PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ضعیف شدن باتری

javad1782
21-11-1394, 04:29 قبل از ظهر
سلام
یه موتور کویر 125 دارم.توی چهار ماه دوتا باتری خریدم براش.شارژر رو هم عوض کردم ولی باتری زود به زود فاسد میشه.علت چی میتونه باشه.

mehdig
21-11-1394, 11:43 قبل از ظهر
سلام
یه موتور کویر 125 دارم.توی چهار ماه دوتا باتری خریدم براش.شارژر رو هم عوض کردم ولی باتری زود به زود فاسد میشه.علت چی میتونه باشه.
عوامل زیادی یتونه باتری رو خراب کنه
یکیش عامل محیطه اگه جای خیلی گرم باشه باتری زود خراب میشه
شاید هم مشکل از بوبینت باشه چون میگی شارژر عوض کردی ممکنه مشکل از بوبین باشه
اینو به این دلیل میگم که عزیزانی که کوی رو تولید میکنن لهیم های سیم های بوبین رو الکی میزنن وقتی هم موتور داغ میشه کم کم خراب میشه و ممکنه سیم از داخل قطع بشه
برای من سیم سفید شارژر قطع شد هم زد شارژر سوخت هم باتری رو خراب کرد تمام لاپم هام هم سوخت
همیطنوری در برق رو باز کن یه نگاه بنداز بببین سیم زرد یا سفید از زیر بوبین قطع نشده باشه

آق وحید
22-11-1394, 02:17 قبل از ظهر
سلام .
موتور من اونجر220 هست.
یه روز که هوا خیلی سرد شد یه برف هم اومد مغازه رو بستم اومدم هرچی استارت زدم موتور روشن نشد هوا رو هم کشیده بودم.
از همون روز موتور بد قلق شده با هول روشن کردم....متعصفانه اونجر هندل نداره!!!!!!!!!......اومدم خونه صبح با یه تک استارت روشن شد....باز شب ازیت کرد.
گفتم از سرماست حالا میبینم نه از سرما نیست تو گرما هم روشن نمیشه...استارت میخوره ها....
هول میدم روشن میکنم شارژ میشه خاموش کنم با استارت روشن میشه باز همون روز میبینی یک ساعت باهاش راه رفتی ها خاموش بکنی دیگه روشن نمیشه تا هول بدی!!!!!!!!
به نظرتون چه مشکلی داره؟؟؟

keyvanj
22-11-1394, 02:28 قبل از ظهر
مشخصه دیگه
باتری عمرش تمومه
خوب شارژ نمیشه و
شارژ نگه نمیداره

مر اینکه دینام خوب شارژ نکنه که بعیده.....
وقتی در حال حرکتی همه چراغ ها و فلاشر و روشن کن بوق بزن اصولا" تو دور بالا نباید کم بیاره
اگر کم بیاره دینامه .
ولی بهترین راه تشخیص تست یه باطری دیگست

احتمال قوی همون باطریه

javad1782
23-11-1394, 11:10 بعد از ظهر
سلام
چه دلایلی ممکنه باعث ضعیف شدن باتری بشه؟
با اینکه شارژر رو عوض کردم ولی مثل اینکه باتری خوب شارژ نمیشه.
دیروز باتری رو زدم رو موتور دوستم بعد از یک ساعت قشنگ شارژ شد و هم بوق و هم راهنما بخوبی کار میکردن.
حالا میخوام بفهمم چه دلایلی در شارژ باتری نقش دارن تا یکی یکی چکشون کنم؟ممنون از دوستان

javad1782
26-11-1394, 05:55 بعد از ظهر
سلام
ما را هم دریابید.دوستان به این صفحه هم نگاهی بکنند.

mehdig
26-11-1394, 08:16 بعد از ظهر
سلام
چه دلایلی ممکنه باعث ضعیف شدن باتری بشه؟
با اینکه شارژر رو عوض کردم ولی مثل اینکه باتری خوب شارژ نمیشه.
دیروز باتری رو زدم رو موتور دوستم بعد از یک ساعت قشنگ شارژ شد و هم بوق و هم راهنما بخوبی کار میکردن.
حالا میخوام بفهمم چه دلایلی در شارژ باتری نقش دارن تا یکی یکی چکشون کنم؟ممنون از دوستان
خراب شدن خود باتری
مشکل شارژر
مشکل بوبین که برق رو خراب میده بالا
اتصالی داشتن داخل بوبین هم بتتری رو خراب میکنه
برا موتورتون هم چون میگید باتری روی موتور دیگه شارژ شده یعنی باتری سالمه
شارژر هم عوض کردین
پس ممکنه مشکل از بوبین باشه
البته شارژر تنظیمی هست یا معمولی
اگر پیچ تنظیم داره اونو بیشتر کنید تا ولتاز ورودی به باتری بیشتر بشه

Komando
26-11-1394, 08:27 بعد از ظهر
سلام. مشکل میتونه از شارژر یا بوبین یا سیم کشی باشه.اول با اهمتر سیمهای زرد و سفید( یا صورتی)خروجی بوبین که به شارژر میرن رو تست کن باید ولتاژ متناوب بین 6 تا 8 ولت حداقل داشته باشن اگه درست بود مشکل از شارژر هست در غیر اینصورت بوبین یا سیم های بوبین ایراد دارن

- - - Updated - - -

دوست عزیز جناب mehdig .شارژر تنظیمی نداریم که مقدار ولتاژ شارژ باتری رو تغییر بده اون پیچ تنظیم شارژر یه مقاومت متغییر هست برای کم یا زیاد کردن نور چراغ جلوی بوبینی

said khansar
26-11-1394, 08:47 بعد از ظهر
خروجی بوبین به شارژبیشتراز8ولته

mehdig
26-11-1394, 09:07 بعد از ظهر
سلام. مشکل میتونه از شارژر یا بوبین یا سیم کشی باشه.اول با اهمتر سیمهای زرد و سفید( یا صورتی)خروجی بوبین که به شارژر میرن رو تست کن باید ولتاژ متناوب بین 6 تا 8 ولت حداقل داشته باشن اگه درست بود مشکل از شارژر هست در غیر اینصورت بوبین یا سیم های بوبین ایراد دارن

- - - Updated - - -

دوست عزیز جناب mehdig .شارژر تنظیمی نداریم که مقدار ولتاژ شارژ باتری رو تغییر بده اون پیچ تنظیم شارژر یه مقاومت متغییر هست برای کم یا زیاد کردن نور چراغ جلوی بوبینی

الان شارژر تنظیمی تکنیک روی موتور بنده هست
ولتاژ خروجی برای باتری و چراغ رو با هم کم و زیاد میکنه
شایدم مشکل داره
ولی من با توجه به اون گفتم

Komando
26-11-1394, 09:22 بعد از ظهر
حالا شاید نیم ولت بیشتر دیگه از 8.5 بیشتر نیست ولتاژ متناوب هست.

said khansar
26-11-1394, 11:20 بعد از ظهر
نه اگه نیم ولت بیشتربودنمیگفتم بیشتراز8ولته!سیم سفیداگه به شارژوصل باشه بین12تا14ولت شارژمیده واگه سیم سفیدبه شارژوصل نباشه تقریبن باگازدادن موتورتا50ولت ولتاژتغیرمیکنه!

Komando
27-11-1394, 07:09 قبل از ظهر
شاید موتور شما اینجوریه.من هوندا 125 بوبین خشک و تریل بوبین روغنی خودم رو گرفتم از 8 بیشتر نمیشد .امروز دوباره تست میکنم اگه شد عکسی چیزی هم میزارم.

- - - Updated - - -

بعد دوست عزیز منظورم برق بوبین بود نه شارژر

said khansar
27-11-1394, 09:30 قبل از ظهر
منظورمن هم برق بوبین به شارژهست!من روی کلی موتورامتحان کردم که اکثرن همین بوده!بوبین دورش میره بالاولتاژشم میره بالاواین شارژکن هست که اجازه نمیده ولتاژبالابره!

ali kmf
13-04-1395, 08:56 قبل از ظهر
سلام
من یه گستر 125 دارم.باتریشو عوض کردم قبل از اینکه روشن وخاموش کنم درست بود (چراق هاروشن میشدن)ولی وقتی یک بار روشن و خاموش کردم ولتاژ برقش کم شد مثلا چراق جلو نارنجی میشد.
مشکل از چیه.
ممنون

- - - Updated - - -

سلام
من یه گستر 125 دارم.باتریشو عوض کردم قبل از اینکه روشن وخاموش کنم درست بود (چراق هاروشن میشدن)ولی وقتی یک بار روشن و خاموش کردم ولتاژ برقش کم شد مثلا چراق جلو نارنجی میشد.
مشکل از چیه.
ممنون

ha3an
17-03-1399, 09:38 قبل از ظهر
سلام بر دوستان
من یک موتور دایچی 130 دارم مشکل برق داره تازه براش باتری با شارژر خریدم حدوده 10 روز خوب کار میکرد ولی الان داغونه استارت نمیخوره نور چراغ هام خیلی ضعیف شده مشکلش چیه باید چکار کنم

Alireza Farzin
17-03-1399, 10:51 قبل از ظهر
سلام بر دوستان
من یک موتور دایچی 130 دارم مشکل برق داره تازه براش باتری با شارژر خریدم حدوده 10 روز خوب کار میکرد ولی الان داغونه استارت نمیخوره نور چراغ هام خیلی ضعیف شده مشکلش چیه باید چکار کنم

سلام,

این عیب ناگهانی پیش اومد یا اینکه چند روز اخر حس کردید که باتری داره ضعیف میشه؟؟

موتورسازتون بعد از نصب شارژر و باتری, ولتاژ سر باتری رو موقع روشن بودن اندازه گرفت که ببینه شارژ صورت میگیره؟؟,

اولین کاری که میکنید, باتری رو شارژ کنید, اگر همینطور ادامه بدید باعث کشتن باتری میشید,

ha3an
18-03-1399, 05:47 قبل از ظهر
سلام,

این عیب ناگهانی پیش اومد یا اینکه چند روز اخر حس کردید که باتری داره ضعیف میشه؟؟

موتورسازتون بعد از نصب شارژر و باتری, ولتاژ سر باتری رو موقع روشن بودن اندازه گرفت که ببینه شارژ صورت میگیره؟؟,

اولین کاری که میکنید, باتری رو شارژ کنید, اگر همینطور ادامه بدید باعث کشتن باتری میشید,
تا 10 روز اول خوب کار کرد بعد تو 5 روز بعدش یکی درمیان استارت میخورد بعد 5 روز دیگه استارت نخورد بوق صداش ضعیف شد چراغها کم نور شدن
؟ دومت رو در جریان نیستم من اونجا نبودم

- - - Updated - - -

سلام,

تا 10 روز اول خوب کار کرد بعد تو 5 روز بعدش یکی درمیان استارت میخورد بعد 5 روز دیگه استارت نخورد بوق صداش ضعیف شد چراغها کم نور شدن
برای این مشکلم موتور رو باید ببرم باتری سازی یا موتور سازی

Alireza Farzin
18-03-1399, 03:09 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

بعد از روشن شدن موتور, شارژر باید بتونه تمام برق موتور رو تامین بکنه به اضافه اینکه باتری رو شارژ بکنه,.....اگر جریان شارژر به اندازه کافی نباشه مخصوصا اگر چراغهای جلو(بیشترین مصرف رو دارن) روشن باشن, از باتری تغزیه گرفته میشه بجای اینکه به اندازه کافی شارژ بشه, رفته رفته ضعیف میشه, (البته اگر سیم کشی موتور سالم باشه و دست نخورده باشه),

معمولا باتری ساز ماشین اطلاعاتش کامل تره و دستگاه های تست و شارژ رو داره ولی بیشترشون به موتور دست نمیزنن,.....البته این ایراد چیز انچنان پیچیده ای نیست که یه موتورساز با تجربه نتونه درستش کنه,

ha3an
18-03-1399, 03:21 بعد از ظهر
بعد از روشن شدن موتور, شارژر باید بتونه تمام برق موتور رو تامین بکنه به اضافه اینکه باتری رو شارژ بکنه,.....اگر جریان شارژر به اندازه کافی نباشه مخصوصا اگر چراغهای جلو(بیشترین مصرف رو دارن) روشن باشن, از باتری تغزیه گرفته میشه بجای اینکه به اندازه کافی شارژ بشه, رفته رفته ضعیف میشه, (البته اگر سیم کشی موتور سالم باشه و دست نخورده باشه),

معمولا باتری ساز ماشین اطلاعاتش کامل تره و دستگاه های تست و شارژ رو داره ولی بیشترشون به موتور دست نمیزنن,.....البته این ایراد چیز انچنان پیچیده ای نیست که یه موتورساز با تجربه نتونه درستش کنه,
اینم از شانس ماست که یک موتور ساز خوب گیرمون نمیاد تابحال پیش 3 نفر بردم موتورو هرکی یچیشو دورست کرد به ماه نرسید خراب شد
ممنون بابت راهنمایی

Mahdi_00
15-09-1399, 11:26 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه باتری ۱۲ ولت ۹ آمپر از یکی دوستام گرفتم گفت چند وقته خوابیده از این به حساب اتمی ها هست که بعضی ها توش آب اسید میریزن توش یکم آب اسید بود دادم شارژش کنن یارو گفت باتریت خرابه شارژ نمیشه به نظرتون درست میشه؟مشکلش از کجا هسته؟

Alireza Farzin
16-09-1399, 07:23 بعد از ظهر
سلام دوستان من یه باتری ۱۲ ولت ۹ آمپر از یکی دوستام گرفتم گفت چند وقته خوابیده از این به حساب اتمی ها هست که بعضی ها توش آب اسید میریزن توش یکم آب اسید بود دادم شارژش کنن یارو گفت باتریت خرابه شارژ نمیشه به نظرتون درست میشه؟مشکلش از کجا هسته؟

سلام,

باتری اتمی نوع های مختلفی داره, که, بیشترشون تو ایران اسید دارن,
پس توی باتری شما رو کسی اسید نریخته, فابریک کارخونش اینجوری بوده,

اگر مرده باشه, با این شارژرهائی که باتری سازها دارن, نمیشه برگردوندش,

باید حداقل 24 ساعت با آمپر کم زیر شارژ باشه و دائما از لحاض حرارت داخلی کنترل بشه تا برگرده به حالت نرمال,

linux_linda
16-09-1399, 10:11 بعد از ظهر
من با آداپتور 500 ملی آمپر که باهاش لوازم الکترونیک نظیر دیود و غیرو را تست میکنن باتری 7 آمپر خیلی ضعیف رو شارژ کردم یک شبانه روز کامل زیر شارژ بود

- - - Updated - - -

Mahdi_00
17-09-1399, 12:58 قبل از ظهر
آره دادم باتری سازی گفت باتریت شارژ نمیشه خرابه

- - - Updated - - -

سلام,

باتری اتمی نوع های مختلفی داره, که, بیشترشون تو ایران اسید دارن,
پس توی باتری شما رو کسی اسید نریخته, فابریک کارخونش اینجوری بوده,

اگر مرده باشه, با این شارژرهائی که باتری سازها دارن, نمیشه برگردوندش,

باید حداقل 24 ساعت با آمپر کم زیر شارژ باشه و دائما از لحاض حرارت داخلی کنترل بشه تا برگرده به حالت نرمال,

من به باتری سازی دادم گفت شارژ نمیشه خرابه
باچه آمپر و ولتاژی زیر شارژ باشه؟

Alireza Farzin
18-09-1399, 12:29 قبل از ظهر
آره دادم باتری سازی گفت باتریت شارژ نمیشه خرابه

- - - Updated - - -

من به باتری سازی دادم گفت شارژ نمیشه خرابه
باچه آمپر و ولتاژی زیر شارژ باشه؟

سلام,

برگردوندن باتری اتمی ساده نیست,

اگر این باتری بعد از مدتها کار کردن, کنار گذاشته شده و شارژش رو از دست داده,....میشه برگردوندش ولی اگر وصل شده به شارژر معمولی و داغ کرده باشه متاسفانه نمیشه زنده اش کرد,

اگر شارژر پیشترفته ای دم دست نباشه,.....کار خیلی سختی نیست ولی بیشتر از پس یه تعمیرکار وسائل الکترونیکی بر میاد تا باتری ساز یا مکانیک,

* * * * *
باتری که داری 9 آمپر هست,
باید موقع شارژ کردن باتری ولتاژ و آمپر رو زیر نظر داشت,.....پس باید یه ولتمتر و یه امپرمتر به باتری وصل بشه,

موقع شارژ کردن, ولتاژ نباید از 13.5 ولت کمتر بشه و جریان باید روی حدوداً 300 میلی آمپر ست بشه,
باید دید که باتری چقدر از این جریان رو میکشه,.....ممکنه ساعتها جریان بسیار کمی رو بکشه,.....در تمام این مدت باتری نباید داغ بشه وگرنه میمیره,.....اگر باتری شروع کرد به گرم شدن, باید شارژ رو متوقف کرد و بعد از مدتی شارژر رو دوباره وصل کرد,
رویه شارژ کردن و DC بودن کامل ولتاژ شارژر اهمیت زیادی داره,

متاسفانه متخصصانی که اینجور شارژرهای تکامل یافته و گرون قیمت رو دارن, علاقه ای به نجات دادن یه باتری اتمی موتورسیکلت نشون نمیدن,
شارژرها میتونن خیلی تکامل یافته باشن,.....من شارژری دارم که میتونه باتری های 1.5 ولتی الکالاین رو شارژ بکنه در صورتی از نظر دید عوام, باتریه الکالاین قابل شارژ کردن نیست,

linux_linda
18-09-1399, 02:21 قبل از ظهر
سلام,

برگردوندن باتری اتمی ساده نیست,

اگر این باتری بعد از مدتها کار کردن, کنار گذاشته شده و شارژش رو از دست داده,....میشه برگردوندش ولی اگر وصل شده به شارژر معمولی و داغ کرده باشه متاسفانه نمیشه زنده اش کرد,

اگر شارژر پیشترفته ای دم دست نباشه,.....کار خیلی سختی نیست ولی بیشتر از پس یه تعمیرکار وسائل الکترونیکی بر میاد تا باتری ساز یا مکانیک,

* * * * *
باتری که داری 9 آمپر هست,
باید موقع شارژ کردن باتری ولتاژ و آمپر رو زیر نظر داشت,.....پس باید یه ولتمتر و یه امپرمتر به باتری وصل بشه,

موقع شارژ کردن, ولتاژ نباید از 13.5 ولت کمتر بشه و جریان باید روی حدوداً 300 میلی آمپر ست بشه,
باید دید که باتری چقدر از این جریان رو میکشه,.....ممکنه ساعتها جریان بسیار کمی رو بکشه,.....در تمام این مدت باتری نباید داغ بشه وگرنه میمیره,.....اگر باتری شروع کرد به گرم شدن, باید شارژ رو متوقف کرد و بعد از مدتی شارژر رو دوباره وصل کرد,
رویه شارژ کردن و DC بودن کامل ولتاژ شارژر اهمیت زیادی داره,

متاسفانه متخصصانی که اینجور شارژرهای تکامل یافته و گرون قیمت رو دارن, علاقه ای به نجات دادن یه باتری اتمی موتورسیکلت نشون نمیدن,
شارژرها میتونن خیلی تکامل یافته باشن,.....من شارژری دارم که میتونه باتری های 1.5 ولتی الکالاین رو شارژ بکنه در صورتی از نظر دید عوام, باتریه الکالاین قابل شارژ کردن نیست,

صحبت شما کاملا درسته
با آمپر بالا شارژ کردن اثر موقتی روی باتری داره
بهترین نوع شارژر همین آداپتورهای 500 میلی آمپری هستن با دقت بالا شارژ میکنن

Alireza Farzin
18-09-1399, 03:53 بعد از ظهر
صحبت شما کاملا درسته
با آمپر بالا شارژ کردن اثر موقتی روی باتری داره
بهترین نوع شارژر همین آداپتورهای 500 میلی آمپری هستن با دقت بالا شارژ میکنن

آداپتور با شارژر خیلی فرق داره,
قبلا هم اعضاء دیگه ای هم استفاده آداپتور رو به میون کشیدن بدون توضیح مسائل ایمنی,......مثلا آداپتور 500 میلی آمپر که شما فرمودید, میتونه بسیار خطرناک باشه,
هر جائی تو زندگیمون میشه یه آداپتور پیدا کرد,.....حالا اگر من اطلاعات الکترونیکیم کافی نباشه و یه آداپتور 12 ولت داشته باشم که برای دستگاهی استفاده میشده ولی از نوعی که شما گفتید نیست, ولی 12 ولت 500 میلی آمپر هست, وصل میکنم به یه باتری 7 آمپر که شارژ بشه, ولی دو سه ساعت بعد باتری جلو من میترکه و آب اسیدش میپاشه رو صورتم,......چرا؟

بخاطر اینکه آداپتوری که من داشتم AC بود نه DC,

آداپتور از لحاظ معنی کلمه ای یعنی "اداپت" کردن یه ولتاژ و جریان به ولتاژ و جریانی دیگر,......مثلا "اداپت" کردن برق 220 ولت شهر به 12 ولت 500 میلی آمپر,....در این شرایط خروجی آداپتور میتونه AC(متناوب) و یا DC(مستقیم) باشه,......ولی شارژرها همیشه خروجیشون DC هست, مگر اینکه به اشتباه به آداپتور AC بگن شارژر,

ببینید, من با این همه اطلاعات الکترونیکی که دارم هیچوقت آداپتور رو توصیه نکردم و نوصیه میکنم این پیشنهاد رو بکسی نکنید, ولو اینکه جواب گرفته باشید, اصلش رو بخوائید, اگر ولتاژ 12 ولت AC هم به باتری وصل بشه, اگر باعث ترکیدن باتری نشه, تا حدودی باتری رو شارژ میکنه,.....پس نتیجه گرفتن دلیلی برای درست بودن قضیه نیست,

در کنار چندین تفاوت مهم, مهمترین تفاوتی که شارژر با آداپتور داره اینه که یه شارژر وقتی حس میکنه باتری شارژ شده, شارژ کردن رو متوقف میکنه که باتری زیاد از حد شارژ نشه(Over-Charge) که باعث خرابی و کم شدن عمر باتری میشه,

یه حساب کتاب کوچک برای شما بکنم, که مطمئنم تا این حد در محاسبات الکترونیکی جلو نمیرید,

شما در پست های قبلیتون گفتید; برای شارژ کامل, یه باتریه 7 آمپر رو با آداپتور 500 میلی آمپری یک شبانه روز کامل شارژ کردین(24 ساعت),
اگر این آداپتور شما کارش رو درست انجام بده, در عرض تقریبا 14 ساعت باتری شما رو شارژ میکنه,......چرا؟
500mA × 14= 7000mA= 7Amp

پس باتریه شما بعد 14 ساعت شارژ کامل شده و بقیه 10 ساعت رو"Over-Charge" میشه,......باتریتون صدمه میبینه و عمرش کم میشه ولی همون موقع نشون نمیده,

linux_linda
18-09-1399, 06:59 بعد از ظهر
آداپتور با شارژر خیلی فرق داره,
قبلا هم اعضاء دیگه ای هم استفاده آداپتور رو به میون کشیدن بدون توضیح مسائل ایمنی,......مثلا آداپتور 500 میلی آمپر که شما فرمودید, میتونه بسیار خطرناک باشه,
هر جائی تو زندگیمون میشه یه آداپتور پیدا کرد,.....حالا اگر من اطلاعات الکترونیکیم کافی نباشه و یه آداپتور 12 ولت داشته باشم که برای دستگاهی استفاده میشده ولی از نوعی که شما گفتید نیست, ولی 12 ولت 500 میلی آمپر هست, وصل میکنم به یه باتری 7 آمپر که شارژ بشه, ولی دو سه ساعت بعد باتری جلو من میترکه و آب اسیدش میپاشه رو صورتم,......چرا؟

بخاطر اینکه آداپتوری که من داشتم AC بود نه DC,

آداپتور از لحاظ معنی کلمه ای یعنی "اداپت" کردن یه ولتاژ و جریان به ولتاژ و جریانی دیگر,......مثلا "اداپت" کردن برق 220 ولت شهر به 12 ولت 500 میلی آمپر,....در این شرایط خروجی آداپتور میتونه AC(متناوب) و یا DC(مستقیم) باشه,......ولی شارژرها همیشه خروجیشون DC هست, مگر اینکه به اشتباه به آداپتور AC بگن شارژر,

ببینید, من با این همه اطلاعات الکترونیکی که دارم هیچوقت آداپتور رو توصیه نکردم و نوصیه میکنم این پیشنهاد رو بکسی نکنید, ولو اینکه جواب گرفته باشید, اصلش رو بخوائید, اگر ولتاژ 12 ولت AC هم به باتری وصل بشه, اگر باعث ترکیدن باتری نشه, تا حدودی باتری رو شارژ میکنه,.....پس نتیجه گرفتن دلیلی برای درست بودن قضیه نیست,

در کنار چندین تفاوت مهم, مهمترین تفاوتی که شارژر با آداپتور داره اینه که یه شارژر وقتی حس میکنه باتری شارژ شده, شارژ کردن رو متوقف میکنه که باتری زیاد از حد شارژ نشه(Over-Charge) که باعث خرابی و کم شدن عمر باتری میشه,

یه حساب کتاب کوچک برای شما بکنم, که مطمئنم تا این حد در محاسبات الکترونیکی جلو نمیرید,

شما در پست های قبلیتون گفتید; برای شارژ کامل, یه باتریه 7 آمپر رو با آداپتور 500 میلی آمپری یک شبانه روز کامل شارژ کردین(24 ساعت),
اگر این آداپتور شما کارش رو درست انجام بده, در عرض تقریبا 14 ساعت باتری شما رو شارژ میکنه,......چرا؟
500mA × 14= 7000mA= 7Amp

پس باتریه شما بعد 14 ساعت شارژ کامل شده و بقیه 10 ساعت رو"Over-Charge" میشه,......باتریتون صدمه میبینه و عمرش کم میشه ولی همون موقع نشون نمیده,

اون چیزی که شما میگی اشتباست اون چیزی که مدر نظر شماست ترانس هست که ولتاژ رو فقط از 220 تبدیل میکنه با هسته و سیم پیچ به چند سر

من مدرک کاردانی برق قدرت دارم
در دوره هنرستان کلی ترانس پیچیدم
در مورد آداپتور هم باید بگم تا خروجی اون ac هست اما بعدش از دیود تمام موج پل و خازن استفاده میشه و تو اسیلوسکوپ کاملا خط صاف با کمی ریپل مشاهده میشه
قبل از شارژ باتری همیشه باید مولتی متر استفاده کرد تا از سطح ویزان سلکتور ولتاژ اطمینان کرد
در مورد آمپر هم حداکثر توان اداپتور 500 میلی آمپر هم باشه بازم برای شارژ طولانی کمه بخاطر همین باید یک شبانه روز باتری مرده زیر شارژ باشه
تا الکترولیت ولتاژ رو در خانه های باتری تقویت کنه
من با همین آداپتورهای dc باتری مرده رو زنده کردم

Alireza Farzin
18-09-1399, 08:01 بعد از ظهر
اون چیزی که شما میگی اشتباست اون چیزی که مدر نظر شماست ترانس هست که ولتاژ رو فقط از 220 تبدیل میکنه با هسته و سیم پیچ به چند سر

من مدرک کاردانی برق قدرت دارم
در دوره هنرستان کلی ترانس پیچیدم
در مورد آداپتور هم باید بگم تا خروجی اون ac هست اما بعدش از دیود تمام موج پل و خازن استفاده میشه و تو اسیلوسکوپ کاملا خط صاف با کمی ریپل مشاهده میشه
قبل از شارژ باتری همیشه باید مولتی متر استفاده کرد تا از سطح ویزان سلکتور ولتاژ اطمینان کرد
در مورد آمپر هم حداکثر توان اداپتور 500 میلی آمپر هم باشه بازم برای شارژ طولانی کمه بخاطر همین باید یک شبانه روز باتری مرده زیر شارژ باشه
تا الکترولیت ولتاژ رو در خانه های باتری تقویت کنه
من با همین آداپتورهای dc باتری مرده رو زنده کردم

این هنرستان برقی رو که شما رفتی منم رفتم(تکنیکوم نفیسی)به انزمام اینکه تو دانشکده الکترونیک خوندم,
اینجا جاش نیست بیشتر از این راجب بهش صحبت کنیم,

linux_linda
18-09-1399, 08:54 بعد از ظهر
این هنرستان برقی رو که شما رفتی منم رفتم(تکنیکوم نفیسی)به انزمام اینکه تو دانشکده الکترونیک خوندم,
اینجا جاش نیست بیشتر از این راجب بهش صحبت کنیم,
من تا کاردانی برق قدرت خوندم کارشناسی ناپیوسته الکترونیک

اما صحبت مدرک و این حرفا نیست
احیا کردن باتری مرده هرچی بیشتر استفاده شده باشه و کهنه تر باشه باید بیشتر زیر شارژ باشه

Mahdi_00
19-09-1399, 01:45 بعد از ظهر
من یه کلیپ دیدم توی یه باتری که اصلا شارژ نداشت (با اهم متر اندازه گرفت) اسید باتری ماشین ریخت و یه ساعت زد به شارژ بعدش دیگه باتری ولتاژ گرفت خوب شد.
به نظرتون اینجوری نمیشه اینکار کرد؟

Alireza Farzin
19-09-1399, 05:37 بعد از ظهر
من یه کلیپ دیدم توی یه باتری که اصلا شارژ نداشت (با اهم متر اندازه گرفت) اسید باتری ماشین ریخت و یه ساعت زد به شارژ بعدش دیگه باتری ولتاژ گرفت خوب شد.
به نظرتون اینجوری نمیشه اینکار کرد؟

سلام,

لطفاً آدرس کلیپ رو بدید, ببینم چی میگه,

Mahdi_00
19-09-1399, 08:05 بعد از ظهر
تعمیر باطری شارژی موتور ([Only registered and activated users can see links]تعمیر_باطری_شارژی_موتور)

Mahdi_00
20-09-1399, 10:35 قبل از ظهر
تعمیر باطری شارژی موتور ([Only registered and activated users can see links]تعمیر_باطری_شارژی_موتور)

به نظرتون این روش تاثیر داره؟

Alireza Farzin
20-09-1399, 01:40 بعد از ظهر
به نظرتون این روش تاثیر داره؟

سلام,

نه, آقا مهدی عزیز تاثیر نداره,....برای کسانی مثل من که اطلاعات کافی در مورد باتریها داره, شیادی بحساب میاد,......ویدئو رو درست کردن که به مردم امید الکی بدن و شمار بینندشون بره بالا,....

اگر میخوای کاملا توضیح بدم که چرا میگم این ویدئو شیادی هست, لطفا به این سوالات من تا اونجائی که میتونی جواب بده, (اعضای عزیز دیگه هم اگر میخوان, لطفاً کمک بکنن)

1#
تیتر کلیپ میگه""تعمیر باتری شارژی موتور"" ولی باتریهائی رو که نشون میده باتریه موتور نیستند,.....چرا؟

2#
باتری رو که روش کار میکنه, چند آمپر هست؟

3#
دفعه اول لامپ LED رو با یکی از باتریها روشن کرد,....اون باتری چند ولت داشت؟

4#
اسید رو از باتریه ماشین میتونست با آمپول هم بکشه,....چرا نشون داد که با "هایدرومتر" این کار رو میکنه؟,

5#
چقدر از اسید باتری بزرگه استفاده کرد؟, ایا همین یه لیوان رو استفاده کرد یا بیشتر؟

6#
پولک های لاستیکی آبی رنگ رو وقتی گذاشت سر جاش, با یه تیغ رو همشون شکاف ایجاد کرد, چرا؟

7#
ولتاژ شارژ رو معین کرد(14.5 ولت), ولی پارامتر بسیار مهم رو که آمپر هست رو اعلام نکرد, چرا؟,......و عجیب تر از همه عنوان کرد که باتری رو یک ساعت شارژ کنید,....چرا یک ساعت؟,

linux_linda
20-09-1399, 03:01 بعد از ظهر
بهترین نوع باتری ها این نمونه هستن:

تاریخ مصرف ندارن تا اینکه خود شما آب مقطر رو به باتری اضافه کنی بعدش یک ساعت میذاری با آمپر پایین شارژ بشه
بعدش باطری رو میبندی رو موتور

مشخصات، قیمت و خرید باتری موتورسیکلت لووچ مدل EBZ6L-BS-12V 6A | دیجی‌کالا ([Only registered and activated users can see links])

Alireza Farzin
20-09-1399, 07:19 بعد از ظهر
بهترین نوع باتری ها این نمونه هستن:

تاریخ مصرف ندارن تا اینکه خود شما آب مقطر رو به باتری اضافه کنی بعدش یک ساعت میذاری با آمپر پایین شارژ بشه
بعدش باطری رو میبندی رو موتور

مشخصات، قیمت و خرید باتری موتورسیکلت لووچ مدل EBZ6L-BS-12V 6A | دیجی‌کالا ([Only registered and activated users can see links])

دوست عزیز,

اگر دارید اطلاع رسانی میکنید,.....خیلی ممنون,......ولی مشکل الان سوال آقای Mahdi_00 هست که میگه, "" بنظرتون این روش تاثیر داره"",

ایشون این سوال رو دو بار پرسیدن (از همه اعضاء نه فقط من وگر نه اگر منظورشون من بودم, گفته من رو نقل قول میکردن),

بارها شما سوالی در مورد زونتس داشتین و منتظر جواب بودین, همون موقع اعضاء مشکل باتری و سیم کشی داشتن ولی شما کوچکترین کمکی نکردین بجز این پست های آخر که در مورد آداپتور نوشتید,

این یک ساعت شارژ باتریه نو با اون یک ساعت شارژ تو کلیپ کاملا فرق داره و کسی که ویدئو کلیپ رو درست کرده, میخواد همین اشتباه بشه,....پس شما با عنوان کردن این موضوع, اعضاء رو هم به اشتباه میندازید,

خوب لطفی کنید به ایشون کمک کنید با سوالشون, بگید با حرفهای من موافقید و یا عقیده دارید که این روش شدنیه و آقا مهدی میتونه باتریشو احیا بکنه و بزاره رو موتور و استارت بزنه,

منتظر پستتون در مورد این ویدئو کلیپ هستم,

مثل دفعه قبل نشه که من چهار بار در مورد لاستیک های زونتستون پرسیدم و جوابی نگرفتم,

ممنون,

linux_linda
20-09-1399, 07:26 بعد از ظهر
دوست عزیز,

اگر دارید اطلاع رسانی میکنید,.....خیلی ممنون,......ولی مشکل الان سوال آقای Mahdi_00 هست که میگه, "" بنظرتون این روش تاثیر داره"",

ایشون این سوال رو دو بار پرسیدن (از همه اعضاء نه فقط من وگر نه اگر منظورشون من بودم, گفته من رو نقل قول میکردن),

بارها شما سوالی در مورد زونتس داشتین و منتظر جواب بودین, همون موقع اعضاء مشکل باتری و سیم کشی داشتن ولی شما کوچکترین کمکی نکردین بجز این پست های آخر که در مورد آداپتور نوشتید,

این یک ساعت شارژ باتریه نو با اون یک ساعت شارژ تو کلیپ کاملا فرق داره و کسی که ویدئو کلیپ رو درست کرده, میخواد همین اشتباه بشه,....پس شما با عنوان کردن این موضوع, اعضاء رو هم به اشتباه میندازید,

خوب لطفی کنید به ایشون کمک کنید با سوالشون, بگید با حرفهای من موافقید و یا عقیده دارید که این روش شدنیه و آقا مهدی میتونه باتریشو احیا بکنه و بزاره رو موتور و استارت بزنه,

منتظر پستتون در مورد این ویدئو کلیپ هستم,

مثل دفعه قبل نشه که من چهار بار در مورد لاستیک های زونتستون پرسیدم و جوابی نگرفتم,

ممنون,

در مورد اون کلیپ نمیشه نظر داد چون باید باتری بصورت فیزیکی تست بشه
تصویری نمیشه نظر داد
اون کلیپ رو نه تایید میکنم و نه تکذیب

Alireza Farzin
20-09-1399, 10:12 بعد از ظهر
در مورد اون کلیپ نمیشه نظر داد چون باید باتری بصورت فیزیکی تست بشه
تصویری نمیشه نظر داد
اون کلیپ رو نه تایید میکنم و نه تکذیب

منظورتون از تست فیزیکی چیه؟....یعنی خودتون با مولتی-متر خودتون تست کنید؟,

جواب بیشتر سوالهای من رو میشه با دیدن کلیپ بدست آورد,
چند تا سوال هم اگر کسی از باتری کمی بدونه, میتونه جواب بده,......مطمئنم که شما باید بتونید جواب بدید,

جواب سوالها, براحتی میتونه شما رو متقاعد بکنه که کلیپ, روشی رو که داره نشون میده, درسته و یا بنوعی شیادیست,

این تاپیک از دیروز تا حالا تقریبا 120 بازدید کننده داشته, شاید نیمی از این بازدید کننده ها, منتظر جواب باشند که بالاخره روش نشان داده شده در ویدئوکلیپ اثر میکنه یا نه,.....خواهش میکنم با تجربیات برق و الکترونیکی که دارین, این مسئله رو برای اعضاء مشتاق روشن بکنید,.....وگرنه صدها عضو بدون داشتن اطلاعات برقی و الکترونیکی هم میتونن پست بزارن"""ویدئو رو دیدم و روش نشان داده شده را نه تأیید میکنم, نه تکذیب"",......جمله این چنینی گفتن زیاد دانش نمیخواد, در مورد هر موضوعی میشه این جمله رو بکار برد,

linux_linda
20-09-1399, 10:31 بعد از ظهر
سلام

به این سوالات جواب بده:
باتری که خریدی تاریخ مصرف داشت؟
انباری بود؟
برای اینکه خیالت راحت بشه باتری باید بخری که هنوز خودت داخلش مخلوط آب مقطر و اسید نریخته باشی

alireza17808
22-12-1399, 08:12 بعد از ظهر
دوستان سلام ب همگی
باتریمو حدودا ی سال پیش خریدم مارک p m s ی مدت استارت نمیخورد چراغ جلوم خیلی ضعیف بود با هندل روشن میکردم یکم ک روشن بود هم چراغ خوب میشد هم این ک بوق میزد...
چند روز بعد چراغ جلوم و راهنمامو سوزوند..خاستم ببینم مشکل از کجاست؟!!