزیع می کنند ( نه آموزشی نه تعمیرکار ماهری نه ... - من بقیه فیلم های آموزشی رو توی آپارات در حالت عدم نمایش گذاشتم تا ببینم چی میشه ، دوستان گفتند داری تبلیغ شون رو میکنی ؟ )

ali_r
02-12-1395, 12:44 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] D8%B1%DB%8C%D9%87_zontes250-....95/sG9YgP5tL

رضا نصیری
06-12-1395, 02:17 قبل از ظهر
سلام.آقا من بلد نیستم چطور تو این سایت عکسای موتورمو بزارم.العان حدود ۱۵۰۰کیلومتر با موتورم راه رفتم و مثل روز اولشه.تو خیابون موتورایی مثل پالسو اپاچی ان اس و ار اس غیره...حریفش نیست.وحشتناک شتاب میگیره یه چی میگ . یه چی میشنوی.تمام جاهای موتور اسمzontesحک. شده حتی روی گژ روغنش که واسه خودم جالب بود.تو کیلومتر ۱۰۰۰چراغ چک روغنش روشن شد و دور موتور یه کمی بالا رفت.همشون همینطورن و باید ecuریست بشه که این کار با دیاگ حل شد.دیاگ این موتور دلفی هست که هم . کسانی که دیاگ موتور میزنن کابلشو دارن.بعد از دیاگ چراغ چک خاموش شد و دور موتور به حالت اول برگشت.کابل دیاگ هم زیر قاب بغل سمت راست هست.تا امروز که خیلی ازش راحتم.مصرف بنزینشم اگه سرعت حدود ۶۰الی۷۰تا برین حدود ۲لیتره ولی اگه بخواین سرعت برین حسابی شلوغ کنین حدود ۳لیتره.حداکثر سرعتی که تونستم باهش. تو یه خیابون کوتاه برم۱۳۰تا بوده و راستشو بخواین هنوز جایی پیدا نکردم که پر کنم.

ابوالفضل88
06-12-1395, 10:41 قبل از ظهر
سلام.آقا من بلد نیستم چطور تو این سایت عکسای موتورمو بزارم.العان حدود ۱۵۰۰کیلومتر با موتورم راه رفتم و مثل روز اولشه.تو خیابون موتورایی مثل پالسو اپاچی ان اس و ار اس غیره...حریفش نیست.وحشتناک شتاب میگیره یه چی میگ . یه چی میشنوی.تمام جاهای موتور اسمzontesحک. شده حتی روی گژ روغنش که واسه خودم جالب بود.تو کیلومتر ۱۰۰۰چراغ چک روغنش روشن شد و دور موتور یه کمی بالا رفت.همشون همینطورن و باید ecuریست بشه که این کار با دیاگ حل شد.دیاگ این موتور دلفی هست که هم . کسانی که دیاگ موتور میزنن کابلشو دارن.بعد از دیاگ چراغ چک خاموش شد و دور موتور به حالت اول برگشت.کابل دیاگ هم زیر قاب بغل سمت راست هست.تا امروز که خیلی ازش راحتم.مصرف بنزینشم اگه سرعت حدود ۶۰الی۷۰تا برین حدود ۲لیتره ولی اگه بخواین سرعت برین حسابی شلوغ کنین حدود ۳لیتره.حداکثر سرعتی که تونستم باهش. تو یه خیابون کوتاه برم۱۳۰تا بوده و راستشو بخواین هنوز جایی پیدا نکردم که پر کنم.

مبارکتون باشه خیرشوببنین

برای گزاشتن عکس میرین توی تنظیمات اضافی . زیر اینجایی که چیز تایپ میکنین . بعد اینکه باز شد با خط مشکی نوشته شده select files عکستو مشخص میکنیو عکسو با گزینه ی سبز آپلود آپ میکنی

تو هوای سرد راحت روشن میشه ؟؟

جلب توجش چطوره ؟؟

نوردهیش چی

ابوالفضل88
06-12-1395, 11:24 قبل از ظهر
فیلمایی تو یوتیوب ازش دیدم ان اس 200 و که زد

یاماها r 15 رو هم همینجور

با دوک 200 هم مسابقه دادن زانتوس دوک رو هم زدش ( پس بنلی رو هم میزنه چون بنلی از دوک 200 میخوره )

با سی بی آر 250 هم مسابقه دادن یکم زانتوس افتاد جلو یکم

یجورایی وحشیه

تو یکی فیلما بالای کلید موتور رو چرخوند در باکش باز شد

باهاش حرکت نمایشی زیاد میزنن

رضا نصیری
08-12-1395, 12:41 قبل از ظهر
سلام.خیلی ممنون.تو خیابون که خیلی جلب توجه میکنه و باید با حوصله باشین و جواب سوالهای مردمو بدین.اره در باک و زین همه با چرخش سوییچ باز میشن که خیلی با حاله.سیستم نورش با استانداردهای اروپا طراحی شده چون وقتی شما چه روز و چه شب سوییچو باز میکنید چراغهای کوچیکش(دی لایت)روشن میشن.نور پایینش یه رنگ خاصی داره که معلومه تکنولوژی جدیدی داره.اما نور بالاش واقعا کور میکنه و من توصیه میکنم زیاد ازش استفاده نکنید.لامپ های این موتور داخل یه عدسی که همین باعث شده لامپ با وجود مصرف کم نور دهی بالایی داشته باشه.در مورد اینکه گفتین تو هوای سرد راحت روشن میشه باید بگم به خاطر وجود سنسورهای انژکتور به راحتی روشن میشه و ساسات اتومات میکنه و بعد از اینکه گرم شد دور موتور اتومات میاد پایین.

farshad 54
08-12-1395, 08:01 قبل از ظهر
سلام.خیلی ممنون.تو خیابون که خیلی جلب توجه میکنه و باید با حوصله باشین و جواب سوالهای مردمو بدین.اره در باک و زین همه با چرخش سوییچ باز میشن که خیلی با حاله.سیستم نورش با استانداردهای اروپا طراحی شده چون وقتی شما چه روز و چه شب سوییچو باز میکنید چراغهای کوچیکش(دی لایت)روشن میشن.نور پایینش یه رنگ خاصی داره که معلومه تکنولوژی جدیدی داره.اما نور بالاش واقعا کور میکنه و من توصیه میکنم زیاد ازش استفاده نکنید.لامپ های این موتور داخل یه عدسی که همین باعث شده لامپ با وجود مصرف کم نور دهی بالایی داشته باشه.در مورد اینکه گفتین تو هوای سرد راحت روشن میشه باید بگم به خاطر وجود سنسورهای انژکتور به راحتی روشن میشه و ساسات اتومات میکنه و بعد از اینکه گرم شد دور موتور اتومات میاد پایین.

دوست عزیز
شما گفتید قبلا موتورهای 250 دیگه ای هم داشتید
میشه لطف کنید یه مقایسه ای بفرمایید زونتس رو با موتورهای قبلیتون از همه نظر

رضا نصیری
09-12-1395, 10:38 بعد از ظهر
سلام.من قبل از زونتس پالس ۱۸۰واونجر ۲۲۰داشتم که با یه کمی تغییرات تو سیستم cdi موتور اونجرم واقعا تو رده خودش پرواز میکرد ولی به انجین خیلی فشار میاوارد منم به حالت استاندارد برش گردوندم.بنلی ۲۵۰تک هم سوار شدم اما به تند و تیزی این نیست اما موتور نرمیه.یه بار با یه ۲۵۰نینجا ۲سیلندر دریفت کردیم نینجا تو شتاب نمیتونست زونتسو بگیره اما تو سرعت واقعا عالی بود و من نمیتونستم پا به پاش برم خب باید قدرت موتور هم در نظر بگیریم.زونتس۲۴اسب بخار و نینجا جفت سیلندر۳۲اسب بخار.عدالت نیست من فقط خواستم یه محکی بزنم.

موتور باز
10-12-1395, 06:01 بعد از ظهر

سلام دلفی رو بدون دیاگ هم میشه ریست کرد

زونتس که خیلی راحته

حتی میشه ارور کد گرفت

mohsen7077
10-12-1395, 06:58 بعد از ظهر
من که خیلی دلم میخواد به این موتور امیدوار باشم اما وقتی سابقه چینی های قبلی رو میبینم با خودم میگم اینم میشه مث همونا:297:
واقعا بی انصافیه این همه پول بدی اخرشم یه چیزی بخری که معلوم نیس از کجا اومده و چقد میخواد برات کار کنه

موتور باز
11-12-1395, 04:50 قبل از ظهر
من که خیلی دلم میخواد به این موتور امیدوار باشم اما وقتی سابقه چینی های قبلی رو میبینم با خودم میگم اینم میشه مث همونا:297:
واقعا بی انصافیه این همه پول بدی اخرشم یه چیزی بخری که معلوم نیس از کجا اومده و چقد میخواد برات کار کنه

کار منطقی و درستیه

موتورسیکلت چینی بدون نمایندگی قطعات و تعمیرکار دوره دیده

داستان مگلی رو هیچ وقت فراموش نکن ( سرطان )

ابوالفضل88
12-12-1395, 09:23 بعد از ظهر
مگلی صفر هم طبق نظر دوستان مشکلات زیادی داشت ( بد روشن شدن . بد کارکردن . لرزش زیاد . تنظیم خواستن مکرر کاربراتور. فلاپ های خشک ) ولی طبق گفته های آقای نصیری زنتوس مشکلی نداشته و خیلی باشتاب و جون دار بوده تا حالا

جناب نصیر عکس بزارین آخرین سرعتی که باهاش رفتی چقد بوده

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اگه به سوییچش توجه کنین اگه کامل بچرخونیش در باکش باز میشه ( جالب بود ) و یک نکته ی دیگه قسمتی از سویچ موتورش مثل کلگی جلو موتور درست شده

reza nasiri
13-12-1395, 01:19 قبل از ظهر
سلام اقا ابوالفضل.والا من. هر کاری کردم نتونستم عکس بزارم. شاید به خاطر اینه که من. با گوشی وارد سایت میشم ولی به زودی تو اینستاگرام یه پیج راجع به
زونتس درست میکنم اونجا در خدمتیم.چند روز پیش تو اتوبان نتونستم بالای ۱۳۵کیلومتر برم چون خیلی شلوغ بود.

rahim92
13-12-1395, 10:45 بعد از ظهر
تا بحال تعویض روغن کردی. مثل اینکه زیاد راحت نیست

زبردست
14-12-1395, 06:10 قبل از ظهر
اقای نصیری تو رو خدا وقتی اینجا سر میزنی هر چی در مورد موتور میدونی حتی جزیی هم بنویس زیاد هم شد عیبی نداره،،، چون موتور تازه اومده و کسی هنوز انچنان در مورد موتور نمیدونه واسه همین هر چی میدونی بگو ،مثلا دنده یک چنتا میره،،،،روغنش رو خودت میتونی عوض کنی ،،،، اون کارترش که زیر باکه هم باید روغن بریزی،،،،و اینکه سوال اصلیه خودمه و از دوستان میخوام راهنمایی کنن اینکه الان فقط بین این و پالس ان اس موندم کدومو بخرم خیلی هم عجله دارم و در حد امکان میخوام قبل عید بگیرم .،،،راهمم دوره 120 کیلومتری سبزوارم و میخوام مطمعن بشم بعد بیام واسه خرید وگرنه اینجا پالس ان اس هست مدل 95 که 7000 کاره میگه 8200 که یه تومن میزارم روش اینو میخرم اگه واقعا خوب باشه، در ضمن اگه کسی شماره تماس نمایندگی یا هر چی داره همینجا بزاره من ببینم اصلا نمایندگیش چه رنگایی داره و یه چیز دیگه اینکه کسی نمیدونه ایا مشهد نمایندگی داره یا نه ، دوستان خواهشا جواب بدین

مگلی صفر هم طبق نظر دوستان مشکلات زیادی داشت ( بد روشن شدن . بد کارکردن . لرزش زیاد . تنظیم خواستن مکرر کاربراتور. فلاپ های خشک ) ولی طبق گفته های آقای نصیری زنتوس مشکلی نداشته و خیلی باشتاب و جون دار بوده تا حالا

جناب نصیر عکس بزارین آخرین سرعتی که باهاش رفتی چقد بوده

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اگه به سوییچش توجه کنین اگه کامل بچرخونیش در باکش باز میشه ( جالب بود ) و یک نکته ی دیگه قسمتی از سویچ موتورش مثل کلگی جلو موتور درست شده

یه چیز دیگم هست اینکه ته سوویچش چهار گوشه با یه برجستگی یه میلیمتریکه باهاش اون قسمتی که کنار سوویچ روشن و خاموش هست رو باز میکنه که فک کنم مال باز کردن صندلیش باشه

ابوالفضل88
14-12-1395, 07:20 قبل از ظهر
من به جای شما بودم زونتس بر میداشتم ابهتش بیشتره . 250 سی سی هسش . موتورش قوی تره شتاب و سرعتش بهتره یکم . درشت تره لاستیک عقبش 150 هس . به روز تره . و مثل ان اس خز نشده

زبردست
14-12-1395, 07:32 قبل از ظهر
به نظرت وایستم بعد عید مدل 96 بخوره یا همین الان بگیرم،،،،
کسی اگه شماره نمایندگیشو داره همینجا بنویسه میخوام ببینم چه رنگایی داره ، قهوه ایش وارد شده یا نه

ابوالفضل88
14-12-1395, 03:47 بعد از ظهر
اگه موتور رو زیاد نگه میداری و دور میفروشیش حالا بخر

اگه هم عجله ای نداری و میخوای موتور رد و بدل کنی بزار مدل 96 بخر

مدل آخر 95 یا اول 96 که خیلی با هم فرق ندارن سی روز هم نباید انتظار بکشی

( رفتی واسه خریدش عکس یادت نره )

زبردست
14-12-1395, 09:45 بعد از ظهر
انشا الله اگه بخرم سیر تا پیازش رو مینویسم همه استفاده کنن .فقط تنها دلیل اینکه تا الان نخریدم اینه که نمیدونم تامین قطعات خواهند کرد یا نه ،اگرم بخرم نگه میدارم اهل موتور عوض کردن نیستم .

mohammadazari
15-12-1395, 12:19 قبل از ظهر
انشا الله اگه بخرم سیر تا پیازش رو مینویسم همه استفاده کنن .فقط تنها دلیل اینکه تا الان نخریدم اینه که نمیدونم تامین قطعات خواهند کرد یا نه ،اگرم بخرم نگه میدارم اهل موتور عوض کردن نیستم .

دوست گرامی منم دنبال این موتور بودم نمایندگی تهران اطلاعی نداشت تلفن دفتر زنجان رو داد که اونجا هم منشی گفت تا فروردین زونتس نمیارن .نمایندگی مشهد هم اقای جاهدی تو خیابان طبرسی شمالی هست .شما می تونی بااین شماره به نمایندگی مشهد زنگ بزنی 05132150821

رضا نصیریzontes
16-12-1395, 11:06 بعد از ظهر
سلام دوست من.من خیلی وقت بود که دنبال این موتور بودم ولی فقط تو سایتای اروپایی میدیدمش تا این که. تصمیم کرفتم بنلی ۲۵۰دو سیلندر بخرم واسه همین. رفتم خیابون گمرک نمایندگی اشرافیان.اونجا بود که چشم تا خورد به زونتس تعجب کردم وقتی هم که قیمتشو گفت ۹تومن شاخ در اواردم و بی معطلی خریدم چون خیلی زیباتر شکیلتر واز همه مهمتر این که تو اروپا هم عرضه میشه که این نشون دهنده کیفیت بالاست.راجع به سرعت دنده یک باید بگم که هر موتوری تا به اون حد اوج خودش بخواد برسه ۳دوره داره.دوره اول از زمان صفر بودنه تا حدود۵۰۰کیلومتر که بهش میگن دوره ارامش که شما نباید به موتور فشار بیارین.دوره دوم از۵۰۰تا ۱۲۰۰که بهش میگن دوره ریسک یعنی میتونین حسابی گاز بدین اما بهتره از تمام توان موتور استفاده نکنین.دوره سوم هم دوره ازاده یعنی هر چقدر دوست داری ***ز.من تا. الان. حدود ۱۸۰۰کیلومتر باهاش رفتم.وحشتناک شتاب میگیره که قبلا هم گفتم موتورایی مثل ان اس ار اس بنلی ۲۵۰تک سیلندر ومگلی هیوسانگ حریفش تو شتاب نیستند من با همشون درگ زدم.وقتی سوار بنلی ۲۵۰تک شدم حس کردم سوار لاک پشتم شاید باورتون نشه اما زونتس خیلی تیز وبزه اینو نمیگم چون دارمش حقیقتو میگم.الان که دنده یکو بعضی وقتا پر میکنم تا مرز ۵۰_۶۰میره.روغنشم خودم عوض میکنم خیلی هم راحته فیلمشو از اپارات دانلود کن ببین بعد از این که خوب دیدی مو به مو اجرا کن.تو یو تیوب هم فیلمش هست.روغنشم درست طبق دفترچه راهنماش عوض کن.مقدار روغنش ۱/۹۰۰میلی لیتر هست واگه فیلتر روغنشم عوض کردی در مجموع۲/۱۰۰میلی لیتر روغن بریز درست طبق دفترچش نه بیشتر نه کمتر.روغن این موتور حتما باید سطح کیفی snباشه.توتال10w40snقوطی فلزی ۴لیتری بگیر چون اماراتی هست.پلاستیکی نگیریا تو ایران پر میشه و تحت لیسانسه.من ۴لیترشو خریدم ۸۵تومن.به. چیزایی کع میگم خوب دقت کن.حتما یه پیمونه ۱لیتری مندرج دار بخر که معمولا جاهایی که تجهیزات ازمایشگاهی میفروشن دارن چون دقیق میتونی۱/۹۰۰میلی لیترو اندازه بزنی.تخلیه روغن این موتور ۳تا پیچ دلره که ما فقط با ۲تاش کار داریم.وقتی روغنو خالی کردی و خواستی روغن تازه بریزی بعد از این که ۱لیترو تو همون کارتری که گفتی ریختی یه استارت بزن بعد ۳ثانیه خاموش کن و الباقی روغنو بریز.بازم میگم موتور خیلی جنگنده ایه پس احتیاط کنو زیاد تند نرو.ترمزای فوق العاده قوی و ایمنی داره.تو زمین خیس تعادل خیلی خوبی داره اما رو اهن کف خیابون و رو اون خط سفید سر میخره پس مراقب باش.نزار خط بنزینش به ۱خط برسه چون بد روشن میشه اونم به خاطر اینه که وقتی رو جکه موتور به چپ متمایل میشه و بنزین بیشتر میره سمت چپ باک اما پمپ بنزین سمت راسته باکه.همین باعث میشه لجن باک هیچ وقت به پمپ نزدیک نشه که یه حسنه.این. موتور تو جهبه میاد ایران و فقط چند چیزشو اینجا میبندن مثل فرمون پس اولش یه اچار کوچولو به وزنه های دسته گاز بنداز همونایی که روی فرمونه کنا دست گاز و سمت کلاچ چون واسه من سمت گازم شل بود وافتاد و از شرکت درخواست دادم و واسم فرستادن.بازم سوالی بود در خدمتم.

- - - Updated - - -

سلام.اون چهر گوشه واسه باز کردن محل قرار گرفتن سوییچه.صندلی و در باک با حرکت سوییچ باز میشن که حالت هاش رو رو بدنه سوییچ زده.من عاشق باز کردن باکشم خیلی با حاله.:4chsmu1

- - - Updated - - -

سلام دوست من.من خیلی وقت بود که دنبال این موتور بودم ولی فقط تو سایتای اروپایی میدیدمش تا این که. تصمیم کرفتم بنلی ۲۵۰دو سیلندر بخرم واسه همین. رفتم خیابون گمرک نمایندگی اشرافیان.اونجا بود که چشم تا خورد به زونتس تعجب کردم وقتی هم که قیمتشو گفت ۹تومن شاخ در اواردم و بی معطلی خریدم چون خیلی زیباتر شکیلتر واز همه مهمتر این که تو اروپا هم عرضه میشه که این نشون دهنده کیفیت بالاست.راجع به سرعت دنده یک باید بگم که هر موتوری تا به اون حد اوج خودش بخواد برسه ۳دوره داره.دوره اول از زمان صفر بودنه تا حدود۵۰۰کیلومتر که بهش میگن دوره ارامش که شما نباید به موتور فشار بیارین.دوره دوم از۵۰۰تا ۱۲۰۰که بهش میگن دوره ریسک یعنی میتونین حسابی گاز بدین اما بهتره از تمام توان موتور استفاده نکنین.دوره سوم هم دوره ازاده یعنی هر چقدر دوست داری ***ز.من تا. الان. حدود ۱۸۰۰کیلومتر باهاش رفتم.وحشتناک شتاب میگیره که قبلا هم گفتم موتورایی مثل ان اس ار اس بنلی ۲۵۰تک سیلندر ومگلی هیوسانگ حریفش تو شتاب نیستند من با همشون درگ زدم.وقتی سوار بنلی ۲۵۰تک شدم حس کردم سوار لاک پشتم شاید باورتون نشه اما زونتس خیلی تیز وبزه اینو نمیگم چون دارمش حقیقتو میگم.الان که دنده یکو بعضی وقتا پر میکنم تا مرز ۵۰_۶۰میره.روغنشم خودم عوض میکنم خیلی هم راحته فیلمشو از اپارات دانلود کن ببین بعد از این که خوب دیدی مو به مو اجرا کن.تو یو تیوب هم فیلمش هست.روغنشم درست طبق دفترچه راهنماش عوض کن.مقدار روغنش ۱/۹۰۰میلی لیتر هست واگه فیلتر روغنشم عوض کردی در مجموع۲/۱۰۰میلی لیتر روغن بریز درست طبق دفترچش نه بیشتر نه کمتر.روغن این موتور حتما باید سطح کیفی snباشه.توتال10w40snقوطی فلزی ۴لیتری بگیر چون اماراتی هست.پلاستیکی نگیریا تو ایران پر میشه و تحت لیسانسه.من ۴لیترشو خریدم ۸۵تومن.به. چیزایی کع میگم خوب دقت کن.حتما یه پیمونه ۱لیتری مندرج دار بخر که معمولا جاهایی که تجهیزات ازمایشگاهی میفروشن دارن چون دقیق میتونی۱/۹۰۰میلی لیترو اندازه بزنی.تخلیه روغن این موتور ۳تا پیچ دلره که ما فقط با ۲تاش کار داریم.وقتی روغنو خالی کردی و خواستی روغن تازه بریزی بعد از این که ۱لیترو تو همون کارتری که گفتی ریختی یه استارت بزن بعد ۳ثانیه خاموش کن و الباقی روغنو بریز.بازم میگم موتور خیلی جنگنده ایه پس احتیاط کنو زیاد تند نرو.ترمزای فوق العاده قوی و ایمنی داره.تو زمین خیس تعادل خیلی خوبی داره اما رو اهن کف خیابون و رو اون خط سفید سر میخره پس مراقب باش.نزار خط بنزینش به ۱خط برسه چون بد روشن میشه اونم به خاطر اینه که وقتی رو جکه موتور به چپ متمایل میشه و بنزین بیشتر میره سمت چپ باک اما پمپ بنزین سمت راسته باکه.همین باعث میشه لجن باک هیچ وقت به پمپ نزدیک نشه که یه حسنه.این. موتور تو جهبه میاد ایران و فقط چند چیزشو اینجا میبندن مثل فرمون پس اولش یه اچار کوچولو به وزنه های دسته گاز بنداز همونایی که روی فرمونه کنا دست گاز و سمت کلاچ چون واسه من سمت گازم شل بود وافتاد و از شرکت درخواست دادم و واسم فرستادن.بازم سوالی بود در خدمتم.

ahmadra.2520
17-12-1395, 01:10 قبل از ظهر
اقای نصیری شما چه تاریخی موتورتون رو خریدید؟
سبز گرفتید یا نارنجی؟
متاسفانه تو گمرک فقط اشرافیان داره و اونم هر قیمتی عشقش بکشه میده
پشت گوشی به من گفت ۹ حضوری که رفتم گفت ۹۵۰۰!!

رضا نصیریzontes
17-12-1395, 09:51 قبل از ظهر
سلام.من برج۱۰خریدمش.نارنجی
چون الان مدل ۹۶اومده میگه۹/۵

s.mm
17-12-1395, 05:27 بعد از ظهر
اگر گواهینامه ام اجازه سوار شدن 250 میداد در خریدش شک نمی کردم
شاسی ش با روبات جوشکاری شده و جنس بدنه اش از پلاستیک با کیفیت و نشکن هست
مهمترین نکته اش اینه که من شنیدم مصرف صدی 2.5 هست! که اگه اینجور باشه عالی ممیشه
میشه یک موتور همه کاره هم شهر و هم اتوبان و هم جاده و مسافرت میشه روش حساب کرد.

کنار این موتور ها ای کاش یه دومنظوره با کیفیت هم وارد می کردند، یه چیزی مثل شاین ری که چند تا دونه 250 ازش وارد کدند چند سال پیش

alisufi
22-12-1395, 04:09 بعد از ظهر
سلام آقای نصیری
من یه چند تا سوال ازتون داشتم اگه زحمتی نیست لطف کنید به تلگرام من پیام بدید خیلی ممنون میشم

hamidhassas
24-12-1395, 03:17 بعد از ظهر

نقد و بررسی موتورسیکلت اسپرت زونتس ZONTES 250 اولین موتورسیکلت انژکتوری وارداتی در ایران ([Only registered and activated users can see links])

mohammadazari
01-01-1396, 05:48 بعد از ظهر
سلام.من برج۱۰خریدمش.نارنجی
چون الان مدل ۹۶اومده میگه۹/۵
سلام
دوست گرامی ما کماکان منتظریم تا شما بیشتر از مزایا ومعایب موتور بنویسی با تشکر

rahim92
05-01-1396, 09:10 قبل از ظهر
سلام
خبري از آقاي نصيري نيست.كاش پس از اين مدت استفاده اطلاعات كاملتري اعلام كنه!

رضا نصیریzontes
07-01-1396, 09:20 بعد از ظهر
سلام.سال نوتون مبارک.ببخشید تواین مدت که نبودم سرم شلوغ بود.اگر کسی در مورد زونتس سوالی داره من در خدمتم.

mohammadazari
08-01-1396, 11:13 قبل از ظهر
سلام.سال نوتون مبارک.ببخشید تواین مدت که نبودم سرم شلوغ بود.اگر کسی در مورد زونتس سوالی داره من در خدمتم.
آقای نصیری سال نو شما هم مبارک . لطفاً در مورد موتور اطلاعات بیشتری بزارید در مورد میزان کارکرد کشش وشتاب مصرف سوخت . هندلینگ.و...

- - - Updated - - -

آقای نصیری سال نو شما هم مبارک . لطفاً در مورد موتور اطلاعات بیشتری بزارید در مورد میزان کارکرد کشش وشتاب مصرف سوخت . هندلینگ.و...یک مقایسه ای هم بین زونتس وان اس بکنید .

ابوالفضل88
08-01-1396, 11:17 بعد از ظهر
قیمتش الان چقده

چه رنگاییش تو بازار هست

تو شتاب و سرعت در مقایسه با هیوسانگ یا مگلی چجوریه

rahim92
10-01-1396, 10:39 قبل از ظهر
آقای نصیری مثل ستاره دنباله دار هالی هر چند سال یکبار ظاهر میشه. هر جا که هست خوش و خرم باشه

محمد جانی
15-01-1396, 12:32 بعد از ظهر
سلام دوستان
من امروز یکدونه خریدم.دوساعت پیش گرفتم.
فعلا که صفر کیلومتره چیزی معلوم نیس.ببینیم چی از اب در میاد.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

محمد جانی
15-01-1396, 12:33 بعد از ظهر
بازم تونستم عکسای بیشتری میفرستم براتون[Only registered and activated users can see links]

محمد جانی
15-01-1396, 12:38 بعد از ظهر
نکات جالبش چراغ روزشه جلب توجه خاصی میکنه.نکته ای که خوشم نیومد چراغ خطر عقب هم بخشیش به عنوان چراغ روز روشن میمونه همینطور چراغ پلاک.موتور فوق العاده نرم و روان هست.ولی خوب تو اب بندی هستم و ۵۰ تا بیشتر نرفتم

rahim92
15-01-1396, 01:18 بعد از ظهر
به سلامتي و مباركي استفاده كنيد.قيمت رو ممكنه اعلام كنيد.
ممنون

زبردست
15-01-1396, 02:13 بعد از ظهر
با سلام ،اقای محمد جانی مبارکتون باشه و چرخش براتون بچرخه انشا الله .
چنتا سوال داشتم اول اینکه از کجا و به چه قیمت گرفتید و اینکه مدل 96 هس یا 95 ..اگه امکانش رو دارین از همه جای موتور عکس بزارین چون منم نظرم روی رنگ سبزشه و انشا الله مشهد موجود بشه میگیرم ،،، فقط اگه تونستین از خود موتور لاستیک عقب موتوری و از اطرافش هم از نزدیک و هم دور عکس بزارین ممنون میشیم،،

زبردست
15-01-1396, 03:42 بعد از ظهر
اقای محمد جانی مبارکتون باشه و چرخش براتون بچرخه انشا الله . چنتا سوال داشتم اول اینکه از کجا و به چه قیمت گرفتید و اینکه مدل 96 هس یا 95 ..اگه امکانش رو دارین از همه جای موتور عکس بزارین چون منم نظرم روی رنگ سبزشه و انشا الله مشهد موجود بشه میگیرم ،،، فقط اگه تونستین از خود موتور لاستیک عقب موتوری و از اطرافش هم از نزدیک و هم دور عکس بزارین ممنون میشیم،،

- - - Updated - - -

اقای محمد جانی مبارکتون باشه و چرخش براتون بچرخه انشا الله . چنتا سوال داشتم اول اینکه از کجا و به چه قیمت گرفتید و اینکه مدل 96 هس یا 95 ..اگه امکانش رو دارین از همه جای موتور عکس بزارین چون منم نظرم روی رنگ سبزشه و انشا الله مشهد موجود بشه میگیرم ،،، فقط اگه تونستین از خود موتور لاستیک عقب موتوری و از اطرافش هم از نزدیک و هم دور عکس بزارین ممنون میشیم،،

- - - Updated - - -

محمد جانی
16-01-1396, 08:00 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

سلام ممنونم ازتون.راستش من تو اتصال به این فروم خیلی مشکل دارم به سختی وارد میشم دلیلشم نمیفهمم از تاپاتاک استفاده میکنم با فیلترشکنم امتحان کردم ولی خوب جواب نمیده بعضی اوقات شانسی مث الان وصل میشه.اما در خصوص موتور من مدل ۹۵ رو به قیمت ۹،۵ میلیون گرفتم تقریبا ۳۰۰ تومن هم هزینه بیمه میشه.مدلهای ۹۶ سی درصد افزایش قیمت خواهد داشت برای این موتور.عکس هم چشم تو اولین فرصت از همجا میکیرم و میذارم و اینکه مسئله ای که از دیروز با موتور مواجه شدم باهاش صداهای عجیب غریبیه که از انجین گاها شنیده میشه صدایی حالت زوزه خفیفی از زیر باک میاد و اینکه موتور تو دنده مرده باشه البته نه اونقد مرده که نشه راه رفت صدای سایش و چق چق بدی میده ولی لرزش موتورو کندی عملکرد تو راه رفتن نیست.چیزه دیگه ای که درک نکردم اینه که با وجود خلاصیه موتور موقع استارت زدن استارت نمیخوره حتما باید کلاچ گرفته بشه که احتمالا بر اثر بی دقتی در موقع مونتاژ بوده و استوپر کلاچ انگار عمل نمیکنه درصورتی که هم چراغ سبز N نمایانگر خلاصی هست هم موتور تو دنده نیست و خلاص هست.دنده ها خیلی نرم و روان تعویض میشه موتور اصلا لرزشی نداره زین موتور خیلی اسپرت و سفت هست و راحت نیست ولی کمک های فوق العاده نرمی داره.نکته دیگه اینکه روغن موتور برای خنک شدن علاوه بر ورود به رادیات روغن تو قسمتی از شاسی موتور ورود داره که عکساشو حتما میذارم براتون.فقط تو محل ورود روغن به داخل موتور من چیزی ندیدم که احتمالا از زیر فلاپ باک انجام میشه.(اینو مطمئن نیستم باید برم بررسی کنم).دیگه همین بازم چیزی بود میگم.امیدوارم بتونم تو تصمیم گیریتون کمک کرده باشم.چون خودم برای ارید موتور همیشه میومدمو نظرارو میخوندم و دوس داشتم همیشه همه صادقانه و بی طرف تجربشوکو عنوان کنن.

زبردست
17-01-1396, 08:07 بعد از ظهر
سلام اقای محمد جانی ، شما برو تو اپارات بعد قسمت سرچ بزن زونتس کلیپا که بالا اومد روی اون کلیپی که اول کیلومتره زونتس هست (نوشته نگاهی از نزدیک به زونتس ) اینم ادرسش

بعد ببین صدای موتورت که میگی زوزه و صداهای دیگه میده مثل درجا کار کردن این کلیپه یا نه.اگه مثل این کلیپ بود که مشکلی نیس...

- - - Updated - - -

محمد جانی
17-01-1396, 08:19 بعد از ظهر
سلام اقای محمد جانی ، شما برو تو اپارات بعد قسمت سرچ بزن زونتس کلیپا که بالا اومد روی اون کلیپی که اول کیلومتره زونتس هست (نوشته نگاهی از نزدیک به زونتس ) اینم ادرسش

بعد ببین صدای موتورت که میگی زوزه و صداهای دیگه میده مثل درجا کار کردن این کلیپه یا نه.اگه مثل این کلیپ بود که مشکلی نیس...

- - - Updated - - -
سلام آقای زبردست،صدابخاطر خشک بودن موتور بودن الان ۱۳۰ تا شده کارکردش صدا هم افتاد.اون صدایی هم که تو حالت دنده مرده گفتم میاد بخاطر شل بودن بیش از حد زنجیر بود که برطرف شد.راستش امروز تو اوتوبان یه شیطنت کردم و یه گاز کوچیک داد واقعا صدای موتور تو دور بالا بلند و جالبه خیلی حس خوب میده.

محمد جانی
17-01-1396, 08:20 بعد از ظهر
بازم عکس از قسمتای مختلف میذارم براتون[Only registered and activated users can see links]

محمد جانی
19-01-1396, 12:21 بعد از ظهر
چنتا عکس از قسمتهای مختلف[Only registered and activated users can see links]

amir_jf
24-01-1396, 11:46 قبل از ظهر
درود به همه عزیزان
عرض شود دهم فروردین با مراجعه به نمایندگی اشرافیان و معاوضه بنلی صدوپنجاه این موتور رو نه و نیم خریدم. دیوانه وار عاشقش شدم. بنده تریل و هوندا سی بی ار هم داشتم. از بزرگترین محاسن این موتور بخوام بگم کیفیت بسیار بالای قطعات و ظاهر موتور است. آینه های کاملا باکیفیت و وسعت دید. صدای اگزوز خاص و خوب. لاستیکهایی که باعث شد موتور رو بخرم. سر پیچ ها بسیار عالی بدون ترس موتور میخوابه با سرعت نود هم امتحان کردم. نوربالایی مانند لامپهای هدلایت که بی بروبرگرد ماشین ها کنار میکشن . سرعت قابل قبول حتی در سربالایی مانند اتوبان یادگار که صد و‌بیست رو پر میکنه. شتاب عالی. تعویض دنده واقعا عالی و نامحسوس حتی در معکوس به یک. استواری خوب در دست اندازها. جلب توجه و خاص بودن. دارای فلاشر و دی لایت همیشه روشن. ترمز عقب بسیار میخ که میترسم زیاد به پدالش فشار بیارم. موتور کاملا بی سروصدا در دست اندازها. قیمت خیلی خوب نسبت به کلاس دویست و پنجاه. و ده ها محاسن دیگه. و اما یه جورایی معایب. عرض شود ترس از عدم وجود لوازم جانبی و ساپورت شرکت و خدمات پس از فروش. تعویض روغن که ظاهرا میگن باید فلاپ باز بشه و نمیدونم دردسر داره یا نه. عدم وجود ترمز ای بی اس که اگر دو میلیون هم روی قیمتش اضافه بشه حاضرم بخرم.
بنده رنگ سبز خریدم و در اینده اگر لازم شد بازهم در مورد این موتور بسیار عالی خواهم نوشت.

زبردست
24-01-1396, 01:34 بعد از ظهر
سلام ، مبارک باشه امیر اقا ، میشه همین شماره فروشگاه اشرافیان رو بدی چون منم طالب شدم و یکی از بچه ها اومد گفت زنگ زدم اشرافیان گفته تا بعد فروردین نمیاریم و منم زنگ زدم مشهد گفتن تا برج 3 نمیاد حالا شما میگی 10 فروردین خریدی...
1..ایا هنوز زونتیس داره نمایندگی اشرافیان،،،2..اگه داره چه رنگایی داره،،،
3..منم الان در به در دنبال زونتیس هستم فقط منتظرم موجود بشه شایدم الان نمایندگیش داره ولی من نه شماره دارم نه مسیرم نزدیکه پاشم بیام نزدیک 1100 کیلومتر راهه،اگه بدونم اورده بدون معطلی میام میگیرم، دیگه خسته شدم از بس هی تحقیق کردم واسه موتور و هی مقایسه بنلی و پالس ان اس و زونتیس دیگه نظرم روی زونتیس قطعی شده،،فقط تو رو خدا شما یا هر کی از اعضا که شماره نمایندگیش یا دفتر مرکزی یا اصلا هر شماره ایی از هر کی داره همینجا بنویسه من کارم راه بیفته ممنون میشم،،، در ضمن دوستایی که زونتیس دارن اگه خواستن بفروشن به هر دلیلی من خریدارم،،،،

rahim92
24-01-1396, 08:50 بعد از ظهر
فروشگاه اشرافیان. آدرس: تهران_خیابان هلال احمر_بعد از انبار نفت پ190و192. تلفن ثابت: 55646824. نام مسئول: محسن اشرافیان. شهر: تهران. نوع فعالیت: نمایندگی.

هفنه قبل تلفن کردم فقط سبز رنگ موجودی داشت.قیمت9.5 داد ولی سالش رو نپرسیدم که 95 یا 96 به شماره داده شده زنگ بزن
موفق باشی
فروشگاه اشرافیان. آدرس: تهران_خیابان هلال احمر_بعد از انبار نفت پ190و192. تلفن ثابت: 55646824. نام مسئول: محسن اشرافیان. شهر: تهران. نوع فعالیت: نمایندگی.

amir_jf
25-01-1396, 02:06 بعد از ظهر
ممنونم. الان پیغام شما رو دیدم که دوست دیگری مشخصات فروشگاه رو نوشتن. نکته مهم اینکه هفته گذشته برای تحویل مدارک سند رفتم. فقط رنگ سبز موجود داره و موتور به سال نود و پنج پلاک میشه. فکر کنم تا مدلهای نود و پنج رو نفروشن مدل نود و شیش رو نفروشن و بعید نیست مدل ۹۶ رو با قیمت بیشتری بفروشن. مطمئن هستم اگر این موتور از طرف شرکت ساپورت بشه قیمتش خیلی بالا میره. مثل بنلی دو سیلندر. آخه باورتون نمیشه این موتور چه کیفیت و سواری داری. به خصوص برای ورود به بازار و رقابت کاملا مشخصه که کیفیت ساخت بسیار بالاست. البته یادآور بشم مسئول فروش اونجا میگفت در منطقه گمرک زمین بزرگی در حال راه اندازی برای خدمات پس از فروش زونتس هستن که اگر درست باشه عالی میشه. چه قدر خوشحالم که ان اس نخریدم. کلا از موتوری که فراروان باشه و واسش طلق و بادگیر ببندن و جلوی پیک موتوری ها و توزیع غذاها ببینی خوشم نمیاد
امیدوارم شما هم بزودی بخرید و لذت ببرید

از دوستانی که در مورد تعویض روغن این موتور و نوع روغن پیشنهادی و حجم روغن زونتس اطلاعاتی دارن ممنون میشم اعلام بفرمایند

محمد جانی
25-01-1396, 04:06 بعد از ظهر
دوستان اشرافیان الان داره دو دستگاه دیکه برنگ سبز با مدل ۹۵.اقا این موتورو نخری ضرر کردی.من الان کارکردم اومده بالاتر موتور خیلی نرمو عالی شده شتابش فقط شتابش لامصب ذوق زده میکنه ادمو که با این قیمت و تو این کلاس انقد شتاب داره.جلب توجهش در حدیه که امروز تو پارک جنگلی شیان بودم بنللی دو سیلندرو سی بی ار ۲۵۰ از بغلم رد شدن قفل موتور صدن اومدن سوال جواب که چیه چند خریری فلان.گفتم ۹.۵ میلیون شاخ دراوردن فک میکزدن حداقل بالای ۱۵ پول دادم.واقعا خوش رخ و خوش دسته.من خیلی با ترس و ریسک خریدم گفتم بد در بیاد تمومه صرر بزرگی کردم چون واقعیت هرچی پول داشتمو نداشتم دادم پاش بچه مایه دار که نیستیم عشق موتورم واسه همین اگه بد در میومد خیلی صرر میکردم ولی الان خیلی راضی هستم.فقط و فقط الان قطعات و نمایندگی سرویس موتور که نیس ادم نگرانه اونم میگن داره تو خیابون گمرک میزنن.

محمد جانی
25-01-1396, 04:08 بعد از ظهر
[emoji173] [emoji173] [emoji173] [emoji173] [emoji172] [emoji172] [emoji172] [emoji172] [emoji172] [Only registered and activated users can see links]

محمد جانی
26-01-1396, 12:24 بعد از ظهر
سلام دوستان.اگزوز چی پیشنهاد میکنید برای این موتور.کلا بنظرتون اگزوزی که خوب باشه صدا و جنسش و از نظر خروجیه حرارت مشکلی برای سیلندر اینجاد نکند چه مدلیه و اورجینالشو از کجا میشه تهیه کرد.

Jack z1000
26-01-1396, 03:43 بعد از ظهر
سلام دوستان.اگزوز چی پیشنهاد میکنید برای این موتور.کلا بنظرتون اگزوزی که خوب باشه صدا و جنسش و از نظر خروجیه حرارت مشکلی برای سیلندر اینجاد نکند چه مدلیه و اورجینالشو از کجا میشه تهیه کرد.

اقا مبارکت باشه . ایشالله چرخش برات بچرخه . راستی رنگ موتورت خیلی قشنگه مخصوصا رینگاش . فقط میخوای اگزوز بندازی حواست باشه به موتورت اسیب نرسه .

محمد جانی
26-01-1396, 04:22 بعد از ظهر
اقا مبارکت باشه . ایشالله چرخش برات بچرخه . راستی رنگ موتورت خیلی قشنگه مخصوصا رینگاش . فقط میخوای اگزوز بندازی حواست باشه به موتورت اسیب نرسه .
ممنونم.قابل دار نیست دوست عزیز[emoji173].باید یکم تحقیق کنم اگزوز اورجینال بندازم که آسیب نرسه.ولی قیمت اگزوز خوب بالای ۱تومن هست.

Jack z1000
26-01-1396, 08:08 بعد از ظهر
ممنونم.قابل دار نیست دوست عزیز[emoji173].باید یکم تحقیق کنم اگزوز اورجینال بندازم که آسیب نرسه.ولی قیمت اگزوز خوب بالای ۱تومن هست.

کلا اگزوز خوب زیر 1 تومن نیست . اما اگر صدایه خودش خوبه عوض نکن چون تعویض اگزوز به مرور زمان اسیب هایه خودشو داره .

s.mm
26-01-1396, 11:49 بعد از ظهر

دوست عزیز مبارکت باشه
عکس های شما بسیار زیبا و با کیفیته
از اولین باری که درباره این موتور شنیدم و تحقیق کردم متوجه شدم با یه چیز بسیار با کیفیت طرفیم
به ویژه وقتی تصاویر فرایند تولیدش رو دیدم
اما ازت خواهش می کنم به اگزوز دست نزن، حتی اورجینال
از ما گفتن بود! دنبال دلیل هم نگرد خلاصه ی تجربه ام درباره اگزوز هست
بی ارزش ترین خرجی که می شه کرد تغییر اگزوز خوش ساخت این موتور ها با مدل های دیگه هست.

محمد جانی
27-01-1396, 08:47 قبل از ظهر
دوست عزیز مبارکت باشه
عکس های شما بسیار زیبا و با کیفیته
از اولین باری که درباره این موتور شنیدم و تحقیق کردم متوجه شدم با یه چیز بسیار با کیفیت طرفیم
به ویژه وقتی تصاویر فرایند تولیدش رو دیدم
اما ازت خواهش می کنم به اگزوز دست نزن، حتی اورجینال
از ما گفتن بود! دنبال دلیل هم نگرد خلاصه ی تجربه ام درباره اگزوز هست
بی ارزش ترین خرجی که می شه کرد تغییر اگزوز خوش ساخت این موتور ها با مدل های دیگه هست.
سلام.ممنونم.پس اگزوزو دست نزنیم.نظرتون درباره برداشتن کاتالیزورش چیه؟اوتم مضر هست؟

BKING
27-01-1396, 09:03 قبل از ظهر
سلام.ممنونم.پس اگزوزو دست نزنیم.نظرتون درباره برداشتن کاتالیزورش چیه؟اوتم مضر هست؟

سلام

به نظرم کاتالیزورو برداری بهتره چون کار خاصی نمی کنه و به مرور پر می شه.

اون سه پیچ پشت اگزوزم باز کن ببین قبلیت تغییر حالت داره ؟

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

محمد جانی
27-01-1396, 09:12 قبل از ظهر
سلام

به نظرم کاتالیزورو برداری بهتره چون کار خاصی نمی کنه و به مرور پر می شه.

اون سه پیچ پشت اگزوزم باز کن ببین قبلیت تغییر حالت داره ؟

سلام.پس کاتالیزورو میبرم بردارم.اونم امتحان میکنم باز میکنم ببینم تغییزه خاصی صورت میگیره یانه.

BKING
27-01-1396, 09:15 قبل از ظهر
سلام.پس کاتالیزورو میبرم بردارم.اونم امتحان میکنم باز میکنم ببینم تغییزه خاصی صورت میگیره یانه.

باشه باز کن.
کاتالیزورش کجای اگزوز قرار گرفته ؟

محمد جانی
27-01-1396, 09:20 قبل از ظهر
باشه باز کن.
کاتالیزورش کجای اگزوز قرار گرفته ؟

کاتالیز دقیقا زیره انجین هست.عکسشو میگیرم الان میذارم

محمد جانی
27-01-1396, 09:23 قبل از ظهر
اینه به گمونم.[Only registered and activated users can see links]

amir_jf
27-01-1396, 11:15 بعد از ظهر
محمد خان‌سلام
تا بحال روغن عوض کردی؟
در ضمن من رفتم نمایندگی آدرس موتورسازی فرشاد بالاتر از میدان راه اهن رو دادن. گفتن اگه کاری پیش اومد فعلا اونجا. رفتم برای تعویض روغن گفت هزار تا رفتی بیا و روغت سوپر بهران پیشتاز بیست پنجاه هم بگیر و باخودت بیار. دنبال روغن بهتری هستم و نمیدونم چی بریزم!؟

محمد جانی
28-01-1396, 12:57 بعد از ظهر
محمد خان‌سلام
تا بحال روغن عوض کردی؟
در ضمن من رفتم نمایندگی آدرس موتورسازی فرشاد بالاتر از میدان راه اهن رو دادن. گفتن اگه کاری پیش اومد فعلا اونجا. رفتم برای تعویض روغن گفت هزار تا رفتی بیا و روغت سوپر بهران پیشتاز بیست پنجاه هم بگیر و باخودت بیار. دنبال روغن بهتری هستم و نمیدونم چی بریزم!؟
سلام.خوبی.نه منم روغن هنوز عوض نکردم ولی به منم همون آدرس اونجارو داد فرشاد.والا روغنو تو خود سایت زونتس ۱۰ _ ۴۰ معرفی کرده بود مارک خوده زونتسم روش بود.الان عکسشو میذارم ببین.ولی ازونجا که گیرمون نمیاد نمیدونم با غلظته ۲۰ _۵۰ الان خوبه یا نه کلا باید ۱۰_۴۰توش باشه.[Only registered and activated users can see links]

farshad 54
28-01-1396, 01:47 بعد از ظهر
دوست عزیز
شما که گفتین تا کلاچ رو نگیرم حتی در حالت خلاص موتور استارت نمیخوره این ایراد نیست یه سری از موتورها همین سیستم رو دارن تا کلاچ نگیری استارت نمیزنه مثل هیوسانگ
250 comet
نگران نباش مشکل منتاژ و اینا نیست
کاتالیزور رو هم بعد آب بندی کامل در بیار
این موتور گارانتی داره ؟
چقدر هست گارانتیش چند کیلومتر چند ماه؟
دوستان به یه نکته هم دقت کنید موتورهای انژکتوری چون پمپ بنزین دارن هیچ وقت نذارید بنزین موتور به تهه باک برسه پمپ ممکنه بسوزه

محمد جانی
29-01-1396, 08:23 قبل از ظهر
دوست عزیز
شما که گفتین تا کلاچ رو نگیرم حتی در حالت خلاص موتور استارت نمیخوره این ایراد نیست یه سری از موتورها همین سیستم رو دارن تا کلاچ نگیری استارت نمیزنه مثل هیوسانگ
250 comet
نگران نباش مشکل منتاژ و اینا نیست
کاتالیزور رو هم بعد آب بندی کامل در بیار
این موتور گارانتی داره ؟
چقدر هست گارانتیش چند کیلومتر چند ماه؟
دوستان به یه نکته هم دقت کنید موتورهای انژکتوری چون پمپ بنزین دارن هیچ وقت نذارید بنزین موتور به تهه باک برسه پمپ ممکنه بسوزه
سلام ممنون از شما بخاطر اطلاعاتتون.والا گارانتی به ما گفتن ۵۰۰۰ کیلومتر ۶ ماه.فعلا هم یه تعمیرکار به نام فرشاد که مغازه کوچیکی داره معرفی کردن برای سرویسو اینا تا شرکت نمایندگیشو بزنه.دوستان به نظرتون برای این موتور که سیستم روغن خنک هست چه روغنی با چه غلظتی پیشنهاد میکنید که به عکس اون روغنی که خوده شرکت زونتس داده و گذاشتم در پست قبلی نزدیک باشه.

farshad 54
29-01-1396, 09:03 بعد از ظهر
روغنی که مشخصات روغنی که شرکت داشته باشه رو میتونید استفاده کنید
API SN 10 - 40

محمد جانی
30-01-1396, 04:24 بعد از ظهر
روغنی که مشخصات روغنی که شرکت داشته باشه رو میتونید استفاده کنید
API SN 10 - 40
با توجه به گرم شدن هوا.۱۰ _ ۴۰ خیلی شل و ول نیس؟ولی عقل خودمم میگه ۱۰ _ ۴۰

BKING
30-01-1396, 07:45 بعد از ظهر
با توجه به گرم شدن هوا.۱۰ _ ۴۰ خیلی شل و ول نیس؟ولی عقل خودمم میگه ۱۰ _ ۴۰

نه دوست عزیز مناسبه

amir_jf
30-01-1396, 09:05 بعد از ظهر
من چون هر روز غرب به شرق تهران تردد دارم و روزی حداقل 70 کیلومتر میرم در مورد یه عیب بزرگ‌ این موتور در روزهای بارندگی بگم. هنگام رانندگی عقب موتور یا همون صندلی ترک عقب به گند کشیده میشه و من که کوله میندازم خیلی کثیف میشه

amir_jf
04-02-1396, 01:28 بعد از ظهر
نکته خوبی برای زونتس سوارها. درست بعد از هزار کیلومتر کارکرد چراغ روغن موتور روشن شد و بعد از تعویض روغن هم چراغ خاموش نشد. که با نگه داشتن دکمه سمت چپ کیلومتر شما سیستم موتور ریست شد و چراغ خاموش شد.البته این کار برای من بیست هزار تومن هزینه داشت. طرف پنج دقیقه هم وقت نذاشت البته مقصر خودم بودم که به نمایندگی مراجعه نکردم در هر صورت در مورد تعویض روغن این موتور هم بگم ناچار خودم مجبور شدم روغن عوض کنم. فلاپ وسط باک باید باز بشه بعد محل واریز روغن مشخصه در ضمن بنده برای تخلیه روغن فقط پیچ تخلیه پایین سمت چپ رو باز کردم و بعد از نیم ساعت و تخلیه روغن به پیشنهاد نمایندگی دو لیتر روغن بهران سوپر پیشتاز بیست پنجاه(قوطی فلزی قرمز) ریختم و جالب اینکه هنوز روغن به سطح بالای و حداکثر درجه گیج نرسید یعنی اینکه شاید حدود صد تا دویست سی سی دیگه روغن میخواست. در هر صورت این هم تجربه بنده. هرچند که تلفنی آقا فرشید عزیز، نمایندگی واقع در بالاتر از میدان راه اهن بنده رو راهنمایی کرد که پیچ تخلیه دوم که مربوط به رادیات میشه هم باید باز کنی ولی من با همون تخلیه پایین کارم راه افتاد. در مورد گل پخش کن عقبش هم فکر کنم برای شش ماه آینده و رفتن به سمت سرما اگه بتونم گل پخش کن ان اس رو برای زونتس نصب کنم مشکل پخش شدن و خیس شدن نشیمن ترک عقب از بین بره. چون گل بخش کن های ان اس فقط از سمت چپ و یکطرف به پیچ چرخ عقب متصله و ظاهرا میشه اینکتار رو انجام داد

- - - Updated - - -

نکته بعدی در مورد نشیمن گاه این موتور باید بگم خیلی راحت نیست به خصوص برای بنده که لاغر هستم. چون بنلی صد و پنجاه واقعا موتور نرم با نشیمن گاه بسیار عالی بود. در مورد کمک فنر و یه کم خشک بودن این موتور نسبت به بنلی باید بگم شابد به خاطر هیکل و وزن موتور اینطور طراحی شده چون در زمان سواری بنلی بنده هوندا سی بی آر هم خریدم و یه مدت داشتم اون هم کمی خشک بود ولی در دست اندازها بسیار استوارتر و قدرتمند عمل میکرد و شاید این به خاطر سرعتی بودن این موتورها باشه
نکته دیگه در مورد سرعت این موتور که هر روز در اتوبان بابایی و یادگار امام در حال تردد هستم. در سربالایی ها تا صدو پانزده کیلومتر سرعت میگیره و در کفی تا صدو سی تا صدو سی و پنج و در سرازیری تا صدو چهل البته بدون فشار خیلی زیاد به انجین. یعنی کاملا استوار و راحت

رضا نصیریzontes
05-02-1396, 02:51 قبل از ظهر
سلام بر همه دوستان زونتس سوار.بنده مدتهاست که سعی میکردم وارد سایت بشم و تجربه کارکردم رو تا به امروز بگم اما موفق نشدم تا به امروز که تونستم وارد بشم.

- - - Updated - - -

تا به امروز حدود ۳۶۰۰کیلومتر با این موتور رانندگی کردم و هیچ ضعفی خدارو شکر نشون نداده.چند مورد هست که از دوستان خواهش میکنم برای عمر مفید موتورشون حتما رعایت کنند.۱_حتما حتما دفترچه ای که با موتور همراهش میدن رو مطالعه کنین.به خصوص در مورد نوع و مقدار روغن که توش نوشته حجم کلی انجین۲۴۰۰میلی لیتر که بعضیا فکر میکنند باید۲۴۰۰تو انجین روغن بریزن که این کار بسیار خطرناکیه.مقدار روغنی که موقع تعویض باید بریزین۱۹۰۰میلی لیتره و اگه فیلتر روغن رو عوض کردین باید۲۱۰۰میلی لیتر بریزین یعنی ۲۰۰تا برای فیلتر روغن.حتما دقت کنین اگه میخوایین موتور سالم و سر حالی داشته باشین.من تو این ۳۶۰۰کیلومتر به جز روغنه اولی که نماییدگی واسم عوض کرد ۲بار تعویض روغن کردم.یک بار روغن توتالsn 10w40 که به شکل قوطی ۴لیتری فلزیه و از امارات وارد میشه که من ازش راضی بودم.اما اخرین باری که روغن عوض کردم یعنی سر۳۰۰۰تا روغن بیزول آلمانsn10w40ریختم که واقعا بهترین روغنی بود که من تا به العان عمرم دیدم چون روغنکاری فوق العاده ای داره و برای موتورهایی که
به دور بالاهای شدید تو زمان کم میرسن ساخته شده.صدای موتور کم شد.لرزش موتور کم شد.حرارت موتور به نظرم پایینتر از روغن قبلیه و من خیلی ازش راضیم.توصیه میکنم روغنهای ایرانی نریزید چون تکنولوژی واقعی رو ندارن.

- - - Updated - - -

نکته بعدی در مورد باد تایر هاست که تو دفترچه نوشته250kpa(کیلو پاسکال) که اگر تبدیل کنین میشود36psi پس باد تایرهاتون نزارید از ۳۶ کمتر بشه چون کمکهاتون درست عمل نمیکنه و لاستیکها تون زودتر آسیب میبینند.این چیزیه که کارخونه تو دفترچه در مورد تایر ها نوشته بود.

- - - Updated - - -

فیلم تعویض روغن هم تو سایتZONTES.COMهست و ببینید که چقدر راحت روغن عوض میشه کرد.حتما حتما هم هر دو پیچ تخلیه رو باز کنید.

mohammadazari
05-02-1396, 11:02 قبل از ظهر
سلام بر همه دوستان زونتس سوار.بنده مدتهاست که سعی میکردم وارد سایت بشم و تجربه کارکردم رو تا به امروز بگم اما موفق نشدم تا به امروز که تونستم وارد بشم.

- - - Updated - - -

تا به امروز حدود ۳۶۰۰کیلومتر با این موتور رانندگی کردم و هیچ ضعفی خدارو شکر نشون نداده.چند مورد هست که از دوستان خواهش میکنم برای عمر مفید موتورشون حتما رعایت کنند.۱_حتما حتما دفترچه ای که با موتور همراهش میدن رو مطالعه کنین.به خصوص در مورد نوع و مقدار روغن که توش نوشته حجم کلی انجین۲۴۰۰میلی لیتر که بعضیا فکر میکنند باید۲۴۰۰تو انجین روغن بریزن که این کار بسیار خطرناکیه.مقدار روغنی که موقع تعویض باید بریزین۱۹۰۰میلی لیتره و اگه فیلتر روغن رو عوض کردین باید۲۱۰۰میلی لیتر بریزین یعنی ۲۰۰تا برای فیلتر روغن.حتما دقت کنین اگه میخوایین موتور سالم و سر حالی داشته باشین.من تو این ۳۶۰۰کیلومتر به جز روغنه اولی که نماییدگی واسم عوض کرد ۲بار تعویض روغن کردم.یک بار روغن توتالsn 10w40 که به شکل قوطی ۴لیتری فلزیه و از امارات وارد میشه که من ازش راضی بودم.اما اخرین باری که روغن عوض کردم یعنی سر۳۰۰۰تا روغن بیزول آلمانsn10w40ریختم که واقعا بهترین روغنی بود که من تا به العان عمرم دیدم چون روغنکاری فوق العاده ای داره و برای موتورهایی که
به دور بالاهای شدید تو زمان کم میرسن ساخته شده.صدای موتور کم شد.لرزش موتور کم شد.حرارت موتور به نظرم پایینتر از روغن قبلیه و من خیلی ازش راضیم.توصیه میکنم روغنهای ایرانی نریزید چون تکنولوژی واقعی رو ندارن.

- - - Updated - - -

نکته بعدی در مورد باد تایر هاست که تو دفترچه نوشته250kpa(کیلو پاسکال) که اگر تبدیل کنین میشود36psi پس باد تایرهاتون نزارید از ۳۶ کمتر بشه چون کمکهاتون درست عمل نمیکنه و لاستیکها تون زودتر آسیب میبینند.این چیزیه که کارخونه تو دفترچه در مورد تایر ها نوشته بود.

- - - Updated - - -

فیلم تعویض روغن هم تو سایتZONTES.COMهست و ببینید که چقدر راحت روغن عوض میشه کرد.حتما حتما هم هر دو پیچ تخلیه رو باز کنید.
دوست
عزیز متشکر از شما ودوستانی که اطلاعات خوبی در مورد این موتور می دن.
روغن بیزول که فرمودید مخصوص موتور هست یا نه چون من تومشهد دیدم .نمایندگیش خیلی تعریف میکرد (البته روغن زادو هم داشت ) قیمت چهارلیتریش حدود 120 هزار تومن بود .میشه اگه عکسی از قوطی روغن دارید بزارید

farshad 54
05-02-1396, 01:02 بعد از ظهر
زونتس به دلیل اینکه فاق لاستیکاش کوتاه هست سواریه خشکی داره
ولی به همون دلیل هندلینگ مناسبی داره و سواریه اسپرتی ارائه میده
اگر کسی میخواد سواری موتور نرم تر بشه باید لاستیکارو با یه لاستیکی که فاق بلندتری داره تعویض کنه
موتور سواریش خیلی نرمتر میشه

رضا نصیریzontes
05-02-1396, 07:31 بعد از ظهر
سلام خدمت دوست عزیز

- - - Updated - - -

سلام خدمت دوست عزیز.اولا تشکر کنم از اون دوستی که گفت چطوری چراغ روغن خاموش میشه.
بنده نمیدونستم که روغن بیزولsn10w40مخصوص موتور سیکلت هست یا نه تا این که وقتی از دیجی کالا خریدم و به دستم رسید.دیدم گوشه پایین سمت چپ علامتی بود که نوشته موتور سیکلت.من از عملکرد روغن فوق العاده راضیم.یه لیتر هم به هندا ایرانیم ریختم معجزه کرد.دنده هام خیلی نرم شدن.لرزش موتور به طور محسوس کم شد.راحت استارت میخوره و از همه مهمتر تو دورهای بالا موتور بسیار نرم و پر توان کار میکنه من خودم این قضیه رو رو زونتس وقتی فهمیدم که داشتم با ۱۴۰کیلومتر تو همت میرفتم.

rahim92
09-02-1396, 05:40 بعد از ظهر
دوستانی که زونتس سوارند تا حالا مشکل تهیه قطعات نداشتند

s.mm
11-02-1396, 12:44 بعد از ظهر
دوستانی که زونتس سوارند تا حالا مشکل تهیه قطعات نداشتند

آشغال ترین موتور چینی هم تا 5-6 هزار تا هیچ قطعه ای نمی خواد.
این موتور هم تازه اومده جز اینکه کسی تصادف کرده باشه حد اقل تا 20 هزار تا به هیچ قطعه ای نیاز پیدا نمی کنه.
شما اگه تامین قطعه رو می خوای بپرسی زنگ بزن فروشگاه اشرافیان و یا کارخونه اش بگو مثلا بوبین برقم سوخته بوببین می خوام ببین چی می گن

رضا نصیریzontes
11-02-1396, 09:00 بعد از ظهر
سلام دوست من.قطعات رو میتونید به نمایندگی اشرافیان درخواست بدین تا بعد از اینکه از زنجان اومد برید بگیرید درست مثل من که بعضی از قطعاته موتور تو یه تصادف از بین رفت.از نظر موتوری تا حالا خدارو شکر مشکلی پیش نیومده.موفق باشین.

farshad 54
12-02-1396, 07:08 قبل از ظهر
کدوم قطعات رو شما عوض کردین بعد از تصادف ؟
قیمتهاش رو هم بفرمایید

rahim92
14-02-1396, 05:34 بعد از ظهر
احتمال خرابی در وسایل نو یا کهنه همیشه وجود داشته.مثل تک سیلندر بنلی ۲۵۰ حالا چینی یا هندی فرقی نمیکنه. جواب یک مصرف کننده برای من بیشتر از پاسخ فروشنده هایی مثل اشرافیان و غیره هست.ضمنا حضور دوستان تو سایت برای همین اطلاع رسانی هاست دیگه مثل خریدار بنلی که عیوب وسیله اش رو با صداقت اعلام کرد تا دیگران بدونند که چی میخوان بخرند.

farshad 54
14-02-1396, 09:40 بعد از ظهر
کدوم قطعات رو شما عوض کردین بعد از تصادف ؟
قیمتهاش رو هم بفرمایید
منتظر پاسخ دوستمون هستیم

amir_jf
14-02-1396, 10:45 بعد از ظهر
یه مطلبی رو بگم برای دوستانی که میخوان این موتور رو بخرن. اگه اوضاع مالی مناسبی نداری. اگه خاص بودن موتور واست مهم نیست. اگه آروم میری و میای. اگه اهل ریسک و هیجان نیستی. اگه دوست نداری موتورسوارها بیان دور و‌برت و سوال بپرسن. اگه ظاهر موتور اهمیتی نداره. و یه جورایی خیلی خوشبین نیستی از موتورهای پر فروش با پشتیبانی بالا در بازار استفاده کن. اگه بخوای به این فکر کنی که موتورم خراب بشه و قطعه ممکنه تا چند هفته نباشه و ده ها دلیل دیگه به این موتور فکر نکن. حداقل تا زمانی که در بازار به وفور پبدا بشه البته دیگه بعید میدونم این موتور رو با این قیمت بشه خرید.

- - - Updated - - -

من خودم‌بنلی ۱۵۰ داشتم بیش از شش ماه در به در پیچ تعویض روغن زیر انجین بودم یه کم ساییده شده بود. نماینگی با اون عظمتش موجودی نداشت. ولی واقعا موتور عالی بی دردسر و بسیار نرم و خوش دستی بود. زونتس ممکنه بازار خوبی پیدا کنه و مشتریان ابتدایی اون مث من سود کنیم و ممکنه جواب نده و ضرر کنیم و برای من هردو موردش اهمیت نداره. فقط این مهمه الان و در حال حاضر عشق میکنم با این موتور‌ ‌ با همه چیش

amir_jf
16-02-1396, 01:39 بعد از ظهر
باز هم سلام خدمت علاقه مندان زونتس
عرض شود که دیروز جمعه به همراه دوستان زونتس سوار که یه گروه تلگرامی داریم سه نفر شدیم و رفتیم خ گمرک (تهران) کاراژ اصفهانیا که نمایندگی بنلی هم هستن و سه تایی کاتالیزورهای اگزوز رو باز کردیم. بسیار عالی شده. به صورت کاملا محسوس لرزشهای موتور در دور بالای انجین بسیار کم شد و موتور بسیار روان تر کار میکنه و گرمای انجین در ترافیک هم بسیار کم شده. هر سه راضی هستیم

farshad 54
16-02-1396, 02:10 بعد از ظهر
مدل 96 زونتس اومده یا نه ؟
قیمتش همون 9/5 هست یا گرون شده؟

rahim92
16-02-1396, 08:16 بعد از ظهر

من که از فروشگاه اشرافیان پیگیر شدم گفت 10 تا 15 روز دیگه مدل 96 میاد.جالبه هر وقت با دفتر مرکزی و یا کارخانه متین خودرو زنجان تماس میگیری حواله اضرافیان می کنند انگاری وارد کننده هم خودش هست . از زمان وارد شدن موتورها اشرافیان بهتر از دفاتر مرکزی و کارخانه مطلع هست!!

- - - Updated - - -

باز هم سلام خدمت علاقه مندان زونتس
عرض شود که دیروز جمعه به همراه دوستان زونتس سوار که یه گروه تلگرامی داریم سه نفر شدیم و رفتیم خ گمرک (تهران) کاراژ اصفهانیا که نمایندگی بنلی هم هستن و سه تایی کاتالیزورهای اگزوز رو باز کردیم. بسیار عالی شده. به صورت کاملا محسوس لرزشهای موتور در دور بالای انجین بسیار کم شد و موتور بسیار روان تر کار میکنه و گرمای انجین در ترافیک هم بسیار کم شده. هر سه راضی هستیم

با سلام و ممنون از اطلاع رسانی شما.این موتور در دور بالا مگه لرزش داره که با حذف کاتالیزور بهتر شده؟

- - - Updated - - -

اعلام کرد قیمت هم مشخص نیست ولی حدود 10 تومن.نمی دونم تا بعد چی بگه!

s.mm
17-02-1396, 11:24 قبل از ظهر

موجود که ندارن ولی می خوان بیارن ده تومن بفروشن
من یکی که قیدشو زدم
ارزشش تا زمانی بود که زیر ده میلیون و 8 تا 8.5 قیمت می خورد
در این صورت هیچ رقیبی نداشت
ولی ده تومن اصلا منصفانه نیست
دقت کنید این موتور در کشور های عقب افتاده ای مثل پرو فروش داره چون سطح درآمدیشون خیلی کمه
ایران هم مثل اون ها نباید قیمتش بشه ده تومن

امین غلامی
18-02-1396, 12:23 قبل از ظهر
سلام.دوستان من ارومیه هستم و فقط یه زونتس بود که من خریدمش.دفترچه راهنما ندارم .ممنون میشم تو تلگرام راهنماییم کنین
۰۹۱۴۹۱۶۱۵۴۱

- - - Updated - - -

رنگ قهوه ایشو خریدم.واقعا محشره.فوق العاده راه میره.البته اببندی میکنم ولی مشخصه چیه قدرتش.فقط اگه مقدوره دوستانی که زونتس دارن تو تلگرام کمک و راهنماییم کنن.اگه گروهی تو تلگرام برا زونتس سواران هس ممنون میشم به منم بگین.متاسفانه بخاطر مشغله کاری نمیتونم بیام سایت.منتظر راهنماییتون تو تلگرام هستم
۰۹۱۴۹۱۶۱۵۴۱

amir_jf
18-02-1396, 10:37 بعد از ظهر
اینکه من نوشتم لرزش داره منظورم وقتی است که دور موتور رو تا نه هزار بالا میبرم و موقعی که زانوی خودت رو به باک‌ میچسبونی لرزش احساس میکنی وگرنه با دورموتور پایین تر لرزش نداره. من هر روز به خاطر تردد شرق به غرب تهران روزی شصت کیلومتر حداقل تردد دارم و صبح ها تا سرعت ۱۵۰ کیلومتر هم میرم و همه دنده ها رو پرگاز تعویض میکنم. یه جور وسواس فکری دارم میخوام ببینم چقدر فشار رو موتور تحمل میکنه. خلاصه من هر روز تا سر حد ممکن به موتور فشار میارم و لرزش ها برای دور موتور بالاست. وگرنه با دورموتور پایین و سرعت های زیر ۱۲۰ روان و خوبه‌ . ناگفته نماند که این موتور با دنده پنج ۱۳۰ تا رو پر میکنه و وقتی دنده شیش میندازی لعنتی باد اجازه نمیده از ۱۴۰ بیشتر بری وگرنه وقتی روی موتور میخوابم راحت ۱۵۰ رو با دورموتور ۹۵۰۰ میره‌ . البته دوستانی بودن که ۱۶۰ هم پر کردن‌ و یکی از دوستان هم به اسم آقا هادی حداکثر دور موتور محدوده قرمز یعنی تا ۱۲ هزار دور هم بارها تست کردن . خلاصه من و آقا هادی تا انجین رو نترکونیم دست بردار نیستیم هر چند که تا الان موتور روسفید بوده. بازهم باید بگم عاشق نوربالای زونتس هم هستم. بی برو برگرد ماشین ها کنار میکشن.

- - - Updated - - -

در مورد مصرف سوخت هم بگم با توجه به توضیحات و دورموتور بالا و شتابهای ناگهانی و تعویض دنده های سریع راحت صدی چهار مصرف سوخت داره و‌باک‌ کوچیک ۱۱ لیتری مجبورم هر دویست کیلومتر تردد به پمپ بنزین مراجعه کنم

rahim92
19-02-1396, 01:04 بعد از ظهر
سلام.دوستان من ارومیه هستم و فقط یه زونتس بود که من خریدمش.دفترچه راهنما ندارم .ممنون میشم تو تلگرام راهنماییم کنین
۰۹۱۴۹۱۶۱۵۴۱

- - - Updated - - -

رنگ قهوه ایشو خریدم.واقعا محشره.فوق العاده راه میره.البته اببندی میکنم ولی مشخصه چیه قدرتش.فقط اگه مقدوره دوستانی که زونتس دارن تو تلگرام کمک و راهنماییم کنن.اگه گروهی تو تلگرام برا زونتس سواران هس ممنون میشم به منم بگین.متاسفانه بخاطر مشغله کاری نمیتونم بیام سایت.منتظر راهنماییتون تو تلگرام هستم
۰۹۱۴۹۱۶۱۵۴۱

مباركت باشه.بسلامتي و خوشي استفاده كنيد

امین غلامی
19-02-1396, 10:22 بعد از ظهر
دوستان یه گروه تو تلگرام زدیم واسه زونتس سواران.خوشحال میشم اونجا هم از تجربیاتتون استفاده کنیم.لینکشو پایین میزارم

- - - Updated - - -

amir_jf
26-02-1396, 10:19 قبل از ظهر
چند روز پیش رفتم نمایندگی اشرافیان کفت موجودی نداره و یک ماه دیگه مدلهای 96 رو برای فروش میاره. باید منتظر باشیم با چه قیمتی میخواهد توزیع کنه با توجه به عوامل پیش رو مثل انتخابات . فصل فروش. استقبال خوب از این موتور و...

- - - Updated - - -

میدونید من که اخلاقم اینطوره و فکر کنم اکثر انسانها همین هستند. اوایل یا حداقل موتور معمولی لذت میبری ولی بعدش هر چی جلوتر میری دوست داری موتورهای بهتر و قوی تر سوار شی. شاید بعد از زونتس اینبار برم سمت موتورهای دوسیلندر. یادم میاد اولین موتورم یه تریل بود که صد تا باهاش میرفتم و فکر میکردم آخر سرعته الان با زونتس 150 تا میرم میگم کمه:[Only registered and activated users can see links]

ferighori
09-03-1396, 04:18 قبل از ظهر
با سلام من زونتس 250 مدل 95 دارم انژکتوریه چهار سوپاپ رادیات روغن داره باهاش کلی سفر داخلی رفتم ازش خیلی هم راضیم مصرفش هم در رانندگی منطقی صدی دو لیتره صفر تا صدشم زیر هفت ثانیه اس اگر پا پیدا کنم فعلا ارمنستان رو تو برنامه دارم

farshad 54
09-03-1396, 08:29 قبل از ظهر
دوستان زونتس سوار
چرا اینجا کم سر میزنن و تجربیات و اطلاعاتشون رو به بقیه انتقال نمیدن
دوستانی که این موتور رو دارن لطفا بیشتر به این تاپیک سر بزنید

- - - Updated - - -

با سلام من زونتس 250 مدل 95 دارم انژکتوریه چهار سوپاپ رادیات روغن داره باهاش کلی سفر داخلی رفتم ازش خیلی هم راضیم مصرفش هم در رانندگی منطقی صدی دو لیتره صفر تا صدشم زیر هفت ثانیه اس اگر پا پیدا کنم فعلا ارمنستان رو تو برنامه دارم

بسیار عالی
ویژگی های زونتس و یا نکات منفی که داره تو جاده و مسافت های طولانی چیا هست ؟
میانگین سرعتتون تو جاده چقدر بود ؟
هندلینگ و وضعیت ترمزها تو شرایط مختلف جاده مثل پیچها و سربالایی و سرازیری ها چطور بود؟
و چیزایه دیگه ای که به نظرتون میتونه مفید باشه برای دوستان رو لطفا راجع بهش توضیح بدین
ممنون

ferighori
09-03-1396, 11:24 بعد از ظهر
سلام عزیز جان من شرمنده ام که فقط شبا پای کامپیوترم
من مورد داشتم که 400 کیلومتر یکسره رفتم بی مسئله
تو کفی 80 بالاتر نمیرم البته تو سربالایی و سرازیری هم همینطور
تو سربالایی حیران بازهم همین روال رو داشتم اما هیچ ماشینی ازم جلو نمیزد
تو سرازیری فقط پرایدها ازم جلوتر بودن البته تو کفی از همه عقب تر بودم چون 80 بالاتر نمیرم
ترمزها ABS نیست اما با تجربه ها ترکیب ترمز عقب دائمی و جلو قطع و وصل را از ABS بالاتر میدونن
در ABS حتی خودروها اگر بدلیلی همه چرخها قفل بشن سیستم برداشت میکنه ماشین ایستاده و دیگه قطع و وصل نمیکنه
در موتور بدتره چون در ترمز اضطراری هر دو چرخ یکدفعه ای قفل میکنه و انگار ABS نداری مخصوصا اگر در ترمز های خفیف به ABS عادت کرده باشی
البته تو موتورهای گرون قیمت جی پی اس هم در ترمز وارد میشه که دیگه مسئله حله اما در موتور سطح پایین ABS نباشه بهتره چون عادت میکنی با ترمز بازی کنی
انژکتوریه سوپرخوره سرعت معمولی صدی دو در سرعت بالاتر صدی سه

gezhen
11-03-1396, 07:57 قبل از ظهر
سلام من این موتور رو به مدت یه ماه داشتم البته از روز دهم تصمیم به فروش کردم که خیلی دیر بود.حالا در مورد تجربه سواری با اون حدود هزار کیلومتر باهاش رفتم از چیزای جالب بگم براتون در مورد سویچش هست خیلی باحاله در باک باهاش باز میشه چراغ جلوش سه حالت داره اونم جالبه و جدید البته اینا همش یه چیز جدید و زود به دل میزنه.شتاب موتور خیلی خوبه من نینجا سوار شدم بعید میدونم تا صدتا بهش برسه ولی ولی ای میلرزه تازه مال من هزارو پانصد کارکرده بود.سرعتش از آن اس بیشتره.البته من آن اس سوار شدم راحت صدوپنجاه تا رفته ولی باز هم سوار شدم با جون کندن رسید به 135تا نمیدونم چشونه این پالس ها یکی خوب میره یکی راه نمیره.در مورد طراحی باید بگم زونتیس واقعا افتضاحه آن اس خیلی بهتره در مورد خرج نگهداری با پرس و جو هایی که کردم اولا روغن دو نیم لیتر میخوره من جرات نکردم عوض کنم براش از طرز ترمز گیری زود لنت میخواد حتما که میدونم گرونه چون پشتیبانی نمیشه در مورد قطعات با اون لرزش حتما چیزی از جاش بعد مدتها در میره که باید یکی دو ماهی صبر کنی. کلا موتور خوبی نیست بچه ها من نمیخوام مثل من ضرر کنین مثلا همین بنلی تک سیلندر چیز جالبی نیست ولی حداقل خیلی نرمه خیلی شیکه طراحی خوبی داره. مقایسه با پالس ان اس که کردم واسه این بود واقعا تو اون قیمت حرف اول رو میزنه ولی از آن اس بدم میاد البته از پالس بدم اینم واسه اینکه آپاچی دارم یکم تعصبی حرف زدم اقا نخرید نخرید این اشغالارو من تو یه ماه یک و نیم رو موتور دست دوم ضرر کردم حالا پیدا کن مقصر رو

rahim92
11-03-1396, 10:01 قبل از ظهر
دیروز از اشرافیان قیمت گرفتم موجودی 96 هست قیمت رو هم یکبار گفت 10500 و یکبار هم به دیگری 10600 در رنگهای آبی, سبز,قرمز, نارنجی و فیروزه ای.

s.mm
12-03-1396, 11:11 قبل از ظهر
سلام من این موتور رو به مدت یه ماه داشتم البته از روز دهم تصمیم به فروش کردم که خیلی دیر بود.حالا در مورد تجربه سواری با اون حدود هزار کیلومتر باهاش رفتم از چیزای جالب بگم براتون در مورد سویچش هست خیلی باحاله در باک باهاش باز میشه چراغ جلوش سه حالت داره اونم جالبه و جدید البته اینا همش یه چیز جدید و زود به دل میزنه.شتاب موتور خیلی خوبه من نینجا سوار شدم بعید میدونم تا صدتا بهش برسه ولی ولی ای میلرزه تازه مال من هزارو پانصد کارکرده بود.سرعتش از آن اس بیشتره.البته من آن اس سوار شدم راحت صدوپنجاه تا رفته ولی باز هم سوار شدم با جون کندن رسید به 135تا نمیدونم چشونه این پالس ها یکی خوب میره یکی راه نمیره.در مورد طراحی باید بگم زونتیس واقعا افتضاحه آن اس خیلی بهتره در مورد خرج نگهداری با پرس و جو هایی که کردم اولا روغن دو نیم لیتر میخوره من جرات نکردم عوض کنم براش از طرز ترمز گیری زود لنت میخواد حتما که میدونم گرونه چون پشتیبانی نمیشه در مورد قطعات با اون لرزش حتما چیزی از جاش بعد مدتها در میره که باید یکی دو ماهی صبر کنی. کلا موتور خوبی نیست بچه ها من نمیخوام مثل من ضرر کنین مثلا همین بنلی تک سیلندر چیز جالبی نیست ولی حداقل خیلی نرمه خیلی شیکه طراحی خوبی داره. مقایسه با پالس ان اس که کردم واسه این بود واقعا تو اون قیمت حرف اول رو میزنه ولی از آن اس بدم میاد البته از پالس بدم اینم واسه اینکه آپاچی دارم یکم تعصبی حرف زدم اقا نخرید نخرید این اشغالارو من تو یه ماه یک و نیم رو موتور دست دوم ضرر کردم حالا پیدا کن مقصر رو

شما چند خریدی چند فروختی؟

میگید طراحیش بده، دقیقا طراحی کجاش و از چه نظر بده؟

از بنلی تک گفتید، بنلی تک سلطان جاده هست اما آیا وجدانا سلطان شهر هم هست؟
زاویه گردش کم فرمون، وزن بسیار زیاد، مصرف بالا، قطعات هم قیمت زانتیا!
فرمون بسیار سفت(که البته برای شهر بد هست و برای جاده خوب)

gezhen
13-03-1396, 07:52 قبل از ظهر
دوست عزیز من این موتور رو با یه آپاچی صفر معامله کردم و چهار میلیون هم سر دادم.موتور پنجاه تا کاکرده بود که رسید دست من این از خرید در مورد فروش حدود یه ماه گذاشتم بفروشم کسی نخرید بعد مجبور شدم بردم همدان به قیمت 8800فروختم که پول کرایه هم حساب کنی برام افتاد8500 با بیمه که کردم میشد 8200ماشین فروختم اینقدر ضرر نکردم.
اولا که بنلی اصلا سلطان جاده نیست سلطان شهر هم نیست اصلا موتور در خوری نیست.علت مقایسه بنده با بنلی این بود در یه رنج قیمت و سی سی و تک سیلندر بودن هر دو بود.دوست عزیز شما ها دوست دارید موتور زونتیس بگیری مبارکه مطلب بنده برای کسایی مثل خودم بود که عشق موتور هستن ولی چون پول به زحمت و به سختی به دست میارن حداقل بدونن چی میخرن.در حال حاضر از سی بی ار استفاده میکنم موتور ژاپنی ولی بازم کسی بخواد میتونم معایب اینم بگم نه مثل شما متعصب باشم شما هر موتوری داری سلطانه و هر نظری دارید درست ترین نظر امیدوارم راضی شده باشید

- - - Updated - - -

راستی در مورد طراحی گفتی طراحی یعنی ظاهر و استایل موتور
بعدخوب بخونید من گفتم در اون رنج حرف اول رو آن اس میزنه دوک سوار شدم ولی واقعا بدون تعصب ان اس بهترین موتور اون رنجه در صورتی که خودم از پالس متنفرم نمیدونم چرا.عیب ان اس هم فقط طرز نشستن و فرمونش میشه

s.mm
13-03-1396, 09:24 بعد از ظهر
دوست عزیز من این موتور رو با یه آپاچی صفر معامله کردم و چهار میلیون هم سر دادم.موتور پنجاه تا کاکرده بود که رسید دست من این از خرید در مورد فروش حدود یه ماه گذاشتم بفروشم کسی نخرید بعد مجبور شدم بردم همدان به قیمت 8800فروختم که پول کرایه هم حساب کنی برام افتاد8500 با بیمه که کردم میشد 8200ماشین فروختم اینقدر ضرر نکردم.
اولا که بنلی اصلا سلطان جاده نیست سلطان شهر هم نیست اصلا موتور در خوری نیست.علت مقایسه بنده با بنلی این بود در یه رنج قیمت و سی سی و تک سیلندر بودن هر دو بود.دوست عزیز شما ها دوست دارید موتور زونتیس بگیری مبارکه مطلب بنده برای کسایی مثل خودم بود که عشق موتور هستن ولی چون پول به زحمت و به سختی به دست میارن حداقل بدونن چی میخرن.در حال حاضر از سی بی ار استفاده میکنم موتور ژاپنی ولی بازم کسی بخواد میتونم معایب اینم بگم نه مثل شما متعصب باشم شما هر موتوری داری سلطانه و هر نظری دارید درست ترین نظر امیدوارم راضی شده باشید

- - - Updated - - -

راستی در مورد طراحی گفتی طراحی یعنی ظاهر و استایل موتور
بعدخوب بخونید من گفتم در اون رنج حرف اول رو آن اس میزنه دوک سوار شدم ولی واقعا بدون تعصب ان اس بهترین موتور اون رنجه در صورتی که خودم از پالس متنفرم نمیدونم چرا.عیب ان اس هم فقط طرز نشستن و فرمونش میشه

خوشحال شدیم از نظرات فنی و دقیق شما

طراحی زونتس افتضاحه+ منظور از طراحی= ظاهر و استایل!!!
ظاهر زونتس که با استاندارد روز دنیا هست و تا حدود زیادی هم سلیقه در اون دخیله
استایل یعنی نوع نشستن! دقیقا کجاش مشکل داره؟
طراحی یعنی افتضاح یعنی تطابق نداشتن اجزاء با هم، یعنی آن چیزی که هست دارای نقصه شما به صورت جزئی باید بگی دقیقا کجاش و چه چیزیش مشکل داره
و شاهد مثال بیاری وگرنه حرفت بی ارزشه
بنلی 250 دارای بهترین هندلینگ در جاده هست دلیلش هم قط زیاد چرخ ها و کمک فنر ها هست از این نظر در جاده عملکرد تعادلی فوق العده ای داره و سلطان جاده هست ولی اصلا به درد درون مرکز شهر نمی خوره
خدافظ

gezhen
14-03-1396, 07:49 قبل از ظهر
خوشحال شدیم از نظرات فنی و دقیق شما

طراحی زونتس افتضاحه+ منظور از طراحی= ظاهر و استایل!!!
ظاهر زونتس که با استاندارد روز دنیا هست و تا حدود زیادی هم سلیقه در اون دخیله
استایل یعنی نوع نشستن! دقیقا کجاش مشکل داره؟
طراحی یعنی افتضاح یعنی تطابق نداشتن اجزاء با هم، یعنی آن چیزی که هست دارای نقصه شما به صورت جزئی باید بگی دقیقا کجاش و چه چیزیش مشکل داره
و شاهد مثال بیاری وگرنه حرفت بی ارزشه
بنلی 250 دارای بهترین هندلینگ در جاده هست دلیلش هم قط زیاد چرخ ها و کمک فنر ها هست از این نظر در جاده عملکرد تعادلی فوق العده ای داره و سلطان جاده هست ولی اصلا به درد درون مرکز شهر نمی خوره
خدافظ

من با شما دعوا ندارم که در بالا هم توضیح دادم اون حرف بنده اصلا به شما نبود من اون تجربه از موتور رو برای کسانی به جز شما گفتم شما بخر اقا.من هم یکی از اونا بودم با حرفای یکی مثل شما که فقط برای نشون دادن داشتن اطلاعات و بالا بردن تعداد پستها و ... رفتم سراغ این موتور.
استایل نشستن زونتیس خسته کنندس هنگام ترمز های شدید راکب کامل به سمت فرمون کشیده میشه در صورتی که موتوری مثل ان اس یا همون بنلی راکب یک مقدار در پایین تر از سطح باک هستش و باک موتور از این به اصطلاح سر خوردن جلوگیری میکنه.طراحی هم از نزدیک ببین متوجه میشی عقب و جلو موتور اصلا هماهنگی ندارن نه به اون کاسه چراغ جلو نه به اگزوز و صندلی عقب معلوم نیست موتور شهری یا تریل خلاصه دوست عزیز شما اطلاعاتت بالا هست از تعداد پستها و تاریخ عضویت و از این طرف طرز برخورد و صحبت ها و اصرار به اینکه اطلاعات دارین معلومه پست های قبلی شما چقدر قابل اعتماد هستن

s.mm
15-03-1396, 04:19 بعد از ظهر
من با شما دعوا ندارم که در بالا هم توضیح دادم اون حرف بنده اصلا به شما نبود من اون تجربه از موتور رو برای کسانی به جز شما گفتم شما بخر اقا.من هم یکی از اونا بودم با حرفای یکی مثل شما که فقط برای نشون دادن داشتن اطلاعات و بالا بردن تعداد پستها و ... رفتم سراغ این موتور.استایل نشستن زونتیس خسته کنندس هنگام ترمز های شدید راکب کامل به سمت فرمون کشیده میشه در صورتی که موتوری مثل ان اس یا همون بنلی راکب یک مقدار در پایین تر از سطح باک هستش و باک موتور از این به اصطلاح سر خوردن جلوگیری میکنه.طراحی هم از نزدیک ببین متوجه میشی عقب و جلو موتور اصلا هماهنگی ندارن نه به اون کاسه چراغ جلو نه به اگزوز و صندلی عقب معلوم نیست موتور شهری یا تریل خلاصه دوست عزیز شما اطلاعاتت بالا هست از تعداد پستها و تاریخ عضویت و از این طرف طرز برخورد و صحبت ها و اصرار به اینکه اطلاعات دارین معلومه پست های قبلی شما چقدر قابل اعتماد هستناز وقتی خودروی دنا اومد و سایت های خودرویی درباره اش نقد و نظر نوشتن که بله! عقب و جلوش هماهنگ نیست یه چیز جدید ملت یاد گرفتن درباره هر چیزی جدیدی حالا چه ماشین باشه چه موتور چه یخچال یا جاروبرقی میگن عقب و جلوش هماهنگ نیست!!عقب و جلوی موتور قرار نیست هماهنگ باشن عقب موتور یه داستانه جلوی اون هم بر اساس تجهیزاتی که روش قرار گرفته یه داستان دیگه داره حالا اگر بر فرض و سلیقه شما، عقب و جلوی موتور رو هماهنگ می کردن معلوم نبود موتور داره میره یا داره میاد!موتور سبکش کاملا مشخصه استریت هست، یه موتور جمع و جور با ارتفاع پایین اصلا هم شباهتی به تریل نداره.انتقادات شما: 1- طرز نشستنش خسته کننده است(حالا نمی دونیم این خسته کنندگی برای چه مسافتیه)2- وقتی ترمز شدید می زنی کشیده می شی جلو بر خلاف موتور های دیگهپاسخ اینها رو کسایی که این موتور رو داشتن و یا سواری گرفتن باید بدن ولی این ها چیز هایی نیستن که به خاطرش یه موتور رو که ساخته شده رو کلا رد کنیم و بگیم همچین موتوری نباید خرید!وگرنه به تمام موتور ها انتقاداتی وارده ولی با سبک سنگین کردن اون ها هست که فرد انتخاب می کنهتمام مشکل من اینه که افراد میان یکّاره بدون اینکه موتوری امتحان خودش رو پس داده باشه از روی فرضیات و خیالات یا تعریف می کنند یا موتور رو می کوبن تازه بدون گفتن دلایل اصیل فنی و مکانیکی

gezhen
15-03-1396, 05:14 بعد از ظهر
از وقتی خودروی دنا اومد و سایت های خودرویی درباره اش نقد و نظر نوشتن که بله! عقب و جلوش هماهنگ نیست یه چیز جدید ملت یاد گرفتن درباره هر چیزی جدیدی حالا چه ماشین باشه چه موتور چه یخچال یا جاروبرقی میگن عقب و جلوش هماهنگ نیست!!عقب و جلوی موتور قرار نیست هماهنگ باشن عقب موتور یه داستانه جلوی اون هم بر اساس تجهیزاتی که روش قرار گرفته یه داستان دیگه داره حالا اگر بر فرض و سلیقه شما، عقب و جلوی موتور رو هماهنگ می کردن معلوم نبود موتور داره میره یا داره میاد!موتور سبکش کاملا مشخصه استریت هست، یه موتور جمع و جور با ارتفاع پایین اصلا هم شباهتی به تریل نداره.انتقادات شما: 1- طرز نشستنش خسته کننده است(حالا نمی دونیم این خسته کنندگی برای چه مسافتیه)2- وقتی ترمز شدید می زنی کشیده می شی جلو بر خلاف موتور های دیگهپاسخ اینها رو کسایی که این موتور رو داشتن و یا سواری گرفتن باید بدن ولی این ها چیز هایی نیستن که به خاطرش یه موتور رو که ساخته شده رو کلا رد کنیم و بگیم همچین موتوری نباید خرید!وگرنه به تمام موتور ها انتقاداتی وارده ولی با سبک سنگین کردن اون ها هست که فرد انتخاب می کنهتمام مشکل من اینه که افراد میان یکّاره بدون اینکه موتوری امتحان خودش رو پس داده باشه از روی فرضیات و خیالات یا تعریف می کنند یا موتور رو می کوبن تازه بدون گفتن دلایل اصیل فنی و مکانیکی

بازم رفتین رو دور منطق خودتون که.من میگم این موتور رو خریدم فروختم هماهنگی جلو و عقب موتور در واقع یعنی شکستگی ها در جلو یا انحنا ها در جلو که باید تو همون سبک در عقب هم با سه مثل هیوسانگ اکسیو کاری به زیباییش ندارم میخوام شما رو به جور متوجه کنم مثال زدم البته اگه بخواین توجیح بشین.موتور با این شتاب بالا وقتی از سرعت صد و بیست رد میشه فوق العاده کند میشه به صورتی که من نتونستم به کات اف برسونمش در صورتی که بنلی و ان اس و سی بی ار رو راحت رسید موتور اون گشتاور اولیه رو تو دور بالا نداره.موتور دارای لرزشه .زونتیس در مورد کیفیت سطح پایین داره همین موتور بنده با شش یا هفت بار شستشو ساده رنگ باک و باله عقب کدر شد.دیگه نمیدونم چی تو موتور مهمه نشستن راکب که مهم نیست از نظر شما سرعت مهم نیست کیفیت مهم نیست قطعات مهم نیست .خوب بگو خریدیش داری بازار گرمی میکنی به نظر من اشتباه میکنید حق نیست سر بقیه هم کلاه بره.دیگه هم جواب شما رو نمیدم حالا هر چی دوس داری فلسفه بباف .کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو زده به خواب اصلا

ferighori
15-03-1396, 05:43 بعد از ظهر
من معذرت میخوام دوستان دارای تخصص مطالبی رو میگن خارج از تشخیص و سواد بنده اما آنچه میگم تجربه شخصیمه
تقریبا تا حالا چند باری تا چهارصد کیلومتر هم بکوب رفتم نه گردن درد و نه کمر در و نه هیچ جای دیگه !!
سرعت گیرهای گردن کلفت رو هم یخورده رو پات بلند شی با شصت هفتاد تاهم مثل ماهی لیز میخوره و رد میشه
گاز و پر کنی نعره میکشه دور مناسب صدای خفه ای داره دلنشین
بوده سر صدتا سرعت خواستم از تریلی بزنم جلو ، انصافا فقط یه چپ یه راست
شتاب حتی سر سرعت صد و بیست عالیه درسته سر صدو چهل تا کات آف میشه ولی کلا معلومه خورشیدی دست بخوره شتاب کم میشه ولی میتونه تا صدوشصت هم رد کنه ولی مگه تو جاده های پر دست انداز مگه صدتا بالاتر عاقلانه اس
قشنگ هم معلومه برا دنده هفت جا داره ولی نذاشتن!!!!

navid_j
15-03-1396, 10:58 بعد از ظهر
من حدود 250 کیلومتر با این موتور روندم. البته چون در حال آب بندی هست زیاد بهش فشار نیاوردم.
وقتی باهاش شروع به روندن می کنید ، احساس یک موتور با کیفیت رو خواهید داشت.
البته همه چیز نسبیه و من در مقایسه با موتورهای چینی و هندی اینرو می گم و مقایسم با این دسته از موتورهاست که تو رنج قیمت تا 10 میلیون تومن هستن.
اولین چیزی که نظر رو جلب می کنه شتاب خیلی خوبه این موتور که با توجه به گشتاور 23N.M. که تو مشخصاتش گفته شده و بالاتر از بنلی تک و حتی هوندا crf250r هست ، می توان اینرو حدس زد. و مهمتر اینکه این گشتاور رو تو دور موتور پایینتری ایجاد می کنه که به نظرم اینم حسنه.
( گشتاور همون نیرویی هست که موتور رو به جلو میبره!)
نکته جالب دیگه که بی ارتباط با گشتاور نیست اینه که زیاد به تعویض دنده احتیاج پیدا نمی کنید، چه موقع افزایش سرعت و چه موقع معکوس کشیدن، تو هر دنده ای که باشین می تونین تو رنج وسیعی از سرعت حرکت کنید.
همینطور خیلی به ترمز نیاز ندارید به لطف کمپرس بالای انجین (1:10.4) تا گاز رو ول می کنید سرعت سریع پایین میاد حتی تو دنده های سبک که احتیاج به ترمز گیریهای مداوم رو مخصوصا تو شهر کم می کنه.
کلا هرچی نسبت کمپرس انجین بالاتر باشه بازده و توان بیشتری ایجاد میکنه ، مثلا در موتور روان این نسبت 1:9 و در KTM کراس 1:13 هست.
از نکات قابل توجه پهنای فوق العاده لاستیک عقب هست (15 سانت!) که مسلما تو ترمز و شتاب گیری و تعادل موتور تاثیر زیادی داره.
موتور خیلی کم صداست به طوریکه تو سرعت 80 فقط صدای باد رو میشنوید ، در حالیکه با موتور روان فقط نعره انجین به گوش می رسه.
دنده ها تمیز عوض میشن البته گاهی با صدای تق بلند و راحت هم خلاص میشه.
ترمزها که هر دو دیسکی هستن خوب عمل می کنن.
گردش فرمون به اندازه یک موتور تریل یا سی جی نیست و لذا دور زدن تو جاهای تنگ و ترش یکم سخته و لی تو ترافیک و لای ماشینها تا اینجا بد نبوده البته باید حواستون به اگزوزش که گنده هست باشه که به جایی نگیره.
علی رغم داشتن کمکها جلوی معکوس و غول پیکر، خیلی سفت به نظر میاد و و انچنان نرمی رو باهاش حس نمیکنید.
زین هم که بشدت سفته و سریع باسن درد شروع میشه. ولی دست درد خیلی کمتر از اپاچی هست.
پوزیشن نشستن میتونه عمودی و یا مایل باشه و برای افراد قد بلند به خوبی موتور تریل نیست و البته به بدی اپاچی هم نیست. اما زانو و ساق حسابی باید تا بشه تا رو جا پایی قرار بگیره!
مصرف بنزین رو اندازه زدم ، با بنزین سوپر و مصرف نصف شهر نصف جاده، صدی 3.6 لیتر سوزوند که به نسبت روان 200 که صدی 4 لیتر میسوزونه خوبه .
چراغهای کوچک جلو همیشه روشن هستن که شخصا با این قضیه حال نمیکنم، نور پایینش کارو راه میندازه اگرچه خیلی پر نور نیست ولی نور بالاش خوبه.
از نشاندهنده شماره دنده روی کنسول خبری نیست . علاوه بر دور موتور و سرعت نشانگر بنزین و خلاص بودن هم داره.
با توجه به دارا بودن رادیات روغن انتظار میره که تو ترافیک زیاد داغ کنه ، که البته تو این مدت گرمای مختصری مخصوصا از سمت چپ تو سرعتهای پایین حس میشه که خیلی ازار دهنده نیست.
جمع بندی :
نکات مثبت:

کیفیت خوب قطعات
شتاب و گشتاور بالا
انجین کم صدا
تعادل و پایداری خوب
وزن سبک نسبت به موتورهایی مثب باجاح ns و بنلی
مانور خوب تو ترافیک
لاستیکهای پهن
مصرف پایین بنزین
امکان نشستن به صورت عمودی و فشار کم به دست

نکات منفی:

زین خیلی سفت
اگزوز پک و پهن
نبودن قطعات در بازار البته تولید کننده میگه داره که احتمالا به قیمت خون ابا و اجدادش میده
تعویض روغن با اعمال شاقه!

در کل به نسبت قیمتش موتور ارزنده ای هست و سواریش اونقدر دلچسب هست ( اگه درد باسن رو فراموش کنید) که زود زود برا سوار شدنش دلتنگ بشید!

zontes
16-03-1396, 07:28 بعد از ظهر
دوستانی که در مورد لرزش موتور صحبت میکنند باید بگم که اگه شما هم سوار سوزوکی بیکینگ۱۴۰۰بشین باز هم لرزه حس میکنین.چون جهنم انجین درست زیرتونه.لرزش به لرزش هندا ایرانیا میگن که ۵۰تا میری همچی داره میترکه.زونتس هم میلرزه اما نه اون لرزشی شما فکر میکنین.۸۰تا سرعت برو انگار موتور خاموشه.

vadood
17-03-1396, 12:23 قبل از ظهر

اینم حداکثر سرعت 200 ان اس و زونتس 250. ان اس 155 تا میره ولی زونتس از اون سبقت میگیره

navid_j
07-04-1396, 10:09 بعد از ظهر
موتور لرزش نداره حتی تو دور بالای 8000 ،
مصرف بنزین اندازه زدم ، جاده با بنزین معمولی صدی 3.3 ، واقعا خوبه!!!!

erfi.747
08-04-1396, 12:59 قبل از ظهر
دوستان فکر کنم ناجا رو این موتور دست گذاشته و این موتور رو وارد ناوگان خودش کرده
امروز یه گشت دیدم با پلاک انتظامی و موتورش خیلی خیلی شبیه این زونتس بود. اگزوز چراغ عقب و فرم کلی که یادمه عین همین زونتس بود
با این حساب میشه این احتمال رو داد که موتور به نسبت درست و درمونی باشه وگرنه گزینه های خیلی زیادی برای ناجا وجود داشت مثل بنلی تک دایلیم و حتی ان اس و مدت ها بود که ناجا دنبال یه موتور 250 سی سی بود اینم میدونیم که ناجا دست رو موتور بدی نمیزاره
اگه میشه یه آمارشو درارید

farshad 54
08-04-1396, 11:28 قبل از ظهر
این موتورایی که تازگیا نیرو انتظامی داره استفاده میکنه زونتس نیست
جهانرو 230 سی سی هست انژکتوری قیافش یه چیزی بین بنلی 250 تک سیلندر و ان اس هست
از نظر فنی و قدرت و گشتاور هم چیز مالی نیست

s.mm
08-04-1396, 08:00 بعد از ظهر
این موتورایی که تازگیا نیرو انتظامی داره استفاده میکنه زونتس نیست
جهانرو 230 سی سی هست انژکتوری قیافش یه چیزی بین بنلی 250 تک سیلندر و ان اس هست
از نظر فنی و قدرت و گشتاور هم چیز مالی نیست

فرشاد جان از این موتور عکسی دارید؟

farshad 54
09-04-1396, 07:13 بعد از ظهر
عکسشو ندارم متاسفانه
تو سایت جهانرو برید همه چیشو توضیح داده

پرويز
10-04-1396, 11:41 بعد از ظهر
سلام
دوست عزيز وارد نميشه به لينكى كه پست كردين

Rez1sat
16-04-1396, 10:58 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید همگی
کسایی که این موتور دارن مشکلاتشو لطفا بگن منظورم عیباشه از نظر موتوری نه از نظر ظاهر چون میخوام بخرم از اولش بدونم
مرسی عزیزان

atisoc0936
20-04-1396, 05:23 بعد از ظهر
در کل این موتور تایید میشه یا نه ؟
بعضی میگن تا الان فقط مشکله اسمبل داشتن که خوب انجام نشده توسط شرکت ایرانی

ZirCgari
22-04-1396, 03:14 بعد از ظهر
نمایشگاه رایدکس پارسال 12قیمت دادن به من جهانرو زنجان هم مونتاژمیکنه ب نظرم فقط رنگ ولعاب داره

عکساشو گذاشته بودم تو تاپیک مربوطه

vivabayern
12-05-1396, 08:27 بعد از ظهر

اینم حداکثر سرعت 200 ان اس و زونتس 250. ان اس 155 تا میره ولی زونتس از اون سبقت میگیره

این کلیپ رو دیدم اما به اشتباه ان اس نوشته درواقع RS200 هست که در مقابل زونتس کم آورده و کلیپ های درگ با ان اس هم هست که زونتس براحتی با شتاب فوق العاده خوبش ( 6/5 ثانیه 0 تا 100 ) برنده بوده

gezhen
15-05-1396, 12:55 بعد از ظهر
شتابش حرف نداره ولی دوستان واقعا موتور خوبی نیست من ضرر کردم امیدوارم صحبت های صفحه های قبل رو بخوانید مثل من ضرر نکنید

محمد جانی
24-05-1396, 08:42 قبل از ظهر
اینم چنتا عکس ازین ترنسفورمر :))[Only registered and activated users can see links]

vadood
24-05-1396, 10:45 بعد از ظهر
خیلی خشکله. برچسباش هم بهش میاد:icon_pf _101_:

پوویا
27-05-1396, 11:41 بعد از ظهر
عالی چه رخی داره این موتور امیدوارم خوب فروش بره که لوازمش زیاد بشه ما هم پول دستمون بیاد بخریم.البته از لحاظ کیفیت بعدا معلوم میشه

hrk8948
30-05-1396, 09:57 قبل از ظهر
این موتور ساخت شرکتHAOJIANG چین هست. که با نام تجاری ZONTES در انگلستان و اروپا صادر می شه.
این موتور نه انگلیسی هست و نه ایتالیایی، فروشنده ها تنها برای بازار گرمی این موتور رو به انگلستان می چسبونند.
اما باید بگم که این شرکت چینی از تولید کننده های بزرگ چینی هست که محصولاتش در همه رده ها به اروپا صادر می شه. کیفیت قطعاطش واقعا خوب هست این رو از روی تجربه می گم. دونسل قبل از ZONTES S250 شرکت HAOJIANG موتور MONSTER 125 هست که متین خودرو زنجان با نام ساوین و با انجین سفارشی 200 سی سی روانه بازار کرد و من هم یکی خریدم.
این موتور جفت دیسک بود که کیفیت ترمزهاش از آپاچی که موتور بعدیم بود خیلی بهتر بود یه تضادف داشتم که موتور با کله می خوره زمین به غیر از جاپایی سمت چپ یک خط هم روی موتور نیفتاد درحالی که حتی اگر فیس جلو کیلومتر خورد نشود حداقل دوشاخه باید تاب بر می داشت اما یک میل هم تاب بر نداشت.
سایر قطعاتش هم باکیفیت بود به جز زینش که خیلی سفت بود.
ZONTES S250 که اسم اصلیش PHANTOM هست هم همینجور با کیفیته.

s.mm
30-05-1396, 06:42 بعد از ظهر
در کیفیت و مهندسی این موتور شک نکنید.
خیلی از جزئیات رو می تونستند تغییر بدن و موتور رو ارزون ترش کنند اما این کار رو نکردند
برای نمونه جک بغل این موتور از آلمینیوم یا چدن ریخته گری شده یک تکه هست در حالی که می تونستند مثل باجاج و حتی موتور های رده 5000 هزار دلاری کاواساکی
اون ارو از لوله آهنی درست کنند(مثل هوندا 125!)
و همه می دونیم که فرایند تولید یک قطعه دایکاستی بسیار پیچیده تر و سخت و تر وو هزینه بر تر هست.
حیف که نمی تونم برای یک موتور 9 میلیون هزینه کنم وگرنه این موتور عالی هست

s.mm
05-06-1396, 08:14 قبل از ظهر
دوستان! شرکت تولید کننده زونتس یک مدل جدید از این رو در دست تولید داره که نمونه بهینه شده همین هست و تغییرات زیادی از ظاهر تا انجین داره

همچنین مجهز به abs شده

توی گروه تلگرامی زونتس از مصرف بسیار زیاد این موتور شکایت شده...

atisoc0936
05-06-1396, 06:03 بعد از ظهر
دوستان! شرکت تولید کننده زونتس یک مدل جدید از این رو در دست تولید داره که نمونه بهینه شده همین هست و تغییرات زیادی از ظاهر تا انجین داره

همچنین مجهز به abs شده

توی گروه تلگرامی زونتس از مصرف بسیار زیاد این موتور شکایت شده...

1 کی 2 نفر مشکل داشتن که باید برن نمایندگی
ولی در کل از حدود مصرف 3.4 دهمی میگن
یه سری مشکل ریز هم بعضیا میگن که انگار تو نسخه جدید برطرف شده

Rez1sat
06-06-1396, 12:44 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

21 موردی که به مدل جدید اضافه شده بعضی هاشو حالیم نمیشه لطفا توضیح بدین :297:

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

ذیگه عکس نمیاد

- - - Updated - - -

s.mm
06-06-1396, 09:05 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

ذیگه عکس نمیاد

- - - Updated - - -

همه مشخصه دیگه کدومشو متوجه نمیشید؟
تغییراتش خیلی زیاده
اون عکس اولی هم فکر کنم زونتس 310 هست هنوز تو بازار چین هم نیومده ظاهرا

Jack z1000
07-06-1396, 07:03 قبل از ظهر
عجب چیزه گولاخی شده . دوستان بنظرتون کی میاد تو بازار؟

s.mm
07-06-1396, 11:38 قبل از ظهر
عجب چیزه گولاخی شده . دوستان بنظرتون کی میاد تو بازار؟

پریروز پیش اشرافیان بودم مدعی بود حدود یک ماه دیگه مدل جدیدش میاد تو بازار، که به خاطر abs و این تغییرات جاری متاسفانه دست کم یک میلیون تومان گران تر خواهد بود.

زونتس همینجوری نمی تونه توی بازار رقابت کنه دیگه دیگه یک میلیون گرون تر هم بشه دیگه چی میشه

Rez1sat
07-06-1396, 05:24 بعد از ظهر
پریروز پیش اشرافیان بودم مدعی بود حدود یک ماه دیگه مدل جدیدش میاد تو بازار، که به خاطر abs و این تغییرات جاری متاسفانه دست کم یک میلیون تومان گران تر خواهد بود.

زونتس همینجوری نمی تونه توی بازار رقابت کنه دیگه دیگه یک میلیون گرون تر هم بشه دیگه چی میشه

امیدوارم که ۱ ملیون گرونتر بشه چون تو این سایته
قیمتشو زده
۳هزار یورو
که میشه حدود ۱۵ ملیون تا بیاد اینجا قیمت بخوره میشه ۱۸ ت هههههههه

- - - Updated - - -

من منتظرم اون بیاد چون abs داره بعدش پشت امپرش یخی شده:22:

Jack z1000
07-06-1396, 08:05 بعد از ظهر
این به قیافش که نمیخوره یازده دوازده تومن باشه مخصوصا abs دار هم هست . ولی میخوره موتوره خوبی باشه . احتمالا وقتی بیاد رقیب جدی واسه بنلی میشه اگرم رنگ مشکی کاملشو بزنن که چه شود .

s.mm
10-06-1396, 06:04 بعد از ظهر
این به قیافش که نمیخوره یازده دوازده تومن باشه مخصوصا abs دار هم هست . ولی میخوره موتوره خوبی باشه . احتمالا وقتی بیاد رقیب جدی واسه بنلی میشه اگرم رنگ مشکی کاملشو بزنن که چه شود .

اون آبی رنگه زونتس 312 هست و با این 250 فرق داره اشتباه نگیرید یه موقع، زونتس 250 سری جدید تغییرات زیادی داشته ولی قیافه اش همونه

hrk8948
11-06-1396, 01:44 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

21 موردی که به مدل جدید اضافه شده بعضی هاشو حالیم نمیشه لطفا توضیح بدین :297:

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

ذیگه عکس نمیاد

- - - Updated - - -

عجب هیولایی شده خداوکیلی 18میلیونم بدن ارزش داره. بنلی 250جفت باید لنگ بندازه جلوش

s.mm
11-06-1396, 09:01 بعد از ظهر
عجب هیولایی شده خداوکیلی 18میلیونم بدن ارزش داره. بنلی 250جفت باید لنگ بندازه جلوش

از کارخونه اش پول گرفتید اینجوری قیمت می ذارید؟

ARSH
12-06-1396, 09:21 بعد از ظهر
قیافش باحاله

hrk8948
17-06-1396, 01:53 بعد از ظهر
نه یکی تو پست هاب بالا گفت 18میلیون

atisoc0936
20-06-1396, 06:12 بعد از ظهر
نسخه آپدیت شدش کی میاد ؟

محمد جانی
05-07-1396, 12:37 بعد از ظهر
۱۴۰۰۰ کیلومتر با این موتور رانندگی کردم تو شهرو جاده.یکمم اذیت نکرده.[Only registered and activated users can see links]

s.mm
05-07-1396, 10:14 بعد از ظهر
۱۴۰۰۰ کیلومتر با این موتور رانندگی کردم تو شهرو جاده.یکمم اذیت نکرده.[Only registered and activated users can see links]

بذار بره بالای 30-40 هزار ببینیم چی میشه

محمد جانی
05-07-1396, 10:30 بعد از ظهر
بذار بره بالای 30-40 هزار ببینیم چی میشهمن مطمئنم سرویسا درست و به موقع انجام بشن باز سر پاس.بعد دیگه واقعا ۳۰ ۴۰ هزارتا دیگه نینجا و سی بی ار هم افت میکنن نسبت به صفر کیلومترش :))

امید آریایی
10-07-1396, 12:29 قبل از ظهر
با سلام .یه سر با سایت رونکو موتور (ronco motor)بزنید .زونتس اصلی ساخت کارخانه رونکو موتور واقع در کشور پرو میباشد.این کارخانه غیر از زونتس موتورهای دیگری نیز تولید نموده است(مدل تایگر 125 و مگنتو 250 و کراس 300 )وچندین مدل موتور جهت استفاده در مزارع .ممنون از سایت خوبتون

Rez1sat
25-12-1396, 10:58 قبل از ظهر
مدل جدیدش که abs داره اومد zontes R250
قیمت حدود ۱۳۲۰۰

نیما نادری
27-12-1396, 04:26 بعد از ظهر
بنده زنگ زدم به 53804 جهت ارتباط با یک کارشناس فروش یا بازاریابی

با عزیزی صحبت کردیم و فرمودن که ما از خدامون هست بیاریم ولی منع قانونی داره و اشاره کردن بنلی هم به مشکل پلاک خورده و ....

از حق نگذریم این موتور زیباست .... شما رو به مشاهده گوشه هایی از این زیبایی ها دعوت می کنم #ZT310-R#ZT310-X

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

aidin tvs
28-12-1396, 03:47 قبل از ظهر

با عزیزی صحبت کردیم و فرمودن که ما از خدامون هست بیاریم ولی منع قانونی داره و اشاره کردن بنلی هم به مشکل پلاک خورده و ....

از حق نگذریم این موتور زیباست .... شما رو به مشاهده گوشه هایی از این زیبایی ها دعوت می کنم #ZT310-R#ZT310-X

تشکر اقای نادری برای اپلود عکس و اطلاعات مفیدتون
بفرمایید انقدر گفتن بنلی سیصد بنلی سیصد حتی اونهم پلاک کردنش به مشکل خورده خدا کنه دروغ باشه و سال ۹۷ هم بنلی جفت جدید و بهتر بیاد
حتی همین زونتس ۲۵۰ تک هم که هممون میدونیم اندازه ان اس دویست هم‌راه نمیره پلاک نمیکنن اونوقت دلمون رو صابون میزنیم tvs 310 یا باجاج ۴۰۰ وارد بشه
به خدا هیچ دلیلی نداره تو وضع فعلیه ایران موتور سنگین پلاک نشه تو کل دنیا مردمشون دارن سوار میشن اونوقت جوانهای ایران که لایق بهترینان باید فقط عکس اون موتورهارو تماشا کنن
خدا کنه انقدر که بهدفکر واردات ماشینهای غول و روز دنیا مثل مازاراتی پورشه لامبورگینی برای اقا زاده هاشون و طبقه از ما بهترون هستن
کمی ام به فکر قشر متوسط باشن که چون پول ندارن ماشین اسپرت واقعی بخرن لا اقل بتونن یه موتور اسپرت و خوب سوار شن

نیما نادری
28-12-1396, 06:31 قبل از ظهر
همه چیز نرم نرمک انجام میشه

پلاک بنلی بعیده مشکل دار بشه

تو این صنف حرف و حاشیه زیاده ،شاید جوه حرفهای من گرفتش

رقابت بستن راه جلویی نیست ،راهه خودتو باز کن

s.mm
29-12-1396, 12:45 بعد از ظهر

باطری لیتیومی داره جای باطری سربی که به کاهش وزن کمک کرده اما چه باطری هست که می تونه برای استارت زدن به کار بیاد و این آمپر قوی رو داشته باشه؟
تنها فناوری باطری های پرنده های بدون سرنشین (کواد کوپترها و غیره) این قابلیت رو دارند که آمپر های بالا رو تامین کنند.
موتور روغن خنک و آب خنک هست یعنی جفتش خنک کننده داره
لوله های روغن از توی شاسی عبور کرده و انگار همونجا خنک میشه!
ای کاش همه شاسی از آلیاژ آلمینوم و نه لوله فولادی ساخته می شد، این کارو برای ارزونی کردن ظاهرا

نیما نادری
05-01-1397, 01:03 بعد از ظهر
رپیدو یک سری باتری پر وزن آورد هر کی میدید میگفت پوکه !!! ولی خوب کار میده

aidin tvs
05-01-1397, 11:14 بعد از ظهر
باطری لیتیومی داره جای باطری سربی که به کاهش وزن کمک کرده اما چه باطری هست که می تونه برای استارت زدن به کار بیاد و این آمپر قوی رو داشته باشه؟
تنها فناوری باطری های پرنده های بدون سرنشین (کواد کوپترها و غیره) این قابلیت رو دارند که آمپر های بالا رو تامین کنند.
موتور روغن خنک و آب خنک هست یعنی جفتش خنک کننده داره
لوله های روغن از توی شاسی عبور کرده و انگار همونجا خنک میشه!
ای کاش همه شاسی از آلیاژ آلمینوم و نه لوله فولادی ساخته می شد، این کارو برای ارزونی کردن ظاهرا

باتری لیتیومی خیلی عمر بیشتری داره اگه حجم بزرگترش استفاده بشه حتی برای ماشینهای هیبریدی و برقی استفاده میشه دیگه امپر استارت که جای خود
همین باطری گوشی و لپتاپه ولی با امپر و ولتاژ و حجم متفاوت
کلا هم عمرش بالاتره هم کاراییش بهتره فقط قیمتش بالاست که هنوز تو صنعت موتور سیکلت و ماشین از باطری سربی استفاده میکنن

s.mm
06-01-1397, 04:44 بعد از ظهر
رپیدو یک سری باتری پر وزن آورد هر کی میدید میگفت پوکه !!! ولی خوب کار میده

باتری لیتیومی خیلی عمر بیشتری داره اگه حجم بزرگترش استفاده بشه حتی برای ماشینهای هیبریدی و برقی استفاده میشه دیگه امپر استارت که جای خود
همین باطری گوشی و لپتاپه ولی با امپر و ولتاژ و حجم متفاوت
کلا هم عمرش بالاتره هم کاراییش بهتره فقط قیمتش بالاست که هنوز تو صنعت موتور سیکلت و ماشین از باطری سربی استفاده میکنن

این نوع باطری لیتیوم پلیمر هست دلیل سبکیش هم همینه
فکر کنم بنده جزو نخستین کسایی بودم که سال 92 باطری لیتیوم پلیمر راپیدو خریده چون طرف تازه داشت بار می چید! وزنش واقعا سبک بود ولی با اشتباه وصل کردن قطب های باطری زود می سوخت چون یه محافظ ساده نداشته ظاهرا برای همین برخی خریدار فکر می کردند باطری ها مشکل دارند.

یکی از اجزای باطری ها لیتیوم هست اما با توجه به اینکه جزء دیگه اش چیه نوع باطری مشخص میشه، مثلا لیتیوم یون لیتیوم پلیمر به جز این باطری های نیکل کادمیوم و متال هیبرید هم داریم
اما موضوع باطری این موتور باید بیشتر بررسی بشه
باطری این موتور همونطور که گفتم از نوع باطری های ربات ها و به ویژه ربات های پرنده هست، دلیلش هم discharge c rating هست، این پارامتر با c نشان داده می شود این عدد توان تخلیه بار باطری هست که با ضرب کردن اون در آمپر، عددی که به دست میاد آمپر نهایی است که باطری می تونه تامین کنه
برای نمونه باطری های موبایل معمولا 1c هستند اما باطری های ویژه کوادکوپتری داریم که 25c هست با ولتاژ 3.7v و 2500mah یعنی میشه 25 برابر بیشتر از 2500 آمپر ازش جریان کشید
بنا بر این 25 رو در 2500mah ضرب می کنیم
25*2500=62500
در حالت عادی 2500 میلی آمپر برای 1 ساعت است اما اگر 25 برابر بیشتر جریان بکشیم طبیعتا باطری مدت زمان کمتری می تونه این شدت جریان رو تامین کنه بنابر این یک ساعت که میشه 60 دقیقه رو تقسیم بر 25 می کنیم میشه 2.4 دقیقه.
یعنی یک باطری (با هر ولتاژی) که c rating 25 داشته باشه می تونه 2.5 دقیقه 62.5amh رو تامین کنه
البته استارت موتور 62 آمپر نمی کشه

فريد7
26-03-1397, 02:14 قبل از ظهر
سلام من اين موتور رو دارم موتور خوبيه فقط يكم صداي اضافه جلوي موتور مياد كه نميدونم براي چيه

- - - Updated - - -

من دارم

- - - Updated - - -

يعني من اين مونور رو بفروشم نميتونم انتقال پلاك بدم؟؟؟مشكل پلاك داره؟؟

s.mm
19-04-1397, 04:22 بعد از ظهر
سلام من اين موتور رو دارم موتور خوبيه فقط يكم صداي اضافه جلوي موتور مياد كه نميدونم براي چيه

- - - Updated - - -

من دارم

- - - Updated - - -

يعني من اين مونور رو بفروشم نميتونم انتقال پلاك بدم؟؟؟مشكل پلاك داره؟؟

نه دوست عزیز صحبت درباره زونتس 310 هست که هنوز ارائه نشده

زونتس 250 سری جدید(abs) بازطراحی شده و واقعا نسبت به قبلش تغییر کرده هرچند قبلشم خوب بود

اینهمه تغییرات و به این سرعت نشان از قدرت طراحی و تولید شرکت زونتس داره
فناوری و قدرت انجین زونتس غیر قابل مقایسه با موتوری مثل آپاچی 200! و مانند اون هست
دوشاخه عقب دایکاستی المینیومی یکپارچه چیزی نیست که بشه ازش به راحتی گذشت
به صرفه ترین موتور الان زونتس طرح جدید هست و شاخصه ی این موتور هم ترمز های abs هست که ارزش خریدشو به شدت بالا می بره

زونتس در تمام اروپا دفتر فروش داره و همه ی گواهی های اروپایی و آلمان رو پاس کرده
خیلی باید خدارو شکر کنیم که موتور با فناوری درست و درمون اومده توی کشورمون و با قیمت قابل تحمل عرضه میشه

ای کاش این اتفاق درخصوص موتور های تریل هم می افتاد دریغا.....

Seyed.mahdi
24-04-1397, 09:32 بعد از ظهر
سلام

خبر فوری!

نمایندگی زونتس میگفت قیمت زونتس جدید از ۱۴ تومن به ۱۸ تومن تا هفته آینده میرسه!

امروز از کنار نمایندگی چهارراه شاپور زونتس رد میشدم که رفتم موتور هارو از نزدیک دیدم.
زونتس های ۲۰۱۷ وارد شده که در ظاهر فرق چندانی نداره اما برخی اصلاحات روش صورت گرفته.
بزرگ شدن سایز رادیاتور که خیلی واضح بود
ABS در جلو و عقب
و... که نمیدونم ادعاهای نمایندگی درست بود یا نه در مورد چیز هایی که در ظاهر مشخص نبود مثل افزایش ظرفیت باک و...

زونتس موتور خیلی با کیفیت و با امکانات خاص و منحصر به فردیه. وقتی از نزدیک رویتش کردم.

زینش هم برام عجیبه یکی از دارندگانش در اینجا میگفت سفته. در حالی که زین بسیار نرمی داشت و ارگونومی خیلی خوبی هم داشت هم برای راکب و هم ترک نشین که لیز نخوره.
واقعا که من خوشم اومد فقط حیف با کله ی جلوش نمیتونم ارتباط برقرار کنم:297:
قیمتش هم که در حال حاضر عالیه حدود ۱۴ تومن مدل جدید ۲۰۱۷. اگه بره رو ۱۷-۱۸ که هیچی.

آر اس هم از نمایندگی مدل ۹۷ قیمت کردم ۱۴.۶۰۰
اینجاست که باید لگدی زد تو دهن اون کسایی که میان تو دیوار و غیره با قیمت های نجومی بازار رو خراب میکنن.

Shayan tz
24-04-1397, 11:51 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز نحوه پشتیبانی نمایندگی چطوره قطعات موجوده یا مثل مگلی باید کلی بگردیم و اخرش هیچی .
من بین زونتس سری R و Ns 200 موندم که اگه زونتس قطعات و لوازمش موجود باشه حتما زونتس میگیرم بی زحمت راهنمایی میکنید.

Seyed.mahdi
25-04-1397, 04:21 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز نحوه پشتیبانی نمایندگی چطوره قطعات موجوده یا مثل مگلی باید کلی بگردیم و اخرش هیچی .
من بین زونتس سری R و Ns 200 موندم که اگه زونتس قطعات و لوازمش موجود باشه حتما زونتس میگیرم بی زحمت راهنمایی میکنید.

لوازم و قطعات چه مصرفی و چه غیره رو نمایندگی به ضرس قاطع گفت ما تامین میکنیم و همه چیش رو داریم. البته روی دکور نمایندگی هم نگاه میکردی انواع و اقسام لوازمش موجود بود از بدنه در رنگ های مختلف بگیر تا انجین و... .

Seyed.mahdi
26-04-1397, 09:07 بعد از ظهر
داش آیدین حرفتون تا حدی درسته ولی زونتس هم داره کم کم میاد رو بورس
من تو این چند وقته چند باری دیدمش
ولی واقعا موتور جذابیه

هر چند من با ۱۴ تومن بی شک آر اس میخرم ولی برا علاقه شخصی نه برای بازار بهترش.

s.mm
28-04-1397, 01:51 بعد از ظهر
دوستانی که این موتور رو از نزدیک دیدند آیا کارخونه متین خودرو همه آپگرید هارو اعمال کرده یا فقط دوشاخ عقب رو عوض کرده و abs گذاشته؟

برای نمونه قلوه گی ها هم عوض شدند و طراحیش هم زیبا تر شده و هم چراغ گذاشتند براش، آیا این تغییرات اعمال شده؟
تغییر انجین آیا اعمال شده یا نه؟ از روی پیچ ورود روغن میشه فهمید توی پست های قبل عکسش هست

farshad 54
30-04-1397, 10:36 قبل از ظهر
بله
تمام تغییرات اعمال شده

Seyed.mahdi
30-04-1397, 07:22 بعد از ظهر
بله دقیقا درست گفتند آقا فرشاد

فروشنده به تمام نکاتی که گفتید، اشاره کرد من یادم رفت چیا بود!
همون abs اش می ارزه

Ghasem58
31-04-1397, 07:32 بعد از ظهر
سلام
زونتس 310 کی قراره بیاد بازار؟
حدود قیمتش چنده؟
آیا این موتور پلاک هم میشه؟
البته منتظرم زودتر وارد بازار بشه یکی بخرم

big_00a
31-04-1397, 07:46 بعد از ظهر
سلام
زونتس 310 کی قراره بیاد بازار؟
حدود قیمتش چنده؟
آیا این موتور پلاک هم میشه؟
البته منتظرم زودتر وارد بازار بشه یکی بخرم ������

وقتی میگی کی قراره بیاد
یعنی ماهم از حدود قیمت
ایا پلاک میشه
خبری نداریم

نیما نادری
01-05-1397, 11:04 قبل از ظهر

موتورو ترکوندن

مگه زونتس نشانگر خلاص نداره !!؟

چون ان اس و آر اس هم نشانگر دنده نداره و فقط خلاص رو نشون میده !!

s.mm
06-05-1397, 04:22 بعد از ظهر
موتورو ترکوندن

مگه زونتس نشانگر خلاص نداره !!؟

چون ان اس و آر اس هم نشانگر دنده نداره و فقط خلاص رو نشون میده !!

اشتباهات:
1- کیفیت پایین رنگ و فلاپ های باک!! وجدانا چجوری تست کرده و یا چه نشانه ای از این کیفیت پایین دیده و چرا این نشانه ها رو ننوشته!!؟
2- نوشته بلافاصله که پشت فرمان قرار میگیریم تنها موردی که به چشم میاد کیفیت پایین قطعات و رنگه!! وجدانا چجوری تست کرده!؟
3- مهمترین بخش خودرو یا موتور سیکلت گیربکس آن است!! ببخشید پس مجموعه پیشرانه یا انجین در درجه اهمیت پایین تری قرارداره؟؟!!
4- زونتس کلاچ هیدرولیکی دارد!! والا ما این موتور رو از نزدیک دیدیم سایتش هم بررسی کردیم هیچ جایی نوشته نشده کلاچش هیدرولیکه!!
5- وقتی در دنده 1 گاز میدی مجبور میشی به دنده 2 هم بروی!! از کرامات شیخ ما این است که عسل را خورد و گفت شیرین است!! خب توی چه دور موتوری و چه سرعتی رفتی دنده 2 عمو جون!!
6- وقتی به دنده 6 میرسید حداکثر سرعت در اختیار شما قرار دارد!! خب لا مصب این حد اکثر سرعت که میگی چنده؟! عدد بلد نیستی بنویسی؟؟ نه عمو اصلا آزمایش نکردی! بعد آیا حداکثر سرعت چیزی هست که در اختیار ما قرار داشته باشه یا چیزی هست که ما به اون می رسیم ؟ در اختیار داشتن برای اجسام به کار می ره نه چیزی هایی مثل زمان و سرعت!

ایشون اینهمه توضیحات نوشته و ننوشته این موتور از سیستم dry sump استفاده می کنه! شایدم نمی کنه!! اینم ننوشته دو تا اویل پمپ داره!

نمایندگی اصلی متین خودرو در گمرک قیمت سری جدید یعنی R رو 13900 گفت و گفت تخفیف هم میده

fereidooniomid
29-05-1397, 02:21 بعد از ظهر
سلام
من تو این فکر رفتم ک بنلی 250 تک رو سر 1000 کیلومتر (الان 500 رفته گفتم بزارم سر 1000 شاید نظرم عوض شه) بفروشم و ی زونتس دست دوم 97 یا همون سری R ک تغییراتی توش داده شده رو بخرم
دلیلم هم شتاب و کیفیت ساخت خوب زونتس هس و بالا رفتن لوازم مصرفی بنلی با بالا رفتن دلار ک من درآمد خاصی ندارم ک از پسش بر بیام حالا اگر جاییش خراب شه ک دیگه تمام

خواستم دوستان لطف کنن نظراتشونو بگن
تو نت ک چیز بدرد بخوری پیدا نکردم حتی یوتیوب
سایتای ایرانی هم ی حساس کامپیوتر بود ک خیلی نظراتش متعصبانس و خوشم نیومد و چن نمومه از کامنت های کارشناسانشونو هم میزارم ببینید

[Only registered and activated users can see links]فقط_زونتس.png ([Only registered and activated users can see links])

Seyed.mahdi
29-05-1397, 05:58 بعد از ظهر
داداش شما که بنلی دارید. وقتی تصمیمتون برای خرید زونتس قطعی شد برید نمایندگیش واقع در دو قدم بالاتر از چهارراه شاپور! و بگید من تصمیمم قطعیه و میخوام دور بزنم. چون از حرکات زیبای نمایندگی زونتس این هست که گفت اگر خریدار واقعی باشید میزاریم برای تست دور بزنید.
شما هم دوری بزنید و اگه خوشتون اومد بردارید.

fereidooniomid
29-05-1397, 06:38 بعد از ظهر
داداش شما که بنلی دارید. وقتی تصمیمتون برای خرید زونتس قطعی شد برید نمایندگیش واقع در دو قدم بالاتر از چهارراه شاپور! و بگید من تصمیمم قطعیه و میخوام دور بزنم. چون از حرکات زیبای نمایندگی زونتس این هست که گفت اگر خریدار واقعی باشید میزاریم برای تست دور بزنید.
شما هم دوری بزنید و اگه خوشتون اومد بردارید.

من تهران نیستم
راهنمایی واسه این میخوام اول قطعاتش گیر میاد؟ یا مثل دوک کمیاب هس
دوم مورد خاصی نداره ک اذیت کنه؟
کیفیت ساخت و قطعات اونقدری بالاتر هس ک ارزش عوض کردن باشته باشه؟
بنلی من همین اول بصورت فابریک سوخت رو درست نشون نمیده یا میزنه فوله یا خالی ک باید ببرم نمایندگی ک شهری ک زندگی میکنم هم نمایندگی نیس
در کل میخواستم کسایی ک زونتس رو دارن یا تست کردن توضیح کامل در موردش بدن

نیما نادری
30-05-1397, 12:48 قبل از ظهر
من نشنیدم زونتس موردی داشته باشه
ولی بنلی سوختن پمپ بنزین
سوختن بوبین
ایراد برقی و از کار افتادن راهنما ها

نمایندگی که دوستان گفتن لوازم هم داشت

اگر میگیری سری جدید بگیر نه سری قدیم دست دوم

fereidooniomid
30-05-1397, 09:55 قبل از ظهر
من نشنیدم زونتس موردی داشته باشه
ولی بنلی سوختن پمپ بنزین
سوختن بوبین
ایراد برقی و از کار افتادن راهنما ها

نمایندگی که دوستان گفتن لوازم هم داشت

اگر میگیری سری جدید بگیر نه سری قدیم دست دوم

تو فکر خرید سری جدید کم کارکردش هستم چون فعلا پول ندارم بزارم روش
قیمتش رو شما نمیدونی؟ اگر زیاد بالا نرفته باشه ک میشه نو برداشت
و این ک شیراز نمایندگی داره یا ن؟ تو سایت متین خودرو ندیدم جایی آدرس نمایندگی هاش رو زده باشه

نیما نادری
30-05-1397, 10:55 قبل از ظهر
من حضوری پرسیدم نماینده اصلی سری جدید رو گفت 15

قدیم 13.5 اگر اشتباه نکنم و جدید رو قطعا گفت 15

s.mm
30-05-1397, 11:42 قبل از ظهر
تو فکر خرید سری جدید کم کارکردش هستم چون فعلا پول ندارم بزارم روش
قیمتش رو شما نمیدونی؟ اگر زیاد بالا نرفته باشه ک میشه نو برداشت
و این ک شیراز نمایندگی داره یا ن؟ تو سایت متین خودرو ندیدم جایی آدرس نمایندگی هاش رو زده باشه

داداش هر کاری می کنی دست دست نکن بچسبون بره

alam
30-05-1397, 07:37 بعد از ظهر
با سلام
والا من امروز از نمایندگی چهار راه شاپور پرسیدم سری قدیم 14.5 . سری جدید و 16.5 گفت
وگفتش سری جدید از چند وقت دیگه میشه 18

dk3nji
24-06-1397, 12:25 بعد از ظهر
سلام دوستان وقت همگی بخیر
حقیقت من یه مقداری پس انداز داشتم که میخواستم ار اس بخرم
ولی یه چرخ تو گمرک زدم کمرم درد گرفت
ار اس شده 28 تمن
خلاصه 5 شنبه رفتم نمایندگی زونتس بالای چهارراه مولوی و این موتور زیبارو خریدیم البته 17 تمن گفت احتمالا تو چند روز اینده به 18.5 هم برسه
موتور بسیار خوشگلیه
من زیاد سر رشته از موتور ندارم
یه رادیسون مدل 95 دارم و اینم که 5 شنبه خریدم
برخورد فروشنده خیلی عالی و با حوصله کامل بود
وقتی رفتم نمایشگاه یه موتور دم در بود که سویئچ رو داد گفت برم یه دور بزنم
برای منی که 125 سوار شدم تا حالا بینظیر بود واقعا بینظیر
ترمزهاشم که عالی
مشخصات رو که همه عزیزان میدونن ولی یه سری تغیرات با سری اول داره که
اولی و مهم ترینش به نظر من ترمز abs عقب و جلو هست
دوشاخ عقب که مثل این که المنیوم شده حقیقت من نمیدونم اصلا چی هست و چکار میکنه
کیلومتر یخی شده
دوتا مود داره ینی یه دکمه رو دسته هست که روش زده abs با نگهداشتن اون میشه از حالت abs خارجش کرد برای حرکات نمایشی فک کنم بکار بیاد
زین موتور خیلی نرم شده تست کردم با مدل قدیمی
یه سری خورده ریز تغییرات دیگه ام داره که فروشنده گفت
یه چیز دیگه ام که الان یادم اومد چراغ زیر شاسی های موتوره که خیلی جالب و خوبه
یه نکته دیگه که یادم اومد جنس بدنس که من زیاد خوشم نیومد هم ضخامت فلاپ ها کمه نسبت به رادیسونم میگم
هم یکم خشک به نظر میاد و در کل ادم فک میکنه یه سنگ بخوره به بدنه رنگ میره البته شایدم اشتباه کنم باید دید
و این که اگر تو یه چاره برید که اب توش باشه قطرات بعد از خشک شدن خیلی خود نمایی میکنن
فک کنم خیلی زود کثیف میشه این موتور
و این که از نمایندگی تا خونه بشدت موتور داغ شده بود

- - - Updated - - -

دوستان اگر توصیه ای دارید ممنون میشم بفرمایید
چون من تا الان این حجم موتور نداشتم و نیاز به راهنمایی عزیزان با تجربه دارم

میلاد محمودی
24-06-1397, 02:28 بعد از ظهر
چند روز پیش تو مغازه یکی از دوستان یکیش رو از نزدیک بررسی کردم کیفیت خوبی داره سیلندر و جوشکاریاش و پیچهاش کیفیت خوبی دارن فلاپهاش هم خوبه بعید میدونم به راحتی اسیب ببینه.
رفیقم میگفت با یکیش که فروخته به مشتری با دنده 4 تا 140 رفته حالا دوستان که دارن باید نظر بدن.
تکنولوژی انجین خیلی خوبه و ای بی اس بودنش واقعا یکی از مزیتهاشه به نظر من بهتر از بنلی تکه اما تبلیغات نداره متاسفانه.
داغ کردنش طبیعیه موتور صفره دماش میره بالا به مرور بهتر میشه.
موارد اببندی رو حتما رعایت کن دیگه همه بلدن تو تمام صفحات هم گفته شده چطور اببندی کنی.

farshad 54
24-06-1397, 02:43 بعد از ظهر
مبارکتون باشه

موتور خوبی انتخاب کردین

زونتس 250 تو چینی های هم رده خودش موتور با کیفیتی هست مخصوصا تو مدل جدیدش که شما خریدی خیلی تغییرات خوب و به درد بخوری داشته که نسبت به مدل قدیمش ایناس:

کتی های تاشو
رادیات روغن بزرگتر
فرمون کوچیکتر و خوش دست تر
چراغ های led داخل قلوه ای ها
دوشاخ غقب بهینه شده
ترمزهای abs برای هردو چرخ
زین باز طراحی شده
تغییر رنگ صفحه کیلومتر
سیستم تعویض روغن مثل آدمیزاد و ....

زونتس شتاب اولیه بسیار خوبی داره و تو حجم 250 تک سیلندر از بقیه سر تره

استحلاکش متوسط هست . لاستیکاش رو زمین خیس و لیز یه خورده مشکل سازه و به دلیل شتاب خوب موتور تو این شرایط ممکنه اذیت کنه

سواریش نسبتا خشک هست به دلیل فاق کوتاه لاستیکاش ولی هندلینگ خوبی داره - ترمزاش هم با توجه به abs بودن تو شرایط بحرانی میتونه به موقع به دادتون برسه

مصرفش هم در شرایط معمولی 3 لیتره ولی اگر دورموتور و بالا ببرید و یه خورده شیطنت کنید اشتهای خوبی برای بنزین داره

میزان روغنش هم 2400 سی سی هست که میتونید از روغن کاسترول مگناتک 10 - 40 استفاده کنید - سیستم سوپاپ ها 4 سوپاپ dohc هست یعنی دو میل سوپاپ هست که از به روزترین سیستم های سوپاپه

انجین این موتور کپیه انجین هندا cbx 250 هست که عملکرد خوبی تو این حجم ارائه میده

جنس فلاپاش هم اتفاقا خیلی خوبه و قابلیت انعطاف پذیری خوبی داره که به راحتی نمیشکنه

شما بعد از 100 کیلومتر حتما روغن موتور رو عوض کن و مراحل آب بندی رو درست انجام بده که موتور بعدا مشکلی براش پیش نیاد به هیچ عنوان تا 500 تای اول به موتور فشار نیارید

داغ کردن موتور هم در ابتدا به خاطر نو بودن اون هست بعد از یه مدت استفاده حرارتش کمتر میشه و موتور نرمتر کار میکنه و دنده هاشم راحت تر جا میره

موفق باشید

dk3nji
24-06-1397, 06:41 بعد از ظهر
مبارکتون باشه

موتور خوبی انتخاب کردین

زونتس 250 تو چینی های هم رده خودش موتور با کیفیتی هست مخصوصا تو مدل جدیدش که شما خریدی خیلی تغییرات خوب و به درد بخوری داشته که نسبت به مدل قدیمش ایناس:

کتی های تاشو
رادیات روغن بزرگتر
فرمون کوچیکتر و خوش دست تر
چراغ های led داخل قلوه ای ها
دوشاخ غقب بهینه شده
ترمزهای abs برای هردو چرخ
زین باز طراحی شده
تغییر رنگ صفحه کیلومتر
سیستم تعویض روغن مثل آدمیزاد و ....

زونتس شتاب اولیه بسیار خوبی داره و تو حجم 250 تک سیلندر از بقیه سر تره

استحلاکش متوسط هست . لاستیکاش رو زمین خیس و لیز یه خورده مشکل سازه و به دلیل شتاب خوب موتور تو این شرایط ممکنه اذیت کنه

سواریش نسبتا خشک هست به دلیل فاق کوتاه لاستیکاش ولی هندلینگ خوبی داره - ترمزاش هم با توجه به abs بودن تو شرایط بحرانی میتونه به موقع به دادتون برسه

مصرفش هم در شرایط معمولی 3 لیتره ولی اگر دورموتور و بالا ببرید و یه خورده شیطنت کنید اشتهای خوبی برای بنزین داره

میزان روغنش هم 2400 سی سی هست که میتونید از روغن کاسترول مگناتک 10 - 40 استفاده کنید - سیستم سوپاپ ها 4 سوپاپ dohc هست یعنی دو میل سوپاپ هست که از به روزترین سیستم های سوپاپه

انجین این موتور کپیه انجین هندا cbx 250 هست که عملکرد خوبی تو این حجم ارائه میده

جنس فلاپاش هم اتفاقا خیلی خوبه و قابلیت انعطاف پذیری خوبی داره که به راحتی نمیشکنه

شما بعد از 100 کیلومتر حتما روغن موتور رو عوض کن و مراحل آب بندی رو درست انجام بده که موتور بعدا مشکلی براش پیش نیاد به هیچ عنوان تا 500 تای اول به موتور فشار نیارید

داغ کردن موتور هم در ابتدا به خاطر نو بودن اون هست بعد از یه مدت استفاده حرارتش کمتر میشه و موتور نرمتر کار میکنه و دنده هاشم راحت تر جا میره

موفق باشیدآقا بابت توضیحات ممنون خیلی جامع بود، از خریدم که بشدت راضیم، امیدوارم هرچه زودتر از سواریش نهایت لذت رو ببرم، بازم ممنون

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

dk3nji
24-06-1397, 10:42 بعد از ظهر
دوستان یه مشکلی دارم الان اومدم برا آب بندی موتور
ترمز عقب که میگیرم چرخ قفل میکنه کون موتور میره
چیکا باید بکنم

dk3nji
24-06-1397, 11:33 بعد از ظهر
اینم یه عکس خوب [Only registered and activated users can see links]

میلاد محمودی
25-06-1397, 08:20 قبل از ظهر
خیرشو ببینی.
احتمال داره ای بی اس خاموش باشه چون با ای بی اس نباید بکشه...
اگه هم پدال زیر پات خیلی میره پایین و بعد میکشه هوا داره باید هواگیری کنی.
اگه هیچ کدوم نیست ماله صفر بودنه باید لنت نو رو دیسک بشینه بعد اببندی درست میشه.

Seyed.mahdi
25-07-1397, 01:23 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان

آقا خداییش چند وقته این زونتس خیلی رو مخم رفته.
وقتی تو خیابون می بینمش واقغا دلم میریزه:gigglesmile:

خواهش دارم از عزیزایی که دارنش تجربیاتشون رو در میون بزارن اینجا.

مواردی مثل شتاب و سرعت

نرمی و راحتی و اینکه در سواری طولانی در طول روز چطوره

قیمت قطعات

داغی و حرارت موتور چقدره؟ تو سرعت های بالا و در ترافیک چجور میشه؟ با توجه به اینکه مایع خنک نیست

خیلی مشتاقم ریز تجربیات دوستان رو بدونم مخصوصا در مقایسه با NS200 و بنلی 250

- - - Updated - - -

راستی دوستانی که نسخه ی جدید R رو دارند عکس در نور کم از کنسول بزارند نور آمپر و قلوه گی هاش رو هم ببینیم

چقدر نور چراغ عقبش فوق العاده زیبا و حرفه ایه.

s.mm
25-07-1397, 03:08 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان

مواردی مثل شتاب و سرعت

قیمت قطعات

داغی و حرارت موتور چقدره؟ تو سرعت های بالا و در ترافیک چجور میشه؟ با توجه به اینکه مایع خنک نیست

- - - Updated - - -

راستی دوستانی که نسخه ی جدید R رو دارند عکس در نور کم از کنسول بزارند نور آمپر و قلوه گی هاش رو هم ببینیم

من رفتم بخرم سوارشم شدم اما سر قیمت به توافق نرسیدیم
شتابش بالا بود جوری که جلوش می خواست بلند بشه
از. نظر نرمی برای مایی که 220 سوار شدیم همون اول خشک به نظر میرسه
فرمونش جمع تر از 220 هست
لرزش فرمونش دو برابر آپاچی بود
کیفیتش خوبه روغن خنک بودنش مزیته abs خوب کار می کرد
ولات امام رضا 13.5 بود خبط کردم نخریدم

میلاد محمودی
25-07-1397, 09:00 قبل از ظهر
دوستان یه مشکلی دارم الان اومدم برا آب بندی موتور
ترمز عقب که میگیرم چرخ قفل میکنه کون موتور میره
چیکا باید بکنم

شما مشکل ترمز عقب موتورت درست شد؟؟
لطف کنید بیشتر سر بزنید و تجربتون رو بگید سرعت و شتاب و هندلینگ و تاپ اسپید هر دنده.

- - - Updated - - -

سلام خدمت دوستان

مواردی مثل شتاب و سرعت

قیمت قطعات

- - - Updated - - -

وای سید مهدی حرف دل منو زدی لامصب خیلی رو مخم رفته با اینکه دوک 250 دارم و کی تی ام شاخه برا خودش اما از اینم خوشم اومده به شدت جوری که دلم میخواد اینم داشته باشم.
دیشب یه سر رفتم نمایندگیش میگفت 21 تومن و اگه میخوای همین الان بخر تو ماه اینده میشه 27 تومن!!!
به نظرم تو این شرایط موتور فوق العاده ایه گفت تمام لوازمش هم به شرط خودم دارم.

Seyed.mahdi
26-07-1397, 12:33 قبل از ظهر
من رفتم بخرم سوارشم شدم اما سر قیمت به توافق نرسیدیم
شتابش بالا بود جوری که جلوش می خواست بلند بشه
از. نظر نرمی برای مایی که 220 سوار شدیم همون اول خشک به نظر میرسه
فرمونش جمع تر از 220 هست
لرزش فرمونش دو برابر آپاچی بود
کیفیتش خوبه روغن خنک بودنش مزیته abs خوب کار می کرد
ولات امام رضا 13.5 بود خبط کردم نخریدم

سلام
خدایی نمیدونم چرا هر چی موتور سوار میشیم به نرمی ۲۲۰ نمیرسه. اصلا نمیشه از نرمیش گذشت. ولی عجیبه هر زینی هم که فشار دادم به جز آر اس، از ۲۲۰ نرم تر بود ولی وقتی روشون میشینی انگار رو تیر آهن نشستی. و وقتی رو ۲۲۰ میشینی و سواری میگیری کاملا نرمی و راحتی رو حس میکنی. البته ان اس فرو میری تو زین خوبه. بنلی کمتر، آر اس که خوده آجره. زونتس هم تو مایه های بنلی (تک) بود امروز یه لحظه سوار شدم ولی سواری نگرفتم. بنظرم خیلی نرم نبود ولی میگم وقتی فشار میدی عین دنبس! احتمالا چون قوس نداره زینش مثل آر اس صافه و فرو نمیریم احساس سفتی دست میده به آدم‌.

خلاصه منم کرمم گرفته ۲۲۰ رو بروز تر کنم ولی مهمترین چیزی که بهش فکز میکنم نرمی و راحتیش هست البته در کنار قدرت بالا حداقل در حد ۲۲۰.

ان اس که خیلی دوست دارم ولی میکوبه کمکش.
زونتس هم نمیدونم چجوریه سواریش.

دوستان که چیزی نمیگن

- - - Updated - - -

آقا میلاد بیخیال دادا پولت زیادی کرده تو این بازار؟؟
دوک ۲۵۰ داری دیگه چی میخوای داداش؟؟

بیخیال پول رو حروم نکن

ما از ۲۲۰ میخوایم بیایم بالا دوک موک نداریم که:gigglesmile:

- - - Updated - - -

راستی یه نکته دیگه اینکه امروز از نمایندگی پرسیدم حجم روغن رو چون ۲۴۰۰ سی سی که آقا فرشاد گفتن خیلی زیاد بنظرم اومد و اونجا گفت نسخه R اش ۱۸۰۰ سی سی هست و نسخه S اش هم حدود ۱۹۰۰.

میلاد محمودی
26-07-1397, 08:53 قبل از ظهر
سلام
خدایی نمیدونم چرا هر چی موتور سوار میشیم به نرمی ۲۲۰ نمیرسه. اصلا نمیشه از نرمیش گذشت. ولی عجیبه هر زینی هم که فشار دادم به جز آر اس، از ۲۲۰ نرم تر بود ولی وقتی روشون میشینی انگار رو تیر آهن نشستی. و وقتی رو ۲۲۰ میشینی و سواری میگیری کاملا نرمی و راحتی رو حس میکنی. البته ان اس فرو میری تو زین خوبه. بنلی کمتر، آر اس که خوده آجره. زونتس هم تو مایه های بنلی (تک) بود امروز یه لحظه سوار شدم ولی سواری نگرفتم. بنظرم خیلی نرم نبود ولی میگم وقتی فشار میدی عین دنبس! احتمالا چون قوس نداره زینش مثل آر اس صافه و فرو نمیریم احساس سفتی دست میده به آدم‌.

خلاصه منم کرمم گرفته ۲۲۰ رو بروز تر کنم ولی مهمترین چیزی که بهش فکز میکنم نرمی و راحتیش هست البته در کنار قدرت بالا حداقل در حد ۲۲۰.

ان اس که خیلی دوست دارم ولی میکوبه کمکش.
زونتس هم نمیدونم چجوریه سواریش.

دوستان که چیزی نمیگن ������

- - - Updated - - -

آقا میلاد بیخیال دادا پولت زیادی کرده تو این بازار؟؟
دوک ۲۵۰ داری دیگه چی میخوای داداش؟؟

بیخیال پول رو حروم نکن

ما از ۲۲۰ میخوایم بیایم بالا دوک موک نداریم که:gigglesmile:

- - - Updated - - -

راستی یه نکته دیگه اینکه امروز از نمایندگی پرسیدم حجم روغن رو چون ۲۴۰۰ سی سی که آقا فرشاد گفتن خیلی زیاد بنظرم اومد و اونجا گفت نسخه R اش ۱۸۰۰ سی سی هست و نسخه S اش هم حدود ۱۹۰۰.
دوک که قابل شما را نداره اقا مهدی.
اره دادا اوضاع مالی که داغونه پس خرج و مخارج اینم بر نمیام با روغن لیتری 100 تومن و فیلتر هوا 150 تومن و زنجیر 600 تومنی تازه چینی!!!
میخواستم همدردی کنم باهات و بگم منم علاقه مند شدم به این موتور.
تو اپارات فیلم تعویض روغنش هست که دقیقا همین مقدار 1800 و 1900 رو میریزه توش.

alivw71
29-07-1397, 05:51 بعد از ظهر
سلام
قیمت موتور زونتس 250 حدود 17 -18 میلیونه نسبت به بنلی 250 و اپاچی 200 و ان اس 200 خیلی بهتره بنظرم !
خوبی که این موتور داره اینه که روغن خنکه و رادیات اب که نیاز به رسیدگی داره را نداره و هم هزینه نگهداری رو کاهش میده

Seyed.mahdi
29-07-1397, 11:00 بعد از ظهر
رادیات روغن خوب و بزرگی داره ولی انصافا رادیات مایع هزینه خاصی نداره.
چند وقت یه بار شاید چند ماه طول بکشه یه سرویس پره پرش ۳۰-۴۰ تومن آب روغن بریزن توش. ولی خیلی کارآمد تره

Seyed.mahdi
12-08-1397, 05:30 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب به دوستان

امروز قسمت شد بالاخره یه دور کوتاهی با زونتس ۲۵۰ آر زدم

اولین چیزی که میتونم بگم اینه که نسبت به اونهمه تعریف و تمجیدی که شنیدم اصلا اونطور نبود.
شتابی کاملا معمولی که بنظرم حتی به ان اس هم نمیرسه و کمی از ۲۲۰ بهتره.
فنربندی از ان اس و بنلی تک خشکتر.
ظاهرش بنظرم تک رنگش پر ابهت تر و زیباتره
صداش واقعا جذاب و دل نشین بود خیلی خوشم اومد
اصلا وقتی گاز میدی خیلی لذت بخشه صداش
ترمزش هم خوب بود بد نبود ولی به ان اس نمیرسید.

خلاصه کلام بنظ م این موتور از نظر فنی در حد بنلی تک و پایین تر از ان اس قرار میگیره و از نظر ظاهری هم که سلیقه تعیین کنندش

vivabayern
12-08-1397, 05:56 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب به دوستان

امروز قسمت شد بالاخره یه دور کوتاهی با زونتس ۲۵۰ آر زدم

اولین چیزی که میتونم بگم اینه که نسبت به اونهمه تعریف و تمجیدی که شنیدم اصلا اونطور نبود.
شتابی کاملا معمولی که بنظرم حتی به ان اس هم نمیرسه و کمی از ۲۲۰ بهتره.
فنربندی از ان اس و بنلی تک خشکتر.
ظاهرش بنظرم تک رنگش پر ابهت تر و زیباتره
صداش واقعا جذاب و دل نشین بود خیلی خوشم اومد
اصلا وقتی گاز میدی خیلی لذت بخشه صداش
ترمزش هم خوب بود بد نبود ولی به ان اس نمیرسید.

خلاصه کلام بنظ م این موتور از نظر فنی در حد بنلی تک و پایین تر از ان اس قرار میگیره و از نظر ظاهری هم که سلیقه تعیین کنندش

داش مهدی نمیدونم چرا شما اینقدر شتاب ان اس رو بالا میبینی درحالیکه با همون 220 که سواری فقط 25 صدم ثانیه فرق میکنه یا به عبارتی 10.25 ثانیه ( 0-100 ) مدل 2017 و برای 220 مدل 2017 هم 10.50 . البته کاربراتوری هاش در رنج 9 ثانیه هم ممکنه برن . زونتس زیر 8 ثانیه هم میتونه بره و کلا ان اس رو در شتاب میخوره . من خودم روی 220 تغییراتی خیلی کوچیک انجام دادم در شتاب با 3 تا ان اس انداختم از 2 تاش بردم .

اینم شتاب زونتس اس
شتاب 0-100 موتورسیکلت چینی جدید ( زونتس 250 ) ([Only registered and activated users can see links]شتاب_0-100_موتورسیکلت_چینی_جدید_%28_ز نتس_250_%29)

Seyed.mahdi
12-08-1397, 06:03 بعد از ظهر
یادم رفت بگم

هندلینگشم بنظرم از بنلی تک و ان اس پایین تره.
موتور با وجود وزن ۱۵۴ (یا بعضی جاها ۱۵۹) لش تر از حتی بنلی تک بود. و بنظرم بنلی تک با وجود وزن ۱۵۹ به خوبی لایی میخورد و حتی بهتر از ان اس ۱۵۰ کیلویی. هندلینگ خیلی خوبی داشت( بنلی)

در جواب دوست خوبمون ویوابایرن عرض کنم بنده با تمام تجربیاتی که از موتور های سطح پایین مختلف (پالس و آپاچی) بدست آوردم باید عرض کنم آین آمار همیشه درست نیست.
من پشتش نشستم برادر می بینم دیگه شتابش یه چیزی در حد ان اس بود.
حالا بعید نیست بد آببندی شده باشه که البته تاثیر زیادی نداره.
من تو سراشیبی گاز رو پر گردم هرچند فرصت کم بود ولی راضی کننده نبودش شتاب هم اولیه و هم ثانویه نسبت به اون سرو صدایی که کردن چه شتابی داره!

من وقتی میخواستم پالس ۱۳۵ بخرم و کاملا بی تجربه بودم دیدم با پالس ۱۳۵ صفر تا صد رو خدا شاهده تو ۱۰ ثانیه زد ولی وقتی خودم گرفتم صد در صد قضیه فرق کرد (۱۸ ثانیه!)

vivabayern
12-08-1397, 06:15 بعد از ظهر
سید جان فقط برای ارائه ی اطلاعات دقیق اینجا نظر میدم . یادمه یکی از دوستان میگفت بنلی دو سیلندر سوار شده شتابش در حد ان اس بوده و بهش گفتم برو همزمان با ان اس بنداز بعد میبینی و اون بنده خدا هم یدونه خرید و دو ترک تو شب با ان اس انداخت به قدری پرشتابتر بود که کمتر از 1 دقیقه به زور میتونست نور چراغ ان اس رو در آیینه بنلی دو سیلندرش ببینه خخخخخ الانم شما برو با ان اس بنداز بعد متوجه میشی .

اینم دو تا کلیپ از درگ زونتس با ان اس . یادمه یکی از بچه ها که زونتس گرفته بود تعریف میکرد تو شتاب با کاوازاکی 250 مساوی رفته اما در تاپ کم آورده بود

ZONTES S250 vs PULSAR NS200 ([Only registered and activated users can see links])

ZONTES S250 VS HONDA CBR 250 VS PULSAR NS200 ([Only registered and activated users can see links] tml)

Seyed.mahdi
12-08-1397, 07:19 بعد از ظهر
بله این حرفت رو هم کاملا قبول دارم. نمیدونم والا
البته منم از هوندا رو زونتس نرفتما. از ۲۲۰ خیلی رو به راه نشستم پشتش :)

میلاد محمودی
13-08-1397, 09:38 قبل از ظهر
سید مهدی داداش تحلیلت جالب بود و البته حرفای دوستمون ویوا رو هم من قبول دارم
یه چیزی بگم در مورد ان اس و بعد میرم سر زونتس
من ان اس رو که فروختم هیوسانگ اکسیو خریدم و چون جوش میاورد ردش کردم و هیوسانگ کامت خریدم بعد یه ان اس خریدم برا رفیقم و وقتی پشتش نشستم برای تست فهمیدم ان اس شتاب واقعا خوبی داره در نوع خودش یعنی شتاب ان اس خیلی نرمه اصلا گاز خورش نرمه و نرم شتاب میگیره انگار حس میکنی میلغزه رو زمین.
اما زونتس من تصور میکنم شتابش بالاتر از ان اس باشه و اون حرف که با کاوا برابر بودن رو قبول دارم تو کلیپ صفر تا صدشم 6.6 ثانیه زد.
ترمزشم باید خوب باشه چون ای بی اسه جالبه شما میگی خوب نبوده و لایی کشی و تو دست بودنشم باید خوب باشه با توجه به استایلش.
اما به نظرم با توجه به شاسیش هندلینگش ضعیفه و خشک بودنش رو هم قبول دارم
یه چیزی هم بگم در مورد بنلی که مقایسه شد واقعا موتورهای نرمی هستن همه مدلهاش و صدای خوبی دارن.

Seyed.mahdi
13-08-1397, 12:00 بعد از ظهر
میلاد جان عرض کنم که جدا باید صفر تا صد های توی کلیپ رو فراموش کنیم. قضیه همون پالس ۱۳۵ خودم هست که گفتم!
اون چه که من دیدم در بهترین حالت بین ۸ تا ۹ ثانیه هست. حالا شاید زونتس های سرحال تر بهتر بزنن.

اما اون چه که در همه زونتس ها یکی هست و من تجربه کردم هندلینگ و سواری هست.

باید عرض کنم هندلینگ بنلی ۲۵ عالیه در برابر این و ان اس. حتی ان اس که براحتی و دو ترک خلی خوب لایی میکشیدم تو ترافیک با وزن ۶۰ کیلوییم. بنظرم میگم بنلی ۲۵ بهتر لایی میخورد با وجود وزن بیشتر.
اما زونتس بر خلاف فرموده شما داداش بنظرم کمی بیش از حد درازه و شاید همین مورد کمی موتور رو لش کرده با وجود وزن برابر با بنلی.

ترمزش هم نمیگم بد بود. خوب بود ولی بنظرم ترمز ان اس بهتر هست چون ای بی اس نداره نرم تر نگه میداره. این ای بی اسش کوبش های ریزی تو ترمز ایجاد میکرد (البته خفیف بود) که تو ترمز های آر اس که ای بی اس داره من ندیدم.

ناگفته نماند برای تست یه ترمز عقب میخ روی کف پارکینگ گرفتم که به خوبی عمل کرد ای بی اس.

ولی باز میگم اجحاف نشه در حق زونتس، صدای خیلی نازی داره.

zontesr
16-10-1397, 10:07 بعد از ظهر
با سلام به دوستان عزیز بعد از استفاده چهار ماهه زونتس r میخواستم معایب و مزایاش رو بگم فقط در جواب حرف سید مهدی که میگه شتابش زیاد نیست رو قبول ندارم چون تو دنده دو و سه و چهار واقعا شتاب داره و واقعا محسوس است مخصوصا سه و چهار ای بی اس رو میشه راحت خاموش کرد قبل از روشن کردن موتور بعد از آمدن برق تو کنسول و نگه داشتن دکمه ای بی اس ، ای بی اس خاموش میشه و اگر موتور رو روشن کنی ای بی اس نداره . با وزن صد و ده کیلو تا امروز هیچ ان اسی نتونسته تو شتاب بگیردش واقعا میگم بدون هیچ اغراقی فقط سعی میکنم معایبش رو بگم چون مزایاش رو گفتید البته به فرمون پذیریش اشاره نشده اینجا که واقعا عالیه تو دویست و پنجاه بودنش زینش واقعا فاجعه است بیشتر از بیست دقیقه که میگذره در رو تو کشاله پا حس میکنی و بعد از یک ساعت واقعا دردناک میشه مشکل بعدیش باطریش هست باطریش فابریکی 6 آمپر است البته آبی که واقعا بی مصرف است که منو مجبور کرد تو چهار ماه تعویضش کنم و مشکل وقتی پیش میاد که برای قاب باطری زیر زین واقعا جای کمی در نظر گرفتن و تنها باطری تو اون اندازه یه باطری 5 آمپری اتمی است که فعلا خوب جواب داده چون میخواستم یه وی مکس 7 آمپری بندازم که جا نمیشد یعنی طراحی زیر زین جوری هست که اصلا نمیتونی یک سانت بزرگ تر از باطری فابریک بندازی و دومین مشکلش توی برق مصرف بالاش مشهود میشه اگر تو شب رانندگی کنی و از چراغ ها استفاده کنی دینامش نمیتونه با توجه به میزان برق مصرفی باطری رو شارژ کنه و صبح روز بعد خیلی بد استارت میخوره مشکل بعدیش چرخ های استفاده شده به صورت فابریک هست چون به شدت صاف هست یه چیز میگم یه چیز میشنوی آماده لیز خوردن تو هر شرایطی باشید مخصوصا اگر بارون بیاد و روی خط های سفید برید بدون شک میخوری زمین مشکل بعدیش رنگ بندیش هست که خیلی خیلی تو چشمه البته مزیت هم هست ولی خوب همه حساس میشن روت بعد از یه مدتی خسته میشی از بس تو چشمی پلیس مخصوصا زیاد میگه بزن بقل :)) شیب زین رو هم بگم خیلی رو به جلوس کلا میری تو باک کمک عقبش هم زیاد نرم نیست بیشترین شتابم میگم تو سرعت 50 تا کل بندازی خیلی سریع به هشتاد و نود میرسی که طرف کلا اوت میشه دور موتور بالا لرزش زیاد میشه تو دسته مخصوصا دنده های یک و دو چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه بپرسید اگر در توانم بود پاسخ میدم چون خودم هم زیاد اطلا نداشتم و یه جورایی 50 - 50 شانسی خریدم ولی الان در این تاریخ کاملا و بدون هیچ شکی با توجه به قیمتش می ارزه وقتی آپاچی 180 16 میلیون شده واقعا این به صرفه تر هست با میانگین سرعت 80 مصرف سوختش صدی 4.5 هست یا علی

farshad 54
17-10-1397, 12:48 بعد از ظهر
لاستیکاش مخصوصا لاستیک عقبش حتما با یه مدل بهتر و با کیفیت تر با فاق یه کم بلند تر باید عوض بشه تو هندلینگ و نرمی موتور بسیار موثر هست

zontesr
17-10-1397, 03:20 بعد از ظهر
لاستیکاش مخصوصا لاستیک عقبش حتما با یه مدل بهتر و با کیفیت تر با فاق یه کم بلند تر باید عوض بشه تو هندلینگ و نرمی موتور بسیار موثر هست

کسی لاستیک خاصی میشناسه پیشنهاد بده ؟

Jack z1000
17-10-1397, 04:47 بعد از ظهر
کسی لاستیک خاصی میشناسه پیشنهاد بده ؟

پیرلی . ولی خیلی گرونه

میلاد محمودی
18-10-1397, 09:02 قبل از ظهر
به نظر من ضعف اصلی تو همون باطریه و اینکه نمیتونی باطری دیگه ای بندازی این خیلی بده.
لاستیک اسوالو هم خیلی خوبه و چسبندگی خیلی خوبی داره قیمتش هم 200 تا 300 با پیرلی فرق داره

- - - Updated - - -

تاپ اسپید چقدر زدید؟؟؟
گیربکس و عملکردش یعنی نرمیش سفتیش خوب جا رفتن دنده ها چطوره؟؟؟
اگر هم لطف کنی تاپ اسپید تو هر دنده رو بگی ممنون میشم و اینکه تو چه دوری کات اف میکنه؟؟

zontesr
19-10-1397, 09:42 بعد از ظهر
باطریش که واقعا دردسر سازه . من زیاد به موتور فشار نمیارم بنابراین نه تاحالا تاپ اسپیدی زدم باش و نه دور موتور رو رو کات اف نیوردم وای فکر کنم رو 10 هزار کات کنه (من رو نه هزار دنده میندازم) گیربکسش وقتی گرم میشه نرم و خوبه ولی اوایل روشن کردن یه کم بد جا میره که البته به خاطر سرما هست. فقط دو بار خودش دنده پنج رو انداخت چهار که خیلی هم بد تقه میزنه حالا نمیدونم مشکل از گیربوکس موتور منه یا همشون اینجورین . فقط یه چیزی که جدیدا بش فکر میکنم گرمای انجین هست که توی زمستون با دمای منفی یک واقعا داغ میشه موندم تابستون چجوری میشه حرارتش زیاده و فکر کنم رادیاتش جواب نده. برای سوالهای تاپ اسپید و غیره هم چون نه به موتور فشار میارم و نه میخوام فشار بیارم با شرمندگی جوابی ندارم بدم. ولی چون انژکتوری هست قاعدتا نباید رد لاین بیاد باید اتومات قطع کنه.

میلاد محمودی
20-10-1397, 08:27 قبل از ظهر
تا سر رد لاین میاد میخواستم ببینم تا چند میاد بالا.
9 هزار تا که دور بالاییه بنلی تک رو 9.5 کات اف میکنه.
گرمای انجین طبیعیه حساس نشو چون 250 هست و هوا روغن حس میکنی گرماش زیاده بعدشم گرمای زیاد انجین طبیعیه تو این موتورها اما اگه گرما موجب اختلال تو عملکرد انجین بشه اون غیر طبیعی هست مثلا تو هیوسانگ داغ که میکرد موتور خاموش میشد که اشکال از ای سیو بود و رفعش کردن انجین مشکلی نداشت.اما موتورهای اب خنک اگر رادیات جوش بیاره دمای اب بره رو قرمز یا های و اب از رادیات سر ریز کنه اون هم مشکل هست اما اگر این اتفاق نیوفته و فقط شما احساس گرما کنی حتی اگر تند تند فن روشن بشه هم مشکلی وجود نداره.
ترمزهاش چطوره ای بی اس خوب عمل میکنه؟؟

divar-ch.ir
21-10-1397, 10:05 قبل از ظهر
از نمای جلو چه خفنه.ولی کلا زیبا نیست

zontesr
21-10-1397, 06:56 بعد از ظهر
من خودم تو دنده یک سر 30 تا دنده دو سر 52 تا دنده سه 70 تا دنده چهار 90 و بعدم دیگه دنده میندازم برا اینکه دور موتور پایین بیاد و برای سرعت نمیزنم ولی این دنده هایی هم که گفتم بین هشت تا نه هزارتا عوض میکنم . گرماش هیچ اختلالی رو عملکرد نداره . پس خیالم رو راحت کردی . ترمز هاش خوبه جلو هم خوبه اونجوری نیست میخ کنه به قول معروف ولی با اطمینان خوبی ترمز میشه زد . نور چراغ هاشم خوبه میشه تو شب رانندگی کرد . تعویض دنده هاشم خوب و سریع هست

saeed_sht
21-10-1397, 07:46 بعد از ظهر
بلند و کوتاه بودن فاق لاستیک چه تاثیری تو هندلینک داره؟؟
پیرلی لاستیکای پیرلی فاق کوناهن
بشدت هم فاق کوتاه هستن

farshad 54
22-10-1397, 09:07 قبل از ظهر
هر چی فاق کوتاهتر باشه موتور هندلینگش تو پیچا بهتره و موتور و بهتر میشه تو پیچ و سرعتای بالا کنترل کرد ولی فاق کوتاه باعث این میشه که ضربات وارده در اثر چاله چوله ها و دست اندازها رو بیشتر حس کنی و به قول معروف موتور انگار سیستم تعلیقش خشکه

ولی فاق بلند تر باعث میشه موتور نرم تر بشه و دست اندازها و چاله جوله هارو تو همون لاستیک یه قسمتیشو جذب کنه

میلاد محمودی
23-10-1397, 08:37 قبل از ظهر
لاستیک پیرلی همه نوع فاقی داره اما عمدتا برای موتورهای سبک60 هست.

shangoli
03-12-1397, 12:32 قبل از ظهر
بچها من بنلی ۱۳۵ دارم موتور خیلی خوبی هست ولی فوق العاده قطعاتش کم هست و واقعا گرون درحدی که یه چراق جلوم سوخته میگن ۱۳۰۰
حالا میخوام این موتور و بگیرم ولی خیلی میترسم که وسایلش نباشه از کتی دستها بگیر چون زیاد میشکنه تا چیزای دیگه مثل فلاپاش که تو تصادفات و زمین خوردنا اسیب میبینه و.... کسایی که دارن موتور واقعا قطعاتش پیدا میشه راحت؟

Seyed.mahdi
08-12-1397, 12:46 قبل از ظهر
برادر من
شما انقدر این سوال رو در تاپیک های مختلف پرسیدید یادتون رفته جوابش رو نگاه کنید

یه سر به تاپیک سی اف 250 بزنید جواب دادم خدمتت

خرید موتوری که لوازم کافی و به قیمت نداره، در این بازار آشفته اشتباهه.

zontesr
10-01-1398, 07:31 قبل از ظهر
سلام و عرض خسته نباشید من میخواستم بدونم شما چه اسراری داری که اثبات کنی این موتور لوازم یدکی نداره . الان تو این بازار به قول شما آشفته قطعات کدوم موتور راحت گیر میاد مثلا که ما معنی راحت و قطعات رو متوجه بشیم یه موقع سوء تفاهم پیش نیاد . دوما برادر شنگولی کسی که کلا این تو ذهنش است که اگر بخوره زمین فلاپش بشکنه چیکار کنه بهتره موتور نخره چون زمین خوردن یعنی دست و پا شکستن تو بهترین حالت پس دوست من وقتی بلد نیستی موتور برونی شما هر موتوری هم بخری دچار مشکل میشی. ولی در مورد این موتور من هیچ مشکل خاصی توش نمیبینم و هیچ قطعه خاصی رو نیاز نخواهی داشت که ببینی گیر میاد یا نه فلاپ هم نداره به اون صورت که بخواد بشکنه نیکد هست تا اونجایی که من خاطرم هست تمم قطعات رو تو ویترینش چیده بود نمایندگیش انشاالهه که سعی کنیم بقیه رو تو اشتباه نندازیم . تعصب بی جا فقط و فقط باعث عقب افتادن میشه

میلاد محمودی
10-01-1398, 07:53 قبل از ظهر
جناب میشه لطف کنی بیشتر در موردش توضیح بدی و از تجربت بگی؟
از شتاب و سرعت و ترمز و ای بی اس و نرمی و هندلینگ و روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا و کلا یه سری توضیحات در مورد این موتور بدی.

mogrem
11-01-1398, 08:02 قبل از ظهر
سلام و عرض خسته نباشید من میخواستم بدونم شما چه اسراری داری که اثبات کنی این موتور لوازم یدکی نداره . الان تو این بازار به قول شما آشفته قطعات کدوم موتور راحت گیر میاد مثلا که ما معنی راحت و قطعات رو متوجه بشیم یه موقع سوء تفاهم پیش نیاد . دوما برادر شنگولی کسی که کلا این تو ذهنش است که اگر بخوره زمین فلاپش بشکنه چیکار کنه بهتره موتور نخره چون زمین خوردن یعنی دست و پا شکستن تو بهترین حالت پس دوست من وقتی بلد نیستی موتور برونی شما هر موتوری هم بخری دچار مشکل میشی. ولی در مورد این موتور من هیچ مشکل خاصی توش نمیبینم و هیچ قطعه خاصی رو نیاز نخواهی داشت که ببینی گیر میاد یا نه فلاپ هم نداره به اون صورت که بخواد بشکنه نیکد هست تا اونجایی که من خاطرم هست تمم قطعات رو تو ویترینش چیده بود نمایندگیش انشاالهه که سعی کنیم بقیه رو تو اشتباه نندازیم . تعصب بی جا فقط و فقط باعث عقب افتادن میشه

حرف شما تا حدودی درست ولی 100 درصد نه تصادف و زمین خوردن جزو موتور سواری هستش هر چقدر هم بیشتر از وسیله استفاده کنی خطر تصادف هم بیشتر میشه لازم نیست شما به کسی بزنی شاید یکی دیگه بزنه به موتور شما دو هفته پیش دوستم بیرون بود ازپشت یه ماشین زد بهش تا الان 6ونیم میلیون خرج موتور کرده

zontesr
11-01-1398, 09:16 قبل از ظهر
جناب میشه لطف کنی بیشتر در موردش توضیح بدی و از تجربت بگی؟
از شتاب و سرعت و ترمز و ای بی اس و نرمی و هندلینگ و روغن و فیلتر روغن و فیلتر هوا و کلا یه سری توضیحات در مورد این موتور بدی.

سلام اگر از صفحه اول مطالعه بفرمایید همه سوال های شما جواب داده شده دوست عزیز

ka12sh12
04-04-1398, 04:37 بعد از ظهر
با سلام کسی در مورد ریست ECU زونتس ۲۵۰ اطلاعی داره[

zontesr
18-04-1398, 06:33 بعد از ظهر
با سلام ودرود خدمت دوستان تو هشت هزارتا لاستیک عقب برید پنچر شد فاتحه مع الصلوات . زنگ زدم لاستیک فابریک خودش 780 تومن بود . ولی نمیخوام اونو بگیرم باز چون کلا خیلی سر بود کلا لیز میخورد رفتم گمرگ یه مارک گفت بم به نام سامورایی نمیدونم کجایی هست پیرلی هم پیدا نکردم 150/55 کسی اطلاع داره رفتم پنچر گیری تو میدون شوش گفت بیا آپارات بزنم برات 70 تومن مثل روز اول میشه گفتم بگم اگه کسی اطلاع داره کمک کنه

میلاد محمودی
19-04-1398, 09:57 قبل از ظهر
میتونی اپارات کنی اگه خوب انجام بده درست میشه.
سامورایی هم که گفتی اسوالو هست لاستیک خوبیه اندونزی هست
پیرلی 55 150 نداره میتونی 60 150 بندازی روسو 2 یا انجل

- - - Updated - - -

پیرلی دیابلو 160 هم میتونی بندازی

farshad 54
19-04-1398, 11:18 قبل از ظهر
با سلام ودرود خدمت دوستان تو هشت هزارتا لاستیک عقب برید پنچر شد فاتحه مع الصلوات . زنگ زدم لاستیک فابریک خودش 780 تومن بود . ولی نمیخوام اونو بگیرم باز چون کلا خیلی سر بود کلا لیز میخورد رفتم گمرگ یه مارک گفت بم به نام سامورایی نمیدونم کجایی هست پیرلی هم پیدا نکردم 150/55 کسی اطلاع داره رفتم پنچر گیری تو میدون شوش گفت بیا آپارات بزنم برات 70 تومن مثل روز اول میشه گفتم بگم اگه کسی اطلاع داره کمک کنه

اگر پول خرید پیرلی رو داری تو خرید سایز 150-60-17 این لاستیک برای زونتس شک نکن چون هم دیگه لیز نمیخوره هم موتور پشتش نرمتر میشه

اگر هم مشکل بودجه داری همون اسوالو سامورایی لاستیک خوبیه

میلاد محمودی
20-04-1398, 07:27 قبل از ظهر
اسوالو چسبندگی خوبی داره ولی چون لبه داره و گرد نیست نمیشه موتورو خوابوند عقب موتور در میره و زمین میزنه.

zontesr
20-04-1398, 08:43 قبل از ظهر
سلام و ممنون فقط یه سوال بعضی از این موتور سازا میگن باید لاستیک جلو هم همون مارک لاستیک عقب بندازی میخواستم بدونم راست میگن یا برا فروش جنسشون میگن میگفتن چسبندگی هاشون با هم فرق داره تو پیچ ها بد میپیچه مشکل مالی که یه قسمته قیمتاشون یه قسمت دیگه اسوالو 900 تومن پیرلی 1400 عقب 1100 جلو کلا به فنا رفتم یه پنچر گیری هم رفتم گفت اصلا آپارات نزن موتور خطر ناکه یه موقع سرعت بالا کار دستت میده

- - - Updated - - -

سلام و ممنون فقط یه سوال بعضی از این موتور سازا میگن باید لاستیک جلو هم همون مارک لاستیک عقب بندازی میخواستم بدونم راست میگن یا برا فروش جنسشون میگن میگفتن چسبندگی هاشون با هم فرق داره تو پیچ ها بد میپیچه مشکل مالی که یه قسمته قیمتاشون یه قسمت دیگه اسوالو 900 تومن پیرلی 1400 عقب 1100 جلو کلا به فنا رفتم یه پنچر گیری هم رفتم گفت اصلا آپارات نزن موتور خطر ناکه یه موقع سرعت بالا کار دستت میده

farshad 54
20-04-1398, 10:32 قبل از ظهر
تو این رنج موتورا که نهایت سرعتشون 130 تا 140 تا هست این مسئله زیاد مشکلی ایجاد نمیکنه که لاستیکهاش حتما از یه برند باشه

نیما نادری
20-04-1398, 11:20 قبل از ظهر
سوالو سر نمیخوره الان زیره ان اس دارم فقط خیلی سفته مثل چوبه

فقط هم با دستگاه جا افتاد فاقش خیلی کوتاه سایز ۱۵۰

ahmadra.2520
31-04-1398, 12:00 بعد از ظهر
سلام میشه درباره ریست ecu زونتس ار ۲۵۰ توضیح بدید؟
من موقعی که موتورم درجا کار میکنه اگزوزش بوی بد میده انگار بنزین ناقص میسوزه
کسی نظری نداره؟ موتور ۸۰۰ تا کار

میلاد محمودی
31-04-1398, 04:01 بعد از ظهر
موردی نداره خوب میشه موتور نو هست چیو میخوای ریست کنی اخه؟
یکی از بچه ها لطف کنه تاپ اسپید درست به من بگه.

gezhen
31-04-1398, 10:37 بعد از ظهر
موردی نداره خوب میشه موتور نو هست چیو میخوای ریست کنی اخه؟
یکی از بچه ها لطف کنه تاپ اسپید درست به من بگه.

تاپ اسپید سرپایینی من 148 زدم جا داشت هنوز ولی نمیرفت تهش 140 تا خوبه براش این موتور شکست خورد کاش بیشتر تبلیغ میکرد و یکم رقابتی جلو میامد اون اگزوز چیه اخه