PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی مینی کراس سایان 125 سی سی شرکت متین خودرو.

kaveh_am
23-10-1394, 06:07 بعد از ظهر
ببخشید که عکسا گلی هست.

5 ماهی میشه که این مینی موتور رو دارم و خیلی ازش راضی هستم(یکی دیگه هم جدید خریدم)سند ورزشی داره و تو سند نوشته برای شرکت متین هست.ولی تو سایتشون از این موتور خبری نسیت.به احتمال زیاد یه بار وارد کردن و دیگه وارد نمیکنن.
تردد تو شهر ممتوع هست.

[Only registered and activated users can see links]

125 سی سی
4 دنده
پدال دنده از این مدلاست که تو ضربه خم میشه.و پدال ترمز کوچیک در نظر گرفته شده تا تو زمین خوردنا چسزیش نشه.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

سویچ دکمه ای هست.

کمک ها ریباند داره ولی تنظیم ریباند نداره.کمک عقب باد میخوره(برای تعمیر کاره)
پاینش سینی محافظ داره
پنجه های محکمی داره که روی انجن وصل نشدن و رو تنه هستن.
فلاپ های محکمی داره.
کیفیت انجنش بالاست.
اگزوز خوبی داره

من 70 کیلو هستم و شیب 45 رو باهاش زدم.

قیمت تابستون 2500 بود الان 2750

ایرادای که داره ایناست

چرخ عقب 12 و چرخ جلو 14 هست که برای پیست خوبه ولی تو کوه تو چاله ها مشکل داره(من به 14_17 تغییر دادم)

مونتاژ کار ها زین رو درست جا نمیزنن(تو هر 2 تا که داشتم همینتور بود)باید زین رو باز کنید و 3 تا واشر رو از زیر نگه دارنده جلو بردارید بجاش واشر کوچیکتر قرار بدید.تا زین جا بره.
شلنک بنزین بلند هست و در بعضی مواقع گره میخوره و به موتور بنزین نمیرسه.باید کوتاهش کنید.

جک با تنه برخورد میکنه(یه خالحوش زیر جک بدید نیم سانت بیرون تر وایمسیته و دیگه برخورد نمیکنه.
خورشیدی عقب خیلی بزرگه(فکر کنم 54) و سرعت موتور به زور به 35 کیلو متر میرسه (باید عوض بشه اگر 36 بندازید سرعت به 84 میرسه)
پیان انجن تو تنه دوتا سوارخ هست که باید توش پیچ باشه و وصل بشه به زیر انجن(با یک اسپیسر 10میلی متری) که کارخونه بیخیالش شده.اگر میخواید بهش فشار بیارید باید پیچش رو وصل کنید.

فرنام
23-10-1394, 06:56 بعد از ظهر
چون پلاک نداره اجازه تردد در شهر رو نداره ؟

kaveh_am
23-10-1394, 09:18 بعد از ظهر
چون پلاک نداره اجازه تردد در شهر رو نداره ؟
بله.پلاکم نمیشه.تو سندش نوشته خریدار حق درخواست پلاک از شرکت رو نداره.
صداش زیاده.چراغ راهنما و بوق نداره.
موتور دنده ای باشه پلاک و گواهینامه.میخواد ولی این کوچیکا اندازه جترو هست رو کاری ندارن.
کرج گیر بازاره من رو 2 بار گرفتن و جریمه گواهینامه نداشتن رو دادم.بعدش هم تعهد گرفتن که دیگه باهاش تو خیابون نرونم وگرنه موتور رو آزاد نمیکنن....

kaveh_am
01-11-1394, 07:23 بعد از ظهر
قرقره زیره خورشیدی جلو گیرپازه.باید بازش کنید و با امبردست صفه ها رو یه جوری شکل بدید که به کنار قرقره برخور نکنه.
کمک جلو 18 سانت جای بازی داره ولی عملا بیشتر از 15 نمیره.(اگر هم بیشتر بره میخوره تو انجن)
چون چرخ جلو رو از 14 به 17 تغییر دادم وقتی کمک ته میخورد میخور تو پیچ انجن(1 سانت کم داشت) برای همین نگه دارنده بالای کمک کفش رو 1 سانت گرفتم کمک رو تونستم 1 سانت ببرم پایین تر مشکل حل شد.
وقتی کمک ها میخورن ته جک به زمین نزدیم مشه ولی اکر سنگی چیزی نباشه به زمین نمیخوره.

ابوالفضل88
10-12-1394, 08:22 بعد از ظهر
داش آرایش دنده هاش مثل سی جیه ؟ شتابش تو دنده ی یک و دو از سی جی بیشتره ؟ مصرفش چجوریه دادا ؟ شما 83 رو با جی پی اس رفتین ؟

ابوالفضل88
10-12-1394, 08:53 بعد از ظهر
از نظر ارتفاع بلن تر از سی جیه ؟ یه عکس بغل هم میزاری از سی جی و مینیتون ممنون

kaveh_am
10-12-1394, 10:57 بعد از ظهر
از نظر ارتفاع بلن تر از سی جیه ؟ یه عکس بغل هم میزاری از سی جی و مینیتون ممنون
سی جی ندارم
ارتفاعش 82 هست
اینم بقیه ابعاد

- - - Updated - - -

داش آرایش دنده هاش مثل سی جیه ؟ شتابش تو دنده ی یک و دو از سی جی بیشتره ؟ مصرفش چجوریه دادا ؟ شما 83 رو با جی پی اس رفتین ؟
دنده هاش اینحوریه.از بالا میزنی دنده یبک میشه از پایین میزنی دنده سنگین میشه...
احتمالا شتابش بیشتر هست چون وزنش کمتره....لی به نظرم تو سرعت سیجی میگیرتش...چون سوپاپ اینا کوچیکتر از سوپاپ های سیجی 125 هست...
تو شهر که نمیرم باهاش(میگیرن) تو کوه 50 کیلومتر و 1500 متر ارتفاع کم کردن و زیاد کردن رو با حدود 3 لیتر میره...
آره سرعت رو بعد از تعویض چرخ ها و خورشیدی عقب و جلو با چی پی اس تو اسفالت زدم...

- - - Updated - - -

دنده هاش اینحوریه.از بالا میزنی دنده یبک میشه از پایین میزنی دنده سنگین میشه...
احتمالا شتابش بیشتر هست چون وزنش کمتره....لی به نظرم تو سرعت سیجی میگیرتش...چون سوپاپ اینا کوچیکتر از سوپاپ های سیجی 125 هست...
تو شهر که نمیرم باهاش(میگیرن) تو کوه 50 کیلومتر و 1500 متر ارتفاع کم کردن و زیاد کردن رو با حدود 3 لیتر میره...
آره سرعت رو بعد از تعویض چرخ ها و خورشیدی عقب و جلو با چی پی اس تو اسفالت زدم...

kaveh_am
18-12-1394, 09:41 بعد از ظهر
اپدیتتت
شیب 47 رو باهاش زدم ....برای وزن من از این بشتر رو نمیره...
کاربرات رو اندازه زدم سایز 24 هست...سرچ زدم نوشته بود 125 سی سی تا 26 میشه نصب کرد...حساب کردم با تعویض کاربرات 9% به هوا و بنزین ورودی اضافه میشه...این هفته عوضش میکنم ببینم چی نمیشه..

!NAVID!
18-12-1394, 11:03 بعد از ظهر
اپدیتتت
شیب 47 رو باهاش زدم ....برای وزن من از این بشتر رو نمیره...
کاربرات رو اندازه زدم سایز 24 هست...سرچ زدم نوشته بود 125 سی سی تا 26 میشه نصب کرد...حساب کردم با تعویض کاربرات 9% به هوا و بنزین ورودی اضافه میشه...این هفته عوضش میکنم ببینم چی نمیشه..
به کاربرات پمپ شتاب دار فکر کن :28:

kaveh_am
19-12-1394, 08:55 بعد از ظهر
کاربراتور شتاب دار با دیافرگمی فرق میکنه یا یکی هستن؟
ایده یه خیلی خوبیه...
جشمم آب نمیخوره کرج داشته باشه..باید برم بگردم.

kaveh_am
27-12-1394, 10:32 بعد از ظهر
به این نتیجه رسیدم که حواب نیمده..... و دهنه موتور 23 هست..کاربرات 26 هم بندازی فرقی نخواهد کرد...
......
تفاوت شتاب دار با دیافراگمی رو فهمیدم...دیافراگمی کلیتش اینه که دریچه رو یکدفه باز نمیکنه که موتور کپ کنه...شتاب دار اینجوریه که وقتی دریچه رو یکدفه باز میکنه فشار کم میشه و برای جبران بنزین پمپ میشه تو کاربرات...

said khansar
27-12-1394, 11:00 بعد از ظهر
بله دقیقن بخاطرهمینم هست کاربراتهای شتاب سریع دورمیگیرن!

kaveh_am
05-01-1395, 06:58 بعد از ظهر
تقریبا باهاش 7500 تا مسیر خفن رفتم...
انجن ترک برداشت(از بقل پیچی که پشت خورشیدی جلو هست)..
به ندرت دنده 3 به 2 جا نمیره..
2 بار لاستیکا رو عوض کردم یکبار لنت جلو و 5_6 تا پره شکوندم...
یک بار هم تو فشار پیچهای پنجه بردید(2 تا پیچ 8 داره)....
دوخت های زینش داره باز میشه(تو گل زیاد تمرین کردم احتمالا نخاش پوسیده)
درکل خیلی حال داد ارزشش رو داشت با 2.5 عمرا بشه همچین تفریحی کرد....
بعد از تعطیلات یا یه موتور دیگه میخرم یا میگردم ببینم میتونم یه انجن خوب پیدا کنم براش....

mogrem
17-01-1395, 06:12 بعد از ظهر
سلام اقا کاوه انجین این موتور های بیکلاج از نظر اندازه یکی هست امروز یه مینی پیرو 70 دیدم انجین رو با 125 بی کلاچ عوض کرده بود

kaveh_am
17-01-1395, 07:43 بعد از ظهر
اره ویو هست یا وی اونا میخورن...مشکلی که هست بی کلاج به درده گوه نمیخوره..نمیشه نیمکلاج کرد و تکچرخ زدن و جای که تو چاله گیر میکنی موتور رو بپرونی بیاری بیرون...
تهران رو زیرو رو کردم اخرشم اونی که میخواستم نشد..100 سی سی کلاجدار پیدا کردم حالا میندازم روش ببینم جواب میده یا نه...اگر جواب نداد پیستون سوپاپ موتور 125 خودم بهش میخوره...
خیلی حیف شد همجین چیزی میخواستم...

یکی هم پیشنهاد داد انجن tvs rocks رو بندم روش...2 تا مشکل داره...یکی اینکه جای پیچاش نمیخوره و اندازه دقیقشم ندارم که ببینم میشه روش مهندسی کرد یا نه..دومیشم اینکه انجن برای تو شهر ساخته شده نمیدوم تو شیب دوام میاره یا نه....انجین tvs rocks دوام نیاره 2.5 میره تو پاچم :D

mogrem
17-01-1395, 11:12 بعد از ظهر
سلام اگه اون 100 سی سی مال چه موتوری هستش انجین 2 زمانه با این فرم هستش مثل سوزوکی 100

- - - Updated - - -

سلام اگه اون 100 سی سی مال چه موتوری هستش انجین 2 زمانه با این فرم هستش مثل سوزوکی 100

sina6525
18-01-1395, 04:47 قبل از ظهر
سلام آقا کاوه خسته نباشی

mogrem جان راست میگه یه انجین کاوزاکی صد بگیری خیلی خوبه هم قیمتشش مفته هم لوازمش ریخته هم این که قدرتش عالیه حالا باید ببینی شاسی و انجین به هم میخورن ؟ اما ارزش مهندسی کردن رو داره

kaveh_am
18-01-1395, 07:32 قبل از ظهر
ممنون.
اینی که خریدم هیچی روش ننوشته تو فاکتورشم توشته انجن وی...
2 زمانه دودش خیلی زیاده تحقیق کردم این موتور تریال 2 زمانه ها که دودشون کمه روغن حاصی میریزن توش و 30 دیقه بیشتر باهاش کار نمیکنن...

mogrem
18-01-1395, 05:02 بعد از ظهر
دیگه انقدر هم دود نمیکنه خیلی رو دود حساسی اولین موتوری که خردیم مینی سوزوکی بود یه زره بیشتر دود نمیکرد مدتی zx داشتم با 1 باک روغن 2تا 3باک بنزین میسوزدم ولی هر بار قبل از روشن کردن پر اش میکردم

kaveh_am
15-02-1395, 02:30 بعد از ظهر
فریم ترک خورد...

kaveh_am
15-02-1395, 05:11 بعد از ظهر
لختش کردم...جوشکاری مشکل داشته یه تیکه رو خالی گذاشتن از اونجا ترک خورده و رشد کرده...

hamed6607
20-02-1395, 01:27 بعد از ظهر
سلام به نظرم اگه جوش ارگون بدین از اولشم محکمتر میشه. یا اصلا بعد از جوش دادن با یه تسمه میتونید تقویتش کنید

kaveh_am
11-03-1395, 07:11 بعد از ظهر
نصب فن روی این موتور

- - - Updated - - -

سلام به نظرم اگه جوش ارگون بدین از اولشم محکمتر میشه. یا اصلا بعد از جوش دادن با یه تسمه میتونید تقویتش کنید
سلام
خودم با الکترود جوش دادم..ردیف شد..

amanj
16-02-1396, 06:55 بعد از ظهر
نصب فن روی این موتور

- - - Updated - - -

سلام
خودم با الکترود جوش دادم..ردیف شد..

سرعت این موتور چقدره

mahdi.mohamadi
29-04-1396, 11:50 قبل از ظهر
سلام بر همه دوستان
هر کس فیلم این موتور رو داره با تلگرام به این شماره بفرسته خیلی ممنون از لطفتون 09140409548

- - - Updated - - -

سلام بر همه دوستان
هر کس فیلم این موتور رو داره با تلگرام به این شماره بفرسته خیلی ممنون از لطفتون