PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی خرید موتور

hk2015
13-02-1395, 02:41 قبل از ظهر
با سلام
بنده قصد خرید یک موتور تا سقف حداکثر 6 میلیون رو دارم
هدف از خرید موتور هم رفتن به محل کاروامدن به خونه می باشد.
ایتم های مهم برای انتخاب هم:
1- کم صدا بودن انجین
2-نرم بودن موتور وفشار وارد نکردن زیاد به کمر
3- کم خرج بودن
4-تعمیر کردن راحت
5-صفر بودن
6- بی غیر از سی جی
خیلی هم وقت ندارم کمتر از یک هفته
منتظر نظرات شما عزیزان هستم

MANHUNT
13-02-1395, 07:30 قبل از ظهر
پالس ١٨٠ و اپاچي ١٨٠ هر دو گزينه خوبي هستن همينطور پالس ١٣٥ كه موتور كم مصرف و كم خرجي هستش و تمام نيازهاتون بر اورده ميكنه قيمتش هم ٤٤٠٠ هستش شتابش هم در حد ١٨٠ هستش بخاطر چهار سوپاپ بودن اپاچي و پالس ١٨٠ قيمتشون نزديك ٦ هستش حالا يه مقدار بالا و پايين خرج بيمه هم دارن كه نزديك سيصد تومن ميشه اپاچي مدل هاي ١٦٠ سي سي و ١٥٠ سي سي هم داره كه ارزونتر هستن با همون كارايي در كل موتورهاي هندي چند ساله وارد ايران شدن و جواب خودشونو پس دادن نوع نشستن پشتشون طوري هست كه به كمر فشار نمياره يا كمرو اذييت نميكنه

hk2015
13-02-1395, 05:11 بعد از ظهر
ممنون از راهنمایی شما
می خواستم بدونم شما جایی رو سراغ دارید که آپاچی 180صفر رو با قیمت مناسب بفروشد ؟
لطفا اگر سراغ دارید با ذکر ادرس وشماره اعلام فرمایید ممنون

hk2015
13-02-1395, 05:46 بعد از ظهر
درضمن بنده از یکی از موتور سازهای قدیم محله ام که از قدیم کارش تعمییر موتور وموتور سنگین هست .گفت اپاچی 180 بخر
بنده قبلا اپاچی کارکرده خریده بودم.ولی متاسفانه داشت خرج باز می کرد فروختم با ضرر
اطلاعاتی درباره معایب پالس 180 و135 ندارم ولی در مورد اپاچی این رو می تونم بگم که
1- مصرف سوختش بالاست
2-قطعات یدکی گرونی داره
3- دستمزد تعمییرش هم بالاست
عزیزان اگر تجربه ای دارند لطف کنند اعلام کنند،تا دوباره ما موتوری نخریم وبا ضرر بفروشیم
باتشکر

موتور باز
14-02-1395, 10:29 قبل از ظهر
پالس 180 از نظر فنی از آپاچی قوی تره
از تعمیرکارم شنیدم

من بودم چند ماه صبر می کردم تا این انژکتوری ها بیاد تا قیمت این موتورها میشکنه

( از نیمه سال دیگه موتورسیلکت صفر غیر انژکتور شماره گذاری نمیشه )

erfi.747
15-02-1395, 03:38 بعد از ظهر
سلام
پالس 180
خدافظ

hk2015
01-03-1395, 02:15 بعد از ظهر
با سلام
با تشکر از دوستانی که جواب تاپیک بنده رو دادن
الان بعد از یه سری تحقیق نصفه ونیمه به این نتیجه رسیدم که یا پالس 135 بخرم یا پالس 180؟
بنظر شما کدوم رو بخرم؟
از همه لحاظ
1-کم خرج بودن
2-کمردرد نگرفتن وصدای کم انجین واگزوز
3-کم مصرف
4-قعطات یدکی ارزان
موتوری که می خوام بخرم هم حالا حالا ها قصد عوض کردن ندارم

دوست مون عرض کرده بود صبر کن تا موتور های انژکتوری بیاد
حقیقت من وقت ندارم
با سپاس فراوان

mentiroso
01-03-1395, 02:55 بعد از ظهر
پالس 180 بدون شک بهتره

MANHUNT
01-03-1395, 03:09 بعد از ظهر
هر جفتشون خوبن فقط مصرف ١٣٥ كمتره يه مقدار صفر ١٨٠ نزديك ٦ تومن و صفر ١٣٥ ٤٥٠٠ هر كدومشو انتخاب كني ضرر نكردي

موتور باز
01-03-1395, 04:05 بعد از ظهر
یه تعمیر کار به من گفت:
- آلیاژ های انجین محصولات باجاج با کیفیت تر هست
- ظاهر محصولات آپاچی زیباتر هست

Seyed.mahdi
01-03-1395, 04:13 بعد از ظهر
سلام

بنده 135 دارم. موتور خیلی خوبیه. برای رفت و آمد عادی خیلی خوبه. وزن کم، شتاب خوب، کم صدا، ظاهر بروز. اما مصرفش از 180 مسلماً کمتره اما خیلی زیاد هم نه. در عوض باک 180 تقریبا 15 لیتره و باک 135 ظرفیتش 8 لیتره که زود تر تموم میشه. 135 فنر های تقریباً خشکی داره. ولی از نظر کمر درد همونطور که رفیقمون گفتن نوع ارگونومیک صندلی (پالس)( آپاچی رو نمیدونم) طوریِ که اصلا کمر درد نمیگیرید. بنده این همه با موتور این برو اونبر میرم اصلا کمر درد نگرفتم. البته خشکیش احتمال زیاد احساس میشه. بلکه شاید بعضی مواقع اذیت هم بکنه. (135 رو عرض میکنم).
بنظرم اگر قطعا صفر میخواید 180 خوبه و راستی گزینه ان اس 150 هم هست که جداً تعریفش رو (صاحبانش) زیاد میکنن. ظاهراً اون هم موتور خیلی خوبیه. حتماً بهش فکر کن. قیمت هم حدود 5900 هست. این دوتا از 135 بهترن.
ولی میتونید با 6 تومن یه 220 سالار بردارید. در حد صفر و لازرورق. خیلی سالاره. منتها اینکه 100 درصد سالم باشه موتور و خوب آب بندی شده باشه مهمه.

یا علی

موتور باز
01-03-1395, 05:45 بعد از ظهر
سوزوکی جیکسر چنده ؟ خیلی کم مصرفه

saeed.he
01-03-1395, 10:20 بعد از ظهر
180 بدون شک
ولی موتورای جدید بازارم جالب توجهن. تو رنج 6 تومت پالس ان اس 150
و تو رنج 4.300 بنلی تی ان تی 150

Sent from my HTC One E9PLUS dual sim using Tapatalk

hk2015
02-03-1395, 01:34 بعد از ظهر
با تشکر وسپاس فراوان از دوستانی که محبت کردند وپاسخ دادند
دوستم مون اظهار کرده که 135کمک های خشکی دارد
با این توجه که من کمر درد دارم واین مسئله خیلی برام مهم هست
وحقیقت حالا حالا ها قصد تعویض موتور هم ندارم
کارم هم با موتور رفتن به محل کار وخونه می باشد
با این تفاسیر اگر دوستان فکر می کنن کمک های 135 خشک هست بنده تو فکر قرض پول باشم ویه ns بخرم:18:

موتور باز
02-03-1395, 02:39 بعد از ظهر
میدونی جیکسر 155 که تکتاز آورده با یک لیتر 60 کیلومتر راه میره ( به لطف سیستم بهیه مصرف سوخت انحصاری سوزوکی )

Seyed.mahdi
02-03-1395, 04:50 بعد از ظهر
با تشکر وسپاس فراوان از دوستانی که محبت کردند وپاسخ دادند
دوستم مون اظهار کرده که 135کمک های خشکی دارد
با این توجه که من کمر درد دارم واین مسئله خیلی برام مهم هست
وحقیقت حالا حالا ها قصد تعویض موتور هم ندارم
کارم هم با موتور رفتن به محل کار وخونه می باشد
با این تفاسیر اگر دوستان فکر می کنن کمک های 135 خشک هست بنده تو فکر قرض پول باشم ویه ns بخرم:18:

ان اس 150 میتونید بردارید بدون اینکه پول قرض کنید. نه لشیه 200 رو داره و نه مشکلات گفته شده ی دیگه رو. از نظر نرمی هم چند نفر گفتن از پالس و آپاچی هم نرم تره البته اگر اشتباه نکنم. باز اگر گیر آوردید برشون دارید برونید ببینید با کدوم راحت ترید.

hk2015
03-03-1395, 10:27 بعد از ظهر
ممنون از پاسخ تون
ولی من از یه موتور ساز شنیده بودم که 150 اشغاله نه رادیاتور داره نه ترمز عقب دیسکی
خودمون مودم والا هرکی یه چی میگه!!!!!!:icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

ابوالفضل88
04-03-1395, 08:46 قبل از ظهر
من به جات بودم آپاچی 180 میخریدم ظاهر اسپرت و قشنگ ترمز ها همه دیسک که در مقایسه با بقیه بهتره قیمتشم شیشو دیویس

با این موتور تو اتوبانم 90 راحت میتونی بری

Seyed.mahdi
04-03-1395, 07:05 بعد از ظهر
سلام

این تعمیر کارا تا حالا 150 از نزدیک دیدن که میگن خوبه یا بده؟!
موتور فروش میگه 30 متر روندمش اومدم یکی برداشتم. از کسانی که روندنش باید بپرسی چطوره.
بازم بیشتر تحقیق کنید

در پناه حق

saeid_fitness
07-03-1395, 10:49 بعد از ظهر
سلام
یه موتور خوب واسه آخر هفته ها میخوام خیابونی یا اسپورت، حالت تهاجمی داشته باشه صد البته موتور خوبی باشه از این ایرانیا نمیخوام ک وارد میکنن پول خدا تومن میگیرن مستقیم خودم میارم ولی نمیدونم چی بگیرم خیلی تو کف Yamaha yzf r3 رفتم واقعا حال میده ب آدم، میخواستم هیو بگیرم پشیمون شدم با نصف اون پول موتور بهتر از اونو میشه آورد ایران، چندتا مدل معرفی کنین ببینم چی به چیه مرسی
قدرت خوبی داشته باشه شتاب و سرعتش خوب باشه کیفیت خوبی داشته باشه، آدمی نیستم که پدر موتور رو در بیارم هر روز پام تو تعمیرگاه باشه خودمم تا حدودی فنی بلدم

hk2015
09-03-1395, 05:33 قبل از ظهر
باتشکر از همه کسانی که بنده رو راهتمایی کردند
بلاخره یک ان اس 200 گرفتیم......توکل بر خدا ببینیم چی از اب در میاد
:31:

دیروز که روندمش احساس می کنم خشکه.... شاید هم اب بندی باید بشه....شاید هم توقع من از نرم بودن زیاده...
در کل فعلا اظهار نظری نمی تونم بکنم تا بعد ببینیم چی پیش میاد...
ولی شانش اوردیم بلا فاصله قبل از سرکار رفتن قفل دیسک خریدم وگرنه الان اقا دزد سوار بر موتور ما بود:34:
اگر دوستان در مورد اب بندی موتور چیزی می دونن که مفید باشه ممنون میشم بگن
باسپاس
:smilies(182)::smilies(182):

MANHUNT
09-03-1395, 07:39 قبل از ظهر
باتشکر از همه کسانی که بنده رو راهتمایی کردند
بلاخره یک ان اس 200 گرفتیم......توکل بر خدا ببینیم چی از اب در میاد
:31:

دیروز که روندمش احساس می کنم خشکه.... شاید هم اب بندی باید بشه....شاید هم توقع من از نرم بودن زیاده...
در کل فعلا اظهار نظری نمی تونم بکنم تا بعد ببینیم چی پیش میاد...
ولی شانش اوردیم بلا فاصله قبل از سرکار رفتن قفل دیسک خریدم وگرنه الان اقا دزد سوار بر موتور ما بود:34:
اگر دوستان در مورد اب بندی موتور چیزی می دونن که مفید باشه ممنون میشم بگن
باسپاس
:smilies(182)::smilies(182):
مباركت باشه دوست عزيز ايشالا با سلامتي و خوشي سوارش بشي برو تاپيك پالس ٢٠٠ ان اس رو كامل مطالعه كن تو بخش موتورهاي اسپورت همه چيز از ابندي و غيره توضيح داده شده يا سوالي داشتي اونجا مطرح كن

poriya-hunter
09-03-1395, 09:21 بعد از ظهر
سلام ایا این صحت داره که انجین نامی 200 طرح سی جی بخاطر زنجیر تایم بودنش پس از مدتی خرج میاره؟اگه میدونید قیمت رو هم لطف کنید.در ضمن به نظر شما کدوم بهتره نامی 200 یا کویر 200 یا نیکتاز200 ؟

MANHUNT
09-03-1395, 09:38 بعد از ظهر
سلام ایا این صحت داره که انجین نامی 200 طرح سی جی بخاطر زنجیر تایم بودنش پس از مدتی خرج میاره؟اگه میدونید قیمت رو هم لطف کنید.در ضمن به نظر شما کدوم بهتره نامی 200 یا کویر 200 یا نیکتاز200 ؟
نه زوست عزيز فقط موقع تعويض بايد زنجير تايمت تعويض بشه

کاهش هزینه تولید
کاهش وزن موتور نسبت به دنده تایم
افزایش قدرت موتور و گشتاوری موتور
کاهش هزینه سرویس و نگهداری
کاهش چشمگیر لزرش موتور
کاهش صدا نسبت به دنده تایم در دراز مدت
راحتی سرویس
تنظیم دقیقتر تایم سوپاپها
عمر بسیار بالا نسبت به دنده تام و تسمه تایم،
بعضي از مزاياي زنجير تايم زنجير تايم باعث ميشه كه موتور نرم تر كار كنه و بي صدا تر باسه همين نامي بهتره به نظرم

poriya-hunter
10-03-1395, 12:51 بعد از ظهر
داش قیمت نامی نمیدونی چنده؟در ضمن در چه صورت باید زنجیر تایم تعویض بشه؟ آیا زمان خاصی هست (چند وقتی یکبار؟) که باید عوض بشه؟

Sent from my GT-I8262 using Tapatalk

MANHUNT
10-03-1395, 01:59 بعد از ظهر
داش قیمت نامی نمیدونی چنده؟در ضمن در چه صورت باید زنجیر تایم تعویض بشه؟ آیا زمان خاصی هست (چند وقتی یکبار؟) که باید عوض بشه؟

قيمت دقيقش رو نميدونم اما بايد نزديك ٢٧٠٠ باشه درباره زنجير تايم هم هر وقت موعدش برسه كه اونم بالاي چهل هزار در نظر بگير

erfi.747
11-03-1395, 05:29 بعد از ظهر

داداش من یه مدت بدجور دنبال هوندا 200 بودم نظرمم اول روی نامی بود بخاطر همین زنجیر تایم و جفت چرخ دیسک و اینا ولی از هرکی پرسیدم گفت از نظر کیفیتی افتضاحه حتی یه بار نامی صفر دیدم که کنار خیابون واساده بود از یارو پرسیدم داستان چیه گفت روشن نمیشه هرکار میکنم ... در کل به این نتیجه رسیدم که کویر 200 از نظر کیفیتی از همه بهتره و از نظر شتاب و سرعت هم تعریف نیکتاز 200 رو خیلی شنیدم

poriya-hunter
11-03-1395, 08:50 بعد از ظهر
داداش من یه مدت بدجور دنبال هوندا 200 بودم نظرمم اول روی نامی بود بخاطر همین زنجیر تایم و جفت چرخ دیسک و اینا ولی از هرکی پرسیدم گفت از نظر کیفیتی افتضاحه حتی یه بار نامی صفر دیدم که کنار خیابون واساده بود از یارو پرسیدم داستان چیه گفت روشن نمیشه هرکار میکنم ... در کل به این نتیجه رسیدم که کویر 200 از نظر کیفیتی از همه بهتره و از نظر شتاب و سرعت هم تعریف نیکتاز 200 رو خیلی شنیدم
ممنون از راهنماییت . میتونم بپرسم شما کدوم یکی رو انتخاب کردید؟
حسابی گیج شدم اخه کویر به کیفیت معروفه نیکتاز به خاطر توپی عقب بزرگتر به سرعت زیاد تر معروفه و نامی به خاطر زنجیر تایم و جفت دیسک بودن به شتاب بالاتر وامنیت بالاتر همچنین لرزش کمتر معروفه .شما ها اساتید محترم کدوم رو بیشتر توصیه میکنید؟(به عبارتی:شما اگه بخواین هوندا 200 بخرین کدوم رو انتخاب میکنید و چرا؟) پیشاپیش مرسی از راهنماییتون

poriya-hunter
11-03-1395, 08:54 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییت.واقعیتش نمیتونم قبول کنم که کارخانه نامی با سابقه خوب محصولی تولید کنه که بشه از نظر کیفیت بهش گفت افتضاح.میتونم بپرسم شما کدوم یکی رو انتخاب کردید؟
حسابی گیج شدم اخه کویر به کیفیت معروفه نیکتاز به خاطر توپی عقب بزرگتر به سرعت زیاد تر معروفه و نامی به خاطر زنجیر تایم و جفت دیسک بودن به شتاب بالاتر وامنیت بالاتر همچنین لرزش کمتر معروفه .شما ها اساتید محترم کدوم رو بیشتر توصیه میکنید؟(به عبارتی:شما اگه بخواین هوندا 200 بخرین کدوم رو انتخاب میکنید و چرا؟) پیشاپیش مرسی از راهنماییتون

ali.motahari
12-03-1395, 12:05 قبل از ظهر
ممنون از راهنماییت.واقعیتش نمیتونم قبول کنم که کارخانه نامی با سابقه خوب محصولی تولید کنه که بشه از نظر کیفیت بهش گفت افتضاح.میتونم بپرسم شما کدوم یکی رو انتخاب کردید؟حسابی گیج شدم اخه کویر به کیفیت معروفه نیکتاز به خاطر توپی عقب بزرگتر به سرعت زیاد تر معروفه و نامی به خاطر زنجیر تایم و جفت دیسک بودن به شتاب بالاتر وامنیت بالاتر همچنین لرزش کمتر معروفه .شما ها اساتید محترم کدوم رو بیشتر توصیه میکنید؟(به عبارتی:شما اگه بخواین هوندا 200 بخرین کدوم رو انتخاب میکنید و چرا؟) پیشاپیش مرسی از راهنماییتونشرکت نامی بنظر من یکی از بهترین شرکت هاس ک از لحاظ کیفیت همیشه بهترین بودهمن خودم داشتم نامی 200 ک با بقیه 200 ها تفاوت داشت و اصولی 200 شده بودترمزاش جواب گو بودن و بدنه کمی قطورتر و سنگین تر بود موتور ک تو سرعتای بالا به بازی در نمیومد موتور و شتاب عالی داشت بخاطر زنجیر تایم بودنش ک من هم اگزوزشو خالی کرده بودم هم کاربرات ژاپنی با پمپ شتات انداخته بودم ک واقعا محشر شده بودواقعا حیفم اومد فروختمش:(

erfi.747
13-03-1395, 04:25 بعد از ظهر
ممنون از راهنماییت . میتونم بپرسم شما کدوم یکی رو انتخاب کردید؟
بله موتور علی آقا واقعا تک بود
[Only registered and activated users can see links]
اما من بخوام بگیرم کویر 200 رو میگیرم چون بی دردسر تره حالا شتابش یکم کمتر باشه اما راحتم در عوض پیشنهاد میکنم تاپیک هوندا 200 رو مطالعه کنید

poriya-hunter
13-03-1395, 09:49 بعد از ظهر
ببخشید کسی میدونه فرق نامی 200 با نامی cb200 (طبق سایت نامی tnmco.com)چیه؟
همچنین این سیم که در عکس پایین به اگزوز موتور وصل شده چی هست و کارش چیه؟(تصویر مربوط به نامی cb200)

Sadegh.galaxy
14-03-1395, 03:05 قبل از ظهر
ببخشید کسی میدونه فرق نامی 200 با نامی cb200 (طبق سایت نامی tnmco.com)چیه؟
همچنین این سیم که در عکس پایین به اگزوز موتور وصل شده چی هست و کارش چیه؟(تصویر مربوط به نامی cb200)

احتمالا مربوط به توربو شارژره شه😅😅😅

abolfazls
14-03-1395, 02:26 بعد از ظهر
سلام
اون سنسور اكسيژن منيفولد هست
سنسور اکسیژن بر روی مانیفولد خروجی وقبل از مبدل کاتالیتیکی نصب میگرددو مقدار اکسیژن موجود در گازهای خروجی را معين ميكند
حالا موتور كاربراتورى اينو ميخواد چه كار ؟؟؟ من نميدونم !!!
موفق باشيد

Sent from my iPhone using Tapatalk

erfi.747
15-03-1395, 01:41 بعد از ظهر
سلام
اون سنسور اكسيژن منيفولد هست
سنسور اکسیژن بر روی مانیفولد خروجی وقبل از مبدل کاتالیتیکی نصب میگرددو مقدار اکسیژن موجود در گازهای خروجی را معين ميكند
حالا موتور كاربراتورى اينو ميخواد چه كار ؟؟؟ من نميدونم !!!
موفق باشيد

Sent from my iPhone using Tapatalk
سنسور اکسیژن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ رو سی جی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :wow::icon_pf _52_: داداش مطمئنی ؟! کامپیوترش کجا بود آخه ؟

mogrem
15-03-1395, 06:24 بعد از ظهر
فکر کنم به زودی شاهد سی جی انژکتور باشیم چند روز پیش اخبر میگفت قانون ممنوع شدن موتور های کابراتوری از اول مهر اجرا میشه

موتور باز
16-03-1395, 05:35 قبل از ظهر
تولید شده
از نیمه سال 95 دیگه شماره گذاری موتورهای جدیدی که انژکتور نباشند رو شماره نمی کنه .
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

mohammadjamirtey
16-03-1395, 10:07 قبل از ظهر
سلام مخواهم موتور هوندا دیو بخرم می توانید راهنمایی ام کنید

فرستاده شده از LG-D802ِ من با Tapatalk

mohammadjamirtey
16-03-1395, 10:08 قبل از ظهر
سلام میخواهم موتور هوندا دیو بخرم می توانید راهنمایی ام کنید

فرستاده شده از LG-D802ِ من با Tapatalk

erfi.747
16-03-1395, 08:46 بعد از ظهر
تولید شده
از نیمه سال 95 دیگه شماره گذاری موتورهای جدیدی که انژکتور نباشند رو شماره نمی کنه .
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
با این حساب یعنی اگه موتوری سیستم تزریقش کاربرات برقی باشه اوکیه و مشکلی نداره برا شماره گذاری ؟ چون انژکتور و کاربرات برق تقریبا یه کار انجام میدن اما این از خدا نشناسا میگن فقط انژکتور :98:

sajjadme
17-03-1395, 12:06 قبل از ظهر
پس خرید پالس 220 رو باید فراموش کرد درسته ؟؟؟؟

poriya-hunter
17-03-1395, 08:11 قبل از ظهر
دبیر سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت اظهار داشت : در راستای کاهش آلودگی هوا کارگروهی متشکل از پلیس ، سازمان حفاظت محیط زیست ، سازمان استاندارد و وزارت صنعت ومعدن تشکیل شده و تصمیماتی مبنی بر توقف تولید موتورسیکلت های کاربراتوری و عدم پلاک گذاری آنها ارائه شده است .

ضیاء مقدم در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو بیان کرد : این طرح قرار است از ابتدای مهر ماه سال 95 اجرایی شده و موتورسیکلت های کاربراتوری پلاک گذاری نشوند .

وی افزود : هم اکنون موتورسیکلت های کاربراتوری موجود در کارخانه ها اجازه پلاک گذاری داشته و هیچ ممنوعیتی تا پایان سال 94 ندارند .

ضیاء مقدم با بیان تمامی مشکلاتی که بر سر راه این طرح وجود دارد گفت : باید برای خروج موتور سیکلت های کاربراتوری از چرخه تولید با برنامه ریزی دقیق و حساب شده حرکت کرد زیرا یکی از مشکلات اساسی در این طرح تامین موتور سیکلت های انژکتوری است که منبع اصلی آن کشور چین بوده و آمادگی واردات موتورهای انژکتوری هنوز وجود ندارد .

وی تصریح کرد : در حال حاضر یک موتور سیکلت کاربراتوری حدود 2.5 میلیون تومان برای هر فرد تمام می شود و اگر بخواهیم آن را به انژکتوری تبدیل کنیم حدود 1 میلیون تومان افزایش قیمت خواهیم داشت [emoji33] و قدرت خرید مردم کاهش خواهد یافت و برای اجرای این برنامه دولت باید تسهیلاتی ارائه دهد .

دبیر سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت ادامه داد : درست نیست که مقصر اصلی آلودگی را موتور سیکلت های کاربراتوری بدانیم زیرا تمامی عوامل از جمله کمبود حمل ونقل عمومی ، افزایش خودروهای فرسوده و عدم کنترل کافی بر معاینه فنی خودروها دست به دست هم داده و آلودگی بوجود می آورند .

وی خاطر نشان کرد : تولید موتورسیکلت های انژکتوری نیازمند بسترسازی دقیق است و در این مقطع زمانی برای رسیدن به این اهداف مشکلات متعددی داریم که می توان به عدم وجود منبع اصلی برای تولید موتورسیکلت های انژکتوری ، مشکلات ارائه خدمات پس از فروش و زمان بندی نادرست اشاره کرد که همه این عوامل منجر به تعطیلی کارخانه ها می گردد.
منبع: dande6.com

poriya-hunter
17-03-1395, 08:16 قبل از ظهر
پس خرید پالس 220 رو باید فراموش کرد درسته ؟؟؟؟
اگر قبل از مهر 95 بخری همون قیمته قدیمه و پلاک هم میشه ولی بعد از مهر موتورای کاربراتور دیگه پلاک نمیشن و انژکتور هم اگه بشه طبق متن خبر بالا حدود 1 میلیون افزایش قیمت خواهیم داشت.پس بهتره هرکس به فکر موتور خریدنه قبل از مهر بخره وگرنه باید 1 میلیون بیشتر پول بده

sajjadme
17-03-1395, 01:49 بعد از ظهر
من اگه بخرم بعد برای فروش مشکل پیدا میکنم ... یعنی هفت تومن پولم به باد فنا میره چون نمره گذاری نمیشه ...شانسه من هست دیگه ...الانم تنها گزینه دایلیمه ...اونم که گرونه ...هیچی برم با همین دوچرخه عین سگ رکاب بزنم بلکه کمی راه بره ...:10:
تف به محیط زیست ..این همه ادم دارن جنگلارو نابود میکنن ویلا میسازن مشکلی نیست
این همه کامیون ها و ماشین های ترانزیت و اتوبوس های دودزای داغون که هر یدونه اش به اندازه 1000 تا موتور الودگی داره ...دارن تردد میکنن اونم هیچی نیست
این همه ماشین های داغون و کاربراتوری هست و همچنان خرید و فروش میشه اونا هم هیچی نیست
اما موتورسیکلت که هر 100 کیلومتر دور و بر 3 لیتر میسوزونه و یه وسیله نقلیه ی ارزون و کم خرج و کم مصرف هست ...این داره کره ی زمینو نابود میکنه ؟؟
واقعا من متاسفم هم برای دولت ...هم برای موتور های بیچاره ....و بیشتر برای عشق موتور ها و موتور سوار های بیچاره مون که براشون هیچ شخصیتی قائل نیستن و علاوه بر اون همه چیز بر اونا سخت گرفته میشه
از خرید موتور ...نمره گذاری ... برخورد پلیس ....توی پارکینگ های پلیس ....
واقعا که...:((

poriya-hunter
17-03-1395, 02:29 بعد از ظهر
من اگه بخرم بعد برای فروش مشکل پیدا میکنم ... یعنی هفت تومن پولم به باد فنا میره چون نمره گذاری نمیشه ...شانسه من هست دیگه ...الانم تنها گزینه دایلیمه ...اونم که گرونه ...هیچی برم با همین دوچرخه عین سگ رکاب بزنم بلکه کمی راه بره ...:10:
تف به محیط زیست ..این همه ادم دارن جنگلارو نابود میکنن ویلا میسازن مشکلی نیست
این همه کامیون ها و ماشین های ترانزیت و اتوبوس های دودزای داغون که هر یدونه اش به اندازه 1000 تا موتور الودگی داره ...دارن تردد میکنن اونم هیچی نیست
این همه ماشین های داغون و کاربراتوری هست و همچنان خرید و فروش میشه اونا هم هیچی نیست
اما موتورسیکلت که هر 100 کیلومتر دور و بر 3 لیتر میسوزونه و یه وسیله نقلیه ی ارزون و کم خرج و کم مصرف هست ...این داره کره ی زمینو نابود میکنه ؟؟
واقعا من متاسفم هم برای دولت ...هم برای موتور های بیچاره ....و بیشتر برای عشق موتور ها و موتور سوار های بیچاره مون که براشون هیچ شخصیتی قائل نیستن و علاوه بر اون همه چیز بر اونا سخت گرفته میشه
از خرید موتور ...نمره گذاری ... برخورد پلیس ....توی پارکینگ های پلیس ....
واقعا که...:((
داش چرا خودتو ناراحت می کنی؟[emoji1]
گفتم که اگه قبل از مهر بخری کاربراتور هم پلاک میشه.ولی از اول مهر به بعد دیگه نه. بنده هم قصد خرید نامی 200 دارم و تا قبل از اول مهر باید بگیرم اما اگر مهر شروع شد باید موتور انژکتور نامی 200 رو بگیرم و یک میلیون بیشتر بدم

yasharazary
17-03-1395, 05:33 بعد از ظهر
دوزمانه رو پلاک نمیدادن،اینم اضافه شد

یعنی اگه یکی یه موتور مدل90کاربرات داشته باشه،وبعد مهرماه بخواد انتقال سندبکنه و تعویض پلاک کنه،تعویض پلاک نمیشه؟چجوریه؟

racer
17-03-1395, 07:56 بعد از ظهر
سلام دستان این قانون اگر اجرایی بشه سر وقتش فقط شامل موتورهای صفر که توسط نیروی انتظامی در کارخانه پلاک میشه
الان تو خیابون هنوز پیکان و پژو کاربراتوری هست و راحت معامله و پلاک گذاری میشه تو تعویض پلاک و موتور هم بهمین صورت هست مگر عمر وکارکردش بالای ده سال باشه که تعویض پلاک نمیکنن

Alireza.BMW
17-03-1395, 09:46 بعد از ظهر
از نظر من ممکنه سال دیگه اجرایی بشه چون تا ابلاغ کامل بشه و... زمان میبره دوستان
بعدشم عرض به حضورتون بازم از نظر من موتور کاربرات هم قیمتش میره بالا چون انژکتور تعمیرش سخته و هزینه هاش خیلی بیشتر از از کاربراتیه سادست و هرکسی هم بلد نیست انجام بده... صحولت تعمیر و تنظیم کاربرات رو همه میدونن که یک نفر یکم وارد باشه خودش میتونه نتظیم کنه اما انژکتور از این خبرا نیس

- - - Updated - - -

خدمت دوستان هم عرض کنم فقط مختص موتورهای صفر هستش الان کسی که موتور مدل 95 خریده بنا به هردلیلی بخاد بفروشه مگه میشه سند نزنن؟؟؟ همه ی موتور های تا حجم 200 سی سی به غیر ار آر اس کاربراتن آر اس هم که همه کس نمیخرن 11 میلیون پول موتور هرکسی نداره که بودجه مردم نهایت همون 6.7تومنه پس اینحوریا نیس

موتور باز
17-03-1395, 11:54 بعد از ظهر
از نظر من ممکنه سال دیگه اجرایی بشه چون تا ابلاغ کامل بشه و... زمان میبره دوستان
بعدشم عرض به حضورتون بازم از نظر من موتور کاربرات هم قیمتش میره بالا چون انژکتور تعمیرش سخته و هزینه هاش خیلی بیشتر از از کاربراتیه سادست و هرکسی هم بلد نیست انجام بده... صحولت تعمیر و تنظیم کاربرات رو همه میدونن که یک نفر یکم وارد باشه خودش میتونه نتظیم کنه اما انژکتور از این خبرا نیس

- - - Updated - - -

خدمت دوستان هم عرض کنم فقط مختص موتورهای صفر هستش الان کسی که موتور مدل 95 خریده بنا به هردلیلی بخاد بفروشه مگه میشه سند نزنن؟؟؟ همه ی موتور های تا حجم 200 سی سی به غیر ار آر اس کاربراتن آر اس هم که همه کس نمیخرن 11 میلیون پول موتور هرکسی نداره که بودجه مردم نهایت همون 6.7تومنه پس اینحوریا نیس

سلام
و با عرض احترام
آخه انژکتور خیلی چیز اضافه تری نداره و تعمیرش هم بسیار راحت تره

یه سوزن پاشش برقی داره ( که دستور رو از ECU میگیره ) - تعمیرکار هم کاری به کارش نداره - فقط می شوردش - و اتصالش برقش رو چک می کنه
یه سنسور اکسیژن داره - که تعمیر کار فقط باید از سالم بودن و وصل بودن اتصالش مطمئن بشه
یه دریچه گاز برقی داره ( که دستور رو از ECU میگیره ) - تعمیرکار اصلا کاری با این نداره

اتفاقا تعمیر موتور های انژکتوری به مراتب راحت تره

برید از یه تعمیرکار پژو بپرسید پژو کاربرتوری بیشتر خراب میشه یا پژو انژکتوری ( تنظیم سیستم سوخت رسانی و جرقه زنی رو میگم )

Sadegh.galaxy
18-03-1395, 08:14 قبل از ظهر
سلام
و با عرض احترام
آخه انژکتور خیلی چیز اضافه تری نداره و تعمیرش هم بسیار راحت تره

یه سوزن پاشش برقی داره ( که دستور رو از ECU میگیره ) - تعمیرکار هم کاری به کارش نداره - فقط می شوردش - و اتصالش برقش رو چک می کنه
یه سنسور اکسیژن داره - که تعمیر کار فقط باید از سالم بودن و وصل بودن اتصالش مطمئن بشه
یه دریچه گاز برقی داره ( که دستور رو از ECU میگیره ) - تعمیرکار اصلا کاری با این نداره

اتفاقا تعمیر موتور های انژکتوری به مراتب راحت تره

برید از یه تعمیرکار پژو بپرسید پژو کاربرتوری بیشتر خراب میشه یا پژو انژکتوری ( تنظیم سیستم سوخت رسانی و جرقه زنی رو میگم )

دوست عزیز،کاربرات پژو استثناست بین ماشینای کاربراتی از بس پیچیدست،
مثلا یه دستگاه دیاگ ای سی یو کلی قیمتشه،ولی کاربرات بایه پیچ گوشتی وآچار اوکی میشه،

من پراید کاربرات دارم،جزاینکه دوسال یه بار یه تنظیم نیاز داره،خیلی از مشکلای عجیب وغریب ناشی از سنسورای انژکتور رو نداره،

البته انتخاب اول من انژکتوره،چون هم بازدهیش بیشتره و......ملی مزایای دیگه،ولی باشرایط الان ،واقعا لزونی نداره انژکتور جایگزین بشه،اونم بااین اجبار و افزایش قیمت!!!

موتور باز
18-03-1395, 03:05 بعد از ظهر
دوست عزیز،کاربرات پژو استثناست بین ماشینای کاربراتی از بس پیچیدست،
مثلا یه دستگاه دیاگ ای سی یو کلی قیمتشه،ولی کاربرات بایه پیچ گوشتی وآچار اوکی میشه،

من پراید کاربرات دارم،جزاینکه دوسال یه بار یه تنظیم نیاز داره،خیلی از مشکلای عجیب وغریب ناشی از سنسورای انژکتور رو نداره،

البته انتخاب اول من انژکتوره،چون هم بازدهیش بیشتره و......ملی مزایای دیگه،ولی باشرایط الان ،واقعا لزونی نداره انژکتور جایگزین بشه،اونم بااین اجبار و افزایش قیمت!!!

با قسمتی از حرفاتون موافقم

اما با اینکه کاربراتور از انژکتور بهتره اصلا

بنده 15 سال پیش دانشگاه رشته مکانیک صنایع اتومبیل درس خوندم و در زمینه انژکتور و اینها از اساتید هندی و روسی بهره بردم .

همین بنلی و هیوسانگ که الان وارد بازار شده یا بقیه موتور های جدید رو فقط با یه دیاگ 50 هزار تومانی ، دیاگ میشه و ارورر هاشم پاک .

با نرم افزار های اندروید دیاگ هم دوران دیاگ های چند میلیونی سر اومده

باز هم میگم انژکتور بسیار بسیار راحت تر و کم دردسر تر هم برای کاربر و هم برای تعمیر کار هست .

Alireza.BMW
18-03-1395, 06:39 بعد از ظهر
با قسمتی از حرفاتون موافقم

اما با اینکه کاربراتور از انژکتور بهتره اصلا

بنده 15 سال پیش دانشگاه رشته مکانیک صنایع اتومبیل درس خوندم و در زمینه انژکتور و اینها از اساتید هندی و روسی بهره بردم .

همین بنلی و هیوسانگ که الان وارد بازار شده یا بقیه موتور های جدید رو فقط با یه دیاگ 50 هزار تومانی ، دیاگ میشه و ارورر هاشم پاک .

با نرم افزار های اندروید دیاگ هم دوران دیاگ های چند میلیونی سر اومده

باز هم میگم انژکتور بسیار بسیار راحت تر و کم دردسر تر هم برای کاربر و هم برای تعمیر کار هست .
.
دوست عزیز از نظر شما 50 تومن پولی نیست از نظر خیلی ها این پول پول زیادیه وقتی موتور کاربرات رو با 10 تومن براتون سرویسش میکنن یا حتی خودتون خیلی راحت و بدون هزینه کاراش انجام میدید... من نمیگم انژکتور بده خیلی هم خوبه اما برای موتور حجم پایین که برای مردم عادی و با درآمد کم در نظر گرفته شده خیر مناسب نیست مخصوصا اینکه یک سی جی 1تومن قیمتش میخاد بره بالا.والا ما که موتور کاربرات داریم برامون موردی ایجاد نمیکنه خرابی هم نداشتم باهاش

poriya-hunter
18-03-1395, 07:24 بعد از ظهر
.
دوست عزیز از نظر شما 50 تومن پولی نیست از نظر خیلی ها این پول پول زیادیه وقتی موتور کاربرات رو با 10 تومن براتون سرویسش میکنن یا حتی خودتون خیلی راحت و بدون هزینه کاراش انجام میدید... من نمیگم انژکتور بده خیلی هم خوبه اما برای موتور حجم پایین که برای مردم عادی و با درآمد کم در نظر گرفته شده خیر مناسب نیست مخصوصا اینکه یک سی جی 1تومن قیمتش میخاد بره بالا.والا ما که موتور کاربرات داریم برامون موردی ایجاد نمیکنه خرابی هم نداشتم باهاش
دقیقا.کاملا موافقم[emoji122] [emoji122] [emoji122] [emoji122] [emoji122]

kaveh_am
19-03-1395, 09:27 قبل از ظهر
سلام به همگی.
میشه آپاچی 180 رو با خیال راحت گذاشت تو حیابون رفت به کارو بار رسید یا میدزدنش؟
سوال بعدی این که موتور با این مشخصات چی خوبه..
_تو ترافیک بشه باهاش وحشی بازی دراورد.
_بشه باهاش راه تهران کرج رو خوب رفت..
_2 ترک مشکل نداشته باشه...
_بشه گذاشت بغل خیابون....
_بشه باهاش راه تهران کرج رو خوب رفت..
_هزینه زیاد مهم نیست ولی یه چیزی نباشه که آدم دلش نیاد ولش کنه تو خیابون...

پیشرو شکاری تو گزینه ها هست؟(شاید بشه یکم خاکی هم رفت..)
اگر قیمت حدودی هم دارید بگید..

kaveh_am
20-03-1395, 08:56 قبل از ظهر
up?

ali.motahari
20-03-1395, 11:53 قبل از ظهر
سلام به همگی.
میشه آپاچی 180 رو با خیال راحت گذاشت تو حیابون رفت به کارو بار رسید یا میدزدنبستگی به محلش داره!
سوال بعدی این که موتور با این مشخصات چی خوبه..بنظر من آپاچی خوشگل ترین و جا افتاده ترین موتوره
_تو ترافیک بشه باهاش وحشی بازی دراورد.اول سیجی بعدش آپاچی
_بشه باهاش راه تهران کرج رو خوب رفبا آپاچی میشه رفت ولی باید با سرعت و دورکمتر بری
_2 ترک مشکل نداشته باشه.دوترکش فرق داره با یه ترکش ولی کم نمیاره دیرتر دور برمیداره و شتابش کمتر میشه
_بشه گذاشت بغل خیابون...هر موتوریو میشه گذاشت کنار خیایبون ولی بازم بسته به محلش یا دزدیده میشه یا خط و خش یا ماشینا ک میخان وایسن میزنن بهش
_بشه باهاش راه تهران کرج رو خوب رفت.آپاچی خوب میره ولی راحت نمیره
_هزینه زیاد مهم نیست ولی یه چیزی نباشه که آدم دلش نیاد ولش کنه تو خیابون...دادا شما انتخابتو کردی دیگ

پیشرو شکاری تو گزینه ها هست؟(شاید بشه یکم خاکی هم رهندا سی جی ال بنظر من بهتره
اگر قیمت حدودی هم دارید بگید..
:au:

Alireza.BMW
20-03-1395, 01:13 بعد از ظهر
کاوه جان 220 بخر برادر آپاچی توی جاده تا سرعت 110 خوبه به بعدش روش فشاره البته میتونی با تعویض خورشیدی با یک دندونه بزرگتر حدود 350 دور دور موتور انجین رو توی یک سرعت مشخص توی یک دنده مشخص کم کنی... مثلا من خورشیدی آپاچی 160 قبلیم رو یک دندونه بزگتر انداختم که با دنده 5 و دور موتور 7000 سرعت 100 رو میرفت قبلا با این دور موتور 95تا...
.
برای خاکی ماکی هم این موتورا برای این جاها ساخته نشدن حتی همون 220

hk2015
30-03-1395, 01:34 قبل از ظهر
اگر دوستان لینک صفحه اب بندیNS 200رو بذارن ممنون میشم
با تشکر

irmacfa
30-03-1395, 04:08 قبل از ظهر
دوستان برای موتور های تخت یا همین به قول شما هاا CG مدل های 200Ccشون کم صدا ترن یا 150Ccشون بعد کدوم شرکت قطعاتش بهتر و در بازار هست

Sent from my SM-J200F using Tapatalk

Alireza.BMW
30-03-1395, 08:41 قبل از ظهر
دوستان برای موتور های تخت یا همین به قول شما هاا CG مدل های 200Ccشون کم صدا ترن یا 150Ccشون بعد کدوم شرکت قطعاتش بهتر و در بازار هست

Sent from my SM-J200F using Tapatalk
.
125 که قدرت جالبی نداره و راه نمیره... 200ش مصرفش بالاست کلا استاندارد نیست همون 150ش خوبه... 200ش صداش بیشتره و قدرت و شتابش عالی ولی خب خیلی داغ میکنه و مصرف بالاست...
توی مدل های موجود در بازار رهرو تیزپر توس زیگما انرژی کویر بهترین ها هستن...
کویر جدیدا کیفیت مونتاژش جالب نیس یکی از دوستان خریده صفر و از مونتاژ اصلا راضی نیس اما کویر کلا سی جی هاش قدرتش و شتابش یه نم بیشتر بقیست همون دوستمون برای یکی از دوستانش انرژی 150 رینگ اسپرت خریده میگه کیفیتش کلا از کویر بالاتره ولی خب سی جی ها همشون یکین زیاد فرق کیفیت انجین فرق نداره کویر 200 رو 3100 فکر کنم و انرژی رو 2900 خریدن...
به نظر شخصی من وقتی میخای 3 تومن پول پای سی جی بدی که 300 بیمش میشه و 100 الی 200هم همون اول خرج داره چرا طرف موتور دیگه ای نرفت مثل پالس 135 و آپاچی 160 کارکرده یا باکسر 150 همه اینا رو میشه مدل بالاهاش رو خرید...اون روز برام آپاچی 160 مدل 93 با دزدگیر و زنون بدون بیمه آوردن با 15 تا کار موتورم خیلی تمیز به 3700

Detective
30-03-1395, 09:48 قبل از ظهر
داداش یه نگاه هم به هیرو تریلر بنداز موتور بدی نیست.قیمتشم 4800 هستش..نیاز های شما رو هم برطرف میکنه کم خرج و مستحکم هستش.اینم تایپیکش:[Only registered and activated users can see links]