PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیلرگیری باز تر برای قدرت بیشتر

kaveh_am
30-11-1394, 12:29 قبل از ظهر
اگر به قدرت بیشتری نیز دارید میتونید سوپاپ دود رو باز تر فیلر گیری کنید
اول ایردی که می‌تونه ایجاد کنه اینه رو میگم
عمر سوپاپ کم می‌شه چون تماس کمتری با پیچ فیلر گیری داره و یک مقداری از انتقال حرارت با همین پیچ هست پس حرارت رو کمتر منتقل منتقل میکنه
دومی‌ که ممکن ایجاد کنه چون پیچ فیلر گیری به سر سوپاپ ضربه می‌زنه و سوپاپ خسته بشه یا سرش خراب بشه
بعدی که اتفاق می‌افته اینه که دود زمان کمتری برای خارج شدن داره(ولی‌ صداش خیلی‌ خوب می‌شه) در نتیجه روغن زودتر کثیف می‌شه

هیچکدام اینا که گفتم تو کوتاه مدت اتفاق نمیفته و اگه شما قسط دارید قدرت بیشتری از موتورتون بگیرید(البته باید قطعات رو زودتر عوض کنید) و صدای سوپاپ رو اعصاب نمیره بهترین روش هست،،،
حالا علت این عملکرد چی‌،،،
این شکل مربوط به زمان باز و بسته شدن واقعی سوپاپ هست
زمان باز شدن سوپاپ دود با رنگ قرمز و زمان باز شدن سوپاپ بنزین با رنگ آبی نمایش داده شده.

[Only registered and activated users can see links]

سوپاپ دود قبل از اینکه پیستون به پایین‌ترین حالت برسه باز می‌شه(برای اینکه از انفجار استفاده کنه و دود رو راحت تر خارج کنه) و یه مقداری از توان انفجار از دست میره...وقتی‌ شما فیلرر رو شل‌تر میبندید سوپاپ دیرتر باز می‌شه و همین امر باعث می‌شه که توان موتورتون بره بالا...

حالا این سوال پیش میاد که چرا شرکت ها موتور رو جوری میسازن که انرژیش حدر بره!!!!خوب میتونه بادامک رو جوری بسازه که دیرتر باز بشه دیگه...اونجوری مشکل برخور پیچ فیلرگیری و اینجور چیزا رو هم نداره...و جواب اینه که بله موتور های مختلف با کارای های مختلف با تایمینگ های متفاوتی تولید میشن و چون که شرکت موتور شما رو برای مسابقه نساخته وکارای داخل شهری داره یه جوری میسازه که دود بهتر خارج بشه و کمتر مجبور به تعویض روغن باشید....

این روش برای افزایش قدرت هیجا گفته نشده و خودم به این نتیجه رسیدم....و 2000 کیلومتری تست شده....
میزان لغی رو هم باید به صورت تجربی به دست بیارید لغی بیش از حد باعث کم شدن قدرت در دور موتور بالا میشه چون همونجور که اون بالا توعکس میبینید یه زمانی هست که دونا سوپاپ ها باز هستن...و ااین حالت باید رعایت بشه....
علت بعدی که لغی بیش از حد مشکل داره اینه که دریچه سوپاپ کمتر باز میشه و بیش از حد باشه نمیتونه دود رو خوب منتغل کنه...

kaveh_am
02-12-1394, 09:58 قبل از ظهر
به تحقیقاتم ادامه دادم
ما با این شل کدن فیلر تایمینگ سوپاپ رو دست کاری می‌کنیم تا از قسمت بیشتری از پیستون استفاده بشه ولی‌ این کار تو دور موتور بالا مشکل داره... چون دود راحت خارج نمی‌شه و میزانی‌ از دود ممکن تو پیستون بمونه و راندمان رو بیار پین(البته من این مشکل رو پیدا نکردم چیز خاصی‌ احساس نشد) و اما
طبقه تحقیقات برای رشته‌های مختلف از میل بادمک‌های مختلف با تیمینگ‌های متفاوتی استفاده می‌شه..مثل رشتهای که دورموتر بالای میخوان سوپاپ هاشون باید بیشتر باز بمونن و بیشتر هم باز بشن(بیاد پاین تر)....
اما بعضی‌ از شرکت‌ها اومدن سیستم‌های رو رو انجنشون پیاده کردن(من تو ماشین دیدم نمیدونم موتر هم داره یا نه)که میاد میلبادمک رو تو دور موتور بالا تغییر میده و به حالت ایده‌ال میرسونه...و وقتی‌ دوباره دور موتور میاد پین دوباره تغییر میده...
یه بک سری شرکتهای دیگه هم اومدن فیلر روغنی نسبکردن که با تغییر اندازه فیلر تو دور‌های مختلف به این هدف دست پیدا می‌کنن...
این هم ویدیو که راجبش کامل توضیح داده

- - - Updated - - -

به تحقیقاتم ادامه دادم
ما با این شل کدن فیلر تایمینگ سوپاپ رو دست کاری می‌کنیم تا از قسمت بیشتری از پیستون استفاده بشه ولی‌ این کار تو دور موتور بالا مشکل داره... چون دود راحت خارج نمی‌شه و میزانی‌ از دود ممکن تو پیستون بمونه و راندمان رو بیار پین(البته من این مشکل رو پیدا نکردم چیز خاصی‌ احساس نشد) و اما
طبقه تحقیقات برای رشته‌های مختلف از میل بادمک‌های مختلف با تیمینگ‌های متفاوتی استفاده می‌شه..مثل رشتهای که دورموتر بالای میخوان سوپاپ هاشون باید بیشتر باز بمونن و بیشتر هم باز بشن(بیاد پاین تر)....
اما بعضی‌ از شرکت‌ها اومدن سیستم‌های رو رو انجنشون پیاده کردن(من تو ماشین دیدم نمیدونم موتر هم داره یا نه)که میاد میلبادمک رو تو دور موتور بالا تغییر میده و به حالت ایده‌ال میرسونه...و وقتی‌ دوباره دور موتور میاد پین دوباره تغییر میده...
یه بک سری شرکتهای دیگه هم اومدن فیلر روغنی نسبکردن که با تغییر اندازه فیلر تو دور‌های مختلف به این هدف دست پیدا می‌کنن...
این هم ویدیو که راجبش کامل توضیح داده

mehdig
02-12-1394, 11:10 قبل از ظهر
اگر سوپاپ دود به موقع باز و بسته نشه قسمتی از دود میمونه داخل و یه مرور زمان رینگ کمپرس رو خراب میکنه

kaveh_am
02-12-1394, 01:19 بعد از ظهر
شما می‌دونید تا چه هدی جا داره که تو چه زاویه‌ای شروع به کار کنه؟
راجع قسمت بازو بسته شدن سوپاپ دود چیز زیادی پیدا نکردم..
این رو پیدا کردم که برای موتور هارلی هست از ۴۵ درجه باز می‌شه...تو یه مدلش تا ۸۶ داره...

هیلمن ۵۳ درجه می‌زنه

سوبارو ۷۰ درجه

سیگما ۵۹ درجه

برای باز بودن جفت سوپاپ‌ها ۰ تا ۹۰ درجه(۹۰ درجه برای موتور مسابقه استفاده می‌شه و برای سطریت حدود ۲۰ درجه استفاده می‌شه)

تو موتور‌های ۲زمانه روغن و ببنزین با هم میسوزن و دود زیادی ایجاد می‌کنن و روغن هم نداره که بخواددوده ها رو جمع کنه. شما می‌دوید رینگ اونا چقدر طول میکش خراب بشه؟

- - - Updated - - -

شما می‌دونید تا چه هدی جا داره که تو چه زاویه‌ای شروع به کار کنه؟
راجع قسمت بازو بسته شدن سوپاپ دود چیز زیادی پیدا نکردم..
این رو پیدا کردم که برای موتور هارلی هست از ۴۵ درجه باز می‌شه...تو یه مدلش تا ۸۶ داره...

هیلمن ۵۳ درجه می‌زنه

سوبارو ۷۰ درجه

سیگما ۵۹ درجه

برای باز بودن جفت سوپاپ‌ها ۰ تا ۹۰ درجه(۹۰ درجه برای موتور مسابقه استفاده می‌شه و برای سطریت حدود ۲۰ درجه استفاده می‌شه)

تو موتور‌های ۲زمانه روغن و ببنزین با هم میسوزن و دود زیادی ایجاد می‌کنن و روغن هم نداره که بخواددوده ها رو جمع کنه. شما می‌دوید رینگ اونا چقدر طول میکش خراب بشه؟

Komando
02-12-1394, 07:54 بعد از ظهر
سلام.فکر نکنم موندن مقداری دود داخل سیلندر تاثیری طوی زود خراب شدن رینگ های کمپرس داشته باشه.چیزی که باعث استحلاکشون میشه همون ساییده شدن به دیواره سیلندر و تحمل فشار زیاد احتراق هست.طوی بعضی موتورهای دیزل (گازوییلی)مثل نیسان های دیزلی که ما زیاد ازشون تعمییر میکنیم از سیستم EGR استفاده میکنن که دودی که وارد منیفولد دود میشه و به خروجی اگزوز میره به وسیله مکانیزم تعیین شده به منیفولد هوا بازگردانده میشه و دوباره با هوای تازه وارد سیلندر میشه .

- - - Updated - - -

بعد زیاد شل بودن فیلر هم باعث میشه سوپاپ کمتر باز بشه و ..................

kaveh_am
02-12-1394, 11:01 بعد از ظهر
سلام.فکر نکنم موندن مقداری دود داخل سیلندر تاثیری طوی زود خراب شدن رینگ های کمپرس داشته باشه.چیزی که باعث استحلاکشون میشه همون ساییده شدن به دیواره سیلندر و تحمل فشار زیاد احتراق هست.طوی بعضی موتورهای دیزل (گازوییلی)مثل نیسان های دیزلی که ما زیاد ازشون تعمییر میکنیم از سیستم EGR استفاده میکنن که دودی که وارد منیفولد دود میشه و به خروجی اگزوز میره به وسیله مکانیزم تعیین شده به منیفولد هوا بازگردانده میشه و دوباره با هوای تازه وارد سیلندر میشه .

- - - Updated - - -

اره گفته بود تو دور موتور بالاتر چون سوپاپ تند تند بازو بسته میشه بیشتر باز بشه بهتره...ولی حالا 1 میلیمتر که چیزی نیست...
کسای که تیون میکنن سوپاپ رو هم دست کاری میکنن..اینجوری قدرت موتور تو دور های پایین و متوسط میره بالا داری شیب میزنی دور موتور سخت تر میاد پیان و میتونی ادامه بذی...
الان مثلای انجن 125 سی سی من وقتی با 50 درجه باشه 90 سی سی استفاده میشه اگر بشه 35 درجه میشه 100 سی سی

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اره گفته بود تو دور موتور بالاتر چون سوپاپ تند تند بازو بسته میشه بیشتر باز بشه بهتره...ولی حالا 1 میلیمتر که چیزی نیست...
کسای که تیون میکنن سوپاپ رو هم دست کاری میکنن..اینجوری قدرت موتور تو دور های پایین و متوسط میره بالا داری شیب میزنی دور موتور سخت تر میاد پیان و میتونی ادامه بذی...
الان مثلای انجن 125 سی سی من وقتی با 50 درجه باشه 90 سی سی استفاده میشه اگر بشه 35 درجه میشه 100 سی سی

mehdig
02-12-1394, 11:35 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

تاثیر داره
بعد مدت طولانی که فشار توی سیلندر وقتی پیستون برای مکش دوباره فشار میره و بالا
و کم کم لبه های رینگ کمپرس رو میده سمت پایین
البته اگر زیاد باز باشه
کم باشه خیلی تاثیری نداره

kaveh_am
03-12-1394, 12:25 قبل از ظهر
تاثیر داره
البته اگر زیاد باز باشه
من درست متوجه نشدم...
اگر منظورتون اینه که فشار هوا زیادی زیاد میشه...فرقی نمیکنه...چون اون هوا چه دود باشه چه هوای بنزین دار به یک اندازه متراکم میشه...

- - - Updated - - -

تاثیر داره
البته اگر زیاد باز باشه
من درست متوجه نشدم...
اگر منظورتون اینه که فشار هوا زیادی زیاد میشه...فرقی نمیکنه...چون اون هوا چه دود باشه چه هوای بنزین دار به یک اندازه متراکم میشه...

Komando
03-12-1394, 07:20 قبل از ظهر
تاثیر داره
البته اگر زیاد باز باشه
کم باشه خیلی تاثیری ندارهموقعی که احتراق صورت میگیره بیشترین فشار روی پیستون و رینگها میاد

mehdig
03-12-1394, 11:09 قبل از ظهر
موقعی که احتراق صورت میگیره بیشترین فشار روی پیستون و رینگها میاد
منظورم این بود که وقتی سوپاپ دود باز میشه اگر به اندازه کافی باز نشه و زود بسته بشه مقداری دود از احتراق میمونه که به رینگ وقتی پیستون به نقطه مرگ بالا میرسه فشار وارد میکنه
البته اگر سوپاپ مقدار زیادی شل باشه:riz284:

مهدی شتاب زده
06-08-1397, 09:40 بعد از ظهر
سلام.حالا من میخوام فیلر رو شل کنم به فیلر ورودی هوا که نمیخواد دست بزنم؟ و برای موتور با سیلندر ۱۵۰ و سر سلندر ۱۲۵ چقدر فیلر گاز خروجی رو کم کنم؟ ینی موتور دستکاری شده میباشد سیلندر ۱۵۰ و سر سیلندر ۱۲۵..با تشکر

مسیح۱۲۵
21-01-1398, 10:31 بعد از ظهر
لقی چند باشه برای هوندا۱۲۵