PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه پالسrs باهونداcbr250

shayant
12-01-1395, 02:25 قبل از ظهر
میخواستم بدونم دوم یکی از این موتورا تو شتاب تاپ اسپید هندلینگ بهتره؟؟؟؟؟

یه سوال دیگه و اونم اینه که آیا هونداcbr250هم انژکتوره؟یا فقط مدلabsانژکتوره؟

Mohsen_14
12-01-1395, 08:00 قبل از ظهر
سوال کردن نداره ، cbr 250 تو همه چیز بهتره ، شکی هم نیست . انژکتور هم هست ، تاپیکش موجوده .
سبک نشستن روش خیلی راحته به سختی هیو نیست .

hamidreza_pahlavan
12-01-1395, 08:13 بعد از ظهر
عرض شود خدمت دوست عزیزی که می خواست این دو موتور را با هم مقایسه کنه دقیقا این مقایسه رو من بین این سه موتور انجام دادم Honda CBR 300 2015 و Pulse RS 200 و KTM 250 rc و چند ماهی درگیر بودم

1- قیمت:
پالس RS: با قیمتی حدود 10,500,000 تومان
هوندا CBR 300: با قیمتی حدود 25,000,000 تومان
KTM 250 rc: با قیمتی حدود 29,000,000 تومان

---------------------------------------------------------------------- برنده pulse rs

2- کیفیت قطعات:
پالس RS: محصول کشور هندوستان و تکنولوژی بومی شده شرکت KTM
هوندا CBR 300: مونتاژ کشور هندوستان تحت لیسانس هوندای تایوان
KTM 250 rc: محصول KTM اتریش

--------------------------------------------------------------------- برنده KTM

3- وزن:

پالس RS: وزن 165 kg
هوندا CBR 300: وزن 162 kg
KTM 250 rc: وزن 147 kg

4- ارزونی و فراوانی قطعات

پالس RS: عالی
هوندا CBR 300: ضعیف
KTM 250 rc: خوب

---------------------------------------------------------------------- برنده pulse rs

5- ترمز:

هر سه موتور دارای ترمز ABS هستند اما کیفیت ترمز ها
پالس RS: متوسط
هوندا CBR 300: خوب

--------------------------------------------------------------------- برنده Honda و KTM

6- نمایندگی و پشتیبانی:

پالس RS: دارد فارس موتور ( نماینده انحصاری )
هوندا CBR 300: ندارد
KTM 250 rc: دارد شرکت کویر ( نماینده انحصاری )

--------------------------------------------------------------------- برنده pulse rs و KTM

شتاب و توان و قدرت:

پالس RS: قدرت 20 اسب بخار
هوندا CBR 300: قدرت 27.5 اسب بخار
KTM 250 rc: قدرت 31 اسب بخار

تو چشم بودن و خطر دزدی:

هوندا CBR 300: زیاد
KTM 250 rc: بسیار زیاد

زیبایی:

هوندا CBR 300: عالی
KTM 250 rc: عالی

--------------------------------------------------------------------- برنده Honda و KTM

دوست عزیز حالا بسته به جیبت و این که چه پشتیبانی از تعمیرکار و قطعات می خوای یکی رو انتخاب کن

امید وارم به دردت بخوره

shayant
13-01-1395, 01:00 قبل از ظهر
حمید جان کیفیت قطعات ktm از هوندا بهتره؟؟؟؟:297::297::297:

hamidreza_pahlavan
13-01-1395, 08:11 قبل از ظهر
بله هیچ شکی توش نداشته باش

farshad 54
13-01-1395, 02:16 بعد از ظهر
اصلا پالس قابل مقایسه با اون دوتا موتور دیگه نیست و اصلا در حد اون دوتایه دیگه
مخصوصا cbr300 نیست که بخوایم بین اونا بش فکر کنیم
در ضمن پالس قدرتش ۲۴ اسبه
پالس با این قیافه و مشخصات فنی که داره فقط حکم لنگه کفش کهنه در بیابان رو داره
و فقط وجه تمایزش قیمت پابینش نسبت به موتورای هم شکلشه
به نظر من هندا کیفیتش از پالس و کی تی ام هم بالاتره و هیچکس نمیتونه منکر این بشه
همون کی تی ام که همه فکر میکنن خدای کیفیته قطعاتش رو باز کنید و ببینید رو کدومش
زده ساخت اتریش همه چیش هندیه
البته هندا هم ساخت ژاپن نبست ولی کیفیتش برای همه ثابت شدس حتی اگر تو افغانستان
تولید بشه

erfi.747
13-01-1395, 06:00 بعد از ظهر
اصلا پالس قابل مقایسه با اون دوتا موتور دیگه نیست و اصلا در حد اون دوتایه دیگه
مخصوصا cbr300 نیست که بخوایم بین اونا بش فکر کنیم
در ضمن پالس قدرتش ۲۴ اسبه
پالس با این قیافه و مشخصات فنی که داره فقط حکم لنگه کفش کهنه در بیابان رو داره
و فقط وجه تمایزش قیمت پابینش نسبت به موتورای هم شکلشه
به نظر من هندا کیفیتش از پالس و کی تی ام هم بالاتره و هیچکس نمیتونه منکر این بشه
همون کی تی ام که همه فکر میکنن خدای کیفیته قطعاتش رو باز کنید و ببینید رو کدومش
زده ساخت اتریش همه چیش هندیه
البته هندا هم ساخت ژاپن نبست ولی کیفیتش برای همه ثابت شدس حتی اگر تو افغانستان
تولید بشه
یه ساعته دارم به این جمله میخندم : کیفیت ktm از هوندا بهتره :25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r3 0wi: فکر کنم بشه جزء دروغ سیزده به حسابش آورد :29dz8zk:

hamidreza_pahlavan
13-01-1395, 10:31 بعد از ظهر
از انتقاد شما لذت بردم تنها نکته ای که برازنده و زیبنده نبود به کاربردن گزینه لنگه کفش بود و چه بهتر بتوانیم درست انتقاد کنیم بدون تهمت و تمسخر
تعصب داشتن بی جا خودش عامل سقوطه
هدف کمک به دوستمون بود از دید گاه من و مقایسه ای به اون شکل که شما بنده را انتقاد فرمودید نبود ، نه من مالک این کارخانه ها هستم نه شما یک کارخانه هر چه قدر هم معتبر باشه شما هیچ موقع نمی تونید روی کیفیت قطعاتش فقط بر حسب برند حساب باز کنید
من سه ماه تحقیق کردم از چند تعمیرکار و چند دوست صاحب تجربه سوال کردم شاید شما اطلاعات بهتری از بنده دارید ولی بفرمایید از کجا چنین موردی می فرمایید جالتر اینجاست که دوستان دیگر هم موافقت خود را بدون تحقیق اعلام می کنند

shayant
14-01-1395, 02:16 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

یه چند تا عکس ا این موتورا براتون گزاشتم که از لحاظ ظاهری هم اونارو با هم مقایسه کنید

البه به نظر من هوندا کاملا ا اون دوتا موتور دیگه قشنگ تره :afro:

Yazdan
14-01-1395, 03:10 بعد از ظهر
cbr پرچمی انصافا خوشگله ...

shayant
15-01-1395, 12:31 قبل از ظهر
قبول دارم نظرتو حاجی

hamid123
15-01-1395, 01:13 قبل از ظهر
والا من rs نداشتم ولی cbr 250 زیاد با هیو سانگ تست زدم کاملا نقطه میشه cbr .ولی نباید از کم استهلاکی هندا گذشت که به نظر من مهم ترین اصل یک وسیله نقلیس .من موتور هندی زیاد داشتم اخریشم ns .موتور هندی نهایت تا 15000 حالا یکم بیشتر بهت حال میده اما نمیدونم چرا بعدش دیگه مثل اولش نیست حتی اگه صفحه کلاچ عوض کنی یا مثلا بهترین روغن استفاده کنی .نمی گم rs بده اما همون ns که داشتم تازه فلاپ نداشت هر کاری میکردی بازم فلاپای کلگی صدا میداد یا قبلش 220 اون که سرطان میشه صدای کلگیش ادمو دیوونه میکنه به کسی بر نخوره این تجربه منه از داشتن موتور هندی

hamidreza_pahlavan
15-01-1395, 08:25 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز والا به خدا منم از موتور هندی دفاع نکردم اخه کدوم عقل درستی موتور هندی رو سرتر از هوندا و اروپایی می دونه

اما اگه شما موتور رو برای رفت امد توی شهر و ترافیک و کار بخواهی و دائم بخواهی موتور رو گوشه خیابون بزاری و بری باز هم گزینه شما cbr هستش یا hyo و یا ktm و یا نینجا؟

کلاس این موتور ها با هم فرق دارن این حقیقتی ، یه ضرب المثل قدیمی هست که می گه " هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد " همون جور که شما با RS نمی تونی بری عشق حال و دور دور با نینجا 34 میلیونی هم تو شهری که برای 100 هزار تومان ادم می کشن نمی تونی بری سرکار موتورو بزاری گوشه خیابون که در عرض سه سوت دیگه صاحبش نباشی

اگه بد می گم بگو بد می گی

amirhosen80
15-01-1395, 08:39 بعد از ظهر
سلام یه سوال موتور ۱۲۵ چراغ مستطیل cgiهست یا cdi

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

amirhosen80
15-01-1395, 08:39 بعد از ظهر
سلام یه سوال موتور ۱۲۵ چراغ مستطیل cgiهست یا cdi

shayant
15-01-1395, 08:57 بعد از ظهر
به احتمال زیاد بایدCDIباشه چون اکثر CG ها چراغ گرد هستن البته میشه رو CG چراغ مستطیل هم انداخت

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز والا به خدا منم از موتور هندی دفاع نکردم اخه کدوم عقل درستی موتور هندی رو سرتر از هوندا و اروپایی می دونه

اما اگه شما موتور رو برای رفت امد توی شهر و ترافیک و کار بخواهی و دائم بخواهی موتور رو گوشه خیابون بزاری و بری باز هم گزینه شما cbr هستش یا hyo و یا ktm و یا نینجا؟

کلاس این موتور ها با هم فرق دارن این حقیقتی ، یه ضرب المثل قدیمی هست که می گه " هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد " همون جور که شما با RS نمی تونی بری عشق حال و دور دور با نینجا 34 میلیونی هم تو شهری که برای 100 هزار تومان ادم می کشن نمی تونی بری سرکار موتورو بزاری گوشه خیابون که در عرض سه سوت دیگه صاحبش نباشی

اگه بد می گم بگو بد می گی

برادر من الان 99 در صد جوونا RS میخرن برا دور دور چون پولشون به نینجا نمیرسه

farshad 54
16-01-1395, 02:08 بعد از ظهر
دوستان لطفا از بحث اصلی دور نشید

ار بهتون برنمیخوره و ناراحت نمیشید الان شکل چراغ سی دی آی چه ربطی به تاپیک داره

ali dalton
16-01-1395, 03:27 بعد از ظهر
سلام
دوستمون در بالا به نكت خوبي اشاره كرد
چون پولمون به هوندا كاوازاكي نميرسىه ميريم rs ميخريم
به خدا اگه پولش باشه همه ميگيرن..
من اگه ١٨٠ ميليون پول داشتم نميرفتم اپتيما ٢٠١٦ بحرم ميدادم بنز ميخريدم مدل ٢٠١٠ يا ٢٠١١ حالا دو مدل پايين و بالا
ميدونم پشتيباني بنز كمتره تو ايران قطعاتش گرونتره و احتمال به قول دوستمون سه سوت دزديدنش بيشتره و..
ولي ميدونم بنزه ( هوندا و كاوازاكي)، نه اپتيما ( پالس و ktm.....
بعدشم أمثال همين شركت ها مثل bajaj v tvs v ktm همشون دست به دامن همين صنعتگراي ژاپني هستن

ابوالفضل88
20-01-1395, 08:08 قبل از ظهر
از نظر شتاب سی بی آر سرعت سی بی آر ریخت سی بی آر ابهت سی بی آر کم خرجی و کم اصتحلاکی سی بی آر قیمت ار اس

hamidreza_pahlavan
20-01-1395, 10:50 قبل از ظهر
دوستان RS رو فراموش کنید آنقدر آنقدر کیفیت مونتاژ این موتور افتضاحه که در حال گاز دادن و راه رفتن عادی همین طور تمام فلاپ ها گز گز می کنند و تق تق صدا می دهند

جای نشستنشم فاجعست و خیلی ناراحته اصلا RS رو از دهنتون محو کنید

- - - Updated - - -

عرض شود خدمت دوست عزیزی که می خواست این دو موتور را با هم مقایسه کنه دقیقا این مقایسه رو من بین این سه موتور انجام دادم Honda CBR 300 2015 و Pulse RS 200 و KTM 250 rc و چند ماهی درگیر بودم

1- قیمت:
پالس RS: با قیمتی حدود 10,500,000 تومان
هوندا CBR 300: با قیمتی حدود 25,000,000 تومان
KTM 250 rc: با قیمتی حدود 29,000,000 تومان

2- کیفیت قطعات:
پالس RS: محصول کشور هندوستان و تکنولوژی بومی شده شرکت KTM کیفیت مونتاژ بسیار ضعیف
هوندا CBR 300: مونتاژ کشور هندوستان تحت لیسانس هوندای تایوان
KTM 250 rc: محصول KTM اتریش

3- وزن:

پالس RS: وزن 165 kg
هوندا CBR 300: وزن 162 kg
KTM 250 rc: وزن 147 kg

4- ارزونی و فراوانی قطعات

پالس RS: هنوز قطعات به طور کامل وارد نشده
هوندا CBR 300: ضعیف

5- ترمز:

هر سه موتور دارای ترمز ABS هستند اما کیفیت ترمز ها
هوندا CBR 300: خوب

6- نمایندگی و پشتیبانی:

پالس RS: دارد فارس موتور ( نماینده انحصاری )
هوندا CBR 300: ندارد
KTM 250 rc: دارد شرکت کویر ( نماینده انحصاری )

--------------------------------------------------------------------- برنده pulse rs و KTM

شتاب و توان و قدرت:

پالس RS: قدرت 24 اسب بخار
هوندا CBR 300: قدرت 27.5 اسب بخار
KTM 250 rc: قدرت 31 اسب بخار

تو چشم بودن و خطر دزدی:

هوندا CBR 300: زیاد
KTM 250 rc: بسیار زیاد

زیبایی:

KTM 250 rc: عالی

راحتی و نشستن راکب:

پالس RS: ضعیف
KTM 250 rc: متوسط

--------------------------------------------------------------------- برنده Honda

دوست عزیز حالا بسته به جیبت و این که چه پشتیبانی از تعمیرکار و قطعات می خوای یکی رو انتخاب کن

امید وارم به دردت بخوره

ویرایش شد

لازم به توضیح است فکر مقایسه RS را از دیگر رقیبان از ذهن بیرون کنید

sajjadme
20-01-1395, 04:18 بعد از ظهر
اخه من موندم چه چیزی در پالس دیدید که فک کردید با honda cbr 250 قابل مقایسه هست؟؟؟؟:waiting::waiting::s (9):

shayant
20-01-1395, 10:49 بعد از ظهر
اخه من موندم چه چیزی در پالس دیدید که فک کردید با honda cbr 250 قابل مقایسه هست؟؟؟؟:waiting::waiting::s (9):

والا نمیدونم شما سوار cbr250 شدی یانه ولی تاپ اسپیدش نسب به بقیه 250 ها چنگی به دل نمینزنه و در اون طرف میدون هم ار اس نسب به بقیه 200 ها از سرعت و شتاب خوبی برخورداره این مقایسرو گزاشتم ببینم دوستان نظرشون چیه:29dz8zk:

ali dalton
21-01-1395, 12:45 قبل از ظهر
والا نمیدونم شما سوار cbr250 شدی یانه ولی تاپ اسپیدش نسب به بقیه 250 ها چنگی به دل نمینزنه و در اون طرف میدون هم ار اس نسب به بقیه 200 ها از سرعت و شتاب خوبی برخورداره این مقایسرو گزاشتم ببینم دوستان نظرشون چیه:29dz8zk:

سلام دوست گرامي
اگه مقايسه شما بين موتور سيكلت ها فقط سرعت و به اصطلاح تاپ اسپيدشون هست كه هيچي اصلا مقايسه نشه بهتر
ماشالله كه خودت cbr 250 سوار شدي و ميگي سرعت نداره و ازش رضايت نداري پس چرا مقايسه گذاشتين ...
در مقايسه بايد : شتاب اوليه - شتاب ثانويه - قدرت و كشش و دنده ها - وضعيت ايروديناميك - هندلينگ - نرمي كمك
كيفيت ترمز - مصرف سوخت - جنس و كيفيت قطعات - حتي لاستيك فابريك زير موتور - فرمون و استايل سواري راكب و حتي ترك دوم و... خيلي چيزهاي ديگه كه شايد من بلد نباشم بايد مقايسه بشه .
حالا ما كل اينهارو انتظار نداريم از خودمون و دوستان ولي بين اين همه نبايد فقط زوم كرد رو سرعت ....... مقايسه بين مسي و رونالدو : چون رونالدو تندتر ميدود پس قطعا بهتره
اميدوارم از من خورده به دل نگيري و ناراحت نشئ من حتي نميگم نصحيت بود نه فقط يك نقد دوستانه بود درباره درك كلمه ( مقايسه ) براي تمام جمع و خودم
موفق و سربلند باشين

shayant
21-01-1395, 01:27 قبل از ظهر
سلام دوست گرامي
اگه مقايسه شما بين موتور سيكلت ها فقط سرعت و به اصطلاح تاپ اسپيدشون هست كه هيچي اصلا مقايسه نشه بهتر
ماشالله كه خودت cbr 250 سوار شدي و ميگي سرعت نداره و ازش رضايت نداري پس چرا مقايسه گذاشتين ...
در مقايسه بايد : شتاب اوليه - شتاب ثانويه - قدرت و كشش و دنده ها - وضعيت ايروديناميك - هندلينگ - نرمي كمك
كيفيت ترمز - مصرف سوخت - جنس و كيفيت قطعات - حتي لاستيك فابريك زير موتور - فرمون و استايل سواري راكب و حتي ترك دوم و... خيلي چيزهاي ديگه كه شايد من بلد نباشم بايد مقايسه بشه .
حالا ما كل اينهارو انتظار نداريم از خودمون و دوستان ولي بين اين همه نبايد فقط زوم كرد رو سرعت ....... مقايسه بين مسي و رونالدو : چون رونالدو تندتر ميدود پس قطعا بهتره
اميدوارم از من خورده به دل نگيري و ناراحت نشئ من حتي نميگم نصحيت بود نه فقط يك نقد دوستانه بود درباره درك كلمه ( مقايسه ) براي تمام جمع و خودم
موفق و سربلند باشين

برادر اولا ما تیم موتوجی پی هوندا نیستیم که بخوایم به این چیزا دقت کنید
دوما اینجا ایرانه داداش اینجا فقط سرعت مهمه یارو عشقش اینه که بتونه تو درگ 400 متر کل حریف بخوابونه حالا تو هی بیا براش توضیح بده که این هوندا اون پالس
مهم بین جوونای امروز که انتخابشون محدوده و پولشون هم کم چیزی نیست جز سرعت این چیزا که شما میگی درسته ولی به این کلمه هم دقت کن اینجا ایرانه
درضمن اونجا که شما میگی:ماشالله كه خودت cbr 250 سوار شدي و ميگي سرعت نداره و ازش رضايت نداري پس چرا مقايسه گذاشتين ... :درجواب باید بگم که بله سی بی ار 250 سوار شدم ولی ار اس سوار نشدم برا همین مقایسه گزاشتم

sajjadme
21-01-1395, 01:27 قبل از ظهر
علی جان حرف دل تعدادی از اعضای سایت و البته من رو زدی ....متاسفانه چه توی مقایسه بین موتور ها و چه توی تاپیک اختصاصی هر موتور ...مدتی هست صرفا روی تاپ اسپید بحث میشه و متاسفانه معیار خوب بودن یک موتور یا برتری یک موتور نسبت به موتور دیگه از نظر عده ای از دوستان فقط تاپ اسپید هست و شتاب ....یعنی چون تاپ اسپید هوندا سی بی ار کمتر از هیوسانگ هست هیو سروره .....
مهم تر از تاپ اسپید ایمنی و پایداری و توان موتور و راحتی و نرمی و ....خیلی پارامتر های دیگه هست ...شک ندارم اگر قیمت هوندا سی بی ار ۲۵۰ هم قیمت هیو بشه عده ی زیادی هوندا میخرن ولی ممکنه بعضی ها بخاطر استایل و از روی سلیقه هیو بخرن چرا....چون واقعا نرمی هوندا و راحتی راکب روی اون رو کمتر موتوری داره و هوندا به نرم بودن معروفه ....پس خواهش میکنم در معیار هاتون برای سنجش یک موتور خوب تجدید نظر کنید....ببخشید که طولانی بود ....
و البته خواهش میکنم ناراحت نشید این رو گفتم چون احساس کردم کیفیت گفتگو ها توی انجمن پرشین موتور کم شده و از ارمان های این انجمن داره دور میشه ...

ali dalton
21-01-1395, 01:37 قبل از ظهر
علی جان حرف دل تعدادی از اعضای سایت و البته من رو زدی ....متاسفانه چه توی مقایسه بین موتور ها و چه توی تاپیک اختصاصی هر موتور ...مدتی هست صرفا روی تاپ اسپید بحث میشه و متاسفانه معیار خوب بودن یک موتور یا برتری یک موتور نسبت به موتور دیگه از نظر عده ای از دوستان فقط تاپ اسپید هست و شتاب ....یعنی چون تاپ اسپید هوندا سی بی ار کمتر از هیوسانگ هست هیو سروره .....
مهم تر از تاپ اسپید ایمنی و پایداری و توان موتور و راحتی و نرمی و ....خیلی پارامتر های دیگه هست ...شک ندارم اگر قیمت هوندا سی بی ار ۲۵۰ هم قیمت هیو بشه عده ی زیادی هوندا میخرن ولی ممکنه بعضی ها بخاطر استایل و از روی سلیقه هیو بخرن چرا....چون واقعا نرمی هوندا و راحتی راکب روی اون رو کمتر موتوری داره و هوندا به نرم بودن معروفه ....پس خواهش میکنم در معیار هاتون برای سنجش یک موتور خوب تجدید نظر کنید....ببخشید که طولانی بود ....
و البته خواهش میکنم ناراحت نشید این رو گفتم چون احساس کردم کیفیت گفتگو ها توی انجمن پرشین موتور کم شده و از ارمان های این انجمن داره دور میشه ...

با سلام و شب بخير خدمت سجاد عزيزم
ممنون كه كمي كاستي متن من و تكميل كردي با جملاتت و ازت ممنونم
كاملا درست ميگي و نبايد كسي ناراحت بشه در عوض بايد خطا هامون و إصلاح و چيزي ياد بگيريم از نقد هاي ديگران
مثل شما كه الان در بالا اشاره كردي

keyvanj
21-01-1395, 01:39 قبل از ظهر
اصلا اسم برند هوندا رو پیش هیچ موتور هندی نیارید!

هوندا 250 اگرم گفته میشه نقاط ضعفی داره در مقابل موتور هایی مثل کاواساکی ژاپن یا هیوسانگ کره نهایتا" زده میشه! تازه هیوسانگم در مقابل هوندا 250 عددی نیست اما خوب قابل قیاسن از بعضی جهات و سلیقه ها

بابا هوندا واسه خودش غولیه در صنعت موتور سازی .......

ali dalton
21-01-1395, 01:51 قبل از ظهر
برادر اولا ما تیم موتوجی پی هوندا نیستیم که بخوایم به این چیزا دقت کنید
دوما اینجا ایرانه داداش اینجا فقط سرعت مهمه یارو عشقش اینه که بتونه تو درگ 400 متر کل حریف بخوابونه حالا تو هی بیا براش توضیح بده که این هوندا اون پالس
مهم بین جوونای امروز که انتخابشون محدوده و پولشون هم کم چیزی نیست جز سرعت این چیزا که شما میگی درسته ولی به این کلمه هم دقت کن اینجا ایرانه
درضمن اونجا که شما میگی:ماشالله كه خودت cbr 250 سوار شدي و ميگي سرعت نداره و ازش رضايت نداري پس چرا مقايسه گذاشتين ... :درجواب باید بگم که بله سی بی ار 250 سوار شدم ولی ار اس سوار نشدم برا همین مقایسه گزاشتم

درود به شما موتور سوار عزيز
بله موتو جي پي نيست و مقايسه كردن اصلا ربطي نداره كه موتور جي پي هست يا نه
بله هر كي يه عشقي داره و تو ايران بيشتر سرعته ولي يكي مثل من و سجادم پيدا ميشه كه عشقش مقايسه أصولي و كلي هست
پس به احترام همين دو نفرم كه شده بايد تو مقايست أصولي پيش بري
اگه كلي نميخواد مقايسه بشه حداقل رو سرعت و شتابم نشه بهتره
بله اينجا إيرانه و همه مقايسه ها رو سرعته ... چرا شما باز كار بقيرو تكرار ميكني و تو مقايست نواوري و تازگي و كامل بودن و پياده نميكني
چرا سايت پدال اينقدر طرفدار داره تو مقايسه چون زيبا و كلي توضيح ميده
همين پرايد كه چيزي نيست رو طوري مقايسه ميكنه با مدل هاي قبليش كه لذت ميبري و وقتي به خودت مياي ميبيني ٤ صفحه مقايسه خوندي و باز ميخواي بيشتر بخوني
دوم : اگر بندرو تو خطاب كنين بيشتر دوست دارم تا بگين ( داداش و برادر و...)
در اخر عرض كنم اين موضوع شماست و هر جور دوست دارين ميتونين مطرح كنين و اختيار اين مقايسرو دارين
و اگرم من و سجاد عزيز ايرادي گرفتيم و نقد كرديم فقط به خاطر اين بود كه موضوع شما زيبا و كامل بشه و اصلا قصد تخريب موضوع شما و اطلاعات عمومي شمارو نداشتيم...شما هم دوست ما هستي و قصد ناراحت كردن شما در ميون نيست
بگذريم از اين حرفا و بريم سر مقايسه

sajjadme
21-01-1395, 02:04 قبل از ظهر
اقایان ....اینم یه مقایسه....سمت راست مشخصات هوندا ....سمت چپ ار اس

Engine Cc
249.6 cc

199.5 cc

No Of Cylinder
NA

1

Max Power

Max Torque

Valves Per Cylinder
4

4

Fuel Delivery
Fuel Injection

Fuel Injection

Cooling System
Liquid-Cooled

Liquid Cooled

Starting Mechanism
Electric

Self Start

Fuel Consumption ([Only registered and activated users can see links])

Fuel Tank Capacity
13 L

13 L

Reserve Fuel Capacity
2.5 L

2 L

Mileage
29 kmpl

35 kmpl

Overall Riding Range
377 km

455 km

Dimension and Weight ([Only registered and activated users can see links])

Kerb Weight
167 kg

165 kg

Length
2032 mm

1999 mm

Width
720 mm

765 mm

Height
1127 mm

1114 mm

Wheelbase
1367 mm

1355 mm

Ground Clearance
145 mm

157 mm

Seat Height
790 mm

810 mm

Transmission ([Only registered and activated users can see links])

No Of Gears
NA

6

Clutch
Wet Multidisc

Wet, Multi-Plate

Chassis and Suspension ([Only registered and activated users can see links])

Chassis Type
NA

Pressed Steel Perimeter Frame

Front Suspension
Telescopic

Telescopic With Anti Friction Bush

Rear Suspension
Pro-Link

Nitrox Mono Shock Absorber With Canister

Braking ([Only registered and activated users can see links])

Front Brake Type
Disc

Disc

Rear Brake Type
Disc

Disc

Front Disc/Drum Size
296 mm

300 mm

Rear Disc/Drum Size
220 mm

230 mm

Wheel and Tyres ([Only registered and activated users can see links])

Wheel Size
17 inches

17 inches

Wheel Type
Alloy Wheel

Alloy Wheel

Front Tyre
110/70-17

100/80-17" 52 P

Rear Tyre
140/70-17

130/70-17" 62 P

Electricals ([Only registered and activated users can see links])

Battery
12V 6Ah (MF)

12 V Full DC MF

Headlight
60 W /55W

55 W Low Beam Projector, 65 W High Beam Projector

Tail Light
LED Lamps

Crystal LED

این مقایسه چند تا نکته داره
نکته ی اول :وزن این دو موتور فقط 2 کیلوگرم تفاوت داره که اصلا محسوس نیست
نکته ی دوم :گشتاور بیشتر و 2 اسب بخار قدرت بیشتر با وزن برابر میتونه تغییر نسبتا محسوسی ایجاد کنه
نکته ی سوم : ایرو دینامیک هست ...که مسلما هوندا ایرودینامیک تر هست و توی شتاب تاثیرگذار هست
نکته ی چهارم :سایز لاستیک هاست و باز برتری با هوندا هست چون با سایز لاستیک بزرگتر ...چسبندگی بیشتری رو داره و مطمئنا تاثیر زیادی بر شتاب میذاره
با این تفاسیر به نظر میاد شتاب هوندا سی بی ار بیشتر باشه اما توی عمل نمیدونم ...
اما اگرم کمتر باشه مهم نیست چون هوندا بطور ذاتی برتر از پالس هست و کسی منکر این قضیه نمیشه....چون واقعا بهتره ....

ali dalton
21-01-1395, 01:19 بعد از ظهر
عالي بود
عالي
:6:

shayant
21-01-1395, 07:37 بعد از ظهر
علی جان من یه جوری تربیعت شدم که به کوچکتر از خودمم تو نگم یه برسه به یزرگتر از خودم حالا ممکنه تربیعت شما فرق داشته باشه

و در جواب این حرفتون بگم:
بله اينجا إيرانه و همه مقايسه ها رو سرعته ... چرا شما باز كار بقيرو تكرار ميكني و تو مقايست نواوري و تازگي و كامل بودن و پياده نميكني: میگن خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت باش

sajjadme
21-01-1395, 07:46 بعد از ظهر
علی جان من یه جوری تربیعت شدم که به کوچکتر از خودمم تو نگم یه برسه به یزرگتر از خودم حالا ممکنه تربیعت شما فرق داشته باشه

و در جواب این حرفتون بگم:
بله اينجا إيرانه و همه مقايسه ها رو سرعته ... چرا شما باز كار بقيرو تكرار ميكني و تو مقايست نواوري و تازگي و كامل بودن و پياده نميكني: میگن خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت باش

لطفا ادب رو رعایت کنید ....
این ضرب المثلی هم که شما انتخاب کردید اگر کمی از زبان فارسی شناخت داشته باشید و داستان های ادبی خونده باشید معمولا در شرایطی استفاده میشه که فرد گوینده ی ضرب المثل کار بد و ناهنجاری که عموم مردم در انجام اون اشتراک دارند را میخواهد انجام دهد برای توجیه ان میگوید:خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو ....

اینجا کلاس ادبیات نیست و من معلم ادبیات نیستم ....اما در بحث ها خواهشا از قاعده و چهارچوب این انجمن محترم خارج نشید و ادب رو در گفتگو رعایت کنید و بحث ها رو از حالت علمی خارج نکنید
در ضمن بنظرم حرفی که اقا علی زدن راهنمایی خوبی بود ...داشتن نوآوری و خلاقیت به نفع شما و به نفع انجمن هست چیزی که لازم هست همه ی اعضا داشته باشن

shayant
21-01-1395, 10:10 بعد از ظهر
[QUOTE=sajjadme;316256]لطفا ادب رو رعایت کنید ....
این ضرب المثلی هم که شما انتخاب کردید اگر کمی از زبان فارسی شناخت داشته باشید و داستان های ادبی خونده باشید معمولا در شرایطی استفاده میشه که فرد گوینده ی ضرب المثل کار بد و ناهنجاری که عموم مردم در انجام اون اشتراک دارند را میخواهد انجام دهد برای توجیه ان میگوید:خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو ....

اینجا کلاس ادبیات نیست و من معلم ادبیات نیستم ....اما در بحث ها خواهشا از قاعده و چهارچوب این انجمن محترم خارج نشید و ادب رو در گفتگو رعایت کنید و بحث ها رو از حالت علمی خارج نکنید
در ضمن بنظرم حرفی که اقا علی زدن راهنمایی خوبی بود ...داشتن نوآوری و خلاقیت به نفع شما و به نفع انجمن هست چیزی که لازم هست همه ی اعضا داشته باشن
[/QU

اولا من هیچ جای حفرفم بد نبود و ا الفاظ بد استفاده نکردم و به هیچ کس هم بی احرامی نکردم
دوما به قول خودتون اینجا کلاس ادبیات نیس و شما هم معلم ادبیات نیستید پس سعی نکنید تو موضوعی که در حیطه کاری شما نیست دخالت کنید و ضرب المثل تفسیر کنید و به قول خودتون از چهارچوب انجمن خارج شید

با تشکر
ومن الله توفیق:s (9):

- - - Updated - - -

[QUOTE=sajjadme;316256]لطفا ادب رو رعایت کنید ....

[/QU

اولا من هیچ جای حفرفم بد نبود و ا الفاظ بد استفاده نکردم و به هیچ کس هم بی احرامی نکردم
دوما به قول خودتون اینجا کلاس ادبیات نیس و شما هم معلم ادبیات نیستید پس سعی نکنید تو موضوعی که در حیطه کاری شما نیست دخالت کنید و ضرب المثل تفسیر کنید و به قول خودتون از چهارچوب انجمن خارج شید

با تشکر
ومن الله توفیق:s (9):

ali dalton
22-01-1395, 02:40 قبل از ظهر
درود بر همگي بلخص به دوست عزيزم سجاد .
بنده و سجاد فقط قصد كمك به شما رو داشتيم .
ولي اونقدر تكبر و خودپسندي شما بالاست كه خودتونو بدون اشتباه و خطا ميدونين .
هم در أخلاق و ادب و هم در زمينه اطلاعات عمومي و....
من نگفتم شما چقدر ادب دارين گفتم من و تو خطاب بكن عزيز ولي از داداش و برادر استفاده نكن اين ديگه حيطه من هست نه شما ..
سجاد جانم زحمت كشيدن و كارايي به موقع ضرب المثل هارو براتون توضيح دادن .كه حداقل در زمينه اطلاعات عمومي چيزي ياد گرفته باشين.
سجاد عزيزم نيمده مربي أدبيات شما بشه كه براش حيطه تعيين ميكنين فقط اومده درس ادب بياموزه ... همونطور كه خودتون گفتين چه كوچك چه بزرگ بايد بهش احترام بزاري
چون ما از اولش به شما احترام گذاشتيم... ولي شما مثل طلب كارا رفتار كردين..
ما هرچي عرض كرديم دوست عزيز قضيه از قراره و مقايسه اصول داره. و .... شما از زير بار مسؤوليت اين قضيه شانه خالي كردي و بحث و كش دادي.......
من اطلاع ندارم شما چند سالتونه ولي رفتارتون گويا اين هست كه سن كمي دارين يا تجربه كافي ندارين...

بنده ديگه پست نميزارم درباره اين موضوع و سجاد عزيزم صاحب اختياره كه بزاره يا نه.
چون مثل اب در هاون كوبيدن هست
شب همگي بخير
سجاد دوست عزيزم موفق و سلامت باشي

sajaddrift
04-02-1395, 07:44 بعد از ظهر
دوستان RS رو فراموش کنید آنقدر آنقدر کیفیت مونتاژ این موتور افتضاحه که در حال گاز دادن و راه رفتن عادی همین طور تمام فلاپ ها گز گز می کنند و تق تق صدا می دهند

جای نشستنشم فاجعست و خیلی ناراحته اصلا RS رو از دهنتون محو کنید

- - - Updated - - -

ویرایش شد

لازم به توضیح است فکر مقایسه RS را از دیگر رقیبان از ذهن بیرون کنید

سلام , شما که سوار نشدیو نمیدونی موتور چیه واسه چی قضاوت میکنی داداش , من این موتورو از زمانی که خریدم تابحال صدا از فلاپاش نشنیدم با این که ضعیف ایران فلاپاشو منتاژ کرده , در ربطه با سواریشم بگم سواریش در حد خود cbr 250 هستش که یک مقدار درست تحقیق کنی و موتور سوار باشی متوجه این مسعله میشی نیازیم به تعریف من نیست ,درضمن rs اصلا قابل قیاس با موتورای ۲۵۰ سی سی نیست که با اینا قیاسش کردین چون این موتور ۲۰۰ته نه ۲۵۰ و همیشه یادتون باشه از وسیله مورد نظر باید اندازه خودش انتظار داشت .