PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره خرید بین چند موتور مناسب برای کار

Seyed.mahdi
07-12-1394, 11:05 قبل از ظهر
سلام علیکم

از دوستان و عزیزان کمکی میخواستم درباره خرید موتور. اگر عزیزانِ با تجربه ، تجربیاتشون رو دریغ نکنند بسیار ممنون میشم.

در ابتدا عرض کنم که خیلی بیشتر از 4400-4500 نمیتونم هزینه کنم مگر خیلی استثنائی باشه اونم در حدِّ 200 تومن بیشتر.

بنده در حال حاضر بوکسر دارم و باهاش در پیک تهیه غذا کار میکنم.
از موتورم راضی ام ولی قصد اصلیم برای تعویضش اینه که موتوری زیباتر ، کم مصرف تر و پر سرعت تر میخواستم. کم خرج و کم دردسر بودن و به اصطلاح کم اصطحلاک بودن برام مهمه چون همونطور که عرض کردم باهاش میخوام کار کنم ان شاءالله.
یعنی ممکنه تا 30 هزار کیلومتر در سال راه ببرمش.
مواردی که برام خیلی مهمه و دوستانِ عزیز و بزرگوار اگر عنایت بهشون کنند ممنون میشم ایناست:
1-سرعت (اینکه بتونه حداقل 100 کیلومتر در ساعت رو بدون فشار به موتور بره)
2-مصرف سوخت؛ چون کارم با موتور زیاده، موتورِ پر مصرف بدردم نمیخوره.
3-کم اصطحلاک؛ بازم به دلیل ذکر شده موتوری میخوام که کم خرج باشه و کم دردسر.
4-مانور پذیری بالا (در ترافیک و غیره) و به طور کلی راحتیِ کنترلش خیلی مهمه برام.
4-نرمی و راحتی؛ این مورد هم تا حدی برام مهمه ولی اگر یک موتور در موارد بالا خوب بود،میشه موقع کار کردن با بالشتکی حلّش کرد!(اگر خیلی سفت بود)
5-ظاهری زیبا هم تا حدّی مهمه البته در اولویت نیست.
و موارد دیگر که اساتید در موتور مهم میدونند.

و امّا موتور هایی که مدّ نظرم هست:

پالس 135 (صفر)
آپاچی 150 (کارکرده در حد نو)
آپاچی 180 (کارکرده)
پالس 180 (کارکرده)

عزیزان با توجه به مواردی که به عرضتون رسوندم که از موتور میخواستم ممنون میشم که بفرمایید کدوم گزینه برام مناسب تره.

در پناه حق
یا علی

Gladiator
07-12-1394, 05:58 بعد از ظهر
پالس 135 بگیر ، خودت آب بندی کن حالشو ببر

erfi.747
07-12-1394, 07:07 بعد از ظهر
پالس 135 بگیر مارم دعا کن که بتونیم بگیریم

Seyed.mahdi
07-12-1394, 08:03 بعد از ظهر
تشکر از عزیزان.
اگر دوستان عزیز لطف بفرمایند و بیشتر توضیح بفرمایند ممنون میشم.

mogrem
07-12-1394, 09:15 بعد از ظهر
پالس 135 کم مصرف هستش قدرت خوبی داره وزن کمی داره ولی لاستیک هاش مثل بقیه هندی ها لیز هستش کیفیت خیلی خوبی هم داره

erfi.747
08-12-1394, 02:03 قبل از ظهر
تشکر از عزیزان.
اگر دوستان عزیز لطف بفرمایند و بیشتر توضیح بفرمایند ممنون میشم.
داداش تمام اون فاکتور هایی که گفتی رو پالس 135 داره 90 درصد

Seyed.mahdi
09-12-1394, 09:26 بعد از ظهر
سلام علیکم

عزیزانِ با تجربه یعنی پالس 135 در کار، به سرو صدا و خرج نمی افته؟

میشه دوستان و بزرگوارانی که تجربه دارند لطف کنند و پالس 135 رو مقایسه ای با بوکسر کنند؟ بسیار ممنون میشم. البته میدونم مقایسه این دو موتور کاره صحیحی نیست اما تقریباً چاره ای نیست! خیلی مهمه تفاوت های مهمِ این دو موتور رو بدونم. مخصوصا در مواردی که در پست اول به عرض عزیزان رسوندم.

نظر عزیزان درباره آپاچی 150 چیه؟ لطفا بفرمایید. همچنین در مقایسه با پالس 135.

خیلی خیلی از لطفتون ممنونم
در پناه حق متعال
یا علی

mogrem
09-12-1394, 10:43 بعد از ظهر
باکسر زین راحتر و بزرگتری کمک هاش نرم تر من پالس 135 چند ماه بیشتر نداشتم باکسر هم 1 با بیشتر سوار نشدم ولی از 135 راحتر بودم روی باکسر

Seyed.mahdi
11-12-1394, 05:27 بعد از ظهر
سلام علیکم

اساتید محترم سایت اگر نظراشون و تجربیاتشون رو بفرماییند بزرگواریشون رو رسوندند و بنده هم بسیار ممنون میشم.

موارد مورد نیاز بنده:

*کم مصرف و کم اصطحلاک و کم خرج (مخصوصا در بلند مدت) (این موارد خیلی مهمه برام) در حدی باشه که بشه گفت به طور کلی از بوکسر کم خرج تره

*سرعت و شتاب مناسبی داشته باشه. حداقل 100 تا بدون فشار و رسیدن دور موتور به رد لاین بره.
*نرم و راحت هم باشه چون رو بوکسر خیلی راحتم مثل مبل:happy4: سخت میشه از زین و فنربندی نرم افت کنیم به سفت و سخت.
البته اگر میشه با روکش و ابر گذاشتن نرمش کرد بفرمایید انجام بدیم.

با تشکر از دوستان

گزینه هام که مدّ نظرم هست رو هم بگم:

آپاچی 150 یا 160 یا 180 (هر کدوم بهتره و قیمتش هم مناسبه)
پالس 135
و در پایان پالس 180 یو جی فور دیجیتال

در پناه خدا

Seyed.mahdi
14-12-1394, 01:07 بعد از ظهر
سلام علیکم

اساتید محترم سایت اگر نظراشون و تجربیاتشون رو بفرماییند بزرگواریشون رو رسوندند و بنده هم بسیار ممنون میشم.

موارد مورد نیاز بنده:

*کم مصرف و کم اصطحلاک و کم خرج (مخصوصا در بلند مدت) (این موارد خیلی مهمه برام) در حدی باشه که بشه گفت به طور کلی از بوکسر کم خرج تره

*سرعت و شتاب مناسبی داشته باشه. حداقل 100 تا بدون فشار و رسیدن دور موتور به رد لاین بره.
*نرم و راحت هم باشه چون رو بوکسر خیلی راحتم مثل مبل:happy4: سخت میشه از زین و فنربندی نرم افت کنیم به سفت و سخت.
البته اگر میشه با روکش و ابر گذاشتن نرمش کرد بفرمایید انجام بدیم.

با تشکر از دوستان

گزینه هام که مدّ نظرم هست رو هم بگم:

آپاچی 150 یا 160 یا 180 (هر کدوم بهتره و قیمتش هم مناسبه)
پالس 135
و در پایان پالس 180 یو جی فور دیجیتال

در پناه خدا

بالا!

hannan
14-12-1394, 06:42 بعد از ظهر
آدما زمانی پشیمون میشن که کار از کار گذشته هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگره قیمت پالس۱۳۵ نصف آپاچیم نیست خب چرا چون نصف کارایی وعمر آپاچی رو نداره
با اون شاسی کوچک و سی جی وارش یک سال بعد لش میشه اصلا هیچ به قطر تایرش چسبندگی ابعاد شاسی اندازه ترمز abs بودن وخیلی چیزای دیگه که برای یک موتورسیکلت لازمه توجه میکنید .بیخدی که پرفروشترین موتور ایران که نیست
همینجور ذهنی لطفا چیزی رو بیان نکنین
شمام دوست عزیز برو بااون پول میتونی یه آپاچی بخری که درحد صفر باشه سایت دیوار سری بزن هستش

Seyed.mahdi
14-12-1394, 09:50 بعد از ظهر
آدما زمانی پشیمون میشن که کار از کار گذشته هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگره قیمت پالس۱۳۵ نصف آپاچیم نیست خب چرا چون نصف کارایی وعمر آپاچی رو نداره
با اون شاسی کوچک و سی جی وارش یک سال بعد لش میشه اصلا هیچ به قطر تایرش چسبندگی ابعاد شاسی اندازه ترمز abs بودن وخیلی چیزای دیگه که برای یک موتورسیکلت لازمه توجه میکنید .بیخدی که پرفروشترین موتور ایران که نیست
شمام دوست عزیز برو بااون پول میتونی یه آپاچی بخری که درحد صفر باشه سایت دیوار سری بزن هستش

سلام علیکم

بسیار ممنون از پاسختون

اما بنده در خیابون ها از چند نفر از پالس 135 سوار ها پرسیدم که این موتور چطوره؟ و اکثرا در جواب گفتن خوبه.
همچنین نظر بنده هم اینه که این موتور 135 سی سی هست و 4400 قیمت داره. 180 سی سی نیست که بگیم چرا انقدر ارزونه؟!
در مورد شاسی هم برای یکی مثل بنده که یک مزیته که بهتر میشه در ترافیک مانور داد. اما در مورد لش شدنش باید سایر دوستانی که این موتور رو داشتن نظر بدن و بنده هم مشتاق نظرات عزیزان هستم چون خیلی تمایل به این موتور پیدا کردم مخصوصا برای مصرف خیلی پایینش که برام خیلی مهمه و قیمت مناسب و سایر مشخصات خوبش.
اما در مورد آپاچی، بنده ایراداتی در مورد این موتور شنیدم و از دوستان هم پرسیدم امیدوارم دوستانی که تجربه مخصوصاً بلند مدت آپاچی سواری رو داشتن نظراتشون رو بفرمایند. مشکلاتی از قبیل شاتون زدن و لرزش موتور در سرعت.
همچنین آپاچی 150 که نزدیک تره به بودجه بنده ترمز های عقبش دیسکی نیست مثل پالس 135 و همچنین تا اونجا که شنیدم آپاچی های ABS دار تازه وارد شدن و فکر نکنم کارکردشون موجود باشه اگرم باشه قیمتش بالاتره احتمالاً.

با تشکر
یا علی

erfi.747
15-12-1394, 12:09 قبل از ظهر
با احترام کامل برای شما کاربر عزیز
قیمت پالس 135 حدود 4500 هستش و آپاچی 150 حدود 5500 و 180 حدود 6 تومن .. با یه تقسیم بر 2 ساده ی دبستان متوجه میشیم که قیمت پالس 135 از نصف قیمت آپاچی هم بالاتر هست حتی از 180 سی سی .. پالس 135 تا 30000 تا برات سواری میده حتی اگه درست هم کار نکشی ازش اما آپاچی 150 چی ؟؟؟ آپاچی حتی واسه دور دور کردنم خریدنش حرومه و اشتباه چه برسه برای کار !! :25r30wi: در ضمن میشه لطفا بفرمایید این abs آپاچی کجاشه دقیقا ؟؟؟ تک کاناله یا دو کانال ؟؟؟ این قضیه لش شدن پالس هارو نمیدونم از کی شنیدی اما من پالس 200 سی سی میشناسم که بعد از 92000 کیلومتر کارکرد پا به پای مدل 220 سی سی در حد راه میره حتی رفیق من پالس 180 داره از روز اولم تو فشار بوده موتور الآن بعد 40000 تا همه پالس 180 هارو میگیره آپاچی رو هم به طرز فجیعی لوله میکنه تو همین دیوار که میفرمایید تعداد آپاچی هایی که مدل روز هستن و برای فروش گذاشته شدن خیلی بیشتر از پالس مدل 91 و حتی 90 هستش .. پس لطفا اطلاعات غلط به بقیه ندید آشغال بودن آپاچی ثابت شدس دیگه به همه ( توهینی به آپاچی سوار ها نشه )

hannan
15-12-1394, 12:26 قبل از ظهر
باز میگم باززززز میگم داداش من تجربشو داشتم برو آپاچی ۱۸۰ بگیر البته دست دومش با این بودجه ای که داری درحد پیدا میشه ۱۳۵ &nbsp;اصلا با آپاچی مقایسه نکن که همون قدرت مانوری که میگی نیاز به چسبندگی داره که ۱۳۵ &nbsp;کجا وآپاچی بااون تایراش کجا&nbsp;<div>حالا یه حکایت دوستانه از ما به شما در انتخاب یک وسیله همیشه اولویتت کیفیت و دوام باشه مثل آپاچی &nbsp;۱۰۰کیلو مترم که میری انگار نه انگار</div><div>مثلا مگلی به لحاظ سرعت وقیافه بد نیست ولی چون کیفیت نداره دایلیم رو بیشتر ترجیه میدن</div>

- - - Updated - - -

[QUOTE=erfi.747;314491]با احترام کامل برای شما کاربر عزیز
قیمت پالس 135 حدود 4500 هستش و آپاچی 150 حدود 5500 و 180 حدود 6 تومن .. با یه تقسیم بر 2 ساده ی دبستان متوجه میشیم که قیمت پالس 135 از نصف قیمت آپاچی هم بالاتر هست حتی از 180 سی سی .. پالس 135 تا 30000 تا برات سواری میده حتی اگه درست هم کار نکشی ازش اما آپاچی 150 چی ؟؟؟ آپاچی حتی واسه دور دور کردنم خریدنش حرومه و اشتباه چه برسه برای کار !! :25r30wi: در ضمن میشه لطفا بفرمایید این abs آپاچی کجاشه دقیقا ؟؟؟ تک کاناله یا دو کانال ؟؟؟ این قضیه لش شدن پالس هارو نمیدونم از کی شنیدی اما من پالس 200 سی سی میشناسم که بعد از 92000 کیلومتر کارکرد پا به پای مدل 220 سی سی در حد راه میره حتی رفیق من پالس 180 داره از روز اولم تو فشار بوده موتور الآن بعد 40000 تا همه پالس 180 هارو میگیره آپاچی رو هم به طرز فجیعی لوله میکنه تو همین دیوار که میفرمایید تعداد آپاچی هایی که مدل روز هستن و برای فروش گذاشته شدن خیلی کمتر از پالس مدل 91 و حتی 90 هستش .. پس لطفا اطلاعات غلط به بقیه ندید آشغال بودن آپاچی ثابت شدس دیگه به همه ( توهینی به آپاچی سوار ها نشه )[/QUOTE:25r30wi::clap::wall3::25r30wi:داداش برو حداقل مطالبو بخون بعد نظربده کی درمورد پالس ۲۰۰صحبت کرد این یک ،دوم قیمت آپاچی ۶۸۰۰هستش سوم یه ملتی دوسش داشتنو پرفروش ترین شده حالا شما هی بگو روز ستاره دیدم حالا ما رو قبول نداری باشه برو مقایسه کارشناسی شده نگاهی بکن بعد...خخخ(البته شرمنده):25r30wi:

hannan
15-12-1394, 01:05 قبل از ظهر
تک سیلندر-چهارزمانه - هواخنک
Single-cylinder, four-stroke,
Engine Type

حجم اتاق
177.4 سی سی
177.4 cc
Displacement

قطر سیلندر,طول کورس پیستون
62.5x58.8 میلی متر
62.5mm x 57.8 mm
Bore * Stroke (mm)

نسبت تراکم
9.5:1
Compression ratio

سیستم استارت
الکتریکی- هندلی
PEI digital transistor type
ignition

گیربکس
5 دنده
5 Speed
Transmission

حداکثر گشتاوری
15.5 نیوتن متر/6500 (R/دقیقه)
[Only registered and activated users can see links]
Maximum torque

حداکثر قدرت
12.52 کیلو وات / 8500 (R/دقیقه)
Maximum power

حداکثر توان
16.5 اسب بخار
16.5
Maximum Ph(S)

حداکثر توان واقعی
15.2 اسب بخار
15.2
Maximum Ph(S) Real

کلاچ
قوته ور در روغن
Wet multi-plate
Clutch(F/R)

سیستم جرقه
تخلیه الکتریکی- CDI
IDI-Dual mode digital ignition
Starting method

طول
2085 میلی متر
2085
L (mm)

عرض
730 میلی متر
730
W (mm)

ارتفاع
1105 میلی متر
1105
H (mm)

فاصله بین دو چرخ
1326 میلی متر
1326mm
Wheelbase

وزن خالص
136 کیلوگرم
136kg
Vehicle Quality

سیستم تعلیق جلو
تلسکوپی
Telescopic Forks, 105 mm Stroke
Front suspension

سیستم تعلیق عقب
زوج کمک فنر گازی
Monotube Inverted Gas-filled shox (MIG) with spring aid
Rear suspension

ترمز جلو
ترمز دیسکی
270mm Petal Disc with ABS & RLP
Brake Front

ترمز عقب
ترمز دیسکی
200mm Petal Disc with ABS & RLP
Brake Rear

لاستیک جلو
17 اینچی 90/90 تیوپلس
90/90 x 17" (Tubeless)
Tyre Front

لاستیک عقب
17 اینچی 110/80 تیوپلس
110/80 x 17" (Tubeless)
Tyre Rear

ظرفیت باک
16 لیتر
16 Liter
Fuel capacity

متوسط مصرف سوخت
3.2 لیتر در هر 100 کیلومتر
3.2 Liter/100Km
Fuel consumption

حداکثر سرعت اسمی
124 کیلومتر بر ساعت
124 km / h
Maximum speed

حداکثر سرعت ثبت شده تا کنون:
136 کیلومتر در ساعت
136 km / h
Maximum speed recorded so far

حداکثر سرعت متوسط:
106 کیلومتر در ساعت
106 km / h
Maximum average speed

داشبورد
سرعت سنج دیجیتال الکترونیکی
Digital
Dashboard

رنگ بدنه
مشکی, نارنجی, زرد, سفید, قرمز
Black, Orange, Yellow, White, Red

- - - Updated - - -

مشخصات فنی BAJAJ PULSE 135

انجین:
حجم موتور ۱۳۵ سی سی
سیستم چهارزمانه، تک سیلندر، هواخنک
سیستم احتراق DIGITAL CDI
سیستم انتقال نیرو ۵ دنده

سیستم الکتریکی:
استارت الکتریکی / هندلی

چرخ ها و سیستم ترمز:
ترمز جلو دیسکی
ترمز عقب درام
چرخ جلو ۲.۷۵ x ۱۷
چرخ عقب ۱۰۰/۹۰ x ۱۷
طوقه اسپرت

سایر ویژگی ها:
حجم باک ۸ لیتر
حداکثر سرعت ۱۲۲ کیلومتر در ساعت
وزن ۱۴۷ کیلو گرم

- - - Updated - - -

امیدوارم دندانشکن بوده باشه(حالانمیدونم باز دلت خواست بگو۱۳۵بهتر از آپاچیه)اصلا بگو کارخاونشم درست نمیگه:3:

Seyed.mahdi
15-12-1394, 09:51 قبل از ظهر
سلام علیکم

عزیز قیمت آپاچی 180 تا اونجا که پرسیدم و میدونم 6100 هست و 150 هش هم حول و حوش 5300 هست.

وزن 135 هم تو خوده سایت باجاج زده 121 نه 147!

در مورد تایر هم باید عرض کنم که خب میشه با حدود 200 تومن هزینه لاستیک های عقب و جلو رو تعویض کرد و پهن تر انداخت (که اگر بنده این موتور رو بگیرم همین کار رو میکنم ان شاءالله)
اما در مورد تجربه رانندگی بنده چیزی نمیدونم و باید با تجربه ها نظرشون رو بفرمایند.

یا علی

said khansar
15-12-1394, 10:41 قبل از ظهر
اگه میخای پالس135بگیری صفرنگیردرحدبگیرکه افت قیمتشوکرده باشه موتورخوبی هستش !اپاچی ازپالس نرمتره هم ازپالس135هم180ولی باپیک کارمیکنی بایدباهاش مداراکنی وگازالکی بهش ندی که که حالاحالاهابرات کارمیکنه ولی خوب مصرف بنزین اپاچی وپالس180از135بیشتره!ازنظرکم اصطحلاکی پالس180بهتره واماظاهرزیبابه خودت بستگی داره که باکدومشون حال کنی من خودم پالس180روازنظرظاهری میپسندم وازنظرسرعت3تاشونم تویک سطحن ولی اپاچی کمی فرزتره!نطرمنومیخای همون بوکسررونگه دارولی اگه تصمیمت روگرفتی و چون توپیک میخای ازموتوراستفاده کنی پالس180بگیر!موفق باشین.

hannan
15-12-1394, 01:14 بعد از ظهر
بله قیمت آپاچی رو قبول دارم۶۱۰۰

erfi.747
15-12-1394, 04:10 بعد از ظهر
باز میگم باززززز میگم داداش من تجربشو داشتم برو آپاچی ۱۸۰ بگیر البته دست دومش با این بودجه ای که داری درحد پیدا میشه ۱۳۵ &nbsp;اصلا با آپاچی مقایسه نکن که همون قدرت مانوری که میگی نیاز به چسبندگی داره که ۱۳۵ &nbsp;کجا وآپاچی بااون تایراش کجا&nbsp;<div>حالا یه حکایت دوستانه از ما به شما در انتخاب یک وسیله همیشه اولویتت کیفیت و دوام باشه مثل آپاچی &nbsp;۱۰۰کیلو مترم که میری انگار نه انگار</div><div>مثلا مگلی به لحاظ سرعت وقیافه بد نیست ولی چون کیفیت نداره دایلیم رو بیشتر ترجیه میدن</div>

- - - Updated - - -

[QUOTE=erfi.747;314491]با احترام کامل برای شما کاربر عزیز
قیمت پالس 135 حدود 4500 هستش و آپاچی 150 حدود 5500 و 180 حدود 6 تومن .. با یه تقسیم بر 2 ساده ی دبستان متوجه میشیم که قیمت پالس 135 از نصف قیمت آپاچی هم بالاتر هست حتی از 180 سی سی .. پالس 135 تا 30000 تا برات سواری میده حتی اگه درست هم کار نکشی ازش اما آپاچی 150 چی ؟؟؟ آپاچی حتی واسه دور دور کردنم خریدنش حرومه و اشتباه چه برسه برای کار !! :25r30wi: در ضمن میشه لطفا بفرمایید این abs آپاچی کجاشه دقیقا ؟؟؟ تک کاناله یا دو کانال ؟؟؟ این قضیه لش شدن پالس هارو نمیدونم از کی شنیدی اما من پالس 200 سی سی میشناسم که بعد از 92000 کیلومتر کارکرد پا به پای مدل 220 سی سی در حد راه میره حتی رفیق من پالس 180 داره از روز اولم تو فشار بوده موتور الآن بعد 40000 تا همه پالس 180 هارو میگیره آپاچی رو هم به طرز فجیعی لوله میکنه تو همین دیوار که میفرمایید تعداد آپاچی هایی که مدل روز هستن و برای فروش گذاشته شدن خیلی کمتر از پالس مدل 91 و حتی 90 هستش .. پس لطفا اطلاعات غلط به بقیه ندید آشغال بودن آپاچی ثابت شدس دیگه به همه ( توهینی به آپاچی سوار ها نشه )[/QUOTE:25r30wi::clap::wall3::25r30wi:داداش برو حداقل مطالبو بخون بعد نظربده کی درمورد پالس ۲۰۰صحبت کرد این یک ،دوم قیمت آپاچی ۶۸۰۰هستش سوم یه ملتی دوسش داشتنو پرفروش ترین شده حالا شما هی بگو روز ستاره دیدم حالا ما رو قبول نداری باشه برو مقایسه کارشناسی شده نگاهی بکن بعد...خخخ(البته شرمنده):25r30wi:
من مقایسم کلی بود دوست عزیز که هم پالس 200 رو مثال زدم هم آشغال 180 سی سی tvs .. قیمت آپاچی 6800 نیست داداش داری اطلاعات غلط میدی درسته پر فروش ترین شده اما قراره که هر چی پر فروش شد خوب باشه ؟؟؟ پس این همه آپاچی مدل 93 به بالا چی میگن تو دیوار و شیپور ؟؟؟ به قول برادر roma
همه رفتن و ما هنوز اندر خم یک کوچه منتظر یم یه روز خوب بیاد

- - - Updated - - -

تک سیلندر-چهارزمانه - هواخنک
Single-cylinder, four-stroke,
Engine Type

حجم اتاق
177.4 سی سی
177.4 cc
Displacement

قطر سیلندر,طول کورس پیستون
62.5x58.8 میلی متر
62.5mm x 57.8 mm
Bore * Stroke (mm)

نسبت تراکم
Compression ratio

سیستم استارت
الکتریکی- هندلی
PEI digital transistor type
ignition

گیربکس
5 دنده
5 Speed
Transmission

حداکثر گشتاوری
15.5 نیوتن متر/6500 (R/دقیقه)
Maximum torque

حداکثر قدرت
12.52 کیلو وات / 8500 (R/دقیقه)
Maximum power

حداکثر توان
16.5 اسب بخار
16.5
Maximum Ph(S)

حداکثر توان واقعی
15.2 اسب بخار
15.2
Maximum Ph(S) Real

کلاچ
قوته ور در روغن
Wet multi-plate
Clutch(F/R)

سیستم جرقه
تخلیه الکتریکی- CDI
IDI-Dual mode digital ignition
Starting method

طول
2085 میلی متر
2085
L (mm)

عرض
730 میلی متر
730
W (mm)

ارتفاع
1105 میلی متر
1105
H (mm)

فاصله بین دو چرخ
1326 میلی متر
1326mm
Wheelbase

وزن خالص
136 کیلوگرم
136kg
Vehicle Quality

سیستم تعلیق جلو
تلسکوپی
Telescopic Forks, 105 mm Stroke
Front suspension

سیستم تعلیق عقب
زوج کمک فنر گازی
Monotube Inverted Gas-filled shox (MIG) with spring aid
Rear suspension

ترمز جلو
ترمز دیسکی
270mm Petal Disc with ABS & RLP
Brake Front

ترمز عقب
ترمز دیسکی
200mm Petal Disc with ABS & RLP
Brake Rear

لاستیک جلو
17 اینچی 90/90 تیوپلس
90/90 x 17" (Tubeless)
Tyre Front

لاستیک عقب
17 اینچی 110/80 تیوپلس
110/80 x 17" (Tubeless)
Tyre Rear

ظرفیت باک
16 لیتر
16 Liter
Fuel capacity

متوسط مصرف سوخت
3.2 لیتر در هر 100 کیلومتر
3.2 Liter/100Km
Fuel consumption

حداکثر سرعت اسمی
124 کیلومتر بر ساعت
124 km / h
Maximum speed

حداکثر سرعت ثبت شده تا کنون:
136 کیلومتر در ساعت
136 km / h
Maximum speed recorded so far

حداکثر سرعت متوسط:
106 کیلومتر در ساعت
106 km / h
Maximum average speed

داشبورد
سرعت سنج دیجیتال الکترونیکی
Digital
Dashboard

رنگ بدنه
مشکی, نارنجی, زرد, سفید, قرمز
Black, Orange, Yellow, White, Red

- - - Updated - - -

مشخصات فنی BAJAJ PULSE 135

انجین:
حجم موتور ۱۳۵ سی سی
سیستم چهارزمانه، تک سیلندر، هواخنک
سیستم احتراق DIGITAL CDI
سیستم انتقال نیرو ۵ دنده

سیستم الکتریکی:
استارت الکتریکی / هندلی

چرخ ها و سیستم ترمز:

ترمز جلو دیسکی
ترمز عقب درام
چرخ جلو ۲.۷۵ x ۱۷
چرخ عقب ۱۰۰/۹۰ x ۱۷
طوقه اسپرت

سایر ویژگی ها:
حجم باک ۸ لیتر
حداکثر سرعت ۱۲۲ کیلومتر در ساعت
وزن ۱۴۷ کیلو گرم

- - - Updated - - -

امیدوارم دندانشکن بوده باشه(حالانمیدونم باز دلت خواست بگو۱۳۵بهتر از آپاچیه)اصلا بگو کارخاونشم درست نمیگه:3:
الآن این مقایسه ی کارشناسانانه بود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :25r30wi: آپاچی 180 رو با 135 مقایسه میکنن جدیدا خخخخخ !!!! من دیگه حرفی ندارم !! آقا اصلا آپاچی خوب بهترین موتور آسیا برادر سید مهدی برو آپاچی بگیر انشالله چرخشم واست بچرخه فقط یه تعمیرگاه آشنا پیدا کن :gigglesmile:

hannan
15-12-1394, 04:29 بعد از ظهر
خوشم میاد خودتم میفهمی ۱۳۵با آپاچی قابل قیاس نیسحالاباز یه نگاهی بکن ببین بحث سره آپاچی و۱۳۵بود که شما میگین قابل مقایسه نیست اگه نیست جای بحثش نیس که آپاچی بهتره
البته کلاس من آپاچی واینا نیست که بخواد رکابش برام بچرخه،موتور من R6 میباشد که صرف دست گرمی حریف میطلبه واسه تاپ اسپید
درخصوص پالس و آپاچی تجربمو گفتم هیچ قسدجسارتی خدمت کسی ندارم اطلاعاتم گذاشتم تا بدونن چه چیزی مثل روز روشنه

Seyed.mahdi
15-12-1394, 06:12 بعد از ظهر
سلام علیکم

از توجه رفقا ممنونم. ان شاءالله بحث دوستانه ادامه پیدا کنه... .

اگه میخای پالس135بگیری صفرنگیردرحدبگیرکه افت قیمتشوکرده باشه موتورخوبی هستش !اپاچی ازپالس نرمتره هم ازپالس135هم180ولی باپیک کارمیکنی بایدباهاش مداراکنی وگازالکی بهش ندی که که حالاحالاهابرات کارمیکنه ولی خوب مصرف بنزین اپاچی وپالس180از135بیشتره!ازنظرکم اصطحلاکی پالس180بهتره واماظاهرزیبابه خودت بستگی داره که باکدومشون حال کنی من خودم پالس180روازنظرظاهری میپسندم وازنظرسرعت3تاشونم تویک سطحن ولی اپاچی کمی فرزتره!نطرمنومیخای همون بوکسررونگه دارولی اگه تصمیمت روگرفتی و چون توپیک میخای ازموتوراستفاده کنی پالس180بگیر!موفق باشین.

آقا خدا خیرت بده.
با مصرف سوخت پالس180 چکار کنم؟!
مثلا یه بهونه داریم به بابامون بگیم چون این پالس 135 کم مصرفه میگیریمش اما 180 که مثل بوکسر میسوزونه. :gigglesmile:

اما خارج از شوخی بخوام یکی رو انتخاب کنم بهترین گزینه برام کم خرج ترین هست مخصوصا در بلند مدت. چون در بقیه موارد اختلاف چندانی با هم ندارند.
مثل سرعت و شتاب و نرمی و راحتی. البته اختلاف هست اما نه زیاد. درسته؟
با این پول پالس یوجی فور دیجیتال بخوام بگیرم، در حد نو گیرم نمیاد درسته؟ احتمالا بالای 10 هزارتا باید کیلومتر انداخته باشه تا به بودجه بنده بخوره. با این وجود نظر دوستان درباره یو جی فور چیه؟
بازم تاکید میکنم که کم خرج بودن مخصوصاً در بلند مدت از ملاک های اصلیمه و این که به سرو صدا نیوفته.

یا علی

sajjadme
15-12-1394, 07:21 بعد از ظهر
اقای hannan عزیز از این بابت که حجم موتور این دو موتور تفاوت زیادی دارن و همین طور تفاوت قیمت زیاد قابل قیاس نیستن وگر نه همه میدونن دوام پالس خیلی بیشتر از اپاچی هست از هر تعمیر کاری میخوای بپرسی بپرس همه میگن استهلاک پالس کمتر از اپاچی هست در ضمن این دوست ما برای کار میخواد پس قراره موتور توی فشار قرار بگیره از اونجایی که اپاچی ضعف شاتون داره بخاطر این که شاتون کوتاهه ممکنه زود شاتون بزنه پس به هیچ عنوان برای ایشون مناسب نیست...در ضمن مصرفش بیشتر از پالس 135 هست ...مناسب ترین گزینه 135 صفر هست تا خودت اب بندی کنی و یک عمر بدون خرج اضافی استفاده کنی التماس دعا
یه نکته ای میگم خواهشا توجه کنید
توی تاپیک های مشاوره دوستانی که قصد خرید دارن بر مبنای مشاوره ها و حرف هایی که میزنیم قراره چندین میلیون تومان پول هزینه کنن و ممکنه این پول رو باسختی زیادی جمع کرده باشن پس خواهشا التماسا بیاید وجدانی و منصفانه و دلسوزانه بهترین گزینه ها رو در اختیار دوستان بگذارید نه اینکه تعصبی حرفی بزنیم و بعد عزیزان برن گزینه ی نامناسبی رو بخرن و یک عمر آه اونا رو پشت سر خودمون داشته باشیم
یا علی مدد

Seyed.mahdi
15-12-1394, 08:27 بعد از ظهر
اقای hannan عزیز از این بابت که حجم موتور این دو موتور تفاوت زیادی دارن و همین طور تفاوت قیمت زیاد قابل قیاس نیستن وگر نه همه میدونن دوام پالس خیلی بیشتر از اپاچی هست از هر تعمیر کاری میخوای بپرسی بپرس همه میگن استهلاک پالس کمتر از اپاچی هست در ضمن این دوست ما برای کار میخواد پس قراره موتور توی فشار قرار بگیره از اونجایی که اپاچی ضعف شاتون داره بخاطر این که شاتون کوتاهه ممکنه زود شاتون بزنه پس به هیچ عنوان برای ایشون مناسب نیست...در ضمن مصرفش بیشتر از پالس 135 هست ...مناسب ترین گزینه 135 صفر هست تا خودت اب بندی کنی و یک عمر بدون خرج اضافی استفاده کنی التماس دعا
توی تاپیک های مشاوره دوستانی که قصد خرید دارن بر مبنای مشاوره ها و حرف هایی که میزنیم قراره چندین میلیون تومان پول هزینه کنن و ممکنه این پول رو باسختی زیادی جمع کرده باشن پس خواهشا التماسا بیاید وجدانی و منصفانه و دلسوزانه بهترین گزینه ها رو در اختیار دوستان بگذارید نه اینکه تعصبی حرفی بزنیم و بعد عزیزان برن گزینه ی نامناسبی رو بخرن و یک عمر آه اونا رو پشت سر خودمون داشته باشیم
یا علی مدد

به به احسنت :)

فکر کنم باید آپاچی رو از گزینه ها حذف کنم.

اما پالس 180 یو جی فور دیجیتال میمونه و پالس 135.

اصلا بنده آپاچی رو از گزینه هام حذف کردم.

نظر دوستان با تجربه درباره دو موتورِ مذکور چیه؟

پالس 180 در حدود 10 هزار تا کارکرد بگیرم یا پالس 135 نو یا در حد نو؟

قابل توجه رفقا:
کم خرج بودن و کم اصطحلاک بودن و اینکه راحت و بی دردسر کارکنه مخصوصا بعد از مدت طولانی مثلا دو سه سال و کارکرد شاید بیش از 60 هزار کیلومتر از اصلی ترین خواسته هامه.

بخاطر زیاد شدن سوالات عذر خواهی میکنم از عزیزان

یا علی مدد

said khansar
15-12-1394, 09:46 بعد از ظهر
مرسی!پالس180سربالایی ودوترکواز135بهترراه میره ولی تاپ اسپیدشون تقریبن یکیه پالس180از135دوامش بیشتره ولی135هم خوبه ولی انجینش نصبت به180ظریفتره رانندگی توترافیک با135بهتره!اگه مصرف سوخت برات خیلی مهمه پالس135بگیرولی اگه نه مصرف سوخت برات زیادمهم نیست با4.5میتونی یه180چراغ گردتمیزبگیری!جفت موتورهارواگه سرویسشونوبه موقع انجام بدی وفشارالکی به موتورنیاری حالاحالابرات موتوره!

hannan
15-12-1394, 11:56 بعد از ظهر
یا علی مدد

بله چشم فرمایش شما متین
منم صرفا از روی تجربه گفتم الانم آپاچی دستم نیست که بر اساس تعصب بگم و به نظر منم ۱۳۵قیمت خوبی داره ولی در کل باآپاچی اصلا قابل مقایسه نیست
وباز ممنون حرفتون بجا ومنطقی

erfi.747
16-12-1394, 01:55 قبل از ظهر
خوشم میاد خودتم میفهمی ۱۳۵با آپاچی قابل قیاس نیسحالاباز یه نگاهی بکن ببین بحث سره آپاچی و۱۳۵بود که شما میگین قابل مقایسه نیست اگه نیست جای بحثش نیس که آپاچی بهتره
البته کلاس من آپاچی واینا نیست که بخواد رکابش برام بچرخه،موتور من R6 میباشد که صرف دست گرمی حریف میطلبه واسه تاپ اسپید
درخصوص پالس و آپاچی تجربمو گفتم هیچ قسدجسارتی خدمت کسی ندارم اطلاعاتم گذاشتم تا بدونن چه چیزی مثل روز روشنه
دوست گرامی !! من نمیدونم شما چرا اصلا متوجه نشدی که بحث مقایسه بین پالس 135 و آپاچی 150 بود که شما ورداشتی اطلاعات فنی آپاچی 180 و پالس 135 رو به صورت مقایسه ای گذاشتی .. من میگم اگرم میذاری اطلاعات 150 رو بذار و مقایسه کن نه 180 .. پالس 135 با آپاچی 150 قابل مقایسه هستش نه با آپاچی 180 .. امیدوارم رسونده باشم منظورمو

- - - Updated - - -

یا علی مدد
ای درود بر شما .. دقیقا با شما موافقم چون دو تا از دوستان بنده زمانی که ns تازه اومده بود سر یه مشت حرف و حدیث و شایعه رفتن با پولی که چند سال با زحمت جمع کرده بودند ns خریدن و آخرشم یه موتور یاتاق زده و چند میلیون ضرر موند رو دستشون واسه همین منم از دوستان خواهش میکنم تعصبی حرف نزنن و اگر واقعا اطلاعات دارند عنوان کنند چون به قول شما فقط آه خوانندس که میگیره آدمو .. سید مهدی عزیز با توجه به عرایض بنده و فرمایشات بقیه دوستان مخصوصا آقای khansar فکر کنم دیگه متوجه شده باشی که باید چیکار کنی و امیدوارم موفق باشی و هر چی که میگیری چرخش برات بچرخه

Seyed.mahdi
16-12-1394, 10:22 قبل از ظهر
سلام

از رفقا که لطف کردن و وقت گذاشتن بسیار ممنونم. خیر ببینید ان شاءالله

اگر پالس یو جی فور دیجیتال تر تمیز کم کارکرد گیرم بیاد به امید خدا میگیرم البته هنوز پولم جور نشده.
اگرم تر تمیز گیرم نیاد همون 135 رو میگیرم.

بنده دلم میخواد موتور 2-3 سال برام کار کنه بی دردسر. میترسم 135 کم بیاره.
تنها مواردی که بنده رو کم رغبت تر میکنه نسبت به 180 اینه که مصرف سوختش بالاتره و سر سنگین تر و بزرگ تره. (با توجه به جثه ی ضعیفم میترسم از پَسِش بر نیام) و الا چون تعریف 180 یو جی فور رو بسیار شنیدم دلم میخواد همونو بگیرم.
یک بار داشتم پارک میکردم تو پیاده رو یهو سره موتور رو بد چرخوندم موتور افتاد روم اصلا نتونستم تکونش بدم تا دو نفر اومدن به دادم رسیدن:gigglesmile:
تازه این بوکسره و حدود 30 کیلو سبک تر از یو جی فور هست.

از لحاظ ظاهر هم هر چند سلیقه ایه ولی بنده به 135 بیشتر رغبت دارم. اما چون قیافه یک چیز عقلی نیست و دلی هست اگر صد در صد برام ثابت بشه که پالس 180 بیشتر برام کار میکنه و کم دردسر تره از قیافه صرف نظر میکنم و 180 میگیرم (البته دیجیتال هاشو :) )

بازم تشکر از راهنمایی دوستان.

یا علی مدد

Alireza.BMW
16-12-1394, 12:05 بعد از ظهر
دوست عزیز شما که میخای با موتور کار کنی همون بوکسر هم موتور عالی هستش چرا خرج الکی میخای بکنی؟؟؟ خرج پالس 180 با بوکسر قابل قیاس نیست... کسی که توی پیک کار میکنه موتور سی جی میخره که علنن هیچ خرابی نداره چون سیستم موتورش سادست تازه شما بهتراز اون رو خریدید این موتورا زنجیر تایمن خب سره یه مدت معلوم باید عوض شه... اگه واقعا میخاید کار کنید من میگم همون موتور خودتون خوبه الانم که همه میدونن وضع بازار خرابه و خب 1 تومن پولم 1 تومنه... شما توی موتور خودتم ضرر میدی بعد موتور کارکردم میخای بگیری... حالا ما میگیم موتور کاملا سالم... ولی خب به هرحال هرچی گرونتر خرج بیشتر تازه تصادف رو هم پیش کش میکنیم... در مورد پالس 135 والا تو مشهد اصلا طرفدار نداره نمیدونم چرا ولی کلا خشکه نشستم روش بعدشم موتورای هندی رعایت حالشون کنی یه عمر کار میدن... پالس فقط انجینش پرصداست مدلشه...آپاچی شتاب بهتر داره و نرم تره برای فشار کمتر روش هم خرجش 5 تومنه یک خورشیدی جلو با یک دنده بیشتر میندازید حل میشه.
.
اما من باشم عوض نمیکنم موتورم رو وقتی سالمه چون توی پیک موتور بلاخره خطو خش میوفته آدم میسوزه... حداقل یه موتوری باشه که کمتر دل سوزی داشته باشه...اگه شما نظرت
چیز دیگست موضوع فرق میکنه... همون بوکسر شمام که میگی توی سرعت 70.80 توی فشاره همون رو خورشیدی جلوش رو با یک نمونه با یک دندونه بزرگتر عوض کنید موتور روونتر میشه قدرتشم فرقی نمیکنه سرعت دنده هاشم 5تا 7 کیلومتر اضافه میشه... من یادمه با دنده 5 آپاچی 160 با دور موتور 7 سرعت 94 میرفتم با خورشیدی فابریکش...با نمونه یک دنده بزرگتر عوض کردم توی همون دور موتور و همون دنده سرعتم رسید به 100... بیشتر از یک دندونه پیشنهاد نمیشه

sajjadme
16-12-1394, 04:11 بعد از ظهر
اقا سید مهدی عزیز ببین
1-اگه بین 135 صفر و 180 در حد حتما میخوای یکیرو بگیری به نظر من 135 بگیر
1-1-چون برای کار میخوای و فعلا هم قصد فروش نداری پس باید موتوری بگیری که اب بندی شده باشه اونم واقعا با حساسیت چون اب بندی عمر مفید موتور رو تعیین میکنه اگه اب بندی درست و اصولی داشته باشی فقط هزینه ی بنزین و روغن و زنجیر باید بدی اما اگه اب بندی نشده باشه یه دسته دو بگیری و یارو خرکی کار کرده باشه واقعا پشیمون میشه
2-1-مصرف سوخت 180 بیشتره و همینطور خرج کلیش بیشتر از 135 هست و سنگین تره که خسته کننده میشه برات چون میخوای کار کنی وگرنه برای تفریح و مسافرت مسلما وزن یه امتیازه
2-اما اگه کلا مردد هستی که ایا موتور جدید بخری یا نه بنظرم با همین باکسر 150 بساز ...برو توی تاپیک ها بگرد افرادی رو پیدا کن راهنمایی کنن که چطور این مشکل رو حل کنی بلاخره3-4 تومن پول و با زحمت جمع کردی میتونی کارای دیگه ای بکنی
یه نکتهی کلی بگم ببین توی خرید موتور و ماشین و گوشی و غیره و غیره ....تا یه جایی باید عقل بریم جلو ...تا جایی که خوبی و کیفیت چند کالا به صورت کامل اثبات شه بعدش فقط بادل باید بری چرا؟...
فرض کن الان 180 گرفتی چون دلت با 135 بوده هروقت توی خیابون ببینی ته دلت میلرزه و کلا حس بدیه پس ....
ارزوی بهترین هارو برات دارم
سید مارو دعا کن
یاعلی مدد

Seyed.mahdi
16-12-1394, 06:13 بعد از ظهر
سلام علیکم

عارضم محضرتون که چه کنیم. گرفتار حبّ دنیاییم و هی دل اینو میخواد هی اونو میخواد فکر کنم 135 هم بگیرم دل هوس ان اس بکنه :sad:
گمون کنم نگه داشتن بوکسر عقلانی ترین کاره. اتفاقاً بنده هم جوونم و در فکر تشکیل زندگی و باید پول جمع کنم اما چکنیم از دست این هوا و هوس!
این بوکسر هم انصافا موتور خوبیه خیلی نرم و کاری فقط مقدار کمی مصرفش رو به بالاست و در سرعت بالا هم فشار بهش میاد.
احتمالا برم تو کاره خورشیدی.

از راهنمایی دوستان عزیز و بزرگوار بسیار ممنونم.

خورشیدی عقب رو تغییر بدم یا جلو؟ یا هر دو؟
قدرت و مصرف سوخت تغییر نمیکنه؟

یا علی مدد

erfi.747
17-12-1394, 01:56 قبل از ظهر
سلام علیکم

عارضم محضرتون که چه کنیم. گرفتار حبّ دنیاییم و هی دل اینو میخواد هی اونو میخواد فکر کنم 135 هم بگیرم دل هوس ان اس بکنه :sad:
گمون کنم نگه داشتن بوکسر عقلانی ترین کاره. اتفاقاً بنده هم جوونم و در فکر تشکیل زندگی و باید پول جمع کنم اما چکنیم از دست این هوا و هوس!
این بوکسر هم انصافا موتور خوبیه خیلی نرم و کاری فقط مقدار کمی مصرفش رو به بالاست و در سرعت بالا هم فشار بهش میاد.

یا علی مدد
جلو یه دندونه بیشتر بنداز حله

Alireza.BMW
17-12-1394, 09:20 قبل از ظهر
سلام علیکم

یا علی مدد

شما این همه کار کردی حالا بیا این راه پیشنهادی منم انجام بده دوست عزیز ببین چی میشه... چون پیک موتور جریانش متفاوته شما از موتور کار میکشی موتور خط مط میوفته و... موتور گرون بخری همه اینا میشه واسش افت قیمت و ضرر بقیشم کلا بالا گفتم دوباره کاری نشه...
.
برای خورشیدی هم اگه توجه کرده باشی به گفتم قبلیم...نوشتم که فقط خورشیدی جلو اونم فقط یک دندونه بزرگتر... خوبیاشم گفتم: بین 5 الی 7 کیلومتر به تاپ اسپید دنده ها اضافه میشه... دور موتور رو حدود 300 تا 400 دور توی سرعت ثابت نسبت به قبل میاره پایین که خب همه میدونن دور موتور کمتر مساوی با مصرف سوخت ککتر و اصطلاک کمتر...اگه یک دندونه بزرگتر باشه قدرت موتور یه تغییر بسیار ناچیز میکنه که شما متوجه نمیشی... اما 2 دندونه بزرگتر رو باید تست کنی ببینی چه جوری جواب میده یا نه قدرت رو میاره پایین

sajjadme
17-12-1394, 08:03 بعد از ظهر
سید مهدی ایشالله بیه همراه زندگی خوب پیدا کنی معلومه که ادم عاقلی هستی ...کار درستی انجام میدی همین بوکسر و نگه دار تا انشالله روزیت زیاد شه موتور های بهتر بخری یاعلی

alivw71
26-12-1394, 11:12 بعد از ظهر
دوست عزیز شما که میخای با موتور کار کنی همون بوکسر هم موتور عالی هستش چرا خرج الکی میخای بکنی؟؟؟ خرج پالس 180 با بوکسر قابل قیاس نیست... کسی که توی پیک کار میکنه موتور سی جی میخره که علنن هیچ خرابی نداره چون سیستم موتورش سادست تازه شما بهتراز اون رو خریدید این موتورا زنجیر تایمن خب سره یه مدت معلوم باید عوض شه... اگه واقعا میخاید کار کنید من میگم همون موتور خودتون خوبه الانم که همه میدونن وضع بازار خرابه و خب 1 تومن پولم 1 تومنه... شما توی موتور خودتم ضرر میدی بعد موتور کارکردم میخای بگیری... حالا ما میگیم موتور کاملا سالم... ولی خب به هرحال هرچی گرونتر خرج بیشتر تازه تصادف رو هم پیش کش میکنیم... در مورد پالس 135 والا تو مشهد اصلا طرفدار نداره نمیدونم چرا ولی کلا خشکه نشستم روش بعدشم موتورای هندی رعایت حالشون کنی یه عمر کار میدن... پالس فقط انجینش پرصداست مدلشه...آپاچی شتاب بهتر داره و نرم تره برای فشار کمتر روش هم خرجش 5 تومنه یک خورشیدی جلو با یک دنده بیشتر میندازید حل میشه.
.
اما من باشم عوض نمیکنم موتورم رو وقتی سالمه چون توی پیک موتور بلاخره خطو خش میوفته آدم میسوزه... حداقل یه موتوری باشه که کمتر دل سوزی داشته باشه...اگه شما نظرت
چیز دیگست موضوع فرق میکنه... همون بوکسر شمام که میگی توی سرعت 70.80 توی فشاره همون رو خورشیدی جلوش رو با یک نمونه با یک دندونه بزرگتر عوض کنید موتور روونتر میشه قدرتشم فرقی نمیکنه سرعت دنده هاشم 5تا 7 کیلومتر اضافه میشه... من یادمه با دنده 5 آپاچی 160 با دور موتور 7 سرعت 94 میرفتم با خورشیدی فابریکش...با نمونه یک دنده بزرگتر عوض کردم توی همون دور موتور و همون دنده سرعتم رسید به 100... بیشتر از یک دندونه پیشنهاد نمیشه

سلام و درود
البته زنجیر تایم فکر نکنم تا مشکلی داشته باشند نیازبه تعویض داشته باشه چون به خوبی روغن کاری میشه و عمر زیادی دارند.