PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امکان انفجار باطری موتور چند درصده

داریوش 1355
07-01-1395, 02:18 بعد از ظهر
چشم یکی از دزدای محترم محل ما باطری موتور من رو گرفته بود که باقیش رو هم که خودتون میدونید . حالا گشتم تو باطریهای قدیمی یه باطری پالس اسیدی و یه باطری اتمی 125 پیدا کردم . دوتاشم امتحان کردم ولی بوق ها ضعیفه . منم باطری رو به عشق بوقهام میخام و هرچی باطری ها رو شارزر کردم باطری ها جواب نداد دیگه قاطی کردم رفتم ابزار فروشی اسید 99% گرفتم آمدم آب باطری رو خالی کردم اسید 99% رو با سرنگ آهسته ریختم تو باطری حالا جفتش داغ شده و فیس فیس میکنه . از ترسم باطری پالس رو گذاشتم تو سطل آب تا داغ تر نشه و باطری اتمی 125 رو هم بستم رو موتورم و پیچیدم آمدم طبقه بالا حالا همش حواصم به پارکینگه که کی صدای انفجار میاد تا زنگ بزنم آتش نشانی خلاصه یه کاری کردم که خودمم کپ کردم آخه باطری ها بد داغ شده و فیس فیس کرد لطفا اگر خطری نداره بگید تا شب رو راحت بخوابم والا تا صبح از ترس خوابم نمی بره . از اونجایی که آقادزده بچه محله و آمار موتور رو داره اگه باطری نو بگیرم میترسم دوباره نقشه باطری رو بکشه

said khansar
07-01-1395, 02:40 بعد از ظهر
اسیدخالص خیلی خطرناکه اگه روصورت یاچشم بریزه بدمیشه ریختن اسیدخالص داخل باطری صفحات رواب میکنه وباطری دیگه خراب میشه!احتمال ترکیدن هست مخصوصن وقتی که بوق یااستارت بزنی ودرکل باطری روبازکن وبااحتیاط بندازتش یجای دورکه خیلی خطرناکه.من موقعی که اب اسیددرست میکنم وقتی اسیدوبه اب اضافه میکنم بشکه 200لیتری داغ میشه واب سردتبدیل میشه به اب جوش گه براثرواکنش شیمیایی این کارصورت میگیره!

داریوش 1355
07-01-1395, 02:53 بعد از ظهر
اسیدخالص خیلی خطرناکه اگه روصورت یاچشم بریزه بدمیشه ریختن اسیدخالص داخل باطری صفحات رواب میکنه وباطری دیگه خراب میشه!احتمال ترکیدن هست مخصوصن وقتی که بوق یااستارت بزنی ودرکل باطری روبازکن وبااحتیاط بندازتش یجای دورکه خیلی خطرناکه.من موقعی که اب اسیددرست میکنم وقتی اسیدوبه اب اضافه میکنم بشکه 200لیتری داغ میشه واب سردتبدیل میشه به اب جوش گه براثرواکنش شیمیایی این کارصورت میگیره!

خیلی ممنون از توجهتون همین الان اگه برم اسید رو خالی کنم از باطری چی یا آب مقطر بریزم روش چی

said khansar
07-01-1395, 03:32 بعد از ظهر
میزان غلظت اب واسید1250برای باطریهای خشک(یعنی باطری ای که میخای توش اب اسیدبریزی)و1220تا1245برای باطریهایی که اب اسیدداخلشونه.شماهم بایدباکم کردن اسیدوریختن اب مقطراین میزان روبدست بیاری!میزان غلظت اب اسیدبادستگاه هیدرومتراندازه گیری میشه که باطریسازادارن!یه خاطره اسیدی که تجربه خوبیه:یکی ازدوستان اسیدخالصوتوظرف پلاستیکی نوشابه کوچیکاریخته بودوداخل جیب کاپشنش گذاشته بودوباموتورکه داشت میرفت اسیدظرفواب کرده بودوکاپشنم سوزونده وتااومده بودبه خودش بیادپوستشم کمی سوخته بود!

داریوش 1355
07-01-1395, 03:46 بعد از ظهر
با تشکر . خیلی ممنون از جوابتون الان با مولتی متر رفتم ولتاز جفتش رو گرفتم باطری اتمیه که به فنا رفته ولتاژش شده 3/5 و هنوز کمی داغه انداختمش رفت ولی باطری اسیدی که برای موتور پالسه ولتاژش شده 11 و اصلا هم داغ نیست و فس فس هم نمیکنه به نظرتون باطری پالس رو ببندم رو موتورم آخه ولتاژش خوبه یعنی امکان داره رو موتور وقتی روشنه خیلی شارژر بشه و بترکه . میشه بگید آگه بترکه چطوری میشه یعنی احتمال صدمه دیدن باک و انفجار هست

said khansar
07-01-1395, 04:01 بعد از ظهر
باطریهای امپرپایین بترکن چیزی نمیشه مگراینکه صورتت روی باطری باشه فقط حواثت باشه اب اسیدسرریزنشه شاسی رونپوسونه!اینکه ولت مترولتاژ11رونشون میده نمیشه گفت باطری سالمه یاخراب بایدبادستگاه تست باطری تست بشه ولی شمابازباطری روببند ببین جواب کارتومیده یانه.موفق باشین.

linux_linda
08-01-1395, 02:01 بعد از ظهر
شما اول میایی کارتو انجام میدی بعد میایی مشورت میکنی؟

shahriarr
08-01-1395, 02:38 بعد از ظهر
چرا عاقل کند کاری که باز ارد پشیمانی

خودم کردم که لعنت بر خودم باد.

بخاطر 30.40 تومن باتری میخواستی موتورتو سلامتی خودتو دیگران رو به خطر بندازی.

- - - Updated - - -

اون بترکه همش اسیده دیگه.اسیدم یه جور میشوره میبره که هیچی باقی نمونه.

linux_linda
08-01-1395, 07:49 بعد از ظهر
تا وقتی باتری ژله ای اتمی هست آدم سراغ باتری acid نمیره
من باتری ژله ای خریدم دیگه راحت شدم

matinmotor
26-05-1396, 07:24 بعد از ظهر
تا وقتی باتری ژله ای اتمی هست آدم سراغ باتری acid نمیره
من باتری ژله ای خریدم دیگه راحت شدم
البته باتری اتمی هم داخلش اب اسید هست فقط اون شش تا دریچه ورود اب اسید با یک صفحه پلاستیکی همرنگ بدنه مخفی شده.

VAHID
31-05-1396, 11:50 بعد از ظهر
البته باتری اتمی هم داخلش اب اسید هست فقط اون شش تا دریچه ورود اب اسید با یک صفحه پلاستیکی همرنگ بدنه مخفی شده.اون باطری ها در اصل همون اسیدی هستن که به اسم اتمی فروخته میشن.باطری اتمی داخلش ژله هست
امکان انفجار باطری هم بسیار کمه و در موارد معدود براثر ظربه ممکنه رخ بده

Sent from my SM-J200F using Tapatalk

VAHID
31-05-1396, 11:51 بعد از ظهر
چرا عاقل کند کاری که باز ارد پشیمانی

خودم کردم که لعنت بر خودم باد.

بخاطر 30.40 تومن باتری میخواستی موتورتو سلامتی خودتو دیگران رو به خطر بندازی.

- - - Updated - - -

اون بترکه همش اسیده دیگه.اسیدم یه جور میشوره میبره که هیچی باقی نمونه.مخلوط اب و اسید هست و اسید خالص نیست.اسیدش در حدی هست که پارچه لباسو میسوزونه و در کوتاه مدت اسیب چندانی به پوست نمیزنه

VAHID
31-05-1396, 11:52 بعد از ظهر
چشم یکی از دزدای محترم محل ما باطری موتور من رو گرفته بود که باقیش رو هم که خودتون میدونید . حالا گشتم تو باطریهای قدیمی یه باطری پالس اسیدی و یه باطری اتمی 125 پیدا کردم . دوتاشم امتحان کردم ولی بوق ها ضعیفه . منم باطری رو به عشق بوقهام میخام و هرچی باطری ها رو شارزر کردم باطری ها جواب نداد دیگه قاطی کردم رفتم ابزار فروشی اسید 99% گرفتم آمدم آب باطری رو خالی کردم اسید 99% رو با سرنگ آهسته ریختم تو باطری حالا جفتش داغ شده و فیس فیس میکنه . از ترسم باطری پالس رو گذاشتم تو سطل آب تا داغ تر نشه و باطری اتمی 125 رو هم بستم رو موتورم و پیچیدم آمدم طبقه بالا حالا همش حواصم به پارکینگه که کی صدای انفجار میاد تا زنگ بزنم آتش نشانی خلاصه یه کاری کردم که خودمم کپ کردم آخه باطری ها بد داغ شده و فیس فیس کرد لطفا اگر خطری نداره بگید تا شب رو راحت بخوابم والا تا صبح از ترس خوابم نمی بره . از اونجایی که آقادزده بچه محله و آمار موتور رو داره اگه باطری نو بگیرم میترسم دوباره نقشه باطری رو بکشهکار بسیار خطرناکی کردید.اب و اسید با نسبت ۳۱ درصد اسید و ۶۹ درصد اب باید با هم مخلوط بشن

ata313
01-06-1396, 07:32 قبل از ظهر
رفیق من اب جوش ریخته بود رو باتری. باتری اتیش گرفته بود