PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شستشوی سیلندر و پیستون

alivw71
13-12-1394, 05:33 بعد از ظهر
سلام به دوستان
یه سوال داشتم ، میخواستم بدونم که بازکردن سیلندر و پیستون و شستن ان با نفت یا گازوئیل توصیه میشود؟ (موتور دوزمانه 25 سال کارکرد)
تمیز شدن سیلندر تاثیری تو بازدهی توان موتور داره؟
در ضمن موتور کارکرد زیادی داشته!

Gladiator
13-12-1394, 06:47 بعد از ظهر
توصیه نمیشه بازش کنید ، اگه رینگ ضعیف کرده باز کن رینگ بزن ، وگرنه باز نکنی بهتره

alivw71
13-12-1394, 07:01 بعد از ظهر
توصیه نمیشه بازش کنید ، اگه رینگ ضعیف کرده باز کن رینگ بزن ، وگرنه باز نکنی بهتره

سپاس

متاسفانه قطعات انجین نیست یا به ندرت پیدا میشه. حجم موتور 125 سی سی هست.
رینگ های فشاری موتور های cg125 نصب میشه رو دو زمانه های 125 سی سی؟
مشکل اصلیش اینه که کمپرس خیلی ضعفی داره مخصوصا تو سربالایی ها

hamedtay
15-02-1395, 09:56 بعد از ظهر
سلام موتور من همتاز شکاری میخواستم پیستون موتورمه با گازوعیل بشورم وقتی که شمع را باز کردن تا لب به لب سیلندر را با گازوعیل پر کردن واشتباهی که کردم شمع را بستم و استارت زدم انگار استارت گیر کرده بود وقتی گازوعیل را خالی کردن استارت زد,,,,,,,,,,هالا خیلی نگرانم که به رینک پیستون شاتون سوپاپ و....... آسیب بزنه خواهش از اساتیت می خوام منو از نگرانی در بیارن با تشکر.

Gladiator
16-02-1395, 10:21 قبل از ظهر
سپاس متاسفانه قطعات انجین نیست یا به ندرت پیدا میشه. حجم موتور 125 سی سی هست. رینگ های فشاری موتور های cg125 نصب میشه رو دو زمانه های 125 سی سی؟ مشکل اصلیش اینه که کمپرس خیلی ضعفی داره مخصوصا تو سربالایی ها بازش کن رینگو پیستونشو ببر لوازم یدکیا حداقل نمونه مشابهشو گیر میاری شستشوی خالی سیلندرو پیستون هیچ تاثیری تو کمپرس نداره

Gladiator
16-02-1395, 10:27 قبل از ظهر
سلام موتور من همتاز شکاری میخواستم پیستون موتورمه با گازوعیل بشورم وقتی که شمع را باز کردن تا لب به لب سیلندر را با گازوعیل پر کردن واشتباهی که کردم شمع را بستم و استارت زدم انگار استارت گیر کرده بود وقتی گازوعیل را خالی کردن استارت زد,,,,,,,,,,هالا خیلی نگرانم که به رینک پیستون شاتون سوپاپ و....... آسیب بزنه خواهش از اساتیت می خوام منو از نگرانی در بیارن با تشکر.

:13::13::13::13::13::13:
داداش این چه کاریه کردی ، شما محفظه سیلندرو پر گازویل کردی ، در حالی که سوپاپا بسته بوده استارت زدی خب معلومه پیستون نمیتونه بیاد بالا ، دیگه همچین کاری نکن
شستشوی محفظه سیلندر اینجوری کاملا بی فایدست ، تعویض بموقع روغن بهترین راه تمیز نگه داشتن داخل انجین و محفظه سیلندرته
به شاتون و بقیه قطعاتتم فشار نیومده ، فقط به استارتت فشار زیادی آوردی

hamedtay
16-02-1395, 07:13 بعد از ظهر
دستتون درد نکونه منو از نگرانی در آوردین,,,یه سوال به رینک و سوپاپها هم صدمه نمیزنه.

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه من امروز ۱۰۰ کیلومت با موترم راه رفتم موتورم صفره بعد از اب بندی سرعتی موتور که بیشتر از صد کیلومت میره اون رکابی که پام روش میزارم خیلی خیلی لرزش داه پام خواب میره آچار کشی هم کردم باز لرزش داه حالا باید چیکار کنم..با تشکر

shahriarr
16-02-1395, 09:11 بعد از ظهر
دستتون درد نکونه منو از نگرانی در آوردین,,,یه سوال به رینک و سوپاپها هم صدمه نمیزنه.

- - - Updated - - -

یه سوال دیگه من امروز ۱۰۰ کیلومت با موترم راه رفتم موتورم صفره بعد از اب بندی سرعتی موتور که بیشتر از صد کیلومت میره اون رکابی که پام روش میزارم خیلی خیلی لرزش داه پام خواب میره آچار کشی هم کردم باز لرزش داه حالا باید چیکار کنم..با تشکر

موتور ایرانیه-اون لرزش رو تو اون سرعت نمیتونی بر طرف کنی.

hamedtay
18-02-1395, 12:06 قبل از ظهر
سلام من وقتی اون کارو کردم یعینی سیلندرو پر گازوللیل کردن اسارت زدم نزد,,,,,,,هالا وقتی شمع رو باز میکنم روغنی تمییز میکنم بازم روغنی مشکل از کجاست یعنی رینک خراب کرده.قبلان هح روغنی نبود

Komando
18-02-1395, 06:08 قبل از ظهر
سلام من وقتی اون کارو کردم یعینی سیلندرو پر گازوللیل کردن اسارت زدم نزد,,,,,,,هالا وقتی شمع رو باز میکنم روغنی تمییز میکنم بازم روغنی مشکل از کجاست یعنی رینک خراب کرده.قبلان هح روغنی نبودشمع رو بستی سوپاپ ها هم بسته بودن پیستون که نمیتونه گازوییل رو فشرده کنه واسه همین قفل شده .اینکار باعث فشار اومدن به شاتون میشه و در صورت زیاد بودن فشار باعث کج شدن شاتون میشه.ولی استارت موتور اونقدر قوی نیست که صدمه بش زده باشه.

r.sh
27-02-1395, 09:37 قبل از ظهر
سلام...من با موتورم ازگرگان داشتم میرفتم مشهد...که موتورم درآشخانه سوپاپ شکست وپیستون. آب کرد حالا میخوام بدون نم علت چی بوده

Komando
27-02-1395, 08:21 بعد از ظهر
سوپاپ بریده و باعث شکسته شدن پیستون هم شده.دلیلش هم فشار اوردن زیاد با دور بالا و سفت بودن فیلر و جنس بد سوپاپ و خوب نرسیدن روغن به سرسیلندر و لقی زیاد گایت سوپاپ و دمای زیاد موتور و...............هست.اگه پیستون ذوب شده و به سیلندر گرفته دلیلش همون حرارت زیاد موتور بوده که زیاد بهش فشار اومده و بدجور داغ کرده.(((پستن گرته))))

r.sh
29-02-1395, 03:26 بعد از ظهر
موتورم جدیدا زیاد داغ میکنه روغنشم ی هفته پیش عوض کردم الان مشکلش چیه

Komando
29-02-1395, 08:04 بعد از ظهر
موتورم جدیدا زیاد داغ میکنه روغنشم ی هفته پیش عوض کردم الان مشکلش چیهگرم شدن هوا-سفتی فیلر سوپاپها-پایین بودن نسبت سوخت به هوا

r.sh
30-02-1395, 09:07 بعد از ظهر
پایین بودن سوخت به هوا یعنی چی....درضمن موتور تازه تعمیره

Gladiator
31-02-1395, 10:58 قبل از ظهر

یعنی خوراک موتورت کمه باید بیشترش کنی

VAHID
31-02-1395, 01:31 بعد از ظهر

یعنی مقدار ترکیب سوخت و هوا طبق استاندارد 14.7 واحد هوا با یک واحد سوخت نیست و مخلوط از لحاظ بنزین رقیق و فقیر هست.باید کاربراتور تنظیم بشه