PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نصب فن بر روی موتور

kaveh_am
11-03-1395, 07:02 بعد از ظهر
جای که من با موتور میرم خیلی وقتا از باد خبری نیست.. در نتیجه به این فکر افتادم که یه فن براش بزارم که یکم خنک شه...
بهتریی جا برای خنک کردن انجن سر سیلندر هست که تو موتور من رو سر سیلندر جا نیست....
در نتیجه گذاشتمش رو سینی...(کاچی بهتر از هیچی)
موتور من کراس هست و سیمکشی رقی چیزی نداره...پس یکم سخت میشه...
لوازم لازم...

[Only registered and activated users can see links]

1عدد رگلاتور یا همون شارژر باطری

2 تا سیم از تو جعبه برق میاد بیرون که یکیش زرد هست و اونیکی سفید...یکیش رو وصل میکنید به پایه بالا سمت راست و دیگری به پاین سمت چپ...شمت راست پاین وصل میشه به زمین...سمت چپ بالا میره برای باطری(یا باطری الکترونیکی)و لامپ و فن...
نکته این که اگر لامپ نباشه فن میسوزه....
برای وصل کرن سیم رگلاتور میشه از فیش کولر استفاده کرد و روکش ضد آب هم داره...

فن مخصوص موتور تو بازار هست که از 100 تومن هم شروع میشه.....
من فن کامپیوتر انداختم 8 در 8 بیشتر جا نداشتم....همین مدل هم 5 تومنیش هست هم 14 تومنی...14 تومنی دورش بالاتره 2 برابر باد میده..
برای اینکه فن خوب کار کنه باید گارد سوراخ سوراخ بشه و یه واشتر بین فن و گارد گذاشتم که فاصله ایجاد بشه بتونه هوا رو خوب بکشه...
فن کامپیوتر تو آب مشکلی نداره پریروز با کارواش شستم باز روشن شد... و دیروز هم موتور تا ته رفت تو آب...یعنی تو کاربراتم هم آب رفت و مشکل پیدا کرد ولی فن سالمه....

میشه یه فیش گذاشت تا هروقت خاستید سینی رو جدا کنید مشکلی نداشته باشید....

همه چی زیر زین جا میشه...

همینننن

Gladiator
11-03-1395, 07:22 بعد از ظهر
ایدت جالبه ولی فنت خیلی کوچیکه و دورشم پایینه ، تاثیرش فکر نمیکنم چندان محسوس باشه کاوه جان

kaveh_am
11-03-1395, 07:33 بعد از ظهر
متاسفانه بیشتر از این جا نداره..

ali.motahari
11-03-1395, 11:38 بعد از ظهر
کاوه جان اون زیر گذاشتی آب بخوره چی؟منم میخام رو 220 ببندم نظرتون چیه؟220ارزششو داره؟ رو رادیات ببندم آب بخوره چی؟یا تو سرعت بالا ک فن بیشتر از حدش میچرخه چی؟

kaveh_am
12-03-1395, 09:08 قبل از ظهر
هیچ مشکلی با آب نداره...
پریروز تا نه تو آّ بودم...
فن تو سرعت مشکلی نداره...شما ببند دیگه مگه چقدر میخواد خرجش بشه از 15_20 تومن بالاتر نمیزنه که...موتورت همیچی داره..موقتی ببند کلیدم نزار یه سره از باتری بگیر یه مدت استفاده کن بعد اگر خوشت اومد درستش میکنی..

erfi.747
13-03-1395, 04:37 بعد از ظهر
واسه این سی جی 200 ها و پالس 180 و آپاچی 180 و حتی سی جی 125 تو تیر ماه و مرداد ماه خوبه فکر کنم باز به قول شما کاچی بعض هیچی هستش چون تو این دو ماه به موتور گاز بدی داغ میکنه واقعا و پدر موتور در میاد هوام که 45-40 درجه هستش و باد به اون صورت جواب نمیده من پارسال تابستون بعد از برد تیم والیبال زدیم با یکی از بچه ها بیرون شب هم بود تازه خدا شاهده همچین داغ کرد که واسادم درجا خاموش شد موتورمم 125 بود

Komando
13-03-1395, 08:12 بعد از ظهر
من فن کندانسور پراید گذاشتم روی موتورم ((اینجا دما راحت از 50 درجه بالاتر میره))ولی فرقی به حالش نکرد پس بیخیالش شدم.ولی به نظرم واسه دنده 1 یا 2 که سرعت پایین هست یه مقدار خوب باشه .