PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه crm 250 vs crf 250

S!L3NT
02-08-1390, 11:37 بعد از ظهر
سلام دوستان
میخواستم نظراتتون رو در مورد این دو موتور بدونم ...
از هر لحاظ !‌
شتاب.قدرت.سرعت.مصرف سوخت.اصطحلاک و ...
تا جایی که اطلاع دارم دارم اینا بدون پلاک هستن ...
سی ار ام دو زمانه و سی ار اف 4 زمانه !

CRM 250R & AR
vs
CRF 250R

دوستان شرایط در ایران رو مد نظر داشته باشید
منتظر نظراتتون هستم

S!L3NT
05-08-1390, 11:58 قبل از ظهر
کسی نیست از این دو موتور اطلاعات داشته باشه ؟

ARSH
05-08-1390, 01:19 بعد از ظهر
من از جفتشون سواری گرفتم خوشبختانه
نظرم
جفتشون که سیلندرشون249 هستش ( منظورم سی ار اف x هست نه r یه وقت با کراس اشتباه گرفته نشه )
سی ار اف اگه اشتباه نکنم استارتی هم هست اما سی ار ام فقط هندل هستش(دقیق نمیدونم استارتی هست یا نه یادم نمیاد دقت نکردم اصلا )
یکی از فرق های بارزشون رو میشه به بدنه یا چی میشگن اسمش یادم نمیاد شاسی اره شاسی
شاسی سی ار ام یه حالت با لوله مانند هست که اصولا برای تریل طراحی شده اما واسه سی ار اف شاسی فرا قوی سری r روی سری x که تریل هست نصبه یعنی شاسی کراس داره و دیوانه وار قویه که حتی با تریل های سی ار اف هم میان تو پیست موتور کراس میپرن ! اما با سی ار ام نمیشه اونقدر فشار اورد که باهاش بری پیست کراس بپری چون برای اینکار طراحی نشده

من خودم از صدای سی ار اف صدای اگزوزش چون چهار زمانست ( همه کراس و ها تریل ها چهار زمانه ) واقعا بدم میاد به خاطره همینه نمیخرم چون به هیچ عنوان نمیتونم صداشون رو تحمل کنم نمره اگزوز رو میدم به دوزمانه سی ار ام

شتاب هم که دیگه همه میدونن واضحه کدوم جر میده...

من خودم سی ار ام رو ترجیح میدم

---------- Post added at 02:19 PM ---------- Previous post was at 02:17 PM ----------

[Only registered and activated users can see links]

VS

[Only registered and activated users can see links]

S!L3NT
05-08-1390, 04:24 بعد از ظهر
شتاب هم که دیگه همه میدونن واضحه کدوم جر میده...
من نمیدونم داداش ... تازه واردم :دی

قیمت کدوم بیشتره ؟ سی ار اف ؟
برم تو یوتیوب یه صدا از سی ار اف گیر بیارم ببینم چجوریه ...
من از استیل سی ار اف خیلی خوشم میاد ...

حسـن
05-08-1390, 05:34 بعد از ظهر
crfx مدل 2005 حدود 5 تومن قیمتش بود البته اینجا
به هیچ وجه سواری و نرمی سی آر ام را نداره یکی از دوستام از لفظ استخون شتر ازش یاد میکنه !!!
ولی مزیتی که نسبت به سی آر ام داره اینه که مسافت هم میشه باهاش رفت و ضرتی رینگ نمی زنه
صداش هم خیلی رو مخه

S!L3NT
05-08-1390, 09:12 بعد از ظهر
خوب نظرتون در این مورد :
تاپ اسپید و شتاب اولیه چیه ؟ کدوم بهترن ؟

راستی احساس میکنم سی ار ام بیشتر جا افتاده باشه تا سی ار اف ! (حداقل تو شهر ما!) نظر شما چیه ؟ قطعاتش گیر میاد سی ار اف ؟ (نسبت به سی ار ام!!!)

حسـن
05-08-1390, 09:44 بعد از ظهر
crfx کلا خیلی کم یابه به طبعش قطعاتش هم کمه
تاپ اسپید که با موتور تریل معنایی نمیده ولی من با سی آر ام 155 تا رفتم که تغریبا موتور تو هوا بود
تو شتاب هم فکر میکنم بازم انجین طلا بهتر بود ولی هر دوش خیلی خوفن بشینی متوجه میشی گاز خود کشی میخورن
در کل سی آر ام بهتره البته اگه استفاده آفرود محض داری crfx مناسبتره

S!L3NT
06-08-1390, 05:29 بعد از ظهر
با این تفاسیر
crf-x مخصوص پیست چون قدرت بیشتری داره
crm (قطعات بیشتر.شتاب بیشتر.سرعت بیشتر.نرم تر بودن) فک کنم تنها چیزی که سی ار ام کم داره همون شاسی باشه درسته ؟

مجی
06-08-1390, 05:54 بعد از ظهر
عزیز من چرا الکی خودت رو عذاب میدی....این موتور ها واسه آفرود رفتن هست...تازه اونم اگه پایه داشته باشی...با هاش تو شهر نمیتونی تردددددد کنی با کسی رو زیر میکنی یا ازت میگیرن با اره از وسط نصف میکنند...شما هم که میگی تازه واردی این موتور واسط زیاده...اگه باهاش 100 متر بری ازش سیر میشی جون از جونت که عزیز تر نیست...پولت رو حروم نکن...موتور خیلی خوب و عالی هست ولی واسه شما جوابگوت نیست...

S!L3NT
06-08-1390, 06:00 بعد از ظهر
چه ربطی داشت این الان ؟

در تعجبم چطور شما متوجه شدی این موتور واسه من زیاده !؟!؟؟ اصلا چه ربطی داشت به سواریه من !؟؟!؟
تاپیک مقایسه هست (مزیت و معایب!) این دو موتور !

ممنون . دیگه از بحث خارج نشیم لطفا ...

Alireza
06-08-1390, 08:50 بعد از ظهر
جناب مجی تو پست زدن دقت بیشتری کنید

corvette z06
07-08-1390, 12:58 قبل از ظهر
با این تفاسیر
crf-x مخصوص پیست چون قدرت بیشتری داره
crm (قطعات بیشتر.شتاب بیشتر.سرعت بیشتر.نرم تر بودن) فک کنم تنها چیزی که سی ار ام کم داره همون شاسی باشه درسته ؟

دقیقا همینطوره!!
سی ار اف فقط به درد پیست کراس میخوره خیلی خشکه و رانندگی با اون صدای نا مطلوب و خشکی زیادش اصلا برای شهر مناسب نیست!!!
ولی سی ار ام یه دو منظوره واقعیه(هم واسه شهر مناسبه هم آفرود)ولی کمتر بدرد پیست موتوکراس بصورت حرفه ای میخوره، همراه با شتاب سرعت قدرت و نرمی بیشتر!!

reza KTM
07-08-1390, 01:12 قبل از ظهر
نمیخوام بحث منحرف شه ولی Crf از ktm خشک تره؟

حسـن
07-08-1390, 10:54 قبل از ظهر
تغریبا تو یه مایه هستند البته من کی تی ام کراس بیشتر سوار شدم و تریل در حد یه تست سواری گرفتم

MOHAMMAD_VIOLIN
27-04-1391, 01:57 قبل از ظهر
نمیخوام بحث منحرف شه ولی Crf از ktm خشک تره؟
اگه منظورت از crf همون crfx هست , و از ktm سری اندورو اون هست باید بگم ktm قابلیت تنظیم سفتی کم جلو و کمک وسط رو به آسونی داره و میتونه نرم هم بشه !
در ضمن crf در کلاس کراس خشک ترین و زمخت ترین موتوره و هرکی باهاش 5 سال پبست بپره دیسک کمر میگیره !! نرم ترین کراس ها rmz و kxf هستن.

نیما نادری
27-04-1391, 12:26 بعد از ظهر
کمکهای کی تی ام اندور و کراس و همچنین هوندا مدل آر و ایکس همهگی تنظیم شونده هستند اما شاسی هوندا مدل آر برای کراس بازی متناسب تر

و متعاقبا کمکها هم سفتر هستند ...اگر یکبار با مدل اندور کی تی ام تو پیست کراس برید بازی زیاد کمکها کلافتون خواهد کرد

مدل ایکس هوندا هم مثل آر سفته و باید همش در حالت مسابقه و نیم خیز باشی و برونیش که اصل سواری هم همینه

نه مثل کتلت رو زین پهن باشی

L E G E N D
30-10-1391, 12:34 قبل از ظهر
دوستان میشه باز هم بیشتر و جزئی تر مقایسشون کنید لطفا
مخصوصا در زمینه آفرود و شیب زدن
کدوم یکی بهتره؟
با اینا هم باید قبل از شیب شتاب بگیریم یا از پای کوه هم با دنده یک و دو میره راحت؟
تو شیبای بلند چی؟ ارتفاع شیب اگه زیاد باشه اون بالا ها کم نمیارن؟
فقط لطفا موتورهای دیگه رو تو بحث نیارید. فقط crm و crf

Mohammad aghili
30-10-1391, 12:48 قبل از ظهر
این مقایسه اشتباهه ، یک کراس رو با یک اندورو نمیشه مقایسه کرد ، اینجا باید سی آر اف ایکس باشه تا مقایسه درست بشه ، در هر صورت چهارزمانه برتری کلی داره ، چه تو گشتاور ، چه تو قدرت

رضا استکی
30-10-1391, 06:04 بعد از ظهر
زمینه آفرود و شیب زدن
کدوم یکی بهتره؟
خدمت دوست عزیزمون باید عرض کنم توی افرود ممکنه مسیر طولانی باشه و رفتن این مسیر طولانی با 2زمانه جماعت یه سری معایب خطرات احتمالی داره که با 4 زمانه نداره
مثل: 1.رینگ چسبوندن(جام کردن بر اثر حرارت بالا) 2.خال زدن شمع 3.مصرف بالا و خطر اتمام سوخت 2زمانه 4هزینه ی روغن ریختن توی هر باک بنزین و.....
البته 2زمانه اگه خیلی تمیز باشه این مشکلاتش کمتر هست ولی باز احتمال وقوعش بالاست

با اینا هم باید قبل از شیب شتاب بگیریم یا از پای کوه هم با دنده یک و دو میره راحت؟
تو شیبای بلند چی؟ ارتفاع شیب اگه زیاد باشه اون بالا ها کم نمیارن؟
نه احتیاجی به شتاب گیری نیست معمولا اکثر شیب ها رو با3 میره بالا توی شیب های بلند هم به قول یکی از دوستان تا اونجای که قوانین فیزیک اجازه بده میره از اون به بعد برمیگرده روت:2gwb921:

در هر صورت چهارزمانه برتری کلی داره ، چه تو گشتاور ، چه تو قدرت
محمد جان 2تا از رفیقام که موتورسازند میگفتند 4 زمانه توی قدرت و سرعت نهایی بهتر از 2 زمانه هستش!!!!
توی سرعت نهایی رو قبول دارم:32:

ولی وقتی 2زمانه کاری رو توی نصف 4زمانه انجام میده(همین قضیه ی احتراق 2زمانه ها و 4زمانه ها) چطور میشه قدرتش کمتر از 4زمانه باشه؟؟
میتونی علمی توضیح بدی که توپمون پر باشه؟:28:

stoncold
30-10-1391, 06:49 بعد از ظهر
توی سرعت نهایی رو قبول دارم:32:

ولی وقتی 2زمانه کاری رو توی نصف 4زمانه انجام میده(همین قضیه ی احتراق 2زمانه ها و 4زمانه ها) چطور میشه قدرتش کمتر از 4زمانه باشه؟؟
میتونی علمی توضیح بدی که توپمون پر باشه؟:28:

راستیتش من زیاد با چهار زمونه حال نمیکنم
چند وقت پیش یه وای زد 125 رو تو سطح صاف با یه چهار زمانه 250 انداختیم تو شتاب اولیه وای زد 125 سیسی طوری زد جلو که کف همه برید ولی تو دور عقب میموند تو شیب زدنم دو زمانه کم میاره ولی چهار زمانه راحت میره اخ نمیگه
خیلی علمی بلد نیستم ولی خب وقتی شما بخوای یه دور چرخشو تو چهار مرحله انجام بدی معلومه نسبت به چرخش همون یه دور تو دو مرحله نیروی کمتری میخوای مصرف کنی تو هر مرحله پس تو دور بالا و فشار زیاد تو چرخوندن چهار قسمتی موفق تری ولی تو فشار کم یا مثلا سرازیری دو دور چرخش همیشه برتره

رضا استکی
30-10-1391, 07:41 بعد از ظهر
مرسی stoncold جان ولی این قضایای 4مرحله و دو مرحله رو درست متوجه نشدم چی شد:wall3:

چند وقت پیش یه وای زد 125 رو تو سطح صاف با یه چهار زمانه انداختیم تو شتاب اولیه وای زد 125 سیسی طوری زد جلو که کف همه برید ولی تو دور عقب میموند تو شیب زدنم دو زمانه کم میاره ولی چهار زمانه راحت میره اخ نمیگه
4زمانه ژاپنی بود؟؟:297:
من با cr 250 کل انداختم هم توی شتاب هم سرعت گرفتمش البته دلیلش کراس بودنش بود چون دنده 1 من که اومد پر شه اون 3 تا دنده داد ولی من با اقتدار میشستم به گاز :12:
و توی دنده 2 جاش گذاشتم:icon_pf _100_:

:32:

stoncold
30-10-1391, 08:45 بعد از ظهر
مرسی stoncold جان ولی این قضایای 4مرحله و دو مرحله رو درست متوجه نشدم چی شد:wall3:

4زمانه ژاپنی بود؟؟:297:
من با cr 250 کل انداختم هم توی شتاب هم سرعت گرفتمش البته دلیلش کراس بودنش بود چون دنده 1 من که اومد پر شه اون 3 تا دنده داد ولی من با اقتدار میشستم به گاز :12:
و توی دنده 2 جاش گذاشتم:icon_pf _100_:

:32:
اصل قضیرو یادم رفت بگم که چهار زمانش 250 بود و دو زمانش 125
خب تریل با کراس که قابل مقایسه نیست چون ضریب دنده هاشون خیلی فرق میکنه خیلی و از طرفی سی ار زیاد تو بورس نیست البته موتورا خیلی خوبیه
ببین شما بخوای یه دور میلنگ بزنه که که مثلا چرخ ماشین یا موتورت یه دور بچرخه تو چهارزمانه تو چهار مرحله این کار انجام میشه ینی هر مرحله یک چهارم میلنگو میچرخونه ولی دو زمونه تو دو مرحله ینی هر مرحله نضف میلنگو میچرخونه مثلا اگه موتورت چهار اسب بخار قدرتش باشه تو هر مرحله تو چهار زمانه یه اسب بخار قدرت میخواد ولی تو هر مرحله تو دوزمانه دو اسب بخار که این کار تو فشار و سربالایی مصیبتو و سرازیریو فشار کم مزیت

Mohammad aghili
30-10-1391, 10:12 بعد از ظهر
محمد جان 2تا از رفیقام که موتورسازند میگفتند 4 زمانه توی قدرت و سرعت نهایی بهتر از 2 زمانه هستش!!!!
توی سرعت نهایی رو قبول دارم

میتونی علمی توضیح بدی که توپمون پر باشه؟

داداشی رفیقات درست میگن

دوزمانه تو فاصله کم و سرگاز از چهار زمانه وحشی تر و تیز تره ، دقیقا بخاطر همون قضیه سوخت سریع تر
اگر هم دقت کرده باشی ، تو مسابقات X Fighters (که فقط 20 متر از حالت ایست تا رمپ فاصله داره که بره فضا و حرکت بزنه ) غالبا از موتور های دوزمانه استفاده میشه

منتها اونطوریا هم نیس که بگی دیگه چهارزمانه مث اردک میمونه ، دوزمانه ، تا یه حدی بهت شتاب میده و بعد از یه حدی این روند بصورت نزولی افت پیدا میکنه ، اینو میتونی تو شیب های خیلی خوف که مسافت زیادی هم دارن ببینی ، دوزمانه اولش ، شیب رو جر میده میره بالا ، ولی آخرای شیب که میرسه دیگه به ناله میوفته ، نمیگم نمیره ، اما اون گشتاوری رو که اون اول بهت داده رو دیگه نمیده اما چهار زمانه برعکس این قضیه س ، هرچی گاز بیشتر میشه گشتاور بصورت ضریب تساعدی بالا میره و شما دیگه وسطای شیب که رسیدی باید گازتو کم کنی و الا پرتت میکنه پایین ، گشتاور بسیار وحشتناکی داره این موتورا و کار هرکسی نیس روندنشون ، خصوصا کلاس 450 cc که از هر 10 نفر یه نفر جرئت میکنه بشینه پشتش ، نمونش بنده ، نشستم پشتش ، اومدم تک بزنم به فنا رفتم ، نافرم وحشیه

یه بحث دیگه ای هم که هست تکنولوژی این موتور هاست که چون روز دنیاس ، در هرحال از تکنولوژیه یه سی آر ام 20 سال پیش خیلی بهتره دیگه

خلاصه اینطوریاس

Mohammad aghili
30-10-1391, 11:53 بعد از ظهر
نظرم اینه شما بری سمت هوندا دیگری یا xr ، اینا هم واس مسافرت خوبن ، هم خرجشون پایینه ، هم چهار زمانه ان و هم اینکه شدیدا اصطحلاکشون پایینه و عمرشون بالاس

قیمتشون هم مناسبه
یه دیگری یا xr الان میتونی با 4.5 - 5 تومن تمیــز شو گیر بیاری

تعمیراتش هم زیاد هزینه بر نیس

منتها تنها نکته ای که داره ، واس پرش و حرکات نمایشی ساخته نشده ، همین

- - - Updated - - -

یاشار جان
از نظر شما صدای دوزمانه قشنگه
این یه چیز شخصیه

من بشخصه صدای F رو با هیچی عوض نمیکنم

و اینکه میگی چهارزمانه شتابش کجا بود ، پیشنهاد میکنم حتما یه دس سوار شی یه چهار زمانه در کنار یه دوزمانه تا بفهمی چندان فرقی ندارن

- - - Updated - - -

ممنون میشم نظر کارشناسی درباره پست های من داده نشه

Mohammad aghili
01-11-1391, 03:23 بعد از ظهر
یه کراس وای زد دوزمانه 250 2009 قدرتی معادل کراس چهار زمانه سی ار اف 450 تولید میکنه

با احترام باید بگم این حرف درست نیس ، باید اینطور گفت : یه وای زد 250 میتونه تو پیست با یک 450 f مقابله کنه

چون صد در صد توان خروجی موتور ها یکسان نیستن

02109002
02-11-1391, 09:12 بعد از ظهر
با سلام

پست های نامربوط حذف شد

احترام به یکدیگر فراموش نشه

موفق باشید