PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازسازی پیشرو زیپ استار 85

sammixer
20-03-1395, 11:25 بعد از ظهر
با سلام عرض ادب خدمت دوستان گرامی

بنده به تازگی به جمع شما عزیزان انجمن پرشین موتور پیوستم که یک دستگاه موتور زیپ استار 85 به تازگی خریده ام

البته بنده از اول راهنمایی تجربه اولین موتور با براوو داشتم و بعدش یه پیشرو 70 خریدم چندسالی موتور سواری کردم تا سن 18 سالگی که موتور فروختم و سرگرم دانشگاه و.. شدم و الان در سن 25 سالگی دوباره یاد ایام موتور سواری افتادم که با برخورد شدید خانواده مواجه شدم که فعلا موتور در پارکینگ خوابیده

اول از همه بگم با دیدن قیمت موتورهای صفر مخم سوت کشید که نه در توان بنده هست خریدش و نه برام اونقدر ارزش داره بخوام پول بدم
تصمیم گرفتم تا یک موتور دست دوم بگیرم و خودم بازساری کنم تا با هزینه کمی منم به جمع موتور سوارها بپیوندم الیته اگر خانواده موافقت کنن البته استفاده شهری و افرود سبک خواهم داشت باهاش

یکی از نگرانی های من این بود که با قد 170 ایا میتونم این موتور راندگی کنم یا خیر

موتور مدل 85 هست که تمیز نیست و خرده کاری زیاد داره موتور به گفته فروشنده پلمپ هست شتاب خوبی داره ولی صدای بالایی داره
رنگ موتور نوک مدادی هست که با اسپری رنگ شده توسط صاحب قبلی! ظاهر موتور وضعیت مطلوبی نداره
امرزو هم تعویض پلاک و بیمه شد
از شنبه هم باید برم دنبال گواهینامه

[Only registered and activated users can see links]
پروژه هم در نظرم سه مرحله دارد.
مرحله اول اوراق کل موتور و نقاشی شاسی و گرفتن زنگ و تقویت سیم کشی
مرحله دوم نقاشی و برچسب فلاپ ها و یا شاید هم تغییر رنگ
مرحله سوم تعمیر و تقویت انجین

دوستان فقط کار این دکمه مشخص در عکس چی میتونه باشه؟

و این سوکت که به جایی وصل نیست!

قاب کیلومتر این موتور هست یدکی اش یا اینکه کیلومتر کامل باید خرید؟

ali_r
20-03-1395, 11:48 بعد از ظهر
ضمن عرض سلام و خوش اومد گویی این تاپیک رو مطالعه کن شاید به دردت بخوره

saeid_fitness
21-03-1395, 01:12 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز، اون دکمه قطع کن انجین، اگه اشتباه نگفتم وقتی بالا هست موتور روشن نمیشه همه موتورا داره، قاب کیلومتر با خود کیلومتر کامل همش 10 تا 15تومن اختلاف قیمت داره ، اون فیش هم مال دزدگیرشه منم همین موتورو دارم مدل 86 مرگ نداره کامل دستکاریش کردم کمک خواستی بگو در خدمتم

- - - Updated - - -

sammixer
21-03-1395, 08:21 قبل از ظهر
ضمن عرض سلام و خوش اومد گویی این تاپیک رو مطالعه کن شاید به دردت بخوره

ممنون بابت راهنمایی اون تاپیک مطالعه کردم

سلام دوست عزیز، اون دکمه قطع کن انجین، اگه اشتباه نگفتم وقتی بالا هست موتور روشن نمیشه همه موتورا داره، قاب کیلومتر با خود کیلومتر کامل همش 10 تا 15تومن اختلاف قیمت داره ، اون فیش هم مال دزدگیرشه منم همین موتورو دارم مدل 86 مرگ نداره کامل دستکاریش کردم کمک خواستی بگو در خدمتم

- - - Updated - - -

پس یه کیلومتر کامل باید تهیه کنم بصرفه تر هست مرسی
اون دکمه هم همینطور که گفتم نمیدونستم کاربردش چیه و برام جالب بود مرسی بابت راهنمایی

اگه بتونید تو ادامه پروژه منو راهنمایی کنید ممنون میشم چون میخوام همه کارهاش خودم انجام بدم و این چندسالی که موتور نداشتم حتی نمیدونم مکانیک هاش کجای شهر هستن و اطلاعات کافی ندارم. یکی از دلیل هایی که این موتور انتخاب کردم همین سگ حون بودنش هست که اه اشتباه نکنم در اون سالها یک مقدار قطعات تایوانی استفاده کردن درش و هم اینکه وفور قطعات یدکی حداقل تو شهر ما هست بر خلاف موتورهایی مثل پالس و... که قطعات ظاهری حداقل تهیه اش یخرده سخته

به امید خدا از فردا موتور میره برای اوراق شدن و تقویت سیم کشی

باتری موتور شارژ میکنم برسه به 14.4 ولی متاسفانه بعد یک ساعت میره حدودا رو 13 ولت که فکر کنم مرخص شده

saeid_fitness
21-03-1395, 01:47 بعد از ظهر
ممنون بابت راهنمایی اون تاپیک مطالعه کردم

پس یه کیلومتر کامل باید تهیه کنم بصرفه تر هست مرسی
اون دکمه هم همینطور که گفتم نمیدونستم کاربردش چیه و برام جالب بود مرسی بابت راهنمایی

اگه بتونید تو ادامه پروژه منو راهنمایی کنید ممنون میشم چون میخوام همه کارهاش خودم انجام بدم و این چندسالی که موتور نداشتم حتی نمیدونم مکانیک هاش کجای شهر هستن و اطلاعات کافی ندارم. یکی از دلیل هایی که این موتور انتخاب کردم همین سگ حون بودنش هست که اه اشتباه نکنم در اون سالها یک مقدار قطعات تایوانی استفاده کردن درش و هم اینکه وفور قطعات یدکی حداقل تو شهر ما هست بر خلاف موتورهایی مثل پالس و... که قطعات ظاهری حداقل تهیه اش یخرده سخته

به امید خدا از فردا موتور میره برای اوراق شدن و تقویت سیم کشی

باتری موتور شارژ میکنم برسه به 14.4 ولی متاسفانه بعد یک ساعت میره حدودا رو 13 ولت که فکر کنم مرخص شده

آره داداش خودت بشین درستش کن اگه دست به اچارت خوبه منم موتورو کامل اوراق کردم از نو بستم، موتور من ک نمیدونه باتری چیه، تک هندل روشنه و وقتی روشن باشه همه چیزش کار میکنه بدون پارازیت، باتری فقط واسه استارته ک خرج اضافس چون بدون باتری هم درست حسابی کار میکنه،

sammixer
21-03-1395, 05:10 بعد از ظهر
آره داداش خودت بشین درستش کن اگه دست به اچارت خوبه منم موتورو کامل اوراق کردم از نو بستم، موتور من ک نمیدونه باتری چیه، تک هندل روشنه و وقتی روشن باشه همه چیزش کار میکنه بدون پارازیت، باتری فقط واسه استارته ک خرج اضافس چون بدون باتری هم درست حسابی کار میکنه،

بله دقیقا هدفم همین هست که خودم کل پروسه تعمیر و احیا انجام بدم و همه کارها با کمک و راهنمایی شما عزیزان انجام میدم

- - - Updated - - -

ضمن عرض تشکر از همه عزیزان که دارن راهنمایی میکنن امروز این کارها انجام شد.

فلاپ ها باز شدن-چراغ جلو و کلیه قاب ها

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

باک بنزین باز شد.

کاربراتور و فیلتر هوا باز شدن که کاملا لجن گرفته بود و فکر کنم از روز خرید تا بحال سرویس نشده باشه به حدی که ابر فیلتر دیده نمیشد! کاربراتور از روی موتور باز شد و متاسفانه صافی بنزین بهش وصل نشده و مستقیم وصلش کردن به باک
کاربراتور روزهای اتی باز میکنم و با دستگاه التراسونیک میشورم تا کاملا سرویس بشه
توی موتور هم نیم لیتر بیشتر روغن نبود! یعنی صاحب قبلی این موتور فقط بنزین ریخته بود راه رفته

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

درخت سیم کشی هم باز شد برای مرمت و تقویت سیم مثبت

اگزوز هم باز شد و موتور به این صورت در اومد

دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید انجین به چه صورتی از موتور جدا کنم که ضربه نبینه
زیرش جک سوسماری میشه گذاشت؟ خرک یا چیز دیگه

تا الان مشکلی نبوده فقط ذهنم درگیر جدا کردن انجین هست

شاسی خداروشکر ضربه و پوسیدگی نداره ولی بعد از اوراق شدن قسمت های زنگ زده اهن شده و استری خورده و رنگ میشن
شاسی رنگ مشکی مات بزنم یا براق؟

فقط اگه کسی دیده چجوری انجین جدا میکنن ممنون میشم راهنمایی کنه
این موتور جک دوشاخ نداره که صاف واسته راهش چیه بتونم مثل هوندا بذارمش راحت بشه چرخ ها باز کرد

Gladiator
21-03-1395, 07:32 بعد از ظهر
یه چهار پایه کوتاه یا صندلی بگیر جک بزن موتورو به سمت جک کج کن چرخاش بلند میشه ، صندلی رو با پا هل بده زیر شاسی دقیقا جایی که انجین قرار میگیره ، موتورو روش سوار کن جفت چرخاش میره رو هوا ، کامل لختش کن که فقط شاسی و انجین باقی بمونه ، حالا پیچای دسته موتورو باز کن ، انجینو از شاسی جدا کن

Komando
21-03-1395, 08:16 بعد از ظهر
سلام .موتور من هم تریل جی وای هست مثل همین تنها فرقش انجینشه که زنجیرتایم هست.ولی مال شما دنده تایمی هست.واسه دراوردن انجین اول 4 تا پیچ دسته موتور جلو رو باز کن و دسته موتور رو جدا کن بعد پیچ بالای انجین رو در بیار و یه پیچ گوشتی بزن به جاش بعد دوتا پیچ بلند عقب رو باز کن حالا باید انجین در بیاد اگه کسی کمکت کنه بهتره ولی من همیشه خودم تنهایی درش میارم اول انجین رو یکم بلند میکنی بعد پیچ گوشتی رو در میاری واسه دراوردن انجین باید یکم بلندش کنی تا از جا پیچ پایین ازاد بشه بعد دیگه در میاد.واسه جا انداختن انجین هم همینتور جاش میندازی و پیچ گوشتی رو میزنی جای پیچ بالا و بعد بقیه پیچا رو میبندی.سوال در مورد سیم کشی یا انجین هم داشتی بگو تا توضیح بدم.دوست عزیز نگفتی چقدر خریدیش؟

sammixer
21-03-1395, 10:40 بعد از ظهر
سلام .موتور من هم تریل جی وای هست مثل همین تنها فرقش انجینشه که زنجیرتایم هست.ولی مال شما دنده تایمی هست.واسه دراوردن انجین اول 4 تا پیچ دسته موتور جلو رو باز کن و دسته موتور رو جدا کن بعد پیچ بالای انجین رو در بیار و یه پیچ گوشتی بزن به جاش بعد دوتا پیچ بلند عقب رو باز کن حالا باید انجین در بیاد اگه کسی کمکت کنه بهتره ولی من همیشه خودم تنهایی درش میارم اول انجین رو یکم بلند میکنی بعد پیچ گوشتی رو در میاری واسه دراوردن انجین باید یکم بلندش کنی تا از جا پیچ پایین ازاد بشه بعد دیگه در میاد.واسه جا انداختن انجین هم همینتور جاش میندازی و پیچ گوشتی رو میزنی جای پیچ بالا و بعد بقیه پیچا رو میبندی.سوال در مورد سیم کشی یا انجین هم داشتی بگو تا توضیح بدم.دوست عزیز نگفتی چقدر خریدیش؟

تشکر بابت راهنمایی نگرانی من اینه موقع باز کردن انجین بیوفته و ضربه ببینه چون تنها تو خونه کار میکنم البته نمیدونم وزن انجین چقدر هست که میشه با دست نگهش داشت یا نه
یه سری استند هم دیدم برای ثابت نگه داشتن موتور که نمیدونم تو بازار هست یا نه

موتور 1500 خریدم

sammixer
22-03-1395, 10:35 بعد از ظهر
تشکر ویژه دارم از دوستان بابت راهنمایی وحمایتشون

امروز انجین خواستم باز کنم که متاسفانه انقدر پیچ ها با اچار توسط مکانیک سفت شده بودن و سر پیچ ها خراب کرده بودن که باز نمیشدن از طرفی سر بکس 13 و 15 که گم کرده بودم نبودش باز کردن انجین به روزهای اتی موکول کرد.
در مورد انجین هم با راهنمایی عزیزان مشکل حل شد و زیرش تخته با جک سوسماری میذارم و بعد از باز شدن اروم جک میخوابونم تا انجین بیاد روی زمین

یک عدد اسپری wd40 قدیمی اصل داشتم که به پیچ ها زدم و البته پیچ ها همگی نو میشن

شاسی خوشبختانه اصلا پوسیدگی و رنگ ریختگی نداره و به امید خدا بعد از باز شدن و لکه گیری یک دست رنگ دوپلی میپاشم روش یا رنگ مشکی ماشین میگیرم با پیستوله نقاشی میکنم که نوز رنگ مات یا براق تصمیم نگرفتم.رنگ دوپلی هم کیفیت قابل قبولی داره

متاسفانه پیچ پدال ترمز باز نشد که فکر کنم مجبورم ببرمش

این هم شیرین کاری مکانیک موتور که جوش داده
اگه سنگ بگیرم شافتش بیرون میاد یا گیبرکس باید پیاده بشه؟

این قسمت روغن ریزی داره کاسه نمد چطور میشه عوض کرد

saeid_fitness
22-03-1395, 11:34 بعد از ظهر
اگزوزتو خالی کن ۳تا خمره داره، ۲تاشو در بیار و یکم کلا کوتاهش کن خیلی خوشکل میشه و موتور نفسش باز میشه صداشم عالی میشه مال من جواب داد، حیف خورشید جلو جوش داده، ببین میتونی کاریش کنی ۲ دندونه خورشید بزرگتر بنداز حال کنی باهاش

sammixer
23-03-1395, 12:32 بعد از ظهر
اگزوزتو خالی کن ۳تا خمره داره، ۲تاشو در بیار و یکم کلا کوتاهش کن خیلی خوشکل میشه و موتور نفسش باز میشه صداشم عالی میشه مال من جواب داد، حیف خورشید جلو جوش داده، ببین میتونی کاریش کنی ۲ دندونه خورشید بزرگتر بنداز حال کنی باهاش

اگزوز صاحب قبلی زحمت خالی کردنش کشیده هرچند صدای زیاد موتور خوشم نمیاد ولی تنفس بهتر میتونه شتاب بهتری ارایه بده
خورشیدی که متاسفانه گند زدن بهش و فکر نکنم دیگه بشه درستش کرد.
اگزوز نمیدونم چجوری کوتاه کنم

Komando
23-03-1395, 08:17 بعد از ظهر
اون خورشیدی رو که جوش داده اگه مشکلی نداره بهش دست نزن چون شفتی که بهش وصله شفت خروجی گیربکس هست و اگه خراب بشه واسه تعویضش باید کل انجین باز بشه.واسه تعویض کاسه نمد پدال دنده پدال رو در بیار و با پیچ گوشتی تخت باریک کاسه نمد رو در بیار یکی جاش بزن ولی با دقت.

sammixer
23-03-1395, 08:43 بعد از ظهر
اون خورشیدی رو که جوش داده اگه مشکلی نداره بهش دست نزن چون شفتی که بهش وصله شفت خروجی گیربکس هست و اگه خراب بشه واسه تعویضش باید کل انجین باز بشه.واسه تعویض کاسه نمد پدال دنده پدال رو در بیار و با پیچ گوشتی تخت باریک کاسه نمد رو در بیار یکی جاش بزن ولی با دقت.

خورشیدی فکر نکنم بشه دست زد و دست زدن باعث گرفتاری میشه و بقول شما موتور باید باز بشه که انجین پلمپ هست و اونو میذارم واسه مرحله اخر که تقویت موتور هست کمپلت موتور باز بشه

جا زدن کاسه نمد تجربه ندارم و فکر نکنم زیاد سخت باشه نهایت خراب میکنم تجربه بشه

- - - Updated - - -

با عرض سلام و ادب و تشکر خدمت همه همراهان گرامی

در راستای ادامه پروژه امروز با کمک و راهنمایی عزیزان امروز انجین از شاسی جدا شد. کار سختی نبود و یک مقدار نیازمند زور بازو و نترسیدن بود که به راحتی از شاسی جدا شد.

برای من جالب بود که کلیه پیچ ها و در واقع دسته موتورها اثری از هیچ گونه لاستیک ضربه گیری نبود که نمیدونم کلا موتور ضربه گیر پلاستیکی دسته موتور نداره یا این موتور نداشت در صورتی که مثل ماشین از دسته موتور پلاستیکی استفاده بشه حتما صدا و لرزش انجین کمتر میشه

در مورد اتصال کمک هم نظرتون چیه به دایره مشخص شده وصلش کنم تا یخرده موتور ارتفاعش پایین تر بیاد

وقتی کمک به پیچ بالا متصل شده دو تیکه از بوش ها باهم تماس دارن که با خط قرمز مشخص کردم

فردا میخوام فرمان از دوشاخ باز کنم گویا اچار خاصی داره کسی اگه اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه

Gladiator
23-03-1395, 09:36 بعد از ظهر
شما اومدی انجینشو باز کردی دیگه نمیتونی بذاریش رو چهارپایه وانمیسته که راحت بتونی کمکارو بکشی بیرون
باز کردن فرمون که مثل آب خوردنه
ابتدا با چهار سو قلوه ای هاتو باز کن از روش جدا کن
بعدش چهارتا پیچ رو کرپی بالای فرمونو باز کنی فرمون آزاد میشه

saeid_fitness
25-03-1395, 03:01 قبل از ظهر
کمکت تو اون یکی سوراخ جا نمیره خیلی رو کمک این وقت گذاشتم فقط میتونی پیچ پایینیشو چند دور باز کنی که ارتفاع موتور بیاد پایین و کمکتم بیشتر بازی میکنه اگزوز هم عکس میگیرم با فتوشاپ نشون میدم کجاهاشو ببری کوتاه شه من خیلی خوشم اومد ولی چون هفته دیگه دارم مبرم سربازی گذاشتم واسه بعد

sammixer
29-03-1395, 02:26 بعد از ظهر
خب طی پیشرفت پروژه در این چند روز اخیر موتور کاملا لخت شد و شاسی و کمک ها و سایر لوازم کاملا باز شدن

[Only registered and activated users can see links] ... 185042.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 185111.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 211454.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 211449.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 194107.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 211456.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 211502.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 211509.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 194101.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 211431.jpg ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ... 194122.jpg ([Only registered and activated users can see links])

قطعات کارواش شدن و با بنزین شست و شو داده شدن و قسمت های فلزی زنگ زده سمباده خوردن

وضعیت دیسک عقب هست بدم تراش کاری یا خودم با سنگ سمباده صافش کنم؟

قطعات دسته بندی شده و تمیز شده اماده رنگ و استر

اسم این پلاستیک چی هست که زنجیر روش میمونه و یدکی داره؟

روغن ترمز باید ابی بریزم یا قرمز؟

دوستان هر قطعه ای که به نظرتون نیاز به تعویض داره ممنون میشم راهنمایی کنید چون الان موتور لخت هست و تعویض قطعه براحتی انجام میشه

روی دسته اهرم کلاچ یک عدد میکرو سوییچ مثل میکروسوییچ روی دسته ترمز هستش که نمیدونم کارش چیه و به کجا متصل میشه

دوستان بلبرینگ چرخ عقب مشکل داره و انگار که شکسته بابت همین موضوع تصمیم بر تعویض شد که متاسفانه نمیدونم به چه شکلی باید بلبرینگ در بیارم

دیسک ترمز باز کردم و از داخل انحنا داره و شکم کرده نمیدونم حالتش اینجوری باید باشه یا مشکل داره

بازسازی پیشرو زیپ استار 85 ([Only registered and activated users can see links])

Gladiator
29-03-1395, 06:56 بعد از ظهر
وضعیت دیسک عقب هست بدم تراش کاری یا خودم با سنگ سمباده صافش کنم؟ اگه خوردگیش خیلی عمیق نیست بده تراشکار ، وگرنه بنظر من عوضش کن

اسم این پلاستیک چی هست که زنجیر روش میمونه و یدکی داره؟ لاستیکی که رو دوشاخ نصب میشه رو میگی دیگه؟کارش جلوگیری از برخورد مستقیم زنجیر با دوشاخ و جلوگیری از ایجاد صداست ، یدکیش اگرم نبود خودت با تیوب بساز

روغن ترمز باید ابی بریزم یا قرمز؟ زرد

دوستان هر قطعه ای که به نظرتون نیاز به تعویض داره ممنون میشم راهنمایی کنید چون الان موتور لخت هست و تعویض قطعه براحتی انجام میشه

روی دسته اهرم کلاچ یک عدد میکرو سوییچ مثل میکروسوییچ روی دسته ترمز هستش که نمیدونم کارش چیه و به کجا متصل میشه اون کارش اینه که وقتی موتور تو دندست با گرفتن کلاچ میکروسوییچ مدارو برقرار میکنه و موتور استارت میخوره

دوستان بلبرینگ چرخ عقب مشکل داره و انگار که شکسته بابت همین موضوع تصمیم بر تعویض شد که متاسفانه نمیدونم به چه شکلی باید بلبرینگ در بیارم باید یه پیچ گوشتی از اون طرف بندازی و گیر بدی به بلبرینگ با چکش ضربه بزنی تا از این طرف بیاد بیرون

بلبرینگاتو خوب چک کن اگرم سالمن قالپاقشونو در بیار توشونو پر گریس کن

Komando
29-03-1395, 08:37 بعد از ظهر
روی دسته اهرم کلاچ یک عدد میکرو سوییچ مثل میکروسوییچ روی دسته ترمز هستش که نمیدونم کارش چیه و به کجا متصل میشه

دوستان بلبرینگ چرخ عقب مشکل داره و انگار که شکسته بابت همین موضوع تصمیم بر تعویض شد که متاسفانه نمیدونم به چه شکلی باید بلبرینگ در بیارم

اون میکرو سوییچ مال افتامات استارت هست وقتی موتور تویه دنده هست استارت نمیخوره و وقتی کلاچ رو میگیری استارت میخوره.اگه بلبرینگ خشکه گریس یا روغن کاریش کن اگه هم لقی داره باید عوضش کنی واسه تعویضش هم باید با یه میله بلند یا پیچ گوشتی تخت بلند از سمت مخالف((از سمت بلبرینگ اونطرف چرخ)) به لبه بلبرینگ ضربه بزنی تا در بیاد.

sammixer
31-03-1395, 03:48 بعد از ظهر
بلبرینگاتو خوب چک کن اگرم سالمن قالپاقشونو در بیار توشونو پر گریس کن

تشکر بابت راهنمایی
بلبرینگ تعویض شد

- - - Updated - - -

اون میکرو سوییچ مال افتامات استارت هست وقتی موتور تویه دنده هست استارت نمیخوره و وقتی کلاچ رو میگیری استارت میخوره.اگه بلبرینگ خشکه گریس یا روغن کاریش کن اگه هم لقی داره باید عوضش کنی واسه تعویضش هم باید با یه میله بلند یا پیچ گوشتی تخت بلند از سمت مخالف((از سمت بلبرینگ اونطرف چرخ)) به لبه بلبرینگ ضربه بزنی تا در بیاد.
مرسی بابت راهنمایی
اون میکروسوییچ فکر کنم جایی وصل نباشه تو سیم کشی و باید دنبالش بگردم وصلش کنم

- - - Updated - - -

خب ضمن عرض تشکر از همه همراهان و دوستان گرامی

در چند روز گذشته شاسی رنگ شد و یکسری لوازم مثل دوشاخ هندل و جا پایی و... هم رنگ شدن

یکسری لوازم تهیه شد

سیم کیلومتر و دورموتور و جای باتری و لاستیک روی دوشاخ و درب باک و اچار پره بندی و جعبه فیوز و بلبرینگ و پیچ خورشیدی با بوش که نابود شده بودن و پیچ و رله و سرفیش و...

سوکت و سرفیش هم تهیه شد تا کلیه سیم هایی که بهم وصل شده بودن سوکت داشته باشن مثل سوییچ که فقط سیم بود

سرفیش ها لحیم خوردن و وارنیش کاری شدن البته تعمیر سیم کشی اصلی هنوز مونده

برچسب کربن هم تهیه شد و یسری لوازم برچسب زدم مثل دوشاخ عقب

کیلومتر هم تغییراتی داده شده که هنوز نیمه کاره هست
طرح کیلومتر شبیه پالس میشه حدودا که هنوز کارهاش مونده ولی صفحه سفید با نور ابی در شب و..

sammixer
01-04-1395, 07:58 بعد از ظهر
با عرض سلام مجدد خدمت دوستان

خب طبق روال پیشرفت پروژه و تشکر از شما عزیزان که با نظرها و راهنمایی هاتون مشکلات بنده و سوالات بنده را پاسخ می دید پروژه به این مرحله رسیده
اینو بگم چون حدودا ده سالی میشه موتور نداشتم و کلیه کارهای تعمیر و بازسازی موتور خودم دارم به تنهایی انجام میدم به یاری شما متکی هستم و باز هم تشکر میکنم

خب لوازم تهیه شده
لوازم تعویضی عوض شدن و قطعات استر خوردن و نقاشی شدن تا الان کلیه کارها با دقت و صبر انجام دادم تا به نحور احسن صورت بگیرن

بلبرینگ ها هم تعویض شدن

پیچ ها هم اکثرا تعویض شدن

استارت هم سرویس کامل شد

شیرین کاری مکانیک!

استارت اول از روی موتور باز شد و با بنزین شست وشو شد و باد گرفتم بعد کلکتور سمباده درشت و ریز خورد تا صاف و صیقلی بشه در پایان هم شافت گریس نسوز خورد و بسته شد و با باتری تست گرفته شد.

Gladiator
02-04-1395, 06:42 بعد از ظهر
شاسی رو خودت رنگ کردی یا دادی نقاش؟
اگزوزو با چی رنگ کردی؟
اگه رنگش معمولی باشه میسوزه

sammixer
02-04-1395, 11:30 بعد از ظهر
شاسی رو خودت رنگ کردی یا دادی نقاش؟
اگزوزو با چی رنگ کردی؟
اگه رنگش معمولی باشه میسوزه

بله خودم رنگ زدم رنگ ماشین با پیستوله

متاسفانه رنگ نسوز پیدا نکردم و فقط نسوز نقره ای دارن همون رنگ شاسی که اضافه اومده بود زدم به امید کم سوختن:wall3:

ali_r
02-04-1395, 11:39 بعد از ظهر
به امید کم سوختن نداره اگزوزت همه رنگ های میریزه

sammixer
03-04-1395, 11:40 قبل از ظهر
به امید کم سوختن نداره اگزوزت همه رنگ های میریزه

اخه خود اگزوز که اهن بود رنگی نداشت و زنگ زده بود من زنگش ریختم و تمیزش کردم و رنگ زدم
حالا به نظر شما چاره چیه
اگزوز چنده
در مورد اگزوز های قهرمانی و حرفه ای اطلاعاتی دارید و پیشنهادی

Gladiator
03-04-1395, 12:19 بعد از ظهر
اخه خود اگزوز که اهن بود رنگی نداشت و زنگ زده بود من زنگش ریختم و تمیزش کردم و رنگ زدم
حالا به نظر شما چاره چیه
اگزوز چنده
در مورد اگزوز های قهرمانی و حرفه ای اطلاعاتی دارید و پیشنهادی

حالا خوب شد پیستوله داشتی خودت شاسیو رنگ ماشین زدی
ولی اگه شاسیتو آهن میکردی میدادی برات رنگ کوره ای بزنن عمری میشد
برای اگزوز هم قسمت انباره قهرمانی داره و خوبم هست ، با 100 تا 150 تومن ازین اگزوزای چینی میخری دیگه زنگم نمیزنه صداشم بد نیست خوبه
ولی رنگ زدن لوله اگزوز بنظرم بی فایده بود همش میریزه ، شنیدم اسپری رنگ نسوز هست ، اگه گیر آوردی اینو با ضد رنگ پاکش کن اونو بزن ، البته نمیدونم چقدر جوابه

VAHID
03-04-1395, 02:41 بعد از ظهر
برای اگزوز هم قسمت انباره قهرمانی داره و خوبم هست ، با 10 تا 150 تومن ازین اگزوزای چینی میخری دیگه زنگم نمیزنه صداشم بد نیست خوبه
ولی رنگ زدن لوله اگزوز بنظرم بی فایده بود همش میریزه ، شنیدم اسپری رنگ نسوز هست ، اگه گیر آوردی اینو با ضد رنگ پاکش کن اونو بزن ، البته نمیدونم چقدر جوابه

اسپری داپلی کالر هست و کاملا نسوز هست

ali.motahari
04-04-1395, 12:52 قبل از ظهر
هر رنگش موجوده داش وحید؟

- - - Updated - - -

هر رنگش موجوده داش وحید؟

sammixer
04-04-1395, 11:27 قبل از ظهر
برای اگزوز هم قسمت انباره قهرمانی داره و خوبم هست ، با 100 تا 150 تومن ازین اگزوزای چینی میخری دیگه زنگم نمیزنه صداشم بد نیست خوبه

اره با پیستوله رنگ زدم رنگ شاسی اصلا پوسیدگی و زنگ نداشت بجز یجا یک مقدار زنگ داشت و جای مهمی نشد همون تیکه اهن شد بقیه جاها با اینکه موتور ده سال تو گیلان بود زنگ زدگی نداشت و از طرفی اهن کردن شاسی و رنگ کوره ای بنظرم خرج اضافه بود بهرحال رنگ خورد و نو شده
اگزوز چینی مدل های مختلف داره نمودم کدوم صدای قشنگی داره و روی موتور جواب میده
روی اگزوز دوتا استیل داره که مثل قاب هست و رنگشم بریزه اگزوز مخفی میکنه متاسفانه اینجا اسپری نسو دوپلی ندارن

- - - Updated - - -

هر رنگش موجوده داش وحید؟

- - - Updated - - -

هر رنگش موجوده داش وحید؟

اگه ساکن تهران هستید از فروشگاه بالا استعلام کنید حتی کیلر نسوز هم دارن

sammixer
15-04-1395, 01:27 بعد از ظهر
با سلام دوباره خدمت دوستان

طی چند روز گذشته کار موتور در حال اتمام هستش که چرخ ها و انجین و سیم کشی و سایر ادوات نصب شدن و کلیه لوازم برقی سرویس و تعمیر و تعویض شدن
موتور دیر روشن میشه و با اینکه استارت و سیم کشی سرویس و تقویت شده موقع استارت زدن استارت گیر میکنه و نمیشه استارت زد و با هندل هم به سختی روشن میشه البته اگه استارت گیر نکنه با چند استارت روشن میشه
موقع روشن شدن با گاز دادن خفه میکنه و اگه روشن بشه یهو گاز زیاد بدم خاموش میشه و یه صدایی تق مانند انگار از طرف سمت چپ انجین نزدیک بوبین میاد

کلیه کلید ها اعم از استارت و بوق و چراغ و.. باز شدن و سرویس شدن

فلاپ ها هم استر پلاستیک خوردن و اماده رنگ اصلی

ARSH
15-04-1395, 01:45 بعد از ظهر
خیلی عالی
ادامه بدید خسته نباشید

Komando
15-04-1395, 08:37 بعد از ظهر
با سلام دوباره خدمت دوستان

طی چند روز گذشته کار موتور در حال اتمام هستش که چرخ ها و انجین و سیم کشی و سایر ادوات نصب شدن و کلیه لوازم برقی سرویس و تعمیر و تعویض شدن
موتور دیر روشن میشه و با اینکه استارت و سیم کشی سرویس و تقویت شده موقع استارت زدن استارت گیر میکنه و نمیشه استارت زد و با هندل هم به سختی روشن میشه البته اگه استارت گیر نکنه با چند استارت روشن میشه
موقع روشن شدن با گاز دادن خفه میکنه و اگه روشن بشه یهو گاز زیاد بدم خاموش میشه و یه صدایی تق مانند انگار از طرف سمت چپ انجین نزدیک بوبین میاد

کلیه کلید ها اعم از استارت و بوق و چراغ و.. باز شدن و سرویس شدن

فلاپ ها هم استر پلاستیک خوردن و اماده رنگ اصلی

[Only registered and activated users can see links]مشکل بد روشن شدن و خاموش شدن از تنظیم نبودن کاربرات هست.گیر کردن اسارت اگه باتری قوی هست از کمپرس زیاد موتور هست .((وقتی استارت میمونه چند ثانیه صبر کن بعد استارت بزن))صدای سمت بوبین برق هم ماله دنده هرزگرد استارت هست و طبیعی هست.

sammixer
17-04-1395, 07:45 بعد از ظهر
متاسفانه استارت همش گیر هست و حتی با باتری ماشین هم بعضی وقت ها بزور میچرخه

- - - Updated - - -

سلام

دوستان متاسفانه مشکل استارت هنوز پابرجا هست و درست نشده
قاب استارت باز شد و ذنده استارت بیرون اومد بدون دنده، استارت موتور میچرخه و کار میکنه و نشانه سلامت استارت هست

دنده استارت هم مشکل ظاهری نداره
ولی وقتی همه چیز بستم سر جاش استارت میزنی انگار گیر کرده و جریان میکشه و نمیچرخه حتی با باتری ماشین هم امتحان کردم بعضی وقت ها گیر میکنه و یکی دو بار با زور زد و موتور روشن نشد
هندل هم انگار یجورای بعضی وقت ها میزنی هرز هندل زده میشه و این احساس منه و این مشکل هنوز حل نشده و نمیدونم از کجاست

اینم عکس ها از مجموعه استارت

کیلومتر موتور هم تغییر پیدا کرد و نصب شد

قبل از نصب

بعد از نصب

در شب

فلاپ ها هم استر پلاستیک خوردن و استر سفید و بتونه و سمباده اماده نقاشی

بعد از سمباده کاری

اینم عکس از اخرین وضعیت موتور

دوستان تعویض راهنما با چه مدلی پیشنهاد میدید.

Komando
17-04-1395, 08:00 بعد از ظهر
طوری که معلومه مشکل گیر کردن استارت ازخود استارت هست که زیر بار کم میاره.حالا ممکنه از زغالهاش باشه یا بوش هاش یا ارمیچرش که باید تست بشه

sammixer
17-04-1395, 10:44 بعد از ظهر
طوری که معلومه مشکل گیر کردن استارت ازخود استارت هست که زیر بار کم میاره.حالا ممکنه از زغالهاش باشه یا بوش هاش یا ارمیچرش که باید تست بشه
سلام

استارت باز شده و زغال چک شدن و کلکلتور ها هم سرویس و تست شدن و روشن شد و زور هم داره
ولی موقع استارت کاملا گیر میکنه و جریان میکشه ولی چرخ دنده که در میارم دوباره کار میکنه و معلومه سالمه