PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازسازی تریل Honda GY 200

omid0623
19-01-1395, 04:33 بعد از ظهر
سلام و عرض ادب خدمت اساتید محترم
قرض از مزاحمت اینکه دو سه روز پیش یه تریل Honda GY200 گرفتم
که بازسازیش کنم برای آفرود
با کمک و نظرات دوستان و اساتید با تجربه
منتظر نظرات شما هستم تا کار رو شروع کنم
نظر خودم اینکه موتور رو لخت کنم و از شاسیش شروع کنم
یا علی...

[Only registered and activated users can see links] 0%DB%B3_%DB%B2%DB%B3%DB%B0%DB%B4%DB%B1%DB%B6777057 963.jpg

[Only registered and activated users can see links]

shahriarr
19-01-1395, 06:10 بعد از ظهر
سلام ابتدا من به شما یه پیغام خصوصی دادم اون رو چک کنید و یه جواب بهم بدید

سیم کشی:ابتدا چراغ خطر و چراغ های جلو رو آفرودی ترمیم کنید این جزو سیم کشی هست که :
:15-20 متر سیم برق کلفت تهیه کنید به رنگ ها مختلف.شروع کنید سیم کشی های اصلی ترمیم کنید.با سیم کلفت...وقتی سیم کشی تموم شد اونا رو در برابر برف و آب و گل آب بندی کنید.یه سری لوله خرطومی هست سیم هارو از اون رد میکنید و با چسب برق میبندید.
وقتی خیال ادم از سیم کشی اصولی راحت باشه خیلی دستش جلو هست.
نوبت میرسه به چک آپ کلی تو این مرحله حتما حتما پیش یه مکانیک خوب برید و موتور رو بازدید کنه ایرادات رو برطرف کنه.
مورد بعد تقویت و تعویض سیم گاز ترمز کلاچ.اینا به شدت مهمن باید سیم هارو عوض کنید و روغن کاری کنیید.
مورد بعد چرخ عقب و جلو رو باز کنید بازدید کنید و گرد گیری و گریس کار کنید.بهتره از گریس نسوز استفاده کنید.بعد این کار حرکت موتور روان تر میشه.
تعویض زنجیر و دنده زنجیر های عقب و جلو همیشه توصیه میشه.
شستشو و تنظیم کاربرات--تنظیم موتور--
چک کردن فرمان.از محل اتصال.گریس کاری و ... .
با مراحل بالا موتور از نظر فنی میشه بی نقص آماده سواری.
ظاهر رو که هم مشخصه سلیقه ای هست.
1)باز سازی فلاپ ها و رنگ.یه برچسب کشی مرتب و یه براق کننده.

در نهایت هم آفرود:32:

omid0623
19-01-1395, 07:13 بعد از ظهر
سلام ابتدا من به شما یه پیغام خصوصی دادم اون رو چک کنید و یه جواب بهم بدید

سیم کشی:ابتدا چراغ خطر و چراغ های جلو رو آفرودی ترمیم کنید این جزو سیم کشی هست که :
:15-20 متر سیم برق کلفت تهیه کنید به رنگ ها مختلف.شروع کنید سیم کشی های اصلی ترمیم کنید.با سیم کلفت...وقتی سیم کشی تموم شد اونا رو در برابر برف و آب و گل آب بندی کنید.یه سری لوله خرطومی هست سیم هارو از اون رد میکنید و با چسب برق میبندید.
وقتی خیال ادم از سیم کشی اصولی راحت باشه خیلی دستش جلو هست.
نوبت میرسه به چک آپ کلی تو این مرحله حتما حتما پیش یه مکانیک خوب برید و موتور رو بازدید کنه ایرادات رو برطرف کنه.
مورد بعد تقویت و تعویض سیم گاز ترمز کلاچ.اینا به شدت مهمن باید سیم هارو عوض کنید و روغن کاری کنیید.
مورد بعد چرخ عقب و جلو رو باز کنید بازدید کنید و گرد گیری و گریس کار کنید.بهتره از گریس نسوز استفاده کنید.بعد این کار حرکت موتور روان تر میشه.
تعویض زنجیر و دنده زنجیر های عقب و جلو همیشه توصیه میشه.
شستشو و تنظیم کاربرات--تنظیم موتور--
چک کردن فرمان.از محل اتصال.گریس کاری و ... .
با مراحل بالا موتور از نظر فنی میشه بی نقص آماده سواری.
ظاهر رو که هم مشخصه سلیقه ای هست.
1)باز سازی فلاپ ها و رنگ.یه برچسب کشی مرتب و یه براق کننده.

در نهایت هم آفرود:32:

شهریار جان خیلی ممنونم بابت راهنمایی خوبت
اما چراغ عقب و جلو ای که میگی آفرودی باشه یعنی چطوری؟
میشه چند تا عکس از چراغ های آفرودی قرار بدی؟
کاربرات رو باز کردم شستم و تنظیم کردم(البته با کمک اساتید)

اما میخ ام موتور رو لخت کنم و شاسیش رو بسابم و یه رنگ طلایی کوره ای بزنم
و بعد برم به سراغ سیم کشی که بعدش فلاپ هارو ترمیم و رنگ کاری کنم
موتور رو هم از دسته موتور هاش جدا کنم و بذارمش زمین در موقع رنگ زدن شاسی
نظرت در مورد اینکارها چیه؟

shahriarr
19-01-1395, 07:45 بعد از ظهر
شهریار جان خیلی ممنونم بابت راهنمایی خوبت
اما چراغ عقب و جلو ای که میگی آفرودی باشه یعنی چطوری؟
میشه چند تا عکس از چراغ های آفرودی قرار بدی؟
کاربرات رو باز کردم شستم و تنظیم کردم(البته با کمک اساتید)

اما میخ ام موتور رو لخت کنم و شاسیش رو بسابم و یه رنگ طلایی کوره ای بزنم
و بعد برم به سراغ سیم کشی که بعدش فلاپ هارو ترمیم و رنگ کاری کنم
موتور رو هم از دسته موتور هاش جدا کنم و بذارمش زمین در موقع رنگ زدن شاسی
نظرت در مورد اینکارها چیه؟

برادر منظورم از چراغ آفرودی چراغ خاصی نیست
شما اولا باید مسیر سیم کشی چراغ هاتو محافظت کنی که تبر هم نتونه قطعش کنه اومدیو یه شب تو بیابون موندی میخوای چیکار کنی؟
مرحله دوم اینه لامپ خیلی پر نور بزرگ بگیری با یه جا لامپ که بهش بخوره اینارو سفت با چسب بهم بچسبونی که تا گردن رفتی تو گل چراغ هات روشن بمونه.و بتونی دید کافی داشته باشی.
گاها من خودم هم این کارو میکنم مبه جای یک لامپ از دو عدد لامپ استفاده میکنم کافیه بلوری رو سوراخ کنی یه سیم بکشی یه لامپ دیگه هم بهش وصل کنه که نورت قوی باشه.
حالا وقتی این کارا رو کردی.از نظر دید هیچ مشکلی نداری.به شرطی که سیم خوب استفاده کردی باشی و مسیر سیم کشی ضد آب باشه

ata313
19-01-1395, 08:55 بعد از ظهر
سلام. اقا امید نمیخوام روحیتو خراب کنم ولی جی وای موتوری نیست که بخوای این زحمت هارو براش بکشی، من حدود 22 سالمه چهار پنج ساله موتور سوارم تو این چهار پنج سال حدود 17 تا موتور عوض کردم فقط یکیش هوندا 125 بود بقیش همه تریل. جی وای 125 داشتم. جی وای جفت اگزوز پیشرو داشتم، هیوسانگ 125 کره ای داشتم حالا اینارو کار ندارم. تمام این کارارو میخواستم بکنم و بعضی از کارارو هم کردم ولی ارزش نداره. الان روان دارم برا اینم یه فکرایی به سرم میزنه ولی ارزش انجام دادن نداره همه کار ها نه ها، مثلا جی وای به لرزشش و لش شدن معروفه، من برای جی وای خودم توئیب گرفتم برای تمام پیچ های انجین به شاسی با اون واشار درست کردم، لرزشش رو کم کرد. خیلی حرف زدم، بنظرم رنگ کردن شاسی هزینه اضافه هست و انجام ندین خیلی بهتره. به انجین و سواری موتور برسین بهتره
عذر میخوام پر حرفی کردم

omid0623
19-01-1395, 10:39 بعد از ظهر
برادر منظورم از چراغ آفرودی چراغ خاصی نیست
شما اولا باید مسیر سیم کشی چراغ هاتو محافظت کنی که تبر هم نتونه قطعش کنه اومدیو یه شب تو بیابون موندی میخوای چیکار کنی؟
مرحله دوم اینه لامپ خیلی پر نور بزرگ بگیری با یه جا لامپ که بهش بخوره اینارو سفت با چسب بهم بچسبونی که تا گردن رفتی تو گل چراغ هات روشن بمونه.و بتونی دید کافی داشته باشی.
گاها من خودم هم این کارو میکنم مبه جای یک لامپ از دو عدد لامپ استفاده میکنم کافیه بلوری رو سوراخ کنی یه سیم بکشی یه لامپ دیگه هم بهش وصل کنه که نورت قوی باشه.
حالا وقتی این کارا رو کردی.از نظر دید هیچ مشکلی نداری.به شرطی که سیم خوب استفاده کردی باشی و مسیر سیم کشی ضد آب باشه

داداش خیلی حرف های مفید و پر فیضی زدی
حتما این کارارو انجام میدم.انشالله ببینیم که چی میشه

- - - Updated - - -

سلام. اقا امید نمیخوام روحیتو خراب کنم ولی جی وای موتوری نیست که بخوای این زحمت هارو براش بکشی، من حدود 22 سالمه چهار پنج ساله موتور سوارم تو این چهار پنج سال حدود 17 تا موتور عوض کردم فقط یکیش هوندا 125 بود بقیش همه تریل. جی وای 125 داشتم. جی وای جفت اگزوز پیشرو داشتم، هیوسانگ 125 کره ای داشتم حالا اینارو کار ندارم. تمام این کارارو میخواستم بکنم و بعضی از کارارو هم کردم ولی ارزش نداره. الان روان دارم برا اینم یه فکرایی به سرم میزنه ولی ارزش انجام دادن نداره همه کار ها نه ها، مثلا جی وای به لرزشش و لش شدن معروفه، من برای جی وای خودم توئیب گرفتم برای تمام پیچ های انجین به شاسی با اون واشار درست کردم، لرزشش رو کم کرد. خیلی حرف زدم، بنظرم رنگ کردن شاسی هزینه اضافه هست و انجام ندین خیلی بهتره. به انجین و سواری موتور برسین بهتره
عذر میخوام پر حرفی کردم

داداش میدونم چی میگی
اما خب ماها که پولش رو نداریم سی آر ام سوار شیم
خب حداقل میتونیم یه قدیمیشو بگیریم و بازسازیش کنیم
حداقل دلمون رو از عذا در بیاریم
من تو گردان امنیتی موتوری امام علی یه تریل تحویلم هستش
اونم 200 هستش و از این چینیا هست
اما جی وای خیلی بهتر از اون قدرت و شتاب داره
بنظر من اینطوره چون هر دوش رو سوار شدم
از نظر سواری که هیچ.اما یه اخلاق گندی که دارم اینکه ظاهرش جور نباشه سوارش نمیشم و دلم رو میزنه

ata313
20-01-1395, 10:35 قبل از ظهر
منم موتور های گردان رو سوار شدم، همه موتور ها لش هستن. ان شاالله موفق باشین

Gladiator
22-01-1395, 09:33 قبل از ظهر
اگه میخوای شاسی رو رنگ کنی خیلی دردسر داری
باید کامل موتورو لخت کنی
شاسی رو با ضد رنگ آهن کن
بعد بده برات رنگ کوره ای بپاشن بعد جمعش کن

zare
24-06-1396, 07:03 بعد از ظهر
ببخشید منم موتورم رو کمک عقب یا همون وسط رو باز کردم و یه کمک بزرگ تر گرفتم و یه دوسانتی متری میخواد تا پیچاش بهش بخوره چجوری کمکم رو کوچک تر کنم موتورمم gy 200بهرو هستش راهنمایی کنید ممنون

ata313
25-06-1396, 02:51 بعد از ظهر
سلام. ببر پس بده کمک فابریک خودشو بگیر. چرا دنبال درد سر هستی ؟؟؟