PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت وطراحی کارت اقرود

nami1250
30-11-1394, 10:43 قبل از ظهر
سلام دوستان. بنده در حال ساخت کارت افرود هستم. تازه با این سایت اشنا شدم. خواستم از نظرات و راهنمایی های دوستان استفاده کنم.

irani
30-11-1394, 05:56 بعد از ظهر
سلام دوستان. بنده در حال ساخت کارت افرود هستم. تازه با این سایت اشنا شدم. خواستم از نظرات و راهنمایی های دوستان استفاده کنم.
:khosh:
هدفتون از این کار چیه و به چه دردی میخوره؟؟!!

nami1250
30-11-1394, 08:12 بعد از ظهر
حال میده :))) چجوری میشه عکس گذاشت

ARSH
30-11-1394, 08:48 بعد از ظهر

داداش الان پیش خودم فک میکردم میخوای هزار تا دلیل بیاری که فیلان و بیسار و این دلیل و اون دلیل
ولی واقعا حال کردم با جوابت
دمت گرم شروع کن بینیم

nami1250
30-11-1394, 08:54 بعد از ظهر
:))) والا حرف دلم زدم. شرو کردم. چجوری باید عکس بذارم.

sina6525
30-11-1394, 09:24 بعد از ظهر
دوست عزیز اطلاعاتت از مکانیک تا چه حده؟؟ امکانات چقدر داری؟؟ اگر با دلیل حال کردن پروژه رو شروع کنی بهت قول میدم وسطاش استپ میزنی و دیگه ادامه نمیدی

برای عکس هم باید آپلودش کنی بعد لینکشو قرار بدی

kaveh_am
30-11-1394, 10:13 بعد از ظهر
حال میده ولی خیلی خیلی سخته...
[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

حال میده ولی خیلی خیلی سخته...

nami1250
01-12-1394, 12:49 قبل از ظهر
ساختش ۳ ماهه شرو کردم. مهندسی مکانیک. امکانات تقریبا همه چیزاش موجوده. تا حدودی تراشکاری جوشکاری و برشکاری بلدم.

- - - Updated - - -

kaveh_am
01-12-1394, 01:00 بعد از ظهر
همش یهور فرمونش یور دیگه...خیلی چیگره...

B-MAX
01-12-1394, 01:39 بعد از ظهر
مرسی کارت عالیه

تا العان چقدر هزینه کردی؟

nami1250
01-12-1394, 03:19 بعد از ظهر
همش یهور فرمونش یور دیگه...خیلی چیگره...
قابلت نداره دادش :)

- - - Updated - - -

مرسی کارت عالیه

تا العان چقدر هزینه کردی؟
ممنون از لطفت :) نزدیک ۲ تومن

reza125
01-12-1394, 07:36 بعد از ظهر
سلام داداش امید وارم موفق بشی خیلی عالی شده

nami1250
01-12-1394, 07:50 بعد از ظهر
سلام داداش امید وارم موفق بشی خیلی عالی شده
مرسی داش رضا

kaveh_am
02-12-1394, 09:34 قبل از ظهر
یه سوالی...
ترمز جلو رو چیکار میکنی؟
بدون ترمز جلو فکر نکنم بشه افرود رفت...

nami1250
02-12-1394, 09:43 قبل از ظهر
یه سوالی...
ترمز جلو رو چیکار میکنی؟
بدون ترمز جلو فکر نکنم بشه افرود رفت...
تومز جلوشو هم ميشه نصب كرد ولي نميخوام پيچيده بشه. همون نمونه هاي خارجيشم ترمز جلو نداره. افرود سنگين و حرفه اي ك نميشه رفت با اين در حد ي جاده خاكي

kaveh_am
02-12-1394, 11:55 قبل از ظهر
تومز جلوشو هم ميشه نصب كرد ولي نميخوام پيچيده بشه. همون نمونه هاي خارجيشم ترمز جلو نداره. افرود سنگين و حرفه اي ك نميشه رفت با اين در حد ي جاده خاكي������
میشه از نمونه حارجیش یه فیلم بیدید ببینم چیه؟

nami1250
02-12-1394, 08:47 بعد از ظهر
میشه از نمونه حارجیش یه فیلم بیدید ببینم چیه؟
والا فیلمی ندارم :( رو توپی چرخ جلو سوار میشه

kaveh_am
02-12-1394, 10:45 بعد از ظهر
از ترمز نه از چیزی که میخواید بسازید فیلم میخواستم...
چرخ ها رو چند خریدید؟چرخه چیه؟
اینی که میسازید چند سی سی هست؟

- - - Updated - - -

از ترمز نه از چیزی که میخواید بسازید فیلم میخواستم...
چرخ ها رو چند خریدید؟چرخه چیه؟
اینی که میسازید چند سی سی هست؟

nami1250
03-12-1394, 09:40 قبل از ظهر
فيلم هس يوتيوب هس ك من دست رسي ندارم برا دانلود.
لاستيك رينگ ٦اينچي عرض ١٤٥ ماله موتورavt هست. جفتي ٤٠٠. توو فكر انجين دوزمانه بودم ولي خب دردسراي خاص خودشو داره. ديگه رفتم سراغ ٤ زمانه. ٢٠٠ خريدم برا ستاپ كردن.

Sent from my iPhone using Tapatalk

nami1250
03-12-1394, 09:46 قبل از ظهر

nami1250
03-12-1394, 09:49 قبل از ظهر
دنده احتمال ٩٩٪‏ بصورت شيفتر پشت فرمون ميشه. هم تعويضش راحت تره هم هيجانش بيشتر. روي اگزوز انجينه دارم كار ميكنم ك ي صداي خوب ازش بگيرم ولي ظاهرن نميشه همه صداهاش توو ي مايه اي هس فقط كمو زيادش ميشه كرد.

nami1250
03-12-1394, 09:59 قبل از ظهر
طرح كلي از اين الهام گرفتم

nami1250
03-12-1394, 10:01 قبل از ظهر

nami1250
03-12-1394, 10:02 قبل از ظهر
اينم ي سوپر كارت حرفه اي

nami1250
05-12-1394, 02:41 قبل از ظهر
دوستان نظري راهنمايي حرفي چيزي! دلمون گرفت:( خب ي حرفي بزنيد يكم روحيه بگيرم.
دوستاني ك تجربه ساخت دارن يا دارن ميسازن يا دوس دارن بسازن يا يا يا... توو هر زمينه اي تجربياتشون بگن عكس فيلم بذاريم تبادل نظر كنيم از نظر فني ظاهري و همه چيز:( فعال باشيم همين

sina6525
05-12-1394, 02:57 بعد از ظهر

داداش قیمت چهارتا چرخ ماشین شما اندازه کل بودجه پروژه من هستش :i'm ok:

من کلا خرج چرخام شد 90 تومن اعصابم خورد بود که چقدر هزینه زیاد هزینه شد

در هر صورت زیبایی خاصی به ماشینت داد خوشم میاد کارت دقیق و تمیزه که من متاسفانه کارم خیلی تمیز نیستش شاسیت یکم سنگینه باید انجین درست حسابی بندازی روش سیستم فرمونت هم قشنگه دنده رو شیفتی کنی با سیم میخوای انجام بدی؟؟

ARSH
05-12-1394, 05:23 بعد از ظهر
دنده احتمال ٩٩٪‏ بصورت شيفتر پشت فرمون ميشه. هم تعويضش راحت تره هم هيجانش بيشتر. روي اگزوز انجينه دارم كار ميكنم ك ي صداي خوب ازش بگيرم ولي ظاهرن نميشه همه صداهاش توو ي مايه اي هس فقط كمو زيادش ميشه كرد.

:afro::afro: عشق است :afro:

- - - Updated - - -

من تجربه ساخت ندارم اصن تا حالا از اینا سوار نشدم ولی خیلی دوست دارم سوار شم
شما ادامه بده خیلی تر تمیز کار میکنی

nami1250
05-12-1394, 06:54 بعد از ظهر
سينا و ارش مرسي ك سر زديد :) سينا جان لطف داري. ي سال كار كردم اول تا پولش جور بشه ك بتونم با دست پر شرو كنم و كار نسبتا حرفه اي بشه. :)))
وزنش خيلي زياد شده. هرشب توو ذهنم همه جاشو مرور ميكنم ايشالا تا عيد سعي ميكنم تموم بشه. طولش ٢١٠ شده. انجين اولش توو فكر ايژ بودم ولي لعنتي خيلي پردردسره پلانتين خال بزه مكافاته، دنده هاش بيخوده، اصن دوزمانه هاي توو بازار همرو برسي كردم هركدوم ي عيب داشت. رفتم سراغ ٤زمانه ١٢٥ جواب نميداد مطمعن بودم گشتم ي موتور كامل ٢٠٠ پيدا كردم با سند و مدارك كامل. فرمونم قابلت نداره داش سينا دست سازه :)) اره با سيم دوتا پدالم نصب ميشه ب پايه فرمون. كلاچ و ترمز گازم مثل ماشين هس. امروز انجينو نصب كردم رو تكه عقب فيكسش كردم. فردا محور عقبو راه ميندازم اگه بشه خورشيدو ديسك ترمزو نصب كنم.

nami1250
05-12-1394, 06:59 بعد از ظهر
ارش عزيز منم اولين تجربمه. منم مث اينو سوار نشدم فقط كارتينگو سوار شدم منتها اين فنر بندي داره فك كنم جالب تر باشه :))
شما لطف داري سر بزنيد ب تاپيك روحيه ميده ب ادم.

nami1250
05-12-1394, 07:02 بعد از ظهر

sina6525
06-12-1394, 03:01 قبل از ظهر
ببین انجین دو زمانه یعنی استحلاک بالا و دود و هزینه و سر صدا، شما دنبال یه انجین دو سیلندر خوشگل باش که هم دور خوبی داشته باشه هم گشتاور کافی باشه یه خورشیدی تپل هم بنداز که نسبت قدرتت بره بالا ماشین پرواز کنه چون شما که سرعت لازم نداری قدرت میخوای
طرح فنر جلو هم جالبه مثل فنر بندی نمیشه اما خب صددرصد تو گرفتن لرزش تاثیر داره و هوشمندانه هست برای عقب هم فهمیدم میخوای چیکار کنی و خوب میشه به شرط این که فنر سفت و مقاوم بزاری و نرم نباشه
برای دنده باید اهرم بلند بزاری تا قدرت کافی به وجود بیاد همین موضوع باعث میشه برای عوض کردن دنده باید خیلی پدال رو بکشی باعث میشه یکم سخت بشه آقا رضا هم که داره کارت میسازه طرح خوبی گذاشت که منم ذارم از همون طرح استفاده میکنم و خوب در میاد میشه عین دنده تیپ ترونیک تو حالت دستی فقط باید جلو عقب کنی
وزن شاسی هم زیاد شده چون ماشینت تپله و استخوان بندی درشت و پری داره تو سربالایی خا مطمئن باش کم میاری پس فکر همون انجین قوی تر باش
از فکر صدا هم بیا بیرون چون اصل صدای موتور تک سیلندر یکیه فقط میتونی کمتر یا بیشترش کنی اما ریتمش ثابته
برای دنده عقب یه فکری بکن چون لازمت میشه
حتما یه جای بکسل برای عقب و جلو ماشین در بیار که اگر گیر کرد یا خراب شد یه جا برای بکسل داشته باشی
کلا طرح خوبی داری پشتکار خوبی دارس و خوب خرج میکنی براش پس موفق میشی

فرستاده شده از LT26iiِ من با Tapatalk

nami1250
06-12-1394, 01:53 بعد از ظهر
سيناي عزيز مرسي ك با دقت تمام طرحو بررسي كردي و نظرتو بهم گفتي. اره فنراي جلو بيشتر دمپري هس و ضربه هاي ريزو ميگيره انچنان نرم نيس. براي كمك عقبم كمك فنر موتور سيكلت توو ذهنمه گازيش منتها زاويشو بايد طوري تنظيم كنم ك زور فنر بيشتر بشه. من تجربه كارت با اين مدل دنده رو داشتم. ي عيب بزرگ از نظر من البته داره و اينه ك چون فرمون اين ماشينا خيلي تيز هس ب زحمت يك چهارم دور دايره شايد بشه كوچكترين حركتش باعث تغيير جهتاي ناخواسته ميشه و بايد حتمن دو دستي بچسبي ب فرمون حالا وقتي بصورت اهرم بغل دستت باشه بايد برا هر دنده ديت از فرمون جدا بشه و دائم توو ذهنت اينه ك مسير اصلاح كني اين تحربه من از استفاده كردن اين مدل دنده هس. تا الان ٣٠ كيلو شده شاسي خالي خالي بدون هيچي. فك كنم تا ١٠٠ كيلو برسه ٨٠ كيلوام سرنشين ١٨٠ كيلو. لامصب انجين گير نمياد اينم ب بيچارگي بعد از دو ماه اينور اونور زدن تونستم پيدا كنم. ٢٠٠ چهارزمانه. نميدونم قدرتش جواب بده يا ن. خورشيدم ١٢٥ معمولي بايد بندازم بزرگتر ميگيره ب زمين كف ماشين تا زمين ٧سانت بيشتر نيس اخه. ديفرانسيل پيدا كردم تبديل دنده عقب پيدا كردم منتها خرجم ديگه خيلي خيلي ميره بالا. جاي بكسلم براش ميذارم مرسي از راهنماييات. :)
بيايد ما چند نفر كارمون تموم كنيم. چون من هرچي ميگردم كسي تا اخرش ادامه نداده. عكسم زياد بذاريم. بازم مرسي ك با دقت بررسي كردي

nami1250
06-12-1394, 02:16 بعد از ظهر
ي چيزي توو اين مايه ها برا شيفتر فرمون اگه بتونم در بيارم

sina6525
06-12-1394, 03:47 بعد از ظهر
خب خوبه فکر همه جارو کردی حرفت در مورد دنده کاملا درسته و توی آفرود باید دستت دائما رو فرمون باشه
این طرحی هم که عکسشو گذاشتی قشنگه اما بدون به نرمی ترونیک ماشین نیست و باید حسابی فشارش بدی

در مورد وزن هم که خودت فکر کن 180 کیلو تو سربالایی بین شن و سنگ یه انجین 200 سی سی چینی اونم با خورشیدی فابریک خیلی زیاد راضی کننده نیست
برای خورشیدی هم دقیقا همین مشکل برای من پیش اومد و مجبور شدم فابریک بزارم
در هر صورت موفق باشی و صددرصد موفق میشی چون پیگیر هستی و هزینه میکنی

- - - Updated - - -

دلیل این که من پروژم خیلی پیشرفت نداره اینه که تازه تصادف کردم نه وقتشو دارم برم سر پروژه نه پول ولی سعی میکنم تا عید راه بیوفته و کار های نهایی رو تو بعد عید انجام بدم

nami1250
06-12-1394, 03:57 بعد از ظهر
ايشالا زودتر روبراه بشي. منم برنامم تا عيد هست اگه خدا بخواد. پيشنهادت برا انجين چيه؟

sina6525
06-12-1394, 04:05 بعد از ظهر
ايشالا زودتر روبراه بشي. منم برنامم تا عيد هست اگه خدا بخواد. پيشنهادت برا انجين چيه؟

والا من عشق قدرت هستم اگه به من بود میگفتم یه موتور شورلت 480 سوپرشارژ با 700 اسب بخار بگیر بنداز روش که وقتی استارت بزنی ماشینت منفجر بشه :25r30wi:

ببین داداش ما که تو خارج زندگی نمیکنیم تا یه چیزی خواستیم بریم تو ebay یا یه اوراقی با قیمت صدنار یک قرون و مفت بخریم اینجا ایرانه یعنی کمبود امکانات با قیمت های بالا
من تو سایت ebay انجین ای تی وی کاوزاکی با گیربکس اتوماتیک دو سیلندر 500 سی سی بود دیدم 130 دلار ولی همون رو باید اینور بگیری 2 میلیون
فرضا اگه جای اینو داشتی که خورشیدی بزرگتر بزاری میتونستی با یه انجین تک سیلندر هم کارتو راه بنداززی اما چون جا نداری باید انجین یه موتور کراس و آفرود رو بگیری تا به صورت فابری ضریب دنده هاش بالا باشه که قدرت کافی رو بهت بده کلا مثل crf یا کراس ها و چهارزمانه های دیگه که بازم قیمتشون بالاست و فکر کنم در آخر باید با همین انجین کنار بیای خخخخخخخخخخخ

nami1250
06-12-1394, 04:11 بعد از ظهر
:))) مرسي از پيشنهاد
اره متاسفانه هيچي گير نمياد يني مياد خيلي گرونه. انجين سوزوكي ax125 پلمب پيدا كردم خشك خشك مگفت ٨٠٠ تومن.
خيلي دنبال انجين شاتون بلند بودم مقرون بصرفه ترينش ايژ بود. ولي ترسيدم اذيتم كنه. وگرنه قدرتش ٢٥-٣٠ اسبه. ٣٥٠ دوزمانه. جفت سيلندرشم هس با رادياتور ٤٥٠ هس اون ديگه. ولي خب سيستم دنده هاش يجور مزخرفه.

sina6525
06-12-1394, 04:19 بعد از ظهر
داداش یه چیزی هم که خودم تو فکرش هستم و حتما اجرا میکنم انجین ژیانه
هوا خنک و کوچیک و جمع و جور با قدرت بالا

nami1250
06-12-1394, 04:21 بعد از ظهر
ي cb400 بندازي يني عشقه ها

sina6525
06-12-1394, 04:25 بعد از ظهر
عالیه قدرت بالایی داره لوازمش هم به وفور موجوده فقط قیمت انجینش یکم بالاست

nami1250
06-12-1394, 04:27 بعد از ظهر
من كلن شايد ١ ساعت راننده موتور نبودم توو عمرم ولي عاشق موتورم. تقريبن چنده؟

sina6525
06-12-1394, 04:36 بعد از ظهر
داداش وقتی ax125 800 تومن قیمتشه خودت حساب کن cb چهارسیلندر چقدر قیمتشه

nami1250
06-12-1394, 04:38 بعد از ظهر
حرفت حسابه:)
در كل دوزمانه خيلي دوس دارم صداش عاليه شتاب عاليه دودشم قشنگه. crm مثلن. جون ميده واسه كار ما

sina6525
06-12-1394, 04:46 بعد از ظهر
حرفت حسابه:)
در كل دوزمانه خيلي دوس دارم صداش عاليه شتاب عاليه دودشم قشنگه. crm مثلن. جون ميده واسه كار ما

صداش خوبه اما استحلاکش بالاست و این که شما برعکس گفتی چون فشار زیادی رو انجین هستش و وزن وسیله شما بالاست و باید دوتا چرخ رو بچرخونه و دوزمانه هم تو دور های بالا قدرت خودشو نشون میده پس شما همیشه باید تخته بکنی که اون باعث میشه انجینت فاتحش خونده بشه
پیشنهاد من یه crf 250 یا 450 دست دوم هستش تا 800 تومن اگه باشه میارزه چون هم عمریه هم زورش عالیه

nami1250
06-12-1394, 04:48 بعد از ظهر
بعيده اين قيمت گير بياد.

sina6525
06-12-1394, 04:51 بعد از ظهر
حالا بگرد دنبالش ایشالله گیر میاد دیگه با 800 تومن میشه از اوراقی یه انجین و گیربکس پیکان گرفت 200 تومن هم میدی گاردون و دف میخری تمامه دیگه چهارتا صندلی وصل میکنی به ماشین میری میدون آزدی مسافر میزنی میبری کرج پیاده میکنی روزی 300 تومن کاسبی
والا

kaveh_am
06-12-1394, 07:28 بعد از ظهر
به نظر من 200 زمانه هم خوبه...
چون الان همین موتور روان دو منظوره هست و 200 سی سی هم هست...وزنشم 125 کیلو اینحوراست...اونجا جواب میده پس اینجا هم باید جواب بده دیگه....
راجب خورشیدی هم چون قطر چرخ های شما گوچیک تر از قطر چرخ عقب موتور هست شما در هر ضورت باید خورشیدی کوچیکتر بندازید...
میتونید سرعتش رو هم حساب کنید...بخوای من میتوم برم چرخ عقب موتور رو اندازه بزنم بهت بگم.

nami1250
06-12-1394, 08:11 بعد از ظهر
داش كاوه اندازه قطر چرخ منظورته؟ اين انجين دياموندا بود ي مدت اومد بازار نميدونم الان باشه يا ن مال اوناس

ARSH
06-12-1394, 08:25 بعد از ظهر
پیشنهاد من یه crf 250 یا 450 دست دوم هستش تا 800 تومن اگه باشه میارزه چون هم عمریه هم زورش عالیه

11 تومن ( یاماها موجود )

بیا بیرون از فکرش

بعد اینکه به صرفه تر اینه که یه انجین 250 از اینا که رو اکس ال میبندن
این اکس ال ایرانی ها سفیدا چیه همونا
دور و بر 2500 در میاد صفرش

sina6525
06-12-1394, 08:26 بعد از ظهر
پس پیشنهاد بنده به دوستمون اینه که یه کفش ورزشی آسیا به قیمت 160 تومن بخر با همون برو کوه و جنگل هم ورزشه و هم آفرود

ARSH
06-12-1394, 08:41 بعد از ظهر
واقعا همینطوریه آقا سینا کامل باید از فکر کراس و تریل کلا انجین امارات بیان بیرون
تازه ما یاماها موجود داریم به دلایلی اونم موتور صفرش رو موجود داریم چند تا وگرنه انجین نیست که برای فروش
بهترین همون انجین اکس ال ایرانی ها هست جوابه اونا

kaveh_am
06-12-1394, 09:57 بعد از ظهر
داش كاوه اندازه قطر چرخ منظورته؟ اين انجين دياموندا بود ي مدت اومد بازار نميدونم الان باشه يا ن مال اوناس

آره قطر چرخ عقب

Gladiator
07-12-1394, 11:54 قبل از ظهر
پیشنهاد من برای انجین :
1- انجین سوزوکی آمیکو 250 اوراقی ( اگه برات مدرک دار بودنش مهم نیست ) دور و بر یه تومن سالمشو بگیری ( انجین + کاربراتور + ترانزیستور ) قدرت خوبی داره ، چهار سوپاپه و کاربراتورش پمپ شتاب دهنده داره ، منتهی استهلاکش بالاست
2- انجین سوزوکی آمیکو 300 نو سند دار ، همون انجین 250 که تو مورد 1 گفتم منتهی این 300 سی سی هست و با کاربراتور و ترانزیستور 2300 بمن قیمت دادن ، این دیگه نوست و خیالت راحته
3- انجین پولسار 180 دسته دو اوراقی یا مدرک دار ، انجین خیلی توپیه ولی لوازمش گرونه در عوض کیفیتش خیلی خوبه
4- انجین طرح هندا 200 سی سی ، پنج دندست ، استارتیه ، قدرتش خوبه و مهمترین نکته اینه که ارزون و بسیار کم استهلاکه ، ارزششو داره تستش کنی
انجینای چینی که زنجیر تایمی هستن و حجمشون بالاست همشون پر استهلاکن و همین که داغ کنن با افت توان فاحش همراهن ، انجین سی جی میل تایپته و اصلا استهلاک نداره ، هر چیشم بشه با اندک هزینه عین اولش میشه ، لوازمش ارزون و تعمیرکارشم فراوون
اگه انجین دوزمانه هم بخوای بگیری بهترین انجین برای کار شما یاماها بانشی هست که مخصوص موتور چهار چرخه ، دو سیلندر ، 350 سی سی ، یعنی گاز اضافه بدی موتورت برمیگرده ، قیمتشو ندارم و فکر نکنم به راحتی گیرت بیاد ، این مورد بدرد کسی میخوره که هزینه براش مهم نباشه ، انجین YAMAHA TDR 250 هم معرکست ، دو سیلندر دوزمانه ، منتهی اینم کمیاب و گرونه
حالا شما خودت بسنج ببین چی بکارت میاد ، من باشم اگه بخوام کم هزینه کنم همون انجین سی جی 200 میندازم تست میکنم اگه جواب داد که چه بهتر ، اگرم جواب نداد میندازمش کنار ، چیز زیادی رو از دست ندادم ، یه انجین دیگه میگیرم

nami1250
07-12-1394, 12:15 بعد از ظهر
مرسي از همه دوستاي گلم ك انقد ب من لطف داريد و پيگير هستيد. انجين ك الان بستم ٢٠٠ چهار زمانه هس ٥دنده استارتي. يكم سرويس ميخواد. بايد تموم بشه تا بشه نظر داد جواب ميده يا ن. بانجي رو ميشه يكم بيشتر توضيح بديد چجورياس.

Gladiator
07-12-1394, 12:43 بعد از ظهر
مرسي از همه دوستاي گلم ك انقد ب من لطف داريد و پيگير هستيد. انجين ك الان بستم ٢٠٠ چهار زمانه هس ٥دنده استارتي. يكم سرويس ميخواد. بايد تموم بشه تا بشه نظر داد جواب ميده يا ن. بانجي رو ميشه يكم بيشتر توضيح بديد چجورياس.

عذر میخوام رفیق ، الان صفحه های پیشین رو دیدم که انجین تهیه کردین ، دیدم دوستان دارن به شما انجین پیشنهاد میدن منم خواستم کمکی کرده باشم
یاماها بانشی یه موتور چهار چرخ دو زمانست شتاب وحشتناکی داره ، اگه برات مقرون به صرفه هست ممکنه انجینشو بتونی پیدا کنی بخری با سه چهار تومن

این عکس خودش [Only registered and activated users can see links]

اینم عکس انجینش [Only registered and activated users can see links]

nami1250
08-12-1394, 08:21 قبل از ظهر
لطف كردي دوست من. خيلي چيز توپيه اين ولي خب ٤-٣ ميليون:(
اينو بسازم ببينم چي از اب در مياد. برا پروژهاي بعد بايد دنبال دوزمانه باشم. دوزمانه ي دنياي ديگس

kaveh_am
08-12-1394, 10:44 قبل از ظهر
اولی سمت چپ چیز قشنگیه...فقط چاله ها رو نمیشه خوب جا خالی داد....

پست بالای ها نوشتی موتورسواری نیمکنی....به نظر یه امتحان بکن شاید تو هم مثل ما عاشق شدی...موتورسیکلت قدرت مانورش خیلی بالاست و همه جور مسیری رو میره..مسیرهایی میره که هیج وسیله ای نمیتوه بالا بره.محدودیت هاش خیلی کمتر از ماشین هست...سرعتش هم اکثرا تو افرود بیشتر از ماشینه(البته من از تکنیکاش خوشم میاد)

- - - Updated - - -

اولی سمت چپ چیز قشنگیه...فقط چاله ها رو نمیشه خوب جا خالی داد....

پست بالای ها نوشتی موتورسواری نیمکنی....به نظر یه امتحان بکن شاید تو هم مثل ما عاشق شدی...موتورسیکلت قدرت مانورش خیلی بالاست و همه جور مسیری رو میره..مسیرهایی میره که هیج وسیله ای نمیتوه بالا بره.محدودیت هاش خیلی کمتر از ماشین هست...سرعتش هم اکثرا تو افرود بیشتر از ماشینه(البته من از تکنیکاش خوشم میاد)

nami1250
09-12-1394, 12:26 قبل از ظهر
كاوه ن اينكه دوس نداشته باشم. يكم ميترسم واقعيتش. راستش خيلي دوس دارم موتورو مخصوصن كافه ريسر هر مدلي. ف ي ل ت ر ش ك ن ندارم ببينم امكانش هس اپلود كني. ممنون ميشم

nami1250
09-12-1394, 12:27 قبل از ظهر
محور عقب تا پسفردا تكميل ميشه. مرحله بعد ساخت بوش واسطه براي تكه جلو و عقبه ماشينه. مرسي از پيگيري هاي دوستاي گلم

nami1250
09-12-1394, 04:03 بعد از ظهر
اينم از واسطه و فيكس كن ديسك ترمز و خورشيدي عقب

kaveh_am
09-12-1394, 04:29 بعد از ظهر
كاوه ن اينكه دوس نداشته باشم. يكم ميترسم واقعيتش. راستش خيلي دوس دارم موتورو مخصوصن كافه ريسر هر مدلي. ف ي ل ت ر ش ك ن ندارم ببينم امكانش هس اپلود كني. ممنون ميشم

یوتیوب نمیزاره فیلمش رو دانلود کنم
بدون فیل نمیشه تو نت چرخید...ببین میتونی این رو نصب کنی یا نه.برای من کار میکنه..

شما تراشکاریش رو خودتون انجام میدید؟میخواستم بدونم اون مربع که وسط سوراخ دراوردی رو با چی درست میکنن...اسن حاصی داره؟

- - - Updated - - -

یوتیوب نمیزاره فیلمش رو دانلود کنم
بدون فیل نمیشه تو نت چرخید...ببین میتونی این رو نصب کنی یا نه.برای من کار میکنه..

شما تراشکاریش رو خودتون انجام میدید؟میخواستم بدونم اون مربع که وسط سوراخ دراوردی رو با چی درست میکنن...اسن حاصی داره؟

nami1250
09-12-1394, 04:33 بعد از ظهر
كمو بيش خودمو يكي از دوستام. جاي خار يا پين هس. با همون دستگاه تراش انجام ميشه. البته ي دستگاه تخصصي براش هس ولي خب ما با همون سه نظام و حركت رفتو برگشتي ميز دستگاه انجام ميديم

nami1250
09-12-1394, 06:55 بعد از ظهر

nami1250
10-12-1394, 08:16 بعد از ظهر

nami1250
10-12-1394, 08:29 بعد از ظهر
دوستان اگه خدا بخواد ديگه كم كم داره بخودش شكل ميگيره. ايشالا تا تا قبل از عيد تمومه.

kaveh_am
10-12-1394, 11:04 بعد از ظهر
قشنگ شده.
200 سی سی زورش زیاده...5 تا جای بستن داره اگر با 2 تا ببندیش احتمالا انجن ترک میخوره...(این مشکل رو رو یه موتور میتی 125 سی سی دیگه داشتم(2 تا جای پیچ داشت ترک حورد)

- - - Updated - - -

قشنگ شده.
200 سی سی زورش زیاده...5 تا جای بستن داره اگر با 2 تا ببندیش احتمالا انجن ترک میخوره...(این مشکل رو رو یه موتور میتی 125 سی سی دیگه داشتم(2 تا جای پیچ داشت ترک حورد)

nami1250
10-12-1394, 11:14 بعد از ظهر
مرسي داش كاوه. يني منظورت اينه همه پيچاشو ببندم؟ الان خيلي محكم انجين سرجاش وايساده و ١ميلم ازاد نيستا

Gladiator
11-12-1394, 09:53 قبل از ظهر
خیلی توپ شده دمت گرم
کاوه راست میگه ، انجین لرزش داره ، باید تمام دسته موتوراشو بسازی پیچاشم سفت ببندی
راستی دوتا بست محور عقب قراره همینجوری روی شاسی بسته بشه یا فعلا اینجوری گذاشتی؟
بنظر من زیر ببندی بهتره

nami1250
11-12-1394, 01:32 بعد از ظهر
مرسي گلادياتور. اره همه دسته موتورارو ميبندم. فعلن فيكسش كردم تا تكميل بشه. ياتاقاناي عقبش زير بسته ميشه.

kaveh_am
11-12-1394, 06:06 بعد از ظهر
یاتاقان رو ببندی پیان خورشیدیت میره پیانتر باید دید شنجیر به پیان موتور میگیره یا نه(احتمالا میگیره....)اگر میگرفت میتونی محور چرخا رو عقب تر ببندی...
این هم بلای که سر اون انجنم اومد که گفتم 2 تا جای پیچ بیشتر نداشت....
کلی دردسر داشت مجبور شدم کله انجن رو باز کنم بدم جوشکاری...

nami1250
11-12-1394, 07:33 بعد از ظهر
اره كاوه ميگيره ب شاسي ولي ي مشكلي ك هس بخوام ببرم عقب طولشو بايد زياد كنم. حالا ي فكري براش كردم فردا عمليش ميكنم ببينم جواب ميده يا ن. امروز لولاي وسطو جوش داديم و كمك فنرا. انقد فكرم خونه اومدن بود ك ديگه يادم رفت عكس بگيرم. فردا براتون عكساش ميذارم.

nami1250
11-12-1394, 07:38 بعد از ظهر
مرسي از دوستاني ك پيگيري ميكنن و راهنمايي ممنون

nami1250
11-12-1394, 07:44 بعد از ظهر
كاوه جا پيچارو فردا رديف ميكنم. خيلي مهمه پس. حيفه انجينه خراب بشه. وزن بالا ميره ولي خب چاره نيس. داره همينطور وزن ميره بالا

nami1250
12-12-1394, 01:22 بعد از ظهر

sina6525
12-12-1394, 01:32 بعد از ظهر
به به
خیلی زیبا و عالی شده فقط طول ماشینت زیاد شده
تو هم با زنجیر مشکل داری؟؟

nami1250
12-12-1394, 01:37 بعد از ظهر
مرسي سينا جان. اره يكم طولش بنظر زياد مياد. ٢متره تقريبن. اره زنجيره مشكل شده ٢سانتي گير ميكرد ب شاسي. بريدم شاسيو از پشت بريدگي تقويتش ميكنم اوكي ميشه. لعنتي خيلي ريزه كاري داره. حالا مونده فقط گاز كلاچو ترمز و مهم تر از همه سيستم دنده.

reza125
12-12-1394, 04:41 بعد از ظهر
داداش عالی شده امید وارم موفق بشی

nami1250
12-12-1394, 04:59 بعد از ظهر
ممنون اقا رضا

kaveh_am
12-12-1394, 06:06 بعد از ظهر
حسته نباشید واقعا کار سختیه..
اگر این دوتا خورشیدی تو یه راستا نباشند بعد از یه مدتی تمام دونه های زنجیر سفت میشن و قفل میکنن...
به نظر میرسه جای رگلاژ گذاشاتی ولی فکر کنم تا آخر هم بره باز کافی نباشه...بریدگی همزیادی راست هست...
به نظرم اصلا اون تیکه رو کامل ببر زیرش یه قوطی میزنی دیگه...

nami1250
12-12-1394, 07:27 بعد از ظهر
خيلي ممنون كاوه جان. واقعن كار سختيه ولي با كمك و راهنمايي شما دوستاي گلم قطعن سختي كار كم ميشه. اين بخاطر زاويه عكسه بنظر مياد تا اخر بره نرسه ب جاي مورد نظر. جاي تنظيم واجب بود. دوستان ي فكري بكنيد برا گاز كلاچ ترمز منظورم سيمشه خيلي طولاني شده ١٨٠ سانت سيم ميخواد. چكار كنم؟!

kaveh_am
12-12-1394, 09:25 بعد از ظهر
خيلي ممنون كاوه جان. واقعن كار سختيه ولي با كمك و راهنمايي شما دوستاي گلم قطعن سختي كار كم ميشه. اين بخاطر زاويه عكسه بنظر مياد تا اخر بره نرسه ب جاي مورد نظر. جاي تنظيم واجب بود. دوستان ي فكري بكنيد برا گاز كلاچ ترمز منظورم سيمشه خيلي طولاني شده ١٨٠ سانت سيم ميخواد. چكار كنم؟!

برای ترمز باید بری سراغ اینا که تو کار پرس شیلنگ هست تا برات یه شلنگ بزرگ درست کنه...
برای گاز و کلاج میتونی از چند تا از همون سیم های موتور استفاده کنی و به حوری بسازی که یه جا های از سیم بیرون بموته تا با کانکتور برق ببندی به هم...
یه حلقه میزاری اینورش که روکش سیم از توش رد نشه ولی سیم رد بشه و یه حلقه هم میزاری اونورش.اینجوری
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

nami1250
12-12-1394, 09:27 بعد از ظهر
نفهميدم چي شد

kaveh_am
13-12-1394, 12:25 قبل از ظهر
میخواید سیم رو بلند کنید دیگه...؟
این یکی از راهاشه...اون بنفشا جوش میشه رو شاسی..
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

mogrem
13-12-1394, 01:00 قبل از ظهر
از سیم ترمز دوچرخه نمیشه استفاده کرد طول اش خیلی بیشتره

nami1250
13-12-1394, 07:19 قبل از ظهر
گرفتم كاوه منظورتو. بنظر جواب ميده. اين واسطه ميتونه كششو تحمل كنه؟

nami1250
13-12-1394, 07:20 قبل از ظهر
اره سيم دوچرخه بلند تره ولي نازكه بايد امتحان كنم ببينم ميتونه تحمل كنه يا ن. مرسي دوست من

kaveh_am
13-12-1394, 06:54 بعد از ظهر
آره من برای کلاج انجام دادمش جواب داد..
سیم دوچرخه هم امتحان کردم اونم جواب میده...

- - - Updated - - -

آره من برای کلاج انجام دادمش جواب داد..
سیم دوچرخه هم امتحان کردم اونم جواب میده...

Gladiator
13-12-1394, 06:56 بعد از ظهر
آقا برو سیم سازی بده برات سیمی که میخوای رو با روکش و همه چی بسازه ، هم خوشگلتر میشه هم اساسی تر ، اندازه گیریتو بکن ببر بده برات میسازن با هزینه اندک

nami1250
13-12-1394, 06:58 بعد از ظهر
پدال چكار كنيم؟
سيم سازي مگه داريم؟!

mohammadmakiyan
14-12-1394, 08:44 قبل از ظهر
سلام میگم اون کمک فنر ها رو که گذاشتی عقب آیا تو نرمی کارت تاثیر داره؟

فرستاده شده از GT-N7100ِ من با Tapatalk

Gladiator
14-12-1394, 12:04 بعد از ظهر
پدال چكار كنيم؟
سيم سازي مگه داريم؟!

بله سیم سازی هست عین فابریک برات درست میکنه با هر ضخامتی که بخوای ، جاهایی که سیم بالابر برقی شیشه ماشین و سیم کلاچ ماشین درست میکنن برو اندازشو همه چیشو بده برات میسازن خیلی هم ردیف :gigglesmile:

nami1250
14-12-1394, 12:07 بعد از ظهر
اره محمد خيلي تاثير داره عين اين ميمونه ك رو ابر نشستي:))
مرسي گلادياتور. پيگير ميشم فردا. نميدونم تا عيد تموم ميشه يا ن.

nami1250
28-12-1394, 09:28 قبل از ظهر
[emoji23]هرچي ب اخرش نزديك ميشم ريزه كارياش بطور تساعدي ميره بالا

nami1250
28-12-1394, 09:35 بعد از ظهر

mogrem
28-12-1394, 09:42 بعد از ظهر
سلام خسته نباشی تنها پروژه ای که دیدم داره به پایان میرسه مال شماست راستی یکی از لاستیک های عقب برعکس هستش هنوز کلی کار برقی مونده و باک رو چیکار میکنی واگزوز

nami1250
28-12-1394, 09:46 بعد از ظهر
سلام. مرسي از توجهت. اره يكيش برعكسه. پدالام مونده. با سيم جواب نميده هر كار ميكنم. سيمه كش مياد. باك و برق سادس زياد اذيت نميكنه

mogrem
28-12-1394, 09:54 بعد از ظهر
فکر کنم سیم کلاژ از همه سختر هستش ترمز هم که هیدرولیک هستش دیگه توی ابزار فروشی امروز یه جور سیم بکس دیم خیلی نازک بود فروشنده میگفت 150 کیلو بار رو به راحتی تحمل میکنه

nami1250
28-12-1394, 10:00 بعد از ظهر
پيچو خم زياد ميخوره سيمه باعث ميشه سفت بشه و فشار زياد بهش مياد كش مياره در حد ١سانت تووي ٢ متر طول ك باعث شل شدنش ميشه همين ي سانت

Alireza.BMW
28-12-1394, 11:45 بعد از ظهر
برای محفظه ی ایرباکس هم باید یه فکری کرد چون اونجوری کاربرات وله باعث میشه خاک بره توی انجین:acigar:

nami1250
29-12-1394, 09:11 قبل از ظهر
بله كاملن درسته. فيلتر اسپرت ميخوره بهش

nami1250
16-01-1395, 01:29 قبل از ظهر
پروژه رو ب اتمامه دوستان. نتيجه نهايي تا اخر اين هفته [emoji1588]

nami1250
20-01-1395, 12:24 قبل از ظهر
اتمام پروژه [emoji56]

nami1250
20-01-1395, 12:24 قبل از ظهر

mogrem
20-01-1395, 12:41 قبل از ظهر
یه فیلم ازش بزار

sina6525
20-01-1395, 01:36 قبل از ظهر
خیلی هم عالی مبارکه

هم فیلم بزار و هم عکس از همه زوایا
سیستم دنده رو چیکار کردی؟؟

nami1250
20-01-1395, 07:12 قبل از ظهر
یه فیلم ازش بزار

چشم حتمن

nami1250
20-01-1395, 07:15 قبل از ظهر
خیلی هم عالی مبارکه

هم فیلم بزار و هم عکس از همه زوایا
سیستم دنده رو چیکار کردی؟؟

مرسي سينا. دنده فعلن هيچي. با ي شفت مستفيم فعلني راش انداختم. فيلمو عكسم حتمن ميذارم.

nami1250
01-03-1395, 11:32 بعد از ظهر
mo_hammad_h دوستان فيلم روا تووي اينستاگرام ببينيد[emoji964][emoji964][emoji964]