PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک برای پالس 180

224
30-07-1390, 03:16 بعد از ظهر
سلام علیکم خدمت همگی

من میخوام ترمز عقب پالس 180 رو دیسکی کنم ؛ خیلی ها میگن کخ ترمز دیسکی غیر کارخونه ای خراب میشه و خوب از آب در نمیاد .

کسی پبشنهادی نداره ؟ اصلا خوب هست یا اینکه درست از آب در نمیاد ؟

چون اتاق 180 با 220 یکی هست فکر کنم بشه بدون دردسر رینگ و دوشاخ عقب 220 رو بندازم روی 180 . درست گفتم ؟

اگه قیمت دارید هم محبت کنید ؟

متشکرم از همگی
یاعلی مدد

nightwolf_suzuki
30-07-1390, 05:36 بعد از ظهر
داداش کار نشد نداره...
اما یه چیزی در مورد این حرکتا بگم... اینکارا یه ذره دل شیر میخواد و کله داغ...
چون چیزی که غیر کارخونه ای باشه یه میلیمتر اینور اونور بشه ممکنه که..... زبونم لال ... فاتحه...
من خودم ترمز جلوی روان رو دو طرف دیسک کردم... کاری که اکثرا میگفتن امکان نا پذیره...
ولی خب دیگه باید بسم الله رو بگی....
بازم نظر اساتید فن که درسایت فعالیت میکنن مورد احترام...:20:

mosim2m
30-07-1390, 09:40 بعد از ظهر
واسه چی میخوای این کارو بکنی ؟ من که با عقب دیسک 220 ام مجل دارم . عقب لنت بهتره .

nightwolf_suzuki
30-07-1390, 09:57 بعد از ظهر
در کل ترمز های دیسکی و لنتی یه مزایا و معایبی دارن... که در کل ترمز دیسکی بهتره...
طبق تجربه خودم یه توضیح کچولو راجع به این دو نوع سیستم ایستایی میدم...
ترمز لنتی :
مزایا :
1-چون در وسط ریگ یا همون طوقه قرار داره باعث میشه تعادل موتور در ترمز های شدید بیشتر حفظ بشه و به چپ و راست منحرف نشه...
2-سیستم ساده تری داره و تعمیراتش خیلی راحت تره و هیچوقت توی جاده نمیذارتت...
معایب :
1-باعث ضعیف تر شدن طوقه میشه چون که فضای زیادی رو توی طوقه میگیره...
2-نیروی زیادی برای بازدهی بهتر میخواد...
3-به راحتی خراب میشه چون که لنت روی المینیوم توی توپی قرار میگیره و باعث صابونی شدن توپی چرخ میشه...
4-در صورت استفاده زیاد داغ میکنه...

ترمز دیسکی :
مزایا :
1-سرعت عمل بالا و بهتر نگهداشتن موتور...
2-انرژی ورودی کم و بازدهی زیاد ...
3-داغ شدن کمتر...

معایب :
1- چون در یک طرف چرخ قرار داره باعث کشیده شدن موتور به همون سمت میشه...
2-اگر توی جاده به هر علتی خراب بشه تعمیرش به این راحتیا نیست... مخصوصا اگر دیسک بشکنه...
3-احتمال قفل کردنش زیاده...

224
01-08-1390, 05:06 قبل از ظهر
واسه چی میخوای این کارو بکنی ؟ من که با عقب دیسک 220 ام مجل دارم . عقب لنت بهتره .

آقا سلام علیکم ، آخه دیسکی چند تا خوبی داره .

یکیش اینه که برای تعویض لنت بر خلاف ترمز کاسه ای ، نیاز به در آوردن چرخ عقب نیست - مطمئنتر هست - شکیلتر از کاسه ای هست و دلایلی که جناب " گرگ شب " اشاره کردن .

حالا نظرت چیه ؟ چرا با دیسک عقب 220 مشکل داری ؟

داداش کار نشد نداره...

در کل ترمز های دیسکی و لنتی یه مزایا و معایبی دارن... که در کل ترمز دیسکی بهتره...
طبق تجربه خودم یه توضیح کچولو راجع به این دو نوع سیستم ایستایی میدم...
ترمز لنتی :
مزایا :
1-چون در وسط ریگ یا همون طوقه قرار داره باعث میشه تعادل موتور در ترمز های شدید بیشتر حفظ بشه و به چپ و راست منحرف نشه...
2-سیستم ساده تری داره و تعمیراتش خیلی راحت تره و هیچوقت توی جاده نمیذارتت...
معایب :
1-باعث ضعیف تر شدن طوقه میشه چون که فضای زیادی رو توی طوقه میگیره...
2-نیروی زیادی برای بازدهی بهتر میخواد...
3-به راحتی خراب میشه چون که لنت روی المینیوم توی توپی قرار میگیره و باعث صابونی شدن توپی چرخ میشه...
4-در صورت استفاده زیاد داغ میکنه...
ترمز دیسکی :
مزایا :
1-سرعت عمل بالا و بهتر نگهداشتن موتور...
2-انرژی ورودی کم و بازدهی زیاد ...
3-داغ شدن کمتر...
معایب :
1- چون در یک طرف چرخ قرار داره باعث کشیده شدن موتور به همون سمت میشه...
2-اگر توی جاده به هر علتی خراب بشه تعمیرش به این راحتیا نیست... مخصوصا اگر دیسک بشکنه...
3-احتمال قفل کردنش زیاده...

آقا سلام علیکم

آره راست میفرمایید ؛ کار نشد نداره ولی بفرمایید با رینگ و پمپ و دو شاخ عقب 220 کار تمومه ؟

متشکرم بابت اینکه مزایا و معایب هر دو رو اشاره کردی .

حالا بفرما که با خرید رینگ و پمپ و دوشاخ عقب 220 کار تمومه ؟ یعنی کار خوبی از آب درمیاد و بی نقص ؟ چون نمیخوام به چیزی از تنظیمات موتور دست بزنم .

با یه تعویض ساده ی رینگ و دوشاخ کار درست بشه و بعدش پمپ رو سوار کرد . چون اتاق 180 همون اتاق 220 هست پس نباید مشکلی پیش بیاد و مثل دیسکیه کارخونه ای بشه .

نظرت چیه ؟

قیمت وسایل رو از کجا بدست بیارم ؟

با تشکر از همگی
یاعلی مدد

nightwolf_suzuki
01-08-1390, 10:04 قبل از ظهر
دوشاخ و رینگ زیاد مهم نیست....
روی دوشاخ و رینگ چیز خاصی سوار نمیشه...
فقط یه پیستون و دیسک سوار میشه که اتفاق خاصی نمیوفته...
دوشاخ و رینگ رو بخر...
قسمت مهم، کار گذاشتن پمپ اصلی روی شاسی و تنظیم کردنش با پدال ترمز هست...
توی اون قسمت یه میلیمتر هم نباید اشتباه کنی...
حالا به این عکس توجه کن....
پمپ اصلی رو در منطقه شماره یک باید نصب کنی... که کار بسیار دقیقیه...
و در شماره دو باید اتصال پمپ و پدال ترمز باشه که اگر قسمت یک رو درست انجام بدی اتصال کار سختی نیست...
4092
البته این عکس پالس 200 هست... من 180 نداشتم ولی شبیه هم هستن... فرق زیادی ندارن....
انشاالله درست درس پس داده باشیم...

Kami
01-08-1390, 10:38 قبل از ظهر
ترمز عقب پالس دیسکی نشه بهتره
چون لیز میخوره

mosim2m
01-08-1390, 10:05 بعد از ظهر
حالا نظرت چیه ؟ چرا با دیسک عقب 220 مشکل داری ؟

اولش که اصلا نمیگرفت باید تا ته فشار میدادی تا بگیره الانم که میگیره سوت بدی میکشه عین این اتوبوسای شرکت واحد . لنت عوض کردم 2 بار سمباده کشیدم اصلا تاثیر نداشت . ضمنا میخ میگیره . امنیت نداره

224
02-08-1390, 05:25 قبل از ظهر
آقا سلام علیکم

دوشاخ و رینگ زیاد مهم نیست....
روی دوشاخ و رینگ چیز خاصی سوار نمیشه...
فقط یه پیستون و دیسک سوار میشه که اتفاق خاصی نمیوفته...
دوشاخ و رینگ رو بخر...

شما که قیمت دوشاخ و رینگ رو نداری ؟ من از کجا قیمت بگیرم ؟

قسمت مهم، کار گذاشتن پمپ اصلی روی شاسی و تنظیم کردنش با پدال ترمز هست...
توی اون قسمت یه میلیمتر هم نباید اشتباه کنی...
حالا به این عکس توجه کن....
پمپ اصلی رو در منطقه شماره یک باید نصب کنی... که کار بسیار دقیقیه...
و در شماره دو باید اتصال پمپ و پدال ترمز باشه که اگر قسمت یک رو درست انجام بدی اتصال کار سختی نیست...

اتفاقا آقای " گرگ شب " داداش ما 220 داره و دیدم پمپ و مسیر روغن ترمز رو که پشت اون جاپایی عقب هست اما کار گذاشتن پمپ اینطوریکه شما گفتید خیلی سخته . چیکار کنم ؟

باتشکر
یاعلی مدد

---------- Post added at 05:25 AM ---------- Previous post was at 05:21 AM ----------

اولش که اصلا نمیگرفت باید تا ته فشار میدادی تا بگیره الانم که میگیره سوت بدی میکشه عین این اتوبوسای شرکت واحد . لنت عوض کردم 2 بار سمباده کشیدم اصلا تاثیر نداشت . ضمنا میخ میگیره . امنیت نداره

آقا سلام علیکم

راست میگی این 220 داش ما هم همین طوریه که گفتید . اولش که موتور صفر بود نمیگرفت ، الآنم هم سوت میکشه . البته خیال میکردم با تعویض لنت درست بشه که میفرمایید تاثیری نداشته !

ولی قبول داری تعویض لنت دیسک راحتتر از لنت کاسه ای هست ؟ دیگه نمیخواد چرخ رو در بیاری .

خیلی متشکرم
یاعلی مدد

nightwolf_suzuki
02-08-1390, 04:19 بعد از ظهر
این سوت کشیدن و ترمز نگرفتن بخاطر نا مرغوب بودن دیسکشه... دیسک مرغوب بگیرید اینطوری نمیشه... دیسک عقب روان بهترین نوع هست فکر کنم 14 تومن پولشه...به پالس هم میخوره...

شما هم اگر میخوای سوت نکشه و ترمز نگیره دیسک عقب روان بگیر...
اما برای کار گذاشتن ...
ما دونوع پمپ ترمز داریم... عمودی(یا ایستاده) و افقی(خوابیده)... که بهترین نوع عمودی هست(یاهمون ایستاده) اگر میتونی پمپ عقب عمودی روش سوار کنی عالیه...
باید ببری جوش کاری و دوتا مهره به شاسی جوش بدی به فاصله سوراخ جای پیچ پمپ... و قبل از جوش دادن مهره ها باید جک پمپ رو به پدال وصل کنی و اندازه بزنی جا ترمز دقیق عمل میکنه(همون مرحله سخت کاره) بعد از بغل پیچ ها روی شاسی علامت بزنی ... بر جوشکاری،مهره ها رو دقیقا جای علامت ها جوش بدی...
پمپ رو ببنید و شلنگ رو به پیستون عقب بکشی...
همین...

224
02-08-1390, 08:12 بعد از ظهر
این سوت کشیدن و ترمز نگرفتن بخاطر نا مرغوب بودن دیسکشه... دیسک مرغوب بگیرید اینطوری نمیشه... دیسک عقب روان بهترین نوع هست فکر کنم 14 تومن پولشه...به پالس هم میخوره...

شما هم اگر میخوای سوت نکشه و ترمز نگیره دیسک عقب روان بگیر...
اما برای کار گذاشتن ...
ما دونوع پمپ ترمز داریم... عمودی(یا ایستاده) و افقی(خوابیده)... که بهترین نوع عمودی هست(یاهمون ایستاده) اگر میتونی پمپ عقب عمودی روش سوار کنی عالیه...
باید ببری جوش کاری و دوتا مهره به شاسی جوش بدی به فاصله سوراخ جای پیچ پمپ... و قبل از جوش دادن مهره ها باید جک پمپ رو به پدال وصل کنی و اندازه بزنی جا ترمز دقیق عمل میکنه(همون مرحله سخت کاره) بعد از بغل پیچ ها روی شاسی علامت بزنی ... بر جوشکاری،مهره ها رو دقیقا جای علامت ها جوش بدی...
پمپ رو ببنید و شلنگ رو به پیستون عقب بکشی...
همین...

آقا سلام علیکم

سپاسگزارم از زحمتی که کشیدید . اگه بگیرم خدمتتون میرسم .

یاعلی مدد

nightwolf_suzuki
02-08-1390, 10:52 بعد از ظهر
آقا سلام علیکم

سپاسگزارم از زحمتی که کشیدید . اگه بگیرم خدمتتون میرسم .

یاعلی مدد
خدمت از ماست... یاعلی